Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Plazmacucci válasza kemotox (#22350) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd nekiugrok valamikor, ha lesz pár magányos órám :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22352) GoTReX


GoTReX
őstag

Lábnap után erre futotta :U :
GoTReX bácsi konyhája. Tippek,Trükkök, Praktikák :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22353) kemotox válasza GoTReX (#22352) üzenetére


kemotox
addikt

Jól mellé baszarintottál, de mindenesetre jól néz ki, jó étvágyat hozzá! :D Brokkoli-kukorica kombó? Bátor ember vagy hallod. Holnap recsegés-ropogás lesz :D

(#22354) GoTReX


GoTReX
őstag

Hahaha,elnézést.:) Nem az első hogy itt olvasgatok ,és rossz helyre postolok. :DDD

Hogy már ide illő hozzászólás is legyen, gyakorolgatok szorgalmasan akusztikuson. Jelenleg még csak Kromatikus Ujjgyakorlatok,de hagyok időt hogy rögzüljön. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22355) GoTReX


GoTReX
őstag

Meddig tartható el egy gitár? Olyan mint egy hegedű ami több emberöltő alatt is csak karaszterisztikában változik? Gondolok itt arra,hogy ha vesz valaki egy alap,de jó minőségű gitárt,és vigyáz rá ,az akár egy emberöltőig is gitár marad,rendesen játszható? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22356) nesa válasza GoTReX (#22355) üzenetére


nesa
veterán

Persze, de idonkent elkerulhetetlen a karbantartas, bundok csereje , nyereg csere, esetleg kulcsok kopnak vagy megserulnek... nagyobb igenybevetel eseten karbantartasnal akar meg a fogolap csere is becsuszhat...

(#22357) GoTReX válasza nesa (#22356) üzenetére


GoTReX
őstag

Ez jòl hangzik,tökjò!:-) Jelenleg persze csak egy szinte jegyzetlen márkájù gyakorló gitárom van (Julia) ,de az ember vigyáz a dolgaira amikez szeret,és nyilván nem ez lesz az utolsó gitárom.:-) Ha elérek egy szintet,lehet meglepem magam egy erősítővel +egitár.Ibanez X1 vagy a Cort Aero 11 nagyon tetszik,de majd elválik addig.mi lesz a használtpiacon.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22358) Ragnar_ válasza GoTReX (#22352) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22359) Eastman


Eastman
őstag

Ez mi a tök?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22360) csadi0011 válasza Eastman (#22359) üzenetére


csadi0011
őstag

Ennyi pénzért lehúzás. :DDD
Amúgy hang nem jön belőle. Arra való, hogy gyakorolj rajta lefogásokat. Kis helyen elfér. Mintha igazi gitárnyakon gyakorolnál, de csak pár bundon. Chord trainer-nek is hívják, meg guitar practice-nek. Különböző méretei is vannak asszem.

(#22361) Eastman


Eastman
őstag

Jófogás!

Szerk: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22362) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha valakit érdekel egy Boss ME-25, tudja hol talál. Ugyan itt 12" kombó.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22363) GoTReX válasza Eastman (#22361) üzenetére


GoTReX
őstag

Akkord gyakorló cuccos ,ha jól tudom. Nem is olcsó,középgagyi gitárt veszel ennyiért. Bár ez mobil :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22364) bigrob válasza Eastman (#22361) üzenetére


bigrob
őstag

tőlem jött egy sub :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22365) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Elkészült a gitárom a Vintage 52 szervizben. Azt kell hogy mondjam, mintha egy új hangszer lenne! Aki nem elégedett a gitárjával, vagy nem kockáztatja, hogy saját kezűleg profiloz bundot/állít nyakat bátran látogassa meg őket! Ja és ez nem reklám volt ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22366) kemotox válasza Plazmacucci (#22365) üzenetére


kemotox
addikt

Mennyibe volt? Meg mennyi ideig volt ott a szajre?

[ Szerkesztve ]

(#22367) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért ennyire nehéz eladni egy jó állapoţú, mezei akkusztikus gitárt?
Egy 29 éves Orfeus a kérdés tárgya. Kisebb megszakításokkal lassan egy éve hirdetem...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22368) Plazmacucci válasza kemotox (#22366) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak csütörtökönként tudok eljutni oda, mert akkor vannak este kilencig nyitva. Amúgy 2-3 munkanap biztos kell hozzá, rengeteg melójuk van ahogy láttam. Nem drágábbak mint bármelyik más szerviz, ahol voltam. Csak jobbak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22369) Eastman válasza Plazmacucci (#22368) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, pl egy karcmentes gitárból is vintage lesz náluk. :((( :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22370) Plazmacucci válasza Eastman (#22369) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nyilván. Az enyém is tök karcos lett. ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22371) Eastman válasza Plazmacucci (#22370) üzenetére


Eastman
őstag

Nyilván az enyém az lett. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22372) Plazmacucci válasza Eastman (#22371) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát miért nem verted az asztalt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22373) madgie válasza Plazmacucci (#22372) üzenetére


madgie
titán

Mert akkor az asztal is karcos lesz :D

(#22374) Eastman válasza Plazmacucci (#22372) üzenetére


Eastman
őstag

Inkább kértem. Kb. 80%-ban sikerült is kijavítani a nemvolt hibát. Van ilyen.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22375) Eastman válasza flymi (#22367) üzenetére


Eastman
őstag

Tegnap néztem pont gitár keresőszóra az ajánlatokat. Rengeteg még használható megunt akusztikus hirdetés van. Nem könnyű a dolgod.

Nem konkrétan a Te Orfeus gityódhoz kapcsolódva, de nagyon sokan hamar lerakják, ha nem megy a szvítcsáldomájn az első hónapban. Ha eladhatatlan, akkor tartsd meg és gyakorolj rajta. ...és/vagy tedd ki dupla áron. :D Valaki majd úgy érzi, hogy aranyat talált. 49k-ert adtam el egy Wartburg alvázat amit a Nagypapi fészere mögött találtunk. 52k-ról indítottam. Minden veterános haverom kiröhögött. Kb. egy évig futott a hirdetés. Jött egy vevő, akinek pont az kellett a projektjéhez. Bármennyiért. Lehet, hogy különlegesnek érezte. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22376) Szten Márs válasza Eastman (#22369) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A név kötelez ;)

flymi: Van esetleg pár képed arról a gitárról és/vagy be tudod linkelni a hirdetést? Köszi!

(#22377) kemotox válasza Szten Márs (#22376) üzenetére


kemotox
addikt

Seymourék áprilisi tréfája A csubis pukit gondolkodás nélkül vinném :D

(#22378) Szten Márs válasza kemotox (#22377) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Chewbucker :Y
Komolyan, ha ezeket piacra dobnák, szerintem írtó nagyot kaszálnának :C

(#22379) kemotox válasza Szten Márs (#22378) üzenetére


kemotox
addikt

Hát figyi a zizitapos szőrös gitárok is mindig is kurta menők voltak, simán lehetne csinálni Csubisat is. Szarráfuzzolni meg óverdriveolni a cuccot, azt mehet a az ismert hörgő hangok gyártása :D

(#22380) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Végre elkészültem a gityóval, nem volt egyszerű, meg segítség is kellett, mert a forrasztással voltak problémáim, nade... :)

Kis összefoglalás: a barkácsolás alanya egy kínai MusicMan Bongo 5 bass copy "Lego készletben", kétoktávos, bundozott nyak, két humbucker, passzív V/T/V/T elektronika. Gyakorlatilag mindent saját kezűleg kellett rajta megcsinálni (felületkezelés, összeszerelés), kivéve a bundozást.

A vége: a nyakat bundtalanítottam, a bundok helyét furnérral kitöltöttem, a fogólapot felcsiszoltam, olajoztam, kicseréltem a húrnyerget egy masszívabb darabra, miután a gyári egyszerűen eltört. A nyak hátsó részét csak pácoltam és olajoztam, a lakk itt nem vált volna be, túlságosan tapad.
Az elektronika maradt passzív, de módosult: mindkét humbi kapott egy kapcsolót, amivel felezett/soros/párhuzamos kapcsolások variálhatók. Stacked hangerő poti, egy master tone.
Test: ezzel különösebb probléma nem volt, felcsiszoltam, letörtem az éleit, kapott egy cseresznye szerű pácot, meg kemény lakkot, kb. ennyi.

Képet majd lövök róla, illetve igény esetén hangmintát is csinálok. :D

Elég bika jelet ad ki magából, a Cort RB5-re beállított preamp pedált alaposan túlvezérelte, asszem ezen majd variálni fogok, még jó, hogy van 6 programhely az előfokban... :DDD

(#22381) as89


as89
csendes tag

Sziasztok! Tudtok valami jó multit használtan? 10-12k a plafon. Ezek a Zoom-ok olyanok amilyenek?

(#22382) Moleman válasza as89 (#22381) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem van egy 707 II, olyan, amilyen. De legalább működik hajlott kora ellenére is.

(#22383) flymi válasza Szten Márs (#22376) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Link

Eastman: :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22384) brickm válasza NeoPampalini (#22380) üzenetére


brickm
őstag

egy sor lakkot kapott? Nem lett rücskös?
Ha lecsiszolod 300as papírral majd megint lakkozod, majd megint 300-assal és ismét lakk, 2-3 réteg után tükörfényes tud lenni, mondjuk egy gemini parketta lakktól, csak meg kell polírozni egy filcdarabbal.

(#22385) NeoPampalini válasza brickm (#22384) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem lett rücskös, csak tapad. :) Három réteg lakkot kapott, a rétegek között először 240-es, majd 800-as papírral csiszoltam át, aztán políroztam.

(#22386) GoTReX


GoTReX
őstag

Szép gitár. :) Gondolom ez egy legendás alap darab,nekem még nem sokat mond.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22387) brickm válasza GoTReX (#22386) üzenetére


brickm
őstag

Gretsch [link]
Kb a legjobb....nézd meg a duo jet-et.
[link]
Egyik kedvenc gitárom, nagyon jó rajta játszani. a Filtertron szedők is nagyon-nagyon jók.

(#22388) GoTReX válasza brickm (#22387) üzenetére


GoTReX
őstag

És nem utolsó sorban mint a kép,mint maga a gitár esztétikailag sem egyszerű. 600e az ára? Azthittem még ettől is több.

Emellett ez is nagyon karakteres darab. A lány meg Pioneer. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22389) brickm válasza GoTReX (#22388) üzenetére


brickm
őstag

(#22390) Eastman válasza flymi (#22383) üzenetére


Eastman
őstag

1. Tedd fel a gsfanatic.com -ra, mert itt sosem adod el.

2. Ne tedd fel sehová, mert egyrészt érzelmi szálak fűznek hozzá, másrészt rakasd rendbe egy hangszerésszel és gyakorolj! Megragasztja, beállítja, új húrokat kap és sok örömöd lesz benne. :)
5-6-7 ezerért én nem adnám el.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22391) Moleman válasza Eastman (#22390) üzenetére


Moleman
addikt

2. Egyetértek.
Első gondolatom az volt, hogy ennyiért még nekem is kell, pedig nem rajongok a nejlonért, anno boldogan szabadultam meg az első 1986-os Kremonámtól. Most, 10+ évvel később már néha bánom, elférne benne az a 9 ezer ft, hogy meglegyen "a kezdet".

(#22392) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

[link] Just sayin'

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22393) Szten Márs válasza flymi (#22367) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Beleszaladtál te is egy gyakori tévedésbe: az a 3 nylon, 3 fémhúr az bizony 6 nylonhúr. Csak ebből 3 be van vonva egy vékony fémsodrattal, de attól az még nylonhúr.
Ahogy előttem is javasolták, vagy tartsd meg, vagy érdemes máshol hirdetni. Az említetten kívül pl a népszerű hirdetőoldalakon, vagy talán még a muszty-dobay fórumon is kellhet valakinek.

(#22394) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ti milyen szoftverrel veszitek fel a videót a coverhez?

(#22395) brickm válasza Humbucker (#22394) üzenetére


brickm
őstag

EOS5DM2-vel. :)

(#22396) Humbucker válasza brickm (#22395) üzenetére


Humbucker
senior tag

Az mi?Linket tudsz küldeni?

(#22397) atomeec válasza Humbucker (#22396) üzenetére


atomeec
senior tag

;)

(#22398) flymi válasza Szten Márs (#22393) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+ Eastman: Na ezt is jó tudni! Nem vagyok zeneművelő, nem is értek a hangszerekhez, szóval köszönöm az infót a húrokkal kapcsolatban.
Sajnos máshol is hirdetem, ha két héten belül elmegy, elmegy. Ha mégsem, akkor marad. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#22399) bigrob válasza Humbucker (#22396) üzenetére


bigrob
őstag

[link]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22400) brickm válasza Humbucker (#22396) üzenetére


brickm
őstag

Csak vicceltem. De hogy komoly választ is adjak, szerintem kb mindegy mivel veszed fel.
Keress egy free progit, ami rögzíti a kamera képét lehetőleg valami avi, mp4, vagy mkv formátumba, azt csókolom. A lényeg, hogy az utómunka során használt szoftver kezelni bírja a konténerét.
szóval innen kb bármi jólehet.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.