Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Degeczi válasza Mentolka (#22049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F
mi értelme a vezetékes egérnek, billentyűzetnek? pont ugyanez... úgyis 1-2 méteren belül használod, akkor miért bonyolítani, drágítani, egyéb problémákat bevezetni (infrás távvezérelteknél nem ritka pl., h bekapcsolás után egy fix hangerőre állnak be, nem az utoljára használtra)

márpedig ezek desktop hangrendszerek, azaz a géped mellett az asztalon használathoz tervezettek: bőven még sok is az a másfél méter madzag ami jár hozzá

nappaliba a TV-hez mást célszerű választani, ez nem arra való, ennyi

igen: elektronika kapja a jelet távirányítótól, vagyis többnyire (mert nem mindig: néha az elektronika hagyományos potmétert teker motorral, de az nem jellemző ilyen kis rendszerekben) elektronikán halad át a jel - szemben egy egyszerű potméterrel, ami szinte borítékolhatóan kevésbé piszkál bele a hangzásba

(#22052) aram01


aram01
nagyúr

srácok
valamiért elkezdett ilyen gerjedős (ütemes) pattogó hangot adni a 1250b-m cseréltem hangkártyát és még mindig csinálja, mi lehet az ok szerintetek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22053) schawo válasza aram01 (#22052) üzenetére


schawo
titán

Kondi?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22054) aram01 válasza schawo (#22053) üzenetére


aram01
nagyúr

fogalmam sincs, lehet hogy 1 hónaposan elszállt a cumó?
szólni szól rendesen, de ha nem játszok le semmilyen anyagot hallom ezt a pulzálást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22055) schawo válasza aram01 (#22054) üzenetére


schawo
titán

Anyaghibás volt a kondi, már ha tényleg az az ok. Előfordul. Gari.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22056) aram01 válasza schawo (#22055) üzenetére


aram01
nagyúr

lehet, mindjárt hívom a boltot

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22057) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Még a hétvége táján szeretnék vásárolni egy hangfalat, 10-15 ezer körül, ezért megköszönném, ha a modell mellé tudnátok ajánlani pár üzletet is ahol az adott hangfal készleten van, remélem lesz ilyen :K

Bár nagyjából már tudom mit szeretnék, de még vásárlás előtt meghallgatom újra a véleményeteket hátha esetleg van valamilyen akció vagy ilyesmi.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#22058) PuMbA válasza freelanced (#22057) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B :)

(#22059) freelanced válasza PuMbA (#22058) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Miben különbözik az 1255-től?

Érdemes esetleg átcsúsznom a 20 ezres kategóriába? (Modecomok)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#22060) Zoluska válasza aram01 (#22052) üzenetére


Zoluska
tag

Router nincs a hangszóró közelében? A Modecom nekem attól pattogott egyenletes ütemre. Arrébb raktam, azóta csendben van.

(#22061) Met válasza PuMbA (#22058) üzenetére


Met
nagyúr

A Genius régen nem a gagyi kategóriába tartozott? egerek, billentyűzetek stb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22062) PuMbA válasza freelanced (#22059) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanaz a kettő, csak egy kapcsoló vagy bemenet a különbség :) Nekem fogalmam sincs, hogy érdemes-e, mert te tudod, hogy megér-e dupla árat annyi különbség: meg kéne hallgatnod őket :)

Met: Hangfalban 10k körül verhetetlenek :)

[ Szerkesztve ]

(#22063) Degeczi válasza Met (#22061) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó reggelt, min. 6-7 éve már (kb. a 1250x megjelenésével) rendre vannak ajánlható, jó cuccaik az alsó kategóriában

(#22064) Met válasza Degeczi (#22063) üzenetére


Met
nagyúr

Jól van na, nem szoktam ilyen teszteket olvasgatni azért is kérdeztem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22065) dni


dni
őstag

Sziasztok,

erről az Edifierről hallottatok már vmit? Külföldi boltokban sem láttam, új modell lehet?

(#22066) aram01 válasza Zoluska (#22060) üzenetére


aram01
nagyúr

de van, mennyire tegyem el? helyem nem sok van

5cm, b@szki király vagy :R

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22067) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Hangszóró vásárlás előtt állok. 2.1 rendszerűt néztem ki erről lenne szó [link] persze picit olcsóbban. Vélemény vagy ellen javaslat? Általános használatra lesz. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#22068) Agyzuzo válasza NÓPARA (#22067) üzenetére


Agyzuzo
addikt

El nem tudom képzelni mit akarsz lecserélni erre, de jól nem fogsz járni. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#22069) PuMbA válasza NÓPARA (#22067) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B

(#22070) Met válasza PuMbA (#22069) üzenetére


Met
nagyúr

A #21976-ra is ez a megfejtés?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22071) mcs válasza NÓPARA (#22067) üzenetére


mcs
veterán

Az egyik leggyatrább 2.1 az árkategóriájában. A hangerő potmétere nem eléggé fokozatosan szabályoz, a mélynyomó pedig a fél hangerőt se bírja puffogás nélkül.

(#22072) B1T3 válasza Met (#22070) üzenetére


B1T3
addikt

A Modecom MC-SHF56 már kicsúszik az általad megszabott méretből, és az ára is elszállt. Az a baj, hogy mindennek elszállt az ára, illetve már nem is kapni sok mindent, így ebben az árkategóriában kicsit holttér van. Pedig az Edifier R1600T Plus pont jó lenne, szélességre is még pont belefér (15,1 cm), csak hát már rég volt, amikor 25 ezer körüli áron lehetett kapni.

(#22073) Met válasza B1T3 (#22072) üzenetére


Met
nagyúr

Pcx-nél az 56 26k, az 56U 24k, ezek az árak soknak számítanak?
Amúgy még kb. 1 évet kell "szoronganom", költözünk át másik lakásba, ott több helyem lesz. Itt is elfér csak nem akartam hogy olyan hülyén nézzen ki az asztal:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22074) freelanced válasza B1T3 (#22072) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Amúgy sajnos ez nagyon igaz. Nem is olyan rég az ajánlott darabok tényleg kaphatóak voltak annyiért de már nem nagyon van választási lehetőség főleg 10 és 30 ezer között.

A hangszerüzletekben árult hangfalak milyenek? Mondjuk a Tannoy Reveal 402 vagy Alesis Elevate 3, esetleg a M-Audio BX5 Carbon?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#22075) deja vu válasza B1T3 (#22072) üzenetére


deja vu
addikt

Azt a rohadt, milyen drága lett az Edifier R1600T Plus, én valami 22 ezerért vettem, most meg 36 ezerért látom. :Y Ennyiért nem venném meg azért.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22076) matis2103


matis2103
csendes tag

Helló mindenki!

Erről a hangfalpárról mi a véleményetek, jó lehet?

http://www.electronic-star.hu/Power-Dynamics-PDSM8-aktiv-studi-monitor-hangfal-20-cm_i35729.htm

Nekem szimpatikusnak tűnik, bár kicsit mint ha gyenge lenne.
Sima átlag szobában hallgatnám. Oda elég lehet?

(#22077) Zola007 válasza deja vu (#22075) üzenetére


Zola007
veterán

az már régen volt, sajnos én sem vettem meg.
Ennek kapcsán kérdezném, hogy Alesis Elevate 5 van valakinek?
szimpatikus így spec alapján, M-audio AV40-et basszus miatt elég vérszegénynek tartják nem csak itt, hanem máshol is
de egyelőre max 35 körül akarok venni hangfalat, mert 1 év múlva valószínűleg én sem itt lakom és akkor komolyabbat tervezek

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#22078) NÓPARA válasza Agyzuzo (#22068) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Vásárolni szerettem volna eme típust.De amint látom a hozzászólásokból rossz lóra tettem volna.

PuMbA!

Köszi a tippet rá keresek majd a neten.

mcs!

Esetleg még valami olcsóbb és jó márka tipp?

:R :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#22079) Met


Met
nagyúr

Erről tapasztalatok vannak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22080) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok,

Van itt valaki, aki hallotta már ezt?

Jbl LSR 308

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22081) HUAFBANDITA válasza Polllen (#22080) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

Szia! Nekem az elődje van az LSR2328P! Ebben (LSR308) D osztályú erősítő van, könnyebb is, jobban is néz ki (képen)! Kíváncsi lennék, a különbségre. Én meg vagyok elégedve az előd hangjával, ha kell tartalék is van benne bőven, de halkan szól a legszebben! Semmi pattanás bekapcsoláskor, alapzaj nulla!

(#22082) Polllen válasza HUAFBANDITA (#22081) üzenetére


Polllen
nagyúr

hmm, akkor minimum egy hallgatózásra benevezek rá.

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22083) mcs válasza NÓPARA (#22078) üzenetére


mcs
veterán

Ha mindenképpen 2.1 és dübörgés kell, akkor hasonló áron a Trust és Speedlink rendszerek elfogadhatóak.
Logitech Z523 alaposan megdrágult az utóbbi időkben, és az nem is biztos, hogy neked jó lenne, mert alapvetően tompább hangzású. Ha fontos a tiszta hang, és beéred kevesebb méllyel, akkor Genius 1250B.

(#22084) PuMbA válasza Met (#22079) üzenetére


PuMbA
titán

Neeee, vegyél egy Modecom 56-ot és kész :)

(#22085) Met válasza PuMbA (#22084) üzenetére


Met
nagyúr

Nem akarok olyat venni csak akkor láttam meg a hirdetések között :N
Közben olvastam ipon-on hozzászólásokat hogy az egyiknek szar a potija, a másiknak búg. Viszont ami a nagy hátránya, hogy a kikapcsoló gomb a sub-on van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22086) PuMbA válasza Met (#22085) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor 1250B, más lehetőség nincs :DDD

(#22087) Met válasza PuMbA (#22086) üzenetére


Met
nagyúr

Neeem, az Arctic-nál írnak ilyeneket :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22088) NÓPARA válasza mcs (#22083) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszi a tippet. A 2.1 rendszerhez elméletileg azért ragaszkodnék mert az asztali gép alaplapja ezt támogatja. Lehet a 2.0 rendszerű is jó lenne hozzá de annyira nem értek hozzá. Általános használatra kell s különleges hangzásra már nem.A génius azon fajtája(1250B) nem jön be külsőleg és bocsi érte. :R Néztem még a HP-nek egy hangszóróját is mivel a gép is ezen márkájú. [link] rá gondoltam volna. Erről esetleg lenne e valami infód? De nézem azokat is amiket ajánlottál bár a TRUST mint márka nem akar bejönni. Köszi utólag is! :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#22089) PuMbA válasza NÓPARA (#22088) üzenetére


PuMbA
titán

"A 2.1 rendszerhez elméletileg azért ragaszkodnék mert az asztali gép alaplapja ezt támogatja"
Ilyet nem tudom, hogy honnan szedtél :DDD

"Lehet a 2.0 rendszerű is jó lenne hozzá de annyira nem értek hozzá."
:K

"Általános használatra kell s különleges hangzásra már nem.A génius azon fajtája(1250B) nem jön be külsőleg és bocsi érte. "

Ha kinézetre veszel hangfalat, akkor vedd azt amelyik tetszik, mert mindegyik szarul szól :) Itt mi nem tudunk mondani egyikre se semmit, mert a hangminőség alapján ajánlunk.

Met: Ja, értem :))

[ Szerkesztve ]

(#22090) B1T3 válasza NÓPARA (#22088) üzenetére


B1T3
addikt

Ebben az árkategóriában nem sem érdemes a márkát ilyen súlyúnak tekinteni. Kb. annyi jelentősége van a Trust névnek, hogy ha egy matricával átragasztod HP-ra, nem fogsz különbséget érezni. :)
Ugyanakkor 2.0-t ajánlok én is, mert biztos számít a hangzás is: ha a 1250B nem tetszik, vess még egy pillantást a 1255B-re.
Ja, és sokak hangkártyája a 7.1-et is támogatja, mégsem rohannak azt venni, megelégszenek a 2.0-val. Még egyszer mondom: attól, hogy a számok összege nagyobb, még nem lesz jobb a 2.1.

Persze te döntesz, mire van szükséged, én csak igyekeztem racionálisan hozzáállni.

(#22091) B1T3


B1T3
addikt

Van itt olyan debreceni, akinek M-Audio BX5 D2-je van, és meg is lehetne hallgatni nála?

(#22092) Met


Met
nagyúr

A Modecom MC-SHF56U és az MC-SHF56 között csak az USB töltés a különbség?
Mert nem találtam mást.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22093) kelzsoca válasza Met (#22092) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az lesz az, de az nem csak töltésre jó, hanem a külön megvásárolható bluetooth modult is oda lehet csatlakoztatni.

https://vertigostore.eu

(#22094) Met válasza kelzsoca (#22093) üzenetére


Met
nagyúr

hmm kb. egyikre sincs szükségem :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22095) Degeczi válasza Met (#22094) üzenetére


Degeczi
nagyúr

akkor jobban is jársz a simával, mert egyébként az USB-s változatban egy fölösleges kitérőt tesz arra a jel, és plusz elektronikán halad át

(#22096) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Mi lehet az alábbi hangszórók között a hangzásbéli különbség? Van aki már halott ezek közül legalább kettőt és volt lehetősége összehasonlítani? Most, hogy így felment a Modecome-ok ára elgondolkoztam az AV40-en is. (Az igazat megvallva az M-Audio felé nagyobb a bizalmam) és meghallgatni csak az AV40-et tudom a Hitspaceben.

Modecom mc-shf56u 26,5K
Modecom mc-shf80u 31,7K
M-Audio Studiophile AV40 V2 35,6K

Nem tudom mennyire, lehet megbízni a WireCutterben, de ahogy néztem az eddigi Reviewkat, nem írnak különösebben hülyeségeket. Véleményük szerint, a maga árkategóriájában veri a PC-s szetteket, igaz, ők nem foglalkoztak Modecom és társaival

Cikk

(#22097) trust007 válasza dni (#22096) üzenetére


trust007
tag

Egyiket sem hallottam, de rövid véleményemet leírom.
Az M-Audio Studiophile AV40-ről nagyon sok negatív vélemény van az Amazon-on érdemes rákeresni, átlagban 1-2év alatt, sok embernél elhalálozott. Rengeteg a pozitív vélemény a hangminőséggel kapcsolatban, de tart amíg tart. Hogy ezen a problémán V2-nél javították-e, és ha azt rendeled jobban jársz-e nem tudom.

A modecom-okhoz képest ez 56U-val van egy szinten méretben(membrán 4") és teljesítményben.

Én is vásárlás előtt állok 30-40e kategóriában keresgélek úgyhogy olvasgatok, ezen az árszinten van az Alesis Elevate 5, de már többször is írtam hogy tök új ,és normális review, még sehol nincs róla.

Redmi 4X → Mi 9 SE → Redmi Note 12 Pro 5G

(#22098) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok. Látom még mindig ajánlott a Genius 1250-es. Nekem még a régi lakkfekete típusom van, viszont mostanában egyre jobban búr. Már nem is használom, mert engem borzasztóan zavar.
Valakinek van valami ötlete, mi okozatja? Kondikat most néztem meg, nem púposak.

...Szeretem leracsniztatni...

(#22099) NÓPARA válasza PuMbA (#22089) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Köszi a hozzászólást! A hozzáértésedben nem kételkedem de azért kértem a 2.1 rendszerűt mert a gép specifikációja elméletileg ezt írta. Mondom nem értek hozzá csak mint user írtam dolgokat.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#22100) NÓPARA válasza B1T3 (#22090) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszi a hozzászólást!

Elgondolkodom az írásodon. Előbbi hozzászólásban írtam hogy miért is "ragaszkodnék" a 2.1-hez. De lehet kompatibilis a gép a 2.0-val is.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.