Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

A Malwarebytes' Anti-Malware az egyik legkiválóbb kiegészítő-kémprogramvédelem a piacon, melynek nagy előnye, hogy szinte bármilyen komplett Internet biztonsági csomag mellett használható rezidens védelemmel anélkül , hogy a rendszer stabilitása egyáltalán veszélybe kerülne.

Fontos hangsúlyozni, hogy a szoftver kiegészítővédelem , és nem helyettesíti önmagában egyik komplett csomagot sem, de még az AV-t sem.

Az ingyenes verziójáról én magam is írtam egy cikket most már mondhatom, hogy pár éve, hiszen még 2009-et írtunk.

A szoftvernek van egy ingyenes verziója, mely amolyan eset után védelmet nyújt csak bár azt hatékonyan. Az informatikában mint úgy minden másban a legfontosabb azonban a megelőzés. Az ingyenes verzió erre alkalmatlan. A Malwarebyte's-ból nem jelenik meg minden évben új verzió, jól példázza ezt az is, hogy a 2009-es cikkben is az 1.41-es verzió szerepelt és most 2011 majdnem közepén is az 1.50-esnél tartunk.

A Windows 7 biztonsági központjában nem hogy zavart ,de még jelenlétet sem mutat, és ez most jó!

Nagyon fontos tudni, hogy a Malwarebytes' Anti-Malware lifetime azaz élettartam licences termék, és nem szükséges évről évre súlyos pénzösszegekért megvásárolni. Elég egyszer, de csak annyi gépen használhatjuk, ahány gépre vásároltuk a licencet, ez általában egy. Természetesen ha az évek folyamán alaplapot cserélünk akkor nyugodtan átköltöztethetjük a Malwarebytes' Anti-Malware-t is az új gépre. A kikötés csupán az, hogy egyszerre csak egy gépen használhatjuk.

A termék ára barátinak mondható, én kedvezménnyel 4198 Ft-ért vásároltam meg, a szoftver tud magyarul is , rendelkezik heurisztikus védelemmel , és ami szintén nagyon fontos a fizetős verzió tartalmaz egy rendszeresen frissített rosszindulatú webhely blokkoló szűrőt is.

A termék élettartam licencelése a 2014-es esztendőben megszűnt, azóta éves előfizetésre van lehetőség.

A topic-ot azért indítottam, mert bár igen sokan használják ezt a kitűnő szoftvert itt a fórumon, nem volt eddig saját topicja , holott minden szempontból méltó a termék erre.

[ Módosította: Karma ]

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

En is hasznalom, nagyon jo program, talalt mar meg nem egyszer olyan "szepsegeket", amiket az MSE nem. Egyetlen gondom vele, hogy a real-time vedelme tul aktiv, beriaszt jopar fals pozitivat (foleg torrantoldalakra).

Egy typo: és most 2001 majdnem közepén

(#3) #41133696 válasza Psychonaut (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerencsére én BT oldalakra nem járok, és még csak pár órája használom, azokat az oldalakat amiket sűrűn látogatni szoktam, még nem blokkolta tévesen, így egyelőre nincs vele ilyen téren gondom ;)

Köszi , jeleztem ,hogy elírtam a megfelelő topicban;)

(#4) T_Stark


T_Stark
őstag

Na úgy látom ez a vásárlás úgy fellelkesített hogy rögtön topikot is nyitottál neki :DD
Én is használom a free verziót, mindig fent van az éppen aktuális víruskergetőm mellett.
Most éppen MSE mellett szoktam hetente-kéthetente lefuttatni.

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Kellene valahogy tesztelnem, az IP szűrőjét, A languy Youtube csatornáján látható cuccok már mind halottak :D

(#6) HZoli87


HZoli87
veterán

Megjelent az új verzió: 1.51

(#7) Jenne_S


Jenne_S
csendes tag

Nálam most az előbb, amikor bekapcsoltam a gépet fel is frissítette az adatbázisát is és egyben önmagát az új verzióra.

(#8) #41133696 válasza HZoli87 (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, az emailben küldött linken még az 1.50-es van. Megyek át rendszergazda fiók alá, mert úgy látom csak ott frissít, helyesebben itrt frissíthetném manuálisan, de jobban szeretném ha magától végezné el :D

"Version 1.51.0.1200 released on May 29th, 2011

Overall Improvements:

1. Scheduling has been simplified, including relocation of scheduler.
2. Website Blocking is now disabled when protection is turned off.
3. Logs are sorted by date automatically.
4. Updating is now much more efficient.
5. All HKCU settings can now be set in HKLM to override user settings.
6. Protection module now more efficient in terms of I/O read bytes.

New Features:

1. 14-day trial of the PRO version is now available. This is optional to all users.
2. Scheduler now has an edit button.
3. User is now notified of program updates awaiting installation.

Issues Fixed:

1. Fixed ignore list not working for default registry data, i.e. for Broken.OpenCommand.
2. Add to ignore list menu item is now left enabled if show tooltip balloon is unchecked.
3. User is now able to update from the system tray even if the scanner is open.
4. Fixed full scan drive list updating issue.
5. Fixed issue with protection module not honoring ignore list after an item is restored from the quarantined.
6. Date format on update tab is now the same as the system tray."

[ Szerkesztve ]

(#9) #41133696


#41133696
törölt tag

Az új verziónak három napos az adatbázisa

Beállítottam, hogy ha 1 napnál régebbi akkor jelezzen .

Rögtön ide is kapcsolódik a kérdésem . Van köztetek olyan aki nem rendszergazdai fiók alól használja ? Frissít automatikusan rendesen ? Mert én úgy vettem eddig észre, hogy a frissítést vagy rendszergazdai fiók alól lehet elvégezni, vagy normál fiók alól, de rendszergazdai joggal indítva.

(#10) #41133696


#41133696
törölt tag

Találtam egy nagyon jó logo-t :)

De ami fontosabb, hogy teszteltem az IP szűrőt :)

Így tökéletes páros a Nortonnal együtt :)

(#11) Greenebola válasza #41133696 (#9) üzenetére


Greenebola
senior tag

Hello
Rendszergazdai fiók alól használom és frissít rendesen.

Olvastam ,hogy nálad és ErosenZoldnél lassan töltődik be újraindítás után.
Nálam az "üdvözöljük" képernyőnél szutykól többet ,de utána azonnal ott van a NIS ikon mellett az MBAM-é.

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#12) riki válasza #41133696 (#10) üzenetére


riki
senior tag

Engem az Ip szürő majdnem megőrjített, ezért egy idő után ki is kapcsoltam az aktív modult.Ritka szigorú. Pedig más szűrő szerint tiszta, oldalak voltak. :F

(#13) Jenne_S válasza #41133696 (#10) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Szia!

Én normál fiók alól használom, rendszergazdai jogokkal. Frissít rendesen. Dobálja a buborékokat de már megszoktam. (bár ki is lehet kapcsolni benne)
Nálam betöltődik rendes időben, 70-75 sec elteltével minden ikon ott van már óra mellett. Idő sorrendet nézve, jobbról balra jelennek az ikonok. Tehát a MBAM előbb betöltődik (nálam) mint a NIS. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Psychonaut válasza riki (#12) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, en is pont ezt serelmeztem a 2. hozzaszolasban. Egy riasztasi szint csuszka nem artana neki szerintem, amin az UAC-hoz hasonloan lehetne allitani, hogy mit blokkoljon es mit ne (kvazi mennyire legyen szigoru).

(#15) #41133696 válasza Greenebola (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, ez a betöltődéses dolog változó, mert van olyan is, hogy az elsők között van és a Norton-al együtt töltődik be.

A frissítésekkel kapcsolatban :

Még csak egy napja sem használom, és tegnap volt egy manuális update illetve volt egy ma is. Lehet, hogy azért nem érzékeltem, illetve nem jelezte a frissítést és nem is végezte el magától mert megvolt a napi egy ? Úgy vettem észre, hogy egyébként napi több frissítés lenne. Nem tudom pontosan mennyi, mert csak az adatbázis verziószámábóli következtetés ez hiszen tegnapig csak a Free verziót használtam.

Illetve nálam NEM rendszergadai fiók alatt a frissítés lapon inaktív a frissítés gomb, ez Nálatok is így van ?

(#16) #41133696 válasza riki (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem eddig csak a sztar.com egyes topicjaira ugrott eddig :) egyébként Külön nekem kellett keresnem a Google-ön tesztelni való anyagot :D

(#17) #41133696 válasza Jenne_S (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, igazán örülök, hogy már legalább hárman vagyunk akik a Nortonnal együtt használjuk ;)
Sokáig volt az a gondom, hogy nem volt - legálisan elérhető próbaverzió - így nem tudtam pontosan nem e fog akadást okozni a kettő együtt, de szerencsére most már ez is megoldódott.

Engem például a buborék egyáltalán nem zavar, sőt örülök is neki, legalább tudatja, hogy működik :)

(#18) Greenebola válasza #41133696 (#15) üzenetére


Greenebola
senior tag

Nálam aktív a frissítések ellenőrzése.
Illetve az adatbázis már 6743
Én szerintem töröld a Beállítások-->Ütemező beállításokon belül azt a napi 1 frissítést és jó lesz.

Illetve találkoztál-e már a NIS topikban lévő NSS-el én eddig nem is hallottam róla?

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#19) Jenne_S válasza #41133696 (#17) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Szia!

Állítsd be a frissítést valósidejűre a MBAM-ban.
Főablak/Védelem/Ütemező fül >> Felül az 'Ütemező beállításai' fül > Hozzáad/ a Tipusnál Frissítésbe tedd a kis pontot és Utána válaszd a Valósidejűt. Itt még megadhatod, hogy csináljon minden frissítéskor egy Flash vizsgálatot is és legyen-e értesítő buborék a sikeres frissítéseket követően.

Ja igen. Töröld ki a napi frissítési ütemezést és csak a Valósidejű legyen.

[ Szerkesztve ]

(#20) #41133696 válasza Jenne_S (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, nos szerkeszteni lehetett csak törölni nem, most így néz ki. Ehhez átkellett mennem a rendszergazdai fiókom alá, csak ott engedte szerkeszteni, illetve gondolom engedte volna itt is ha kilépek, és rendszergazdaként indítom el, de jobban szeretem hagyományosan elrendezni a dolgot :)

Most már valósidejű, elvileg 5 percen belül frissítenie kell.

Sőt ez meg is történ amíg ezt a postot írtam :)

Greenebola : Az NSS-el kapcsolatban, most látom először :) Múltkor kerestem a próbaváltozatok között, hogy nincs e fent a legújabb verziójú 2011-es offline installer, de még akkor nem volt :) Kb két napja ennek :)

(#21) #41133696 válasza #41133696 (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Elvileg fel frissítette 6744-re de a frissítés lapon ez áll:

Ha az egeret a tálca ikon fölé viszem, viszont rendben jelzi :

(#22) #41133696 válasza #41133696 (#21) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondoltam egy restart belefér :-)

Így már a frissítés lapon is a friss adatbázis verziószám olvasható. Nyilván nem fogok mindig restart csinálni ha nem írja át, csupán kíváncsi voltam :)

(#23) Jenne_S válasza #41133696 (#22) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Nálam mindkét helyen a 6744 szerepel és nem volt újraindítás közben.
Eddig sosem találkoztam (nálam) ilyen kettősséggel. :N

(#24) #41133696 válasza Jenne_S (#23) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most lejött a 6745 is és újraindítás nélkül is helyesen jelenik meg a frissítés lapon is . :C

(#25) Jenne_S válasza #41133696 (#24) üzenetére


Jenne_S
csendes tag

Látom akkor már kezdi "belakni" és otthonosan érezni magát Nálad a MBAM. :) :K

(#26) #41133696 válasza Jenne_S (#25) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen :R

(#27) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Bocsánat a hülye kérdésért,de ha van valami az MBAM karanténjában,és rátelepítettem a legfrissebb verziót,az gond-e?
(Ugyanis elfelejtettem törölni előtte a karantén tartalmát.)
Én úgy gondolom,hogy nem.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#28) HZoli87 válasza Kezdő vagyok (#27) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem gond.

(#29) #41133696


#41133696
törölt tag

Az 1.51-re a Norton nálatok is ezt írja, hogy ötnél kevesebben használják ?:)

(#30) deter


deter
aktív tag

Operával kompatibilis a program, tehát blokkolja a káros oldalakat Opera alatt is?

(#31) #41133696 válasza deter (#30) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen :K

(#32) deter válasza #41133696 (#31) üzenetére


deter
aktív tag

Megvettem, és köszönöm a kupont HZoli87-nak. Még szerencse, hogy visszaolvastam néhány hozzászólást :) . Egyébként az első bejegyzésbe beleírhatnád...

üdv_
deter

(#33) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#28) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszod!

(#34) HZoli87


HZoli87
veterán

Beálltam a sorba, én is megvettem.

(#35) HZoli87


HZoli87
veterán

Akit zavar, hogy lassan tölt be a program (Vista/7), az állítsa át a Szolgáltatásoknál az MBAMService indítási típusát automatikusra, így nálam előbb betölt, mint az ESS.

(#36) #41133696 válasza HZoli87 (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

Üdv, a klubban :R :C

(#37) HZoli87 válasza #41133696 (#36) üzenetére


HZoli87
veterán

Találtam egy kihagyhatatlan akciót (Wilders Security fórum), így megvettem 2423 Ft-ért, ennyit bőven megér a program. Egy könyvjelzőzött oldalamat blokkolja, de azt hozzáadtam a kivételekhez, minden működik frankón, boot időt sem dobta meg. :)

(#38) #41133696 válasza HZoli87 (#37) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó hogy rátaláltál :)

[ Szerkesztve ]

(#39) deter


deter
aktív tag

Adott IP cím feloldása azért annyira nem egyértelmű. Révén, hogy tiltólistán van az egyik legnagyobb hazai tracker, így az alábbi lépésekkel lehet a kivitelekhez hozzáadni egy adott oldalt:

Tehát navigáljunk el böngészőnkkel azon címre amelyet tévesen blokkol a program. Kattintsunk jobb egér gombbal a óra melletti tálca ikonra, és válasszuk a "Hozzáad a kihagyottakhoz.." opciót. Ezután a meg kell jelennie az MBAM felhasználói felületében "Mellőzési listában" (Én itt próbáltam elsőként hozzáadni, de itt csak fájlokat lehet)

(#40) HZoli87 válasza #41133696 (#38) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, szerencsére tegnap óta még nem telt be a száz. :)

(#41) Gorneck


Gorneck
titán

Nálatok nem lassul be a program keresés alatt? Le akarom csukni a GUI/Program kb le se szar...majd 10-15 másodpercre rá van reakció.

Natív 64bit mikor lesz? 5 év?

Gorneck#1239

(#42) HZoli87 válasza Gorneck (#41) üzenetére


HZoli87
veterán

Csak az első másodpercek alatt lassul be a GUI, amíg az ellenőrzött fájlokra nullát ír ki, utána hibátlanul működik. Natív 64 bit még messze van szerintem, MSE mellett nem sok AV rendelkezik vele (hirtelen egyet sem tudok írni).

(#43) Gorneck válasza HZoli87 (#42) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam nagyon lassú, és tovább lassul, ha fertőzött állományokkal teli mappákat ellenőrzök... :(

Gorneck#1239

(#44) HZoli87


HZoli87
veterán

Bekapcsolást követően mikor történik az első frissítése a programnak? (ütemezés szerint óránként keres frissítést a program nálam)(jelenlegi adatbázis: 6773, lehet nincs újabb jelenleg ezért nem frissült)

(#45) Core2duo6600 válasza #41133696 (#38) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És mit is kell csinálni, hogy 50 % al olcsóbban megvehessük ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#46) HZoli87 válasza Core2duo6600 (#45) üzenetére


HZoli87
veterán

Ha még működik (limit: 100 fő), akkor használod a kupon kódot a vásárlás előtt.

Itt nyomon lehet követni a frissítéseket: Link

[ Szerkesztve ]

(#47) Psychonaut válasza Core2duo6600 (#45) üzenetére


Psychonaut
addikt

A Malwarebytes oldalan rakattintasz a "Buy Now" opciora, majd a kovetkezo oldalon bepipalod a "kuponkod megadasa" mezot (szallitasi cim felett van kozvetlen). Ide beirod a WILDERS100 kodot, es voila, maris 50% off. :K

(#48) #41133696 válasza HZoli87 (#44) üzenetére


#41133696
törölt tag

Állítsd át az ütemezést valósidejűre :K Ilyenkor 5 percenként keresi :K

Neked már a közvetlen linken amit az emailben küldtek az 1.51 jött le vagy az 1.50 még ? Mert én másnap néztem, és akkor még az 1.50 jött pedig kint volt az 1.51 :)

(#49) Psychonaut válasza #41133696 (#48) üzenetére


Psychonaut
addikt

1.50.1.1100 jon le nekem a Download Now opciora kattintva. A telepitoje ugyanaz a ket valtozatnak, ugyhogy feltetelezem, hogy meg erre a verziora mutato linket kuldenek emailben is.

(#50) #41133696 válasza Psychonaut (#49) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, akkor jól sejtettem , hogy még maradt :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.