Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Bobrooney válasza Eastman (#21100) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én inkább befűtök :DDD

(#21102) kemotox


kemotox
addikt

(#21103) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A közeljövőben rászánom magam, hogy keressek egy tanárt, akár csoportos órára is szívesen járnék. Valakinek esetleg van egy jó tippje / bevált oktatója a fővárosban?

<< Heimdal >>

(#21104) Real Ghoost válasza Retekegér (#21103) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Kérdezd meg tőle, hogy Ő kitől tanult, 2 éve gitározik és 16 éves... :)

Eastman: köszi a köszöntést.

[ Szerkesztve ]

(#21105) Eastman


Eastman
őstag

Széttört álmok, avagy nyolc hónap a megvilágosodásig.

SzobaMETTÁÁÁÁL !!!4!!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21106) Real Ghoost válasza Eastman (#21105) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Valahol a nappaliban nekem is van egy ilyen... :D de meguntam cipelni és inkább egy Roland Cube-t használok. Akinek ilyen cuccai vannak, előbb utóbb rocksztár lesz, vagy eladja :)

(#21107) Plazmacucci válasza Eastman (#21105) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ládát keresgélek, bár nem sos. Jó ár az ilyen?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21108) Real Ghoost válasza Plazmacucci (#21107) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Állapottól függően lehet olcsóbbakat is kifogni, meg érdemes átgondolni, hogy milyen zenére kell, és a hangszóró típusát is ahhoz megválasztani.

(#21109) Eastman válasza Plazmacucci (#21107) üzenetére


Eastman
őstag

Stage cucc. Nincs belelátásom. Egyre inkább mozdulok a nejlonos akusztikus felé.

Villanygitárhoz én is a kis Rolandot használom.

Ma legyen láda nap! ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21110) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

130ért is van egy a GS-en, helyileg Szolnok, az is szobában volt tartva és még garis. Ha ilyet akar valaki, az már jó vétel lehet.
De aki nem nagy színpadokon játszik annak teljesen felesleges, akármekkora erősítőt teszel rá, eszméletlen hangos lesz. (próbáltam 15W tranyós marshallal, leviszi a fejed :D )

[ Szerkesztve ]

(#21111) brickm válasza Real Ghoost (#21110) üzenetére


brickm
őstag

én 10wattos tda-s erősítőt dugtam rá, azzal is bitang hangos.
Otthon nem is használom, le van takarva. Csak egy 2x10"-est, az is épp elég vaddisznó.

(#21112) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Tervezem eladni a 15W-os Marshall Bass kombómat, nincs leharcolva, és sokat nem is volt nyúzva.
Érdekel valakit?

(#21113) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Megvettem kriszneuer kollégától a fender kombót. Nagyon patika a cucc, tényleg olyan az állapota mintha én vettem volna ki a dobozból.(Eastman, te dobtad fel az ötletet, hogy bótoljam le, köszönöm, jó tipp volt.)
Viszont most kicsit megtorpantam...
Tudok fejből néhány alap dolgot.(Smoke on the water egyszerűsített intro, Thunderstruck, Für Elise, Wasting love intro, Kiskece lányom, valami White stripes számot, meg egy Linking park szám elejét.) Ezek mennek egész jól, a sebességet még lehetne növelni...
Tabokból tanultam, viszont a bonyolultabb tabokkal nem tudok mit kezdeni.
Hogyan tovább? Azon gondolkodom, hogy meg kéne tanulnom néhány alap akkordot. Ti melyikeket ajánlanátok? Olyanokra lenne szügségem amivel már menne néhány dal.
Előre is köszi!
Htc

(#21114) brickm


brickm
őstag

Ha már láda napot tartunk:
Fender twin reverbem 2x12"-es ládával, amikor így itthon játszok rajta eléteszek mindig egy kompresszort és egy tube screamert kb 15%-os drive-al.
A compresszor azért kell, mert a fender erősítők kiemelkedően érzékenyek a magas hangok pattanására. Régen sokat sípolt emiatt a fülem próba után. Azóta zárt térben MINDIG teszek be kompresszort jelútba.
A felvételt 2 sztereó eszközzel készítettem, de nem lett jó az elrendezés, ezért a magasak kicsit hiányosak, a mélyek kicsit tompák, de azért kb lehet érzékelni a dolgot. Legközelebb jobban elhelyezem majd őket.
Megpróbálok majd a 4x12-es ládáról is csinálni hangot. Meg a 2204-ről, illetve összehasonlítást a 1101-es multi szimulált vonaljelével szintén 2204-es presettel.
[link]

(#21115) brickm válasza HTCX715 (#21113) üzenetére


brickm
őstag

"Azon gondolkodom, hogy meg kéne tanulnom néhány alap akkordot. Ti melyikeket ajánlanátok?"

Mindet....
Hallgass punk zenét, vagy tankcsapdát, azoknak vannak 3 akkordos számai. E Em A Am C, D, ezekkel sokmidnent ellehet játszani.

(#21116) HTCX715 válasza brickm (#21115) üzenetére


HTCX715
tag

Mindet? Egyáltalán hágy darab van? :D (van egy könyvem: 501 akkord)
Rendben köszi holnap hozzá is látok! Tcs sokat hallgatok, a punk számok is mennek.

(#21117) bigrob válasza brickm (#21114) üzenetére


bigrob
őstag

Észre se vettem, hogy soundcloudos csoportunkba tettél fel új finomságot :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21118) Eastman válasza HTCX715 (#21116) üzenetére


Eastman
őstag

Mail ment...

Örülök, hogy összejött a bolt! Bármi eszedbe jut, nyugodtan kérdezd meg itt. Előferdül, hogy valakinek szr napja van közülünk és rutinból leolt (Fáradt Gőz!), de másnapra a többi öt biztosan segít. Alapvetően jó srácok járnak ide. „A legrhadtabb arcok az egész északi féltekén.” :D :DDD ;]

R&R!

Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21119) brickm válasza bigrob (#21117) üzenetére


brickm
őstag

Nem úgy jött össze a dolog, ahogy akartam :D
Vártam, hogy jöjjön rá a sok breking the law.... aztán mondjam, hogy NEEEEEM :D
de hogy elsőre beletrafáljatok :D

(#21120) Bobrooney válasza brickm (#21119) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hehe akkor jól tudtam, Ó mami, Ó mami.. :D [link]

(#21121) kriszneuer válasza HTCX715 (#21113) üzenetére


kriszneuer
újonc

Nagyon örülök, hogy elégedett vagy a kombóval. Egyébként annak, aki látta a hirdetésemet...Miért van ez a teljes érdektelenség a gitár felé? Rossz a hirdetés? Nem elég vonzó a gitár? Pang a piac? Akinek tanácsa van, kérem ossza meg. Köszönöm.

(#21122) bigrob válasza Eastman (#21118) üzenetére


bigrob
őstag

Én is megkaphatom azt a mailt? :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21123) Eastman válasza kriszneuer (#21121) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem pang most a piac. Talán karácsony előtt beindul.

Dobj egy linket! Jók a képeid? Reális az ár?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21124) bigrob válasza brickm (#21119) üzenetére


bigrob
őstag

huncut.. :D

#21121
Ha nem lenne már itthon egy tele én már vinném :)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21125) Eastman válasza bigrob (#21124) üzenetére


Eastman
őstag

Mail ment az itt megadott címedre...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21126) bigrob válasza Eastman (#21125) üzenetére


bigrob
őstag

köszönöm :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21127) kriszneuer válasza Eastman (#21123) üzenetére


kriszneuer
újonc

http://gsfanatic.com/hu/hirdetes/294717/elado-squier-elektromos-gitar

Ugye főként az eladás oka a gyorsabb pénszerzés lett volna ( a nagy egész egy mondhatni szignifikánsabb része ), de mindjárt oda jutok, hogy enélkül is megoldódik; természetesen ebben az esetben boldogan marad a családom része. ( reflektálva a "karácsonyra" ).

(#21128) Eastman válasza kriszneuer (#21127) üzenetére


Eastman
őstag

Valamiért beleszerettél. Mi nem működött? Cseréld el egy jó akusztikusra és kezdd az alapoktól... ;)

El lehet ám veszni a "kütyüzés" részében, de a zene a lényeg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21129) Real Ghoost válasza Plazmacucci (#21107) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

(#21130) Plazmacucci válasza Real Ghoost (#21129) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Metált bírja e? Drop C? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21131) Real Ghoost válasza Plazmacucci (#21130) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Persze, a metálosoknál alap a v30as szóró. Van ettől jobb láda metálra de az sokkal sokkal többe kerül.

(#21132) kriszneuer válasza Eastman (#21128) üzenetére


kriszneuer
újonc

A szerelem még megvan. Ismétlem, nem adnám el, ha nem lenne külső körülmény; nem a kedvem ment el tőle.

(#21133) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok feldobtam a Basszuskombóról a hirdetést, hátha érdekel valakit: [link]
Többször nem írom már ki, csak ide tettem fel képet is.

(#21135) nap


nap
addikt

Kicsit ütött-kopott, de azért leszedi a hajadat:[link]

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21136) csadi0011


csadi0011
őstag

Gitártanítós videoblog Alapi Istvánnal youtube-on. [link]
Bocs, ha vótmá.

(#21137) kemotox válasza csadi0011 (#21136) üzenetére


kemotox
addikt

(#21138) Ragnar_ válasza kemotox (#21137) üzenetére


Ragnar_
addikt

Respect a mesternek, de azért elhangzott, a 7. rész környékén, hogy a profi gitárosok napi 3-4 órát is gyakorolnak. Na itt kezdődnek a gondok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21139) kemotox válasza Ragnar_ (#21138) üzenetére


kemotox
addikt

Hát igen, a székelykáposzta sem magától készül el! Gondolj bele, akinek bejött a dolog és híres zenész, tehát ebből él.. tulajdonképpen főállásban nyomja. Szerintem nekik a duplája is meg lehet a dolog.

Van ez a nagyon ismeretlen béna gitáros.. valami.. hogy is hívják? Eddie. Vanhélen? Na mindegy néhányan biztos tudjátok kiről van szó, na ő róla olvastam egyszer, hogy olyannyira rá volt kattanva a dologra még ifjúként mikor elkezdte tanulni a szakmát, hogy egész nap a nyakán lógott a gitár, és úgy mászkált a lakásban, mindenféle dolgokat gyakorolva.

(#21140) Bobrooney válasza kemotox (#21139) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Akkor a valóságot tükrözi? :D [link]

(#21141) Ragnar_ válasza kemotox (#21139) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valószínűleg kellenek adottságok, meg persze tehetség is ahhoz, hogy valaki profi gitáros legyen, de a gyakorlás szerintem több mint 50% az egészből, meg persze az elhatározás, hogy profi gitáros akar lenni az illető. Mondjuk szerintem egy idő után már 'csak' szintentartás van, mert minden megy már 5-10 év aktív gyakorlás után. Meg azért 3 óra skálázás azért fizikailag is megterhelő lehet.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21142) csadi0011 válasza kemotox (#21139) üzenetére


csadi0011
őstag

Frusciante is otthagyta az iskolat, és napi tizenvalahány órákat gitározott.

(#21143) Plazmacucci válasza csadi0011 (#21142) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem is tanult meg...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21144) guitarguy válasza Ragnar_ (#21141) üzenetére


guitarguy
csendes tag

5-10 év helyett, inkább legyen az egy élet. Sajnos csak ennyi időnk van. :)
Minél több ideje gitározok, annál hülyébbnek érzem magam hozzá. Ez van. A stílusok és technikák tárháza kifogyhatatlan.

(#21145) Ragnar_ válasza guitarguy (#21144) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az igaz, hogy mindig lehet fejlődni, de egy bizonyos szint után már nem annyira szembetűnő a fejlődés egy külső hallgató számára. És igazából a stílus sokmindent meghatároz. Egy bluesgitáros pl. valószínűleg nem fog nagyon teperős gitárszólókat játszani, mert a Blues egyszerűen nem az a stílus. Persze a profi gitárosok minden stílust ismernek valószínűleg. (Én is inkább ritmusgitáros vagyok, de azért azt el tudnám viselni, ha pikk-pakk 200bpmen tudnék skálázni. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21146) guitarguy válasza Ragnar_ (#21145) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Hát ja, az is igaz. Menjen 1 stílus (ami a legjobban te vagy, szeretsz), de az magas szinten. természetesen ez a fő cél.

Én amúgy pont az ellentéted vagyok. :) Amióta csak elkezdtem, rabja vagyok a skálázásnak és ezáltal az szóló imprózásnak. Ritmusjátékban meg gyenge vagyok. :P

(#21147) Real Ghoost válasza Plazmacucci (#21143) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szeretnék én úgy nem tudni gitározni, mint ő, meg szerintem vagyunk ezzel még így páran.... :)

(#21148) Plazmacucci válasza Real Ghoost (#21147) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké akkor átfogalmazom. Jó dolgokat talált ki, pláne a chiliben, de azok olyan faék egyszerűek hogy minden tizenéves azokat tanulja meg először gitáron. A szóló lemezei meg szerintem nagyon rosszak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21149) Ragnar_ válasza guitarguy (#21146) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ritmusgitározni az egyszerűbb pedig, sőt szerintem minden szólógitáros ritmusgitáros is egyben, legalábbis a legtöbb esetben egy klasszikus 2 gitáros formációban.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21150) csadi0011 válasza Plazmacucci (#21148) üzenetére


csadi0011
őstag

Szóval nem tud gitározni, mert könnyen eljátszható dallamokat talált ki, vagy dolgozott fel?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.