Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Plazmacucci válasza sajtee (#12000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd kinovod :) Persze most tagadnad de egyszer mindenki felno ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12002) sajtee válasza Plazmacucci (#12001) üzenetére


sajtee
senior tag

Ezt? Sohaaaa

(#12003) Plazmacucci válasza sajtee (#12002) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rendben pajtas :) Csak szoljon a rokk. Hajad meddig er? En akkor vagattam le amikor hatkozepig logott mar.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12004) sajtee válasza Plazmacucci (#12003) üzenetére


sajtee
senior tag

Szól is, örök és halhatatlan :D

A hajam.. Áh, jövő héten levágatom, nem voltam fodrásznál augusztus eleje óta és elég gázul néz ki, kell egy kicsit igazítani. A szemembe bele lóg elég rendesen, hátul meg nem akar nőni :D

(#12005) izomhod válasza Plazmacucci (#12001) üzenetére


izomhod
senior tag

a lóf@szt növi ki ;]

az én életemben eddig két dolog örök: a tom és jerry meg a gnr

[ Szerkesztve ]

(#12006) albert8 válasza sajtee (#12004) üzenetére


albert8
addikt

Én meg már vagy 2,5 éve nem voltam fodrásznál. ;]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#12007) izomhod válasza sajtee (#12004) üzenetére


izomhod
senior tag

vágass tarajat! ;]

(#12008) sajtee válasza albert8 (#12006) üzenetére


sajtee
senior tag

Én is utálom :D

izomhod: az jó lenne :DD de nem állna jól, szóval hanyagolom.

Mikor rövid, akkor mondjuk, jó. Én nem szeretem, de nem áll rosszul. Mikor hosszú, jó, jól áll. De mikor nő és még se nem hosszú, de nem is rövid, brr..

(#12009) Plazmacucci válasza sajtee (#12008) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A köztes korszakot is ki lehet bírni, ha jársz fodrászhoz. Csak akkor szar, ha nem vágatod meg igazíttatod, és össze vissza nő.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12010) sajtee válasza Plazmacucci (#12009) üzenetére


sajtee
senior tag

Nekem pont így van :((( Ezért kell majd igazíttatni egy kicsit, mert már zavaró.

(#12011) izomhod


izomhod
senior tag

tudtok olyan óradíjas próbatermet, ahol sok basszuscucc van és karácsonykor is nyitva van?
(BP)

(#12012) McCann válasza izomhod (#12011) üzenetére


McCann
tag

Mi ide járunk, a basszerünk meg van elégedve nagyon, hogy nyitva vannak-e, azt meg kell kérdezni :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12013) izomhod válasza McCann (#12012) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi
hű ez jó messze van, én kőbányán leszek most karácsonykor, aztán megdübögtetném a gitárt más cuccon is, nem csak a próbatermunkben
hadd lásson világot a hangszer meg a gazdája is:)

(#12014) Gyick


Gyick
őstag

Csáó!

Azt meg lehet oldani hogy egy daw-on játszok vmit az asio4all segitségével egy sávba akkor halljam az alapot ami mondjuk egy másik sávban van?Mert most úgy van nálam hogy ha megy az asio akkor semmi másnk nincs hangja,az használhatja csak a hangszórókat.

(#12015) Eastman


Eastman
őstag

Szép.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12016) Szten Márs válasza Eastman (#12015) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R

(#12017) NeoPampalini válasza Gyick (#12014) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha Windows 7, akkor a megoldás csak egy második hangkártya lesz, más nem... Vagy behúzod mp3-ban az alapodat egy másik sávra a DAW-ban.

[ Szerkesztve ]

(#12018) atidzsiforc válasza Gyick (#12014) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Alaplapi hangkartyaval mar nem emlekszem, hogy mukodott-e, de usb interfesszel, ha eloszor a daw-t inditom, akkor gond nelkul megy minden egyszerre.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12019) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nnnna... Megérkezett a tuner pedálom és a sok kimenetes tápegységem, így már megvan minden, lassan elkezdhetem a karácsonyi pedalboard építést. :D

(#12020) sajtee


sajtee
senior tag

Tegnap megtanultam pár Tankcsapda számot, tab-al megy már nagyjából 4-5, és végre jól megy zenére is a Sweet Dreams szólóval, mindennel.

(#12021) izomhod válasza sajtee (#12020) üzenetére


izomhod
senior tag

4-5?

akartam venni a kúton egy csapda könyvet ajandekba, azt hallottam, hogy 1000 ft, erre 4900 :Y

(#12022) sajtee válasza izomhod (#12021) üzenetére


sajtee
senior tag

4-5, az is tabbal és a legegyszerűbbek.. Rio - végig ugyanaz. Jönnek a férgek - végig ugyanaz (itt el is szakadt egy E húr), Félre a tréfát, ez is könnyű. Nagyjából ha tudom az intro-t meg az első verse-t, tudom az egész számot :) Gyakorolgattam pár órát és tényleg könnyűek a TCS számok, ezt még így kezdőként is látom :D Megyek is, meg kell tanulni tab nélkül..

A Mennyország tourist még picit gyors.

Ja, és mind szóló nélkül.

Szóval, talán nem is megtanulás, inkább azt mondom, hogy tudom a ritmus részét, ha ránézek a tabra.
-----

4900, nekem megvan :K

[ Szerkesztve ]

(#12023) izomhod válasza sajtee (#12022) üzenetére


izomhod
senior tag

aszittem a 4-5 az a tabban valami tempo vagy ilyesmi:)
mostmar ertem

ezek jo kis számok :)

(#12024) sajtee válasza izomhod (#12023) üzenetére


sajtee
senior tag

Á, csak a zenére az alapot tudom játszani, de ennyi :D Egyelőre!

Jönnek a férgeknél elszakad a mély E húrom, találtam egyet itthon, felraktam, de elég rövid, picit jobban meghúztam, valamivel magasabban szól, de csak így tudtam eléggé feltekerni. Most már tényleg veszek egy új készletet, hatból már csak 2 eredeti van rajta.

(#12025) atidzsiforc válasza sajtee (#12024) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Atyauristen, hogy tud a mely E elszakadni? :Y

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12026) sajtee válasza atidzsiforc (#12025) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem tudom, elég zúzós szám.

(#12027) sanzik válasza sajtee (#12022) üzenetére


sanzik
senior tag

Azért most már kicsit fusztrál,hogy igaz keveset írok ide,de olvasom folyamatosan a fórumot és mi nagyjából egy időben kezdtünk gitározni.
Te azóta elmondásod szerint megtanultál már vagy 258 számot én pedig járok tanárhoz minden héten,de még egy számra se tudnám rámondani,hogy ezt megtanultam, tudom.

Igaz én a tanárnál nem számokat tanulgatok hanem a gitározás technikai részeit vesszük külön-külön és főleg erre vannak kihegyezve a leckéim. Bár szerintem ezeknek a technikai dolgoknak magas szintű tudása egy idő után képessé tesz bármilyen szám megtanulására...

Szóval én 4 hónapja tanulok,de egy számot sem tudok szerintem bármikor hibátlanul olyan szinten végig játszani ami az igényeimnek megfelelne.
Itt arra gondolok,hogy megy a háttérbe a backing track és én játszom rá a gitárt.

Én Metallica számok miatt kezdtem gitározni,illetve a korai trash metal zenekarok még amik érdekelnek.
Szóval az,hogy én is el tudok nyomni egy pár riffet az nekem még nem jelenti azt,hogy megtanultam azt a számot.
Bár a From whom the bell tools ritmus gitár része megy "tökéletesen" backing track-re. De a szólót nem tudom rájátszani. De ez ugye a legegyszerűbb Metallica szám... :)

Szóval minden rossz indulat nélkül írom,meg látom,hogy te is pontosítottad kicsit a megtanulás fogalmát,meg
nyilván mindenki mást szeretne elérni a gitározással kapcsolatban,de azért ha valamire azt mondjuk,hogy ezt a számot megtanultam,akkor arról én nagyon szívesen megnéznék egy cover-t ahogy nyomod. :)

(#12028) Gyick válasza Gyick (#12014) üzenetére


Gyick
őstag

Na sikerült.Próbáltam cubase-el,sony soundforge-al nem müködött.reaper-el simám megy csak benyomom hogy monitor input azt kész.Még mást is tudok használni közben (guitar pro pl) annak is van hangja.

(#12029) izomhod válasza sajtee (#12026) üzenetére


izomhod
senior tag

vegyél basszgitárt 135-65-ös szettel, azt csak nem szaggatod le:)

amugy uj keszlet, meglátod, ég és fold lesz

(#12030) sajtee válasza sanzik (#12027) üzenetére


sajtee
senior tag

Nos, én meg csak számokat tanulok, mert egyelőre nem járok tanárhoz, ergo nem tudom a technikákat, gondolom, ezért megy picit gyorsabban talán. Kevés számot tudok jól, de régebben (régebben..) nekem is segítettek, mit hogy csináljak, néha most is, aztán letöltök egy tabot és nekiállok. Ha nem megy, akkor hagyom, mondván, majd egyszer, ha már tudok is valamit.

Cover-t pedig fogok felrakni, mert érdekel mások véleménye, hogy min kellene még javítani :)

Egyébként, ha most összeszámolom.. nagyon kevés számot tudok jól, tab nélkül, úgy, hogy ránézek a tabra néha-néha, hogy most mi jön, valamivel többet, nagyjából 10-12 szám, de ezek mind szóló nélkül, kivéve a Sweet Dreams-t, de az nagyon egyszerű. :K

No, meg ezek nagy részét simán, power chordokkal kell játszani, nem akkordjáték :)

[ Szerkesztve ]

(#12031) sanzik válasza sajtee (#12030) üzenetére


sanzik
senior tag

De ha te sem tudsz végigjátszani úgy egy számot elmondásod szerint,hogy tudod a szólót is, akkor gyakorlatilag te sem mondhatod,hogy igen ezt a számot el tudom játszani. :B
Az,hogy egy csomó részt ,riffet be tudsz játszani azokból a nótákból vagy végig tolod az egyszerübb TCS számokat az jó dolog,de az én olvasatomban még nem jelenti azt,hogy ezt a számot megtanultam.

És igazából ez zavart egy kicsit,hogy hogyan lehet egy nap 4-5 számot megtanulni, holott pár nappal ezelőtt mondtad,hogy a tompított játék se ment eddig igazán...

Nyilván nekem már 38 évesen biztos nincsenek olyan képességeim mint egy 20 évvel fiatalabbnak és lehet neked sokkal könnyebben megy minden,de tudom,hogy minden képesség ami gitározáshoz szükséges az fejleszthető és én ezen dolgozom kitartóan. Szerintem nem kell tehetségesnek lenni,bárki meg tud tanulni gitározni ha jó módszert választ magának. Én olyan dolgokra vagyok már most képes amikről azt hittem az elején,hogy ezt soha a büdös életbe nem fogom tudni megcsinálni. És ez csak is a rendszeres kitartó gyakorlásnak köszönhető. Meg annak,hogy olyan dolgokat gyakorolok mindig ami a szintemnek megfelelő és ezáltal van sikerélmény és jól látható fejlődés is folyamatosan. :))

(#12032) izomhod válasza sanzik (#12031) üzenetére


izomhod
senior tag

azért otthon "egyedül" nem olyan könnyű tanulni
az lenne a jó, ha mindenki tudna összejárni ismerősökkel, vagy jammelni valahol, úgy lehet igazán tapasztalni, és megfigyelni mit hogyan kell csinálni

(#12033) blackmacs válasza izomhod (#12032) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Osztom! :K
Én is úgy tanultam a legtöbbet ha valaki mutatott egy két fogást!Egyedül nehéz fejlődni hiába a tabok ha a technikát nem tudod elsajátítani.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12034) sajtee válasza sanzik (#12031) üzenetére


sajtee
senior tag

:K

Nekem például az alap elmélet megvan, de a skálák nekem már nagyon magas... Többen is segítetek itt a fórumon, de még mindig nem igazán értem képek alapján, ezért is szeretnék elmenni tanárhoz.

Ezeket az egyszerű számokat meg azért tanulom meg, mert sikerélmény, hogy bekapcsolom az egyik kedvenc számom és el tudom játszani. A Slash-kedéssel megálltam a Sweet Child o' Mine introjánál és a Godfather-nél, mert szerintem csak rosszabb, ha rossz ujjrenddel tanulom meg.

--------------------------------

Felhők című dalával búcsúzik ismerőseitől a rákban haldokló amerikai fiú a YouTube-on. Zach Sobiech pár hónappal ezelőtt tudta meg, hogy mindössze néhány hónapja van hátra. A 17 éves srác a csontrák egy olyan ritka fajtájával küzd, melyre nincs gyógymód. Rengeteg megpróbáltatáson ment át, és hiába kezelték. Idén májusban kiderült, hogy a rák átterjedt a medencecsontjára és a tüdejére is. A kamasz, a rá váró biztos halál tudatában írta meg a Felhők című szívszorító dalt, amit közzétett a legnagyobb videomegosztó portálon..

Clouds by Zach Sobiech

[ Szerkesztve ]

(#12035) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Én pl.az akkordokat gyakorlom folyamatosan,azokat váltogatni,meg a skálákat hogy minél gyorsabban végigtudjam játszani.Próbáltam én is pár intrót,szólót de nem sok sikerrel,mivelhogy ezek az akkordokra és a skálákra épülnek,emiatt nem igazán mentek.Majd ha már ezek mennek szépen fejből is akkor elkezdek valami számot betanulni.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12036) sajtee válasza blackmacs (#12035) üzenetére


sajtee
senior tag

Az akkordokkal szenvedtem én is, de szerencsére már elég jól megy :K előtte mindig csak kvintekkel próbálkoztam. A másik nehéz dolog nekem még a húrváltás volt, főleg gyorsan.

(#12037) blackmacs válasza sajtee (#12036) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Látod én pl. azt nem tudom mi az a kvint.(jól írtam :U )
A húrváltás még nekem is nehezen megy főleg gyorsan,még néha mellé is pengetek.Az akkordok már jól mennek csak a gyors váltással van még gondom.

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12038) sajtee válasza blackmacs (#12037) üzenetére


sajtee
senior tag

Én is nagyon sokszor mellépengettem, szerencsére most már nem. Nem gyakoroltam direkt ezt, csak néha-néha egy-egy gyakorlat, berögzült, vagy nem tudom.

Na, meg a power chord-ok. Nem szeretem, helyette mindig kvintet fogok, nem hiszem, hogy ez akkora baj, nekem kényelmesebb.

Akkordoknál.. Az F emlékszem, hogy nem ment, és hanyagoltam is, inkább mást gyakoroltam. Aztán megpróbáltam, és érdekes módon jól le tudtam fogni, szólt minden húr. Végig tudom vinni a nyakon a barrét (ameddig lehet), de a váltás rá még időbe telik.. Illetve a B#-t mindig elfelejtem..

-------

Ezt meg szeretném tanulni, 3-4 akkord az egész. Mindjárt megpróbálom, mennyire hallom ki, mit is kellene fogni..

Szerk.: ááh, az eleje hót egyszerű. Nem tudom, végig ez ismétlődik-e.

[ Szerkesztve ]

(#12039) Eastman válasza sajtee (#12038) üzenetére


Eastman
őstag

sajtee, melyik akkord a B#? Írd le, mondd el, vagy képet pls!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12040) sajtee válasza Eastman (#12039) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem tudom, de szoktam ilyent is látni :D Mdinjárt keresek egy tabot, amiben van, csak előbb vacsorázok.

Szerk.: találtam képet. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12041) sanzik válasza sajtee (#12034) üzenetére


sanzik
senior tag

Én eddig csak a pentaton skálát tanultam,de az tudom is "előre-hátra,jobbra-balra,kívülről-belülről"... :)
És ezt egy nagyon jól felépített rendszer szerint tök egyértelmű volt és átlátható megtanulni,nem az egész skálát zúdították rám elsőre,hogy nesze ezt tanuld meg.
Vagy ugyanígy a "húrbiztonság" nevű leckéim amik csak arról szóltak,hogy el tudjam találni azt a húrt amelyiket éppen szeretném. :)
Először csak a két vékony húrral foglalkoztunk egy kis dallam játékkal és mikor már nagyon jól berögzült ez 2 húr biztos pengetése, akkor egy következő leckével "bekapcsoltunk" hozzá még egy húrt és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#12042) Eastman válasza sajtee (#12040) üzenetére


Eastman
őstag

Hol a B#, sajtee? Nem jó a linkelt képed... :) Plíz kérek egy Biszt!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12043) Szten Márs válasza Eastman (#12042) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ajjmár, hát olyan értetlen vagy, ott van közvetlen az E# mellett :DDD ;]

(#12044) Eastman válasza Szten Márs (#12043) üzenetére


Eastman
őstag

Eis, eis!? Ezt sokat hallottam anno a Balatonon. Biztos valami zenész kiáltozta. :)

sajtee Ne aggódj, nem cinkellek, csak szeretném, ha tényleg felkutatnál egy tabot, kottát, linket, képet amin B#-t láttál, olvastál

Az egész hangok itt Magyarországon:

C, D, E, F, G, A, H, C

...van B is, de nagyon nem ott ahol gondolod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12045) sajtee válasza Eastman (#12042) üzenetére


sajtee
senior tag

Igen, közben rájöttem, és tudom, hogy németben és nálunk a B=H :K

Akkor esetleg valami ilyesmi? B#16? De annak sincs értelme..

Közben rágugliztam, csak így volt jelölve (de elvileg H és C közt fél hang a távolság, nemde?), itt írták is, hogy hogyan lehet megszólaltatni. Én marha bezártam, mindjárt megkeresem. Valami ilyesmi :DDD

itt pl. a harmadik sor elsője mit akar jelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#12046) Szten Márs válasza sajtee (#12045) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Khmmm... az a helyzet, hogy B# pont annyira létezik az angol (!!) rendszerben, mint E#. Semennyire.
Így néz ki a kromatikus skála az angol rendszerben, a C-ről indulva, felfelé haladva, egy oktávnyit:
C - C# - D - D# - E - F - F# - G - G# - A - A# - B - C

Egy oktávban 12 félhangunk van. Most lényegtelen, hogy a diatonikus hangsorok ebből hét hangot használnak, és az alapnak számító C-dúr diatonikus hangsor hangjai azok a hangok, amiket Eastman említett. A lényeg az, hogy ez a 12 féle hangunk van. Ha az egyik hangra húzol egy nagytercet, majd arra egy kistercet, akkor az ebből a három hangból álló akkordot dúr akkordnak fogjuk hívni. Mondjuk ha a cisz hangra építed ezt a másik két hangot, akkor azt cisz-dúr akkordnak hívjuk és jelölhetjük C#-vel. De B#-re nem tudunk nagytercet építeni. Meg mást sem. Ugyanis ez a hang nem létezik.

Magyar nevezéktannál még lenne értelme a "bisznek", mert ha ilyen agyament módon akarnánk nevezni valamit, az egyenlő lenne a H-val, hiszen a B = Hb, így B# = H :DDD Tévedés ne essék, nem, nem jelöljük így. Ha nagyon akarjuk aiszisz lehet a H, szabályos így mondani, de az is csak és kizárólag kiegyenlített hangolásnál lesz H, semmilyen más hangolási rendszerben nem... Más hangolási rendszerben is létezik aiszisz, csak épp nem lesz egyenlő a H-val.

[ Szerkesztve ]

(#12047) Eastman válasza sajtee (#12045) üzenetére


Eastman
őstag

Ha H (B) és C között fél hang a távolság akkor hol a B# (Bisz)? Ha - nevezzük most B-nek - B ről mész egy fél hangot felfelé és az C lesz, akkor nincs hely egy Bisznek. A „bisz” ami nincs, nem létezik, az maga a C. ;)

C D EF G A HC
♪#♪#♪♪#♪#♪#♪♪

C-Cisz-D-Disz-E-F-Fisz-G-Gisz-A-Aisz-H-C

...közben Szten megérkezett, bár most szerintem kicsit bekavar, mert kicsit elkalandozott és mélyebben magyarázza - bocs -,de a lényeg, hogy nincs Bisz. A B# az maga a C. ;)

C D EF G A HC -t tanuld meg! Minden space hely itt a felsorolásban egy „isz” lesz.

Ha felfelé mész a skálán! Ugyanis lefelé

C-H-B-A-Asz-G-Gesz-F-E-Esz-D-Desz-C

Ha a vastag E húr G hangján van a mutatóujjad, ha egy bunddal feljebb, magasabb hangra húzod az Gisz (G#), ha G-ről mélyebb hangra húzod az ujjad, az Gesz (Gb)!

[ Módosította: Barthezz2 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12048) sajtee válasza Szten Márs (#12046) üzenetére


sajtee
senior tag

Köszi a kifejtést.

A kromatikus skálát tudom, még suliban is meg kellett tanulnunk, nem tudom, mit képzeltem :D

Ráadásul először jól is írtam, de valami volt a fejemben, hogy de pedig én a B#-t nem tudom.. :D Köszi a segítséget mindenkinek :B

(#12049) Szten Márs válasza Eastman (#12047) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

C D EF G A HC
♪#♪#♪♪#♪#♪#♪♪

Dó-ré-mi-fá-szó-lá-ti-dó. Könnyű az élet egy ilyen egyszerű rendszerben, C a dó és dóról kezdünk szolmizálni, gyönyör, alias C-dúr hangsor. :)

Ha érdekel valakit egy kis mögöttes tartalmom:
Vegyük észre, hogy a mi és a fá, valamint a ti és a dó között csak félhang a távolság, míg a többi között egész hangnyi. Ez sokat fog segíteni, ha nem a C lesz a dó, vagy ha épp nem dóról kell elkezdeni szolmizálni. Persze az is igaz, hogy nem mindig dó-ré-mí-fá-szó-lá-ti-dó a szolmizációs hangok listája, viszont a végződés sokat segít. Ha azt mondom, hogy lá-ti-dó-ré-mi-fá-szi-lá, akkor azt láthatjuk, hogy szó helyett szi van. És igen, ott is egy félhang jön egész helyett. (Szorgalmi kérdés: milyen hangsorról beszélünk, ha lánál kezdünk szolmizálni?) Mindenesetre a leggyakrabban használt dúr és természetes moll skáláknál marad a standard, jól megszokott szolmizációs hangkészletünk, nem kell kilépni a komfortzónából.
Érdemes a szolmizációs hangokat is bevonni a tanulásba, sokat segíthet, világosabbá tehetik a képet. :K

Szerk: Bocsi, Eastman, de most nem értek veled egyet. Azt mondod: "A B# az maga a C". De ha magyar nevezéktant használsz (és azt használsz), akkor nem mondhatod ezt, nem mondhatod hogy a B# az maga a C. Ha angolt használsz, akkor igen, magyarnál nem.

[ Módosította: CoolMan ]

(#12050) Eastman válasza Szten Márs (#12049) üzenetére


Eastman
őstag

Persze, persze, tiszta sor. Lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam, de ugyan arról beszélünk mindketten, csak más irányból közelítjük meg a dolgot. Azért is húztam át így: B#

Próbálom a saját szavaimmal sajteenak átadni azt amit megtanultam. ...amúgy autodidakta módon.

A lényeg:

SAJTEE! NIncs Bisz! Nem van! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.