Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Moleman


Moleman
addikt

Újabb kérdésekkel bombáználak titeket, ha nem bánjátok. :)

A Strat már nagyjából kikristályosodott, hogy mit akarok, szétszereléskor még majd kiderül, hogy milyenek az üregek, ha befér, talán humbuckert is kipróbálok (vagy egyszerűsítek, és valami singlecoil méretű humbuckert teszek bele, ez már részletkérdés).

Viszont több más projekt is összeállt közben a fejemben, a legegyszerűbb kérdés a superstratom. A satus nyereg fölötti húrleszorító nincs rajta, ezért az alsóbb húrok nagyon megtörnek a satu alatt, ezért elhangolódnak, mikor meghúzom a csavart, sokat kell utána finomhangolni. Egyszeri kellemetlenség, utána szépen tartja a hangolást, kérdés, hogy hosszú távon árt-e a húroknak, vagy maradjon így szépen, érintetlenül a fej? Ebayen kb 1000 ft, elviselhető kiadás, ha valóban hasznos.

Vele kapcsolatban a másik problémám az, hogy a húrok nyújtásakor a tremoló előrebukik. Egy időben ütközőt tettem a tőke elé és jobban megfeszítettem a rugókat, úgy jó volt (gyakorlatilag úgy működött, mint egy kifektetett Strat), de ha már floydos, használnám dive bombon kívül másra is, ezért a tőke blokkolása nem tökéletes megoldás. Azt hittem, ez természetes, de néhány videóban láttam, hogy van, akinek nem bukik előre a híd, annak ellenére, hogy semmi mod nincs benne és rendeltetésszerűen működik a karral mozgatva.

A másik projekthez szintén a youtube adta az ötletet, és elvileg megoldást is a zúgásra. A cél tehát a Les Paul üregeinek leszigetelése, a fedett kapcsolócsatorna miatt gondolom festékkel egyszerűbb, mint öntapadós rézfóliával, plusz nagyon tetszik a polírozás eredménye. A többi firlefranc már nem fontos, bár a tükrös potigombok és a fehér kapcsolóbogyó jöhetne, ha nem túl drága.
Viszont tartok tőle, hogy a jelenlegi beállítást nem tudnám újra elérni a teljes lecsupaszítás után, így ezt inkább hangszerészre bíznám, egyúttal kicsit lecsiszolhatná a fogólapot is (remélem megoldható úgy is, hogy fent maradnak a bundok), mert eléggé sprőd maradt citromolajozás után is. Olyan, mintha egyes részein gyalulás után nem csiszolták volna le a gyárban. Egy ilyen mutatvány szerintetek milyen nagyságrend lenne a Vintage52-ben?

Köszi!

(#22452) BluEyes válasza Moleman (#22451) üzenetére


BluEyes
őstag

Látható az alsó képen, hogy a satu töri meg a húrt a kulcs felőli oldalon. Baja ettől nem lesz, inkább a te kényelmed, a hangolás megkönnyítése miatt javaslom, hogy tegyél rá leszorítót. De rendesen tekerjed majd bele a fába a csavart, mer pl. ennek a leszorítónak pont semmi értelme így, még kettőt kellene tekerni a facsavaron.
Illetve előtte annyit kipróbálhatsz, hogy több húrt hagysz a kulcsokon. Elfér még ott vagy 3 menet lefele, annyival is lejjebb kerül a húr, kisebb lesz a törés szöge, ergo jóval kevesebbet fog elhangolni a satu, lehet hogy az már nem is lesz olyan vészes.
A Floydba tegyél be +1 rugót, gondolom most 3 van benn, mehet bele egy negyedik. Ettől kicsit keményebb lesz a kar, nagyobb erő kell neki, de pont emiatt nem is billen ki annyira.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22453) Moleman válasza BluEyes (#22452) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Már 4 rugó van benne, 9-es húrok vannak most rajta. Egy fokkal valóban jobb, mint legelőször volt 3 rugóval és 8-as húrokkal. Hopp, lehet, hogy a húrvastagság a megfejtés? A Norseman-en 10-es húrok vannak gyárilag, lehet amögé már olyan ellenerő kell, hogy amiatt nem billen olyan könnyen.

(#22454) NeoPampalini válasza Moleman (#22451) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A fogólapot kínáld meg polírozó fémgyapottal, jó lesz. Én is ezzel csiszoltam finomra a fretlessem fogólapját. :)

(#22455) Moleman válasza NeoPampalini (#22454) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi szépen, akkor mire húrt cserélek, beszerzem. :)

(#22456) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

errol velemeny ?

(#22457) Ragnar_ válasza UnConnecteD (#22456) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jackson gitár EMG pickupokkal nagyon rossz nem lehet szerintem, középkategóriában jók a Jacksonok, amennyire tudom, a tremoló is satus, annyiért jó vétel lehet, de személyes tapasztalatom nincs a típussal.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22458) Moleman válasza UnConnecteD (#22456) üzenetére


Moleman
addikt

Ha ilyenre van szükséged, jó gitár lehet.
Specifikáció alapján én nem kívántam meg, de tudom magamról, hogy nincs szükségem floydra, és a 81-85 hangját is kevésbé szeretem, de mindennél fontosabb, hogy mit érzel, mikor a kezedbe veszed. Az is lehet, hogy engem is megfogna, ha épp olyan érzés.

Ha már floyd: rövidre zártam a problémát, mindkét irányba blokkoltam végül a tőkém. :D Tátraihoz kell, kiderült, hogy nagyon hasonló hangja van minden állásban, mint Rének (eddig a Stratommal Tátraiztam).

(#22459) Eastman


Eastman
őstag

Itt ülök Faterral a János Kórházban, összetörte magát, most gipszelik. Éjjel vagy reggel műtik. De szrrr várni, a rohadt ki-be szexuált életbe!

De járnának most az ujjaim, mindegy mit, szakadjon szét a világ! Sík ideg vagyok. :((((((((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22460) brickm válasza Eastman (#22459) üzenetére


brickm
őstag

Jobbulást neki!

(#22461) Eastman válasza brickm (#22460) üzenetére


Eastman
őstag

THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22462) Plazmacucci válasza Eastman (#22459) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Erőt egészséget!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22463) Eastman válasza Plazmacucci (#22462) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönjük. Két műtét után most javul a helyzet.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22464) Ragnar_ válasza Eastman (#22463) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mielőbbi gyógyulást !

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22465) Moleman válasza Eastman (#22463) üzenetére


Moleman
addikt

Jobbulást!

(#22467) Eastman


Eastman
őstag

Na, Fater ezt meglátja; Axl is be lett gipszelve. :)
Lúdbőr lvl 100! !!!

Az első koncertélményem AC/DC volt '91-ben. (A második Guns.) A szüleim is ott ültek a lelátón. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22468) Enton válasza Eastman (#22467) üzenetére


Enton
addikt

Menő már csak azt kéne megtudni hogy konkrétan a Dave Grohl-é a trón vagy csinált magának egyet, de képek alapján a Dave-é van alatta:

Dave vs Axl

proof:

[link]

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22469) Eastman válasza Enton (#22468) üzenetére


Eastman
őstag

Csak a T-1000-es láb a különbség. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22470) Enton válasza Eastman (#22469) üzenetére


Enton
addikt

Na ez még idevág és mókás is egyben:

[link]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#22471) Eastman válasza Enton (#22470) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22472) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Megint multizásra adtam a fejem, rendeltem egy Zoom B1Xon motyót, kíváncsi vagyok... :D Ebben, ha jól tudom, ugyanaz az effektprocesszor van, mint a G3/B3-ban és társaiban, plusz expression pedál, hmm... És óccó! :)

(#22473) Eastman


Eastman
őstag

Metal Songs without Distortion

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22474) Eastman


Eastman
őstag

Slash - Bochkor Gábor interjú Sztárock Műsor - 1995.06.16.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22475) kemotox


kemotox
addikt

[link] A végén feldobta a gitárt a felhők közé. Most pedig elment érte.

(#22476) Moleman válasza kemotox (#22475) üzenetére


Moleman
addikt

Sok lesz már erre az évre. Szerettük.

(#22477) Eastman válasza Moleman (#22476) üzenetére


Eastman
őstag

Zsebre tette a közönséget, az tuti.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22478) lakisoft


lakisoft
veterán

(#22479) Szten Márs válasza lakisoft (#22478) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kösz, de kösz nem :N

(#22480) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Meggyütt az új kütyü! :D

(#22481) Plazmacucci válasza NeoPampalini (#22480) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ez miazisten?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22482) NeoPampalini válasza Plazmacucci (#22481) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Zoom B1Xon basszus multi. :) Ugyanaz a proci van benne, mint a B3-ban, csak más a design + van expression pedálja, és fele annyiba kerül. :D Max. 5 effektet kezel egyszerre, jó lesz ez. :DDD

(#22483) Plazmacucci válasza NeoPampalini (#22482) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ránézésre nem sokkal újabb mint a 505, 707 széria, de lehet csak a dizájn csalóka 😁

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22484) pigatt válasza NeoPampalini (#22482) üzenetére


pigatt
őstag

Ilyenem van nekem is, jó cucc, szeretem.

i9 / 4080 / 32"

(#22485) nap válasza Plazmacucci (#22483) üzenetére


nap
addikt

Jó kis 80-as évek eleji retró dizájn. (Jelentése: szerintem baromi ronda.)
Pár éve lett ilyen, mert újabb, mint az én cuccom. Belül szerintem rendben van, a kezelőfelülete is meglepően használható.
Gondolom még ebben is van Boss-féle kásaeffekt. ;]

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22486) Plazmacucci válasza nap (#22485) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak féltem, hogy úgy jár mint az egyik ismerősöm, akire húszezerért rásóztak egy Zoom 505 II-t, majd megpróbálta harmincért eladni. Az ajtót nem támasztanám ki azzal a szarral :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22487) nap válasza Plazmacucci (#22486) üzenetére


nap
addikt

És sikerült neki eladni? Annyiért?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22488) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Amúgy a kijelzője pocsék, maxra állított kontrasztnál is alig olvasható, vagy nemtom, ez a narancs monokróm display szerintem ultragáz (sötétben nem próbáltam). :) Szóval hangológépnek nem fogom használni (amúgy is van). A lényeg, hogy lássam a patch számát, annyi elég. :D

(#22489) Plazmacucci válasza nap (#22487) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem, dehogy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22490) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni első elektromos gitáromhoz.
Még sosem volt kezemben gitár, ezért egy sima alappal is beérném. Mindenképpen újat szeretnék, mivel nem tudom megvizsgálni a használtakat.
Nem tudom, hogy a 30k körüli gitárok mennyire jók kezdésnek, de néztem hogy 45-50k körül már elég szép számban van kínálat, szóval a keret legyen 45-50k.
Alapvetően a strat formák jönnek be, hegyes asszimetrikus fejjel.
GNR, ACDC, Metallica, Kiss, Iron Maiden, Hammerfall féle zenéket szeretem.
Lakásban használnám a saját szórakoztatásomra, szóval majd olyan megoldás kell, hogy fejhallgatóval tudjam gépről/erősítőről tolni, szóval majd az erősítőnek sem kell nagy teljesítmény.

Tudnátok ajánlani pár fajtát?

Köszi szépen előre is.

(#22491) Moleman válasza frank04 (#22490) üzenetére


Moleman
addikt

Szia,
ki lehet fogni ennyiért jó gitárokat, tanulni végülis bármi jó, de ilyen zenékhez én humbuckeres gitárt vennék. Pl ezt merem ajánlani, van egy ilyenem, jól megépített hangszer, és ez még nagyon olcsó is ahhoz képest, hogy vadiúj. Ha autentikus strat formát szeretnél, ez is jó lehet, van egy pont ilyen évjáratú Squierem is, nagyon szeretem.
De mindenképp szorongass meg többféle gitárt, hogy mit találsz kényelmesnek. Tudom, kicsit nehezebb úgy, hogy sose fogtál még gitárt, de szerintem érezni fogod így is, ha megtalálod az érzést, amit keresel.

(#22492) frank04 válasza Moleman (#22491) üzenetére


frank04
tag

Koszi szepen.
Ez a probalj ki par gitart, ugy nez ki, hogy bemegyek a boltba, elkerek par fajtat, aztan hazajovok, es megveszem mashol? Nem tul korrekt :D

(#22493) Moleman válasza frank04 (#22492) üzenetére


Moleman
addikt

Hosszú távon nekik is kifizetődik, ha segítőkészek, mert később visszamész, még ha csak húrt venni is. De akár jó ajánlatot is adhatnak, komoly érdeklődés esetén szoktak 10+ ezreket engedni az árból. Plusz ajándék tanácsadás, ki lehet fogni kedves és értelmes eladókat, segíthetnek a választásban.
Ne aggódj ezen, nekik semmibe nem kerül, ha megsimogatsz pár drágább gitárt, külföldön már 10 éve is általános volt, hogy kb 1.5 millióig bármit kipróbálhatsz kérés/kérdezés nélkül. Itthon még ma is kérni kell mindent, de legalább odaadják. :)

(#22494) frank04 válasza Moleman (#22493) üzenetére


frank04
tag

Rendben, és a kényelem szempontjából milyen típusokat próbáljak?
Különböző nyak vastagság/szélesség/hosszúság, húrmagasság (ez, nem tudom, mennyire állítható), húrtípusok, illetve a test formája nem tudom, hogy számít-e egyáltalán ilyen szempontból.

(#22495) bigrob válasza frank04 (#22494) üzenetére


bigrob
őstag

Strato szerintem mindenkinek kényelmes, még nekem is pedig én a bal lábamon támasztom.. Most tervezek beszerezni valamilyen V formájút :DD :DDD
Hídnál szerintem bármin lehet húrmagasságot állítani, tapogass meg egy pár nyakat, szerintem az ibanezeké a legvékonyabb. Ami fontos, hogy egyenes legyen a nyak.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22496) Moleman válasza frank04 (#22494) üzenetére


Moleman
addikt

Testformából én is a Stratot preferálom, ülve sokkal kényelmesebb, a szarva felfekszik a mellkasodra, nem úgy, mint a kisebb Les Paul. Állva majdnem mindegy, milyen formájú.
A nyakat te érzed, hogy neked mi áll kézre, az Ibanez RG-k nyaka valóban nagyon vékony, a fent linkelt Cort is ugyanolyan. A Fenderek modern C nyaka kicsit húsosabb, nekem az a kedvencem, viszont az Ibanez SA-k és Chapmanek nyaka más profilú, széles és húsos, személy szerint nekem nem kényelmes. A Gibsonok tradicionális (=keskeny és vastag) nyakprofilja nekem meglepően kényelmes, tehát mégsem ennyire egyszerű, tolómérővel nem lehet mérni a kényelmet. Plusz szempont, hogy natúr vagy lakkozott-e a nyak, ez is egyéni preferencia kérdése, ahogy a rózsafa vagy jávor fogólap is. Ezért javasoltam, hogy sok gitárt markolj meg, mert ha valami azonnal megfog, később sem fogod megbánni, míg ha kép és leírás alapján beleszeretsz valamibe, élőben csalódást okozhat.
A nyak hossza, vagyis a menzúra a Strat jellegű gitárokon szinte mindig 25.5"-os, a húrmagasság állítható.

(#22497) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nnnaa.. Belefutottam abba, hogy a Zoom B1 jóval több kakaót igényel (ténylegesen), mint amit a tápelosztóm tud, így most kénytelen vagyok megfontolni, hogy megválok a táptól. Esetleg érdekel valakit? :D

Ez az: CIOKS Schizophrenic

(#22498) BluEyes válasza frank04 (#22494) üzenetére


BluEyes
őstag

Tévútra vittek ezek itten, hagyjad ezt a kényelem-dolgot, nincs jelentősége. Ha majd nagy művész leszel, akkor nem lesz mindegy a hardver, ott majd számítani fognak a milliméterek. Most úgyis hiába tapizod a gitárokat, ahhoz hogy véleményt tudj mondani bármelyikről, legalább pár akkordot le kéne tudni fogni, és kellene legalább pár hónap tapasztalat néhány gitár- és nyaktípussal, amikhez képest majd kényelmesebb vagy kényelmetlenebb a vizsgált gitár.
Bízd rá magad a gyártókra, nem hülyék. 1976-ban a bolgár Orfeus klasszikus, na az kibaszott kényelmetlen volt. Ma már más idők járnak szerencsére.
Kezdésnek Squier Bullet HSS, meg egy használt Line6 Spider 15watt, + 1db gitárkábel, 1db pengető, oszt ennyi. 60.000 forintból szól a mötál, ha ez a szíved vágya.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22499) Joseppe210


Joseppe210
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy van e olyan program ami valós időben effektekkel látja el a gitárom?
Alap felállás számítógép + gitár összekötve(hangkártyán keresztül) pc vel és úgy szól ahogy akarom.
Van egy Roland Cube 15X kicsike erősítőm. De szeretnék valami más hangzást is. :)

JP210

(#22500) BluEyes válasza Joseppe210 (#22499) üzenetére


BluEyes
őstag

Van jópár ilyen, Amplitube, GuitarRig, ReValver, Bias FX, Overloud, Kuassa, Audiffex, Scuffham, meg még jónéhány, felsorolni is nehéz. Google, Youtube, nézegesd meg ezeket.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.