Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Napi gitárbarkács a GS-en: [link]

...no comment... :U

(#22102) brickm válasza NeoPampalini (#22101) üzenetére


brickm
őstag

Javítottam orfeusz gitárt..nem rosszak a maguk helyén kezelve. Csak az eredetihez nagyon hasonlóra nehéz visszaállítani. Din csatija van. A műtőt fehér gyerekfürdető kádból vágtam hozzá...:D

(#22103) Moleman válasza NeoPampalini (#22101) üzenetére


Moleman
addikt

:C Még viccesebb, ha nincsenek rögzítve az anyák, és húrcserekor neked kell kitalálni a menzúrát (elég valószínű).

De isten bizony jó hangja van ennyi pénzért. Nem tudnám megmondani, hogy mire hasonlít, de kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#22104) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Urak, egy véleményt kérnék: [link]
Kezdő gitáros vagyok, és csak magamtól tanulok, jelenleg ilyen szinten állok, mi az ami elsőre szembetűnik?
(azon kívül hogy metronóm nélkül, csak hallásra játszok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22105) nesa válasza Moleman (#22103) üzenetére


nesa
veterán

A mult rendszerbe ez igencsak az alja cucc volt en probaltam ugyanilyet meg 20+ eve inkabb soha tobbet:) emlekszem mikor 7-8k er logtak a hangszerboltokba evekig mire valaki megvette... egy jolana szerintem sokkal jobb azert is vettem inkabb annak idejen 10k er jolana irist (galaxis humbival) elso gitarom volt:)

(#22106) brickm válasza Eastman (#22083) üzenetére


brickm
őstag

Ez se gyenge [link]

(#22107) Eastman válasza brickm (#22106) üzenetére


Eastman
őstag

Csek disz: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22108) brickm válasza Eastman (#22107) üzenetére


brickm
őstag

Én ezekben inkább azt csodálom,hogy van idejük, meg leginkább türelmük több kamerával felvenni,összevágni,illesztgetni,a tabot megrajzolni,odatenni. Épp egy videót csináltam 3hangsávval,egy kamerával...hát.nincs hozzá türelmem egyáltalán :D

(#22109) Eastman válasza brickm (#22106) üzenetére


Eastman
őstag

:P [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22110) bigrob válasza Eastman (#22109) üzenetére


bigrob
őstag

[link] ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22111) dynamicrossh válasza brickm (#22108) üzenetére


dynamicrossh
tag

Ebből élnek szóval a neked se lenne más dolgod egész nap te is csinálnád. Meg nem egyedül csinálják ezt.

(#22112) Eastman


Eastman
őstag

Water Pump Blues

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22113) brickm válasza Eastman (#22109) üzenetére


brickm
őstag

A lapát menőbb :D
Egyszer láttam gitárt evezőből. Akartam is csinálni egyet, de végül letettem róla.
Viszont ez a water pump blues állati jó lett.

dynamicrossh
Egy részük. De vannak sokan, akik csak úgy csinálnak videókat és közzéteszik...ők a ráérő türelmesek.

(#22114) Saccco válasza Eastman (#22112) üzenetére


Saccco
nagyúr

Related :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22115) Ragnar_ válasza brickm (#22106) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C djent stick

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22116) kemotox


kemotox
addikt

Akkor beszállok én is
Nagyon elvont, már-már szinte semmi köze nincs is a gitáros dologhoz, de végülis ügyesen és ötletesen fogadta a "na most akkor nulla húrral" kihívást :D

(#22117) Eastman válasza kemotox (#22116) üzenetére


Eastman
őstag

:R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22118) Ragnar_ válasza kemotox (#22116) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Because even just using strings is too mainstream" :D

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22119) Ragnar_ válasza Eastman (#22112) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22120) csadi0011 válasza kemotox (#22116) üzenetére


csadi0011
őstag

És ez volt már? Gitár, ami csak 50hz-et tud :D

(#22121) Ragnar_ válasza csadi0011 (#22120) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem gyenge a fickó, taser stungunt is fabrikál gyújtótrafóból. :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22122) brickm válasza csadi0011 (#22120) üzenetére


brickm
őstag

náluk 60Hz van :D
Akkor láttam ilyet utoljára élőben, amikor autotransformátorral ('la indukív feszültség osztás) készített egy haverom gitárkombót.
(szerinte)Kicsi kellett hozzá, hogy hozzáragadjon a húrhoz.(persze a 100volt is tud fájni ha váratlan)

Szerencsére nekem elég magas az ellenállásom, a 90voltos telefonvonal is csak bizserget. A 450voltos üzemi kondi meg olyan, mintha rávernék csavarhúzónyelével a körmömre. :D szerencsés alkat vagyok.
Van egy kombóm, amibe ha bedugom a gitárom ráz...de én nem érzem, csak ha valaki hozzám é, azon ver végig. vicceskiscucc.

[ Szerkesztve ]

(#22123) csadi0011 válasza brickm (#22122) üzenetére


csadi0011
őstag

Upsz tényleg. :DDD

kép

(#22124) Ragnar_ válasza brickm (#22122) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C Én egyszer akváriumvilágítás barkácsolás közben kerültem intim kapcsolatba az áramal, gyakorlatilag mindkét karom könyékig fájt mintha lapáttal rácsaptak volna és elzsibadt néhány percre, rémlik, hogy ordítottam is egy rövidet és hangosat, de túléltem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22125) brickm válasza Ragnar_ (#22124) üzenetére


brickm
őstag

Kamerarendszert szereltem egyszer az egyik nagy utazási iroda ügyféltermében...állok a fa létrán, az álmennyezet feletti kötődobozt kötögettem. Kipattant a sorkapocsból a tömör alu vezeték, persze pont a fázis, én meg mivel kicsit el voltam bambulva utánakaptam, hogy megfogjam....jól rámarkoltam :D voltöröm.

[ Szerkesztve ]

(#22126) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

USB-s gitárkábelt hol lehet kapni olcsón (újonnan)?

You are being revived

(#22127) bigrob válasza PETEE78 (#22126) üzenetére


bigrob
őstag

Sztem aliexpresses guitarlinknél olcsóbban nem úszod meg ~1500

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22128) PETEE78 válasza bigrob (#22127) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszi!

You are being revived

(#22129) kemotox


kemotox
addikt

Emberek, pedál téma! Ugyebár mindenféle fuzz meg overdrive meg anyámkínja előállítható otthon, nagyon olcsón, de általában olyanok is. Ha jól tudom a jó pedálok az egyedi alkatrészektől olyanok, amilyenek. Tudna valamelyikőtök olyan kapcsolásokat mutatni, amik igen is jólszólósak, de azért beszerezhető/megfizethető alkatrészekből épül fel? Hirtelen rámjött a barkácsolhatnék. (mindenféle cucc érdekelne de főleg fuzz meg overdrive meg egyéb hasonló nyalánkságok)

Illetve támadt még egy vad gondolatom. Van egy tranyós erőlködőm, olyat lehet, hogy valami csöves genyót építek amit elékötök, mint egy előfokot, és akkor kicsit közelebb kerülnék a vintédzs hangzáshoz? Ha jól tudom léteznek pl csöves overdriveok. Valami olyasmire gondolok.

Dánke előre is!

(#22130) brickm válasza kemotox (#22129) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
..
amiket én kipróbáltam és kb mindenen jól szóltak:
behringer vintage tube overdrive Ne várd tőle, hogy ettől plexi hangja lesz a tranyós erősítőnek, de jó kis harapós dög hangja van. ELőfoknak is jó, mert nagy a kimenete.
csináltam belőle egy párat, jól működnek azóta is. (a legöregebb kb 3-4éves)

Arbiter fuzz face
Ismerni mindenki ismeri...Ha nem tudsz hozzá szerezni bontott GE tranyót bele se kezdj, amúgy kb 500ft az anyagköltsége, ha nem számolom a potikat, meg a kapcsolót, meg a dobozolást, meg a jack aljzatokat.

A kedvencem overdrive szinten Számomra etalon,csináltam belőle jópárat, mindnek nagy sikere volt\van. Én is rendszeresen használom. a jcm800-at is ezzel boostolom. Kihagyhatatlan.

Másik kedvencem/L]
Pont most fogok mégegyet összerakni belőle, nagyon bejött.

EZen kívül, ami még bejött a wampler plexi drive, illetve a Fulltone OCD.
De ezeknek kicsit körülményesebb az anyaghasználata. kényes cuccok

[ Szerkesztve ]

(#22131) kemotox válasza brickm (#22130) üzenetére


kemotox
addikt

Nagyon szépen köszi!
Persze, azt nem várom el, hogy egyből egy 800-as Marsit megszégyenítő hangja legyen a cucclimnak :D Csak már uncsi kicsit a hangja, főleg, hogy nem is annyira bejövős.

Ezek közül volt, amit már én is megtaláltam, csak velük együtt ötezer másikat is, jó hogy kisegítettél, hogy melyiket éri meg megépíteni.

Szerk.: Germánium tranyókat árulnak tót barátaink direkt fuzz face set-ként. NKT 8500 kb, AC meg 4500 kb. Ezekből 2500 a posta. (A szomszédból.. kínából meg minden ingyen jön, nem tudom, hogy csinálják)
Asszem ezzel fogok kezdeni, méghozzá az olcsóbb tranyókkal, aztán majd később megnézem milyen a másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#22132) bigrob válasza kemotox (#22129) üzenetére


bigrob
őstag

EWR-nél vehetsz alkatrészpakkokat is. Én seggtitán vagyok hozzá úgyhogy csináltattam vele egy mxr noise gate kópiát de nagyon szépen teszi a dolgát :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22133) kemotox válasza bigrob (#22132) üzenetére


kemotox
addikt

Ismerem, de az úgy mán csalás :D Barkácsolni szeretnék, dobozt is építeni, meg akkor már a NYÁK tervezői "tudásomat" is felfrissítem.

(#22134) bigrob válasza brickm (#22130) üzenetére


bigrob
őstag

Arról a tubescreamer kopiról valami demot tudnál csinálni?

@kemotox: csalni tudni kell ;] csak tipp volt :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22135) Eastman válasza kemotox (#22133) üzenetére


Eastman
őstag

Dobozt? Minek? :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22136) kemotox válasza Eastman (#22135) üzenetére


kemotox
addikt

Szögek vannak beverve a fába, és azokra van forrasztva a cuccli? Zseniális! Imádom az ilyen paraszttuning megoldásokat. Most már eldőlt, így fog kinézni az első pedálom :D

(#22137) brickm válasza bigrob (#22134) üzenetére


brickm
őstag

Holnap hónom alá kapom a cuccom, elviszem a haverom vermónájával tolok valamit. :D

Nálam először ilyesmi formába kerülnek kipróbálásra a cuccok:
Így tesztelődik a hangkarakter, a stabilitás, az átvitel, meg a jel\zaj viszony.
[link]
[link]

Aztán átkerülnek dobozba:
Ez a behringer csöves előfok pont csak ebben még nincs lerögzítve a cső, meg nincs potisityak..felirat.ilyesmi

MXR uAmp
[link]

(#22138) Eastman


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22139) Plazmacucci válasza atomeec (#22081) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szuper! Az összes láda beállítás ugyan olyan szarul szól, még a direct is (azon volt alapból), kivéve az A. Ott megjönnek a magasak és a közepek, feléled a gitár. Tuti valami szoftvert hiba, mert a direct opcióinak kéne így szólnia. A lényeg, hogy olyan hangok jönnek ki most belőle, ami az ötször ennyibe került Boss multiból nem jön. Most letettem a hajam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22140) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok egy ügyes, és éppen szabad dobost? :D Továbbadni ér! :)

Dobost keres az Aniway zenekar. Jelenleg feldolgozásokat játszunk, de már "csőben van" néhány saját dal is. Gitár, hegedű, szaxofon, ének és basszusgitár a formáció, már csak dobosra van szükségünk! Korunkbeli (22-35 év) zenésztársat keresünk, saját cuccal. Próbák Budapesten az Illatos úton, vasárnaponként, ill. hétköznap megegyezés szerint.
Kontakt: jezerbandi kukac gmail pötty com.

Soundcloud link

(#22141) csadi0011


csadi0011
őstag

Felhevített fémgolyó + húrok
Az elején érdekesnek indult, de inkább frusztrált már, hogy mit csinál.

(#22142) Ragnar_ válasza NeoPampalini (#22140) üzenetére


Ragnar_
addikt

Sajna nincs dobos ismerősöm, de remélem minél előbb találtok dobost. :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22143) bigrob


bigrob
őstag

Biasék végre piacra dobnak egy erősítő fejet :Y
VIDIJÓ NUMERO UNO
VIDIJÓ NUMERO DOS

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22144) kemotox válasza bigrob (#22143) üzenetére


kemotox
addikt

Klassz meg minden, de az első videóban úgy bólogat a csávó, hogy tengeri beteg lettem tőle :D

(#22145) sanzik


sanzik
senior tag

Hátha valakit érdekel, remélem nem baj ha berakom ide is.
Ezeket eladnám:
peavey vypyr 30
focusrite scarlett 2i2

[ Szerkesztve ]

(#22146) izomhod


izomhod
senior tag

hejhó srácok!

kisebb testű gitár kellene nekem 20e ft-ig, tudtok valami eladót?
gs-en néztem, nem volt most
3/4-es vagy ilyesmi

köszi

(#22147) BluEyes válasza Plazmacucci (#22139) üzenetére


BluEyes
őstag

Mit dugtál hova?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22148) Plazmacucci válasza BluEyes (#22147) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mit mit, az amp out-ot az kombóba.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22149) BluEyes válasza Plazmacucci (#22148) üzenetére


BluEyes
őstag

Ok, tehát a kombón mibe? Gitárbemenet, loop Return, CD/mp3 in, footswitch... vannak lehetőségek :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22150) Plazmacucci válasza BluEyes (#22149) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Guitar in. Nincs rajta más. Vagyis CD in asszem ja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.