Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Eastman válasza Plazmacucci (#22800) üzenetére


Eastman
őstag

A kulcsra támaszt.

Talált kép, nem az enyém.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22802) brickm válasza Eastman (#22799) üzenetére


brickm
őstag

gondolom ilyen 40dekás hangszer, nem egy tömör testű 5kilós LP :D

(#22803) Eastman


Eastman
őstag

G.M. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22804) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

megjott

:)

;)

nagyon szep, remek a hangszedo, szuper tremolo, meses nyak, iszonyatosan kenyelmes, viszont nincs nagyon jol beallitva. az E6os hur a 2. erintonel zorog. kerestem youtube videokat, hogy hogyan tudnam ezt megoldani,de nem nagyon lett meg. valaki tudja a megoldast ?

[ Szerkesztve ]

(#22805) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#22804) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Miért zavar a zörgés? Majdnem minden húr zörög ott egy normális gitáron. Hallod a hangszóróból?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22806) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

hat azert ennyi penzert mar nem kene zorognie

(#22807) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#22806) üzenetére


Plazmacucci
félisten

miért mennyi pénzért zöröghet?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22808) bigrob válasza UnConnecteD (#22806) üzenetére


bigrob
őstag

Amúgy mi jött meg?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22809) UnConnecteD válasza Plazmacucci (#22807) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

egy gitarnak nem az a dolga, hogy zorogjon, ezt zenere terveztek, nem zaj az nem megengedett, semmi penzert sem.

bigrob : a ket smily ket kep. Jackson SLXFMG Transparent Red

(#22810) brickm válasza UnConnecteD (#22809) üzenetére


brickm
őstag

Hanyas az a húr 10? Próbálj rá 9est. Ha a bund magasabb akkor sajna sikolni kell..az összes többivel együtt. Ha van nyakpálcát esetleg pozitív irányba állítható minimálisan, ha nem viszi el végleg az oktávot. Ellenkező esetben marad a síkolás.
Emelje a húrlábon ha nem áll ki tőle nagyon a rádiuszból a húr akkor megoldás lehet az is.

(#22811) bigrob válasza UnConnecteD (#22809) üzenetére


bigrob
őstag

Bocs én smiley-ra nem teszek linkeket :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22812) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

[link] ide töltöttem fel néhány képet, ha kell még bármelyik részéről csak írjatok.

Köszönöm előre is! :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22813) Eastman válasza haxiboy (#22812) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy nylon húros klasszikus (és egyben akusztikus) gitár. Az új húrkészletben 3 db fémbevonatú és 3 db damilnak tűnő különböző vastagságú „nejlon” húr található. Csak ilyet tegyél rá / tesz rá a hangszerész.

Nem gáz. Hol ferde a nyak? Arról készíthetnél egy képet. ...de jobb ha még 5-10-et lősz a gitárról minden irányból. Hátulja, szélei, élei, illesztései. Elsőre 5k + a húr ára szerintem...

Szerk:

Ezt a részt is fotózd körbe légyszíves:

Ahol a gitár fedlapja (top) találkozik a húrlábbal avagy híddal. Lényeges, hogy ott milyen a ragasztás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22814) BluEyes válasza haxiboy (#22812) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja hogy ez klasssszikus. :) Így mindjárt több a találat. Na, hát a japcsikat 40 font körül próbálnák eladni ebayen, de ez ugye koreai, így nem érhet túl nagy pénzt. Persze egy szakértő - én nem vagyok az - felfedezheti benne a ritka értéket.
Felső nyereg párszáz forint. Kulcsok ha működnek, forognak (nagyon pici olajjal meg lehet kínálni a rozsdától szoruló részeket) akkor nem kell bántani, jójaz. Bundozás rendben van, a test ép. Minimális pénzből, pár óra könnyű fizikai munkával ezeket a dolgokat rendbe tudod te magad is hozni.
Szóval a nyak állapotán múlik, hogy lesz-e ebbül még hangszer, vagy a halászlé alatt végzi vidáman pattogva.

A fölső nyereg maradékát pöccintsd ki onnan, és fényképezd le abból az irányból a fogólap síkját, hogy látszódjon a görbület.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22815) haxiboy válasza Eastman (#22813) üzenetére


haxiboy
veterán

Így van, mikor megvettük, akkor az egyik hangszerboltban Veszprémben rendbe lett kicsit tetetve, ott mondta az úr, hogy dolgozott a fa, blabla, messze lesznek húrok.. Szemmel nem is látható egyébként, de amikor fel volt húrozva akkor látszott hogy tényleg lehet benne valami, de egy tapasztaltabb hangszerész biztosan meg tudná csinálni.
A hangoló kulcsok közül az egyik eltér a többitől, egyébként forog mindegyik, meg van zsírozva, végig tokban volt tartva mióta megvan, festék lepattogás sincs, sem nagyobb karcok.

[link]

(véletlen bekerült az új gitár is a képek közé azt hagyjátok figyelmen kívül).

A műanyag maradékot kipattintottam a helyéről.
Régen ezen tanulgattam de nem értem át rendesen a kezemmel, na meg lefogni is nehéz volt ugyebár a nyak miatt.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22816) BluEyes válasza haxiboy (#22815) üzenetére


BluEyes
őstag

Figy, a képek alapján én azt mondanám, hogy nincs ennek a nyergen kívül semmi baja se. De még pár képet kérünk.
A nyereg felől készített fogólap ok, semmi csúnyát nem látok. De kellene még kép kábé ugyanonnan, de egy kicsit még lentebbre engedve a fényképezőt, szinte a fogólap síkjába, és kicsit jobbra balra húzódva, hogy lássuk a fogólap széleit, illetve a bundok tetejét. Ilyesmi, persze éles legyen a kép, hogy jó tetőfedő módjára belelássunk a "gerenda" élébe. Érted-e, hogyan gondolom? :F

Valamint légyszíves csinálj egy egészalakost totál oldalról, (mint a jobboldali), hogy lássuk, rendben van beragasztva a helyére a nyak, nem-e az a baj, hogy szögben áll a tetőhöz képest?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22817) haxiboy válasza BluEyes (#22816) üzenetére


haxiboy
veterán

[link]

Ide töltöttem az új képeket. Az a háromszög alakú valami szerintem csak elengedte a ragasztás (vagy ennyit mozdult el a fa)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22818) Plazmacucci válasza haxiboy (#22817) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem biztos, hogy elengedett a nyak, a lakk/festék más gitárokon is reped az illesztéseknél. Valamennyi holtjáték mindig van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22819) Fitzgerald válasza cucka (#22794) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De írod hogy ESP-t már csak a japán custom shopos gitárokra írnak. Ha ezeket az ESP-ket a Gibson custom shopos árakkal hasonlítod össze, a Gibson lesz jóval drágább. Szerintem az E-II-es sorozat az amelyik egy kategória a Standard Gibsonokkal, a komolyabb LTD-k meg a Tribute/Studio sorozattal.

[ Szerkesztve ]

(#22820) UnConnecteD válasza brickm (#22810) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

12-est tettem ra, igy most jo

(#22821) BluEyes válasza haxiboy (#22817) üzenetére


BluEyes
őstag

Amit látok, az alapján megér egy próbát. Így képről nem tűnik ez használhatatlanul görbe nyaknak. Kell bele farag(tat)ni egy neki való nyerget, aztán vékony nejlon húrkészlet mehet rá. A híd magasságával lehet a húrnyomáson finomítani, szintén nem művészet, smirgli, türelem, meg YouTube ;) kell hozzá.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22822) Eastman válasza haxiboy (#22817) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ragasztani kell. Ha így felhúrozod, még jobban „ferdül” a testhez képest a nyak. Mint egy íj. „Lebeg”, mikor feszítenéd vagy lefognád a bundoknál a húrokat. Én szakihoz vinném. 10-15 lesz a vége...

A képek és a leírásod alapján.
„-A nyak az évek alatt eldeformálódott, nagyon sokat állt mielőtt hozzám került volna (egy lomis piacon futottam bele, állítólag már az embernél is 5 éve kallódott mire elvitte valaki (én)), a húrok húzták, a fa meg dolgozott, így a húrok elég távol vannak a nyaktól.”

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22823) bigrob válasza BluEyes (#22821) üzenetére


bigrob
őstag

Én aliexpressről rendeltem csont nutokat. Akusztikusra nekem csiszolgatni se kellett, viszont a telecasterre meg haverom stratocasterére vastag is volt meg nem volt ívelt az alja..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22824) cucka válasza Fitzgerald (#22819) üzenetére


cucka
addikt

Gibson customokból az egyszerűbbek 4-5 ezer dollár között vannak, csakúgy, mint a japán ESP-k.
Egy Eclipse az 5000 dollárért van kirakva, az egészen pontosan Gibson Custom ár.

(#22825) haxiboy válasza Eastman (#22822) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszönöm mindenkinek a szakértelmét!
Már csak az a kérdés hogy megérné-e erre a gitárra ennyit költeni?
Vagy amit ráköltenék menjen a következő gitárom árába, ez meg valami olcsó húrokkal falidísznek?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22826) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Gitárerősítőbe hogy tudjam használni a sima fülhallgatót, egy ilyen átalakító megfelelő?

Másik: Mire kell figyelni gitárkábelnél? Nagy a szórás árakban.

Köszi

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22827) GoTReX


GoTReX
őstag

Ez. Bocs,csak PH lehalt az előbb.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22828) Moleman válasza GoTReX (#22826) üzenetére


Moleman
addikt

Ez RCA-vá alakít, füleshez nem jó. Neked sztereó 3.5mm-6.3mm jack kell.

A gitárkábelt nem szoktam túlmisztifikálni, a legolcsóbbat veszem, eddig nem volt gondom vele. A legrégebbi 10 éves elmúlt, naponta dugdosom ki-be, és még mindig nem tört meg. :)

(#22829) GoTReX válasza Moleman (#22828) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés,köszi. Ha nem adnak a gitárhoz akkor ezekért beugrok a helyi hangszerboltba.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22830) Bobrooney válasza GoTReX (#22829) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem szoktak ilyet adni hozzá.

(#22831) Eastman válasza Bobrooney (#22830) üzenetére


Eastman
őstag

Szoktak - szettben - de az a kábel sok esetben csak játékszer. Talán arra gondolt a kolléga, hogy ajánl az eladó neki a hangszerboltban. Illetve van olyan magánszemély aki az apróhirdetésbe beleírja, hogy kábellel, állvánnyal, hevederrel, pengetővel, stb. együtt eladó a gitár. Ott lutri, hogy milyen minőségű a kábel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22832) Eastman


Eastman
őstag

Playing Open Chords!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22833) GoTReX


GoTReX
őstag

Laza kis zene,de vajon mivel csinálják ezt a huhogó hangot? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22834) Plazmacucci válasza Eastman (#22832) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22835) haxiboy válasza GoTReX (#22833) üzenetére


haxiboy
veterán

Esetleg ezzel ?

De előre is bocsánat ha hülyeséget mondok :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22836) Eastman válasza GoTReX (#22833) üzenetére


Eastman
őstag

Katt...


+

...kis effekt van rajta...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22837) Eastman válasza haxiboy (#22835) üzenetére


Eastman
őstag

Katica is.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22838) GoTReX válasza Eastman (#22836) üzenetére


GoTReX
őstag

Nagy eséllyel ez lehet. Spotifyon felfedeztem magamnak a countryt, fene se gondolta volna.:) Biztos öregszem lélekben ;]

haxiboy :Simán lehet,de én a másodikra tippelnék.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22839) Eastman válasza GoTReX (#22838) üzenetére


Eastman
őstag

[link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22840) Moleman válasza Eastman (#22836) üzenetére


Moleman
addikt

A bácsi nagyon profi, mindig duplakuplunggal vált vissza. :DD

(Amúgy nem gondoltam volna, hogy ezek ilyen bonyolult szerkezetek, még csak Gilmourt láttam ilyenen játszani, az övé jóval egyszerűbb darab.)

[ Szerkesztve ]

(#22841) csadi0011


csadi0011
őstag

(#22842) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22843) Eastman


Eastman
őstag

Jack Broadbent amazing Blues slide guitarist

csadi0011

Jó sok Joe Pass-t hallgathatott a hölgy. :) Rákerestem, sajnos már nem él.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22844) Eastman válasza csadi0011 (#22841) üzenetére


Eastman
őstag

...32 évet élt, a heroin elvitte. :(((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22845) brickm válasza haxiboy (#22835) üzenetére


brickm
őstag

A theremin teljesen más...
Azt hangot gitárral, plusz hangerőpedállal is lő lehet csalni. HA ehhez még hozzáteszel egy stúdiót is, akkor meg aztán bármit.

(#22846) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok! :)

Szeretnék jobb minőségben felvenni, mint amit egy telefon tud. Mit ajánlotok hozzá? Amit szeretnék:
1. Felvenni a képet és a gyengébb minőségű hangot (iPhone 5, ez nem változik)
2. Az erősítőt (Peavey vypyr 15) vagy a pedált (Boss GT-3) a gitárral együtt a gépre kötni és ennek a kimenetét lehetőleg a legalacsonyabb késleltetéssel felvenni
3. Egyszerre hallani a gitárt és a backing tracket miközben a hangot felveszi a gép
4. A videót és a jó minőségű hangot összevágni.

Erre szeretnék ötleteket kérni, hogy ha jártatok esetleg hasonló cipőben, hogy hogyan oldottátok meg. Esetleg program javaslatot is kérnék, ha tudtok, amivel ezeket elvégezhetem. Olvastam, hogy egy külső usb-s hangkártyával (sajnos más nem játszik, mert laptopom van) aminek van natív asio driver támogatása megoldható lenne a dolog. Ha tudtok ilyen, jól bevált hangkártyát (kb. 20 000 ft-ig) örülnék ha megosztanátok velem. :) Ha van más megoldás annak is nagyon örülnék. Előre is köszönöm.

Üdv, József.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#22847) Moleman válasza theiron320 (#22846) üzenetére


Moleman
addikt

Szia, a legolcsóbb megoldás egy ilyesmi lehet, ha a későbbiekben sem lesznek nagyobb igényeid, mint pl mikrofon fantomtáp vagy MIDI. Utóbbi esetben már minimum 30-40 ezres kategóriáról beszélünk.
A backing trackkel való keveréshez bármilyen több sávot kezelő program tökéletes, vagy ha utólag szerenéd effektezni a gitárt, megteheted úgy, ha egy DAW-ban rögzíted a nyers gitárhangot, és VST-vel effektezed.
A videóvágásban nem tudok tanácsokat adni, azzal még nem foglalkoztam. :)

(#22848) brickm válasza theiron320 (#22846) üzenetére


brickm
őstag

Szia vegyél egy olcsó usbs multifunkciós. Pl digitech. Van füleskimenete kimegy rá a backing track plusz a gitárt is hallod...
Felvenni reaper 16ezer ft. Tökéletes.

(#22849) theiron320


theiron320
aktív tag

Moleman, brickm köszönöm szépen a tanácsokat! :)

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#22850) brickm válasza brickm (#22848) üzenetére


brickm
őstag

multifunkciós helyett multi effekt. csak a telefon javítgat

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.