Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Real Ghoost válasza Ragnar_ (#21149) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

A Metallicában pl a riffeket Hetfield jobban nyomja mint Hammett, de általában a jó szólógitárosoknak nem okoz gondot a ritmusgitározás, fordítva annál gyakoribb :)

(#21152) Plazmacucci válasza csadi0011 (#21150) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látom nem akarod megérteni. Akkor úgy írom neked is könnyű legyen. A nagyokkal fasorban sincs. Ki az aki őt emlegeti ha gitárosokról beszélünk? wtf

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21153) kemotox válasza Plazmacucci (#21152) üzenetére


kemotox
addikt

Rolling Stones 100-as listán 18-adik. Lehet mondani bármit, hogy nem értenek hozzá stb, a lényegen nem változtat. Nem kevés ember tartja jónak. De gondolom mindenki hülye és csak te értesz hozzá :U

(#21154) Ragnar_ válasza Real Ghoost (#21151) üzenetére


Ragnar_
addikt

A lusta gitárosokból lesznek a ritmusgitárosok :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21155) Ragnar_ válasza kemotox (#21153) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem tudom kik szavaznak a Rolling Stones listáján a zenészekre, de ha rajongók akkor más a helyzet, mintha 'szakmai szemmel' nézed az adott gitárost. Nekem is tetszik egyébként a stílusa főleg a korai albumokon a Blood Sugar Sex Magic - ig. (A One hot minute-on nem ő gitározik ugye de az az album is jó lett szerintem) Az újabbak kicsit furábbak.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21156) Plazmacucci válasza kemotox (#21153) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván, és a másik nagy tehetség curt cobain. Rolling stones magazinnal példálózni... Igen, ti vagytok eltévedve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21157) brickm válasza Ragnar_ (#21149) üzenetére


brickm
őstag

Ez igy nem igaz. Van akinek nincs jó érzéke kiséretet játszani, van akinek meg metronóm nélkül is elég pontos a ritmusa...
Az sem igaz,hogy aki jol szolozik, az jol,is ritmusozik. Meg az is hülyeség,hogy a ritmusgitáros alacsonyabb rendű,mint a szológitároa.
A basszusgitáros ezzel az erővel haza is mehet,nem?

Van aki szereti a 100perces szolokat,van aki minimalizálja, van aki összetettet csinál, van aki egyszerűt. Ez nem jelent és jellemez semmit kb...
Lehet jó valaki attól függetlenül,hogy 3-4 akkorddal játszik... Lasd cseresznye tcs(pedig nem azeretem a tcs-t)

Van akinek meg nincs érzéke,a dallamjátékhoz...ettől nemlesz rossz gitáros,legfeljebb rossz zongorista.

[ Szerkesztve ]

(#21158) Ragnar_ válasza brickm (#21157) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én gyakorlatilag a klasszikus dob/2gitár/basszus felállásra gondoltam, ott nyilván mindkét gitáros ritmusgitározik, míg ha egyikük szólógitáros akkor néha eltol egyegy szólót. A basszeros meg a dobos is szintén ugyanolyan fontos, de a legtöbbet gyakorlás oldalról általában stílustól függően a szólógitárosnak kell beletenni szerintem. Csak egy példa: Metallica szinte bármelyik számában 2 ritmusgitáros játszik a basszerossal, meg a dobossal, aztán a szólógitáros Hammett eltolja a szólókat, de előtte és utána ugyanúgy ritmusgitározik a szám 4/5-ében.. Erre mondtam, hogy minden szólógitáros ritmusgitáros, de nem minden ritmusgitáros szólógitáros. A másik hogy van aki énekel is gitározás közben, van aki nem. Mindegy amúgy vitatkozni ezen nem nagyon érdemes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21159) brickm válasza Ragnar_ (#21158) üzenetére


brickm
őstag

Pl az igényesebb blues zenekarokban a ritmus és basszusgitárosnak van a legnehezebb dolga. Illetve a basszgitárosnak...a sok díszítés miatt.
Hallgass meg pár Little Charlie számot,meg pár rockabilly-t.

(#21160) Ragnar_ válasza brickm (#21159) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem kizárt, stílustól függően változhat persze.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21161) BluEyes válasza Plazmacucci (#21156) üzenetére


BluEyes
őstag

Bakker, rémülten ugrottam rá a YT-ra, hogy valami korszakos gitárosról én miazhogy még csak nem is hallottam? Vagy félórát vesztegettem el erre a kutyaütőre, erre a Fruci..izére, a nevét se akarom megtanulni.
A topic igazán elérhetne már valami színvonalat.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21162) csadi0011 válasza BluEyes (#21161) üzenetére


csadi0011
őstag

Én még mindig nem értem, hogy ő mitől negatívum. Tud gitározni és nem szar számokat játszik. Ha ez nem elég a jó színvonalhoz, akkor mi?

(#21163) kemotox válasza csadi0011 (#21162) üzenetére


kemotox
addikt

Hagyd rájuk, minden fórumba kell néhány önkéntes világmegváltó mindenkinélmindentjobbantud típusú szakértő. Nem mintha annyira kedvencem nekem sem amúgy a Fruzsi, csak van aki világhírű gitáros lett, van aki nem. Véletlenül nem történnek dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#21164) csadi0011 válasza kemotox (#21163) üzenetére


csadi0011
őstag

A híresség nem mindig egyenesen arányos a tudással. :P De nem Frusciante-t védem én sem. Alig ismerem a zenéit. Arról van szó, hogy nem értem miért van leszólva.

Én nem akarok személyeskedni. Engem csak érdekel más véleménye, főleg, ha ennyire leszól valakit, aki tud gitározni. Én még kezdő vagyok, így lehet, hogy én nem tudok olyat, amit ő tud. Csak akkor mondja el.

[ Szerkesztve ]

(#21165) Ragnar_ válasza kemotox (#21163) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy sokkal több jó gitáros van, mint világhírű. Meg megnéztem a Rolling Stones 100 legjobb gitáros szavazást ott gitárosok szavaznak gitárosokra és valóban ott van Curt Cobain is, meg Frusciante is Tom Morello RATM 40. De a helyezettek és a szavazók 80 %-áról még csak nem is hallottam...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21166) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

Frusciante azelőtt volt igazán jó gitáros, hogy szétdrogozta az agyát. Csak akkor még az RHCP stílusa nagyon bekorlátozta és nem lehetett igazán maradandót alkotni, nem is igazán engedték neki ezért is hagyta ott a bandát. A drogos korszakában meg a gitározást is abba hagyta évekre azóta meg nem a régi.

(#21167) BluEyes válasza kemotox (#21163) üzenetére


BluEyes
őstag

Így van, véletlenül nem történnek dolgok. Van ugye a mi Bikini zenekarunk. Minden ponton agyonveri a RHCP-t, hangszeres tudásban, énektudásban, zeneszerzői képességekben. Ha csak a gitárosokat nézzük, szegény Daczi Zsolti is, és most a Lukács Peta is egyszerűen egy másik dimenzióban zenélnek, a Fruci egy nagy semmi hozzájuk képest. De sajnos ebből a kis országból, ebből a nyelvi környezetből nem nagyon lehet világhírűvé válni egy kommersz műfajban.

csadi0011:

Hát...ha nem hallod, hogy mennyire gáz a csávó, mennyire pontatlan, mennyire hamis, akkor nem tudom, mit mondhatnék. Bármelyik magyar város helyi lakodalmas hakni-zenekarában nagy valószínűséggel játszik egy Fruci-szintű (vagy jobb) gitáros.
Ha ma nulláról kezded a gitározást, és átlagos tehetség vagy, akkor heti 1 óra tanárral, és heti 3x-4x másfél óra gyakorlással kábé 2 év alatt magad mögött tudod hagyni ezt a szintet. A 2. év vége fele kell egy garázs-zenekar, hogy a zenekari rutinból is szerezz egy kicsit, és annyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21168) Plazmacucci válasza BluEyes (#21167) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21169) csadi0011 válasza BluEyes (#21167) üzenetére


csadi0011
őstag

Szerintem én is pontatlan és hamis vagyok, de még nincs olyan hallásom, hogy megmondjam mikor mennyire, milyen irányba. Frusciante számainál sem hallom. Tudnál mutatni egy példát mondjuk youtube-ról, amihez hozzáteszed azt is, hogy miben milyen irányba csinálja rosszul?

(#21170) Bobrooney válasza csadi0011 (#21169) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Tessék a 9-es mondjuk szerintem elég gáz.

(#21171) csadi0011 válasza Bobrooney (#21170) üzenetére


csadi0011
őstag

Sajnos ebben sem érzem a hibát. :F De ügyesen áthangolt 1-2 húrt 0 hz-re.

(#21172) brickm


brickm
őstag

[votmá] ? 0:45-től.

(#21173) Ragnar_ válasza Bobrooney (#21170) üzenetére


Ragnar_
addikt

A 9 es szerintem is rendben van, és bár nem néztem végig, de a többiben sem hallottam ki nagy hibákat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21174) guitarguy válasza Bobrooney (#21170) üzenetére


guitarguy
csendes tag

1-1 hiba belefér. Viszont a játéka nekem elképesztően unalmas. Pentatonos frázisok... Ilyet hallottam már vagy 652 trilliárdszor.
Én amúgy így vagyok Slash-el is. Bár ő legalább kitalált pár jó témát. Ezért ugye nem gyilkoltok le? :))

Nem szeretik a népek a virtuózokat/nehezebben emészthető muzsikát, na.

(#21175) Ragnar_ válasza guitarguy (#21174) üzenetére


Ragnar_
addikt

Kinek milyen stílus tetszik. Nekem pl. inkább a grooveosabb metal zenék tetszenek, de nem jelenti azt, hogy pl. jazzt vagy RHCP-t nem hallgatok időnként. Pl. (Meg persze Dream Theatert :DDD)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21176) dynamicrossh válasza Bobrooney (#21170) üzenetére


dynamicrossh
tag

Az, de azt is tegyük hozzá hogy vagy két húr elszakadt, úgy meg nehéz tisztán játszani.

(#21177) Bobrooney válasza dynamicrossh (#21176) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Erre a húrszakadásra had ne reagáljak. :D

(#21178) kemotox válasza Bobrooney (#21177) üzenetére


kemotox
addikt

(#21179) Bobrooney válasza kemotox (#21178) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Wow :R Ennyi :D

(#21180) Ragnar_ válasza dynamicrossh (#21176) üzenetére


Ragnar_
addikt

(Pont annak ellenére nem volt gáz, persze attól azért gitárszóló fronton nem Fruchiante ugrik be elsőnek.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21181) BluEyes válasza csadi0011 (#21169) üzenetére


BluEyes
őstag

Hogy mégegyszer nekiálljak tanulmányozni ezt a figurát? :( Nem tudsz annyit fizetni a drága időmért.
A koma egy fogalmatlan amatőr. Nincs kéztechnikája, ebből adódnak a hamis nyújtások, időbeli pontatlanságok. És nincs zenei eszköztára sem, nem ismer skálákat, harmóniákat, nincsenek motívumai, ezért mindenhol a vérciki pentatont nyomja. Hogy valami kis virtuozitást imitáljon, feltalálta a kezdők kedvencét, a szigorúan csak az E1-H húrokon történő "rögzített kamuzást", amikor a mutató (és néha a középső) ujjat mintegy letapasztjuk adott helyen erre a két húrra, (ezeket a pontokat nem engedjük el, míg tart a szóló, mert akkor bemegyünk a homályba) és pengetővel nagyon dolgozunk ezen a két hangon. A maradék ujjakkal meg eközben rátapicskolunk az E1-re, ezzel előidézve időnként egy 3. hangot, és ugye 3 hang már dallam, ha elég gyorsan pengetjük, meg a Delay effekt is rásűrít, akkor avatatlan szemlélő számára komoly gitározásnak tűnik a dolog, a blöff bejött.

Szerintem akadjunk le erről a vonalról, tele a világ igazi zenészekkel.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21182) Plazmacucci válasza BluEyes (#21181) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hogy mondhatsz ilyet te is csak egy bér troll vagy :DDE

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21183) BluEyes válasza Plazmacucci (#21182) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát...lebuktam, na! :D

Akkor mondok valami jót is, mer a koma egy dologban verhetetlen: övé a szakma legőszintébb "akkora művész vagyok, hogy minnyá befosok" arckifejezése.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21184) Eastman válasza BluEyes (#21181) üzenetére


Eastman
őstag

A művészet mindig is szubjektív volt és az is marad. Arról nem is beszélve, hogy "az a szép, ami érdek nélkül tetszik." Nem lehet központi mérce vagy mérőszám a könnyűzenében sem. Van aki egyetlen egy rifftől, az egyedi sound-tól vagy a "feelingtől" élvez el. (A coca cola is élményt árul, "életérzést", nem azt a szrt ami a műanyagpalackokban van. Azt önmagában el sem tudná adni.) Meg kell "hagyni" ezt a "jogot" a hallgatóknak. Opera vagy operett? HVG vagy blikk? Melyik fogy jobban? Az összeállított listák pedig legfeljebb vitaindítónak jók.

Pl. webdizájnban kifejezetten hátrány a túlbonyolított, tartalommal túltöltött. Sokszor a minimál is működőképes, ha a helyére kerül.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21185) BluEyes válasza Eastman (#21184) üzenetére


BluEyes
őstag

Szép és jó amit írsz, és milyen igazad is lenne, ha bárhol máshol beszélgetnénk. De ez a topic speciális ebből a szempontból, itt ne kelljen már ilyen liberális hülyeségeket figyelembe venni, azt hagyjuk meg a kívülállóknak. Itt gitárosok beszélgetnek gitárosokkal, itt nem kell a szart elfogadni "művészi szabadság" címmel. Itt mindenki - még ha totál kezdő, vagy hobbigitáros is - már "belül van a körön", már valamennyire szakmai szemmel és füllel vizsgálja a nagy nevek munkásságát. Azt gondolom, hogy ha valami nem jó, akkor ebben a topicban nevezzük nevén, mondjuk ki róla hogy nem jó.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21186) Zoli133 válasza BluEyes (#21185) üzenetére


Zoli133
őstag

De mi a "jó"? Én például szeretem frusciante cuccait, solo albumai közt is van amit szívesen hallgatok (egy része viszont vállalhatatlan), jó gitárosnak tartom. Igen, technikailag lehet nem a legjobb gitáros, de nem ezen múlik szerintem, hogy tud e valaki jó számokat írni. Nem feltétlenül kell midnent kielemezni az utolsó pikoszekundumig, én leülök otthon és élvezem a zenéjét és nagyon sokan még megtudják ezt tenni. Akkor csak van benne valami, nem?
Nah midnegy, nem akartam ebbe beszállni és itt abab is hagytam, de túl régóta ezen megy a vita ebben a fórumban...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21187) Eastman válasza BluEyes (#21185) üzenetére


Eastman
őstag

A mondandóm lényege, hogy a játéka Neked nem jó, másnak meg éppen bejövős a shit. A szakma meg akkor lenne szakma, ha itt mindenki zeneiskolát végzett volna, vagy legalább a gitározásból élne. Vélemény. (+ fáradt gőz.)

Én spec a Blood Sugar Sex Magik óta semmit nem hallottam tőle, úgyhogy még akár igazad is lehet. Tényleg.

Életrajz. 7 és 13 millió. ;)

Az ember aki gyerekként a Chiliben akart játszani, aztán egy napon a Chiliben játszot és összegitározott 20 millió lemezt. Összeomlott majd felállt. Valamit csak letett azért.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21188) BluEyes válasza Zoli133 (#21186) üzenetére


BluEyes
őstag

A studiós dolgait vegyük külön, azokat hallgassad, ha jólesik, ott olyan dolgok is megtörténnek, amik egyébként nem történhetnének meg. :U Az se érdekes, hogy tud-e jó számot írni, éppenséggel akár tudhat is. Én az élő gitárjátékát, az ott mutatott tudományát minősítettem, na attól maradj távol. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21189) BluEyes válasza Eastman (#21187) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem értünk egyet, a "szakma" ennél sokkal tágabb valami az én értelmezésemben. Akik ebből élnek, azok ugye a profik, munkaügyi szempontból ők a szakma. Akik zeneiskolákat, konzit végeztek, azok a magasan képzettek. De mi van azokkal, akik már le tudják játszani a Zsip, zsup, kenderzsup című dalocskát, és minden energiájukat a Süss fel nap megtanulására koncentrálják? Azt gondolom, hogy ők a csekélyke tudományuk ellenére is kollégák, részei a gitáros társadalomnak. Olyan kérdések foglalkoztatják őket, amik egyszerű kívülállóknak soha nem jut eszébe, pl. milyen húrt vegyek, hogy tartsam a pengetőt.

Mégegyszer: minden tiszteletem a 20 millió lemezhez. Végülis 1 milliárd légy... De ez itt nem az RHCP rajongók topicja. Kérdés volt, hogy akkor most jó gitáros-é a Fruci. A válasz pedig az, hogy kurvára nem! És a művészetet ne keverjük ide, meg a dalszerzést se. Már meg van írva a nóta. Gitározzad el öcsém! No ez nem megy neki, és ez a topic témája.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21190) Eastman válasza BluEyes (#21189) üzenetére


Eastman
őstag

Már meg van írva a nóta. Gitározzad el öcsém! No ez nem megy neki...

Most ci módon Slash mögé bújtatom az érveimet aki még a Hey Joe-t is össze-vissza gitározza, Jackó meg kvázi "hazazavarta" a turnéjáról mert képtelen volt a dalok keretein belül maradni. Folyamatosan a saját köreit játsza, szinte képtelen egy más által leírt hangsort hűen előadni. És? Jó gitáros? Aha. Technikás? Hm. Slashes. Fogalom. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21191) BluEyes válasza Eastman (#21190) üzenetére


BluEyes
őstag

ööö...Slash...khm...izé... kérem, ne provokáljon! :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21192) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Maradjunk abban hogy Dave Navarro írta a legjobb nótákat abban a bizonyos zenekarban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21193) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21192) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az azért túlzás szerintem, de a One Hot Minute egy jó Chili album.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21194) Ragnar_ válasza BluEyes (#21189) üzenetére


Ragnar_
addikt

A szakma véleménye az (amit a Rolling Stones tett közzé) hogy Dimebag kb. 90/100. Fruschiante meg Curt Cobain pedig a kb. 70/100 zónában van mint gitáros. Már csak hogy még egyszerűbb legyen a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21195) Eastman válasza Ragnar_ (#21194) üzenetére


Eastman
őstag

- s

;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21196) brickm válasza Ragnar_ (#21194) üzenetére


brickm
őstag

Nem látom sehol a system of a downos Daron-t...pedig kétségtelenül elég jó gitarrisztartiszt.
sem Paul Mc Cartneyt,pedig...Sem Little Charlie-t

Ez egy elég felületes top 100

[ Szerkesztve ]

(#21197) Plazmacucci válasza brickm (#21196) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az egy trágya szimpátia szavazás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21198) csadi0011 válasza BluEyes (#21181) üzenetére


csadi0011
őstag

Kicsit rosszul sült el ez a vita. Én eddig nem hallgattam tőle színpadi előadást. Csak kiadott számokat. Megkérdeztem, hogy miért rossz, mivel én tőle még nem hallottam saját gitáros szemmel rossznak vélt dolgot. Erre most kezdőként döntsem el, hogy amit csinál a színpadon, az jó vagy rossz.
Nincs semmi, amit tőle megosztani akarnék, csak elmondtam 1 tényt, amit róla olvastam, mert témába illett. Szóval felőlem ejthetjük a a Frusciante témát.

Megnyugvásnak egy Hotel California feldolgozás: [link]
Remélem ő nem tabu kategória :D Már linkeltem tőle feldolgozást, szerintem csodálatos munkát végez.

(#21199) brickm válasza Plazmacucci (#21197) üzenetére


brickm
őstag

nekem is annak tűnik.

más:
ez a csávó se sz rral gurít

és ha már hotel california :
[link]
erről szakajcsad le a húrt passzamek

[ Szerkesztve ]

(#21200) Plazmacucci válasza brickm (#21199) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én most Frank Marino lemezeket hallgatok. Odacsap. Juggernaut.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.