Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Plazmacucci válasza HTCX715 (#21650) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R nem rossz.

Erről jut eszembe, valahol van még egy Illés klubos szórólapom amit mind a négyen aláírtak. Ha megtalálom lefényképezem :) Hobóval is sokszor összefutottam, tőle is van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21652) madgie válasza Plazmacucci (#21651) üzenetére


madgie
titán

Nekem Danny Cavanagh-tól van a netes nicknevem, egy koncert utáni közös kocsmázásnál így tudta leírni a plakátra a gyerekkori becenevem (Mazsi) :))

(#21653) Plazmacucci válasza madgie (#21652) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kedves sztori :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21654) AKs válasza Moleman (#21646) üzenetére


AKs
tag

Veszélyes vizekre evezel :)
Én úgy mentem be a hangszerboltba, hogy kell egy fémhúros akusztikus kb. 60k körül.
Próbálgattam Cort-ot, Ibanez-t..., azután csak a kezembe kellett fogni egy Sigma DR-35-öt.
Na akkor jött a besz...k, behu...k. Annyival jobb volt, hogy le sem lehet írni. A nüansznyi probléma annyi volt, hogy kétszer annyiba került, mint amennyit rá akartam költeni. Mondani sem kell, nem maradt a boltban :)
Egyébként jól tudod, a Sigma a Martin-nak olyan, mint a Fender-Squier.
Ez a gitár nem elektroakusztikus egyébként, arról avatott szakértők tudnának mesélni, szoktak is, hogy ez az elektronika de sz@r, azzal mi a baj...
Véleményem szerint a Sigmával nem járnál rosszul, nagyon igényesen megépített darab.
(Ha nézed az általam írt modell árát, kicsit több mint 30k-val drágább, mint amikor vettem. Ugye a dollár...)
Az Eldorádo-ban (én itt vettem) elég nagy a választék akusztikusokból, akkor sem kergetnek el, ha nem veszed meg a próbálgatott példányt, külön szoba a próbához. Szerintem nézz körül, az semmibe nem kerül :)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21655) kemotox válasza kemotox (#21641) üzenetére


kemotox
addikt

És ma el is távozott... Legyen neki könnyű a föld! :(

link

"You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live for ever"

[ Szerkesztve ]

(#21656) Plazmacucci válasza kemotox (#21655) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:( RIP

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21657) kemotox válasza Plazmacucci (#21656) üzenetére


kemotox
addikt

Állítólag videójátékozás közben halt meg. Hiába na, egy ekkora egyéniség nem halhat meg akárhogy :D Legalább nem szenvedett (annyit). Elvileg 2 napja fedezték fel, hogy valami durva rákja van, és már el is vitte.

(#21658) Moleman válasza AKs (#21654) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, megerősítettél. :) Azóta csak a Sigmát nézegettem, beleszerettem, pedig nem is fogtam. Láttam egy Martin-Taylor összehasonlítót, akkor esett ki a Taylor a listámról, nem tetszett a hangja.
Ezért a Martinért a fél életem eladnám (újonnan próbáltam 8 éve), ha érzésre közel van hozzá a Sigma, tökéletesen elégedett leszek vele.
Az Eldorádóban eddig nagyon gyér volt a felhozatal, bármit is akartam venni, hátha akusztikusokkal valami hasznuk is lesz, be fogok nézni.

(#21659) AKs válasza kemotox (#21655) üzenetére


AKs
tag

Porig vagyok sújtva :U
Valahogy azt hittem, hogy Ő olyan aki volt, van, lesz.
Kezemben szorongatom az első Motörhead koncertem jegyét.
1984. Szeptember 21. Péntek Volán SC Sporttelep,130 Ft.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21660) AKs válasza Moleman (#21658) üzenetére


AKs
tag

Az Eldorádóban nekem Vörösmarty Imihez volt szerencsém, ő szolgált ki, a szó legnemesebb értelmében. Amikor az n+1. gitár után kezembe vettem a Sigmát, épp hozott valami újabb darabot. Modtam neki, azt rögtön vissza is viheti :) , köszönöm, de EZ AZ ami kell nekem. Egyébként sokat mesélt a fákról, fogólap ápolásról, stb. Nagyon jó arc, ha teheted keresd őt ( A többieket nem ismerem igazán, lehet, hogy ők is.)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21661) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Utólagos poszt: szülinapra, barátnőmtől rovat... :D

Már csak egy lábkapcsolót kell építenem hozzá, mert az originál Boss, hát mit is mondjak, "enyhén" drága. :DDD

(#21662) Plazmacucci válasza NeoPampalini (#21661) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Juj mit fogsz ezzel csinálni? :) Egyszemélyes esteket?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21663) nap


nap
addikt

Aki eligazodik az Ibanez nevezéktanban, összefoglalná mi mit jelent, mi a hulladék, és mit szabad megvenni?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21664) Humbucker


Humbucker
senior tag

Üdv.

Nektek ha lenne 80.000 forintotok villany gitárra, mit vennétek belőle?
Kicsit morcosabb rock, néha néha metál zenék játszásához.
Érdekelne ki mire költené ezt a pénzt a legjobb módon.

(#21665) Humbucker válasza Humbucker (#21664) üzenetére


Humbucker
senior tag

Általában ilyeneket játszanék pl: Billy Talent, Queens of the Stone Age, Korn....

(#21666) Plazmacucci válasza Humbucker (#21665) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt használtan: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21667) Humbucker válasza Plazmacucci (#21666) üzenetére


Humbucker
senior tag

Gondolom kényelmes lehet rajta játszani

(#21668) Plazmacucci válasza Humbucker (#21667) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem a szuper strat forma a leg kényelmesebb, ibanezzel meg annyira nem lehet melléfogni. Az olcsó gitárok rákfenéje, a floyd rose sem zavar a képbe. Többet nyer az ember egy ilyesmi gitárral mint a mennyit veszít. Jacksonban is van pár jó régi darab használtan ennyi pénzért.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21669) Eastman válasza nap (#21663) üzenetére


Eastman
őstag

"Aki eligazodik az Ibanez nevezéktanban,
összefoglalná mi mit jelent..."

Talán ez segít: Ibanez Wiki

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21670) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ha számokat akarok felvenni szerintetek melyik hangkártya lenne az igazi erre a kettő közül?

Line6 POD Studio GX vagy Line6 Studio UX1 ?
Éneket nem fogok felvenni csak egy gitárt alapzene alá.

(#21671) Real Ghoost válasza Humbucker (#21670) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ha nem használod ki a plusz be- és kimeneteket az UX-en, akkor teljesen felesleges azt venned, megteszi a GX is.

(#21672) nap válasza Eastman (#21669) üzenetére


nap
addikt

Köszi!
Kiindulásnak jó lesz, csak hiányzik belőle a szubjektum: melyik jó, melyik tűzifa. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21673) brickm válasza Real Ghoost (#21671) üzenetére


brickm
őstag

Viszont később nagyon savallhatja hogy nincsenek benne azok a plusz ki-és bemenetek amik a másikban is. Szerintem annyival nem drágább, hogy a GX-et vegye. És később tényleg hiányolni fogja valószínűleg minimum a füles kimenetet.

(#21674) Humbucker


Humbucker
senior tag

Leszűkült a kör, erre a két gitárra, sajnos csak újonnan tudom megvenni őket:

[link] és [link]

Ti melyikre voksolnátok?Én kicsit a Z42 felé húzok. Ilyen numetal, meg Billy Talent, Queens of the stone age, ilyen zenéket akarok tolni.

(#21675) bigrob válasza Humbucker (#21674) üzenetére


bigrob
őstag

Alapból a két gitár teste más fából készül és más a menzúrája.
Mindenképp menj és próbáld ki őket, hogy neked melyik nyakprofil és menzúra kényelmesebb.
A z42 mahagóniból van, a másik hársból. Nem írnám le mik a tulajdonságaik guglival egy perc alatt megtalálod.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21676) Plazmacucci válasza bigrob (#21675) üzenetére


Plazmacucci
félisten

És a hiedelmekkel ellentétben a hárs nem rosszabb mint a mahagoni, csak más. :K

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21677) bigrob válasza Plazmacucci (#21676) üzenetére


bigrob
őstag

Nem is mondtam, hogy rossz :)
Fákról
Illetve a Z42-ben ennyiért kétlem, hogy jó aktív hangszedő lenne.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21678) Eastman válasza bigrob (#21677) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, ez hasznos! Ment is a hsz-ed a tudástárba...

Üdv: E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21679) AKs válasza bigrob (#21677) üzenetére


AKs
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is mentettem a könyvjelzőim közé.
(Bár a zebrafánál nem értettem mi az a párásított fedőlap, de 10 mp. után sikerült rendesen elolvasnom :) )

"There must be some kind of way out of here..."

(#21680) AKs válasza Humbucker (#21674) üzenetére


AKs
tag

Szia!

Én a helyedben megnézném/hallgatnám ezt is: [link]. Nem én árulom, csak nekem is van ilyen, BCH színben. Elég kényelmes műszer, EMG pu-k, nem is túl nehéz a mahagóni ellenére. Szeretni szokták.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21681) Humbucker válasza AKs (#21680) üzenetére


Humbucker
senior tag

Eléggé rendbe vannak ezek a gitárok az biztos, rosszat nem nagyon hallani róla, csak ne lenne ilyen okádék színe. Nem értem miért nem csináltak ebből pl egy sima feketét vagy fehéret,még ez a piros, meg kékes szín se az igazi, de magára a hangszerre nem igen lehet panasz, köszi azért :)

(#21682) AKs válasza Humbucker (#21681) üzenetére


AKs
tag

A linkelt szín tekintetében valahol egyetértek veled :)
A sima fekete stb. valószínűleg azért nem játszik, mert az agyonütné a kagylós jávor top-ot. Nekem a BCH nagyon bejön, de nem vagyunk egyformák.
Egyébként ez a jó a mai világban, hogy kb. mindenki talál az ízlésének megfelelő tálalásban hangszert (30 éve lehetett nézelődni a Triál-ban, meg még egy-két helyen :) )
Az más kérdés, hogy bizonyos kombinációkért, minőségért sajnos keményen zsebbe kell nyúlni.
Remélem sikerül olyan hangszert választanod, amiben sok örömöd leleled. Úgyis az a lényeg ;)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21683) Plazmacucci válasza AKs (#21682) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igaz, még én is találtam ízlésemnek megfelelőt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21684) NeoPampalini válasza Plazmacucci (#21662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Duó projekthez lesz befogva, bassz+vokál, itthon ebből nem sokat láttam még... :)

(#21685) Humbucker válasza NeoPampalini (#21684) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ezzel lehet is otthon alkotni :)
Mennyibe fáj egy ilyen kb?50 ropi? :)

(#21686) Eastman válasza Plazmacucci (#21683) üzenetére


Eastman
őstag

Naon cinosz!

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21687) Real Ghoost válasza brickm (#21673) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

A jövőbe nem láthatok senki helyett, füles kimenet meg van a GX-en is, az az egyetlen kimenete :)

(#21688) Humbucker


Humbucker
senior tag

Boldog Új Évet Kívánok minden gitárosnak, illetve fórumozónak! ;)

[ Szerkesztve ]

(#21689) Ragnar_ válasza Real Ghoost (#21687) üzenetére


Ragnar_
addikt

UX-en ha jól rémlik van XLR mikrofonbemenet előerősítő résszel ami GX-en nincs.

B.U.É.K. fórumozók, gitárosok :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21690) Moleman válasza Ragnar_ (#21689) üzenetére


Moleman
addikt

Most néztem, az UX1-nél nem írták, hogy lenne fantomtáp, csak az UX2-n van.

Ha nem szempont a mellékelt effektprogram (úgyis lehet szerezni bármilyet az "online kölcsönzőben"), én inkább a Steinberg UR22-t javasolnám, ennyi pénzért annál jobbat szerintem nem lehet kapni. A saját kimenő hangját sajnos nem lehet rögzíteni vele, de ezen kívül mindent tud, amire szükség lehet, nekem nagyon bevált.

(#21691) Ragnar_ válasza Moleman (#21690) üzenetére


Ragnar_
addikt

Fantomtápot nem írják valóban, de az nem kell minden mikrofontípushoz. Ha nem kell kifejezetten mikrofon bemenet, szerintem a GX is elég lehet. Steinberg UR22-t nem ismerem, rég óta Line6 toneportot használok, nekem csa a gitár/bassgitár rögzítésre kell, mikrofon bemenet, meg erősítő rész nekem felesleges lenne, viszont a software erősítőmodellek, hangfalmodellek, és az effektek torzítók kifejezetten használhatóak.
(Akár egy valódi bemikrofonozott rendszerhez viszonyítva is)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21693) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Boldog új évet kollégák! már ha lehet boldog Lemmy gyásza után...

Segítségeteket szeretném kérni. Tudtommal nincs külön topik basszgitárra, jól tudom?
Egy ismerősöm most akar venni egyet, kezdő, és én inkább kikérném a ti ötleteiteket.
Fontos megjegyeznem hogy Skóciában lakik és kb 300Fontot /120ezer ft-ot költene rá, rock/metálra kéne.
Támogatom hogy ne valami 50 ezres ócskavast vegyen, de kezdésre nem túl drága? Újonnan kéne.
Otthonra venné, kéne még egy erősítő is, ebben is tudnátok javasolni valamit? Nem kell komoly cucc, mert társasházban használná.

Ebben kb 0 tapasztalatom van, én elsőre ezt ajánlottam neki, de ti biztos tudtok ennél jobbat:
Bassz + kombó.

(#21694) Moleman válasza Ragnar_ (#21691) üzenetére


Moleman
addikt

Idővel minden hasznos lehet, anno azért is választottam az UR22-t, mert volt rajta midi, a régi szintimhez. Ha USB-s billentyűm lett volna, lehet, hogy nem vettem volna midiset, pedig most már nélkülözhetetlen a pedál miatt. Kondenzátormikrofonom is van, legalább fél éve nem használtam, de jó tudni, hogy ott van, ha éneket vagy akusztikus gitárt akarok rögzíteni. A "what u hear" rögzítés mondjuk nagyon hiányzik, de emiatt egyelőre nem cserélem le UR44-re, mert úgyis megtartanám ezt is, hordozható eszköznek.
Na meg ott az érv, hogy a Steinbergek 192 kHz-esek, nagyon kevés cucc tud ennyit, de álszentség lenne erre hivatkoznom, mikor 44.1-gyel használom. :D

Igazi jobb erősítőkkel még nem nagyon találkoztam, Guitar Rig és Amplitube van terítéken nálam is, a Line6 csomagját még nem próbáltam, de ha valaki szerint jobb, mint az Amplitube, kipróbálom.

Ha már akusztikus: ennél a hangszedőnél mi lehet a csel? Banggoodról nagyon sok műszaki cikket vettem már, sose volt gagyi, de ez ijesztően és egyszerre kihagyhatatlanul olcsó. Most egy aktív Artec piezo van a gitáromban, de nincs EQ hozzá, így ehhez ki kéne vágatni a kávát is, ami kicsit visszatartó erő.

(#21695) Ragnar_ válasza Moleman (#21694) üzenetére


Ragnar_
addikt

A guitar riget és az Amplitubeot is próbáltam, igaz régeben, a mostani aktuális verziókat már nem ismerem, nekem a Line6 tökéletes arra a célra amire használom.

Akusztikus pickuppal kapcsolatban még csak tippem sincs, nem használtam akusztikust pickuppal soha.
(Eddig max. pickupot cseréltem lapgitáron, de ugye ahhoz nem kellett 'faragni' a gitáron, csak régi ki, új be némi forrasztás és kész.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21696) pigatt válasza MATEO6600 (#21693) üzenetére


pigatt
őstag

Hello!

Ebben az árkategóriában szerintem az ATK Ibanez sokkal jobb választás. A linkelt erősítő szerintem kezdésnek jó.

Test

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#21697) NeoPampalini válasza Humbucker (#21685) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fene akar otthon alkotni, bele kell jönni, oszt el lehet menni egy rakás helyre háttérzenének jópénzér'... :D

Amúgy elég nagy a szórás árban, ezek a sima pedál méretűek 20-40k körül (van, amiben beépített dobgép van, meg a komolyabbakra USB-n keresztül tudsz feltölteni hangokat, ennél az RC-1-nél mondjuk épp nem, ez egy eccerű darab :) ), a nagyobbak, amiken lábkapcsolók is vannak, meg mindenféle effekt, azok lazán 50+k, meg még több...

(#21698) AKs válasza Moleman (#21694) üzenetére


AKs
tag

Van egy tippem az általad linkelt hangszedőre, hogy itt is érvényes az ökölszabály: Ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem is az. Magyarán valami gagyi hamisítvány.
Egyébként, hogy stílszerű legyek, nagyon egy húron pendülünk, nekem is UR22-m van.
Nagyon szeretem, egy kb. 15 éves Sennheiser HD590 fülessel használom, csak jót tudok mondani róla.
( Bár egyszer volt egy kis mosolyszünet közöttünk. A gitár bemenetre volt kötve egy 6,3-as jack, kábel.
Dolgom végeztével jött az elpakolás, ill. csak jött volna. Ti. húztam volna ki a kábelt a hangkártyából, de nem jött. Mondom, ne má', ez vicc. Nem ragozom hosszan, leszedtem a burkolatát - nem volt egyszerű, megszakértettem, forgattam-pörgettem. Végül megszületett a megoldás: az XLR csati 3. lyukába egy biztosító tűt bedugva kijött a drága. Megnéztem a jackdugó végét: volt egy alig látható pereme a végén, abba akadt fel a bent lévő rugó. Ergo én voltam a láma, minek használtam szemét minőségű alkatrészt. Kevésbé precíz foglalatnak lehet, hogy meg se kottyant volna, a Neutrik nem szerette :) . Ezúton kérek mindenkitől elnézést, akinek az édesanyját emlegettem közben :D )

"There must be some kind of way out of here..."

(#21699) Skrilla


Skrilla
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok, és bevallom a témát sem olvastam át teljesen. Örököltem egy nagyon szép állapotú Epiphone Les Paul Standard Plus Top gitárt, és azt szeretném megtudni, hogy ez milyen fajta zene játszására lett kitalálva. Lehet, hogy marhaságnak tűnik amit kérdezek, de tényleg teljesen kezdő vagyok. Amennyiben más stílus iránt érdeklődök esetleg érdemes eladni és venni egy másikat? Bevallom kicsit úgy érzem, ez egy kezdő kezébe túl jó minőségű gitár. Előre is köszönöm a segítséget!

(#21700) dynamicrossh válasza Skrilla (#21699) üzenetére


dynamicrossh
tag

A Les Paul viszonylag sok stílusban megállja a helyét, főleg klasszikus rock, blues stílusokban, de akár metált is lehet vele nyomni.

Szerintem nincs olyan hogy túl jó gitár egy kezdőnek. Minél jobb minőségű hangszerrel kezdesz annál könnyebben megy a tanulás, csak elsőre legtöbben nem akarnak rászánni 100+ ezret egy gitárra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.