Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Eastman


Eastman
őstag

Guns n Roses Live at the Troubadour 4/1/2016

Axl Rose
Slash
Duff
Richard Fortu
Frank Ferrer
Dizzy Reed
Melissa Reese

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22402) izomhod válasza Eastman (#22401) üzenetére


izomhod
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#22403) sajtee válasza Eastman (#22401) üzenetére


sajtee
senior tag

Axl megmutatta ebben a pár másodpercben, hogy rohadtul ott van még benne a hang. Csak eddig nem volt, aki kihozza belőle... Kirázott a hideg.

(#22404) izomhod válasza sajtee (#22403) üzenetére


izomhod
senior tag

majd meglátjuk, hogy a huszonx állomásos turné 2. felében is így marad-e :)

de maradjon!

(#22405) sajtee válasza izomhod (#22404) üzenetére


sajtee
senior tag

Szerintem ők vannak a leginkább tisztában azzal, hogy rengeteg embernek mint jelent a Guns n' Roses, mint fogalom. Nem hinném, hogy céljuk bemocskolni azt, amit évek alatt építettek fel.

Persze még bármi történhet, de én mindig mondtam, hogy szerintem Axl közel sem akkora gyökér. Nem hinném, hogy elfogyott volna a pénze és mindez ezért lenne.

(#22406) sajtee


sajtee
senior tag

Bocsi a dupláért, de rég jártam erre...

Idén jön valaki a Voltra? Tavaly csak egy napot voltam, de akkor ott eldöntöttem, hogy jövőre egész hétre jövök.
Megvettük a jegyet már első nap, most nagy várakozás van... :DDD

(#22407) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sabbat, Maiden, Megadeth jegyek megvannak ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22408) kemotox válasza sajtee (#22405) üzenetére


kemotox
addikt

"Nem hinném, hogy céljuk bemocskolni azt, amit évek alatt építettek fel." Pedig pont erről szólt az utóbbi jónéhány év... :D Főleg rózsasanyinak köszönhetően.

(#22409) sajtee válasza kemotox (#22408) üzenetére


sajtee
senior tag

Ahogy mondod.
De az nem Guns n' Roses volt. Szerintem. És úgy gondolom, még Axl szerint sem.
Különben nem úgy énekelt volna, ahogy...

(#22410) GoTReX


GoTReX
őstag

RockSmith jó gyakorlásra? Használja itt valaki? :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22411) bigrob válasza GoTReX (#22410) üzenetére


bigrob
őstag

Anno poénkodtam vele, meg lehet oldani occó és nem occó hangkarival is :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22412) Bobrooney válasza GoTReX (#22410) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Jó lett volna, csak sok volt a menüben elszúrt idő és nem szórakoztam vele.

(#22413) atomeec válasza GoTReX (#22410) üzenetére


atomeec
senior tag

Nagy reményekkel vettem meg, sajnos gyakorlatban kezdőnek (nekem) nem volt nagy löket, inkább csak játék. Lehet nem jól fogtam neki. A kábel viszont használható másra is.

(#22414) pigatt válasza GoTReX (#22410) üzenetére


pigatt
őstag

El lehet vele lenni, de nem sokat fejleszt.

i9 / 4080 / 32"

(#22415) poking


poking
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy seymour duncan sh6n hangszedőt,de csak arany burkolattal volt készleten.A burkolatot eltávolítottam,és a kérdésem az lenne,hogy a 6 darab aranyszínű csavart(ami a hangszedőn megy keresztül)kicserélhetem e króm színű csavarokra,mert minden króm a gitáron,és így kicsit hülyén néz ki.

(#22416) Saccco


Saccco
nagyúr

A kezdő fotós topikba került ki pár kép egy koncertről és megakad a szemem két gitáron, amikkel kapcsolatban azt kérdezném, hogy mit is látok a képen... :F :B

Ez gondolom egy sima basszusgitár, amit kicsit kiheréltek.
Ez érdekesebb, valamilyen épített gitár? Olyan messze vannak a húrjai egymástól.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22417) brickm válasza poking (#22415) üzenetére


brickm
őstag

Minden további nélkül.

(#22418) Moleman válasza Saccco (#22416) üzenetére


Moleman
addikt

Hathúros basszusgitár.

(#22419) NeoPampalini válasza Saccco (#22416) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ez egészen pontosan egy 6 húros Ibanez BTB (a potik leosztásából ítélve még egy régebbi darab, az újakon pont fordítva van, felül kettő, alul három). Szép darab! :)

(#22420) PETEE78 válasza Saccco (#22416) üzenetére


PETEE78
senior tag

Jaja baromi jó koncert volt ismét!

Igen, 6 és 4 húron is nyomja az öreg... :)

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#22421) PETEE78


PETEE78
senior tag

és... :)

You are being revived

(#22422) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, a házi barkácsok segítségét szeretném kérni. :)

Egy kis vérfrissítést szánnék a Stratomnak, de nem tudom, pontosan hogy kivitelezzem.
Szét még nem szedtem, nem tudom most mi van benne (2004-es Squier Deluxe Strat, 3 single coil), de a terv egy plusz kapcsoló a hiányzó 2 pickup-konfigurációhoz (nyak+híd és mindhárom egyszerre), és különálló kondik a 2 tone potihoz (ők is kicsit módosítva, nyak+közép 0.022 uF, híd 0.047 uF). Semmi személyes tapasztalatom nincs, csak pár óra kutatás után jutottam erre a megoldásra, így látatlanban tetszik.

A gyári csillogós koptatót nem bántom, veszek ebayről egyet játszósnak, aminek már nem sorjás a stockfotója, azzal remélhetőleg nem lesz gond. :D A hangszedők, potik, pickupváltó maradnak a gyáriak, tökéletesek. Viszont a 0.047-es kondit és a kiegészítő kapcsolót nem tudom, honnan szerezzem be. A gyári fehér Fender nyomógomb nagyon tetszene, de csak 7 ezer ft körül találtam, így egy ilyesmire gondoltam, ez kapcsolná a hídi hangszedőt az első 2 gyári álláshoz (vagy praktikusabb ha a nyakit kapcsolom a hídhoz? nem tudom). Kondinak orange dropra gondoltam, de olyat nem találtam a villanyos boltomban, ez kicsit drága, de jónak tűnik. Vagy ha már ez ilyen lesz, vegyek belőle 0.022-est is, ha nem ilyen lenne benne most? Vagy ha most kerámiát találok benne, vegyek 10 ft-ért olyat másodiknak is? :D

Előre is köszi bármilyen jó tanácsot!

Ja, és még egy kérdés, a többi gitáromhoz képest a Les Paulom olyan, mintha nem lenne tökéletesen földelve. Ha hozzányúlok bárhol bármilyen fém alkatrészéhez/húrhoz, teljesen csendben van, de ha nem, folytonosan zúg. Több fórumon azt olvastam, hogy ez normális a Les Pauloknál, de szeretnék megerősítést. :) Vagy tippet, hogyan lehet elmulasztani. Köszi!

(#22423) Ragnar_ válasza PETEE78 (#22420) üzenetére


Ragnar_
addikt

Symbolic albumukat sokat hallgattam (még deck+erősítő+hangfalak kombóval, meg walkmanban, nem tegnap volt :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22424) brickm válasza Moleman (#22422) üzenetére


brickm
őstag

A lespaul semmivel nem zajosabb,mint akármi más...biztos árnyékolatlanok a fedlapok,meg nincs a potisipkán rendes hibaáram mentes gnd.

Ennyiért nem drága 2 kondi...18ezerért a bumble bee inkább drága ha úgy vesszük.

(#22425) Moleman válasza brickm (#22424) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban nincsenek árnyékolva a fedlapok, azt majd pótolom. A fedél alatt viszont nem az várt, amire vártam, ebbe nem nagyon van beavatkozási lehetőség. :D

Közben felfedeztem a Stageshopot, kicsivel ebay ár alatt vannak a márkás cuccok. Bár a több mint tízszeres árú billenőkapcsolókat nem értem, a TUSQ felsőnyerget és kondikat valószínű tőlük veszem majd.

(#22426) Ragnar_ válasza Moleman (#22425) üzenetére


Ragnar_
addikt

Bármit el lehet rontani :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22427) brickm válasza Moleman (#22425) üzenetére


brickm
őstag

Hogyne lenne. a kondikat itt is ki lehet cserélni, legfeljebb nem ül le szépen a PCB-re az alkatrész.. A testet itt is le tudod szedni, ottvan a csptetős sorkapocsban a hídra menő...azt át kell forrasztani a poti sisakokra is.
Amúgy meg forraszd ki a potikat hajítsd ki a PCB-t alóluk és huzalozd össze sima 6x0.22 vagy 4x0.22-es belső erekkel őket.

A stageshop jó hely, tőlük szoktam venni az alkatrészeket. Segítőkészek, nem sza rakodnak.

[ Szerkesztve ]

(#22428) NeoPampalini válasza Moleman (#22425) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudom, milyen kapcsoló kell, de kérdezz rá Yoginál a GSfanatic-on (bp-i arc), én tőle vettem kapcsolót (3 állású on-on-on, haccázé'), úgy láttam, van nála mindenféle.

(#22429) Moleman válasza brickm (#22427) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Nagyon beleavatkozni nem szeretnék, még mindig ijesztően drága gitár a szememben, de a potisapkákra lehet, hogy szétosztom a testet.

(#22428) NeoPampalini
Ilyen kapcsolót szeretnék, kérdés, hogy mennyivel tud többet a 600 és a 2500 Ft-os, látszólag ugyanilyen. :D

Plusz egy érdekesség, a tegnapi Tátrai koncert örömére.

(#22430) brickm válasza Moleman (#22429) üzenetére


brickm
őstag

A kapcsoló tekintetében arra figyelj, hogy amit linkeltél kis kapcsoló rövid szárú, tehát a gibson topon valszeg nem ér át, így be kell süllyesztened. Hangszerboltban kaphatsz olyat, aminek "long shaft"-ja van, tehát hosszú szára, így átér a lespaul topon.
Illetve általában abban más a 6-10ezres kapcsoló, mint az ezres, hogy légmentesen zárt a háza, védőgázzal van töltve, illetve az érintkezők nem sima rézlemezek, vagy rugóslemezek. Nem oxidálódik gyakorlatilag...Illetve keményebben kapcsolnak, érezhetően helyre kattannak...ilyenek.

Ha nem hurcolászod ki a házból a gitárt télen-nyáron, elmegy bele az 1000-es kapcsoló, csak majd ki fog kopni és olyan vajpuha lesz a váltás, illetve nem árt pár évente lecserélni az oxidáció miatt. (( vagy minimum megreszelni 'a la hometuning módon. :P ))

(#22431) Moleman válasza brickm (#22430) üzenetére


Moleman
addikt

A kapcsoló a Stratba kell majd, és nem valószínű, hogy sokat lesz kapcsolgatva. Ha hangminőségben nincs köztük ég és föld különbség, akkor megteszi az olcsó is. :)

Amúgy a Gibson Switchcraftját nézegettem, jóval keményebben működik, mint az olcsóbb gitároké, de még az is csak rugós lemezes.

(#22432) brickm válasza Moleman (#22431) üzenetére


brickm
őstag

jh a stratba, igaz írtad, csak közbe a gibson belső miatt eltévedtem.

Abba jó a kicsi teljesen.

A gibsonnál ez a standard...a zárt házasnak nagyobb a helyigénye.[link]

[ Szerkesztve ]

(#22433) Saccco válasza Moleman (#22429) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az a TV állvány is komoly a háttérben. :DDD

----
Köszi mindenkinek a múltkori mit látok a képen felvilágosítást. :B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22434) Moleman válasza Saccco (#22433) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, fel se tűnt, pedig ugyanolyan vinyódokkolóm van. :D

(#22435) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

a Guitar Pro 6-ban van olyan, hogy felismeri a gitárt és együtt lehet játszani a playback-el? Eddig még csak kottázgattam benne.

Mit ajánlotok a visszajátszáshoz gépen keresztül, hogy tudjam gyakorolni a kottázott anyagot? Vagy pl Guitar Rig5-el érdemes próbálkozni? szóval csak szimplán szeretném összekötni a gityót és a gépet egy usb gitárkábellel.

You are being revived

(#22436) Moleman válasza PETEE78 (#22435) üzenetére


Moleman
addikt

Guitar Rig 5, Amplitube 4, Bias FX, van pár ilyen modellezőprogram, nekem mostanában az Amplitube vált be a legjobban. Guitar Proban lenémíthatod az aktuális sávot, és játszhatsz helyette, vagy együtt vele, ahogy jól esik.
USB gitárkábelt még nem használtam, de kétlem, hogy komoly villanyászat lenne mögötte, én félnék, hogy késni fog a hang. Használtan 20 ezer körül szoktak menni a jobb belépő szintű külső hangkártyák, amik biztosan nem késnek. Vagy egy próbát megér az alaplapi hangkártyád is, asio4all-lal 30-40 ms-t talán ki lehet csiholni belőle, nem ideális, de csak mérsékelten zavaró (nekem a 4 éves laptopom ennyit tudott, jobb híján úgy használtam pár évig).

(#22437) PETEE78 válasza Moleman (#22436) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszi! :R

You are being revived

(#22438) PETEE78 válasza Moleman (#22436) üzenetére


PETEE78
senior tag

Guitar Rig 5 tökéletes. Tegnap letöltöttem, próbálgatom. Szerintetek hogy lehetne megoldani egyszerre gét gitár csatlakoztatását mondjuk gitár+basszus formában? Nincs külső hangkártyám.

A gitár usb-n csatlakozik ez renden. A basszust meg kisjack-el line in-be kellene? A basszusgitár aktív, gondolom ez számít.
Van benne split azt láttam, csak a csatlakoztatást nem tudom hogy kell majd megoldani

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#22439) Moleman válasza PETEE78 (#22438) üzenetére


Moleman
addikt

Egy DAW kéne hozzá, valószínűleg az sem tudná két külön interface bemenetét kezelni, de egy próbát megér. Mindkét sávra ráteszed FX-be a Riget, és direct monitorral megszólaltatod őket. A standalone alkalmazás nem tud kettő külön sávot kezelni, főleg nem két külön interface-t.

(#22440) Ragnar_ válasza PETEE78 (#22438) üzenetére


Ragnar_
addikt

Bár nem ismerem a Guitar riget, de valószínűleg preferencesben, vagy optionsban kell/lehet kiválasztani a bemeneteket, ha van split mód, vagy az is lehet, hogy automatikusan felismeri, ha csatlakoztatva van. De hogyan lehet Gitárt USB-vel PC-re kötni ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22441) Moleman válasza Ragnar_ (#22440) üzenetére


Moleman
addikt

USB interface-ként működik, gondolom.

(#22442) PETEE78 válasza Moleman (#22441) üzenetére


PETEE78
senior tag

pontosan.

You are being revived

(#22443) Ragnar_ válasza PETEE78 (#22442) üzenetére


Ragnar_
addikt

De van egy Jack-USB kábeled, vagy USB kimenet van a gitáron ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22444) PETEE78 válasza Ragnar_ (#22443) üzenetére


PETEE78
senior tag

jack-usb kábelem van

You are being revived

(#22445) PETEE78


PETEE78
senior tag

lehet a split mód csak erre megfelelő külső hangkártyánál (pl focusrite 2I2) alkalmazható?

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#22446) Moleman válasza PETEE78 (#22445) üzenetére


Moleman
addikt

Igen.

Nekem Steinberg UR22 van, de mindig DAW-on belül csinálom ezeket a kétsávos dolgokat, élő próbánál is, valahogy kézenfekvőbb, mint a standalone felületen legózni. Plusz, ha esetleg rögzíteni akarod, kézenfekvőbb a nyers jelet és szükség esetén a midi pedál állásait rögzíteni, mert utána bármit kezdhetsz vele (a standalone Amplitube csak élőben tudja kezelni a midit, a Guitar Riget nem tudom, mostanában keveset használom).

(#22447) PETEE78 válasza Moleman (#22446) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszi a hasznos információkat! :R

You are being revived

(#22448) csadi0011


csadi0011
őstag

Youtube-on nézelődve (hallgatózva) akadtam egy emberkére: Todd Emrick. Kellemes feldolgozásokat csinál akusztikus gitáron, szájharmonikával:
Sultans of Swing
Dream On
Hotel California
Little Drummer Boy

(#22449) jettison válasza PETEE78 (#22438) üzenetére


jettison
tag

A GuitarRiget nem ismerem, de Amplitube 3 biztos, hogy kezel több bemenet. Én alaplapi hangkártyával és ASIO4ALL, később valami tákolt ahhoz a kártyához írt ASIO drivverrel használtam. Mivel a Line-In sztereó ezért egy elosztó segítségével a sztereó egyik ágára kötheted az egyik gitárt, másikra a másikat. Az Amplitube-ban bekapcsolsz két külön ágat, kiválasztod az egyikhez a jobb, másikhoz a bal bemenetet.

Valószínűleg az is működik, ha egyik bemeneted az USB, másik a Line-In.

(#22450) PETEE78 válasza jettison (#22449) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszi, kipróbálom! :R

You are being revived

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.