Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) brickm válasza BluEyes (#21946) üzenetére


brickm
őstag

Jó,hogy mondod. Épp van nálam egy ac30,meg kéne zúgatni,mit tud...

Kíváncsi vagyok erre az analóg modellezésre ia...mit fog tudni. A behringernek is vannak ilyen analóg modellezői amúgy.

(#21952) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Néha úgy érzem hogy az olcsó kis Crate Flexwave erősítőm sokkal dinamikusabban szól mint a kétszer annyiba kerülő padlóeffektem. Tehát ha nagy ritkán rádugom a gitárt egy szál kábellel sokkal kellemesebb és természetesebb a fülemnek a hangja mint a Boss cuccnak. Bossnak túl kompresszált, túl mű hangja van és bizonyos tartományokat vág még szerintem bypass módban is. Vagy csak öregszem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21953) atomeec


atomeec
senior tag

Eljött a napja, hogy eladjam a gitárom. És az erősítőt is. Mivel külföldön vagyok, itt dobtam fel apróra, lesik sokan, de érdeklődő nulla... :DDD
Nem tudom drágán akarom-e eladni, kb 60-at kérek érte, erősítőért meg 15-öt. Ibanez GRG270B és Roland Cube 15X. Haverom csinált a gitárról pár képet is. Sok lenne? Nem sűrűn hirdetnek ilyet és árban amiket találtam, e körül mozgott (az erősítő többért).

Szerk.: Nem abbahagyom a gitározást, de most jönne még egy "befektetés" a későbbi időkre, de ezeket nem tartanám meg, felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#21954) UnConnecteD válasza kemotox (#21935) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

nekem bejott a gforce, nagyon jol hasznalhato, nem ezert vettem meg, de ha mar rajta van, nem banom

(#21955) BluEyes válasza atomeec (#21953) üzenetére


BluEyes
őstag

atomeec

Szerintem rendben vannak az árak. Mik a tervek?
A diszkonton néztem a GRG250dx-et, 130e az ára, majd seggre ültem. Ok hogy piros csicsa, de mán elnézést... :(

Plazmacucci

Öregszel is :D , meg a cucc is vág. Ezekben a multikban nincs analóg söntölés (a'la True Bypass), azaz AD-DA konverziót csinál akkor is, ha bypassba rakod, ammeg ugye vagy olyan, vagy amilyen. Inkább az utóbbi :)
Tulajdonképp nem is értem, hogy miért multizol. Én azért, mert nem akartam egy kombót elviseltetni a családommal (de épp kezdem másként látni ezt :D), neked viszont semmi okod rá szerintem. Pár olcsó pedállal a használtpiacról teljesen rendben lennél.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21956) brickm válasza Plazmacucci (#21952) üzenetére


brickm
őstag

Nem tudom milyen boss-od van, de boss gt8-al én is tapasztaltam ilyet, de a dighitech se annyira élethű, mint az igazi erősítőfej+láda kombináció...
Ez már csak ilyen.
Akárhogyis hangoztatja sok ember, hogy márpedig a multieffektek vannak olyan jók, sőt jobbak, mint a kispedálok....hát nem.

Viszont tény, hogy egy aréna koncertre bőven jó a kompresszált jel is, ami a multiból jön, mert úgyis olyan hangos lesz, hogy kutyát nem érdekel a dinamika.

A vágás majdnem minden multinál megvan, a bypass mód pedig nem valós bypass mód, ahogy a boss analóg pedáljainál sincs valódi bypass mód.
A multi legelső fokozata egy bufferelő (általában FET-es )fokozat, ami impedancia csatolásra van alkalmazva, gyakorlatilag az erősítése általában 1:1-hez.
Viszont bypass módban is átmegy ezen a fokozaton a jeled.
[link]
Ez a boss od kapcoslási rajza, ha megnézed a két FET úgy van bekötve, hogy a legelső és a legutolsó fokozat folyamatosan aktív, azon mindig átmegy a gitárod...ezért van, hogy elem nélkül nem megy át rajta semmi, akkor se ha kikapcsolt módban van...

(#21957) Eastman


Eastman
őstag


+

Innen:
http://www.ebay.co.uk/itm/Caraya-Clear-See-Through-Acrylic-Les-Paul-Electric-Guitar-w-Free-Padded-gig-bag-/231759149652

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21958) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

ME-25. Régen voltak stomp boxaim, Ibanez Chorus, Metal Muff, Mega Distortion, Metal Core... Sose találtam meg a hangot. Aztán a multi nagyon tetszett, mostanában meg nem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21959) bigrob válasza Plazmacucci (#21958) üzenetére


bigrob
őstag

Haverom egyszer áthozta az ő me-25-jét, de nagyon nem tetszett nekem se.. Ugyanezt mondtam rá hogy túl konpresszált, túl mű hangzása van.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21960) Plazmacucci válasza bigrob (#21959) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig a jobbak közé tartozik :D Podok jobbak? Csak pocket Podom van de az nem mérvadó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21961) atomeec válasza BluEyes (#21955) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi a választ, lehet, hogy akkor ne egy nap alatt akarjak vevőt rá :)

A tervem:

És hozzá egy POD HD500X

Nagyon szemeztem kombókkal is, sőt még mindig a Vypyr VIP 2/3-mal, de nincs gondom a POD 2.0-val sem, ami most van (kivéve, hogy nincs lábkapcsoló, és ha már veszek, akkor megveszem egyben, újabb verzióban). Mint írtam, ez inkább csak befektetés, mert nem szeretnék felhagyni ezzel, mint hobbi.

Anno mikor megvettem az Ibanezt még nem sok fogalmam volt az elektromos gitárokról és hogy mit akarok, azóta eltelt majd két év és erősen hajlok a Les Paul felé (30 felett már sebességre nem nagyon fogok tudni gyúrni, marad a blues-osabb, rock-osabb játék, de nem bánom). Utána ha megvan, akkor gyakorlás ezerrel.

Biztos más érzés lesz, párszor már fogtam kézben boltban, nagyon bejön. Sajnos a kiszemelt üzlet úgy tűnik megszűnt, így máshonnan kell majd beszerezni. A pénz a gitárra jövő hónapban meglesz, gondoltam rá, hogy lehet kár a pénzt beleölni, de neeeeem :DDD , minden nap gitáros videókat nézek, már 3 éve töretlen a lelkesedésem (csak időben nincs annyim, amennyit szeretnék ráfordítani). Nem fogom megbánni.

(#21962) Eastman válasza atomeec (#21961) üzenetére


Eastman
őstag

Stratok nem érdekelnek? Ingyenes a szállítás: [link]

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21963) atomeec válasza Eastman (#21962) üzenetére


atomeec
senior tag

Nem volt még kezemben, de reményeim szerint a rövidebb nyak kényelmes lesz. Ezt most így meg tudom engedni magamnak, azért nem egy sima Standardot veszek. Nagyon tetszik az 57-es hangszedők teltsége, hangzása. Olcsóbban max úgy jöhetne ki, ha külön vennék valamibe ilyen hangszedőket és forrasztgatnék... ;]

(#21964) brickm válasza atomeec (#21961) üzenetére


brickm
őstag

a HD500-ast nagyon dicsérik én is gondolkodtam rajta múltkor, volt egy jó áron eladó.

(#21965) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21966) a46


a46
csendes újonc

(#21967) nap válasza Eastman (#21965) üzenetére


nap
addikt

Belóg a képbe a kísérőhangszer csöve... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21968) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

BOSS pedálom potijai után az erősítőmön is megmakkant a gain poti. Am hol javítanak multieffektet? Márkaszervizbe érdemes leadni? Vagy már kérdeztem?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21969) Moleman válasza Plazmacucci (#21968) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem anno egy BME villanykaros barátom cserélte ki a mikrokapcsolókat kb 250 Ft-ért a Zoom 707 II-ben. Ha ismersz ilyet, akkor egyszerűbb és olcsóbb a helyzet.

(#21970) Plazmacucci válasza Moleman (#21969) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jogos, a potikat csak meg kéne sasolni a készüléket szétszerelve. Kel egy 10 állású meg 3db végtelen.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21971) brickm válasza Plazmacucci (#21970) üzenetére


brickm
őstag

A végtelenített lehet optikai és csak ki kell belőle fújni a szöszöket.

(#21972) Plazmacucci válasza brickm (#21971) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó azt megpróbálom. Magától megy az érték rajta folyamatosan :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21973) brickm válasza Plazmacucci (#21972) üzenetére


brickm
őstag

Azt annó a kia digitech 360xp nekem is csinálta. Megtekertem 4-5 fordulattal a 0-ról100 ment az érték. Sűrítettlevegő segített rajta.

(#21974) brickm válasza Plazmacucci (#21972) üzenetére


brickm
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#21975) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Új lakótársam... :) Két dolog, ami egy rövid itthoni kipróbálás után eszembe jut: EZ PICI, B*ZDMEG, illetve, EZ HANGOS, B*ZDMEG! :DDD

Komolyan, gain + EQ félállásba tekerve, a masteren 2 mm-t csavartam, és szét akart esni a lakás, nagyon kemény. :D ...és persze alig nyom a mérlegen, ideális hurcibálós motyó...

(#21976) Eastman válasza NeoPampalini (#21975) üzenetére


Eastman
őstag

Csinos.

...és még bele is búg a füledbe. :) Grat!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21977) Eastman


Eastman
őstag


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21978) kemotox válasza Eastman (#21977) üzenetére


kemotox
addikt

Basszus egy stratóra való pont nem jön ki :( Pedig az egyik "Oly sokáig voltunk lenn" lemezt feláldoztam volna a kettő közül ami itthon van.

Most már muszáj szereznem egy telét... ;]

(#21979) Eastman válasza kemotox (#21978) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21980) nap


nap
addikt

[link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21981) Eastman


Eastman
őstag

Sodor az ár, visz a hullámzó tömeg...

Anda Bálint,
Tóth Tamás Béla,
Fodor Sándor 'Medve'
Geletey 'Fucken' György
(Schmidt Balázs)

Segíts haza jó testvér, és elmondok egy titkot, mert jót tettél...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21982) kemotox


kemotox
addikt

Nagy sg koptato illik vajon egy epi g400ra? Csavarhelyeket leszsmitva. Olyanokra gondolok, hogy pl az epin a hidat tarto csavar tokja egy nagy batar fos, gibsonon is olyan? Valaki probalkozott mar ilyennel? Danke!

Szerk: most latom Eastman bakelit gitarjan a tu meg a rudacskaja a tremolo karja, zsenialis

[ Szerkesztve ]

(#21983) bigrob


bigrob
őstag

Soundcloudos csoportot élénkítsünk mán' felfele :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21984) csadi0011 válasza bigrob (#21983) üzenetére


csadi0011
őstag

Ha vagytok elegen hozzá, csináljatok egy szólózás versenyt. Vagy nem is muszáj versenynek lennie, csak legyen egy alap ritmusjáték, amire rá kell szólózni. Az talán feldobná. Vagy eljátszani egy előre megbeszélt számot másképp. Más stílusban, vagy ilyesmi.
Beszéljék ezt meg a tapasztaltabb gitárosok. Biztos ki tudtok találni valami érdekeset.

(#21985) cucka válasza Eastman (#21977) üzenetére


cucka
addikt

Nagyon menő, ha lenne koptató a hangszeren, simán lecserélnélm erre. Mondjuk a papírkorong nem tudom, meddig bírja a használatot, biztos tiszta retek lesz idővel.

(#21986) Eastman válasza cucka (#21985) üzenetére


Eastman
őstag

(Jogos. Maszkolás után matt lakkal lefújnám a közepét. Aztán mehet a gitárra.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21987) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A line6 cuccok közül az Amplifi sorozat miben tér el egy POD-tól? Amplifi TT bejön, számítógép mellé, de a 100 variáns is jó lehet, ha lenne róla lövésem, hogy mire jó :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21988) atomeec válasza Plazmacucci (#21987) üzenetére


atomeec
senior tag

Majd bővítik, javítják a többiek, amit írok :)

Az Amplifi állítgatásához számítógép kell (a mélyebb szerkesztéshez). A POD-oknál meg magán a készüléken is lehet állítani majdnem mindent.

(#21989) Plazmacucci válasza atomeec (#21988) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy tudom a Podokat is lehet szoftverből, de lehet tévedek. Az effekt processzor is gagyibb ezekben, azért olcsóak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21990) atomeec válasza Plazmacucci (#21989) üzenetére


atomeec
senior tag

Persze, pl a POD 2.0-m is Midi kábellel szerkeszthető gépen (az újabbak meg USB-n teljes körűen, jó progival + interfészként is funkcionálnak), illetve jobban szerkeszthető, több opció van. Amlifi-ról nem tudok többet, bár én is nézegettem, úgyis gépre kötve használom (számítógép hangszóró). Nem hiszem, hogy rossz minőségűek lennének, főleg a felsőbb kategóriások, csak más. Ha megy az angol, mindenképp érdemes nézelődni, miket írnak.

Más téma. Még mindig a gitárvásárlásom :B Sikerült megküzdenem a hivatalos viszonteladóval épp, hogy ha már gyárilag jár hozzá a keménytok, akkor legyenek szívesek nem benyelni és valóban adni hozzá. Persze ténylegesen csak vásárláskor fog kiderülni, de már van írásos bizonyítékom, hogy el akarták sumákolni. Külön kérték, hogy ha rendelni akarom, akkor ne online, hanem menjek be a boltba. Sanda gyanúm, hogy nem fogják javítani az oldalukat és csak én kapom meg a tokot, ha más rendel és nem figyel, marad a lehúzás...ilyen ez a balkán...

[ Szerkesztve ]

(#21991) Plazmacucci válasza atomeec (#21990) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd utána olvasgatok. Azért szeretnék lin6 cuccot, mert egyre többet szeretnék gépen zenélni, és a BOSS cuccok kakin szólnak ha nem az erősítő kimenetét használom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21992) atomeec


atomeec
senior tag

Eh, inkább POD. Pl Amlifi 100FX komatibilitási lista a csatlakozáshoz. Lehet valakinek nem gáz, de ha gépre nem lehet kötni...

(#21993) Plazmacucci válasza atomeec (#21992) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig van hozzá droid ios és pc szoftver. Hogy érted, hogy nem lehet? USB-n? Mert az van rajtuk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21994) BluEyes válasza Plazmacucci (#21993) üzenetére


BluEyes
őstag

Usb-n mehet a pécébe, van ASIO drivere is. Viszont ahogy nézem, windowsra nincs Editor progi, tehát egy tábla vagy telefon mindenképp kell neki.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21995) Plazmacucci válasza BluEyes (#21994) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem tetszik. Ha el tudom adni az ME-25-öt beneveznék egy ilyenre. Fotelgitározás fákje.

Már csak az izgat, hogy a Main out és az AMP out között mi a különbség, mert Phone out van rajta.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21996) BluEyes válasza Plazmacucci (#21995) üzenetére


BluEyes
őstag

Pont ugyanez:

A Main a vonalkimenet, fullos szimuláció, keverőbe, hifire stb, a Pocketen ez egyben fejhallgatókimenet is. Az Amp (a Pocketen) mono, kombóba vagy fejládába kell dugni, itt be van kalkulálva a szimulációba egy általános, nyitott vagy zárt láda karaktere is. Ha megvan még a Poki meg a kombód, próbáld ki. Nyilván az új cuccon fejlettebb ez a funkció is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21997) Plazmacucci válasza BluEyes (#21996) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az Amplifi 100 elég szimpi, az ára sem vészes. Ha be van lőve még próbán is lehet használni, mivel a TT-vel ellentétben padlóra tervezett. Nyílván a Podok jobbak, de ez is sokat tud annyi pénzért. Aztán nehogy Spider 2 effektproci legyen benne :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21998) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#21997) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bár most hogy jobban beleástam magam, egy két dolog nem tetszik. Szoftver/hardver oldalról POD XT/X3, és mindig kell hozzá telefon vagy tablet. Ennyi pénzért viszont veszek inkább egy POD X3 Live cuccot :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21999) Moleman


Moleman
addikt

Jó időre jegeltem a drágább új gitárok vásárlásáról szóló álmaim, viszont szükségem lenne még egy olcsó kísérletezős zúzós gitárra, néha akár drop H hangoláshoz is. (12-56-os húrokat néztem ki, jó lesz? Vagy az már pl drop D-hez túl kemény lenne? Szólózni nem akarok ezen.) A cél fix híd, 25.5" menzúra, humbucker. Kettő hangszert találtam, amik elgondolkodtattak: Cort KX5 vagy Jackson JS32QT? Tudom, hogy a Jackson jóval magasabb árkategóriájú, de viszonylag jó az ára. Hozzányúlni egyikhez sem akarok, jelenlegi állapotában használnám. A fájdalomküszöböm 50 ezer ft, úgyhogy ha meg tudtok erősíteni a Cortban, boldog ember leszek. :) Tetszik, hogy Vintage52, vettem már tőlük noname superstratot 40 ezerért, és idővel kiderült, hogy fantasztikus gitár.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22000) lakisoft válasza Moleman (#21999) üzenetére


lakisoft
veterán

+1 Jackson. :R

Cortból sose lesz Jackson :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.