Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) cucka válasza FockeWulf (#25995) üzenetére


cucka
addikt

Ennek a fingerstyle dolognak mi értelme? Hogyan segiti a pengető használat megtanulását az, ha nem használsz pengetőt? :D

(#26002) kemotox válasza cucka (#26001) üzenetére


kemotox
addikt

Nem írta egy szóval se, hogy fingerstyle. A kézzel pengetés nem az.

(#26003) FockeWulf válasza cucka (#26001) üzenetére


FockeWulf
tag

Ki a fene beszélt itt fingerstyle-ról? Az akkord ritmuspengetésre gondoltam, csak úgy natúrba körmökkel, ujjheggyel-beggyel... És nem, nem a pengető használatát segíti, hanem a ritmust, a pengetés lüktetését tanulja így meg, szerintem könnyebben, aztán ha megy a dolog, jöhet a pengető.

[ Szerkesztve ]

(#26004) #20655360


#20655360
törölt tag

Kedvenc backing trackek a yt-n? Ez egy jó téma sztem. :) Na, valaki?

(#26005) Moleman válasza #20655360 (#26004) üzenetére


Moleman
addikt

Imprózásra saját akkordmenetet loopolok, bár mostanában azt se nagyon. Covert általában ritka zenékből szoktam csinálni, így sosincs backing track, nekem kell megcsinálni az összes sávot. :D

Viszont érdekes felfedezést tettem, szólótanuláshoz másnak is hasznos lehet. Ha 25%-kal belassítom az eredeti zenét, 5 félhanggal lesz mélyebb, ami E helyett H standard hangolásba esik. Viszont nem értem, hogy miért nem 6 félhanggal mélyebb, mikor 1 oktáv 12 félhang, 50% lassításnál pedig pontosan egy oktáv a különbség, ahogy lennie kell. Vagy ez a plugin hibája, és a százalék csak tájékoztató jellegű?

Amúgy ezzel küzdök egy hete, nagyon régi célom/álmom, de még belassítva se hallom ki mindenhol. De már legalább van remény, így két vízhólyag után. :)

(#26006) WolfheartGR válasza V.Stryker (#25994) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én is 33 vagyok. Teszek rá, hogy ki mit mond meg gondol. Három éve majomkodom otthon magamnak, egy számot sem tudok lejátszani de baromira élvezem. Szóval ennyit mások véleményéről. ;)
Ráadásul két gitaromból egy sincs standard hangolásban. DropC meg DropB van. :DD
És, hogy tuti szo*ás legyen mindkettő aktív szedős...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#26007) cucka válasza Moleman (#26005) üzenetére


cucka
addikt

Azért van igy mert a hangok közötti távolság nem egyenletes egy oktávon belül.
Ha bármelyik hang frekvenciáját csökkented 25%-al, akkor pont öt félhanggal kerülsz lejjebb. Ehhez hasonlóan, ha a másfélszeresét veszed, az pont egy kvint, azaz hét félhang. Meg vannak más összefüggések, a lenti táblázatból kiderül. Ja és persze ha egy oktávval feljebb mész, a hang frekvenciája duplázódik.
Lásd [link]

[ Szerkesztve ]

(#26008) Moleman válasza cucka (#26007) üzenetére


Moleman
addikt

Azta, köszönöm! Micsoda matek van mögötte. :Y

(#26009) cucka válasza Moleman (#26008) üzenetére


cucka
addikt

Ennél sokkal bonyolultabb, ez csak egy közelitő érték.
A lényeg, hogy húros meg fúvós hangszereket matemakiailag lehetetlen tökéletesen behangolni. Itt egy videó ahol elmagyarázza: [link]

(#26010) #20655360 válasza Moleman (#26005) üzenetére


#20655360
törölt tag

Blues skálában hokizik roamingol többnyire a bácsi jó gyorsan és ennyi. Én meg nem tanulnám hangról-hangra az tuti. Inkább kiszedném azt a részt és tolnék valami hasonlót alá.

(#26011) FockeWulf válasza jettison (#25988) üzenetére


FockeWulf
tag

Talán nem is azt mondanám hogy szakmailag roszz (akkor nem is lett volna itt ajánlva elméletre), hanem maga az a "pénzes-módszertan" ami nem egy jó módszer, szerintem. Attól a tükörképes megoldástól a kezdő, de a haladó is összezavarodik, azokkal a villogó pöttyökkel...egy agyrém úgy ahogy van. Sztárolja azt az osire-t, de a GuitarPro messze veri az egészet, és jóval felhasználóbarátabb. Szóval nem igazán az anyaggal van gond, hanem a módszerével. A skálákra is túlontúl rá van állva, ami talán hasznos lehet egy magasabb szinten lévő gitárosnak, de egy kezdőnek nem igazán. Aki csak onnan tanul, lehet jól fogja tudni az E-lokriszi, meg A-mixolíd stb skálákat, de lehet egy alap 3 akkordos nyócóramunkát nem tudna elsikálni.
Meg azért valljuk be, vannak tömény hülyeségek is...a "tanár úr" kijelenti, hogy szerinte nincs értelme a kontra, szubkontra, kis, nagy stb jelöléseknek, ezért elnevezi a kontra alatti hangokat "fedák sárinak"... ami gondolom vicces akarna lenni, de azon kívül csak egy szimpla hülyeség. Ez kb olyan lenne, mintha egy autós weboldalon azt írná valaki, hogy szerinte nincs értelme a motorháztető alatti dolgoknak, mint pl motor, váltó, szűrő, önindító stb, nevezzük el őket egyszerűen csak " gatyamadzagnak". Ami egyszer talán viccesen hangzana , de senki sem venné komolyan. De lehetne sorolni...aki szórakozni is szeretne, annak javallott :)

[ Szerkesztve ]

(#26012) Moleman válasza #20655360 (#26010) üzenetére


Moleman
addikt

Több okból is meg akarom tanulni, egyrészt azért, mert nagyon szeretem, másrészt meg nem tudok hasonlót játszani. :D A blues skálát ismerem, de a fekvésváltásokat és főleg a nyújtásokat, díszítéseket, átnyúlásokat nem tudom reflexből. Ezért tanulok szólókat szóról szóra, mert a sok tanulással rögzül a mozdulat, amit később be tudok építeni az imprókba.

(#26013) Plazmacucci válasza #20655360 (#26004) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Iron Maiden - Trooper. Igaz nem youtubról. Egy faszi még alá is énekelt, bármit lehet rá játszani :)
http://www.guitarbackingtrack.com/

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26014) kemotox válasza #20655360 (#26004) üzenetére


kemotox
addikt

Black & Decker feat hilti - When steel meets with concrete. Elég jó zúzdametál alap, a szomszéd sokat nyomja. Hogy rohadjon meg az összes befőttje.

(#26015) NeoPampalini válasza V.Stryker (#25994) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

No para, én is jó "későn", 29 évesen vettem először a kezembe hangszert. :D

(#26016) BluEyes válasza Moleman (#26012) üzenetére


BluEyes
őstag

Bluest nem is kell ide keverni. Sima A-moll ez, AHCDEFG. Nyújt mindent amit elér, skálahangról indítja skálahangig a nyújtásokat. A pörgős dolgoknál meg pentatonon kotorászik, ACDEG.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26017) Alexios


Alexios
veterán

[link]
Elvileg Gibson bejelent hamarosan egy új szériát, usa készített les paul is lesz 399(!!!) $-ért.

(#26018) Plazmacucci válasza Alexios (#26017) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És akkor hogy fizeti ki az amcsi munkást? Azok nem két marék rizsáéért dolgoznak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26019) Eastman válasza Alexios (#26017) üzenetére


Eastman
őstag

Nagy inventor volt az Öreg - ezért nem gondolom, hogy épp' forogna a sírjában -, de mióta elment, kezdi a gyár "higítani" az álmot amit megformált.

Evvan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26020) Alexios válasza Eastman (#26019) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem a vékonnyal még nincs is baj, persze nem ugyan az, de ez egyéni preferencia valahol, viszont az olcsó gibson nevű les paul, háát. Én kíváncsi leszek egy ugyanilyen árú epi-vel összehasonlítva, attól tartok hogy nem lehet érezni az usa gyártást

(#26021) Eastman válasza Alexios (#26020) üzenetére


Eastman
őstag

Nem is a brand misztériumára gondolok - kívánom, hogy minden gitárosnak usa Les Paul lógjon a vállán -, de kérdés, hogy mit kapsz a pénzedért. Gibson logót, vagy tényleg használható gitárt, amelyben maradéktalanul örömöd leled. (?) Majd a user tartóstesztekből illetve a használtpiaci számokból kiderül.

Tudtátok, hogy létezik Made in China, korrekt Fender logós fenyő testű Fender Telecaster? Lesz időm utánanézek a használtpiaci árára...

V.Stryker, ha lesz időd, reagálj valamit pls. a 3-4 hozzászólásomra, részben azért, mert telefonról pötyögtem be a vénülő kezeimmel, részben azért mert jól esne, ha tudom, hogy hasznosítható az info. Segített, nem segített, hülyeség, nem hülyeség, számoljak inkább lepkéket, vagy borsót esetleg, söröskupakokat a szabadidőmben.

Peace:
Eastman

(Remélem, azért nem írtál rá, mert gyakorolsz!! )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26022) Tommyka21 válasza Eastman (#26021) üzenetére


Tommyka21
tag

Szia!
Jaja, asszem a Modern Player sorozat.
Gs-en néha volt is.

(#26023) BluEyes válasza Alexios (#26017) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26024) Plazmacucci válasza BluEyes (#26023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ha az van a képen amit küldenek, akkor egy Epiphone Special II jobban kéne 25e pénzért. Gondolom ugyan az a pozdorja :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26025) BluEyes válasza Plazmacucci (#26024) üzenetére


BluEyes
őstag

Hehe :) Valaki mást várt 400 dollárért? Amúgy tán nem pozdorja, hanem valami fa, de hogy miféle, arról nem nyilatkozik a Gibbo.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26026) Eastman válasza BluEyes (#26025) üzenetére


Eastman
őstag

Real usa made? (??)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26027) Alexios válasza BluEyes (#26023) üzenetére


Alexios
veterán

De ez amazon exclusive nem? Amit elvileg bejelentenek nem lesz az, de nyilván nem várok sokat tőle, amúgy annak nyárfa teste lesz azt írják

(#26028) BluEyes válasza Eastman (#26026) üzenetére


BluEyes
őstag

Állítólag ja... végülis pár éve is voltak usa Melody Makerek, 109k volt az áruk a Diszkontnál, nem mahagoniból, 1xP90, annyira nem voltak rosszak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26029) BluEyes válasza Alexios (#26027) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26030) Eastman válasza BluEyes (#26028) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy latinók rakják össze egy teherhajó gyomrában az usa felségvizein valahol Alaszka partjainál villámcsapta fákból. Nem hiszem, hogy Jack elmegy annyiért dolgozni, amiból kereskedői haszonnal 100 körül megáll egy GLP.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26031) nap válasza BluEyes (#26025) üzenetére


nap
addikt

Azt írta valamelyik oldal, ahol már árulták Karácsony előtt, hogy poplar a test anyaga. Egyébként ez a M2 sorozat a Melody Maker (innen az M2) újraindítása.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#26032) Plazmacucci válasza nap (#26031) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyárfa? [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26033) Eastman válasza Alexios (#26027) üzenetére


Eastman
őstag

Vajon asztal lett? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26034) BluEyes válasza Eastman (#26030) üzenetére


BluEyes
őstag

Sztem símán ki lehet hozni. Olcsó faanyag, egyszerűen gyártható (nincs domború top), olcsó festés, B kategóriás hardverek, oszt kész.
Jack régóta máshol dolgozik, Juan gyártja ezeket. Vagy inkább már Juanita manapság.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26035) BluEyes


BluEyes
őstag

Na itt vannak

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26036) Alexios válasza BluEyes (#26035) üzenetére


Alexios
veterán

Custom studio még egész jónak is tűnik szerintem, bár annyiért már ilyen epi is van, kérdés(mondjuk szerintem nem nagyon), hogy a csúcs epi vagy az olcsó gibson a jobb.
De a rózsaszín m2-re is rákívántam ;]

[ Szerkesztve ]

(#26037) BluEyes válasza Alexios (#26036) üzenetére


BluEyes
őstag

Arra én is, meg még a ződcitrom is akarós :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#26038) Eastman válasza BluEyes (#26037) üzenetére


Eastman
őstag

Kommentekben meg megy már a trumpolás. Jó lehet a helyzet.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26039) Moleman válasza Alexios (#26036) üzenetére


Moleman
addikt

Én próbáltam anno ezt a csúcs-Epit, érzésre sokkal jobb nála az akkoriban egyik legolcsóbb Gibson Studio.

A kék és zöld Custom Studio tetszik, de 899 dollárért már megint nem olcsó. :D Sőt, még 100 dollárral drágább, mint a tavalyi Studio Faded.

(#26040) #20655360 válasza Eastman (#26030) üzenetére


#20655360
törölt tag

Optimalizálhatták kicsit a gyártást, azt is eltudom képzelni, hogy szinte már nem fértek a raktárban a sok kula minőségű faanyagoktól, amit nem mertek másnál felhasználni. Kisebb rajta szerintem a hasznuk, de van, szal Jack Juan nincs veszélyben.

Nem tennék meg, ha nem érné meg nekik, ennyi.

(#26041) Eastman válasza #20655360 (#26040) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát ez a nyárfa meglepő húzás. Azt viszont hallottam már, hogy fogytán a jó minőségű alapanyag. Környezetvédelmi okokból, stb. A kínai fenyőerdei Fender is ebből született. Talán kísérleteznek a hangszergyárak a jövőjüket biztosítva.

Eddig a Gibson nem nagyon vitte sikerre a Fender-pótlék konstrukcióit (jávor nyak-rózsa fogóval). Mit tudunk a promózott '17-es modellekről? Ragasztott a nyak?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26042) kemotox válasza Eastman (#26041) üzenetére


kemotox
addikt

Elvileg az, ha letekersz nagyon részletes speckó van a cuccokról, még azt is leírják milyen ragasztóval rögzítették a nyak.

(#26043) #20655360 válasza Eastman (#26041) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ill. nem is feltétlenül rossz minőségű faanyagról van szó, csak nem olyan szép a mintájuk, több darabból ragasztják össze a testet, nincs top. Ezért is fújják sztem 1 színűre ezeket az olcsó holmikat.
Rózsafából is több féle létezik.
Írtad a nyárfát. Lehet ebből van egy rakat feleslegük/olcsón tudják beszerezni és ezért születhetett meg ez a döntés.

Ott van a Fender is pl. A Mexikói stratok teste ritkán 2, de inkább 3-5 darabból áll. Az amcsi modellek meg tudomásom szerint 2 darabból.

[ Szerkesztve ]

(#26044) Eastman válasza #20655360 (#26043) üzenetére


Eastman
őstag

Az usák Standardom legalább négy darabból volt. Rajta egy leheletnyi "top", gyönyörű erezettel. Egy hangszerész elemezte egyszer. Nem kértem, de felvilágosított, hogy tákolt fa. Koptató nélkül a fénynél mutatta az illesztéseket. OK, köszi! :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26045) FockeWulf válasza Eastman (#26041) üzenetére


FockeWulf
tag

Azért nem kell kapitalista barátainkat sajnálni...csak gondolj bele, egy mondjuk közepes, de jó kis GLP legyen durván fél millió ft, azaz sacc/kb 1600 euró (!!!!!!!!!) . Ne legyünk naívak, ez brutál mennyiségű pénz ha megnézed miből áll egy gitár, persze csúnya szó egy Gibsonra, de az is csak egy darab fa, legyen akármilyen minőségi fából. Néhány kissebb alkatrész, hangolókulcsok, elektronika, miegymás, és kampó. A megmunkálás is jóformán filléres dolog, főleg ha sorozatban, saját géppel csinálod, ami összvissz szó szerint pár perc. Csak saccolni tudok mint más kívülálló, de nagyjából meg van nekik egy modellen durván a 300-400 százalékos haszon.

[ Szerkesztve ]

(#26046) #20655360 válasza #20655360 (#26010) üzenetére


#20655360
törölt tag

Inkább kiszedném azt a részt

WAT

Ezt most magamnak írtam. :DD

Akarom mondani, feldolgozásnál lehet máshogy játszani esetleg. Az ilyesmit a saját gazdája se szokta pl. koncerten ugyanúgy visszajátszani sokszor. Nem írt szóló, sztem a felvételnél is imprózott.

Ha persze hangról-hangra szeretnéd, megteheted, of course. :)

[ Szerkesztve ]

(#26047) Eastman válasza #20655360 (#26046) üzenetére


Eastman
őstag

Ki? Te? ;]

Focke Ja, ja. Pl. Slash signature-okon visszajön nekik simán.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26048) Moleman válasza #20655360 (#26046) üzenetére


Moleman
addikt

Tudom, a linkelt klipben sem ugyanaz hangról hangra, mint az albumverzió, koncerteken is változott, nem is csoda, 24 éves számról van szó. De tudom magamról, hogy ha az egyik verziót bemagolom, onnantól a többi is meglesz, mert egyből tudni fogom hogy hol és mit fog másképp. :))

Nekem tényleg hasznosnak bizonyult ez a magolás, 5-6 éve mikor még azt se tudtam, mi az a pentaton, hallás után próbáltam kifülelni szólókat, és miután odatalált a kezem a megfelelő fekvésbe, adta magát, hogy hogyan játszhatták eredetileg. :)

[ Szerkesztve ]

(#26049) #20655360 válasza Moleman (#26048) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én tisztában vagyok az elmélettel ami a zene mögött van, de sajna nekem meg a fülem pocsék. Úgy se könnyebb. :D 5 hangos pentaton skálánál még nincs is gond, de 7 hangnál már hajlamos vagyok néha mellé fogni.

[ Szerkesztve ]

(#26050) kemotox


kemotox
addikt

Baszki láttátok a GS Fanatic-os tehetségkutató izét?:DD

Itt a lejátszási lista a nevezett videókkal. Vannak nagyon klasszak, pl Sárándi Máté-t nagyon sokan dícsérik, tényleg jó.

És tudjátok ki nyert?
[link]

Írnék valami frappánsat, de köpni nyelni nem tudok hirtelen :D
:C :C :C :C :C :C

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.