Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) fattyu


fattyu
veterán

valahogy nem bírtam otthagyni egy blacktop jaguart...

érdekes ez a 24es scale. nyujtani picit nagyobb élmény mint a washburn n4en.... :D

főleg most hogy ujrahúroztam. 13as szett volt rajta. értem én hogy rövidebb a menzúra de a mély E-n konkrétan basszusgitár érzetem volt. alapvetően 10es használok, erre 11est tettem és nagyon bejön.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34002) Goose-T


Goose-T
veterán

Akciós a kínai aktív pickup! Ne felejtsetek el venni hozzá 25k-s potit, mert az nem jár hozzá. Szerencsére az is akciós! :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34003) bigrob válasza Goose-T (#34002) üzenetére


bigrob
őstag

De szeretem a mobil linket asztalin megnyitni.. :DDD
Nem szabad, már így is egy rakat cuccot berendeltem... Becsúszott egy Timex óra is... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34004) nap válasza Nunder (#33997) üzenetére


nap
addikt

Szerintem: [link]
Esteleg [link]
Vagy ott a PRS SVN. A PRS 24-7-et nem ajánlom, az rövid menzúrás.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#34005) Alexios válasza Kobe (#33995) üzenetére


Alexios
veterán

Most is 48 órát ír ki, de mikor meg akartam venni, azt írja lejárt a kupon 31-.én :(

(#34006) Kobe válasza Alexios (#34005) üzenetére


Kobe
veterán

Igazabol mi degy mert holnap raknak fel ujat ugyis :D
Hirlevelre erdemes feliratkozni, azert is adnak kapasbol egy 10dollaros kupont, meg emailben kuldik az ujakat

(#34007) Alexios válasza Kobe (#34006) üzenetére


Alexios
veterán

Jaja, szerintem teljes áron nem is lehet náluk venni kb semmit, de 50$-t még nem láttam, ennyit már megért volna. Na majd legközelebb :D

Peavey Revalverre is érdemes ránézni amúgy ha érdekel vásárlás, csak 100$ a full verzió, és szerintem elég jól szól.

[ Szerkesztve ]

(#34008) Kobe válasza Alexios (#34007) üzenetére


Kobe
veterán

Bias lesz csak kerdes a tabletes vagy desktop valtozata.... Lehet kozeljovoben lesz cuccolas, inagazas masik orszagba, aztan meg nem eldontott mi lesz a cipelős cucc ilyen celra

(#34009) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Bocs, ezt is akartam linkelni, de nem jutott eszembe. Tessék, hang: katt

(#34010) Eastman


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34011) Eastman


Eastman
őstag

(...)

“A Queen mindig előreküldte az egyik tagját tájékozódás céljából, mielőtt egy számára ismeretlen országban lépett volna fel. Hozzánk Brian May és két kísérője érkezett jó egy hónappal a koncert előtt. Éppen őket vártam az Intercontinentalban – ugyanis az egyik fontos dolog, amiről meg akartak bizonyosodni, hogy a helyi szervezők meg tudják-e védeni az inkognitójukat –, amikor hívást kaptam. Angolul szólt bele egy hang, és elmondta, hogy lerobbant a limuzinjuk, de eljutottak valahogy a legközelebbi falu kocsmájáig. „Merre vannak?” – kérdeztem rémülten. „Valami bájatorbegi a hely neve” – hangzott a válasz. Tehát a biatorbágyi kocsmához kellett hajtanom lóhalálában, miközben lelki szemeim előtt már a falu teljes lakossága rárontott Brian Mayre, és a ruháit tépkedte. Berohantam a helyre, ami egy lepukkant, füstös vidéki kocsma volt, férfiak üldögéltek az asztaloknál a hosszúlépésükkel, szemben pedig egy mindenféle kilöttyintett lőrétől nedves fémpult, amin három, tetőtől talpig bőrruhába öltözött ember könyökölt. És hihetetlenül boldogan vigyorgott! Egy fillér nem volt náluk, csak hitelkártya, a kocsmáros meg vállon veregette és megkínálta őket keverttel, Brian még évekkel később is emlegette, hogy milyen finom volt a kevört. Megvendégelték anélkül, hogy bármi sejtelmük lett volna arról, hogy ő a Queen gitárosa, és ez rendkívüli boldogsággal töltötte el.”

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34012) #96302336 válasza Eastman (#34011) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez általában igaz az összes világszárra nálunk, itt nem fogják megrohamozni őket a rajongók, és letépni rólunk mindent, mert ereklye. Svarci is milyen békésen kolbászolt BP-n, sőt, a Gucci-ba be sem engedték :DDD Meg beugrott Angyalföldre egy edzőterembe csak úgy, stb stb...
Ide szeretnek jönni a hírességek, itt nincs istenkultuszuk.

(#34013) fattyu


fattyu
veterán

kezdő tévelygési sokadik felvonás. megtaláltam a tökéletes lakás ampot. per pill. :D
azért per pill mert nincs rajta effekt loop meg external speaker out. ez meg később lehet gond. viszont amit ad így direktben abba szerelmes vagyok.

Laney lc15-110 egyszerűen zseniális. a reverb változata viszont tudja mindezt. na majd figyelek.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34014) brickm válasza fattyu (#34013) üzenetére


brickm
őstag

Ha elfogadsz egy baráti jótanácsot, szobagitározásra ne vegyél csöves erősítőt.Inkább modellezőst.

(#34015) bigrob válasza brickm (#34014) üzenetére


bigrob
őstag

Otthonra:
BIAS>Minden más ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34016) brickm válasza bigrob (#34015) üzenetére


brickm
őstag

Inkább egy multi. Mire megveszed az usb hangkártyát meg a biast régen kaptál multit. Zoom vagy digitech. Probára is viheted. Erősitőre is kötheted. Stb. Praktikusabb.

(#34017) bigrob válasza brickm (#34016) üzenetére


bigrob
őstag

Az a baj, hogy Helix LT alatti multit nem vennék, és akkor ne beszéljünk az árakról.. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34018) fattyu válasza brickm (#34014) üzenetére


fattyu
veterán

de miért?

nem panelban lakok, igazi falak vannak. ez a laney halkan is gyönyörűen szól, hallom a cső sikítását és orgazmus.

10" nekem ide teljesen jó. Itt a lakásban semmi nem szólt még ilyen szépen telten gyönyürűen.

modellezni pedig nem akarok.

Nem mondom az 50 meg 100 watt csövek tényleg feleslegesek ide. de ez szerintem nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34019) NeoPampalini válasza bigrob (#34017) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na ja. Ízlés dolga, ha egyedül csinálnék otthon felvételeket - mármint nem csak saját szórakoztatásra, hanem a nagyközönségnek - akkor hangkártya + SW vonalon gondolkodnék, mert nem foglal (túl nagy) fizikai helyet, és adott esetben olcsóbb, mint egy hi-end multi.

Otthonra "rendes" cuccot (erősítő/láda, vagy kombó) nem vennék, egyszerűen azért, mert nem praktikus. Ha lenne helyem, akkor esetleg egy iso box-ba bezárt láda mehetne bemikrofonozva (mint ahogy a korábban már említett Eytschpi42 is teszi), és akkor kevésbé zavarja a lakóközösséget. :D
Plusz így lehetne keverni egy DI jelet a mikrofonról érkezővel, királyság lenne. :)

Persze tény, hogy ezek egyike sem hozza azt a gatyaszár-rengető élményt, mint amikor rendes hangerőn megszólal egy komplett erősítő cucc, az is igaz. :DDD

(#34020) Alexios válasza fattyu (#34018) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom, nekem volt egy EVH 5150 15W lunchbox erősítő, a 4 watt módjában mikor épp egy picit feltekertem volt lakásban értékelhető hangereje, annál feljebb már bőven túlzás volt :DDD

(#34021) NeoPampalini válasza fattyu (#34018) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ja, az király, ha nincs szomszéd, akit zavar a zajongás. Amikor 2x költöztünk (egyszer lakásból házba, ahol a legközelebbi szomszéd is jó messze van, meg közben próbateremből próbaterembe), otthon volt az erősítő/láda pár hónapig. Jól szólt, na. :DDD

(#34022) fattyu válasza Alexios (#34020) üzenetére


fattyu
veterán

nyilván nem mindegy mire kötöd. 12"nem igazán sikerült normális hangerővel emészthető hangot kihozni. ( tranyósból sem. )

Azért hangsúlyoztam hogy az ebben levő celeszcsön 10" al viszont botrány jó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34023) bigrob válasza NeoPampalini (#34019) üzenetére


bigrob
őstag

Szomszédot konkrétan nem zavarja illetve nem érdekel... :DDD
Volt mar a kb 3x3m-es kis szobámban peavey vk100 es 412 láda is, aztán 6505+ 112 kombó.. :DDD
~100 rugóig bezárólag nem találkoztam multival aminek ne lett volna számomra mű hangja, ez a hangkártya, bias, jbl LSR308 kombó az eddigi legjobb ár-érték-méret arányú cuccom. Végre elférek a szobában. Szomszédot ezzel is el tudom üldözni itthonról :DD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34024) Plazmacucci válasza bigrob (#34023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most min nyomod?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34025) kemotox


kemotox
addikt

Srácok olyan van, hogy olyan láda, olyan hangszóróval, ami gitárral meg bézzel is frankó? Megszólalnak a szükséges frekik ahogy kell, meg mittomén. Tök fasza lenne itthonra egy ultimate láda + 1-1 multi, osztcsá. És még vinni is lehetne haverhoz lekvározni. ("dzsemmelni", de hát itt ugye magyarul beszélünk vagy mi ;] )

(#34026) fattyu válasza kemotox (#34025) üzenetére


fattyu
veterán

mijaza bézzel?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34027) Tommyka21 válasza bigrob (#34023) üzenetére


Tommyka21
tag

Bias-ból a Pro-t használod vagy a Standard-ot?
Azon agyalok én is melyik lenne a megérős :D...

(#34028) kemotox válasza fattyu (#34026) üzenetére


kemotox
addikt

bögö

(#34029) Plazmacucci válasza fattyu (#34026) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bass (fish)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34030) Alexios válasza fattyu (#34026) üzenetére


Alexios
veterán

Elírta, mézzel lett volna

(#34031) NeoPampalini válasza kemotox (#34025) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

fEARful (katt)

Nem lesz occó. :DDD

Vagy valami hasonló, tweeter nélküli cucc, ami nem direkt erre (gitár) vagy arra (basszus) van tervezve.

Esetleg, ha tényleg kísérletező kedved van, lehet építeni hasonlókat az olcsóbb Eminence hangszórókkal is, mit tudom én, egy mezei 10"-es vagy 12"-essel egy kompakt láda.

(#34032) Alexios válasza NeoPampalini (#34031) üzenetére


Alexios
veterán

Akkor már egyszerűbb egy sima PA hangszóró/studio monitor, aztán line outból az megy rá amit akarsz, nem?

(#34033) Plazmacucci válasza Alexios (#34032) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pl Peavey KB sorozat, billentyűhöz van, de mindenre jó. Gitárral és multival játszottam rajta.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34034) NeoPampalini válasza Alexios (#34032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, van ez a para a tweeter vs. torzított gitárjel kapcsán, de egyébként igen, az is járható. Ha erősítő sincsen, akkor aktív ládát kell venni, és kész. :)

(#34035) consono válasza Alexios (#34032) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem is ez a jó út, a multiban úgy is van erősítő szimuláció, annak jobb is az FRFR hangszóró...

"In God we trust. All others must bring data"

(#34036) FockeWulf válasza kemotox (#34028) üzenetére


FockeWulf
tag

A lekvár és a dzsem nem ugyanaz :P :D

(#34037) brickm válasza fattyu (#34018) üzenetére


brickm
őstag

+Bigrob

JA hát ha a szomszéd le sz rja oké. Nekem egyik lakásban sajna az 5wattos kis kombótól is kaikadt a mutató. pedig sose volt maxon. Az alattam lakó felhergelte a szembeszomszédját is, aki állítom nem is hallott belőle semmit de zért pampogott.. Mondjuk nem nekem, mert annyira nem volt kemény legény(bár egyszer a feleségét (XDXD) felküldte, hogy szóljon, ogy maradjak csendbe....:D) a lényeg, hogy 11 csendháborítás miatti feljelentés ül a helyi rendőrkapitányságon ellenem(amiből van olyan is, amikor a rendőrök az ajtó előtt vártak engem, míg hazaérek, mert nem is voltam otthon :D hangos lehettem.. :D) ja és nem panel volt, tégla. Újféle.

(#34038) fattyu válasza brickm (#34037) üzenetére


fattyu
veterán

én ÖREG körfolyósóban lakok. ebből még nem sajnálták. alattam senki. csak felettem és egy oldal mellettem van. eddig nem ugatott senki.

persze lehet nem mernek :D 3 nagy fekete kutyával élek itt 180+ 100kg+ szakáll nem mosolyog :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34039) NeoPampalini válasza fattyu (#34038) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

:DDD

(#34040) brickm válasza fattyu (#34038) üzenetére


brickm
őstag

PLusz patológus vagy, tedd hozzá, hogy teljes legyen a kép :D

(#34041) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Valaki otthon van Guitar Rig-ben, vagy Bias FX-ben? Ehhez a zenéhez milyen preset kell, sehogy sem tudom belőni, annyi preset van ezekben.

[ Szerkesztve ]

(#34042) Plazmacucci válasza fecaga21 (#34041) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindegy, csak ne legyen közepe a hangnak és zizegjen eléggé :))

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34043) Tommyka21


Tommyka21
tag

Kollégák!
Vki tudja mikor lesz ősszel Music Expo?
Előre is köszi :D!

(#34044) kemotox válasza Tommyka21 (#34043) üzenetére


kemotox
addikt

Mi keressük ki neked vagy mi?

(#34045) Tommyka21 válasza kemotox (#34044) üzenetére


Tommyka21
tag

Csak gondoltam hátha vágja vki mert a céges gépemen a tűzfal miatt nem tudom csekkolni :D:D..

De azt hiszem kulturáltan tettem fel a kérdést :DD !

[ Szerkesztve ]

(#34046) Moleman válasza Tommyka21 (#34045) üzenetére


Moleman
addikt

Október 5-7, expo. :)

(#34047) Tommyka21 válasza Moleman (#34046) üzenetére


Tommyka21
tag

:R
Köszöntem Uram!
Valaki m1 esetleg?
Jó lenne ha a Marshall falhoz nem a hulladék Csapdás gitárt raknák oda megint:D...
Semmi bajom a Csapdával meg a Schecterrel, de az a gitár :D:D:D...

[ Szerkesztve ]

(#34048) kemotox válasza Tommyka21 (#34045) üzenetére


kemotox
addikt

A gugel is tiltva van? És telefonod sincs? Hagyjuk már. Hamarabb kikereshetted volna magadnak a választ, mint mire leírtad a kérdést...
:D :D :D :D :D :D
:D :D :D :D
:DD :DD
:D :D :D :D

(#34049) bigrob válasza Plazmacucci (#34024) üzenetére


bigrob
őstag

Scarlett 2i2, BIAS, 2db JBL LSR308 hangfal.
Sem időm, sem energiám még 3 emberrel összeegyeztetni próbákat ne adj Isten fellépéseket, úgyhogy jó ez nekem itthonra szórakozni. :)
Amikor fattyu jött a Kramer LP-ért lányos zavaromban, szombaton hajnali délelőtt 11-kor annyira toppon voltam, hogy egy 3 akkordos Airbourne - Fat citynél több egyszerűen nem jutott az eszembe.. Azóta szégyellem a pofámat.. :DDD

(#34027) Tommyka21
A virágboltit...

(#34037) brickm
Fogalmazzunk úgy, hogy engem nem érdekel, hogy a szomszédot mi zavarja.. :DDD
Idehozott vagy 6db Taigetosz+ menhelyi kutyát (amivel semmi bajom nem lenne, de ezeknek valami agyi problémájuk van... 1-et kinyírt a többi aztán hozott megint még... Számtalan macskáról ne is beszéljünk. Ürüléket nem szedi össze, udvara úgy néz ki mint egy roncstelep...
Szegedi haverom beröffentette az Ampeg basszer fejet a 2db ember méjetű ládával a panelban Szögeden és 5 percen belül mentek a rend őrei.. :DDD

(#34038) fattyu
Ha meg bemernek szólni rájuk uszítod a zasszonyt IS! :DDD

(#34041) fecaga21
Keress rá BIAS cloudban, hogy "smashing pumpkins".
Valszeg nem lesz tökéletes, de én még nem töltöttem le olyan presetet amibe ne nyúltam volna bele.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34050) fattyu válasza bigrob (#34049) üzenetére


fattyu
veterán

mind a 3 kutya fiu ;] ;]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.