Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Moleman válasza Fitzgerald (#22750) üzenetére


Moleman
addikt

Annyiért szerintem simán. Én sokkal nevetségesebb árakkal fogok nevezni, hátha valamit készletsöpörni akarnak. :))

(#22752) Fitzgerald válasza Moleman (#22751) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Igazad van, lehet 100-ról kéne indulni aztán 110-et mondanak rá. :D

(#22753) Ragnar_ válasza GoTReX (#22749) üzenetére


Ragnar_
addikt

Rocknak se árt a humbucker. Ha van kedvenc zenekar esetleg a műfajon belül, akkor érdemes megnézni, hogy milyen gitárt használnak.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22754) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ahogy látom csak olyan cuccra vonatkozik a dolog, ami központi készleten van. Úgyhogy nem lesz G&L.

(#22755) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

G7th Perfomance 2 kápóra írtam 5000-et, várok. :D

(#22756) Moleman válasza Fitzgerald (#22755) üzenetére


Moleman
addikt

Én is bedobáltam pár ajánlatot, van, ami reális, van ami inkább csak vicc, eddig egy viccre reagáltak, de kedvesen, írták, hogy ez kevés, és felajánlottak egy egész jó kedvezményes árat. :) Mondjuk jó, hogy még időben leállítottak, mert már szaxofonokat nézegettem, hogy harmadáron talán még az is kéne. :D

(#22757) Eastman


Eastman
őstag

2016 Six String Theory Winners & Finalists!

Itt és itt érdemes keresni a magyar neveket!

Grat!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22758) Fitzgerald válasza Moleman (#22756) üzenetére


Fitzgerald
veterán

lol :D

Én csak az akusztikusokat meg a kiegészítőket nézegettem, ha már nincs G&L. Van fent 2 Taylor Big Baby is 152-ért, azt ha 110-120 között odaadják valakinek, az év vétele lehet.
Nekem is jött az ellenajánlat a kápóra, 8000. Illetve 7900, ki van ez találva ugye. Az szállítással együtt 9, holnaputánig kell eldöntenem.
Ha belegondolok, végülis ez 2 csomag húr ára, és mégiscsak az egyik legjobb, ha nem a legjobb kápóról van szó, úgyhogy szerintem viszem.

(#22759) brickm


brickm
őstag

kicsit off, de ha esetleg van valakinek, vagy ismerősének eladó seymour duncan 59-es szett hangszedője (A PAF alapú,csak lényegében teljesen más...) és megválna tőle gondolhat rám, érdekelhet a dolog.

(#22760) Moleman válasza Fitzgerald (#22758) üzenetére


Moleman
addikt

Én a Steinberg UR22 Mk2-re jó ajánlatot kaptam, olcsóbb, mint bárhol máshol, csak 2 napon belül el kéne adnom hozzá az Mk1-emet, annyi szöszmötölést meg nem ér a csere. :) Még 2 olcsó árfekvésű akusztikra várok árajánlatot, az egyiket majdnem biztos, hogy elviszem, ha kicsit is engednek belőle, a másik még kétséges.

A Taylort nemigen adják oda annyiért, nekem a 192 ezres akusztikból 10 ezret engedtek csak. Pedig 100-ért azonnal indultam volna érte. :DD

(#22761) Fitzgerald válasza Moleman (#22760) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az 5%, tényleg nem engedmény, nem látom a logikát a dologban. Ok hogy néhány ezres-tízezres dolgokra korrekt kedvezményt adnak, de szerintem abban az árszegmensben már csak az áru értéke miatt is a 20% lenne a minimum, ha tényleg el is akarnak így adni valamit.

(#22762) Moleman válasza Fitzgerald (#22761) üzenetére


Moleman
addikt

Főleg, hogy helyből drágább, mint máshol, és pl a Codában 10-20 ezer kedvezményt adnak az ilyen értékű gitárokra már önmagában azért, hogy hajlandó vagy megvenni. :)

(#22763) bigrob


bigrob
őstag

Az occó sx 4 húros (53 ezres) basszerból is csak 5 ezret engedtek.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22764) haxiboy


haxiboy
veterán

Na! Egy sima kábel és egy átalakító megoldotta a problémám. Rocksmith tökéletesen megy. Sőt! Latency sincs :-)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22765) Moleman válasza bigrob (#22763) üzenetére


Moleman
addikt

Ti kaptatok választ minden ajánlattételetekre? Nekem ötből csak kettőre válaszoltak, és pont azokra nem kaptam reakciót, amikre komoly ajánlatot tettem, nem csak viccből nyomtam félárat.

(#22764) haxiboy
Szuper, gratula, akkor már ezt is tudjuk, hogy működik. :)

(#22766) Eastman


Eastman
őstag

„Balalajkást keresünk!

Svéd filmforgatáshoz, július végi forgatásra keresünk, saját balalajkával rendelkező, 30-40 év közötti rockzenében járatos zenészt, esetleg rock bandát, énekes – balalajkás – basszusgitáros - dobos felállásban. Orosz rock-dalt kell játszani!

A jelentkezéseket fotóval és telefonszámmal a zoli@opencasting.hu címre várjuk!

Köszönjük, ha megosztással segíted a munkánkat!

Open Casting csapat”

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22767) Fitzgerald válasza Moleman (#22765) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Lehet hogy az első 1-2 vicc után már a többi ajánlatodat meg sem nézték :D

@haxiboy

Micsoda, a Rocksmith működik normálisan sima kábellel, zaj meg latency nélkül? Melyik porton, és pontosan milyen kábeled/átalakítód van ha kérdezhetem?
Már jó ideje nem kapni azt a szaros Real Tone kábelt, Rocksmith-el viszont játszanánk itthon.

(#22768) haxiboy válasza Fitzgerald (#22767) üzenetére


haxiboy
veterán

A dobozát már kidobtam, szimla piros 6.3-as jack-jack kábel. A végén egy 3.5 átalakítóval.
Line-in-be van dugva.
Kalibrálás után nincs zaj, guitar rig is tökéletesen megy, igaz azt csak aiso driverekkel próbáltam a legkiserbb pufferrel, a rocksmith viszont közvetlenül a line-inből kapja a jelet, nincs köztes progi.
A kábel 4.5m hosszú, aranyozott?? végekkel ha minden igaz. A dobozára, meg a kábelre is ha jól emlékszem annyi volt írva hogy : Professional Low Noise Instument Cable.

A konfigomat a profilomban láthatjátok.
Hamarosan barátnőm notiján is ki lesz próbálva csak be kell szereznem egy splittert mert egyben van a csatlakozó mint a telefonoknál (mikrofon+fejhallgató)

A real tone kábel valójában egy olcsó usb-s hangkártya egyedi hardware id-vel.

A játékhoz kell rocksmith no cable launcher. Elég béna vagyok de lefényképezem/videózom nektek hogy működik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22769) Fitzgerald válasza haxiboy (#22768) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az fasza lenne köszi!
De ha nekem van egy USB-s külső hangkártyám 6.3"-as bemenettel, akkor elvileg átalakító nélkül azon keresztül is működhet, vagy nem? Vagy csak alaplapi megoldásokkal működik, és csak 3.5-es vonalmebenettel?
Nem próbáltam még, Rocksmith-t sem vettem még meg.

[ Szerkesztve ]

(#22770) haxiboy válasza Fitzgerald (#22769) üzenetére


haxiboy
veterán

[link]

Ez guitar rig. Még úgy sincs érezhető késleltetés hogy a kimenet a videó kártya hang (hdmi) része a kimenet. A bemenet pedig line in az alaplapi hangkártyán.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22771) bigrob válasza Fitzgerald (#22769) üzenetére


bigrob
őstag

Müxik külső hangkártyával a rocksmith. Anno ux2vel most 1500ftos guitar linkkel nyomtam, csak be kell lőni amit a kolléga linkelt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22772) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az a húrok hibája lehet, hogy mindennap ugyanannyit kell húzni rajtuk? Másnapra mindegyik húr kb negyed hangot lazul.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22773) brickm válasza Plazmacucci (#22772) üzenetére


brickm
őstag

Lehet, de a nutodat se árt megnézni, a hangolókulcs is engedhet, illetve a húrláb is.
A húr a végtelenségig nem tud nyúlni, új húrokra jellemző, hogy felteszed, beállítod, másnap fél hanggal lentebb van minden. De ha ez 1-2-3 napon belül nem áll meg, és hangolgatni kell minden nap a gitárt, az véleményem szerint valamelyik alkatrész hibája. Nem tudom ki mennyit hangolgat én kb hetente 1x nézek rá és akkor se kell utánállítani. 2-3 hétig simán jól megtartja.

szerk.: illetve a húr ha rosszul van befűzve a hangolókulcsnál, tud ilyet okozni. Pl egymáson vannak és beállítás után vissza tud lazulni.

[ Szerkesztve ]

(#22774) Plazmacucci válasza brickm (#22773) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A hur eleg régi. Egyszerre let cserélte az összes szerelék szoval nincs ötletem. Átadom szívesen egy bevizsgálás erejéig :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22775) haxiboy


haxiboy
veterán

Szerettem volna megkérdezni csak mindig kiment a fejemből. Van ajánlott gitárok listája? Vagy a nagyobb gyártók alapértelmezésben ajanlhatóak (Gibson, Fender illetve ezek leányvállalatai)?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22776) BluEyes válasza Plazmacucci (#22772) üzenetére


BluEyes
őstag

A meleg miatt is lehet.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22777) Fitzgerald válasza haxiboy (#22775) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A neten van sok ilyen lista, de hogy ezek milyen szempontok alapján kerülnek összeállításra, az a fontos. Szerintem két dolgot kell figyelembe venni gitárvásárlásnál.
Az egyik az hogy milyen zenét szeretnél játszani, a másik pedig az hogy mennyi pénzed van rá.
Ha valaki komolyan gondolja a gitározást, elektromosból újonnan manapság 70-80000 forint magasságában kezdődnek azok a gitárok, amelyeket már lehet ajánlani.
Akusztikusból 45-60000.
Ezek között akad néhány olyan is, amelyek akár egy magasabb árkategóriában induló modellel is képesek felvenni a versenyt.
Fontos hogy ha kevés pénzed van, inkább használtat vegyél, mint újat.
Hogy mennyire ajánlható egy gitár, azt szerintem az ár/érték mutatón, illetve egy-egy adott modellen keresztül érdemes vizsgálni, nem a márkanév alapján.
Említett anyamárkák kapcsán nem feltétlenül beszélhetünk jó ár/érték arányról, pl. Gibson esetében gyakorlatilag nem létezik ilyesmi. Nekik néhány kivételtől eltekintve gyakorlatilag nincs saját brand alatt futó, jó ár/érték arányú gitárjuk. Ennek a márkaneven túl az amerikai kivételesség-tudat az oka, mondjon bárki bármit. A hogy a Gibsonok az USA-ban készülnek, és az USA made gitárokért szeretnek jókora felárat elkérni, legyen szó bármelyik nagynevű amerikai gyártóról.
Van helyette Epiphone, ami a Gibson leányvállalata. Elég jó ár/érték arányú gitárjaik vannak, és gyakorlatilag az összes klasszikus Gibbo modellnek van Epi megfelelője.
Fender esetében már kicsit más a helyzet. Vannak az USA made Fenderek, és vannak a tömeggyártásban készülő, szintén Fender brand alatt futó modellek. Előbbiek akár Gibson árban is lehetnek, utóbbi modellekre barátságosabb árcímke szokott kerülni, de ez nem jelent akkora minőségbeli különbséget, mint amekkorát az árkülönbség sejtet, sőt. Egy mexikói Fender ár/értékben igen jónak számít.
Nagyon sokszor csak a márkanévre, a custom shopra kérik el a brutális felárat.
Fendernek a Squier a leányvállalata, vannak egészen korrekt modelljeik.
Ha leírod hogy milyen zenét játszanál, és hogy mennyi a keret, biztosan fog tudni valaki jó gitárt ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#22778) haxiboy válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


haxiboy
veterán

Most nagyon olcsón vettem egy gitárt tanulni. Dimavery Stratocaster. Meglepően jól szól. Viszont ha már kicsit jobban megy akkor karácsony környékén lehet beneveznék majd egy Les Paul modellre. Elsőre az Epiphone Les paul special 2 ami egész jónak tűnik, de attól függ mennyi pénzem lesz lehet valami magasabb kategória is. Stratocasterek is bejönnek tetszik a single coil hangzás.
Konkrét stílusom még nincs.
Rocksmithben van minden igazából, ez majd kialakul. :-)
Ismerősöm szerint egy Les Paul kihahyhatatlan a gyűjteményből. Ő már közel 15 éve gitározik, minden van nála otthon, lehet a későbbiekben kérek tőle kölcsön egy-egy gitárt jobban megismerkedni velük.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22779) bigrob válasza haxiboy (#22778) üzenetére


bigrob
őstag

De azt azért csak tudod miket hallgatsz, illetve szeretnél játszani :D
Nekem pl a Les Paul és az Explorer extrém kényelmetlen volt. Ha van rá lehetőséged, ismerősödtől kérd kölcsön vagy próbálgasd nála.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22780) haxiboy válasza bigrob (#22779) üzenetére


haxiboy
veterán

Dubstepet hallgatok főleg. Régebben metal / rock így ezek sem állnak távol tőlem. Nem vagyok válogatós, mostanában főleg Slash és Jimmy Hendrix akiket hallgatok, de ez két véglet kb.
Illetve Pinn Panelle és Linkin Park akiket nagyon szeretek.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22781) Fitzgerald válasza bigrob (#22771) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor csak jó lesz az X-Fi HD USB-vel is, köszi majd kipróbálom.

@haxiboy

Ha a Les Paul forma tetszik, akkor Vintage V100.
Metalhoz ESP LTD EC-256, ha találsz használtan. Érdemes néha ebay-t is nézni, ha használtan vásárolsz.
Külföldön még a Thomann-t érdemes figyelni. Vannak nagyon jó akcióik, nem ritka hogy még postaköltségel együtt is jobban jössz ki, mintha itthon vásárolnál.

[ Szerkesztve ]

(#22782) brickm válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


brickm
őstag

mondjon bárki bármit. A hogy a Gibsonok az USA-ban készülnek, és az USA made gitárokért szeretnek jókora felárat elkérni, legyen szó bármelyik nagynevű amerikai gyártóról."

Ez nem egészen helytálló megfigyelés. A gibson a drága hangszereibe azért odateszi a CTS-t, a bumblebee-t meg az AAA topot, 2darabból ragasztott görcs és hasadásmentes testet... ez az epikről és társairól nem mondható el...
Illetve gibsonnál is megvan az olcsó kategória,ahol nincs prémium alkatrész csak középfelsö kategória... az csak 360k és stúdió a neve.

A marshall angol mégis vetekszik az amerikai erősítők árával,de egy korrekt hazai utánépített jcm800 se 40ezer...az ár a minőség és a ráfordított munka függvénye. És bizony a gyártónak maga a brand és a pr is befektetett munka.

[ Szerkesztve ]

(#22783) Eastman válasza Fitzgerald (#22777) üzenetére


Eastman
őstag

-

haxiboy

Ha a Les Paul tetszik, viszont mégis a stratós single coil hangzás a bejövős, akkor P90-es puki kell Neked...!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22784) Fitzgerald válasza brickm (#22782) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ok, de itt nem ritkán 6-8x-os árkülönbségről és ár/érték arányról van szó ha az Epit és a Gibsont hasonlítjuk össze, pr, marketing ide vagy oda. Azért nagyon nincs ekkora minőségbeli különbség pl. egy Epi standard meg egy Gibbo standard között.
De igazad van, vessük össze őket egy hasonló minőséget gyártó branddel, pl. az ESP-vel.
Az ESP szintén nem olcsó brand, de a Gibson az ESP-nél is számottevően drágább a csúcskategóriában, pedig valószínűleg ők sem költenek keveset marketingre meg r&d-re. És az US modellek esetében (ugye japán-amerikai a cég) az ő árképzésükben is benne van már az USA made felár ebben a kategóriában, de mégsem lépi át olyan mértékben a pofátlanság határát, mint a Gibson.
Én mondjuk nyilván sosem vennék ESP-t sem újonnan, mert számomra nem nyújtana semmi olyasmit, amit egy LTD ne tudna fele annyiért, de ez most mellékes. Csak az összehasonlítás kedvéért dobtam be a brandet.

"gibsonnál is megvan az olcsó kategória,ahol nincs prémium alkatrész csak középfelsö kategória... az csak 360k és stúdió a neve."

Persze van Studio, meg a mindenféle Tribute modellek, de én 300+ ezer forintos gitárt nem neveznék azért olcsónak. Főleg úgy, hogy ez a szegmens jóval zsúfoltabb mint a felsőkategória, bőven akad az LP studiohoz hasonló minőségű ajánlat, még olcsóbban is.

"A marshall angol mégis vetekszik az amerikai erősítők árával"

Igaz, de az erőlködő az kicsit más téma. Ott nem arról van szó hogy kategórián belül sokkal drágábbak a brit cuccok az amerikai cuccnál, ezért nem is bukik ki olyan élesen az árképzés mögött megbúvó olcsó patriotizmus (pedig ott van azért), mint pl. az US made gitárok esetében.

[ Szerkesztve ]

(#22785) Eastman


Eastman
őstag

Van egy pesti mondás, miszerint az savazza a Gibson Les Paul-t, akinek még nincs/nem volt. ;) Sajnos nem találom a kommentet ahol ez anno elhangzott. Hangmesteren talán.

Legendás hangszer. Ülhetsz Kawasaki-ra, de a Harley az más... Másra szolgál.

Peace!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22786) Fitzgerald válasza Eastman (#22785) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Semmi gond nincs a Gibson Les Paul-al az árazáson kívül. A Kawasaki-s hasonlatnak viszont van egy kis elitista felütése, és pont erre építi a Gibson is a marketingjét. És épp elegen hiszik el ahhoz, hogy 3000+ dollárért lehessen adni a Gibsonokat.

[ Szerkesztve ]

(#22787) Eastman válasza Fitzgerald (#22786) üzenetére


Eastman
őstag

Az is lehet, hogy nem jótékonysági egylet és a növekedés meg a profit cél...
(Mondják azt is, hogy minden annyit ér, amennyiért el lehet adni.) Kirk nemrég vett gitárt közel 560 000 000 forintnak megfelelő dollárért. :DDD
Nem ESP-t.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22788) Fitzgerald válasza Eastman (#22787) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ez így tökéletesen igaz. Az a nem mindegy, hogy minek van álcázva.
Egyébként ha kicsit visszavennének az árazásból még nem válnának jótékonysági egyletté.
Más nagy gyártók is képesek növekedni és komoly profitra szert tenni, pedig nem fog ilyen vastagon a ceruzájuk az árazásnál.

"minden annyit ér, amennyiért el lehet adni"

Tökéletesen igazad van. Nekik szerintem egyébként azért is sikerült ennyire elhatárolódniuk a többi piaci szereplőtől, mert ott voltak mindennek a legelején. Amit letettek az asztalra, azt senki sem veheti el tőlük.
De ez a beszélgetés ugye onnan indult és arról szól, hogy ár/érték arányban melyik gitár ajánlható.

Most olvasom a hírt Kirk vásárlásáról. Nem ESP persze, de nem is az Árkádiában vette a gitárt 900000 forintért, hanem egy olyan gitárról van szó ami korábban Gary Moore-é és a Fleetwood Mac gitátosáé is volt, ergo nem vagyok benne biztos, hogy ez jelent bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#22789) Eastman válasza Fitzgerald (#22788) üzenetére


Eastman
őstag

pm...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22790) Fitzgerald válasza Eastman (#22789) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ment vissza!

(#22791) brickm


brickm
őstag

Na ezért szeretem én jobban a Framus és Gretsch gitárokat bármelyik gibson, vagy ibanez gitárnál..
Az elkészítés módja:
[link]

(#22792) cucka válasza brickm (#22791) üzenetére


cucka
addikt

Miért, mert olyan olcsók? :D
Ha valami túlárazott, az pont a Framus/Warwick, az olcsó modellek is simán Gibson Standard árban vannak. Oké, biztos tuti jók, meg Made in Germany.
Gretsch-re most kerestem rá, legolcsóbb USA modelljük 2000 dollár fölött van.
ESP még ennél is drágább, amióta kitalálták, hogy csak a japán custom shop modellekre hajlandók ráírni, hogy ESP. A sima széria modellek E-II néven futnak, és szintén nem olcsóbbak semmivel, mint a Gibsonok. Japán Ibanez dettó.

[ Szerkesztve ]

(#22793) Fitzgerald válasza cucka (#22792) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hol nézed az árakat? Csak mert én akárhol nézem, a 2016-os LP Standard legaláb egy kilóval drágább az E-II Eclipsenél, és az az alja. Van ahol bőven 2 kiló felett van a különbség.

(#22794) cucka válasza Fitzgerald (#22793) üzenetére


cucka
addikt

Guitarcenter.
E-II Eclipse 1700 dollár, rendes ESP 4000-től indul :Y
Gibsonoknál a Standard 2700 dollár, de 1700 körül válogathatsz a különféle szériák közül (Studio, Traditional, mittmén)
Japán Ibanezek 1500 körül indulnak, de ezek arról ismertek, hogy semennyire sem tartják az árukat, ebből elég könnyű akciósan venni olcsóért.
Framus nem nagyon van amerikában, de ott a testvér márka, a Warwick, ők arról híresek, hogy totál el vannak szállva az árakkal.

Fendert kell venni, azok olcsók. :D

[ Szerkesztve ]

(#22795) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok. Előkerestem közben a régi akusztikus (talán klasszikus) gitáromat is, viszont jól emlékeztem és rendbe kéne tenni.
Kérdés hogy lehetséges-e. Több sebből is vérzik szegény, egyáltalán érdemes-e rá költeni.
Egy nagyon régi Peerless gitárról lenne szó, pontos típusát nem tudom. G405 a modell száma, de semmit nem találtam róla. Belül valószínüleg a sorozatszám látható : 800528.

A problémák a következők :
-A hangoló kulcsok közül az egyik javított, eltér a többitől, valószínüleg cserélni kéne mind.
-A nyeregnél lévő műanyag ami a húrokat tartja pozicióban letört, új kell rá.
-A nyak az évek alatt eldeformálódott, nagyon sokat állt mielőtt hozzám került volna (egy lomis piacon futottam bele, állítólag már az embernél is 5 éve kallódott mire elvitte valaki (én)), a húrok húzták, a fa meg dolgozott, így a húrok elég távol vannak a nyaktól.

Más baja (szerintem) nincs. Érdemes lehet megcsináltatni?
Úgy tudom nem egy olcsó darab, de ha több tízezer forintot ott kell hagyni már meggondolom a dolgot.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22796) Eastman válasza haxiboy (#22795) üzenetére


Eastman
őstag

Fotózd körbe Haxi, és linkeld be a képeket pls. Megszakértjük a látottak alapján...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22797) haxiboy válasza Eastman (#22796) üzenetére


haxiboy
veterán

Köszi, holnap jó fényviszonyok között lövök róla egy pár képet :) :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22798) brickm válasza haxiboy (#22795) üzenetére


brickm
őstag

Ha van benne nyakpálca talán érdemes, bár nem biztos, hogy érni fog annyit, amennyit ráköltesz.
Gondolom a bundok se teljesen jók már rajta.

Egy átlag noname műanyag felső nyere 500ft,
alsó nyereg 500ft,
hangolókulcs készlet 2x3-as kétoldali: 3500-5000 körüli forintot képvisel.
Ha nem magadnak cseréled rájön a munkadíj, bundprofilozással húrcserével új húrkészlettel, kb 10k-15,

(#22799) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22800) Plazmacucci válasza Eastman (#22799) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugye nem a kulcsra támaszt?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.