Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Eastman válasza Moleman (#21999) üzenetére


Eastman
őstag

G-Force a Gibsonra...

Ennyi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22002) Plazmacucci válasza Moleman (#21999) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vékonyka lesz az a drót.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22003) nap válasza Moleman (#21999) üzenetére


nap
addikt

Amikor az sg-t vettem drop c-re volt hangolva 9-es húrokkal.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22004) Moleman válasza lakisoft (#22000) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Még egyiket sem fogtam kézbe, nem tudom mire számíthatok tőlük.

(#22001) Eastman
Igen, azt néztem már régebben is, standard, Eb, és drop D közötti váltásra tökéletes lenne, de durvább zúzásra már nem lenne jó a hibrid 9-46-os húr, és szeretnék annál maradni. És nagyon drága sajnos, annyiból jönne ki kb, mint a Jackson, akkor meg inkább legyen plusz egy gitárom. ;]

(#22002) Plazmacucci
Mit javasolnál ilyen felhasználásra? Barátibb áron nem is találtam olyat, aminek ennél vastagabb lenne az alja. Eb vagy drop D lenne a legfeszesebb, amiben használnám, drop C vagy drop H a leglazább.

(#22003) nap
Én is hangoltam már le H-ra a 9-42-es Stratomat, de nem volt nagy élmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#22005) Plazmacucci válasza Moleman (#22004) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gitártól függ. Rövid menzúrára én standard C-n 13-60-as készletet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22006) Eastman válasza Moleman (#22004) üzenetére


Eastman
őstag

30.000.- --> 50.000.-

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22007) Moleman válasza Eastman (#22006) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! :) Ez az EKO tetszett még, esetleg a VGS, még olcsóbb KX5, de most találtam egy Ibanezt is nagyon-nagyon olcsón, legfeljebb beletennék 5 rugót, vagy kiékelném a tremolót. Sajnos nincs időm utánajárni és kipróbálni mindet. :B

(#22008) Eastman válasza Moleman (#22007) üzenetére


Eastman
őstag

Keményfával kiékelheted. Vagy réztőke + az 5 rugó, felfektetve. Úgy le is tudod a karral engedni, ami valljuk be; elég fickós!

(Az a toldott /és csomós/ nyak nekem nem bejövős. nesa nem tudom, hogy mit mondana rá...)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22009) Moleman válasza Eastman (#22008) üzenetére


Moleman
addikt

Ismerős, a Stratomban és a superstratomban is 4-4 új rugó van most, a Strat fekszik, a floyd pedig meg van támasztva belül, hogy síkban álljon, így az is csak bukni tud. A lebegéshez viszonyítva főleg durva erő kell a megindításához. :D De legalább könnyen hangolható és brutálisan stabil.
De egy faragott bükkfám is van, ami régen a Stratban volt.

Ezennel befejeztem a spammelést. :)

(A toldás és a csomó fel sem tűnt, ugyanilyen a Cort basszusom nyaka is. :D)

[ Szerkesztve ]

(#22010) Eastman válasza Moleman (#22009) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát Barbi nem hiszem, hogy sokat pogózott vele. PM megy...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22011) cucka válasza Moleman (#22009) üzenetére


cucka
addikt

Én a Jacksont venném, mert szebb a színe. De a Cort sem tűnik rossznak.
Szerintem ennyi pénzért ilyen Eko meg VGS meg hasonló gagyi márkák felejtősek.
Annak az EKO-nak határozottan szarul néz ki a nyaka, ilyen uszadékfa hangulat azzal a csomóval - ilyenért tuti nem adnék pénzt.

Azt hogy érted, hogy a basszusod nyaka is toldott? Ha a feje hátrafele dőlős (nincs síkban a fogólappal), akkor a toldás normális dolog, így rakják össze a nyakakat. Sztem a Gibson gitárokon is így van megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

(#22012) brickm válasza cucka (#22011) üzenetére


brickm
őstag

Azért van lelaminálva feketére a gibson feje, mert ott is toldva van.

(#22013) Saccco


Saccco
nagyúr

Keresgéltem a fórumban, de nem találtam választ.

Vettem egy Soundstation Yellowstone akusztikus westerngitárt (tudom gagyi :DDD ), viszont teljesen amatőr vagyok, most ismerkedek a dolgokkal... Nos ez a gitár fém húros, ennek megfelelően elég szépen vágja az ember ujját, konkrétan a pici fiam egyik ujját el is vágta, véres is lett a gitár. :( :DDD
Így kitaláltam, hogy húrt cserélek, mégpedig nylon húrra, a következő kérdések merültek fel:
- kárt teszek-e ezzel a gitárban?
- fog-e szólni? (Mondjuk, úgy mint egy sima alapból nylon húros akusztikus gitár vagy a más konstrukció miatt ne is gondoljak erre?)

Csak a tanulás idejére gondolom a cserét, utána visszahúroznám, persze nem mostanában. :DDD


Bal alsó

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22014) ataman válasza Saccco (#22013) üzenetére


ataman
aktív tag

Szerintem a nylon húrt nem tudod a fémhúros gitár húrlábához rögzíteni. Esetleg használj vastagabb húrkészletet. Mondjuk 12-est.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#22015) Saccco válasza ataman (#22014) üzenetére


Saccco
nagyúr

Diós a nylon húr is.

Ilyen van azon is:

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22016) nap


nap
addikt

Jazzmasterből megéri a Fender a kétszeres árat?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22017) Moleman válasza ataman (#22014) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem sem lehet western gitárra nejlonhúrt tenni. Én is láttam már golyós végű sodort nejlonhúrokat, de a felső 3 húrból nem lesz olyan. Másrészt sokkal vastagabbak, át kéne alakítani hozzá a felső nyerget, így utána már nem tartaná rendesen az acélt. És valószínűleg a húrmagasság is túl alacsony lenne neki, ha valahogy mégis felmenne.
Gyárilag valószínűleg 12-essel van szerelve, azt az én ujjam se szereti, 14 év után sem, én 11-52-essel tanultam. Érzékenyebb ujjúaknak én inkább 9-42-es elektromos húrokat javasolnék, nem lesz túl nagy hangja, de legalább kényelmes. Ismerek olyat, akit az is bánt, de ott már lehet, hogy inkább az akaraterővel van a gond. :))

(#22018) BluEyes válasza Saccco (#22013) üzenetére


BluEyes
őstag

Fémhúrosra neylon húrt

Naszóval nem teszel benne kárt, ez is rendeltetésszerű használatnak minősül, és mint a példa mutatja, szólni is fog, elég jól. :K
A húrvég rögzítése fakultatív, tessék ötletelni. Pl. amelyikre lehet, arra köss nyugodtan csomót. Aztán lehet találni apró fém alkatrészt, amin van lyuk meg oldalról apró csavar, mondjuk vezeték beszorítására, ilyen pl. a sorkapocs v. csoki, amit a villanyszerelők használnak, na azt egy ügyes férfiembör szétcsapja, flexxel szétvágja és megcsinosítja a darabkákat, és máris kész a mobil húrvég. Légy kreatív!

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22019) BluEyes válasza Saccco (#22015) üzenetére


BluEyes
őstag

Az előzőhöz: mármint légy kreatív, ha dió nélküli húrkészletet akarnál föltenni! ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22020) Eastman válasza Saccco (#22013) üzenetére


Eastman
őstag

Kicsit fordított a sorrend; kár, hogy nem a vásárlás előtt jöttél, mert mindenkinek szívesen segítünk.

Sokan szeretnének - kihasználatlanság miatt - "megszabadulni" nylonos (akár 1/2 méretű, vagy 3/4-es) akusztikustól. Korrekt ár is kifogható.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22021) Saccco válasza BluEyes (#22018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi! :R :DDD

(#22020) Eastman:
Az eladó is mondta, hogy igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani, bár ő is fémhúroson tanult meg.
Egyébként csak egy hely jöhetett szóba vásárlásnál, speciális ok miatt. Árban ez fért bele, tokkal, grátisz kaptam egy pengetőt.
A boltban mutatott a srác egy nylon húrost is, de az külsőre és hangra sem annyira tetszett. Tudom, hogy a húrcserével olyanná/hasonlóvá fog válni ez is (feltéve, hogy cserélem :DDD ).
Hangolásra megfelelő lehet egy androidos alkalmazás és telefon is? (Bár kértem kölcsön egy hangolót is.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22022) csadi0011 válasza Saccco (#22021) üzenetére


csadi0011
őstag

Múltkor nézegettem, hogy mikrofonos hangolóhoz képest a telefon milyen. Szerintem nyugodtan használd. Én pitchlab hangolóját próbáltam. Bár gondolom ugyanaz mind.

(#22023) Saccco válasza csadi0011 (#22022) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi! :)

Basszus, te is minden topikban ott vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22024) Moleman válasza Saccco (#22021) üzenetére


Moleman
addikt

Én DaTuner Lite-ot szoktam használni, meglepő módon sokkal pontosabb, mint az ebayes csiptetős hangolóm (gyakorlatilag ugyanolyan pontos, mint bármilyen más komoly hangoló, pedig már legalább 6 különböző telefonon használtam).

(#22025) brickm válasza Saccco (#22021) üzenetére


brickm
őstag

"igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani"
Mai napig nem értem, miért...
Vezetni is polski fiaton kéne tanulni. vagy mopeden.

(#22026) Saccco válasza csadi0011 (#22022) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& (#22024) Moleman:
Guitar Tuner Free-vel pillanatok alatt behangoltam, vitathatatlanul szebben szól. :K

(#22025) brickm:
Az ok egyszerű, rohadt nehéz lefogni a fém húrokat (vágnak is). Gondolom már nem emlékszel a kezdő brickm-re. :DDD

Köszi a segítségeket. :)

szerk.:
Ilyen húrt kaptam hozzá:

D'Addario EJ32 Folk Nylon, Ball End, Silver Wound/Black Nylon Trebles

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22027) brickm válasza Saccco (#22026) üzenetére


brickm
őstag

Mindig is fémhúrokon játszottam, sose fájt.
Pedig vagy 8éves korom óta nyögöm a szakipart.
A hegedűn sincs nejlonhúr...de kislányok is űzik-hajtják. :)

(#22028) cucka válasza Saccco (#22026) üzenetére


cucka
addikt

Igen, a fémhúr vágja az ujjat az elején és nehéz lefogni, de majd megszokja. Csak az első pár hétben nehéz, utána ez a legkissebb probléma. Szerintem ezért kár nylon húrokkal vacakolni.
Ez ilyen, ha trombitálni tanulna, akkor alig bírná megfújni a hangszert, hogy szóljon, ha meg hegedülni, akkor az első évben az is kihívás, hogy megtalálja a hangokat. Ez egy ilyen műfaj szerintem.

Szerintem olyan hangszeren kell kedeni, ami ahhoz a zenéhez illik, amit játszani szeretne. Ez a "jobb nylon húroson kezdeni" dolog fasság. Ha sosem akart klasszikus darabokat vagy flamencot játszani, akkor semmi értelme.

(#22029) Moleman válasza cucka (#22028) üzenetére


Moleman
addikt

Én nejlonon kezdtem, mert az volt olcsó, aztán fél évvel később beszerztem egy normális gitárt. A túl széles nyak és a nagy húrmagasság miatt nekem azon sokkal nehezebb volt játszani, nejlonhúr ide vagy oda.

Ha kihagyás után sokat játszom akusztikuson, főleg ha csak valaki a kezembe nyom egyet (általában gyári 12-esekkel, de volt már 13-as is), a mai napig rojtosra szakadnak az ujjbegyeim, de már 8-10 éve egyáltalán nem fáj, bármennyire is látványos. A basszusgitár más tészta, azt 6 év alatt még nem tudtam megszokni, ritkán játszom.

(#22030) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

egy kis tapasztalat, hátha jól jön majd másnak is.

Régebben sok évig gitároztam, de mióta dolgozom (9év) nagyon elsikkadt a dolog, ezért úgy gondoltam felfrissítem kicsit egy Squier Affinity HSS pack-kel (egy Champion 20-ast, puhatokot, hangológépet, kábelt adnak még hozzá). Megcsináltam a hülyeséget, megrendeltem neten, ráadásul a muziker-től. Kibontottam tegnap és ez fogadott.

Felhívtam őket, hogy a híd nincs igazán a helyén, ezáltal a húrok se, de be akarták adni, hogy ez így rendben van :W (nem beszélve arról, hogy a koptató csavarjai szinte mind ferdén voltak betekerve, egy iszonyat fos minőség, na)
Nyilván nem hagytam annyiban, elviekben ma jön érte a futár és visszakapom a pénzem.

Mindezek ellenére egy Squier-t szeretnék (mert Fenderre nincs többszázezrem), de feljebb léptem, egy Classic Vibe '50s a kiszemelt, ezúttal viszont egy hangszerüzletben személyes vizsgálat után :P

(#22031) Eastman válasza n000rbi (#22030) üzenetére


Eastman
őstag

Helyes, helyes, csak okosan, ügyesen! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22032) Bobrooney válasza n000rbi (#22030) üzenetére


Bobrooney
senior tag

SX nem játszik? Én nagyon imádom :)

(#22033) n000rbi válasza Bobrooney (#22032) üzenetére


n000rbi
senior tag

Most eléggé belezúgtam a 2tone sunburst CV50-be, így nem hiszem, hogy bármi el tudna csábítani :D

(#22034) Moleman válasza n000rbi (#22033) üzenetére


Moleman
addikt

Szinte biztos, hogy nem fogsz csalódni, CV 50s és Custom Teléket próbáltam pár hete, nagyon finomak. :)

(#22035) BluEyes válasza n000rbi (#22033) üzenetére


BluEyes
őstag

HSS pack - hát ugye ilyet alapból nem veszünk meg :)

Egy ilyen se csábít el? [link] A Sq nem rossz, sőt... de sose lesz Fender.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22036) n000rbi válasza BluEyes (#22035) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ha itt lenne a környéken, biztos megnézném. Vakon meg még egyszer nem veszek semmit. :) (jó a HSS-nél kb. borítékolható volt, hogy szar lesz, de nem akartam én árban annyira elrugaszkodni - hát úgy tűnik muszáj lesz valamennyire:P)

Apropó: tegyük fel, hogy megveszek egy CV50-es strat-ot. Itthoni prüntyögéshez milyen kombót ajánlanátok hozzá? (nem baj, ha tud pár effektet, esetleg pedállal is lehet váltani a csatornákat, fejhallgató-kimenete van)

[ Szerkesztve ]

(#22037) BluEyes válasza n000rbi (#22036) üzenetére


BluEyes
őstag

Van-e fóbiád, fújj digitális, fújj tranzisztoros, illetve milyen stílusban mozogsz, mennyire akarsz torzítani?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22038) n000rbi válasza BluEyes (#22037) üzenetére


n000rbi
senior tag

Igazából ez elég fekete folt nekem, de így legalább nincsenek ilyen jellegű fóbiáim :) Stílus? Jó kérdés, fingerstyle-tól Panteráig minden :D (jó, az előbbihez egy párszázezres Furch grand auditorium lenne a megfelelő, de még gondolkozom rajta :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22039) brickm válasza BluEyes (#22035) üzenetére


brickm
őstag

Ugye mennyivel pontosabbak az illesztések a fenderen, mint a linkelt cuccon? :D

n000rbi:
Valami kis modellezős Cube-ot vegyél akkor, amit kis hangerőn is high gainre lehet digiteffektezni.

[ Szerkesztve ]

(#22040) n000rbi válasza brickm (#22039) üzenetére


n000rbi
senior tag

15-20W? 30 már fölösleges?

[ Szerkesztve ]

(#22041) brickm válasza n000rbi (#22040) üzenetére


brickm
őstag

Teljesítményből sose fölösleges:D
Attól függ amúgy, ha lakásban élsz, nemárt ha nincs nagy cuccod, 10watt is sok lehet...
Ha bírják a szomszédok, akkor inkább vegyél nagyobbat, mert azzal még mást is csinálhatsz később.
Ha pl összejön a csapat és kéne még egy kis hangerő.

Azt azért tudni kell, hogy a modellezős cuccok nem annyira hangosak alapvetően, mint mondjuk egy tranyós, vagy csöves erősítő.
Itt digitális "folytás" van a jelben, hogy semmiképp ne vezéreljen túl, mert attól felborul a szimuléció, meg a vonalkimenet. Itt épp az a lényegi része a dolognak, hogy magát a jelet úgy alakítja ki az áramkör, hogy a túlvezérelt hatást keltse, de ne vezéreljen túl ténylegesen. Ez a multikra is igaz.

(#22042) n000rbi válasza brickm (#22041) üzenetére


n000rbi
senior tag

Családi házban élek, nem kopogna senki a fűtéscsövön :) Marshall MG30CFX? Roland Cube-okat is ajánlották a hangszerüzletben...

(#22043) Plazmacucci válasza n000rbi (#22042) üzenetére


Plazmacucci
félisten

30W pont nem elég próbára. Egy Cube 60 negyvenezerért jó lehet, vagy hasonló árú társaik. Pl Spider iv 75.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22044) BluEyes válasza n000rbi (#22038) üzenetére


BluEyes
őstag

Jelszó: csakis használtan! :) Kis 8" kombók bőven jók otthonra. Ha a legolcsóbban akarod megúszni, akkor Line6 Spider, 15Watt, tisztától mötálig 4 előfok, effektek, 20k körül oda szokták adni. Itt van egy [link] de ebből még alkudj le sokat, 32k az új ára.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22045) n000rbi válasza BluEyes (#22044) üzenetére


n000rbi
senior tag

Pénzkidobás, de jobban szeretem magam "betörni" a cuccaimat (legyen az bármi) Na, akkor mégiscsak van valami fóbiám. :U

(#22046) Bobrooney válasza n000rbi (#22045) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha csak szobára kell, akkor Roland Micro Cube , imádom a kis cuccot, valamint utcai pénzdobálós gityózásra is tökéletesen jó, Győrben szokták vele csapatni :)

(#22047) bigrob válasza BluEyes (#22044) üzenetére


bigrob
őstag

Ki köll próbálni
Nekem spider 3 15w-om volt, nem sokáig, mert nekem nagyon mű hangja volt a torzított csatornáknak.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22048) BluEyes válasza n000rbi (#22045) üzenetére


BluEyes
őstag

Gitár esetében még megértem, de erősítő, pedál, effekt stb. lehetőleg használtan. De te tudod.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22049) n000rbi válasza BluEyes (#22048) üzenetére


n000rbi
senior tag

Nem kell benne értelmet keresni, nyomokban sem tartalmaz :)

Köszönöm mindannyiótoknak az eddigi (és eljövendő) javaslatokat, tanácsokat, sok fényt hoztatok a fejembe a témában ;)

(#22050) BluEyes válasza bigrob (#22047) üzenetére


BluEyes
őstag

Lehet. Bár ez a 4 előfok (divatosan "modell") benne van az összes L6 cuccban, az ős-Podtól az X3-ig, nem szoktak rájuk panaszkodni. Más probléma esetleg, pl. hangszóró?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.