Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Ricsko :D válasza McCann (#17000) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Ennyiért drága elhiszem hogy jó.. :/ De ha veszek egy ilyen USB-s összekötőt akkor is jónak kell lennie a hangkártyának??

Egy ilyen esetleg?

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17002) McCann válasza Ricsko :D (#17001) üzenetére


McCann
tag

Ez is jó lehet, csak mivel ennek nincs USB csatlakozása, ennek a kimenetét kell rádugni a laptopra és - gondolom - a hangerő potival szabályzod úgymond a "gaint", hogy mekkora jel menjen a noti bemenetére.
Ez azért fontos ugye, hogy ne legyen eleve torz a jel, amit rögzítesz a programmal.

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17003) Aucor válasza Ricsko :D (#17001) üzenetére


Aucor
senior tag

Mindenképp USB-set vegyél, hidd el, nem akarod te használni azt a realtek integrált hangkártyát.

A behringer másolatot ne vedd meg, az nem nagyon működik, de a behringer az már jó valamire. Továbbá Line6, M-Audio, Roland termékek. Azok még jobbak.

(#17004) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Fender 250R az jó húr? Made In USA. Ilyen van most a gitáromon. Illetve mitől függ hogy jó húr??
Ez mitől van? Miért van ilyen recsegős hangja ?

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17005) McCann válasza Ricsko :D (#17004) üzenetére


McCann
tag

A jó húr az, amin rendesen tudsz játszani :)
Viccen kívül, ami neked kényelmes, kilences, tízes, tizenegyes szokott lenni általában a gitárokon, minél vastagabb a húr, annál teltebb hangja van, viszont nehezebb nyújtani, barrézni, stb.
Próbálj ki/hallgass meg párat, aztán amelyik tetszik, tedd fel. Nekem pl. 11-es Elixir van fent, ez jött eb.
A hanganyagot meghallgattam jópárszor, mit értesz azon, hogy recseg? Nekem úgy tűnik, hogy nincs behangolva, illetve hogy rettenet erővel pengetsz, mást nem nagyon hallok (igaz, hogy most csak gépen hallgattam meg, lehet, lemaradt valami :) )

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17006) Ricsko :D válasza McCann (#17005) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Akkor nem adja át akkor nem tudom... nagyon recseg és nem az a baj hogy nincs behangolva mindent próbáltam

Itt jobban hallatszik ( bocsi csak össze vissza pengettem )

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17007) McCann válasza Ricsko :D (#17006) üzenetére


McCann
tag

Oké, megvan :)
A megpengetett húrod valamelyik bundba beleér még pluszban, attól van ez a zizegés.
Ezt legtöbbször az okozza, hogy kicsit görbe a nyak, ami legtöbbzör csak egy kis beállítást igényel és elmúlik. Hangszerész occóé' igazít rajta és problem solved :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#17008) Aucor válasza Ricsko :D (#17006) üzenetére


Aucor
senior tag

Húr hozzáér a bundhoz. Vagy rosszul fogod le, vagy bekéne állíttatni.

(#17009) Ricsko :D válasza McCann (#17007) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De most kaptam vissza :(( :(( Elvileg beállították... nem baj majd oda adom tanáromnak hogy vigye vissza...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17010) Plazmacucci válasza Ricsko :D (#17009) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amíg nem hallod az erősítőn nem gáz, természetes.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17011) Ricsko :D válasza Plazmacucci (#17010) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Amit küldtem erősitőről szólt .. de hallom nem kicsit főleg most a Fear of the dark-ot játszom és rohadt zavaró... :W

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17012) Dealer95 válasza Ricsko :D (#17011) üzenetére


Dealer95
őstag

Az elég érdekes.
Nekem "akuszikusan" irtózatosan zörög, csörög.(talán mert olyan alacsonyra vettem a húrmagasságot? :D )
De erősítőn keresztül nem hallani.

Vidd vissza és mondd meg nekik, hogy állítsák be rendesen.

(#17013) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel/problémával fordulnék hozzátok, hogy egyik ismerősöm tartozik 2 hónapja 27k-val, de semmilyen módon nem tudja megadni.
Nos, felvetette azt az ötletet, hogy van neki egy Boss ME20 gitár multi-effektje, és ideadná, cserébe ha elengedem a tartozását.

Én bele is mennék, de sajnos nem mozgok olyan körökben, akinek egy ilyen kellene ebben a 27 ezres árkategóriában.
Esetleg tudnátok abba segíteni nekem, hogy elfogadjam ezt a gitár effektet, ha azt javasoljátok, hogy igen, akkor szerintetek van ennek piaca, el lehetne ezt viszonylag rövid időn belül sózni?
Hibátlan állapot, csak a betűk kopottak rajta, doboza, papírjai nincsenek már meg.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Samsung S9

(#17014) BluEyes válasza Víz Elek (#17013) üzenetére


BluEyes
őstag

http://gitarshop.hu/ Ide fölteheted. Hogy mekkora lesz rá a kapás 27k-ért, arról fogalmam sincs.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#17015) Eastman válasza Víz Elek (#17013) üzenetére


Eastman
őstag

Kérj még mellé 5 rugót...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#17016) toth_janika válasza Víz Elek (#17013) üzenetére


toth_janika
őstag

Ha nekem lenne felesleges 27k akkor már vinném is! Sztem jó ár érte, és igaza van Eastman úrnak! +5 gurigával is megéri megvenni! :K

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17017) Víz Elek válasza toth_janika (#17016) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Akkor lehet, hogy belemegyek az üzletbe. :)
Köszönöm a segítségeiteket! :R

Samsung S9

(#17018) Ricsko :D válasza Plazmacucci (#16925) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Kicsit későn de rájöttem hogy ez nem a Slipknot egyik gitárja?

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17019) Plazmacucci válasza Ricsko :D (#17018) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17020) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Megvan milyen erősítőt veszek!! :D Behringer AC112. 30 ezer lenne de ha adok 15-öt akkor elvihetem és majd részletekben kifizetem a többit. Amúgy a gitártanárom adja el és megbízok benne...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17021) nesa válasza Ricsko :D (#17020) üzenetére


nesa
veterán

AZ bizony nem marci, de te tudod.

(#17022) Ricsko :D válasza nesa (#17021) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De 30-ért nem kapsz ilyen jó marcit... ebben van effekt meg elvileg a tórzítója kegyetlen jó :C

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17023) nesa válasza Ricsko :D (#17022) üzenetére


nesa
veterán

Te magad linkelted, de amit en linkeltem MG szeriat az 30 volt, a valvestate szerintem nagyon mas dimenzio mint a behringer, de igazabol ugyis aztveszel ami epp eledkerul a szomszed utcaba.

(#17024) izomhod


izomhod
senior tag

egy egész jó zenekart fedeztem fel
papa roach
miért nem tudok én ilyenekről?!

(#17025) Nunder válasza izomhod (#17024) üzenetére


Nunder
őstag

Nemá, hogy ez eddig kimaradt :Y
Nem szeretem őket, de azért pár nótát ismerek tőlük.

Ricsko: egyet kell értsek nesa-val. Megérdemled, ha egy Marshall helyett Behringer-t veszel. Kinézetre sem ugyanaz a kategória, és tudásban sem említeném őket egy lapon.

Egyébként meg nem bántásból, de ha csak azért jársz ide, hogy mindenről silány vacakról kikérd a véleményét a közösségnek, amit aztán rendre figyelmen kívül hagysz és mész a saját fejed után, akkor nem kellene ide járni. Nem baj az ha az embernek saját ízlése vagy véleménye van, de ne játsszunk már a más idejével. :B

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17026) Ricsko :D válasza izomhod (#17024) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Én ismerem őket már régóta :)

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17027) Plazmacucci válasza Nunder (#17025) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hibáiból tanul az ember. Én is végig jártam ezt. Volt is vagy tizenöt cuccom mire meglett a mostani. Olcsó vackok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17028) izomhod válasza Ricsko :D (#17026) üzenetére


izomhod
senior tag

jó kis zene

figyelj, most olvasgatva hogy mit szeretnél, két utat járhatsz be

1. megveszed, ami tetszik, és gondolod, hogy jó
ilyenkor benne van a pakliban, hogy szart veszel, azt majd el kell adnod, amin buksz is, így kevesebből kell jobbat keresned.
vagy a kedved is elmegy a gitártól, mert "ez egy szar"

2. hallgaszt a többiekre, és kicsivel több pénzért, de jobbat veszel

mindkettőben benne van a zsákbamacska, de az egyikben sokkal nagyobb eséllyel

srácok, az invasion miféle? látom, hogy elég lenn van, de felejtős is?

[ Szerkesztve ]

(#17029) hNp88 válasza izomhod (#17024) üzenetére


hNp88
aktív tag

ez kötelező tőlük , ha még nem lett volna meg :)

meg ha már itt vagyok, egy kis csemege az Oi!, esetleg streetpunk kedvelőinek:

Booze&Glory - London Skinhead Crew
és szintén tőlük az Only fools get caught

szerintem királyok, én legalábbis sokat hallgatom mostanság :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#17030) Printszkrín válasza izomhod (#17028) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Invasion nem egy Fender, de ha nagyon megszorul az ember és kell valami
bass gitár akkor vállalható. Persze csak nagyon olcsón.
A tok egy igénytelen vékony szar, a húrok rozsdásak, a fogólap koszos, tehát elég
igyénytelen a tulaja. Tisztítás, húrcsere alap. Tehát költeni kel rá nem keveset.
Én 15k-nál nem adnék többet érte.

De minek ez neked, van neked ennél sokkal jobb gitárod!

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#17031) izomhod válasza Printszkrín (#17030) üzenetére


izomhod
senior tag

azon gondolkodtam, hogy kéne egy gitár, amit tudnék belezni, hangszedőket próbálgatni benne, és még használható is. az enyémen nem szívesen kísérleteznék.

a fehér jb pedig mostanában a gyengém, szeretném egyet magamnak:)

amúgy láttam a gs-en archívban, hogy a srác 50ért hirdette, amikor újat 38ért árulnak :N

(#17032) Ricsko :D válasza izomhod (#17028) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Nem értelek titeket... Néztem és 30-ért olyan szutykokat árulna és ez a Behringer azért azokhoz képest... És van benne effekt ami a Marcikban nincs. Meg ha ennyim van ennyim van. :((

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17033) nesa válasza Ricsko :D (#17032) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem pont mi nemertunk teged :N

Ugy vagy hogy megkerdezed ha nekirohanok a falnak az jo nekem, mi irjuk nem az fajni fog, temeg akkor is nekimesz :W

(#17034) izomhod válasza nesa (#17033) üzenetére


izomhod
senior tag

én is csináltram ilyeneket, és azért tanultam is a hibákból

de van aki tanulhat más hibájából is.
ha akar ;]

(#17035) Bobrooney válasza nesa (#17033) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Azért elég fiatal még, majd megtanulja :)

(#17036) Nunder válasza Ricsko :D (#17032) üzenetére


Nunder
őstag

De ha csak ennyi pénzed van, akkor pláne ne költsd el olyan dolgokra, amitől más is szabadul. Miért kell neked feltétlenül egyből erősítő? Ha tanárhoz jársz, ott nem muszáj erősítővel játszani, otthonra meg gyakorolni simán megfelelne valami egyszerűbb megoldás, ami nem kerül annyiba, mégis meg lehet vele tanulni úgy játszani, hogy ne zörögjön stb. Vagy vegyél akkor egy egyszerűbb hangkártyát és modellezz, vagy valami más alternatíva után kell nézni.

A Vox-nak vannak nagyon jó gyakorló cuccai. Mondhatnám az amPlug-ot vagy az amPhone-t. A második igaz, hogy drágább, de kapsz hozzá egy príma fülest is, ami fényévekkel jobb, mint amennyit 10-15k-ért kaphatsz, és a későbbi felvételek is megoldhatóak lennének nomeg a gyakorlás is. Nekem van egy amPlug Metal, a mai napig elő veszem, mert nagyon bitang kis cucc. Természetesen használtan még olcsóbbak.

Ha lesz pénzed, akkor pedig veszel egy olyan erősítőt és/vagy pedált, ami megfelel az elvárásaidnak. Addigra kicsit jobban is fogod tudni, hogy mi az, ami fekszik neked.

Ez meg mindenkinek szól, ne hívjuk már Marcinak a Marshall-t ;] Csak 3 betűvel többet kell írni, és mégis tisztelgünk a márka előtt, nomeg aki keresésre adja a fejét a topikban, az nem marciként fog keresni a Marshall termékekre :R

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17037) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Én kérdeztem a tanáromat hogy olyan jók a Marshallok mint ahogy mondják és azt mondta hogy semmi különös nincs velük kicsit drágák... Én azért hiszek neki ért hozzá eléggé..

Nincsenek nagy elvárásaim a mostanimnál legyen jobb nekem ennyi elég... Nekem ez csak hobbi inkább :K

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17038) izomhod válasza Nunder (#17036) üzenetére


izomhod
senior tag

Marcellusz Vallasz

vagy ott van a pocket pod 15-ért, az is megfelelő, gépre kötve, sőt pod2.0 22-ért, ez is megvan 20-ból, géper lehet kötni, meg minden, ha lesz kombód Ricsi, akkor az elé is kötheted, van rajta minden!

(#17039) izomhod válasza izomhod (#17038) üzenetére


izomhod
senior tag

hangszedőcserékhez milyen szerszámok kellenek?

forrasztó cucc meg ilyesmikre gondolok, csavarhúzó, blabla
nullán vagyok ezen a téren, ideje elkezdeni!
nem konkrét esetre gondolok, csak általánosságban
és mennyiből lehet ezeket megúszni kb?

[ Szerkesztve ]

(#17040) Aucor válasza izomhod (#17039) üzenetére


Aucor
senior tag

forrasztó, forrasztóón, csavarhúzó, józan paraszti ész, meg blankolni kell tudni a vezeték végét.

(#17041) izomhod válasza Printszkrín (#17030) üzenetére


izomhod
senior tag

28-ra tartja tokkal és, straplockkal, ja és elhozza nekem 50 km-ről, ki se kéne mozdulnom
a fene tudja lehet meggondolom, szerintem 25-ből megvan
most sx-et nem látok fenn, azt szívesebben vennék, de boncoláshoz ez is jó lesz szerintem
na alszko rá kettőt

(#17042) izomhod válasza Aucor (#17040) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi
na ebből a 4-ből nekem egy sincs :(((

(#17043) Aucor válasza izomhod (#17042) üzenetére


Aucor
senior tag

Egy ötösből simán kijönnek a felsorolt dolgok.

(#17044) izomhod válasza Aucor (#17043) üzenetére


izomhod
senior tag

ahaaa, de sorba kéne állnom józan észért is
na kicsit utánajárok már, mert egy dupla pu csere 2500 ft, és most lesz itt mit próbálgatni
tenksz

(#17045) Aucor válasza izomhod (#17044) üzenetére


Aucor
senior tag

Ha csak a pickupot cseréled, az kábé 2perc/pickup. Egyáltalán nem vészes. Amúgy az előző dolgokhoz még hozzátenném az ónszippantót (én 600forintért vettem), nagyon megkönnyíti a szerelést.

(#17046) izomhod


izomhod
senior tag

szerintetek ez tömör test?
a nyárfa milyen fa? nyári? haha
szóval jó valamire?
köszi

[link]

(#17047) nesa válasza izomhod (#17046) üzenetére


nesa
veterán

Hangszintartomanya KB megegyezik a bubinga,wenge, amerikai dioval, nem rossz hangu fa de rendkivul serulekeny puha, ehezkepest meg nemtul konnyu ilyen sulyba lenyegessen kemenyebb fak is vannak.

Az a nyarfa amirol ilyen pihek szalnak tavasszal kora nyaron,vagaskor szinte folyik belole a viz es istalo tragya a szaga van par hetig.

[ Szerkesztve ]

(#17048) DoctorJekyl


DoctorJekyl
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a gitáromat a telóra kötni, és úgy használni mint az iPhone-t az iRig-gel!
Ez lenne hozzá az interfész, csak ehez a telóhoz nem kompatibilis! Lehetne e valami átalakítót buherálni hozzá, hogy működjön? Ötleeket várok tőletek!Előre is köszi!

(#17049) Dealer95


Dealer95
őstag

Ezek a "GHC" gitárok minőségben milyen jók lehetnek?
[link]
Egyre inkább elgondolkodtam azon, hogy csináltatok egyet.
200 körül lenne egy ilyen is. de legalább pont olyan, amilyet én szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#17050) nesa válasza Dealer95 (#17049) üzenetére


nesa
veterán

Nekem nagyon tetszenek korabb azthiszem mar enis linkeltem ide tolle.

Szerintem faszan dolgozik es kemenyolajal vannak kezelve ha joltudom, van lehetoseged vagj bele.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.