Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) Eastman válasza csadi0011 (#21198) üzenetére


Eastman
őstag

Ezt úgy hívják, hogy építő jellegű vita. Olyan nevek és elvek kerülnek elő amiknek utánanézel és amiket szűrhetsz és továbbgondolhatsz. Az új ismeretekkel továbbgondolod a saját elméleteid is. Unalmas lenne, ha mindig csak helyeselnénk egymás szavaira. A jó vita; érvek kulturált ütköztetése. Ki ez a fakezű akit linkeltél?? ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21202) csadi0011 válasza Eastman (#21201) üzenetére


csadi0011
őstag

Persze, egyetértek, de csak arra értve, amit ti írtatok. Amit rám reagálva írtak, az nagyobbrészt utálatoskodás volt.

(#21203) guitarguy


guitarguy
csendes tag

Eléggé Blikkes jellegű az a Rolling Stone lista... Malmsteen nincs a top20-ban...
Pedig elvileg gitárosok szavaztak. Eddie VH is kb. egy tök kezdő csecsemőnek tűnt mellette az 1 ujjas tapicskolásával, dive bombos hatásvadász szarságaival stb.
Ok, nem a gitártechnika volt a szavazásnál az elsődleges, de akkor is kínos hogy nincs a listán.

(#21204) madgie válasza guitarguy (#21203) üzenetére


madgie
titán

Épp tegnap akartam beírni, hogy jöhet itt bárki a technikákkal, Malmsteen-t mondjuk kutyába se nézem, mert szerintem unalmas cifrázás, amit művel :DDD

Plazmacucci: van (illetve volt) még kazettám is tőle, nem mp3 alapján ismerem :) Ettől függetlenül nem tartom sokra, remélem a tegnapi RHCP csóka fika után nekem is jogom van ehhez :)

[ Szerkesztve ]

(#21205) Plazmacucci válasza madgie (#21204) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lololol de azért az első pár lemezét halottad nem?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21206) AKs válasza csadi0011 (#21011) üzenetére


AKs
tag

Szia!

Személy szerint nagyon értékelem a munkádat, és köszönöm szépen!
Az XLS ki is került a desktopra. Az "501 Gitárakkord" stb. meg van itthon, de ez a megközelítés nagyon tetszik.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21207) Eastman


Eastman
őstag

Milyen finom gitárszóló: [link] :R

Nem sok hangból áll, de nagyon a helyén van!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21208) Ragnar_ válasza Eastman (#21207) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ugyanaz a kategória. (2:07) :R

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21209) csadi0011 válasza AKs (#21206) üzenetére


csadi0011
őstag

:R Köszönöm!

Nem gondoltam, hogy valakit foglalkoztat a dolog. Közben fejlesztgettem. Kijavítottam a hibákat, amiket találtam, meg raktam bele új dolgokat. A Link még mindig ugyan az. Nem tudom, hogy mikor töltötted le, de most felraktam a legfrissebb változatomat. Van benne Capo (nem nagy szám, de ha capoval akarsz nézni valamit, és idegesít, hogy a capo előtti hangokat is kijelöli, akkor jól jön), aztán be lehet állítani, hogy milyen fekvésben lásd a hangokat. (kb ugyan az, mint a capo, csak jobbról balra is kiüti a nem kívánt hangokat), meg egy hang transzformálót is beleraktam, ha valaki mondjuk akkordokkal dolgozik és fel, vagy le akarja vinni a hangokat, abban tud segíteni.
Ötleteket, meg kritikát elfogadok. Szívesen megpróbálok megoldani bármit.

(#21210) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Én is mutatok egy gyönyörű szólót...
Hát mekkorát szól már?? :Y és ez sem egy bonyolult fajta.
Nagyon szeretném ezt játszani, de sajnos sehol nem találok hozzá tabot, fejből meg nem megy a dolog.

(#21211) Ragnar_ válasza MATEO6600 (#21210) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ezt nem lenne nehéz 'kiszedni' pedig. Behangolod a gitárt aztán kikeresed a hangokat nem annyira ördöngős, max nem lesz 100% pontos..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21212) AKs válasza csadi0011 (#21209) üzenetére


AKs
tag

Én köszönöm :)
Tegnap találtam rá, mikor írtam. Az új verziót leszedtem, jó irányba halad a dolog.
Szerintem sok embernek hasznos lenne, akik nem állnak a képzettség kellő fokán, és szeretik az egy-két kattintásos módszereket. Esetleg Keith Richards-nak, a színpadon, amikor épp nem tudja melyik bolygón van :))

"There must be some kind of way out of here..."

(#21213) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Van nekem egy Toledo CG100 WA típusú klasszikus gitárom. Nem vagyok nagy gitáros, csak hobbiból zenélgetek néha haveri körben, amolyan tábortűz körüli hangulat (zaj) keltés fokú a tudásom is.

Na már most elszakadt rajta az E1, és a H2 húr is. Eredetileg Nylon húrok vannak rajta. Szeretném újra húrozni új húrokkal az egészet. Nem tudom, hogy milyen húrt vegyek rá.
Megfordult a fejemben az is hogy fémhúrokat veszek rá, de a húrláb kialakítása miatt ezt az ötletet kukáztam. Nem tudom kibírná-e szegényke a nagy megfeszítést, amit a fémhúrok adnának neki.

Két kérdésem lenne:
1. Valóban felejtős fémhúrokat venni rá, vagy van olyan típus amit bátran rá lehet rakni?
2. Nylon húrok közül melyik az a típus ami ajánlott itthoni hobbi célokra, nem drága, és fényesen, hangosan szól?

Köszi szépen előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#21214) Real Ghoost válasza tzsolesz (#21213) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Felejtsd el az acél húrt, tönkretennéd vele a gitárodat és nem is igazán szólna jól. A normál tension d'addariót ajánlom egyébként ezek közül.

(#21215) Eastman válasza tzsolesz (#21213) üzenetére


Eastman
őstag

Fém húrkészlet felejtős. Elhúzhatja a nyakat, feltépheti a húrlábat. Nézz körül a Segovia hangszerboltban, mondd el mindezt amit itt leírtál, szívesen segítenek.

Tanulmányi kirándulásnak is megfelel a látogatás.

E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21216) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek. :R
Mindenképpen nylon húrkészletet veszek rá akkor.

Real Ghoost Ez megfelelő lenne?

Eastman Vidéki vagyok, nem tudom hol található ez a hangszerbolt, de gondolom nem érné meg felutazni ezért. :) Egyébként szívesen járok hangszerboltokba.

[ Szerkesztve ]

(#21217) Real Ghoost válasza tzsolesz (#21216) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Igen, az otthonra tökéletes lesz.

(#21218) AKs válasza Eastman (#21215) üzenetére


AKs
tag

Én is tisztelettel üdvözlök mindenkit.
Eastman mester meglátását csak megerősíthetem:
Az "elhúzhatja a nyakat" dolgot, mint jó mérnökember én a gyakorlatban bizonyítottam kb. 25 évvel ezelőtt.
Az áldozat egy Cremona csoda volt, később a nyak és a test a ragasztásnál érzékeny búcsút mondott egymásnak. Nem mintha előtte használható lett volna a "kezelés" hatására.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21219) Ragnar_ válasza tzsolesz (#21213) üzenetére


Ragnar_
addikt

Úgy emlékszem nekem volt fémhúros akusztikus gitárom, de az már jó régen volt nem ismerem a mai gyártmányokat, hát annyi hogy fémesebben szól fém húrokkal :DDD de valóban húrlábfüggő, hogy érdemes-e kipróbálni egyáltalán..

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21220) Ragnar_ válasza AKs (#21218) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem is volt egy akusztikus gitárom ami meg a húrláb ragasztásnál adta meg magát...

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21221) brickm válasza Ragnar_ (#21219) üzenetére


brickm
őstag

A nylon húros gitárok illesztése, ragasztása, anyaga nem alkalmas arra, hogy a fémhúrok által keltett jóval nagyobb feszítő erőt megbírja. Ekkor szokott a húrláb és a nyak elválni a testtől. Javítható, de kellemetlen.
Vannak gitárok amik megbírják ennek ellenére a fém húrt, de nem feltétlen érdemes kísérletezni, mert egy 30ezres gitár törött nyakát sokba kerül javíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#21222) Ragnar_ válasza brickm (#21221) üzenetére


Ragnar_
addikt

Egyetértek, de amikor én kísérleteztem, akkor még csak könyvtárakban volt internet, úgyhogy tapasztalat híján megkockáztattam, néhány nap múlva a felvált húrláb látványa nem volt kellemes :DDD Egyébként úgy tudom gyártanak fém húrokat is kifejezetten akusztikus gitárokra, de nem akarok hülyeséget mondani, rég nincs már akusztikus gitárom.
(Az is lehet, hogy a fémhúrral is használható akusztikus gitár kicsit más kialakítású, bár ránézésre nem mindegyik típus..[link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21223) tzsolesz válasza Ragnar_ (#21222) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mert az egyik akusztikus gitár, a másik klasszikus gitár. Én sem tudtam régen hogy a "dob" gitároknak 2 fajtája van.
Az akusztikus gitároknak elvékonyodik a nyaka is, és erősebb a felépítése. Gondolom benne vannak az elektromos gitárra jellemző fém alkatrészek is.

(#21224) Ragnar_ válasza tzsolesz (#21223) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az nem kizárt, ránézésre nekem nagyjából egyformák ugyanúgy van ragasztott húrlábas változat stb..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21226) Eastman válasza tzsolesz (#21223) üzenetére


Eastman
őstag

Téves.

A klasszikus (mint zenei műfaj), nejlonhúros (mint jellemző) gitár is akusztikus. Hiszen az üreges testben visszaverődik a húrok által megrezgetett levegő. Ebből ered a hallható hang, az akusztika elvén.

...és valóban, ilyen a fémhúros, szintén "doboztestű" ún. "western" gitár is. Mindkettő akusztikus. Mindkettőnél fontos tényező a test faanyaga, annak tulajdonsága, hiszen ez a "doboz" lesz a hangerősítő.

A népszerű, közismert elektromos gitár leggyakrabban tömör fa testű, ahol nem a testben képződik a hang, hanem pick-up-ok mágneseinek és réztekercseinek segítségével az elektromágneses indukció elvén. Lényegében itt a test anyaga szinte mindegy.

A legegyszerűbben; amelyiken kör alakú hanglyukat látsz a húrok alatt és megkopogtatva a testet, mély, öblös, "doboz" hangot hallasz, az a gitár nagy eséllyel akusztikus gitár. Függetlenül a húrok anyagától. ;)

Ez persze ennél összetettebb, nagyon leegyszerűsítettem. Köszönöm, ha kiegészítitek, lektoráljátok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21227) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Elmúltak már ezek a Jolanás-Musimás idők - hála az égnek -, ha nejlon helyett fém húros hangzásra vágyik valaki, nagyon olcsón tud ilyen gitárt venni akár újonnan is, teljesen felesleges emiatt kockáztatni, hogy tönkremenjen a nejlon húros gitár.

A klasszikus gitár is akusztikus nyilván, de mégis úgy van elterjedve, hogy a klasszikus = nejlon húr, akusztikus = fém húr. Valóban nem teljesen helyes ez így, de legalább kevésbé keverik össze őket.

(#21228) izomhod


izomhod
senior tag

hejhó!

egy 3éves kissrácnak szeretnék valami gitárszerűséget venni, mert nagyon szereti az enyémet, de legyen már neki is egy sajátja, még ha nem is tanulni, de azért ismerkedni.

hathúros pici gitár?
ukulele?

vagy mivel érdemes kezdeni, valakinek van ilyen tapasztalata?

köszi

(#21229) brickm válasza izomhod (#21228) üzenetére


brickm
őstag

baltanyélgitárral :)

nem tudom amugy, csak tipp volt.

(#21230) Eastman válasza izomhod (#21228) üzenetére


Eastman
őstag

Ha ukulele, akkor gitáros logikával baritont. Hadd szokja a leendő hangolást is a gyermek...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21231) Bobrooney válasza izomhod (#21228) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gyereknek ilyesmit lenne érdemes, lehet hangszóróval is tolni, meg bármilyen erősítőbe is mehet :)

(#21232) BluEyes válasza izomhod (#21228) üzenetére


BluEyes
őstag

Még túl kicsi. Az érdeklődése inkább arról szól, hogy téged utánoz. Labda, kard, kisautó, mesekönyv, ezek kellenek neki most még.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21233) Ragnar_ válasza BluEyes (#21232) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem is keresztbe vannak az az ujjaim mikor nincs tartalék húrkészletem és a gyerekek elkezdik 'pengetni' a húrokat :DDD. Lehet megunja 2 nap alatt, ha te nem azon játszol, ukulele meg jól mutat a falon is.. :D (nameg olcsóbb is)

Ez inkább a #21228-ra ment

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21234) csadi0011 válasza Eastman (#21230) üzenetére


csadi0011
őstag

Vagy Basszus Ukelele. EADG. Anyu meg dobol és kész a családi banda. :D

@(#21212) AKs: Igazából a szempont nálam az volt, hogy magamnak csináljak egy olyan rendszert, amivel az én szintemet fejlesztem. Ugye ehhez azért kell egy kis ismeret már. A giutar pro-ban van jó 1-2 kattintásos akkord lesegető. Sőt, többet is tud. Belépsz és nyomsz egy A betűt. Ugye a különbség annyi, hogy az külön mutogatja meg, hogy milyen formákban lehet lefogni az akkordokat. Én szándékosan csináltam olyat, ahol nem a lefogás a lényeg, hanem az akkord hangjainak mutatása a gitár minden részén. És majd én eldöntöm, hogy hol akarom lefogni. Csak ugye tudni kell, hogy mivel jár. Pl, ha nem az akkord első hangja van a basszusban, akkor már más, meg, ha nem minden hangját fogom le az is. Ilyet nem tud eltéveszteni az, aki a guitar pro-n nézi, vagy könyvből.

[ Szerkesztve ]

(#21235) AKs válasza csadi0011 (#21234) üzenetére


AKs
tag

Megvallom őszintén gp6 meg van, de az általad leírt módszert nem ismertem, mondhatjuk úgy is, hogy nem mélyültem el benne. Ma megint tanultam valamit. :) A többivel maximálisan egyetértek, hozzátéve, hogy nem csak akkordok, hanem skálák esetén is hasznosnak tartom a munkádat. Persze az ujjrenddel azért nem árt tisztában lenni. A Te táblázatodban az áttekinthetőség, egyszerűség tetszik (többek közt).

"There must be some kind of way out of here..."

(#21236) guitarguy válasza izomhod (#21228) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Gyerek méretű elektromos gitár-ra teszem a voksom. Az ukulele kukába való.

Aztán vegyél fülest is a gyereknek, ha nem akarsz agyfaszt kapni egy idő után. :D

(#21237) bodza21


bodza21
csendes tag

Sziasztok.Régóta van akusztikus gitárom, de most szeretném meg venni első elektromos gitáromat.
Használtakat nézek a jófogáson, kettöt találtam. Szeretném a véleményeteket kikérni hogy melyiket válasszam. Nem akarok koncerteken fellépni vele, csak itthon játszani rajta és nem rendszeresen.
Itt a két link:

http://www.jofogas.hu/budapest/Cort_Z_42_elektromos_gitar_38461553.htm?first=1

http://www.jofogas.hu/budapest/SX_Custom_Handmade_elektromos_gitar_elado_vagy_csere_38382674.htm

(#21238) Bobrooney válasza bodza21 (#21237) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Teljesen más hangja lesz a 2-nek, a Stratoval lightosabb hangzásokat fogsz tudni elérni, mint a másikkal. Milyen stílusra használnád?

(#21239) bodza21 válasza Bobrooney (#21238) üzenetére


bodza21
csendes tag

Nem vagyok elkötelezve egy stilushoz sem. Minden zeneszámból csak egy szeletet játszom. Saját használatra tanulgatni akarok. Tetszik a country, blues és a metál is.

(#21240) bodza21 válasza bodza21 (#21239) üzenetére


bodza21
csendes tag

Bocsánat a tudatlanságomért, de melyik a strató?

(#21241) brickm válasza bodza21 (#21240) üzenetére


brickm
őstag

A feketefehér 3 Single coillal. Igazából majdnem mindegy Melyiket veszed, de az alakja miatt nekem szimpibb a cort.

[ Szerkesztve ]

(#21242) bodza21 válasza brickm (#21241) üzenetére


bodza21
csendes tag

És hangzásban melyik a szebb?
A youtubén találtam a cort z 42-röl videót, de a SX Custom Handmade-röl nem

(#21243) Bobrooney válasza bodza21 (#21242) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Pedig annyi van mint az állat Sx Stratocaster, ez 62-es modell lehet.
pl egy videó, direkt kerestem ilyet, h otthon se érjen meglepetés.

(#21244) Eastman válasza guitarguy (#21236) üzenetére


Eastman
őstag

Aha, kukába. Szegény Harrison, ha ismert volna. Átadhatnád neki a nagy tudományt. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21245) AKs válasza bodza21 (#21237) üzenetére


AKs
tag

A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz). Továbbá a metálkodást a másik darabbal merészen elfelejtheted.
Én, ha az általad adott információk alapján kellene döntenem egyértelműen a Cort-ot választanám.
(Egyébként van itthon többek között Cort KX1Q és olcsóbb/drágább strat., is.)

[ Szerkesztve ]

"There must be some kind of way out of here..."

(#21246) Bobrooney válasza AKs (#21245) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"A Cort-tal a fix húrláb + testen átmenő húrozás miatt szerintem egyértelműen kevesebb nyűgöd lesz (jobban tartja a hangolást ebben az árkategóriában, a sustain is jobb lesz)."

Kétlem hogy a stratoval több nyűg lenne. A jobb sustain-t meg meg kell fizeni nincs mese, tehát ezen az árkategórián majdnem felesleges. Kétlem hogy a Cort megérné a felárat, ha csak tényleg nincs szüksége a humbuckerre.

(#21247) AKs válasza Bobrooney (#21246) üzenetére


AKs
tag

Ebben az esetben (kevesebb nyűg) nem értünk egyet, tehát 1-1 :) Peace.

"There must be some kind of way out of here..."

(#21248) Bobrooney válasza AKs (#21247) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem kötekedek de mi a nyűg vele? Csak kíváncsi vagyok.

(#21249) guitarguy válasza bodza21 (#21237) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Mind2 valszeg kuka. Használtan Cort m600, kx1q alá nem adnám. Meg van egy jóféle LP copyjuk is.
Ezeket kb 60 körül megtudod szerezni használtan. (+ az se árt ha félreteszel kb 15 ruppót, mert kb úgy jársz mint én, h hiábba ellenőríztem le jól amikor vettem a gityót, csak kellett rajta bundot csiszoltatni...)
Ez alatt ne vegyél gitárt.

Újonnan jó(kezdőknek és középhaladóknak alkalmas) villanyos gitár kb. 100 ruppó minimum.
+40-50 ropi értelmes pickupokra.

Luxus hobbi na, még amatőr szinten is.

(#21250) Real Ghoost válasza guitarguy (#21249) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

40-50 ropi pickupokra kezdőknek? Mikor hallja meg szerinted a különbséget?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.