Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Bobrooney válasza Joltee (#22700) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Nekem ilyenem van: [link] Shubb

(#22702) bigrob válasza bigrob (#22668) üzenetére


bigrob
őstag

Na a mai nap sikerült szétszedni az erősítő fejet és jó híreim vannak :DD
Letörölgettem a csöveket, kicsit átmozgattam majd 220 vissza bekapcsol és világít az összes végfok és hangja is van :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22703) Eastman válasza bigrob (#22702) üzenetére


Eastman
őstag

:)

Akkor csak „kontaktos” volt egy kicsit. Vagyis kontakt-talan. :D Jó hír, ügyes vagy!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22704) brickm válasza bigrob (#22702) üzenetére


brickm
őstag

Ki kell szedni a csöveket és a lábukat megcsiszolni.

(#22705) bigrob


bigrob
őstag

Szlovákiában vettem, a hazautat kibírta, most hogy nem mozgatták kontaktos lett :DDD
Majd ha megint ilyen tüneteket produkál megcsiszolom, köszi az ötletet!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22706) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Korábban már írtam ide,akkor még akusztikus gitárral kapcsolatban. Most kaptam ajándékba egy kis gitár erősítőt ( Harley Benton M-20 ) ,amit tökéletesen megfelel nekem a leendő gyakorlásra,úgyhogy elkerülhetetlenné vált,hogy vegyek már egy elektromos gitárt. A youtube sorra dobálja ki nekem a tanulj könnyen-gyorsan játékosan programokat pl:"Yousician" . Mi ezekről a véleményetek,melyiket javasoljátok? amúgy egy Ibanez gityót néztem ki használtan kb 40e forintért.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22707) bigrob válasza GoTReX (#22706) üzenetére


bigrob
őstag

Rengeteg anyag van már a neten, youtubeon komplett szólókat is betanítanak (pl chris zoupa), de ajánlom marty schwartzot is.
Alacsonyabb árkategóriában még ajánlották a cortokat is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22708) GoTReX válasza bigrob (#22707) üzenetére


GoTReX
őstag

Cortot most nem láttam használt aprón. 40 alatt vannak használható darabok? Hol van a határ ahol már kezdő se vegyen? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22709) bigrob válasza GoTReX (#22708) üzenetére


bigrob
őstag

Én egy cort x1-el kezdtem, nagyon magasra volt beállítva a húrmagasság, de azt sikerült belőni amúgy elég jó kis hangszer volt annyi pénzért. Haveromnak cort g210-e van és szerintem tökösebb hangja van mint az egykori epiphone les paul studiomnak, ő még a mai napig használja a cortot.
Talán őt Cort X-5 ajánlanám.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a corttal majd úgyis jelzi.
Illetve ha szerencséd van mint nekem és találsz ilyen áron olyan Squiert amiben van egy Seymour Duncan hangszedő, akkor azt nem is fogod hosszabb ideig cserélni.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22710) GoTReX válasza bigrob (#22709) üzenetére


GoTReX
őstag

Hmm ez is egy nagyon szép gitár. Technikailag nem értek még hozzá.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22711) Bobrooney válasza GoTReX (#22710) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha tettszik a stratocasterek hangja akkor ajánlom az SX gityót is. A hangszerbarlangba még találtam olcsóbban is mint a muzikernél.

(#22712) Fitzgerald válasza GoTReX (#22708) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Cort X2-m volt ezelőtt sok évvel, használtan 30-35 körül szoktak menni. Kezdőknek teljesen megfelelő.

A gyenge forint miatt nagyon elszálltak amúgy az árak ahogy nézem. Az Epi AJ-220S-em kereken 40-ért vettem ezelőtt másfél évvel, most 63 (!) az ára.
Epi Hummingbird Pro is mintha 75-80 körül lett volna ezelőtt egy évvel, most 110. :Y

[ Szerkesztve ]

(#22713) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, ami nagyon sokmindenkinél előfordul. ZAJ
Elmondom a setup-om, utána egy kicsit bővebben a problémáról.
SX (Ez a márka) SG formájú gitár stock hangszedőkkel ---> Digitech RP90 multieffekt ---> Behringer RV600 reverb pedál (ez csak bizonyos számokhoz kell szóval nagyrészt bypass-on van) ---> Vox VT20+ kombó.

Szóval amikor minden így egybe van kötve, és a Digitechből jön az előre beálított hangzás, akkor iszonyat nagy a zaj a gitárhang alatt. Azt sem mondhatnám hogy a torzítás miatt, mert még egy sima tiszta delay-es hangzás alatt is nagyon zavaró. Viszont ha kiveszem az effektet a sorból és a gitár direktbe megy a kombóba és ott állítok be vagy egy distrotion-t vagy csak simán delay-t akkor meg mondhatni eltűnik ez az idegesítő alapzaj. Még itt is megvan, de jóval halkabb és csak akkor halljuk ha tényleg kifejezetten arra figyelünk. Ezért gondolom hogy a multieffekt a tettes. A lakás több földelt konnektorjában kipróbáltam már és semmi változás, szóval nem a földeléssel lesz gond. Már jó pár éve megvanannak ezek a felszerelések, de csak az utóbbi hetekben kezdett el irtóra idegesíteni. (igaz volt egy jópár hónapos kihagyás mikor nagyon keveset gitároztam). Az is lehet hogy már a kezdetektől így van, csak akkor még nem idegesített, vagy nem tudom. Ötlete esetleg van valakinek? :(

(#22714) nap válasza 98bja (#22713) üzenetére


nap
addikt

Noise Gate be van állítva? Elemről használva is jön a zaj?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22715) 98bja válasza nap (#22714) üzenetére


98bja
senior tag

A noise gate kiszűri a zajt, de csak akkor, ha épp nem gitározok. Amint elkezdek játszani ugyanúgy hallatszódik.. Tudtommal elemmel nem megy az rp90

(#22716) atomeec


atomeec
senior tag

Bő fél évet várva, végre sikerült vennem erősítőt. Még tesztelem, de nagyon esélyes, hogy a POD-om menni fog (első próbára nem hangzott túl jól, de nem nagyon volt időm állítgatni, tehát még van remény :) ). Csak szobában használt, újszerű állapotban + MidiSport UNO midi kábel, hogy gépről lehessen szerkeszteni a hangzásokat. Szerintetek mennyiért lehetne eladni? Csak a kábel volt 8 ezer forint, bár ez általában senkit sem érdekel :DDD

(#22717) atomeec válasza atomeec (#22716) üzenetére


atomeec
senior tag

Elnézést a "dupláért". Pod 2.0 az utolsó széria, 2 éves, doboza, mindene megvan, mondhatni karcmentes. Így nehéz lett volna mondani rá bármit :B

(#22718) BluEyes válasza atomeec (#22717) üzenetére


BluEyes
őstag

No, mitvetté?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22719) atomeec válasza BluEyes (#22718) üzenetére


atomeec
senior tag

Vox VT40X :B
Kéne neki a lehetőség, hogy jobban adjak hangerőt rá, de pici lakásban szomszédok miatt nem lehet (tegyük hozzá, hogy nagyon szépen szabályozható a hangerő).

(#22720) BluEyes válasza atomeec (#22719) üzenetére


BluEyes
őstag

Az komoly, grat! :K

Ja, a Pod-ot próbáld ki többféleképp, fejhallgató ki - aux be, amp out-okat is próbáld végig. A cab szimulációt majd kapcsold ki a presetekről, hisz itt van valódi láda és hangszóró.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22721) bigrob válasza atomeec (#22716) üzenetére


bigrob
őstag

26-28-ért mennek gsfanaticon

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22722) atomeec válasza BluEyes (#22720) üzenetére


atomeec
senior tag

:R Lesz minden próbálva ha lesz pár szabad órám egyben :)

@bigrob: Az még talán elfogadható, köszi ;)

(#22723) GoTReX válasza Fitzgerald (#22712) üzenetére


GoTReX
őstag

És az X2 még olcsóbb ,mint az X1? Mi a különbség? :U Ráadásul van X-5 is.... Bőség zavara,és nekem csak a forma ami különbözik kicsit, nem nagyon értek hozzá :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22724) Bobrooney válasza GoTReX (#22723) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A linkelt X5 egyik ismerősömé. Jó hangú gitár, merem ajánlani, meg a srác sem vadállatkodott vele.

[ Szerkesztve ]

(#22725) GoTReX válasza Bobrooney (#22724) üzenetére


GoTReX
őstag

Igazából Pest közelében nézek.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22726) Bobrooney válasza GoTReX (#22725) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Jár fel Bp-re, fel tudja vinni szerintem.

(#22727) bigrob válasza GoTReX (#22725) üzenetére


bigrob
őstag

Ha találsz valamit, ami tetszik írj rá nyugodtan, mert egy csomóan járnak fel pestre.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22728) GoTReX válasza bigrob (#22727) üzenetére


GoTReX
őstag

Okès.Nagyon sok gitár van.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22729) Eastman


Eastman
őstag

[link] :) :) ...pedig ritkán nevetek rajta. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22730) Fitzgerald válasza GoTReX (#22723) üzenetére


Fitzgerald
veterán

X2 teste jobb minőségű fából van. Pickupok azt hiszem ugyanazok mind a kettőben.

(#22731) kemotox válasza Eastman (#22729) üzenetére


kemotox
addikt

Szokni kell a fazont, először én sem bírtam. 3-4 videó és egész jól hozzászokik az ember a fogyatékosságához. Amúgy elég kreatív, jópofa videói vannak mostanság. Póvermetálos meg a djent szótáras nagyon jók :D

(#22732) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Nekem legutóbb ez a video tetszett poénos témában [link] :) Ha volt már akkor srry

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22733) Eastman


Eastman
őstag

When I Found Jesus I Lost The Blues :Y

+1 kifejezetten Strat-o-fil hívőknek... :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22734) Moleman válasza Eastman (#22733) üzenetére


Moleman
addikt

Eltaláltad, nálam a szerecsen barátunk a továbbjutó. :D

(#22735) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A G&L Tribute Legacy strat hangja milyen lehet a mexikói Fenderhez képest? Van itt valaki aki próbálta mind a kettőt?
Nagyon szemezek a G&L-el, de nem tudom kipróbálni itt a környéken, mert csak rendelésre van.

[ Szerkesztve ]

(#22736) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#22735) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Na találtam egy összehasonlító videót, kíváncsi vagyok.

(#22737) csadi0011


csadi0011
őstag

Valaki játszott már több ideig 432 Hz-re hangolva? Van valami előnye/hátránya? Mármint gitáros szemmel. Nem az, hogy most harmóniában lesz a gitárom a DNS-emmel is.
Érdekelt már egy ideje és most így használom a gitárom.

(#22738) SugarJet


SugarJet
csendes tag

Nagyon szép zenei hangú, részletes és erőteljes basszussal bíró 4 db-os szettbe válogatott EL34 csövek. Vadonatújak, még nem voltak beépítve! Vintage és modern Marshall-ok kedvence! FoxPost-ba vagy MLP csomagautomatába ingyenes küldés. Ár: 24.500 Ft/szett.

[ Szerkesztve ]

(#22739) brickm válasza SugarJet (#22738) üzenetére


brickm
őstag

Electro Harmonix, egyik legjobb!!

(#22740) GoTReX


GoTReX
őstag

Árban kettő megfelelő gitárt találtam.

Az egyik az Ibanez GAX30GSP teszt

A másik a Cort X-1 teszt

Szerintem kb egy szinten lehetnek,de szakmailag nem értek hozzá. Személyes véleményetek?

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22741) bigrob válasza GoTReX (#22740) üzenetére


bigrob
őstag

Nálam már a forma miatt is felejtős az Ibanez :)
Szerintem, ha később meg akarsz tőle szabadulni egyszerűbben eladod a Cortot.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22742) GoTReX válasza bigrob (#22741) üzenetére


GoTReX
őstag

Szerintem szép mind a kettő,csak Cort modernebb benyomást kelt talán.:) Bár az fehér.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22743) Fitzgerald válasza GoTReX (#22742) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Visszaolvastam, látom 40 körül van a keret.
Strat formából Yamaha Pacifica 112 lehet jó fogás ennyiért, az egyik legajánlottabb kezdőgitár.
SG formából Vintage VS6-ot keresnék ilyen árban, Les Paul formából pedig Vintage V100-at, ha esetleg egy picivel feljebb tudod tolni a keretet (50000, van is fent gitárshopon most egy ennyiért).
Ezek mindegyike kiváló minőségű kezdőhangszer, ár/érték arányban nagyon ott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#22744) Moleman válasza GoTReX (#22742) üzenetére


Moleman
addikt

Ki lehet fogni nagyon jókat is 40-ért, én annyiért vettem a noname superstratom, amitől most 120-ért sem válnék meg, de hasonló árban volt a Cort KX-5 is, amit nagyon merek ajánlani. Most épp kettő szépet árulnak [1] [2], nem tudom, hogy a gyöngyházfehérsége hátrányt jelent-e nálad, idővel felbukkanhat fekete is belőle.
Én alapvetően drop H metálra vettem, de annyira szép hangja van tisztán is, hogy legtöbbször úgy játszom rajta C# standardben. :)

Amúgy klasszikusabb formájú, kisebb hangú gitárból én is a Yamaha Pacificát vagy a Squier Standard Stratot ajánlanám, azok is szoktak 50 ezer körül lenni, most épp drágább. A Vintageket ritkán adják ennyire olcsón, nekem nem is nyerte el a tetszésem, de a kényelem nagyon szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#22745) GoTReX válasza Moleman (#22744) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a segítségeket! 40-et szánok rá ,de nem bánnám ha az inkább 30e lenne. Nekem ez a Squier Standard Stratot küllem ezzel a fehér koptatóval nagyon nem tetszik. Ne sértődjön meg senki de tisztára a 3+2 és hasonló lagzi zenekar ugrik be róla :B Cort KX-5 már 40e+ ,viszont előnyére mondható hogy Budapesti ,mellette szerintem az új árából kikalkulálva bőven az X-1 felett van ,és mocskosul jól is néz ki,még fehérben is nagyon komoly.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22746) Bobrooney válasza GoTReX (#22745) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A többiek által ajánlott gitárok mindegyik sokkal jobb vétel mint az általad linkelt 2. Vintage vonalat ajánlom én is. Strato-hoz meg majd fel fogsz nőni :)

(#22747) Fitzgerald válasza GoTReX (#22745) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt is érdemes szem előtt tartanod, hogy bár lehet hogy jelenleg az esztétikumot fontosabbnak találod minden másnál, később - ha komolyan veszed a dolgot és játszol már egy ideje, fejlődsz - mindenképpen szembesülni fogsz azzal, hogy valójában a hangzás, a minőség, megbízhatóság, játszhatóság, kényelem a fontosabb szempontok, és csak ezek után jön a külső.

(#22748) Ragnar_ válasza GoTReX (#22745) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kérdés még a műfaj. Mi a fő irányvonal ? Ha blues, rock akkor egy strato is jó lehet, ha inkább metal akkor kellhet a humbucker a soundhoz, (bár egy megfelelő erősítő/torzító is kelleni fog akkor).

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22749) GoTReX válasza Ragnar_ (#22748) üzenetére


GoTReX
őstag

Inkább rock,de egyenlőre csak gyakorolgatni.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22750) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Most jött a hírlevél, holnap "Beszéljük meg az árat" akció van Muzikerben. Kíváncsi vagyok, odaadják-e 120-ért a G&L Tribute Legacy-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.