Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) bigrob válasza RoliHero (#47000) üzenetére


bigrob
őstag

GLS

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#47002) beteg válasza espista (#46999) üzenetére


beteg
őstag

Ha olyat láttok, ami HH és 2 volume+2 tone és még tremolós is...
Köszi!

Csak futni kell!

(#47003) RoliHero válasza bigrob (#47001) üzenetére


RoliHero
tag

Igaz :)

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#47004) Goose-T válasza beteg (#47002) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy ilyen esetleg?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47005) beteg válasza Goose-T (#47004) üzenetére


beteg
őstag

Pedig ott én is kerestem! :)
:R
És még szállítható is!

Bár az arany színűt nem szeretem, de úgyis a ma beszerzett humbijaimhoz keresek gitárt, vagyis az csere, a kulcsokat is cserélném, a potisapka nem nagy ügy ugye, és akkor már csak tremolót kéne rá keresnem, vagy esetleg le lehet maratni, festeni?

Mondjuk így leírva már nem tűnik jó ötletnek. Lehet más színt kéne belőle keresnem. :)

De Köszi!!

Csak futni kell!

(#47006) Goose-T válasza beteg (#47005) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk jobban megnézve ez is csak három potis, nem négy. Marad ez az Epiphone jó drágán. Az LTD is gyárt ilyeneket, de szintén csak három potival, és azok még ennél az Epinél is drágábbak.
Ha mégis megbékélnél a három potival, akkor meg lehet venni EMG nélkül is a Harley Bentont, a különbözet majdnem kifut egy fekete Schaller tremolót.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47007) benedekco


benedekco
addikt

Pengetős videó.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47008) Bobrooney válasza benedekco (#47007) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Van itt olyan aki nincs feliratkozva? :D

(#47009) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#47008) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jelen! :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#47010) beteg válasza Ctrl+Alt~Del (#47009) üzenetére


beteg
őstag

Azonnal tessék! ;)

Csak futni kell!

(#47011) Goose-T válasza benedekco (#47007) üzenetére


Goose-T
veterán

Vettem ötven Joyo pengetőt négy éve, és még mindig az első három darabot használom felváltva. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47012) benedekco válasza Goose-T (#47011) üzenetére


benedekco
addikt

Gondolom azért mert nem csináltok stadion koncerteket :D
Alkohollal meg csápolással azért tudnak hullani. Amúgy én is ilyen vagyok, van egy-két darab azokkal elvagyok évekig.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47013) beteg válasza Moleman (#46997) üzenetére


beteg
őstag

Visszatérve a jack aljzatra, egyébként a TRS és a Stereo Jack aljzat ugyan az??
Azért nem értem, mert ezen a képen nekem nem úgy tűnik, hogy sztereo jelet kapna az aljzat. Inkább az elem testje miatt van rajta három csatlakozó.

Csak futni kell!

(#47014) benedekco válasza beteg (#47013) üzenetére


benedekco
addikt

A csatlakozó ugyan az, te döntöd el hogy használod, miként kötöd be, kb ennyi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47015) Moleman válasza beteg (#47013) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, ugyanaz.

Azért kell a sztereó aljzat, hogy ne merítse az elemet az elektronika használaton kívül. Mivel mono gitárkábelt dugsz bele, az rövidre zárja az aljzaton a ringet és a sleeve-et, így kap testet az elem a hangerőpotin keresztül.

#47016 Alexios
Régen nekem is nagyon gyorsan koptak, de akkoriban 11-es akusztik húron használtam Fender mediumot.
Most 1 mm-es Fender vagy Tortex esik általában a kezem ügyébe, nem játszom sokat, de nagyon sok éve bírják, komolyabb kopás nélkül. Akkordozós témákhoz nekem az már túl kemény, oda a 0.6-os Tortex vált be, akusztikhoz pedig 1 mm nylon.

[ Szerkesztve ]

(#47016) Alexios válasza benedekco (#47012) üzenetére


Alexios
veterán

Engem mondjuk idegesít ha lekopik a "hegye" a pengetőnek(jazz 3-at használok), van itthon elfekvőben sok régi és mikor valahogy a kezembe akad egy játék közben mindig feltűnik hogy rosszabb :)

(#47017) beteg válasza Moleman (#47015) üzenetére


beteg
őstag

ÁÁÁÁÁ, basszus, magamtól is rájöhettem volna, tök nyilvánvaló. Nagyon köszi, így már értem! :)

Csak futni kell!

(#47018) btraven


btraven
őstag

Ez is furcsán van felvéve: [link]
Jobb mint az edzőterem, de nem lehet ínhüvelygyulladást kapni?

(#47019) Ctrl+Alt~Del válasza beteg (#47010) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Yes, sir!

W | W | H | W | W | W | H

(#47020) Ctrl+Alt~Del válasza btraven (#47018) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Addig nem nyugszom, amíg ezt így le nem tudom tolni.

W | W | H | W | W | W | H

(#47021) beteg


beteg
őstag

Aktív humbuckerhez nem túl ideális a csiszolt húr, igaz?

Csak futni kell!

(#47022) Goose-T válasza beteg (#47021) üzenetére


Goose-T
veterán

Fogalmazzunk úgy, hogy nem túl népszerű kombináció, de lehet, hogy te fogsz egy új, egyedi hangzást létrehozni vele. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47023) beteg válasza Goose-T (#47022) üzenetére


beteg
őstag

Nem, sajna csak az volt már itthon, Arató-Zende "Boy" csiszolt elektromos gitárhú nevű termék, ami egyébkén régebben másik gitáron nagyon tetszett, olcsó is, de most a satus kulcson az E1 eleve egyből elhagyta magát. Biztos nem szabadott volna levágnom a sodrott részét a végéről, rögtön a kulcs után, hanem fel kellett volna tekernem teljesen, hiába satus a kulcs. Egyből szétfoszlott a húr, ahogy feszítettem.
Na mindegy, a maradék 5 sem nagyon adott jelet.
Feltettem a gitárra egy már használt Elixir nickel nanowebet. És most ezzel.....

Használtan vettem egy Fishman Fluence Tosin Abasi szettet. Gitárból szerelték ki, nincs hozzá 9v-os elem csati és stereo jack aljzat. Mégis valahogy begányoltam a gitárba. Tuti, hogy nem is jól kötöttem be, mert a push-pull potik semmit nem csinálnak, de a világon sehol nem találtam 1T 1V push-pull 5 way bekötésit.

Viszont így is olyan hangok vannak benne tömegével, hogy nem győzöm nyomkodni a Kedvencekhez gombot! :) Nem találok rá szavakat, irgalmatlan! Ilyet én még sosem hallottam saját hangszertől! Sokszorosan lekőröz most így mindent. Volt 4kilós Ibanezem, PRS-em, sok minden, de most ez...

Így most nem tudom, hogy elvigyem-e szakihoz, még jobb tudna lenni, -bár biztos-, vagy örüljek neki és hozzá se nyúljak!?

Csak futni kell!

(#47024) Goose-T válasza beteg (#47023) üzenetére


Goose-T
veterán

Az én Fishmanjeimet ez alapján kötöttem be (jobb oldali ábra):

Azt most hirtelen nem tudom, hogy a Tosin Abasi szettnek másak-e a csatlakozói.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47025) beteg válasza Goose-T (#47024) üzenetére


beteg
őstag

Szerintem inkább el viszem a mesterhez, akinél legutóbb is voltam ;)
Csak előbb szereznem kell egy második gitárt, mert anélkül csak nem járhatok! :)

Csak futni kell!

(#47026) beteg


beteg
őstag

Megérkezett a Cube Baby-m!
Zseniális! Ennyi pénzt nagyon nagyon megért, nagy FUN!

Csak futni kell!

(#47027) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megérkezett Thomnntól a cserélt gitár. Az normális, hogy a bridge pickup az így kilóg a tokja síkjából? Míg a neck az nem?


Illetve, hogy mind a kettő mozog a vízszintes síkjában, nem is keveset, ha nyomon finoman. Ennek nem kéne kurva stabilan állnia?

W | W | H | W | W | W | H

(#47028) fattyu válasza Ctrl+Alt~Del (#47027) üzenetére


fattyu
veterán

ne nyomkodd.

Ha zavar esztétikailg tekerd le síkba de okkal van lehetőség az állításra. beleszól a hangba.

Hol jó? ahol neked tetszik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#47029) Ctrl+Alt~Del válasza fattyu (#47028) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tehát akkor ez nem hiba ezek szerint.

Fura, mert ha a kiálló pick-up fölött pengetnék, akkor és kicsit félre, belepengetnék a pickupba.

Nekem tök hülyén néz ez ki így. Mintha nem a helyén lenne.

W | W | H | W | W | W | H

(#47030) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#47029) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A hangszedő 2 oldalán (középen) a két csavarral tudod állítani a magasságát. Próbálgasd hogy hangra neked hol tetszik jobban.

(#47031) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#47029) üzenetére


Moleman
addikt

A billegés és az eltérő magasság is normális.

Én úgy szeretem, ha minden pozícióban kb ugyanolyan hangerőn szól a gitár, úgyhogy én úgy állítanám be a pickupmagasságot, hogy jól is szóljanak, és kb egyforma hangosan.

(#47032) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#47031) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Köszi, nyulak! :-D

Én tuti nem merem állítgatni, ha elviszem hangszerészhez, megkérem majd, hogy nézzen rá, biztos oké-e így.

Amúgy nem tudom, nem ujjongok örömömben a gityó miatt. Nem a hangzással van baj, de egyrészt ahhoz képest, hogy új, elég porosan érkezett. Másrészt a testen voltak rajta fogdosás nyomok, és az anyaghasználat sem mindenütt makulátlan.

A bundok legalább nem vágnak. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#47033) Bobrooney válasza Ctrl+Alt~Del (#47032) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Por és fogdosás nyomot nem nagy kunszt letakarítani.
"és az anyaghasználat sem mindenütt makulátlan." -> ??? képet, leírást!

(#47034) Tempes válasza Ctrl+Alt~Del (#47027) üzenetére


Tempes
tag

A fóliát szed le a hangszedőkről azért.

(#47035) Moleman válasza Tempes (#47034) üzenetére


Moleman
addikt

Jóvanazúgy. :D



Az akusztik fóliája alatt van egy beragadt pernyedarab is, egy 2008-as tábortűz emléke. :D

(#47036) Ctrl+Alt~Del válasza Tempes (#47034) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Túl vagyok rajta. :-D Csak addig nem akartam, amíg nem voltam biztos benne, hogy marad nálam.

W | W | H | W | W | W | H

(#47037) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#47033) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az első bund közepénél, és a második érintő előtt kicsivel olyan, mintha beütötték volna, kis benyomódás a fában.

Lehet más nem veszi észre ezt, engem azért kicsit zavar.

Aztán, gitártest élén, alul, kis maszat, vagy karcolás, nem jön le száraz ronggyal.


Persze, lehet mondani, hogy még hány ilyen lesz rajta idővel, oké. De vadonatúj korában? :F

W | W | H | W | W | W | H

(#47038) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#47037) üzenetére


benedekco
addikt

Simán lehet, hogy egy visszaküldött darabot kaptál meg.

Mondták már itt, hogy legjobb úgy hangszert venni, hogy bemész a boltba és kipróbálod átnézed, megkérdezed az eladót majd ha nem tetszik nem veszed meg, ha meg minden oké, akkor azt veszed meg ami a kezedben volt?

Költői kérdés volt ;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47039) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#47037) üzenetére


bigrob
őstag

Gibson Custom shopon biztos nincsenek ilyen hibák :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#47040) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#47037) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a felső az ilyen árkategóriás gitárnál még simán benne van, a testen a karc kicsit neccesebb, de sajnos az ilyen matt gitárokon eléggé tud látszani minden, én az enyémről az ujjlenyomatot alig tudtam letörölni

[ Szerkesztve ]

(#47041) beteg válasza Ctrl+Alt~Del (#47037) üzenetére


beteg
őstag

Én a karc miatt visszaküldeném.
Es már kb ideges lennék.
Tök mindegy mennyiért adják, egy új gitár ne legyen már karcos!!!

Csak futni kell!

(#47042) Bobrooney válasza beteg (#47041) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Engem a nyak jobban zavarna.

(#47043) Ctrl+Alt~Del válasza beteg (#47041) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az a helyzet, hogy ideges is vagyok.

A noname kínai 63 ezer forintos gitárszettemen a gitár tökéletesen hibátlan volt, se karc, se folt, se nyomódás semmi. Akkor basszák már meg, 3-szor olyan drága gitáron ne legyen már ilyesmi.

Elküldtem a fotókat az audiollnak, hogy mégis mi a véleményük, egyúttal jeleztem, hogy lehet, hogy elállok a vásárlástól, harmadik próbát már nem tennék.

Időközben amúgy felment a gityó ára egy 20-assal mindenütt, de leszarom, inkább legyen 20-szal drágábban egy hibátlan, mint ennyi macerával a Thomanntól egy viseletes.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#47044) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na, én nem szaroztam, rendeltem egy ugyanilyet a gitárcentrumtól. Van készleten, 189,900 HUF, még a régi ára van, ingyen beállítják a hangszert, holnap megyek is átvenni.

Ez meg megy vissza audiollnak, elállok a vásárlástól.

És onnan (Thomann) többet never again.

W | W | H | W | W | W | H

(#47045) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hívtak az üzletből, hogy mehetek holnap a gitárért. Kérdezem, hogy az ingyenes beállítás az kb. mennyi időt vesz igénybe, vissza kell-e menni a gitárért. Jött a válasz, hogy igazából a gitárok, amik a falon lógnak, már be vannak állítva...

Mondom, ugye nem a falról akarja nekem eladni azt a gitárt, amit már 50-en kipróbáltak, fogdostak, hónapok óta ott áll? Azt mondja, de, hát nem lehet minden gitárból bemutató darab. Azt válaszoltam, hogy nem bemutató darabot akarok venni teljesen áron, hanem egy origi újat, amit ott vesznek ki a dobozból előttem, és ha hibátlan megveszem és beállíthatják.

Azt mondta, hogy akkor megnézi a raktárban, hogy van-e még belőle, és visszahív holnap reggel.

Én gondolom rosszul ezt az egészet, vagy ők? Én tényleg azt várom egy új terméktől, hogy új legyen, előttem nem használta senki, eredeti csomagolásából én veszem ki először. Mint ahogy a tévét sem próbálgatom a Media Marktban, mielőtt megveszem. Vagy, a másik opció, bemutató darab, és akkor adja féláron, ha kérem.

Nem tudom hol élnek, tényleg.

W | W | H | W | W | W | H

(#47046) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#47045) üzenetére


benedekco
addikt

Te gondolod rosszul. Leemeled a vadi új gitárt amit már kipróbáltak, de attól még vadi új.
De amúgy mindegy is, a lényeg, hogy ha van nekik raktáron akkor jól jársz ennyi. Ha nem, akkor csak el kell fogadnod a tényt, hogy már nem szűz. Nyugodj meg, a gyárban ahány kézen átmegy, semmi nem új már. A legvégén mikor felhúrozzák a gyárban akkor is az egyik melós játszik rajta, teszteli. Aztán a boltban is aki beállítja játszik rajta.

Néha úgy érzem, te vagy az aki nem tudod hol élsz ;)
De ne vedd magadra, ez csak tájékozatlanság. Nem lehetünk mindenben tájékozottak. Csak el kell fogadni, ha valami nem úgy van ahogy azt mi elképzeltük.
Amúgy szerintem lenne pár hely ahonnan egy ilyen kérés után elhajtottak volna :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47047) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#47046) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mivel nekem ez egy új terület, nem tudom hogy van.

De én azt gondolom, hogy egy gitár, ami lehet, hogy fél éve lóg a falon, és kipróbálták 50-en, az nem új. Lehet 100-an próbálták ki, lehet csak 10-en. Kopott a húrja, használódik az elektronika, stb. Az nem új. Használt. Bemutató darabnak hívják. Mint a tévé a Media Marktban.

Ezzel az erővel ha fél év után eladod a gitárod, mondhatod, hogy az új még, hisz csak te játszottál rajta párszor. Attól még ez új! Ja, nem.

Lóg a bemutató, és van készleten belőle még pár darab bedobozolva a raktárban. Én azt szeretném megvenni.

Szerintem ez nem olyan nagy kérés.

Azt meg engedjük el, hogy a gyártás során ki fogdosta össze, te is érzed, hogy ez az érv nagyon sántít.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#47048) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#47045) üzenetére


Alexios
veterán

Magyarországon ez van, nem nagyon vannak boltok ahol rendes készletek vannak gitárokból egy bizonyos árkategória felett, külföldön mikor én voltam legalábbis, simán elővettek egy másikat a raktárból. Itthon egy 200ezres gitár már prémiumnak számít, az az angoloknál 450font, azt már nem budget gitárnak hívják azért. Cserébe általában bele lehet alkudni amúgy egy új húrszettet, vagy ilyesmit.

Ettől függetlenül amúgy, ha elmész valahova ahol Gibson/Fender/PRS/akármi custom shop gitárok vannak, jó eséllyel ki lesznek állítva valahova - nem is vennél meg egy 5-10ezer eurós gitárt anélkül hogy kipróbánál valószínűleg, viszont ha nem tetszik akkor már megint ott vagyunk hogy a következő ember nem a dobozból szedné ki :) És ugye ezek full egyedi gitárok, a legjobb hangszerészek által kézzel készítve, nincs olyan hogy elővesz belőle egy másikat.

Nem lehet hogy a kálváriád az audioll miatt van? A Thoman európa messze-messze legnagyobb hangszerüzlete, itt anno mikor még ment a topikban nem egy ember vett "deko" gitárokat, amik használhatatlannak voltak eladva, és nagy gond nem volt velük, a visszaküldött árukat meg b-stocként árulják, szerintem túl nagyok hogy ilyenekkel szívózzanak. Nem lehet az audioll próbált esetleg b-stockot újnak eladni?

A hangszerboltos beállítás meg kezdőként jó dolog, de azért én sokat nem várnék a helyedben, remélhetőleg valamennyire belövik a húrmagasságot, meg az intonációt, de nem fognak a nuton csiszolgatni meg bundokat síkolni adott esetben - csak hogy tudd mire számíts :)

[ Szerkesztve ]

(#47049) benedekco válasza Alexios (#47048) üzenetére


benedekco
addikt

Én is az audioll-ra tippeltem, mert Thomann-tól nem ez a szokás.

re: Ctrl+Alt~Del
Amúgy itt UK-ban is az van készleten sok helyen ami kint van a falon. £3000 fontos gitárokból nincs készleten :D aztán azt is bárki le veheti akár én is, még úgy is, hogy előtte mondtam az eladónak, hogy a keretem mondjuk a tizede a történetnek.

Vannak dolgok amik úgy működnek mint a mosógép meg TV vásárlás van ami nem.
Tudod hogy hány olyan gitár van ami lejön a gyárból egymás után és nem jó egyike másika meg a tökéletes hangszer? Fából van, más a faanyag, más a súlya, picit másképp csiszolták itt vagy ott. Más a színe/erezete a faanyagnak, más a hangzása a fa miatt stb.
Van gitáros aki nem is vesz egyáltalán hangszert úgy, hogy nem próbálhatja ki.
De fordítsuk meg a dolgot és gondold el ezt másképp.
"Azt válaszoltam, hogy nem bemutató darabot akarok venni teljesen áron, hanem egy origi újat, amit ott vesznek ki a dobozból előttem, és ha hibátlan megveszem és beállíthatják."
Kiveszik neked a zsír új hangszert és tökéletes, csak pl az előbb felsoroltak miatt valami nem tetszik neked, de tökéletes, de túl nehéz, vagy nem olyan a hangja mint annak ami kint lóg, vagy nem érzed a vibe-ot. Mit fog csinálni azzal a gitárral? Mi lesz a gitárral? Használttá válik a te olvasatodban. Ez egy ilyen buli!
Nem kell elfogadni, de könnyebb úgy élni ha ezt megteszed.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47050) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#47048) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem tudom, de nem hiszem, hogy ők mókoltak volna. Én magam küldtem ki direktben a Thomannak az első gitárt. Gondolod előkaptak még egy B-stockot itthon, hogy nesze paraszt, jó neked? Kicsi esélyét látom. Ha mégis így van, az elég szomorú. Mondjuk az nekem meglehetősen fura, hogy bár elég sokat leveleztem velük, minden e-mail végén az aláírás az volt, hogy Audioll csapat (most attól tekintsünk el, hogy az helyesen írva amúgy Audioll-csapat lenne. :DDD ). Én minden e-mailt aláírtam, saját teljes nevemen, a válasz mindig Audioll csapat. Nem egy csapattal levelezem, hanem egy személlyel, akinek bizonyára van neve, és ha azt nem írja oda, az nem bizalmat gerjeszt szerintem.

Az 5-10 ezer eurós példád jó amúgy. De itt egy 200 ezer mínuszos gitárról beszélünk. Voltam az üzletben, láttam mennyien voltak, mennyien próbálták ki a hangszereket. Ha most arról lenne szó, hogy figyi, kibontottuk, hisz beállítottuk neked, de nem bemutató darab volt, azt mondom, okés, veszem azonnal.

Max nem lesz új gitárom, vagy rendelek megint online valahol, és futom a rizikót. :-D

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.