Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) bigrob válasza Moleman (#22847) üzenetére


bigrob
őstag

Aliexpressrol egy ugyanolyan szappan hangkartya 1500 huf behringer logo nélkül (guitar link)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22852) Moleman válasza bigrob (#22851) üzenetére


Moleman
addikt

Wow, köszi a tippet, ennyiért nekem is ki kell próbálnom. :D 1380 ft volt ebayen.

(#22853) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hát srácok, nálam nem szeretne működni a Rocksmith se a line-in, se mic-in 6.3"-as porton a külső hangkártyával, akármit csinálok. A playback és a recording devicesnél is tiltottam gyakorlatilag mindent az egy-egy alapértelmezett eszközön kívül, és levettem a mikrofont 2 channel/16bit/48KHz-re.
Veszek még egy ilyen filléres 3.5-es átalakítót, de úgy meg csak a szar alaplapi kártyára fogom tudni kötni a gitárt, mert a külső kártyán nincs 3.5-es line-in.
A Guitar Rig 5 viszont tökéletesen működik ugyanezzel a módszerrel, furcsa.

(#22854) kemotox válasza Fitzgerald (#22853) üzenetére


kemotox
addikt

A krekkelt akármizett cuccal indítod? Mert alapból nem működik csak a saját méregdrága szarjával a rocksmith.

(#22855) Fitzgerald válasza kemotox (#22854) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Rocksmith nocable loaderrel persze. Rég nem lehet kapni sehol a kábelt itthon.

(#22856) csadi0011


csadi0011
őstag

Firefly LED-es pengető volt már? Nekem nem tetszik, de érdekességként bedobom:
https://www.youtube.com/watch?v=6YQGDZne670

(#22857) Bobrooney válasza Fitzgerald (#22855) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Lehet tudok egy eladót, érdekel?

(#22858) kemotox válasza csadi0011 (#22856) üzenetére


kemotox
addikt

Vegre valami ertelmes innovacio.

(#22859) Fitzgerald válasza Bobrooney (#22857) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ma veszek átalakítót, megpróbálom azzal. Ha nem sikerül elképzelhető hogy érdekel, mennyi az ára?

(#22860) Eastman


Eastman
őstag

Mit gondoltok erről a szakmunkáról? Főleg a legutolsó kép legalja bizonytalanított el. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22861) Moleman válasza Eastman (#22860) üzenetére


Moleman
addikt

Házi módszerekhez képest szép lett, az a lepattogott tailpiece tényleg csúnya, de az elég könnyen áthidalható gyári fekete vásárlásával. :)

(#22856) csadi0011
Zseniális üzleti modell, a pengető elkopik, vehetsz másikat 50 dollárért. :D Nem sajnálom azt, aki megveszi. Szerintem minden 200 ft fölötti pengető túl drága, hacsak nem kopik sokkal lassabban. Még a 4 fontos Gravity sem mindenható, 3 hónap után már látszik rajta a kopás, és az érdesített él is eltűnt róla. Ennek ellenére nagyon szeretem, de egyben örülök, hogy nem csábultam el és vettem Hawk pengetőt is 14 fontért, az se lenne örök életű. :D

Ha már drága pengető, van valakinek tapasztalata a Dunlop Primetone pengetőkkel? Most vettem egy vagon olcsó Dunlopot több méretben, nylon, tortex, ultex, gatorgrip, nem mondanám univerzálisnak egyiket sem, de valamire mind jó lesz. Viszont a Primetone-ra sajnáltam így első körben a 790 ft-ot, főleg, hogy a vastagságban sem voltam biztos, hogy milyet szeretnék.

Ja, és nem tudja valaki véletlenül, hogy mi az a fehér pengető, amit Tátrai használ? Még nem sikerült megtalálnom, csak annyit tudok, hogy könnyen kopik, mert mindig látszik a fehér porréteg a gitárján, ahol penget.

[ Szerkesztve ]

(#22862) csadi0011 válasza Moleman (#22861) üzenetére


csadi0011
őstag

Az árával arra akarnak célozni, hogy a gazdag látványembereknek lett tervezve. :D

Amúgy nekem van egy ilyen pengetőm: [link]
Asszem a felső sor középső.
Igazából fölöslegen vettem meg, mert nem használom, de a boltban olyan jó fogása volt, és épp vastag pengetőket akartam kipróbálni. Szerintem marha kényelmes. Meg a pengetés is más érzés vele. Nekem tetszik. Kemény, olyan tompábban szól tőle a húr.
Mást sajnos nem tudok elmondani róla, mert nekem még gyér a gitáros tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#22863) Eastman válasza Moleman (#22861) üzenetére


Eastman
őstag

A piros Bluesgitáros! :) :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22864) sza.sa válasza Eastman (#22860) üzenetére


sza.sa
tag

Én úgy vettem ki, hogy később hozták vissza EMG-t belerakni, időközben lekoptatta a tulaja :)

sza.sa

(#22865) brickm válasza Eastman (#22860) üzenetére


brickm
őstag

Sikerült beindítani a gépet?

Moleman
Dunlop fehér, kék teknőssel. 10éve vettem kettőt. még mind a kettő megvan és jó, bár az egyiknek már odébbkopott a hegye, de jónak mondanám. Illetve az elmúlt 1 évben plexi lapból kivágott pengetőt használok. Se nem kemény, se nem puha, olyan pont jó, ha jó szöget sikerül vágni a hegyének. Eddig a másodikat nyövöm(mert az elsőt elhagytam)

(#22866) Moleman válasza brickm (#22865) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, megpróbálok szerezni egyet. Régen volt egy sima sárga teknősösöm (0.73), akkoriban nem szerettem, most 1 millist vettem, ez most bevált, úgyhogy bízom a tortexben. :)

(#22863) Eastman
Láttam, csalódtam is, hogy nem a superstratot mutogatják többet, hanem azt az utólag beszínezett Les Pault. :DD

(#22862) csadi0011
Ja tényleg, többféle van belőle, ezen látszik, hogy olyan bársonyos lehet a felülete. Én ezt a fajtát néztem. De most látom, hogy ultexből van, olyat meg vettem most 1.00 és 1.14 mm-es méretben is, majdnem olyan fényes hangja van, mint az akrilnak.

(#22867) brickm válasza Moleman (#22866) üzenetére


brickm
őstag

az 1mm-es a jó, jh.
Nekem is az van.

(#22868) brickm


brickm
őstag

még mindig azon vagyok kiakadva, hogy hogy jöhet ki ebből az emberből ilyen hang...
[link]
Bár gondolom nem kevés köze van hozzá a duplamikrofonnak, meg a hangmérnöknek, de akkoris na.

(#22869) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Én pedig mióta kipróbáltam [ezt] a pengetőt, egyszerűen nem tudok mással játszani :D és amint elkezd kopni a hegye, romlik a teljesítményem, mert épp annyival rövidül meg az egész, hogy már zavaró...

(#22870) nap


nap
addikt

Most találtam: Sam Fish beszél a motyójáról.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22871) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

ma elvittem a jacksont probara, egy Peavey Classic 50 erosito volt, es egy BOSS GT10 effekt. nagy torzitasnal az EMG hangszerok elegge sipolnak. milyen megoldas van erre?

(#22872) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#22871) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Emg nem sipol. Talan rendesen be kene allitani a patcheket a gt-n vagy egyszerusiteni a lancot. Zajzar van e?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22873) Eastman válasza brickm (#22865) üzenetére


Eastman
őstag

Még nem. Talán ma...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22874) brickm válasza UnConnecteD (#22871) üzenetére


brickm
őstag

Zajzárat tegyél a jelút VÉGÉRE.
Nézd még megvannak-e a test pontok gitárodon,nincs e kábeled árnyékolásellenállása megnőve.földhurkot is nézz nincs-e.
Bár nem írtad milyen emg-k, az aktívak jelszintje mellé nem kell sok gain.

(#22875) csadi0011


csadi0011
őstag

Ha valakit érdekel, ebay-ről rendeltem húrokhoz szorítható pengető tartót. Nekem tetszik, jó tartja a pengetőt és nincs zavaró helyen. [link]
A hozzá járó 2 pengető nagyon rossz. :D

(#22876) kemotox válasza csadi0011 (#22875) üzenetére


kemotox
addikt

Ugyanígy szoktam berakni a pengetőt a húrok közé. Csak az én megoldásom ingyen van és sokkal menőbben néz ki :D

(#22877) molnark77


molnark77
újonc

Sziasztok! Érdeklődnék, van-e valakinek tapasztalata Bigson gitárral? Tanulásra kellene egy megbízható, de neve miatt nem vagyonba kerülő elektromos gitár. Elsősorban a strato-ja érdekelne. Köszönettel: MK

[ Szerkesztve ]

(#22878) csadi0011 válasza kemotox (#22876) üzenetére


csadi0011
őstag

Tudom, hogy oda is be megy, és igazából egyikre sincs szükségem. :DDD

(#22879) brickm


brickm
őstag

itt már igen lesz valami
[link]
[link]
[link]

(#22880) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van egy olyan érzésem, hogy azért kell minden nap húznom a húrokon, mert a híd mászik el o.O
Töltök fel képet nemsokára, remélem meg tudjuk szakérteni. Mióta kicserélték a hidat szerintem azóta kaka.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22881) Eastman válasza molnark77 (#22877) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Joke. Nagyfi „Bigson” László által életre keltett távol-keleti márka. Nagyfi szinte kizárólag Gibson elektromos gitárokat használ, Sratot nemigen. Mennyit szánsz gitárvásárlásra +5+2*k hangszerész általi húr*ozásra és pontos beállításra?

Vagy zsír újat innen, garival, de szerintem használtan nem jól eladható. ...ha esetleg pár hónap után meggondolnád magad, vagy később kategóriát lépnél felfelé.

Üdv: EM

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22882) molnark77 válasza Eastman (#22881) üzenetére


molnark77
újonc

Köszönöm, egyelőre úgy néz ki tárgytalan a dolog, de akkor a későbbiekben sem gondolkodom ezen a márkán. Még 1x köszi! Üdv: MK

(#22883) brickm


brickm
őstag

(#22884) Eastman válasza brickm (#22883) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon nájsz!

(...)
Ice Cream Man

...komolyabb hőguta esetén...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22885) Eastman


Eastman
őstag

The baking soda and super glue trick !

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22886) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Sziasztok! Van egy B.C. Mockingbird Rich Pro X gitárom és húrcserével kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Floyd Rose-os gitáron még nem cseréltem húrt, és arra lennék kíváncsi, hogy a tremolo elállítódik e ha megejtem a cserét? Néztem videót igazából teljesen egyszerű a művelet, nem hiszem, hogy gondot okozna.

(#22887) Moleman válasza Bakter9011 (#22886) üzenetére


Moleman
addikt

Ha ugyanolyan vastagságú húrt teszel rá, elméletileg ugyanúgy kell állnia a művelet végén.

(#22888) Bakter9011 válasza Moleman (#22887) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

igen teljesen ugyanazt a húr típusra, méretre mindenre

(#22889) atomeec válasza Bakter9011 (#22888) üzenetére


atomeec
senior tag

Sok helyen még azt javasolják, hogy egyesével cseréld a húrokat, mármint ne vedd le mind és úgy rakd fel az újat, én mindig egyszerre cseréltem, de nekem nem volt gond a hangolás, relatíve gyorsan ment még így is, jó gitár volt ilyen szempontból...

(#22890) Moleman válasza atomeec (#22889) üzenetére


Moleman
addikt

Én is egyszerre szoktam az összeset, csak előtte teszek a tremoló alá egy parafadugó darabot, hogy vízszintben maradjon. A fogólapot csak úgy lehet kényelmesen megtisztítani, ha egy húr sincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#22891) atomeec válasza Moleman (#22890) üzenetére


atomeec
senior tag

Ott a pont. :R

(#22892) Eastman


Eastman
őstag

Én egyesével cserélem őket, de pl. az első hangszerész akihez vittem a fát, elcsípte fogóval mind a hatot, aztán bontotta az új húrkészletet. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22893) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Tessék szabad röhögni! :DD

Jól megszívtam... Az új húrok felhelyezésével nem volt probléma, a fogólapot is szépen megtisztítottam azonban nem tudom behangolni.....

Több videót is néztem ahol mielőtt a satut rátennék a húrokra behangolják a gitárt majd a satu után finomhangolják. Na ezzel szórakoztam rengeteg időt mert ha az E6 A D jól volt behangolva akkor a G H E elállítódott és fordítva. Gondoltam nem foglalkozok vele majd finomhangolom. A tremolon is kellett állítanom kicsit mert nagyon lenn volt, vízszintbe hoztam és nagy nehezen behangoltam a gitárt, mondom király.

Reggel látom, hogy az új húrok kicsit engedtek és a tremolo enyhén lejjebb áll, beállítottam faszán mondom jöhet a finomhangolás erre a húrok, úgy hogy rajta van a satu ugyanazt csinálják mint amikor még húrozásnál nem volt rajta. Beállítom E6 A D-t aztán újra pengetek egy E6 ot és már újra laza a húr...

Nem vagyok, hülye nyilván a tremolo húzza a húrokat és ezért állítódik el csak azt nem tudom, hogy szokás ezt kiküszöbölni (vegyél les paul gitárt). A gitárom egyébként hibátlan amikor vettem a srác 5 perc alatt újrahúrozta és beállította a hangszerboltban de nekem nincs ekkora tapasztalatom.

Esetleg ha a tremolot állítottam le kéne vennem a satut? Ha valakinek van tippje légyszi segítsen

(#22894) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Problem solved, nem tudom jól csináltam e (gondolom igen). A videókban mondják hogy a finomhangoló pöcköket tekerjük majdnem teljesen viszont azt nem mondták h még az előtt be kéne állítani őket, hogy a satut rátenném.
Most azt csináltam, hogy leszedtem a satut beállítottam a tremolot vízszintbe aztán eligazítottam a finomhangolókat és máris jó lett!

(#22895) BluEyes válasza Bakter9011 (#22893) üzenetére


BluEyes
őstag

Ó fiam... :D

No, a lényeg, hogy satu-finomhangoló nélkül is legyen tiszta a gitár.
Tehát a satukat a nutnál lazítsd föl, a hídban a finomhangoló csavarokat pedig kábé félig tekerd be, hogy majd föl-le is tudjál hangolni velük, ha szükséges.
És akkor most hangold be a gépet a kulcsokkal. Ugye mivel ez egy instabil, libegő-billegő rendszer, ezért többször is végig kell csinálni a hangolást, mer ugye ha a vastagon húzol, akkor a híd billen előre és a vékonyak lazulnak és viszont, tehát sokszor végig kell menni a húrokon a hangolóval. Rángassad is meg a húrokat bátran, kart cibáljad föl-le, hadd nyúljanak a drótok.
Amikor már tiszta mindegyik húr, cibálásra se mászik el, akkor lehet finomítani a híd pozicióján hátul a rugók feszességével játszva. Persze csak kis tekerés a rugóállító csavarokon, aztán hangolás, és nézzed hogy áll a híd.
Ha jól áll a híd, és tiszta a hangolás, akkor lehet a nutnál leszorítani a húrokat. Vigyázat, fölösleges megtépni a csavarokat, mert csak tönkreteszed vele a nutot. Ugyebár alapesetben ezen a ponton a satuk semmit se csinálnak, hisz a két oldal egyforma erővel feszül. Annyira kell meghúzni a csavarokat, hogy majd egy komolyabb karozáskor is tiszta maradjon a gitár. Ezt érdemes kitapasztalni, de jóval kisebb erő is elég, mint amit az ember gondolna.
Ennyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22896) Bakter9011 válasza BluEyes (#22895) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszönöm Atyám a segítséget!
Mindent így csináltam csak a finomhangolókat nem használtam még a satu előtt és ott volt a baj :) Húrokat már többször "megrángattam" már akkor is amikor felraktam őket szóval remélem most jó lesz!

Legközelebb már pikk pakk menni fog cska nem láttam át :D Most király a gitár amúgy!

(#22897) atomeec válasza Bakter9011 (#22896) üzenetére


atomeec
senior tag

Lőn világosság. Ne zavarjon, szerintem mindenki átmegy hasonlón és így leszünk okosabbak :)
Nekem mikor a satus(!) gitárt kezébe adtam ismerősnek, egyből kezdte volna tekergetni a hangoló kulcsokat...mondom hozzá ne nyúlj! :DDD

(#22898) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Haha, hát igen. Hiába látod videóban, hiába mondják el csak akkor tanulod meg ha magad csinálod.
Igazából nem lenne szükségem Floydos gitárra mert nem használom a tremolot de nagyon jó áron vettem egy nagyon szuper gitárt és így legalább már ezt is megtanultam :D

(#22899) Moleman válasza Bakter9011 (#22898) üzenetére


Moleman
addikt

Én most fordított helyzetben vagyok, floydos gitárt akartam, sikerült is olcsón, de annyira jónak bizonyult, hogy az egyik fő gitárom lett, ezért blokkoltam a tremolót, mert sokszor zavart. Viszont így ismét nincs floydos gitárom, pedig néha kéne. :D Igaz, csak fél óra visszaalakítani.

(#22900) GoTReX


GoTReX
őstag

A yousician hogy működik? Akusztikus gitárral használható sima mikrofon stb?

XBOX ID: GoTReX #4839

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.