Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Eastman válasza Moleman (#21541) üzenetére


Eastman
őstag

...a minőség gondolom, hogy nem változott
számottevően...

A dollár ára változott számottevően. Ázsiának USD-vel fizet a nyugat (-i kereskedő). A gyárak és megrendelőik között is ez a fizetőeszköz. Ami eleve usa az meg szintén dollárért jön ide. Magasak most a hangszerárak. :-I

(Eladni "jó" ilyenkor...)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21552) Moleman válasza Eastman (#21551) üzenetére


Moleman
addikt

Valóban, erre nem is gondoltam, már adottságnak tekintem a 290-es dollárt, pedig csak az elmúlt 1 évben lett ilyen drága, előtte viszonylag stabil volt a forinthoz képest.

(#21553) Eastman válasza Moleman (#21552) üzenetére


Eastman
őstag

Így lesz a kezdő, még megfizethető elektromos gitárból / erősítőből százezres:


+

'this is not a love song'

Szerk:

Csak, hogy ne mondhassátok, hogy szűk látókörű vagyok... ;)


+

Forrás

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21554) csadi0011


csadi0011
őstag

Az új Alapi suli részben a felvételekről van szó. Hátha érdekel valakit.

(#21555) Moleman válasza csadi0011 (#21554) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, ez nekem új. :) Nézem a többit is.
És tök jó, mielőtt megvettem anno az sE Magnetot, azt hittem valami noname márka, most meg kiderül, hogy a nagyok is használják. :)

(#21556) guitarguy válasza Moleman (#21555) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Én személy szerint letettem a gitár rögzítésről. Anyagilag túl nagy falat lenne.
Nem beszélve a szakmai dolgokról. :) Sok év tanulás, gyakorlás...

(a szürke betű az melyik bb kód am? thx)

(#21557) kemotox válasza guitarguy (#21556) üzenetére


kemotox
addikt

Kockazárójelben OFF ... /OFF.

(#21558) Moleman válasza guitarguy (#21556) üzenetére


Moleman
addikt

Az elektromos gitárok rögzítését rövidre zártam egy hangkártyával és erősítőmodellekkel, viszont az akusztikus piezo hangszedője önmagában nem volt elég természetes (pedig elég jó minőségű, utólagos Artec), ezért kellett a mikrofon. Meg énekléshez sem árt, ha egyszer arra adnám a fejem. :D Nekem a csöves erősítők tűnnek elérhetetlennek még néhány évtizedig (meg kihasználni se tudnám, társasházban csak fejhallgatóval egészséges játszani).
Amúgy elég low cost a "stúdióm", csak néhány jobb minőségű cuccom van, azok is a belépő kategóriából.
(OFF a bb kód)

(#21559) csadi0011


csadi0011
őstag

Booker T & The MG's - Merry Christmas Baby

Szeretném ezt eljátszani. Vagy legalább megpróbálni. Nem találok rá se kottát se tabot se semmit. Azon kívül, hogy megpróbálom egyeztetni a hangokat gitárral és a zene hallgatásával valakinek van valami tippje?

(#21560) BluEyes válasza csadi0011 (#21559) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez egy sima, egyszerű blues. Nem nevezném dalnak, vagy szerzeménynek, ez egy impro. Ezt nem ELjátszani kell, hanem ezt játszani lehet, kábé egész nap. A kíséretet beállítjuk folyamatosra, és vég nélkül lehet játszogatni rá. Alighanem az elkövető se játszotta kétszer ugyanúgy.
A harmoniamenete még egyszerűbb is, mint a standard 12 ütemes, mert a 12. ütemben nem megy fel V. fokra (Gdúr7) hanem marad C.
A szóló meg... hát izé, ez egy szimpla játszadozás a blues-skála hangjain, semmi rendkívüli. Attól lesz izgalmasabb az átlagnál, hogy a koma rengeteget nyújtogat, lassan, komótosan éri el a hangokat, ettől van egy folyamatos feszültség-feloldódás a dallamban, amikor "úton van" két tiszta hang között, és amikor megérkezik rá.
Ennél komolyabb Cdúr backing trackek vannak a YT-n, egyik másik skálát dob a gugle [link] tessék kísérletezni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21561) Ragnar_ válasza BluEyes (#21560) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nagyjából egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21562) csadi0011 válasza BluEyes (#21560) üzenetére


csadi0011
őstag

:R
Imprózni sajnos nem tudok. Nekem megtetszett ez a zene, főleg éneklős verzióban. Azok is jók, amiket linkeltél, csak ehhez most kedvet kaptam. Ez lenne az első alkalom, hogy blues dallamot tanulnék meg, nem akkordozást.

(#21563) guitarguy válasza csadi0011 (#21562) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Jobb ha minél hamarabb elkezded akkor. Tanulgassad a skálákat ezerrel és közbe mehet a kigyakorlásuk backing trackekre. Memorizáld a gitáron az összes hangot, tanulj zeneelméletet, próbálj magadtól akkordokat felépíteni, fordítani stb stb. Szerintem többet ér mintha hangról-hangra tanulnál meg számokat.

Elhiszem h nagy élmény eljátszani egy pl Green day vagy Metallica számot, csak attól még nem leszel gitáros. Ez az uccsó mondat nem neked szólt, csak úgy általánosságban írtam.

(#21564) csadi0011 válasza guitarguy (#21563) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi a tanácsot! Igazábol ezeket szoktam csinálni :)
De néha el is szeretnék játszani olyat, amit más talált ki.

(#21565) BluEyes válasza csadi0011 (#21562) üzenetére


BluEyes
őstag

Foglalkozni érdemes ezzel az improval mindenképp, motívumokat, dallamrészleteket kell gyűjteni belőle, amikből aztán majd a saját dolgok, saját improvizációk összeállnak. De nem hinném, hogy érdemes egy ilyen improt hangról hangra, pontosan betanulni. Helyette inkább egy csomó másik nótát is meg kell vizsgálni, motívumokat gyűjtögetni, meg úgy az egész blues-feelingre ráérezni.
Itt van rögtön egy nóta '75-ből, amit nézegess, próbálgasd hogy mi történik, hol történik, van némi segédanyag is hozzá, backing anyagok.
Ilyen egyszerű, fapados, 3-4 harmónián történő nótákat keressél a YT-n, nem baj hogy 40+ éves történetek ezek, tanulni őrajtuk lehet igazán.
Az improvizációs készség meg fejleszthető, és kell is fejleszteni. Azaz csinálni kell, nem affektálni :) aztán majd alakul. Kezdetben vala ugye a pentaton, alap fekvésben, aztán fekvést váltunk, ritmizálunk, ááá kellene ide még egy-két hang, meg mostmá valami másik skála is kéne, meg lépjünk ki a bluesból... aztán egyszercsak jó gitáros lesz a delikvensből. :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21566) Eastman válasza csadi0011 (#21564) üzenetére


Eastman
őstag

Az sem rossz, ha pontosan megtanulsz népszerű gitáros dalokat, hiszen megtanulod velük azokat az egyedi zenei megoldásokat amiktől "örökzöldé" lettek, örökké a fülben maradnak.

Hendrix Little wingjét szoktam akkordozgatni a Magyar Atom féle Tátrai-J. Winchester-Tóth János R.-Zsoldos(?) féle feldolgozás alá, ha épp szomorkás napom van.

Intro, majd:

Em G Am Em Hm→Bm→Am C G F C D

BlueEyes kolléga pedig kiegészítette azt amiről privátban is beszélgettünk. Talán annyi még, hogy a magán és mássalhangzók hangmagasságát szépen el lehet játszani a gitár hangjaival, és közben színezni egy kis Blues-zal. Fenntartom, hogy a szólózás akkor jó, ha "beszélsz", mesélsz a lejátszott hangokkal. Kvázi egy elmondott történet a szóló. Lásd Joe Pass önálló (ülő) koncertjét. Live at Elder Hall, Adelaide.

Egyedül egy gitárral egy csarnoknyi néző előtt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21567) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Akusztikus western gitár vásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Teljesen kezdő számára lenne.
Ezt a 3 típust nézem ki:

Epiphone PRO-1
Epiphone DR-100
Fender CD-60

Van valami lényeges különbség a 3 között? Ahogy olvasgattam a PRO-1 lenne a legjobb egy kezdőnek.

(#21568) Moleman válasza Madness87 (#21567) üzenetére


Moleman
addikt

Szia!

A PRO1 annyiban más, hogy vékonyított a teste, viszont a nyaka mélyebb D profilú, kiskezűeknek nem biztos, hogy jó (élőben nem láttam még, de így papíron nekem nem túl szimpatikus).
A CD-60 jó kis hangszer, bár kicsit annak is vaskos a nyaka, a korábbi Fender akusztikusokhoz képest (egy estét végigjátszottam egy kölcsön CD-60-on, tábortűznél).
A DR-100 véletlenül került a kezembe egy hangszerboltban, és nagyon megfogott. Nagyon kényelmes a nyaka, jól is szól, előtte egy tömör fedlapos Washburn volt a kezemben, és sokkal jobbnak tűnt nála minden tekintetben, pedig csak felébe került. Én most valószínűleg ezt választanám, ha kezdő gitár kéne (lehet, hogy amiatt tetszik ennyire, mert hasonló érzés, mint a saját 13 éves Squier SD-6-om).

Én azt javaslom, hogy próbáld/próbáltsd ki őket a célszeméllyel, aztán amelyik megfog, azt kell választani.

(#21569) Madness87 válasza Moleman (#21568) üzenetére


Madness87
csendes tag

Értem, köszönöm a választ! :)

(#21570) alvarezlopez válasza brickm (#21516) üzenetére


alvarezlopez
tag

Köszi szépen! Utánanézek majd aztán jöhet a forrasztgatás. Még annyi, hogy ilyen speckó push/pull potiaim vannak, ami felezni tudja a pickupokat. Kérdésem az, ha esetleg a jövőben váltanék DiMarziora, azon megoldható lesz a felezés? Más ellenállású poti kellhet hozzá?

(#21571) kemotox válasza alvarezlopez (#21570) üzenetére


kemotox
addikt

Az a lényeg, hogy sok vezetéke legyen a pukiknak, méghozzá négy, ami valójában öt. Négy vezeték a két tekercs két-két végpontja, illetve egy földelés.

(#21572) brickm válasza kemotox (#21571) üzenetére


brickm
őstag

Ez így nem teljesen igaz. És földelés sincs a hangszedőkben. Amire te gondolsz az árnyékolás. Viszont a hiánya egyáltalán nem zárja ki a felezhetőséget.
Az sem zárja ki, ha nem 4, hanem csak 3 eres kábellel van kivezetve.

[ Szerkesztve ]

(#21573) kemotox válasza brickm (#21572) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor árnyékolás, tök mindegy :D Vagy inkább egyezünk ki egy döntetlenben: A ötödik vezeték az a kábel árnyékolása, amit le kell földelni.
Tudom, hogy nem feltétele a felezhetőségnek, félreérthetően írtam.
3 ereset még nem láttam. Gondolom ott akkor soros-párhuzamos dologgal nem lehet játszadozni.

[ Szerkesztve ]

(#21574) brickm válasza kemotox (#21573) üzenetére


brickm
őstag

Bocs, de nem tökmindegy, ugyanis a földelés a hálózati feszültség rendellenes megjelnésének elvezetésésre szolgáló potenciál, míg a hangszedő árnyékolása teljesen más célzattal van ott.. Mondhatni pont a hálózati feszültségnek nem kellene rákerülni a hangszedőre, mert akkor téged konkrétan agyonver a villany..Az árnyékolásnak nem földelve kell lennie...csupán az erősítő mindenkori gyengeáramú nulla pontjára kell legyen kötve. Ahogy minden minden rácsatlakozó kisjelű eszköz jelének egyik pontja... Hiszen ez a referencia.
[link]

a 3 eressel nem lehet fázist fordítani, illetve a tekercset átváltani. A bekötéskor választod meg melyik legyen a főtekercs, és melyik a leeső.
A 4eresnél is meglehet ugyan ezt csinálni. Igazából csak akkor kell 4eres hangszedő, ha konkrétan soros-párhuzamos, és\vagy fázisfordításos kapcsolát akarunk használni.

[ Szerkesztve ]

(#21575) bimbilla09 válasza BluEyes (#21565) üzenetére


bimbilla09
tag

@ nóta '75-ből
istenaldja a kis kezeidet, de reg hallottam :C

(#21576) nesa


nesa
veterán

Tudtatok hogy alitolag meghalt az oreg.

(#21577) kemotox válasza nesa (#21576) üzenetére


kemotox
addikt

Még az is lehet maga Jimi tanította meg neki :D

(#21578) nesa válasza kemotox (#21577) üzenetére


nesa
veterán

Csak 2 ev volt koztuk.

Egy milfet Popo?

Bar nekem Samanta jateka jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#21579) Eastman válasza nesa (#21578) üzenetére


Eastman
őstag

Popo 10/10.

Üdv újra a renccerben nesa-mester!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21580) nesa válasza Eastman (#21579) üzenetére


nesa
veterán

Itt voltam am minden nap, csak paszivaltam magam:)

(#21581) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Figyelem, kisregény következik.

Nehézségek árán, de tegnap végre megérkezett a gitárom. :)
10 napot vártam rá, sajnos DPD-vel jött, akik nagyon nem álltak a helyzet magaslatán. Nem lehetett tudni előre, melyik futárszolgálattal fogják küldeni, 4 nap után adták fel, és Bolognából még München felé kerültek, fene a logisztikájukba. Amint Pestre ért, telefonáltam, a másnapi kiszállításra címet változtattam, ennek ellenére a korábbi címre vitték... Plusz egy nap csúszás. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem tudják mikor ér vissza vele a futár a telephelyre, este már nem lehet átvenni. Ennek ellenére odamentem este 9 után, pont 10 perccel korábban ért vissza a futár, így megkaptam. AZ átvevőpontos ügyintéző már nagyon kedves volt, részben elvette a rossz szájízt.
Ott ki is bontottuk, így az unboxing videó elmaradt, de nagyon elégedett voltam.


Egy bazinagy papírdobozban volt az egész, kibélelve kisebb-nagyobb légzsákokkal és karton távtartókkal, a közepén a tok pukifóliával sokszor körbetekerve. A tokon belül a gitár a szokásos 1-2 mm vastag szivacszsákban volt. A pickupváltóról lespórolták a hungarocellbogyót, pedig az még keménytokon belül is szokás.


A tok a képek alapján nagyon gagyinak tűnt, de élőben nem olyan rossz, vastag szivacs, puha szőrös belsővel, a hátán 2 állítható vállpánt is van.

A zsebében voltak a kiegészítők, szerszámok a beállításhoz, garanciapapír, használati útmutató, minőségellenőrzési lista és egy kép a gitárról a minőségellenőrzésnél (letettem a hajam).


Maga a hangszer: fantasztikus. Gyakorlatilag fényképezhetetlen, sose adja vissza, milyen színű, de nagyon szép.

Üreges mahagóni test (barázdált a felülete), sima domború C grade juhar top, szintén barázdált mahagóni nyak, vékony selyemfényű nitrocellulóz lakk mindenhol. A koptatót leszedtem, kicsit csúnya az elülső csavar helye, de nem szerettem.
A nyak a félelmeim ellenére nagyon kényelmes, pont tenyérbeillő, jobban örülök neki, mintha 60's slim lenne. Az üreges test miatt az egész gitár csak 3.5 kiló, 90 dekával könnyebb mint bármelyik más elektromos gitárom (a strat, a superstrat és a basszus is 4.4 kiló).

A fogólap az egyetlen, amivel nem vagyok kibékülve, elvileg rózsafa helyett sütött juhar, a színével nincs is gond, viszont olyan mintha csak durván legyalulták volna, sprőd, érdes a felülete. Ha a kezem zsírjától nem simul ki belátható időn belül, lekezeltetem valahol hangszerésszel.

A hangolókulcsok klasszikus tulipánok, elég masszívan mozognak, de a gyári húrozás kicsit tesséklássék, kevés menet van a tengelyeken, nagyon sokat mozgott, mire nagyjából tartja a hangolást. Valami hibrid Daddario készlet van rajta, talán 9-46 (tolómérővel 9-49, de olyan tudtommal nincs). A nyaki húrvezető és a bundok rendben vannak, de nem annyira kiemelkedően simák a szegélyeik, mint egy fél millió fölötti gitárnak. A húrmagasság tökéletes volt, az intonáció viszont majdnem mindenhol rossz, sokat kellett tekergetni, a vastag E húron el is értem a húrláb menetének a végét.
A potik először durván jártak, de 2 tekerés után már jók, a pickupváltó is kellemes. Le nem vettem a takarólemezeket, de ha egyszer odajutnék, csinálok képet a villanyászatról is.

A Burstbucker Pro hangja... na az mindenért kárpótol. A fogólapért, az AAA top hiányáért, a relatíve hatalmas kiadásért. Minden hangerő és hangszín állásban más karakter bújik elő belőle, nem hiányzik a felezhetőség. Nagyon tisztán szól mindenhol, nem sárosodik el a hangja, és semmi zaj nincs. Nagyon sokkal tud többet nálam, évek kérdése, mire felnövök hozzá. De már dolgozok rajta, az itteni tanácsok alapján elkezdtem skálázni és így 13.5 év után végre rendeltetésszerűen használni a kisujjamat... :D


Pont egy nappal a gitár érkezése előtt sikerült beszereznem a kiválasztott midi pedált is (Behringer FCB1010, gyári 2.4.1 chip), egy kis konfigurálás után tökéletesen működik, stompbox és expression, standalone és VST egyaránt. A preset léptetés hektikusan működik (jobbára nem működik), de azzal már együtt lehet élni.

Nagyon köszönöm minden érintettnek az ötleteket és a javaslatokat, összehoztátok nekem a tökéletes gitárt. :R

(#21582) Ragnar_ válasza Moleman (#21581) üzenetére


Ragnar_
addikt

Grat a szép gitárhoz. :C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21583) lakisoft válasza Moleman (#21581) üzenetére


lakisoft
veterán

Használd egészséggel. :R

(#21584) brickm válasza Moleman (#21581) üzenetére


brickm
őstag

A fogólapot kenjed olajjal. Mondjuk paraffinnal. Meggátolja a retkelődést, tömíti a fát,plussz fényes marad a húrod is.
A kevés menet nem feltétlen baj a kulcsokon. Nekem a vastag húroko, 1 menet van, vagy 2max. A véknyakon,3-4-5. Nem szoktam lehangolódni.

(#21585) BluEyes válasza Moleman (#21581) üzenetére


BluEyes
őstag

Teringettét! Nagyon rendben van az a gitár a képek alapján. Gratulálok!

A babák forgathatók, az alsó babákat átfordítva, nyersz pár millimétert, ami pont elég kell legyen a pontos beállításhoz.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21586) kriszneuer válasza Moleman (#21523) üzenetére


kriszneuer
újonc

Én is gratulálok, nagyon jó vételnek tűnik!

(#21587) Real Ghoost válasza Moleman (#21581) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Használd egészséggel, nem semmi élmény lehet azért egy új Gibsonhoz hozzájutni, adnak a külsőségekre rendesen ezzel a sok papírral mindennel. Egy darab rock. A nyakra citrom olajat kenegess, azt a Dunlop fajtát pl. A gyári húrokat meg jobban jársz szerintem, ha rögtön kukázod.

(#21588) Moleman válasza BluEyes (#21585) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm mindenkinek! :B :)

Ez a babaforgatás nekem is rémlett, mintha láttam volna ilyeneket, köszi, hogy megerősítettél benne! Az első húrcserénél megfordítom őket. Először megijedtem, mert a vékony E húr nem közvetlenül a babára feküdt fel, hanem előtte a húrláb élére is, de annyit kellett tekerni rajta, hogy végül eltávolodott.

(#21587) Real Ghoost
Köszi az ötletet, be fogok ruházni egy citromolajra, megérdemli a többi gitár is, eddig félig avas olívával kentem őket. :D
A húrokat miért cseréljem? Nekem sincs jobb, van egy 10-es Daddario készletem meg egy szatyor 9-es hamis Fender ebayről (ami amúgy meglepően jó, és nyolcadába kerül mint itthon).

(#21589) Plazmacucci válasza Moleman (#21581) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szép, gratulálok, de szerintem egy 130e forintos Epi custom ugyan ezt a minőséget hozza. :R

Más:
Az Ibanezemen az egyik húr zizegteti az egész tőkét. Ezzel lehet valamit kezdeni? Edge Zero 2.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21590) BluEyes válasza Moleman (#21588) üzenetére


BluEyes
őstag

Alap esetben nem szabad felfeküdnie a húrnak sehova, de adódhat olyan konstelláció, amikor ez megtörténik. Ilyen esetekre a csel a fordított befűzés. Ez abból a szempontból is jó lehet, hogy a húr nem törik meg annyira a babán, és ezért nem szakadozik olyan könnyen.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21591) Real Ghoost válasza Moleman (#21588) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Csak mert gyárilag nagyon hitvány minőségű húrt szoktak felrakni, meg ki tudja mióta rohad már rajta, én nem sok gitárt vettem újonnan, de ha használtan vettem akkor is szinte mindig húrcserével indítottam. Onnantól érzek igazából sajátomnak egy gitárt ha már én húroztam fel :)

Az Epiket meg kurvára ne keverjük már össze a Gibsonnal...

[ Szerkesztve ]

(#21592) Moleman válasza Plazmacucci (#21589) üzenetére


Moleman
addikt

Ez a minőség dolog ebben az esetben kétélű. Olcsóbb Epiben nem gondolkoztam, de 147 és 231 ezrest próbáltam, majdnem azok közül választottam. A fényes lakk, AAA top, a szegélyek, a gyöngyházberakásos márkanév mind magasabb minőség érzetét adta, a kezelőszervek is hasonlók voltak (utóbbihoz még keménytok is járt volna). Bár a szegély nem volt mindenhol teljesen egyenes és a koptatólap éle is sorjás volt, a Gibsonnál hálistennek nem.
Viszont az átfogó minőségérzetben van valami megfoghatatlan dolog, ami miatt teljesen más a Gibson, és ez nem sznobizmus, nem szenvedek ilyesmiben. :D Az Epiknél nem éreztem semmi felsőbbrendűséget a gitár részéről, pedig a drágábbikban Gibson '57 Classic hangszedők voltak. Ebben viszont érzem azt, amit 8 éve az első kezembe vett Gibsonnál éreztem, ami egy '57 goldtop reissue volt. Nyilván lehetne sokkal szebb, de ha nem nézel oda, megszólalás után is ugyanaz az érzés, mint egy high-end Gibson, és ez nagyon jó.

(#21590) BluEyes
Köszi, eszembe nem jutott volna. :)) Pedig a PRS-eknek helyből hasonló a kiképzésük, csak ott nincs külön húrláb (elképzelésem nincs, hogy ott hogy lehet intonációt állítani, vagy ők ennyire bíznak a gyártástechnológiában?).

(#21591) Real Ghoost
Október 15-ei gyártás, és tuti Daddario, mert színesek a bogyók. :) Szépen is szólnak, úgyhogy akkor szerencsém volt vele (amúgy a basszusgitáromon is fantasztikusak voltak a gyári húrok, egy kifőzéssel valami 3 évet bírtak, azóta se tudtam olyan jót venni).

[ Szerkesztve ]

(#21593) Real Ghoost válasza Moleman (#21592) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Akkor a Gibson ebben is más mint a többiek, nekem még nem volt új Gibsonom úgyhogy ezt nem tudtam :)

(#21594) Eastman válasza Moleman (#21581) üzenetére


Eastman
őstag

Gratulálok a Vörös Démonhoz! :) Használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21595) BluEyes válasza Moleman (#21592) üzenetére


BluEyes
őstag

Epi tulajok nyári éjszakákon, a tábortűz mellett sokat mesélnek egy legendás Gibson-verő Epiről. Állítólag egy Jeti nyakában lógott, mikor utoljára látták. Szóval ha meglesz a Jeti, meglesz a Gibson-verő Epi is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21596) Eastman válasza BluEyes (#21595) üzenetére


Eastman
őstag

...én egy Jedi Jetiről hallottam...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21597) Moleman válasza Eastman (#21594) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm szépen! Lehet, hogy felfogadlak keresztapának, eddig Piroska2-nek hívtam, a basszusgitárom után kevéssé kreatívan. :DDD

(#21595) BluEyes
:C

(#21598) brickm válasza Moleman (#21592) üzenetére


brickm
őstag

"(elképzelésem nincs, hogy ott hogy lehet intonációt állítani, vagy ők ennyire bíznak a gyártástechnológiában?)."

Ez nem bizalom kérdése, ha precízen pontosan gyártanak különösebben nem kell állítani semmit, a nut bereszelésével lehet ellőnni az oktávot, de az úgyis kopik, tehát időnként cserére szorul.

[ Szerkesztve ]

(#21599) Eastman válasza Moleman (#21581) üzenetére


Eastman
őstag

Hi!

Na, milyen a második reggeled a tüzes dominával? Ébredés után mi jutott az eszedbe amikor ránéztél?

Olvasgatom a leírásod. A saját Gibson utáni vágy utáni első gondolatom, hogy a juhar fogólap magasakat adhat a hangjához.

(Ahogy találok egy jóáras LP Gothic Mortét, rá is repülök, mer' má' ugyan nem szoktam, de kicsit irígy lettem. :) :P )

Sajnos a linkelt olaszoknál csak SG van most.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21600) guitarguy válasza BluEyes (#21590) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Hmmm.... ma is tanultam vmit. Érdemes ide benézni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.