Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) AmunRa válasza Daneeka (#2000) üzenetére


AmunRa
aktív tag

20x-et nem nézted? Az se sokkal drágább és az AC3 szerűség is benne van, tehát akusztikus gitárt is szimulál.

(#2002) Eastman


Eastman
őstag


[link] :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2003) HavocS


HavocS
senior tag

Alapzaj, na igen. Megvettem a zoom g7.1ut multit, meg a jackson ps-4 gitáromat, és zúgott, ha nem fogtam a húrokat. Érdekes, a régi gagyi samickem, meg boss mt2 együtt nem zúgott. na, egy hétre rá le lehettek földelve a lakásban a konnektorok, azóta a jackson sem zúg. Szóval az bizony csúnyán földelési hiányosság lesz.

Más: RG370 felejtős, az edgeIII vicc. Sőt, Ha tényleg használni akarod a floyd tremolot, akkor 200 ezer alatt ne is nagyon keress gitárt. Az olcsó floyd rosszabb, mintha nem is lenne. 80-100k körül vagy kifogsz egy régi használt Jackson-t (én 100-ért vettem az enyémet, jó öreg, de a húrláb elég masszív), vagy veszel egy fix hidas gitárt. Annak legalább hangkitartása lesz.
Én most a wilkinson tremoloval szemezek, satus kulcsokkal finom lehet...

(#2004) Daneeka válasza HavocS (#2003) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor a kéglim a szar? :D
Majd megpróbálom, hogy nem egy elosztóba hanem egyből a falba dugom, távol minden elektromostól meg mobiltól meg stb. aztán ha úgy is zúg akkor gondolom valami villanyszerelőt hívok, hogy nézze meg a földelést a házban.

(#2005) AmunRa válasza HavocS (#2003) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Egy kezdőnek szerintem nem kellene 300k-ból gitárt vennie.
Nem akarok szinpadon fellépni.
De egy 300k gitárt is biztos vagyok, hogy valaki lefikáz. :)
Szerinted milyet vegyek akkor? 80-100-ig?
Felőlem lehet tromoló nélküli is.

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2007) HavocS


HavocS
senior tag

http://havocsmusic.extra.hu/temp/pics/zoom_tiszta.mp3
http://havocsmusic.extra.hu/temp/pics/zoom_metal.mp3

szóval lehet ezt is használni mindenre :)
a gitárjáték nem tökéletes, de most ilyenre sikerült ;)

(#2008) AmunRa válasza HavocS (#2007) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Oks, megnézem majd!
Azért egyáltalán nem rossz az a gitárjáték! :)

(#2009) mongi_


mongi_
aktív tag

Elektromos gitárt erősítő nélkül hogyan tudom használni? Hogyan tudom rákötni egy átlagos hangfalra pl.? Boccs a lámaságom miatt :U

booty time booty time across the USA

(#2010) mongi_ válasza mongi_ (#2009) üzenetére


mongi_
aktív tag

:Y

booty time booty time across the USA

(#2011) Panzermeyer válasza mongi_ (#2009) üzenetére


Panzermeyer
tag

erősítővel....
kb annyi áramot ad le mint egy mikrofon, a mikrofonba meg akárhogy ordithatsz, nem fog semmi hangfal szólni vele

bedughatod sz.gépbe az meg meghajt neked egy fejhallgatót, az már egy jobb megoldás

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2012) Kephamos válasza Panzermeyer (#2011) üzenetére


Kephamos
addikt

Csak lesz egy néhány tized, vagy akár néhány másodperc késés, ami baromira idegesítő bír lenni. Annyira fog idegesíteni, hogy hanyagolni is fogod a számítógépes megoldást. Kivéve, ha van valami faxa hangkártyád, amit 100K-ért vettél. :)

(#2013) M@trixfan válasza Kephamos (#2012) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vagy egy használt SB Live! 2000 Ft értékben + KX driver = 3 ms késés. Második opció az Asio4all driver ha megy a hangkártyával. Harmadik lehetőség az M-Audio JamLab gitár interfész 18000 Ft-ért, ezzel már adnak effektprogramot is. ;)

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2014) Bero


Bero
aktív tag

(#2015) Thrawn


Thrawn
félisten

[link]
Ha nem indul katt a képre (kopasz szakállasra :) )
Ilyen technikát még nem láttam, de nagyon komoly!
:R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2016) nap válasza Thrawn (#2015) üzenetére


nap
addikt

Nagyon durva. :D
Az tetszik, ahogy dobol hozza. :R

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#2017) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!
Vennék BOSS TU-2 hangolópedált!

(#2018) #53172992 válasza Panzermeyer (#2011) üzenetére


#53172992
törölt tag

Bedugni a gépbe line-inen nincs nagy késés rá amplitube és mehet a móka..vagy guitar rig

(#2019) #53172992


#53172992
törölt tag

Eladó egy hagstrom f200p 90e ft -os irányáron ha valakit érdekel (fekete színben)
[link]
[kép]
vucktor@freemail.hu
Viktor

[Szerkesztve]

(#2020) Shape válasza #53172992 (#2018) üzenetére


Shape
aktív tag

Hello Mindenki!

Nemrég sikerült kapnom egy elektromos gitárt és most tanulgatok.
Erősítőként a Vuck hozzászólásában említett Amplitube 2 nevű programot próbáltam.
Azt szeretném kérdezni, hogy nektek mennyire tiszta hangon szólal meg a gitár.
Mert nállam vannak olyan beállítások, hogy nagy az alapzaj.
Hangkártyának egy SundBlaster Live-ot használok.
Egy másik kérdés...
Van valami olyan beállítás, amivel nállatok szépen szól a gitár?
Nállam valahogy mindnek olyan fura hangja van :U
Valami olysmi hangot kerestem, amik pl gitár szólókban szoktak szólni. (hosszú lecsengésssel)
Bocsi, ha baromságokat kérdeztem :D

(#2021) Panzermeyer válasza Shape (#2020) üzenetére


Panzermeyer
tag

kell hozzá egy jó vox valvetronix ;)PP és akkor nem kell ilyen fosokkal foglalkozni, van 1-2 program ami audigy 2-vel és hasonlókkal megszólaltat egy igazi klasszik soundot, de ritka

voxon rárakom a kompresszort meg adok egy kis gaint valamelyik marshall jcm modellnek és fél órát cseng nekem ha közel ülök a gitárral...

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2022) fueled18


fueled18
tag

Hi all!!
Megszeretném kérdezni, hogy valakt nem érdekel egy Vorson RM2-es 4 húros basszusgitár??? Puha tokkal együtt: 40.000Ft
thx

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#2023) HavocS válasza Shape (#2020) üzenetére


HavocS
senior tag

Én PC-n még nem láttam normális hanggal rendelkező programot. A valóshoz a legközelebb a Revalver állt, ez egész jó kis progi, ha eleget szórakozol vele, egész jó torzított hangzást lehet belőle kicsalni. Ebben a számomban [link] pl. a Revalver torzít egy 30 ezer forintos gitárt... ahhoz képest nem szól ám olyan rosszul :)

Ha meg csak simán bedugod a mikrofonbemenetre, és a hangerőszabályzón maxra tolod a csúszkát, úgy lesz erősítésed, és késleltetés nem lesz, de értelemszerűen a nyers, torzítatlan hangot kapod. Persze hangkártyára dugni csak passzív gitárt szabad, de akinek aktív hangszedői vannak, azok bizonyára tudnak erről :)

(#2024) HavocS válasza Panzermeyer (#2021) üzenetére


HavocS
senior tag

''fél órát cseng nekem ha közel ülök a gitárral...''

Nem kötekedésképp, de az csak az összegerjedés, köze nincs a gitár kitartásához :) Sustaint úgy lehet mérni, ha rádugsz egy fejhallgatót az erősítőre és úgy játszol, vagy kis hangerőn két méterre állsz az erősítőtől - magyarán úgy, hogy ha simán lóg a nyakadban a gitár, nem gerjed össze.

A vox valvetronix meg jó dolog, ha van az embernek, de aki épp, hogy ki tudta szorítani a pénzt a gitárra, az rákényszerülhet az ilyen ''fosokra''. Hangkártya meg ''tökmindegy'', egy erős procival, asio4all driverrel, és a csillagok szerencsés állásával láttam/hallottam én már olyan alaplapi ac97 förmedvényt, ami észrevehető/zavaró késés nélkül egész szépen meghajtotta a revalvert.. Guitar FX box meg aztán minden szemeten megy, nem egy nagy hangminőség, de akinek épphogy van gitárja, és semmi erősítője, az minden bizonnyal nem a stúdióhangzásra törekszik. Főleg, hogy általában, örül, ha meg tudja pengetni a húrt :DDD

(#2025) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Apple Garageband (egyszerűsített Logic technika), Amplitube 2, Guitar Rig 2, Izotope Trash. Garageband kivételével mindegyik elérhető PC platformon is, bár a zenei dolgok mindig olajozottabbak mac-en. Önálló programként vagy VST plugin-ként működnek. FX box-ot meg felejtsük el.:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2026) HavocS válasza M@trixfan (#2025) üzenetére


HavocS
senior tag

Azt én se nagyon ajánlom, de akinek nem bírja a gépe, az az amplitube-ot meg a guitar riget a hajába kenheti.

(#2027) M@trixfan válasza HavocS (#2026) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kenheti, de inkább ne kenekedjen vele mert nem arra való. Azért remélem a PIII 800 nem tartozik az ultrabrutál kategóriába. :D Be kell fektetni kemény 3000 Ft-ot egy SB Live!-ba és megy minden. Az említett gép tökéletesen elvitte a programokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2028) mongi_


mongi_
aktív tag

Most ez lehet, hogy láma kérdés lesz, de hogyan lehet egy ilyen hevedert [link] az akusztikus gitáromra tenni? Mindenképp kell rá alsó heveder tartó az a kis pöcök, vagy anélkül is meglehet valahogy oldani?

booty time booty time across the USA

(#2029) HavocS válasza mongi_ (#2028) üzenetére


HavocS
senior tag

Pillanatragasztóval mindent meg lehet ;]
Amúgy kelleni fog a strap button hozzá (dejó, hogy gőzöm sincs, hogy hívják magyarul :) ).

(#2030) ReJim válasza mongi_ (#2028) üzenetére


ReJim
őstag

az a pöcök jóljön hozzá..
vegyél egyet a hangszerboltban. aztán vagy ott tetesd rá, fogja és ráfurja, vagy otthon furj neki egy kisebb jukat és csavarozd bele...

</end.?>

(#2031) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Azért abszolut amatőrként nekem sikerült pár jó szandot kicsikarni a RIG-ből és az Amplitube-ból ... bár lehet azért mert még noob vagyok hozzá és nincsennek nagy elvárásaim ...

De ha már Guitar Rig ... Akinek esetlegesen kellene, találtam pár presetet Guitar Rig 2.2-höz ...

[link]

Sima 2-essel lehet hogy pár preset kifagy!

Keresnék Amplitube 2 preseteket, valamint ha valakinek van valami jó akusztikus szerű presetje Amplitube 2-höz vagy GR2-höz azt elfogadnám!!!

Üdv!

Life is shor...

(#2032) HavocS válasza DummyBoy (#2031) üzenetére


HavocS
senior tag

Na, ilyesmiket kerestem, gr2 presetek, kösz :)
Mindjárt ki is próbálom őket.

(#2033) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!

ELADÓ BOSS CH-1 kóruspedál!
Alig használt, még van rá vmennyi gari, dobozában, papírokkal!

11K

(#2034) Kobe


Kobe
veterán

én mstanában cserélem le a gittyómat, lehetőleg minél előbb :)
egy cort HBS II-t akarok beszerválni atmdurva az a motyó :)

(#2035) Panzermeyer válasza HavocS (#2024) üzenetére


Panzermeyer
tag

persze h összegerjedés, de azzal is lehet ám játszani :)

nézzétek meg ezt a videót, CanonD-t játszik a tag sz.gépről Vox AC30 szimulációval, asszem ez is a revalver progi, gyönyörüen szól
bár azt nemtom milyen erősítővel meg ládával hallgatják, de az összkép nagyon jó


[link]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2036) ReJim


ReJim
őstag

tudtok ajánlani valami jó gitárt? kb. 40-ig fér bele, lehet akár használt is, csak ne a világ másik végéről.
a követelmény ne strato formája legyen, ne rikíttó színű.
minimum egy humbi.
nem kell flojdróz, vagy fix húrláb, vagy eccerű tremoló.
ne szkájer legyen, mer ammeg csúnya.. :D

hallottam már aria-t szépen hangzani, olyanról esetleg tudtok? :U
vagy valami mást, esetleg?

</end.?>

(#2037) Panzermeyer válasza ReJim (#2036) üzenetére


Panzermeyer
tag

használt ibanez grg170, epiphone lp100, lp special, johnson telecaster, van sokféle
ezek low gitárok de hát 40k-ba tényleg csak ennyi fér be

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2038) nap válasza mongi_ (#2009) üzenetére


nap
addikt

Most találtam ki a hétvégén. Fogtam a számítógépes hagszóróimat és azt dugtam a torzítóba. Nem egy Marschall, de jó volt újra torzított gitárhangot hallani. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#2039) harry


harry
veterán

Félig off a kérdés, de végülis kapcsolódik:
Bass combo dobozt (illetve általában hangfalakat) nem szokás kibélelni vmi hagelnyelő szivaccsal? Ma szétkaptam az enyémet, kicsit kipucoltam. Nem lenne jobb, ha belül kibélelném? A másik, hogy ugye a láda nem zárt, van rajta egy kör alakú nyílás hátul. De ez valóban csak egy nyílás, ilyen helyekre nem csövet szoktak rakni?
A szétszedés oka amúgy az volt, hogy amikor bekapcsoltam zúgott, recsegett pendítésnél, egy nagyot kattant kikapcsolásnál. Érdekes módon nem igazán találtam benne semmi különöset, (esetleg, hogy a hangszórónál lévő kábel, amit amúgy a hangszóró pereméhez rögzítenek, hogy ne lógjon össze-vissza, elszabadult, és mivel ezen kábelek forrasztva vannak, így lehet vmit rövidrezárt). Mikor összeszereltem ment, szóval most jónak tűnik a cucc, így már csak a belső szigetelésével kapcsolatos ötletek érdekelnek (érdemes-e egyáltalán).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2040) Kobe válasza harry (#2039) üzenetére


Kobe
veterán

a hátsó nyílás nem csak egy szimpla nyílás, ott távozik a levegő ami a működés közben erőteljesen áramlik, basszuskmbónál főleg, nekem házimozi mélynyomója ugy megküldi a levegőt belül hogy egy összetekert zoknit kilő azon a nyíláson :) cső meg nem feltétlen szükséges, csak ha valamilyen hangképző szerepe nincs - vagyis a hangszóró a doboz belsejében van és te gyakorlatilag nem látod, ha viszont kifelé forduló, akkor nyílván csak levgőelvezetési funkciója van, ugyanígy a bélésnek, tompítani belső hangszóróknál szokták legtöbbször

(#2041) ReJim válasza harry (#2039) üzenetére


ReJim
őstag

a kitömésnek esetleg hifi cuccoknál van értelme, ott talán észre lehet venni a külömbséget. hangszeralapoknál nem szokás a kitömködés. de megpróbálhatod, sokat nem veszthetsz, ha nem teccik a hangja, akkor kiszeded.

a sub-cső: roland cube 30-as (vagy 60-as) szériájában van hátul lik, és abban van cső.
de amúgy sztem hátra felesleges a subcső. hartke-n elöl van luk, nincs cső. vagy reflexes.
enyémen is reflex nyílás van. (nem hartke) (no meg két luk, ahonnan hiányzik a csipogó).
szóval sztem oda nem kell cső. de azt is kipróbálhatod.

apropó: van magashangszóró a mély mellett? :U mert nem tom enyimbe kellene-e az a magas. (gyárilag van benne, de én már úgy vettem, hogy hiányzott belőle)

</end.?>

(#2042) harry válasza ReJim (#2041) üzenetére


harry
veterán

Bélést átgondolom, lehet csinálok egy próbát.
Csak egy 15'' hangszóró van benne, de így is szerintem jók a magas hangok. Persze basszusgitárhoz. Elrendezét tekintve olyan mint a bal-felső kép [link] és a hangszóró mögött, tehát hátsó oldalon van egy nyílás (cső nélkül).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2043) ReJim válasza harry (#2042) üzenetére


ReJim
őstag

akkor sztem elöbb a hátlapra rakj hangelnyelőt. teljesen kitőmni felesleges azt csak akkor szokták, ha kicsi a doboz a hangszóróhoz, és hogy letudjon menni mélyebbre is...
[link] (fosbarna a hangelnyelő, tömés)
a felső a tiedféle. úgykellene megpróbálni (először)

az alatta levő, meg amit mi használunk a próbaterembe. nagydarab, derékig érő láda egy 30centissel (sajnos haldoklik. 1990-es gyártmány, zörög ), alul nyílással. sztem home-made kivitelezéshez képest jól szól. van benne mély.

próbáld meg, várjuk majd az észrevételeket, tapasztalatokat. (én is kipróbálnám, de tátong a lik a csipogó helyén, no meg nincs bass gittyóm, meg a villanygé sincsen itthon :D )

</end.?>

(#2044) harry válasza ReJim (#2043) üzenetére


harry
veterán

Valóban, oldalnézetből (keresztmetszet).
Megnézem van-e itthon vmi cucc amit pelepakolhatok. Mivel lenne érdemes szigetelni? Kúpos szivacs, audio boltból akusztiaki szivacs, vmi szőnyegdarab, egy fél birka? Van mellettünk egy textil bolt ott láttam ilyen mindenféle szivacsokat. Csak mivel egyáltalán nem biztos, hogy bármit is elérek vele így egyelőre nem szivesen költenék rá. Ha kúpos cucc akkor mekkora legyen, milyen vastag/sűrű?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2045) ReJim válasza harry (#2044) üzenetére


ReJim
őstag

hát kúposat ne vegyél bele, mert ami valóban azt csinálja amit kell az ide túl drága. (meg az stúdió hangszigetelésre jó.)
amit hangfalba szoktak tömködni az ilyen vattaszerű anyag, csak kicsit erősebb. de valami keményebb szivacs is elnyeli a hangot.
próbaképpen pokrócot ajánlom :F

de most hogy így belemerültünk a témába kipróbálom a kúpos szivacsal(van itthon), meg pokróccal :D (csak zenével tudom letesztelni)

</end.?>

(#2046) ReJim válasza ReJim (#2045) üzenetére


ReJim
őstag

:U háát.
egy pokróc nem ér semmit, a púpos szivacs sem változtat sokmindent.
ha kitömöd az egész belsejét. (mint én 3 összegyűrt pokróccal) akkor valamivel mélyebb lesz. :D

próbáld ki. egyébként ha a hátulja a likas, akkor meg ragd be a szoba sarkába a kombót. hangosabb lesz, meg mélyebb.

mellesleg rájöttem, hogy nagyon nem jó az elején az két lik, minél előbb be kell tömni

</end.?>

(#2047) Spirit


Spirit
őstag

Mi a véleményetek erről a hangszerről?
[link]
Mivel balkezes vagyoik, eléggé behatároltak a leehtőségek.Egy normálisabb kezdő hangszert szeretnék, ami leválthatja az akusztikusomat. Ez a 30-40e ft közötti árkategória szimpatikus.

(#2048) Kobe válasza Spirit (#2047) üzenetére


Kobe
veterán

felejtős, Cort gyárt olcsó és jó, balkezes darabokat, johnson meg tüzifát

(#2049) harry válasza ReJim (#2045) üzenetére


harry
veterán

Találtam itthon egy 10*10cm-es szivacs csíkot, majd feltekerem és bevágom a láda hátsó részébe.

Bass gitárosok - használ valaki Rotosound húrokat? [link] a swingbass 66 hangja tetszik, néztem 5k körül van, majd beszerzek egyet. Meg ami még érdekelne az a Steve Harris féle custom húr, csak az meg 11k és nincs is fenn hang (jó tudom halgassak Iron Maident :D)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2050) harry válasza harry (#2049) üzenetére


harry
veterán

Beraktam igaz sok eltérést nem fedeztem fel. De mivel lusta volta kivenni, ezért benn maradt. Majd keresek vmilyen másik anyagot is és körbe kárpitozom az egészet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.