Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) nesa válasza Eastman (#21494) üzenetére


nesa
veterán

Ez nagy kedvencem a gothic modell:)

(#21502) Eastman válasza nesa (#21501) üzenetére


Eastman
őstag

Valahogy éreztem, hogy értékelni fogod. :)

Kell nekem egy ilyen. Enyémleszohyes!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21503) kemotox


kemotox
addikt

[link] Egy kis aranyos mennyire megérősazonnalmegvásárlós?
[link] Vagy ez?

[ Szerkesztve ]

(#21504) brickm válasza kemotox (#21503) üzenetére


brickm
őstag

Inkább a 15wattos eszközt venném ezek közül. ugyanis van egy osztott bemenete, ami direkt otthoni kishangerős megoldásra tök jó. PLusz 15wattos. Nem írja, hogy lenne párhuzamos hangszóró kimenete, vagy leválasztható-e a gyári hangszóró, de kis módosítással köthetsz rá 2x12-es vagy 4x12-es ládát, amit azért 15wattos AB kapcsolással már elég szépen meg lehet küldeni.
Plusz alapból 12"-es celestion hangszórója van, ami a 8"-as szóróval szemben már alapból előny. Ha még a nevet is elé tesszük mindenképp a celestion.(még akkor is, ha amúgy a rocket hangja nekem amúgy annyira nem jön át.)
JA és lábkapcsolható... alapfelszereltség kellene legyen egy többcsatornás\boostolható erősítőnél szerintem.

Szerk.: Jh meg alapból a kicsiben 1db előfokcső van, ebben meg 3, az már tágítja a felhasználási lehetőségeket, plusz visszacsatolások szempontjából jóval előnyösebb, mint 1db dupltrióda.
A végfokban pedig 2 pentóda van, gondolom komnplementer kapcsolásban, nem pedig SE-ben, mint a kicsiben.

[ Szerkesztve ]

(#21505) brickm válasza brickm (#21504) üzenetére


brickm
őstag

Elvileg ez az ő kapcsolása.
Mint látható kapcsolható rá külső hangszóró is. ÉS ha igaz a rajz, akkor leválasztja a belsőt ezzel egyidőben.

(#21506) Mathiask válasza Moleman (#21403) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Most a Strat mellé keresek egy más karakterű gitárt, most már leginkább Les Pault."

Hát akkor pl. Gibson USA. Most akciós 8.-ikáig 630euró+30 euró szállítás. 215 Alatt itthon van ha jól számolom. BurstBucker Pro-val.

[link]

(#21507) guitarguy


guitarguy
csendes tag

Holy Jesus...

[link]

tune-o-matic bridge +1 humbucker.
A formája nem annyira tetszik, de am maga a tökéletesség.

Az USA-ba nem gond ha balkezes vagy, de itt.... pffff.

(#21508) csadi0011


csadi0011
őstag

:O [link]

Ti szoktatok játszani amúgy karácsonyi dalokat? Családnak,vagy valakinek, esetleg szórakozásból?

(#21509) guitarguy válasza csadi0011 (#21508) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Volt már h elhatároztam kezdő koromban h megtanulok párat (meg úgy általánosságban számokat), de aztán rájöttem h ez a "hangról-hangra" megtanulós dolog nem nekem való. Még a saját cuccaimat se játszom 2x ugyanúgy.

Szal nem.

Am ha karácsonyi dal:
[link] :)

(#21510) csadi0011


csadi0011
őstag

Ez tetszik!

Én ezt az albumot ajánlom metálos karácsonyra: :D
https://en.wikipedia.org/wiki/We_Wish_You_a_Metal_Xmas_and_a_Headbanging_New_Year

Silent Night a kedvencem róla

[ Szerkesztve ]

(#21511) guitarguy válasza csadi0011 (#21510) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Hehe, ez jó lesz! Thx! :)

(#21512) brickm válasza csadi0011 (#21508) üzenetére


brickm
őstag

jh..johnny casht.

(#21513) brickm válasza Mathiask (#21506) üzenetére


brickm
őstag

Vagy egy 8500dolláros 59true historic-et, amin mondjuk nutot kell cserélni,mert sz r műanyag...de azért állatjo.

(#21514) MATEO6600 válasza guitarguy (#21507) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ha már ilyen gitárok, nekem ez az egyik álomgitárom. :)
És ha már karácsonyi dalok, én ezt szoktam hallgatni

(#21515) alvarezlopez


alvarezlopez
tag

Sziasztok!

Új vagyok még a topikban, ellenben a gitárral magával már foglalkozok pár éve, de mint hangszerész nagyon silány a tudásom, viszont a közeljövőben tervezem, hogy kicsit felturbózom a hangszerem elektronikáját, mert kicsit recseg már, meg hát sajnos alapból nem túl jó minőségű cuccokkal áldották meg.

Az ilyen dolgokhoz ért közületek valaki?

Ugyanis szeretném kicserélni az elektronika egy - egy darabját minőségibbre. Gondolok itt most a jack inputra, meg a potikra. Vannak jól bevált alkatrészek? Többi részével semmi probléma nincs. Viszont a potik nagyon gagyik. Kicsit lötyögnek már, az ellenállást sem változtatja túl pontosan, meg érzésre is ilyen akadozós, mintha azt kérné zsírozzon már be valaki!
A Jack input meg szimplán gagyi, kicsit lötyög benne a kábel. Lehet pattogtatni az erősítöt, ha piszkálom a kábelt.

(#21516) brickm válasza alvarezlopez (#21515) üzenetére


brickm
őstag

CtS, switchkraft, alpha... Ilyesmik. Potit 1500alatt ne vegyél, kapcsolóból lehetőleg valami aranyozott érintkezőset, VAGY ha azt tulzasnak tartod, akkor valami légmentesen zárt gázzal töltött házba szerelt kapcsolót vegyél. A Jack output,nem input...700ft körül kapsz teljesen jó nem oxidálódó érintkezőst.

(#21517) Moleman válasza Mathiask (#21506) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, nagyon elgondolkodtattál!
Ő lenne az esélyes, ha innen rendelném, bár a nyakától félek kicsit (meg nyilván kevésbé tetszik, mint az AAA topos burstök).

Azóta megjártam a hangszerboltokat, a Vintage a hurka nyakprofilja miatt esett ki, a DBZ nagyon jól szólt, de az aszimmetrikus V nyak nagyon nem az én világom, játszottam nagyon mély C nyakú Gibson SG-n is, egyedül az Epiphone-ok 60's slim nyakát tudtam megemészteni. Próbáltam probuckeres Plustopot és 1960 Tribute-ot Gibson '57 Classic-okkal, mindkettő nagyon tetszett, de csábító, hogy utóbbinál olcsóbb lenne ez az USA Studio Burstbuckerrel. Mennyivel vastagabb ez az '59 rounded nyak a slim tapernél? Nem tudok most olyan helyet, ahol ki tudnám próbálni 1 napon belül, amíg az akció tart. :(

(Amúgy nézelődés közben vettem egy használt superstratot, de a Les Paul továbbra is terítéken van.)

[ Szerkesztve ]

(#21518) BluEyes válasza Moleman (#21517) üzenetére


BluEyes
őstag

Ahogy látom, ez egy nagy csata lesz a nyakprofilokkal.
A legegyszerűbb az lenne, hogy elfogadod, hogy az a Studio olyan durung amilyen, és boldogan használod.
Vagy például vételezel egy nem sokkal többe kerülő 60's Tribute-t, annak slim nyaka van, és a hátsó P90 helyére egy 70's Tribute mintájú mini humbuckert teszel (ha szükséges, nem is biztos hogy kell). Ez egy nagyon izgalmas setup lenne.
A legdurvább, ha egy olcsóbb gitárt, pl. a DBZ-t elviszed egy hangszerészhez, hogy faragna a nyakból neked tetszőre. Tátrai T. is így csinálja. Mondjuk eladáskor ez nem biztos hogy jó ómen, de jó gitárt minek eladni?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21519) Moleman válasza BluEyes (#21518) üzenetére


Moleman
addikt

Pillanatnyilag az egyszerűbb megoldás felé hajlok, jókat írtak a fórumokon az '59 rounded profilról, kevésbé fárasztja a kezet, mint a slim, ami valószínű igaz is, mert a slim se volt teljesen kényelmes. Az új superstrat nyaka is húsosabb kicsit, mint a régi Stratomé, mégis jó. Fogtam modern nyakú LP kópiát, de nagyon nem érződött helyesnek, úgyhogy így mellőzöm a Chapman ML-2-t is, amire még kíváncsi voltam.
Inkább megpróbálok együtt élni a Studioval, meló után nézek pár óra youtube videót, de valószínű tetszeni fog a hangja, aztán megrendelem. :)
Nagyon köszi az ötleteket és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21520) BluEyes válasza Moleman (#21519) üzenetére


BluEyes
őstag

Jó döntés! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21521) albert8


albert8
addikt

Én most erre ráálltam kicsit...[link] :D Ha már karácsonyi

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#21522) bodza21


bodza21
csendes tag

Sziasztok.
Segitséget kérnék.
Erröl az oldalrol szeretnék gitárt választani. Tudnátok tanácsot adni?
http://hangszeroutlet.hu/index.php?cPath=551_552&osCsid=bfc3550bc96be161afe3b05325b374d4

(#21523) Moleman válasza BluEyes (#21520) üzenetére


Moleman
addikt

Megvettem. :B
Autón kívül még semmit nem vettem ilyen sok pénzért. :U

(#21524) BluEyes válasza Moleman (#21523) üzenetére


BluEyes
őstag

Gratulálok! A héten lehet meg is kapod. Természetesen a részletes videos-fényképes beszámolót, kezdve a kicsomagolással, epekedve várja a topic. :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21525) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm! Meglesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#21526) BluEyes válasza bodza21 (#21522) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát, ha mindenképp innen kell választani, akkor a piros Oszkár a jelöltem. Azért mert:

Nincs rajta tremolo, ebben az árkategóriában ez inkább előny, rövid (Gibson méretű) menzura, kezdőknek előnyös. A rövidebb nyak (talán) nehezebben is deformálódik.
H-H pickupok, az olcsó szingli szedők általában szörnyűek, jobb a békesség, a két humbucker egy fokkal jobb lehet.
OscarSchmidt = Washburn, utóbbi mégis drágább, ezért kiesik.
A maradék 3 Oszkárból a piros a legszebb. :B

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21527) bodza21 válasza BluEyes (#21526) üzenetére


bodza21
csendes tag

Én ugy gondoltam pedig hogy a cort g110 jobb gitár mint az Oszkár.

(#21528) BluEyes válasza bodza21 (#21527) üzenetére


BluEyes
őstag

Még az is lehet, hogy jobb. Vagy rosszabb. Vagy egyformák. Ebben a legolcsóbb kategóriában ennek nem sok értelme van. Ha ezeket a gitárokat teljes áron kellene megvenned, akkor nem ezeket ajánlanám, hanem a Cort helyett mondjuk egy Sq Bulletet, az Oscar helyett meg valami nemtudommit, de az Oszit biztosan nem. De mivel ezek vannak a bótba, ezek közül választottam.
A szempontjaimat leírtam - fix híd, rövid menzura, H-H - de neked lehet eltérő véleményed.
Üdv

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21529) bodza21 válasza BluEyes (#21528) üzenetére


bodza21
csendes tag

Nekem ezek közül, ha kizárjuk a cortot akkor az Oscar Schmidt OI14 B vagy OI14mgy vagy a WI14mgy tetszik. Ezek közül melyik a jobb?

(#21530) BluEyes válasza bodza21 (#21529) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt is írtam: Oszkár = Washburn, ebben az egy betűben tér el a típusuk. Ezek tök egyformák, ugyanaz a gyár, gyártó, tulajdonos. A szürke Oszkár képén is egy Washburn van. Ezért aztán a W kiesik, mert drágábban adják. Mint korábban is írtam vala.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21531) guitarguy válasza bodza21 (#21522) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Az az egész oldal halál gagyi. Kb akkor rendelnék onnan ha megbolondulnék. (mintha már találkoztam vna ezzel az oldallal itt, azóta mintha alakult vna de még mindig gáz...)
Hangszerdiszkont, Muziker, ezek megbízható boltok.

Amúgy ilyen árkategóriában új hangszert venni öngyilkosság. (instant kuka) Dupla áron (+beállítás, csiszolás stb hangszerész által) is nehéz kifogni egy használható darabot. Ja és a személyes kipróbálás alap, még ha tök kezdő is vagy.

(#21532) kemotox válasza guitarguy (#21531) üzenetére


kemotox
addikt

TÉNYLEG!!! Nem ez volt az az oldal, amit egyszer régebben kibeszéltünk, hogy mekkora igénytelen fos, kamu is lehet? Valami basic webshop template volt felrakva csak, még a sample angol szövegek is benne voltak, semmi céginfó..

(#21533) guitarguy válasza kemotox (#21532) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Ja, az volt az. Beugrott.

(#21534) bigrob válasza guitarguy (#21533) üzenetére


bigrob
őstag

Szerintem személyes átvétellel megérhet egy próbát.
Havernak cort g110-e van, jack csatin kívül semmi baja (~kb 2 éve nyúzza, jelenleg B-re hangolva :D )

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21535) Ragnar_ válasza bigrob (#21534) üzenetére


Ragnar_
addikt

Leértékelt Washburnok ? [link] [link] Már persze ha nem kamu...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21536) Ragnar_ válasza Ragnar_ (#21535) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah most látom, írták előttem, hogy a Washburn u.a mint az OscarSchmidt, én ha most vennék gitárt, valami Ibanezt, vagy Jacksont, Charvelt, esetleg Schectert vennék, igaz nagyon kezdő szintre túl drágát nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21537) bodza21


bodza21
csendes tag

Köszönöm a sok hozzászólás.csütörtökön vagy pénteken megyek kipróbálni 3-4 gitárt. Én csak otthon haaználnám a szobában. Nem akarnék fellépni seholl..és a tremolozás sem érdekell.nem is nyuznám napi több órákat.

(#21538) SunMount3r válasza guitarguy (#21531) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gyakorolni jó lehet ilyen kategóriában is, nekem is egy kb. 21K-s Hohner Rockwood Pro-m van a mai napig és évekig használtam. Ha a kedvenc riff-jeided, témáidat akarod csak gyakorolni, betanulni, magadnak pengetni egy kicsit arra elmennek. Persze egy bizonyos határig. Pl. a Teen Spirit szerű akkordos riffek szörnyen (gyak sehogy) nem szóltak rajta (ehhez hozzá tett még a nagyon amatőr láncom is). Szal. az se mindegy milyen zenéhez kell. Kíváncsi lennék hogyan szólhat egy normális erősítővel, vagy most majd interface-el PC-re kötve, de már egy jobb 60K-s gitár is nyilván sokkal tisztábban szól, mint ezek... De vannak idők, amikor az ember nem bírja ki és kell neki egy gitár, pedig lehet elég lenne csak a 2 hónap utáni fizuig kihúzni és jöhet egy petánsabb darab...

(#21539) bigrob válasza Ragnar_ (#21535) üzenetére


bigrob
őstag

Az a les paul copy nekem nagyon nem jön be, a másik okés. Ennyi pénzért nem kell csodát várni. Ha ki tudja próbálni és esetleg valami hozzáértőt is magával tud cipelni nagy gond nem lehet.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21540) Ragnar_ válasza bigrob (#21539) üzenetére


Ragnar_
addikt

SG copy az inkább, (ha ugyanarra gondulunk a 2. link) Les Paulnak kicsit merész lenne. :DDD Jó ötlet, ha van hozzáértő ismerőse. Érdemes ugye mindjárt behangolni, és az oktávokat megnézni..

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21541) Moleman válasza SunMount3r (#21538) üzenetére


Moleman
addikt

Én is afelé hajlok, hogy inkább jobb minőségű hangszert érdemes venni, mert szívesebben veszed a kezedbe. A Squiert példának véve 10 éve még nem ajánlottam senkinek az Affinity szériát se, nemhogy a Bulletet, mert 55 ezerért már Standardet lehetett kapni. Sajnos most már a 100-at súrolják a Standardek, és 60 fölött van az Affinity, a minőség gondolom, hogy nem változott számottevően, úgyhogy gondban lennék. Saját használatra legfeljebb a 130+ ezres Classic Vibe-okkal szemeznék, de azokat még nehezebb megemészteni, mert még emlékszem, mikor a mexikói Fenderek kerültek 143-ba... Öregszem. :D

Egy barátomnak vettünk 8 éve 18 ezerért egy noname akusztikot, nem is annyira rossz, beállítottam, felhúroztam 9-es húrokkal, de így sem bírják az ujjai. Valószínűnek tartom, hogy még rajta is segítene egy jobb hangszer, mert többször újrakezdte, szeretné csinálni.

(#21542) bigrob válasza Ragnar_ (#21540) üzenetére


bigrob
őstag

LP-nek indult majd rájöttek hogy inkább SG-t akarnak és félúton abbahagyták ;] ;] ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21543) Ragnar_ válasza bigrob (#21542) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah SG-nek sem teljesen SG. SGLP hibrid. (nem néz ki annyira rosszul azért)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21544) Bobrooney válasza Ragnar_ (#21536) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Jóáras Ibanez: [link] és mocsok jól néz ki élőben.

[ Szerkesztve ]

(#21545) Ragnar_ válasza Bobrooney (#21544) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem rossz, a jelenlegit Ibanezemet kb. min. egy ilyenre cserélném, ha nyernék 150kt a lottón. [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21546) Bobrooney válasza Ragnar_ (#21545) üzenetére


Bobrooney
senior tag

No meg ezek is iszonyat szép gitárok. Valamint van nekik egy Gibson LP 120th anniversary vagy 125th (nem emlékszek rá), matt színben, na az is böszme jól néz ki.

(#21547) Ragnar_ válasza Bobrooney (#21546) üzenetére


Ragnar_
addikt

Sok szép gitártípus van. Én ha tehetném lenne jónéhány az tuti, ugyanúgy erősítőből is. :DDD

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21548) bigrob


bigrob
őstag

Kedvenc kínai piac webshopom ismét bombáz a jobbnál jobb ajánlataival :)

Ti melyik koptatót tennétek egy full fekete Les Paulra?
White pearl, black pearl és sima black közt vacilálok :U

[link]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21549) Ragnar_ válasza bigrob (#21548) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem sima fekete, vagy sima fehér.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21550) atidzsiforc válasza bigrob (#21548) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En levennem a koptatot.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.