Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22501) Plazmacucci válasza BluEyes (#22500) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt is tedd hozzá hogy alaplapi realtek\conexant gagyival felejtősek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22502) Joseppe210 válasza Plazmacucci (#22501) üzenetére


Joseppe210
tag

Akkor érdemes lenne komolyabb hang kártyát beszereznem.
Sima alaplapi van most ASUS M4A79XTD EVO lapon VIA® VT1708S 8csatornás.
Akkor nézzek valami mást ?

[ Szerkesztve ]

JP210

(#22503) csadi0011 válasza Plazmacucci (#22501) üzenetére


csadi0011
őstag

Én Amplitube-ot próbáltam ki alaplapi "gagyival". Nem vettem észre semmit. Mi a gond velük?

(#22504) Joseppe210


Joseppe210
tag

egy Creative Labs Sound Blaster X-Fi jó lenne?

JP210

(#22505) BluEyes válasza Plazmacucci (#22501) üzenetére


BluEyes
őstag

Én má nem küzdök, mer valaki úgyis kiokosít, hogy az alaplapival neki milyen fasza volt. Én meg akkor onnantól leszarom.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22506) Moleman válasza csadi0011 (#22503) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet, hogy van, aki nem vesz észre 30-40 ms-t, de engem zavar. :)

(#22507) BluEyes válasza Joseppe210 (#22504) üzenetére


BluEyes
őstag

Külső usb hangkártyára gondolunk, amin van Hi-Z vagy gitár input. Nekem pl. egy ESI UGM96 van. Itt van pár típus [link], Alesis Core1, Roland UA11, Lexicon Alpha, stb. Használtpiacot is nézd át, lényeg, hogy legyen nagyimpedanciás input, 24bit/48Khz menjen full duplex (azaz ki-be egyidőben), valamint driver legyen hozzá az aktuális oprendszerhez.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22508) Tubi2 válasza Joseppe210 (#22499) üzenetére


Tubi2
senior tag

téves

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#22509) frank04


frank04
tag

Sziasztok!
Az előbbiekben tárgyaltak alapján ez megfelelő lenne nekem?

Vagy ahogy nézem, ez pont nem humbuckeres, se nem egyenes nyakú, igaz?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22510) bigrob válasza frank04 (#22509) üzenetére


bigrob
őstag

A nyak egyenességét így képről nem tudod megmondani :D
De igen, ez single coilos, nem humbuckeres.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22511) BluEyes válasza frank04 (#22509) üzenetére


BluEyes
őstag

Ilyen bonyolult humbuckeres gitárt találni? Nézd, ebben kettő is van [link] Hozzá a kis Line6, kábel, pengető, 60k alatt megvagy.
(de persze elkölthetsz ugyanerre a tudásra 3x ennyit is)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22512) Moleman válasza frank04 (#22509) üzenetére


Moleman
addikt

A bundok elég kopottak, ez, amit linkeltem korábban, gyakorlatilag ugyanazt tudja, csak humbuckerrel, jobban megfelelne a stílusodnak (kérdés, hogy milyen állapotban van, kis képről nem derül ki).
Ha nem egyetlen hangszered lenne, akkor mondjuk meggondolandó, nagyon jó hangszedők voltak ebben a szériában, ennyi pénzért nagyon Strat, de akkor elkél mellé egy másik zúzós is. Én lehúztam majdnem 12 évet egy nagyon hasonló Strattal, de most már van több humbuckeres gitárom is mellette.

(#22513) frank04 válasza Moleman (#22512) üzenetére


frank04
tag

Igen, ahogy most néztem a videókat a Squier Bullet HSS, amit BluEyes ajánlott, illetve a Cort G210-esnek van jobb hangja. Nem tudom ezekről mi a véleményetek, olcsóbb kategóriások, gondolom ez az alja mindennek.

Néztem azt is, amit linkeltél, csak az szegedi volt.
Most ez a Yamaha marhára megtetszett BluEyes-tól, kár hogy ez is Ajka.
+1 hogy nagyon örülnék, ha valami pirosszerű is lenne rajta :D

(#22514) bigrob válasza frank04 (#22513) üzenetére


bigrob
őstag

Cort G210-et nyúz haverom már 3-4 éve, a jack aljzatot kivéve elég jól össze van rakva. Talán kicsit keményebb hangja is van mint az epiphone lp studiómnak.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22515) BluEyes válasza frank04 (#22513) üzenetére


BluEyes
őstag

Használt gitár esetén mindig meg kell nézni a bundok kopottságát. Egy új bundozás 25k-tól fölfele, egy garantáltan minőségi munka 40-50k, tehát egy olcsó kategóriás használt gitár értékét kb. a bundozás állapota dönti el, ha nagyon kopottak a bundok, akármilyen olcsó, akkor se szabad megvenni. Inkább egy újat akkor már. Ilyen kategória a Bullet és a Cort is, meg az a Sq amit te linkeltél.
A Bullettel kapcsolatban mindig belinkelem Pintér "Pyra" István munkásságát, amit eme típus 2 példányával követett el, mindehhez azt a Line6 kiskombót használva mindössze, amit szintén linkeltem az előbb, és bíztatlak a megvételére 20k-ért. [link]
Azt gondolom, egyértelmű, hogy avatott kezekben, egy többé-kevésbé korrektnek mondható kis szobai erősítővel a Bullet teljesen jó.
Szóval én azt mondom, hogy egy hófehér, szép új Bullet HSS, amire aztán lehet dekorfóliából piros pöttyöket ragasztani, meg a linkelt Line6 kiscucc.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22516) frank04 válasza BluEyes (#22515) üzenetére


frank04
tag

Vagy egy fekete Bullet HSS, és kicserélni a kopólapját bordóra.
Köszi az ajánlásokat, ezek közül már fogok tudni választani.
A line6 is tetszik, írtam is azért..

[ Szerkesztve ]

(#22517) Eastman válasza frank04 (#22513) üzenetére


Eastman
őstag

GNR, ACDC, Metallica, Kiss, Iron Maiden, Hammerfall.

Miért is vennél Stratot? Ja, Iron Maiden.

Ha a Hendrix, SRV, Dick Dale, Clapton hangzás a bejövős, akkor vegyél Stratot. A kedvenc zenéidhez kell az a két humbucker. Na jó, legyen az egyik felezhető (ha nagyon csilingelő hangot akarsz). Szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22518) brickm válasza Eastman (#22517) üzenetére


brickm
őstag

Az iron maiden dual rail szedőkkel tolja,nem? Nem tusom mert 10+éve nem láttam videót se róluk,de igy emlékszem.

(#22519) brickm válasza brickm (#22518) üzenetére


brickm
őstag

vagy is-is
[link]
[link]

(#22520) Moleman válasza brickm (#22519) üzenetére


Moleman
addikt

Az a fehér Jackson nagyon finom lehet, pont volt kb 1 hónapja GS-en egy.

Ami a Squiert illeti, volt már nálam Bullet húrcserén, valamiért nagyon nem érzem jónak, de ugyanez volt minden kipróbált Affinity-nél is, olyan, mintha még a nyakprofiljuk is direkt rossz lenne, hogy ne kannibalizálják a drágább szériákat. :D A Standard, főleg a Classic Vibe már teljesen más territórium, mintha semmi közük nem lenne az olcsóbb típusokhoz - a márkanéven kívül valószínű nincs is. :)

(#22521) brickm válasza Moleman (#22520) üzenetére


brickm
őstag

"a márkanéven kívül valószínű nincs is."
Azért 99%, hogy van más is...

(#22522) bigrob válasza Moleman (#22520) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem a Squier Affinity telecasterem nyaka nagyon kényelmes. Igaz más kategóriájút még nem próbáltam :B

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22523) Moleman válasza bigrob (#22522) üzenetére


Moleman
addikt

Lehet, hogy azzal rontottam el az egészet már gitáros pályafutásom legelején, hogy kipróbáltam mindenféle hangszereket, nagyon drágákat is. :D Valószínűleg viccesen festhettem kezemben custom shop Strattal vagy B-Bender Telével, ahogy az akusztikon frissen megtanult akkordokat játszom, de még annyira kezdőként is levett a lábamról a különbség, pedig akkor fogalmam sem volt róla, hogy épp milyen hangszeren játszom, tehát nem befolyásolt az ár.

(#22524) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!
Új vagyok a Fórumon,üdv mindenkinek!
Kezdő gitáros vagyok......de lelkes :)
Ti hogy tanultok?Tanártól avagy netről...könyvből? :) :DD

(#22525) kemotox válasza FockeWulf (#22524) üzenetére


kemotox
addikt

Netről

(#22526) FockeWulf


FockeWulf
tag

Oktató videókból? Kb. mennyi idő alatt lehet eljutni arra a szintre hogy döcögés-mentesen eljátszak egy egyszerűbb nótát? Mondjuk napi 1-2 óra gyakorlással?

(#22527) Moleman válasza FockeWulf (#22524) üzenetére


Moleman
addikt

Anno nem volt net, én Muszty-Dobay gitáriskolából tanultam az alapokat, de ma már fantasztikus ingyenes oktatások vannak youtube-on, nagyon hasznos apró tippeket is mondanak. Vannak sok számnak fél-egy órás oktatóvideói is, nagyon szájbarágósak, ha pont arra fáj a fogad, érdemes azokat is végigcsinálni.

(#22528) Eastman válasza FockeWulf (#22526) üzenetére


Eastman
őstag

Sietsz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22529) FockeWulf válasza Moleman (#22527) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is a Muszty-Dobay gitársuliból nyomom......eddig csak jókat hallottam róla,azaz sokan dicsérték hogy jó oktató anyag.
Nem...nem sietek...Miből gondolod hogy sietnék?Mert megkérdeztem mennyire lehet haladni a gitártanulással?

[ Szerkesztve ]

(#22530) Moleman válasza FockeWulf (#22529) üzenetére


Moleman
addikt

A haladás nagyon egyénfüggő, tehetség és szorgalom kérdése. Sokszor meglepődöm videókon, 1-2 év gyakorlattal nagyon durván jók néhányan, én csak 14 év hobbizenélés után jutottam oda, hogy felfogtam ésszel a skálázás hasznát, és most már nagyjából tudok imprózni.

(#22531) Eastman válasza FockeWulf (#22529) üzenetére


Eastman
őstag

Remélem, hogy érted a viccet és nem haragszol meg érte. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22532) FockeWulf válasza Eastman (#22531) üzenetére


FockeWulf
tag

Dehogy haragszom...nagyon jó kis komikus jelenet,és Pethő Zsoltot mint zenészt,mint színészt kedvelem :)

(#22533) brickm válasza FockeWulf (#22526) üzenetére


brickm
őstag

Kinek hogy van rá hajlama.

(#22534) Alexios válasza FockeWulf (#22526) üzenetére


Alexios
veterán

Én oktatóvideók(justinguitar) és yousician-el haladgatok eddig, utóbbi jó némi sikerélménynek :D

(#22535) kemotox válasza Alexios (#22534) üzenetére


kemotox
addikt

Justinguitart ajanlom en is nagyon jo

(#22536) atomeec


atomeec
senior tag

Lenne egy lehet nagyon láma kérdésem. Már nagyon jól mennek az akkordok, de már nagyon unom a gyakorlásukat, mert nincs min, nincsenek dalok, amiket el tudnék játszani, mármint nincs ami alapján. Muszty-Dobai vagy akármi egyéb keresés eredmény nekem nem egyértelmű, nem értem, hogyan kell ezeket "olvasni". Sose tudtam, sose mondta el senki, hogyan kell. Van erre valami szabály? Keresek példát:

Am Am/G F \
Ment a hűtlen nehéz fejjel
Am Am/G F \
Visszamenne de ő már nem kell
C Am Dm
Érzi hálátlan lett sorsa
Em7 F \
Keserű könnye arcát mossa

A szöveg fölé vannak írva az akkordok, király. Gondolom ott kéne váltani, ahol a következő akkord van. De ütemet, pengetési irányt ezek nem tartalmaznak. Hogy lehet az ilyennek nekikezdeni? Nekem ez most hatalmas ugrás lenne a gitározásban, ha egy ilyen leírás alapján tudnék játszani már. De az is lehet, nagyon rosszul gondolom...

Szerk. : másoltam a szöveget és kiveszi a szóközöket az akkordok közül...de remélem a lényeg érthető :B

[ Szerkesztve ]

(#22537) Moleman válasza atomeec (#22536) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, jól látod, ott kell váltani, amelyik szótag fölött van az akkord jelölése, de ne hagyatkozz teljesen rá, hiányos/hibás nagyon sok tab, tartsd nyitva a füled. :)
Pengetési mintának első körben használhatod a könyvből megtanult alap ritmusokat, de legjobb, ha meghallgatod az eredetit, és megpróbálod leutánozni azt a pengetést, vagy ha nincs gitár az eredetiben, akkor valahogy átadni a lüktetését.
Ha már megy az akkordbontás, azt is gyakorolhatod, a Hűtlen pont olyan.

(#22538) atomeec válasza Moleman (#22537) üzenetére


atomeec
senior tag

Akkordbontással eddig nem foglalkoztam, de akkor megteszem az első lépést, ha nem is lesz tökéletes, de ez alapján megnézni hogyan is hangzik egy-egy dal ilyen kotta alapján. Éneklés az nem lesz, nagyon fa hangom van, mutálásnál valami elromlott és úgy is maradt :DDD Köszi a választ!

(#22539) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy Marshall Jackhammer JH-1 vagy egy Boss SD-1 érné meg jobban? Volt valakinek már tapasztalata egyikkel-másikkal? Jelenleg az erősítő torzítását használom, viszont így problémás számközben váltani a tiszta és a torzított csatornát, ezért lenne szükséges egy pedálra. Egy testesebb hangzás elérése lenne vele a célom, nem tudom, hogy erre melyik lenne a jobb választás, tekintve, hogy árban nincs nagy különbség jelenleg.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#22540) Plazmacucci válasza jmarcell (#22539) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mind a kettővel van tapasztalatom. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Ha rendes torzítás kell akkor jackhammer.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22541) brickm válasza atomeec (#22536) üzenetére


brickm
őstag

Pengetési irány?? hát el ne játsza helyetted a "kotta"? :D

(#22542) brickm válasza jmarcell (#22539) üzenetére


brickm
őstag

A boss sd torzítási mennyisége kb olyan mint a tube screamer csak nincs jellegzetes középkiemelt hangja. ha jól emlékszem. de lehet keverem már az OD-vel. 10éve nem volt kezemben. Minden esetre nem lehet egyik se egy high gain erőmű. Inkább boostolásra használják ismerősök is.

(#22543) Plazmacucci válasza brickm (#22542) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Háth.. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22544) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek! Én is inkább azt hallottam róla, hogy boostolásra használják, de mondom csak utána járok, hogy mégis milyen magában. Eredetileg is a Marshall felé hajlottam volna, de most már úgy gondolom, hogy eldőlt a kérdés és az lesz.

(#22545) brickm válasza Plazmacucci (#22543) üzenetére


brickm
őstag

hát jh, ehhez képest sehol sincs a boss 2 említett pedálja.Ezzel már lehet citerázni.

jmarcell
Már csak azért is marshall, mert az TB-os, a boss meg FET-es áteresztős digitkapcsolós.

[ Szerkesztve ]

(#22546) csadi0011


csadi0011
őstag

Van olyan beállítás guitar pro-ban, hogy a kotta fölé írja a hang nevét? Nem az akkordot, hanem hogy a kottán hangjegy(ek) milyen hang(ok). Vagy van ilyen program, ami kottát + tabot így meg tud jeleníteni?
Nem vittem túlzásba a kottaolvasás gyakorlását, meg a gitáron sem tudom mindenhol azonnal megmondani, hogy milyen hangot fogok, ezért úgy akarok számokat megtanulni, hogy tabról olvasom, de nézem hozzá a kottát is, plusz tanulom mellé a hangot. Mivel tab nem nehéz dolog, ezért szerintem a másik kettő tanulását gyorsítja.
Kipróbáltam már. Én írtam le a hangokat, de az elég lassú folyamat. Ha van erre program, akkor elég sok időt spórolnék magamnak.

(#22547) bigrob


bigrob
őstag

Új gitár vásárlását tervezgetem kb. 80-90-et áldoznék rá.
Rátaláltam ERRE az LTD-re, ha már elvitték mindkét V alakú szépséget amit kinéztem :(((
Az lenne a kérdésem, hogy ezt az LTD-t nem csak 24 bundos verzióban gyártották, illetve ez eredeti? Kicsit máshogy néz ki a headstock mint a guglis képeken. (Lehet én haluzom be)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22548) nap válasza bigrob (#22547) üzenetére


nap
addikt

Hát ez bűnronda.
Mi a lényeg, hogy olyan gitárt vegyél, amit szeretnél, vagy az, hogy most vegyed?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22549) PETEE78 válasza csadi0011 (#22546) üzenetére


PETEE78
senior tag

Érdemes például népdalokkal kezdeni (Kodály 333 és hasonló olvasógyakorlatokkal), valamint zongorát bevonni a gyakorlásba.

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#22550) PETEE78 válasza csadi0011 (#22546) üzenetére


PETEE78
senior tag

Lehet nem a leggyorsabb módja a kottaolvasás megtanulására, de így be is fog rögződni. Nem érdemes siettetni.

You are being revived

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.