Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32002) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Miért van így húrozva? Normális?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32003) Plazmacucci válasza V.Stryker (#32002) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sokan így csinálják. Állítólag jobb (?)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32004) kemotox válasza V.Stryker (#32002) üzenetére


kemotox
addikt

Nooormális? ;] ;]
Annyi amúgy, hogy így nem olyan éles szögben megy a húr a babákra, ami.... vagy jó vagy nemjó, majd az okosak megmondják, nekem fingom sincs :D

(#32005) brickm válasza V.Stryker (#32002) üzenetére


brickm
őstag

Másabb rajta így játszani. 11es húr van két LPmen. Egyik így,másik natúrba van fűzve. Az a tapasztalatom,hogy így kicsit lazábbnak tű nek a húrok. Más a fíling.

Ez aza gitár amire gondolok? Faragott juhar top gibson humbikkal?

[ Szerkesztve ]

(#32006) V.Stryker válasza brickm (#32005) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah a facebookos csopibam hirdeti valaki, V100

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32007) kemotox válasza V.Stryker (#32006) üzenetére


kemotox
addikt

Mennyiárt?

(#32008) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Nézegetem azóta a gitárokat, még mindig metálra/rockra keresek, kezdő vagyok.
Ugye terítéken volt eddig a Cort X11, illetve az Epiphone SG G400 Pro.
Igazából tremolós gitártól idegenkedem, illetve azt is olvastam, hogy ha nincs szüksége rá az embernek, akkor kerülje is el inkább (nekem szerintem nem kell egyelőre :D).

Az Epi tetszik, de valahogy mégis inkább a Cort X11 stílusa jön be valamiért.
Így tovább nézegettem őket, és találtam egy ilyet: Jackson JS32TQ

Maga a kinézete is nagyon tetszik, illetve youtube videók alapján a hangja is. Nem mellesleg olcsóbb, mint az előzőleg kinézett társai.

A másik dolog:
Vox AmPlugról ábrándoztam eddig, azonban szeretnék egy erősítőt (is). Mivel vékonyak a falak otthon (és máshol nem használnám), ezért úgy gondolom, hogy egy kisebb fajta is megfelelne nekem. Ugye az AmPlug azért jött szóba, mert fejhallgatóval is játszanék.

Amit kinéztem erősítőt:
Marshall MG-15CF
Ezen ugye van fejhallgató kimenet, ami nekem fontos lenne.

A kérdésem viszont: látom, hogy van MP3 Line In bemenet az erősítőn.
Megvalósítható-e a következő?
1. Géppel összedugom az erősítőt, amin keresztül játszódik 1 backing track
2. Fejhallgatót bedugom
3. Gitározom rá, és a fejhallgatóban az összefésült hangot hallanám (tehát backing track + amit játszok)

Ha elképzelhető, akkor mi kell ezekhez pontosan? Átalakítókra, kábelekre gondolok, ha kell.
Ha nem megvalósítható, akkor miért nem? És meg lehet valahogy máshogy oldani?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

UI.: Ha a Jackson gitárral kapcsolatban van valakinek tapasztala, véleménye, akkor azt is szívesen fogadom.

(#32009) #96302336 válasza b.kov (#32008) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Jackson-ok jók.
Gyakorolni én pl úgy szoktam, hogy nem is használok semmilyen erősítőt, hanem egy multieffektet. Egy Digitech RP360-am van, azon keresztül szoktam úgy játszani, hogy USB-n be van dugva a gépbe, és mint hangkártya van használva. Máris van egy raklap erősítő és hangfal modellem, plusz akármilyen egyéb PC-n szóló zenére rá is tudok játszani, vagy akár felvenni. Erősítőnek egy full alap 10W körüli Solton kombóm van, gombokért vettem, és a multieffekt amivel meghajtom.

[ Szerkesztve ]

(#32010) b.kov válasza #96302336 (#32009) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi. :DD

(#32011) FockeWulf válasza b.kov (#32008) üzenetére


FockeWulf
tag

Igen, azt a Marshallt összetudod kötni a számítógépeddel/laptopoddal. Kell hozzá egy jack-jack kábel (3,5 mm) azt annyi. Az egyik végét a géped audio kimenetébe, a másikat ugyebár a kombó MP3 bemenetébe csatlakoztatod. Ha bedugod a fülest, akkor meg hallod a backing tracket is, meg azt is amit gitározol...már ha a gityód is csatlakoztattad az erősítődhöz. Szóval működik a dolog :)
Egyébként én ugyanígy használom, csak nem a számítógépet cdatlakoztatom a kombómra, hanem a telómat, van egy rakás backing trackem telón, de a youtube is tele van :)

(#32012) #96302336 válasza b.kov (#32010) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nekem is van egy Jackson-om, és imádom. Igaz, az az SLX széria. De alapjában véve még rossz Jackson-t nem láttam. Van itthon pár gitár, de legtöbbször a Jackson-t veszem le a falról, a bass mellett. A legritkábban az LP kopit. Pedig annak is állat hangja van. Csak az egy nehéz dög.

(#32013) bigrob válasza b.kov (#32008) üzenetére


bigrob
őstag

Az a jackson tetszik, de Marshall MG-ket hanyagoljuk.
Multi vagy hangkártya (legegyszerűbb, ha úgyis a gépről akarod nyomni a backing tracket és fülesezel)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32014) b.kov válasza bigrob (#32013) üzenetére


b.kov
senior tag

+ (#32011) FockeWulf
+ (#32012) syn7h37ic

Köszi mindenkinek. :)
Mi a probléma az MG-vel? Hallgattam youtube-on ilyen bemutatóvideókat, nekem tetszett nagyon a hangja (ezzel a Jackson gitárral is használták). Illetve van valamilyen ajánlott erősítő ehelyett hasonló árazással, tudással esetleg?

Szerk.: szeretnék néha fejhallgató nélkül is játszani, azért is keresek valamit az AmPlug helyett.

[ Szerkesztve ]

(#32015) #96302336 válasza b.kov (#32014) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én valamilyen modellezős kombót keresnék, olyant, amin lehet akár módosítani is az effekteket, ha a gyáriak nem jönnek be. Ki tudtam próbálni egy Roland Cube X20-at, az állati jó volt. kár, hogy már nem kapható. És jó áron is volt.

(#32016) bigrob válasza b.kov (#32014) üzenetére


bigrob
őstag

15-öt még ér játszósnak, de 34-ért nagyon mű hangja van. (szerintem)
Továbbra is a használt piacot tudom javasolni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32017) Eastman válasza #96302336 (#32015) üzenetére


Eastman
őstag

+1.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32018) kemotox válasza bigrob (#32016) üzenetére


kemotox
addikt

Pontosan. Én is pont ilyesmit akartam írni. Hogy nem rossz, de nem is jó. Annyi pénzért meg van jó is. Nekem is az van, már bánom, hogy azt vettem, de hát MARSHALL :D
Tudod, hogy van ez, kezdőként az ember rokksztár akar lenni, nem pedig zenész, és a feliratok meg a gitár színe többet ér mindennél :D

(#32019) Alexios válasza b.kov (#32014) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet youtubeon jó a hangja de élőben nagyon tre, nekem volt ilyenem (annyira, hogy pont ez volt az első erősítőm), és egy hét múlva inkább eladtam. Manapság a legjobb budget erősítő amúgy a boss katana, bar azért az ennél drágább, de annál jobb igazából hasonló arkategoriaban újonnan nincs. Használtan Roland cube-okat érdemes nezegetni szerintem főleg

(#32020) bigrob válasza kemotox (#32018) üzenetére


bigrob
őstag

Tegnap átugrottam haveromhoz, van egy scarlet hangkártyája és ez az új Bias Desktop valami kegyetlenül jól szólt! Jó stúdió hangszóróval még jobb lett volna az élmény.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32021) FockeWulf válasza b.kov (#32014) üzenetére


FockeWulf
tag

Nincs az MG-vel semmi probléma, csupán annyi hogy ez egy full minimál cucc, otthonra, szobába gyakorolgatni való, nagy dolgokat ne várj tőle, de nem is arra találták ki. Szal ez ilyen "szociális" kis dobozka, gyakorlásra.
Egyébként kezdő szárnypróbálgatásnak én egy mezei, használható akusztikus gitárt ajánlanék.

(#32022) b.kov


b.kov
senior tag

Na, hát ez eléggé le lett szavazva. :DD
Egyébként használt piac nem gond nekem erősítő szempontjából. A gitárt azért szeretném újonnan venni, de akkor erősítő téren szétnézek. :)

Van valami, amit mindenképp érdemes megnézni használt erősítőkön? Vagy bármi egyéb, ami segítségemre lehet vásárlásnál?

(#32018) kemotox

Egyáltalán nincsenek ilyen "rokksztár" illúzióim, sőt, kifejezetten zenész sem szeretnék lenni. Egyszerűen csak imádom a zenét, és játszani is szeretek. Írtam is, hogy klasszikuson kb 8 éve kezdtem először, csak már nem aktívkodom. :)

Köszi mindenkinek!

(#32023) bigrob válasza b.kov (#32022) üzenetére


bigrob
őstag

Potik ne recsegjenek, nagyobb hangerőn ne legyen furcsa hangja a hangszórónak. Gondolom nem csövest fogsz venni kezdésnek, szóval kb ennyi. :DDD
Peavey, Roland, Boss erőlködőket nézd át, megtetszik valami kűggyed'!

szerk.: gsfanatic>jófogás

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32024) b.kov válasza bigrob (#32023) üzenetére


b.kov
senior tag

Jójó, köszi.
Igazából júliusra van betervezve a vásárlás, tehát használtak között egyelőre csak ismerkedni tudok, hogy merre hány méter. :))

(#32025) kemotox válasza b.kov (#32022) üzenetére


kemotox
addikt

No offense, azt a részt általánosságban írtam, de magamra gondolva. Nekem is olyan erősítőm van, de ma már nem azt venném. De akkor annyit értettem hozzá, mint ló a hátúszáshoz és hát gondoltam Marshall, az rossz nem lehet :D

(#32026) V.Stryker válasza kemotox (#32007) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

115 kemény tokkal.

A PGM modellről azt kell tudni, hogy a mahagóni test kapott még egy faragott juhar topot, ezzel a hangkitartás még állatabb lett. A modell az alapján készült, amit Peter Green és Gary Moore használt Gibsonból.
Az eredeti hangszedők helyett Gibson 490T és 496R hangszedők vannak benne, így nagyon jól hozza a Gibson feelinget. Ha nem tetszik, ezeket darabjáért 20.000 Forint körüli áron könnyen eladhatod, de szerintem nagyon jók, a hídi vintage-esebb, a nyaki rockosabb hangzású. Megvan a fedő is, azt is adom hozzá.
Kemény formatokban van, a tok nélkül 100.000 az ára (de jobban szeretném tokkal eladni, mert így kompakt a csomag, pont illik a gitárhoz a tok). Ajándék Planet Waves biztonsági heveder van rajta, ez kell is, le ne essen ez a remek, de jó nehéz gitár.
2015-ös, újszerű állapotú, szobalakó gitár. Kipróbálható a VII. kerületben!(I)(I)(/I)(/I)

Nekem tetszik, de nincs pénzem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32027) b.kov válasza kemotox (#32025) üzenetére


b.kov
senior tag

Nem para, én is ellőttem egyszer úgy 6 évvel ezelőtt. :P

Akkor egy Epiphone LP Special II-t vettem Fender Mustang erősítővel. Az istenért nem sikerült értelmes hangzást kicsikarnom belőle. Ezt szeretném elkerülni, így vagyok most itt. :D

Néztem a Roland Cube erősítőket egyébként. Tudom, hogy használtat írtatok, de erről tudtok valamit mondani esetleg? Roland Cube 10 GX
Ilyesmi erősítők használtan se sokkal olcsóbbak (talán egy tízessel), legalábbis amiket találtam. Aztán nekem általában megér ennyit az új állapot, meg a garancia.

Még mindig a 4 fal között kellene, semmi komolyabb célom nincs vele. Csak az MG "műhangja" ijesztett meg egy kicsit. Illetve ahogy látom, ezen van beépített effekt is.

(#32028) Eastman válasza b.kov (#32027) üzenetére


Eastman
őstag

Lábkapcsolóst vegyél a Cube-ból, és jó az használtan - annak nem esik be annyira az ára. Visszakereshető az ide vonatkozó hsz-em; pár forintból készítesz hozzá kapcsolót. Arra figyelj, hogy szobai és ne próbatermi cucc legyen, mert azt hajtják a kis mérete miatt...

Ha nem Cube, akkor is inkább a 12" átmérőjű hangszórókkal nézd, nem is a hangerő, hanem a dinamika miatt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32029) b.kov válasza Eastman (#32028) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi az infót. :)

(#32030) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Remélem nem tilos... ,ha igen töröljétek.
GS-en hirdetek egy Line6 spiderIII HD150 fejet 4es Line6 lábkapcsolóval és egy 2x12-es ládát (12" Roland hangszórókkal, kerekekkel). Visszaváltottam dobra.. :)

A cuccra vigyáztam. Gondoltam jelzem itt is, hátha valakit érdekel. Amennyiben tilos töröljétek a hozzászólásom..
Amennyiben nem, úgy igény esetén linkelem a hirdetést.

üdv,
Petee78

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#32031) kemotox válasza PETEE78 (#32030) üzenetére


kemotox
addikt

Tilosnak tilos, de itt nincs topikgazda, nincs senkinek se törlési jogosultsága. Ha egy modi meglátja, biztos törli, de (szerintem a többiek nevében is beszélhetek) minket aztán egyáltalán nem zavar.

Megkerestem és habár nem ismerem a cuccot egyáltalán, de faszának tűnik az ára. Mostanában úgy is többen kerestek itt erősítőt:P

(#32032) PETEE78 válasza kemotox (#32031) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszi!

Igen sejtettem, hogy nem zavaró, inkább hátha valakinek pont jókor jó helyen... :K

You are being revived

(#32033) MATEO6600


MATEO6600
őstag

egy keresztkérdés:

Lehetséges a Metallica - Nothing else mattersét eljátszani csak pengetővel, vagy csak magamat szopatnám vele? Minden tutorialban azt látom, hogy jelentős részét ujjal pengetik, ami nekem nagyon nem fekszik.

(#32034) Panzermeyer válasza MATEO6600 (#32033) üzenetére


Panzermeyer
tag

Miért nem fekszik? Gusztustalan körmök nélkül is 30p megtanulni az introt ujjal, utána csak ezek váltakoznak. Gondolom az akusztikus részről beszélünk.

Én sem ujjal, sem pengetővel nem tudok gitározni :)) de ez tényleg nem nehéz.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#32035) brickm válasza MATEO6600 (#32033) üzenetére


brickm
őstag

Azért ujjal nyomják,mert úgy puhább a hangja a gitárnak... A pengető kemény íhy kopogósabb a hang. A NEM meg pont nem egy kopácsolós nóta.

(#32036) MATEO6600 válasza Panzermeyer (#32034) üzenetére


MATEO6600
őstag

Egyszerűen nem az én stílusom a dolog. Metallicától a Master of puppetset és a Batteryt szeretem játszani, más ízlés. Persze akkor jöhet a kérdés, hogy mit akarok a Nothing Else Matters-sel :))
De értettem, akkor megpróbálok ujjal játszani, legalább tanulok valami új technikát.

(#32037) Eastman válasza MATEO6600 (#32036) üzenetére


Eastman
őstag

Gondolom, csajozni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32038) bigrob


bigrob
őstag

Lökjetek már valami ötletet inlayre, kicsi kínai barátommal már kb mindent megbeszéltünk és alkotói válságban szenvedek ezzel kapcsolatban... :DDD
Bal oldalt, hogy ilyesmi lesz a forma, azon is gondolkodom, hogy semmi inlay, vagy úgy, mint az eredetin, csak az oktávnál valami egyedi, na de mi?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32039) Eastman válasza bigrob (#32038) üzenetére


Eastman
őstag

Pontok nélkül csak egy ilyen billentős ifát tennék a 12. bundra, ahogy bekanyarodik a téesz udvarra...

Gyöngyházból. Kemó?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32040) MATEO6600 válasza Eastman (#32037) üzenetére


MATEO6600
őstag

Akár lehetne az is, de nem :D
Hogy lehet egyáltalán gitározással csajozni? Nekem sosem sikerült. Akármelyik lánynak mondtam eddig, egyik sem lelkesedett érte.

(#32041) Eastman válasza MATEO6600 (#32040) üzenetére


Eastman
őstag

Játssz Vivaldit...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32042) MATEO6600 válasza Eastman (#32041) üzenetére


MATEO6600
őstag

Mondjuk nem is a nőzés miatt gitározok, hanem csakis magam miatt.

(#32043) Eastman válasza MATEO6600 (#32042) üzenetére


Eastman
őstag

Én csakis a nőzés miatt.

Magam miatt citerázok. Just hungarian blues.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32044) bigrob válasza Eastman (#32039) üzenetére


bigrob
őstag

Tudtam, hogy rossz helyen érdeklődöm.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32045) Ragnar_ válasza Eastman (#32039) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32046) Eastman válasza bigrob (#32044) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem a jobb alsó tetszik.

Vagy nulla pötty, mint nesa gitárján. Abból még bármikor lehet cifra 12., ha később megálmodod.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#32047) Ragnar_ válasza MATEO6600 (#32040) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kérdezd erről mondjuk a GnR-es Slahst biztos tudna mesélni ezt-azt :D

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#32048) kemotox válasza Eastman (#32039) üzenetére


kemotox
addikt

Én egy összecsukhatós kempingre, vagy egy nagy faszra gondoltam, mint 12. bundos berakás, de ez az IFÁs ötlet sokkal jobb. Nagyon szoci-prog-metál.

[ Szerkesztve ]

(#32049) brickm válasza Eastman (#32043) üzenetére


brickm
őstag

... 😁😁😂

(#32050) MATEO6600 válasza Ragnar_ (#32047) üzenetére


MATEO6600
őstag

'80-as '90-es években még egy menő dolog volt, manapság a bugyik a "DJ vagyok" mondatra nedvesednek :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.