Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

100k HUF ár körül milyen Les Paul kópiát vennétek hard rock/metál vonalra? Az Epiphone-okat nézegettem és tetszett amit láttam, a kérdés az hogy van-e jobb vétel ennyiért?

Köszönöm előre is! :R

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22252) Moleman válasza ToMmY_hun (#22251) üzenetére


Moleman
addikt

Esetleg egy ilyen?
Élőben még nem láttam, de nézegettem ezt a típust, mikor Les Pault kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#22253) ToMmY_hun válasza Moleman (#22252) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ezt néztem egészen konkrétan. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22254) Eastman válasza atomeec (#22239) üzenetére


Eastman
őstag

Amúgy grat!

Jó-e a gitár?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22255) atomeec válasza Eastman (#22254) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszönöm :R

A poti sapkák a potméter tengelyére nem merőlegesek, ha nem gond fényképem arról nincs, de nem zavaró. A gitár gyönyörű, egy álom. Bitang nehéz, persze ülve nem gond. A hangja miatt nem vagyok kibékülve és emiatt kezdtem el mégiscsak valami kombón gondolkodni. Szinte ugyanúgy szól a POD2.0 -> számítógép hangszórón keresztül, mint az Ibanez...valami nem stimmel. A nyakon picit állítottam, meg feljebb vittem a húrokat, érdekes módon az A húr a problémás végig az összes bundon, erős pengetésnél érinti a bundot (hangszórón nem hallani). Még az intonációt kéne állítani, de azt majd, annyira nem vészes. Nagyon kényelmes úgy hangolni a gitárt, hogy nem kell a híddal pepecselni :)

Fel sem tűnt a boltban, csak már otthon, hogy az erősítő, amit ajánlgatott a "srác" valami új cucc. Vox VT40X. Sajnos választékuk nem nagyon van, illetve mivel most láttam élőben a Peavey 60 wattos csöves kombóját...nem épp szobába való. Képeket nézegetve nehéz lesz tudatosítani, ha valami nem épp otthonra tervezett. De lehet megtartom a POD-ot és veszek mellé egy 40GX-et vagy XL-t, amire anno vágytam, csak végül elmaradt. Mindenképp még nézelődöm, nem akarok kapkodásból úgy járni, hogy veszek valamit és megbánom; nem lesz pénz, hogy évente másikat vegyek próbaképp.

Ami a boltban volt az a Vox, talán majd később lesz Vypyr VIP 2, de sajnos kb ennyi a kisebb erősítőkből. Esetleg online tudok rendelni Mustang II-t vagy III-t vagy Yamaha THR10-et azokat nagyon dícsérik mindenhol. A HD500X-ben elbizonytalanodtam, hogy értelmes kimenet híján fájni fog az eredmény - csak fejhallgatóval nem használnám :U

(#22256) Plazmacucci válasza atomeec (#22255) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak úgy közbe szúrom, hogy a podon állítható a 1/4 kimeneti jel vonal szintűre, kombóhoz vagy stack-hez :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22257) brickm válasza atomeec (#22255) üzenetére


brickm
őstag

Küldesz hangmintát, kíváncsi vagyok az ibanez hangú les paulra... :D

(#22258) atomeec válasza brickm (#22257) üzenetére


atomeec
senior tag

Csinálok majd valamit (max egy kis akkordozás, mert más nem megy...az elmúlt évben szinte csak az volt, idő híján...), vonalból is, mert valóban úgy másabb (erőtlenebb, azért volt a fülhallgató kimenetre kötve @ Plazmacucci). De jó lenne ha nem kéne melózni, valahogy mindig elfáradok estére :U

(#22259) Eastman


Eastman
őstag

Gary Moore Emlékest 2016 - Április 4., A38 Hajó

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22260) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani jó lelőhelyet Guitar Rig 5 presetekhez? Elsősorban G&R és Metallica érdekelne. Találtam neten sokat, de elég gagyik voltak.

Köszi előre is! :R

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22261) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nnnnaaa... Végre sikerült mindent beszerezni, ami kell egy kis barkácsoláshoz:

- új nyereg, mert a kínai gagyi eltört a G húrnál, ez jóval vaskosabb
- két DPDT kapcsoló (humbikhoz serial/parallel/single kapcsoláshoz, mindkét pukihoz külön kapcsoló)
- 500-500kOhm stacked potméter a hangerőnek + potisapka (mellé tettem a gyári kínait, tulajdonképpen tök egyformák :D )

(a tone poti a kínai marad, működik, de csak a fotó kedvéért nem bontottam szét a gitárt ((még)) :) )

Aztán a többi izgalmas lesz, mert van ugyan multiméterem, meg forrasztópákám, de egyikkel sem vagyok különösebben jó viszonyban, de majd most megtanulom kezelni mindkettőt. A kapcsoló rejtelmeit is érdekes lesz felfedezni, mert semmiféle jelölés nincs rajta, hogy honnan induljak el vele. :DDD

(#22262) Moleman válasza NeoPampalini (#22261) üzenetére


Moleman
addikt

Bátor! :D

A pákával én sem vagyok különösebben jó viszonyban, bár egyszer sikerrel megforrasztottam egy micro usb csatlakozót egy normál pillanatpákával, elég is volt egy életre. :DDD A kocsiban mindent sorkapoccsal oldottam meg, de az sajnos nem fér be a gitárba.

(#22263) Eastman


Eastman
őstag

Rage Against The Machine ON SHOVEL

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22264) atomeec


atomeec
senior tag

Nos...valahogy már nekem sem tűnik úgy a hang, mint pár napja...Gyorsan összedugtam a géppel a dolgokat, hangminták. Nem gitárjáték :P

Az utolsónál a mikrofon hangerőből kellett volna lejjebb venni, sok lett neki... :B
Ami nagyon jó, hogy az Ibaneznél valamiért a G húr üresben jobban hallatszott mint a többi, most szépen egyenletes az összes hang ereje.

[ Szerkesztve ]

(#22265) Plazmacucci válasza atomeec (#22264) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jézusom, itt mi szól? :D És hangold be a gitárt :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22266) atomeec válasza Plazmacucci (#22265) üzenetére


atomeec
senior tag

Hm...remélem csak a húrok miatt kell ennyit hangolni (ahogy írtam, nem nagyon készültem neki a dolognak, elmaradt a hangolás, bár nekem még fel sem tűnik ha ilyen negyed hang eltérés van :B ). Hát mi szólna? :F

(#22267) Plazmacucci válasza atomeec (#22266) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pocket podnak van ilyen hangja :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22268) atomeec válasza Plazmacucci (#22267) üzenetére


atomeec
senior tag

Ez most úgy lett felvéve, ahogy írtad, vonal kimenet direktre állítva. Mondjuk manuális módban én tekertem neki mindent. A Pocket Pod újabb, és Pod, szóval lehet azért is a hasonlóság :)
Viszont legalább megcáfoltam magam , mert nagyon nem Ibanez hangja van :DD

(#22269) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Végre volt időm leülni a POD elé és csavargatni kicsit. Első általam épített patch, és csak gagyi fülesen hallgatva lőttem be a hangját, gondolom normális hangrendszeren máshogy fest.
Brit erősítő megküldve egy scream-er pedállal [link]
Főzés mellett ma nem jut több időm tekergetni, de holnap szándékozom még egy metál erősítőt is rögzíteni.
Ja igen, nincs rajta semmilyen EQ, és az Ibanezzel vettem fel. Sima Dimarzio humbucker.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22270) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#22269) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Blackface erősítő tremolo effektel. [link]
EQ itt sincs, feljátszva ujjakkal + nyaki humbucker. Visszahallgatva hifin a mélyekből picit sok van, fejhallgatón nem jött ennyire át.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22271) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#22270) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Marshall Plexi + Tube drive + csipetnyi chorus. [link]
Ibanez, híd humbucker.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22272) atomeec válasza Plazmacucci (#22271) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi szépen! A 2.0-nak erőtlen hangja van ehhez képest. Ki lehet hozni belőle jó hangokat, de a J-45 pont be volt lőve, mikor leszedtem az mp3-at és elég nagy az eltérés (tudom, hogy nagyon sok minden közben van, ládaszimuláció és egyebek). Ha lesz majd még időd, szívesen elhallgatom :B

(#22273) Plazmacucci válasza atomeec (#22272) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OK, a kemény metál hangzással még amúgy is tartozom. Le kell porolni az EMG-ket :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22274) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#22273) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Recto + delay [link]
Erre jön majd az EQ, de lehet látni kb mit lehet elvárni a cucctól. Ibanezzel vettem fel ezt is, tehát nem EMG.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22275) Eastman


Eastman
őstag

OFF, mer' nem a Koboz topic... ...de ez odbsz rendesen!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22276) Ouie


Ouie
csendes tag

Talán OFF:

Ableton Live 9.xx nagy kedvezménnyel a gyártótól 2016.03.31-ig, akit érdekel, köszi a figyelmet...

Ööö be kell jelentkezni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Tudta? Ötterckvart után az egyszext MINDIG terckettőzött!

(#22277) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Szebúsz!

Vmi dallamosabb metal zenét osszedobnek budapesten, ehhez kellene pár tag.
Egy gitaros meg talan egy dobos is van.
En gitarozom, rolam ennyit erdemes tudni:
[link]
[link- hangulat]

Ha van vkinek ötlete szóljon rám, pacsi.

[ Szerkesztve ]

(#22278) bigrob


bigrob
őstag

Jacksonékon kívül van még gyártó, ami elfogadható V gitárokat csinál és használtan 80-90 között lehet kapni?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22279) Plazmacucci válasza bigrob (#22278) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Dean, B.C.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22280) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Elektromos gitár még csak tervben van,addig akusztikus gitárral ismerkedek. Alap akkordok begyakorlása,van könnyebb számok tabulátorról való lejátszásával érdemes kezdeni? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22281) lionshamlet válasza GoTReX (#22280) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Mind a kettő!

(#22282) GoTReX válasza lionshamlet (#22281) üzenetére


GoTReX
őstag

Leszedtem a Guitar Pro-t trial verzioban,de nem igazán veszi be a tabokat. :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22283) bigrob válasza GoTReX (#22282) üzenetére


bigrob
őstag

Irány a kalózöböl! Mai napig az 5ös verziót használom onnan.

Más:
Nem vagyok nagy Slayer fan, de V buzi annál inkább és EZ eléggé megtetszett :D
Epi Lp Studiót cserélném rá, szerintetek?
Sajnos rájöttem, hogy ez a lekerekített top nekem nem jön be :(

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22284) MATEO6600 válasza bigrob (#22283) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem egy Jackson Flying V-m van, előtte végig B.C.Rich-et akartam, viszont sok utánaolvasás után azt szűrtem, le hogy az alsóbb kategóriában elég gagyikat kapsz... és abból a pénzből más márkával jobbat kapsz. 130 környékén már érdemes B.C-t venni, alatta inkább Jacksont vennék a helyedben.
Én kezdőgitárnak pontosan azt akartam venni amit linkeltél de most már örülök hogy nem így tettem, elég sok negatív kritikát hallottam felőlük.

(#22285) Humbucker


Humbucker
senior tag

Tudnátok ajánlani olyan programot amivel feltudok venni a webkamerával jó minőségben magamat, amin gitározok?

(#22286) Plazmacucci válasza Humbucker (#22285) üzenetére


Plazmacucci
félisten

>webkamera
>jó minőség

válassz egyet :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22287) Humbucker válasza Plazmacucci (#22286) üzenetére


Humbucker
senior tag

most csak webkamerám van :D

(#22288) GoTReX válasza bigrob (#22283) üzenetére


GoTReX
őstag

Leszedtem az 5-t ,de éppen hogy bejön,megszólal a dallam és kilép....Lehet a win7-et nem bírja? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22289) Eastman


Eastman
őstag


+

Egy kis PRS bass történelem itt: [link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22290) Plazmacucci válasza GoTReX (#22288) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem jól aktiváltad. Elméletileg van leírás. Ha nem megy ne szedj le tört szoftvert :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22291) Humbucker


Humbucker
senior tag

Milyen kamerát ajánlanátok jó minőségű videók készítéséhez?Ilyenekre gondolok pl:

[link]

(#22292) bigrob válasza Humbucker (#22291) üzenetére


bigrob
őstag

Azt el is felejtheted, hogy egy kamerával ilyet felveszel.
Valami hangkártyára rádugta a gitárt és valami pluginnal rányomta az effektet, vagy bemikrofonozta a cuccát, majd ezt összevágta a kamera képével és arról levágta a hangot.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22293) bigrob válasza MATEO6600 (#22284) üzenetére


bigrob
őstag

Gondoltam nagy baj nem lehet egy fix-hidas gitárral ebben az árkategóriában. 60 körülre tenném az LP-m értékét, és max 15-20-at dobnék rá :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22294) Humbucker válasza bigrob (#22292) üzenetére


Humbucker
senior tag

nem így értem.
A képet mivel veszi fel?

(#22295) bigrob válasza Humbucker (#22294) üzenetére


bigrob
őstag

Ja akkor félreértettelek, bocsi.
Kamerában nem tudok segíteni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22296) Humbucker


Humbucker
senior tag

Valaki más tudna segíteni hogy milyen kamerához lenne szükségem legalább?

(#22297) Plazmacucci válasza Humbucker (#22296) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnos kamerákban nem vagyok jártas. Gondolom valami jó drága. Szerintem mobiltelefonnal lehet olyan jó hangot felvenni mint a kamerákkal. Nokiákkal legalábbis. Nincs okos telefonod?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22298) Humbucker válasza Plazmacucci (#22297) üzenetére


Humbucker
senior tag

De van, de ha hangkártyát használok akkor olyan kamera kell amit a gépre kötve tudok használni hogy visszaadja azt a hangot nem?

(#22299) csadi0011 válasza Humbucker (#22296) üzenetére


csadi0011
őstag

Miért fontos a jó minőség? Mit szeretnél jól láthatóvá tenni? Mi az elképzelés, hová készül a videó? Én a telefonom előlapi kameráját használom, ha gitározást veszek fel. Azon is jól kivehető a lényeg, ha jó a fényviszony és jó helyről veszi a képet. De én csak azért veszek fel videót, hogy elküldjem egy személynek, hogy konzultáljunk valamiről.

(#22300) Plazmacucci válasza Humbucker (#22298) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mármint, hogy valós időben játssza vissza amit felveszel? Vagy különben nem értem mi a cél :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.