Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) Eastman válasza Humbucker (#21850) üzenetére


Eastman
őstag

Nem égsz, hanem tanulsz. Én is minden nap tanulok Tőletek.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21852) bigrob


bigrob
őstag

Nekem is lenne egy kérdésem, ki milyen noise supressort vagy noise gatet használ, illetve ajánlana? :F
Kicsit kordában kellene tartani a metálzónt :DDD
Boss ns-2-vel szemezgetek, az ISP decimatort kicsit sokallom :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21853) Humbucker


Humbucker
senior tag

Akkor a bundok száma mindegy amikor menzúra hosszról beszélünk?
Akkor a Squierek is tökéletesek Drop D hangolásra ugye?

[ Szerkesztve ]

(#21854) Eastman válasza Humbucker (#21853) üzenetére


Eastman
őstag

[katt]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21855) bigrob válasza Humbucker (#21853) üzenetére


bigrob
őstag

Most a Squier Telém drop-d-re van hangolva, de továbbmegyek és a Les Paulom meg B-re ;]
Igen, a bundok száma mindegy, ha nem stúdiózol szerintem nem kell ezen sokat rágódni..
Kicsi kéz --> kicsi menzúra
Lapát kéz --> nagy menzúra

Sokszor írják, de ki kell próbálni neked melyik jön be, fentebb a kolléga még kisebbet használ mint ami nekem van :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21856) Moleman válasza bigrob (#21855) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is van mindenféle, 24.75" Les Paul, 25.5" Strat, superstrat, akusztik, 34" basszus, mind megszokható, szerintem átlagos kezem van. A Gibsonon sem érzem semmi akadályát a drop D-nek, pedig csak 46-os E húrom van (ráadásul a Straton 42, superstraton 38, de ezek is tolerálják a lehangolást).

(#21857) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok erre van valami infótok?

[link]

köszi Petee

You are being revived

(#21858) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

hat ize, ugy tunik, megis csak a Gibson hangszedo volt a gond. Ma eloszedtem a Jacksont, amivel sokkal dogosebben szolt. Most mar csak az a kerdes, hogy milyen humbucker pickup-ot erdemes tenni a Les Paul-ba, heavy hangzashoz?

(#21859) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


Plazmacucci
félisten

EMG 81/85. Ha az valóban Gibbo hangszedő, a fém áráért átveszem :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21860) bigrob válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


bigrob
őstag

Ha passzív, seymour sh-4 hídhoz meg asszem th-2 nyakhoz.
Esetleg nem lehet, hogy a jack foglalattal nincs rendben valami?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21861) brickm válasza Humbucker (#21853) üzenetére


brickm
őstag

Drop D-re majdnem minden menzúra jó. Csak megfelelő húrvastagság kell hozzá.
Ahogy az Eb-hez is.
A drop c, meg B azért már más. oda nem árt a hossz... de a húrvastagság is kell...nekem a 700mm-es menzúrán 9-es húrral dropB-n elég lazák a húrok.

(#21862) brickm válasza UnConnecteD (#21858) üzenetére


brickm
őstag

14-17 kOhm-os-at, AWG 44-es tekeréssel, alnico 2 vagy kerámia mágnessel. :D
Azzal biztos nem lősz mellé.
Lefotóznád minden irányból a gibson hangszedőd?
Van fedele? vagy nyitott?

[ Szerkesztve ]

(#21863) brickm válasza bigrob (#21852) üzenetére


brickm
őstag

Szia.
Nekem az MXR féle noise gate család jött be a legjobban. Pofon egyszerű a használata, és ahogy tapasztaltam nem vágja meg annyira a magasakat.
A boss nálam eléggé beleállt, ezért cseréltem le. Ha nem fontosak a tiszta széles magasak akkor a boss is jó, használtan 13ért is láttam már.
AZ ilyen ibanezes sm7-be épített "triggerlevel allcut" féleségeket kerüld szerintem, nagyon csúnya ha nincs átmenet meg lecsengés.

(#21864) bigrob válasza brickm (#21863) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi :R

Más: Amit az előbb írtam th-2 az hülyeség. :B

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21865) Humbucker válasza brickm (#21861) üzenetére


Humbucker
senior tag

700 mm-es menzúra??? :Y :Y :Y
Min tolod?Nagybőgőn?
Milyen gitárod van ? :)

(#21866) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Biztos volt téma, de ki milyen módon rögzíti a felvételeit? Én most ebbe a pakkba szerettem bele: [link]
Jó minőségű hangkártya mivolta miatt akarok venni ilyet első sorban, de felvételre is jó!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21867) Moleman válasza Plazmacucci (#21866) üzenetére


Moleman
addikt

Én egy ilyenbe ruháztam be, mikor akciós volt (~62k). Kicsit így is korlátozottak a lehetőségek vele (nem tudja a saját kimenő hangját felvenni), de amúgy bevált, a midi is hibátlanul működik.
A régi asztali gépemben Creative Audigy LS volt, már azzal is nagyon jól lehetett rögzíteni, külön kezelte a 2 sztereó inputot, "what you hear" opció is volt, de nyilván kevésbé volt kényelmes, hogy nem voltak diszkrét előfokok és hangerőpotik.

[ Szerkesztve ]

(#21868) Plazmacucci válasza Moleman (#21867) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valahol van egy Cubase LE szoftverem amit a BOSS ME-25 mellé csomagoltak. Viszont annak a vonal kimenete felvételekhez elég fos. Amúgy ezeknek a digi cuccoknak az erősítő kimenetét rá lehet dugni az ilyen hangkártyák hangszer bemenetére?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21869) Moleman válasza Plazmacucci (#21868) üzenetére


Moleman
addikt

Rá lehet, amíg nem volt midi pedálom, egy Zoom 707 II játszotta a wah vagy a volume pedál szerepét, minden más effektet kikapcsolva, mert az erősítőmodellezést és társait Amplitube-bal vagy Guitar Riggel oldottam meg, felvételkor általában VST-vel. Ha nem ragaszkodsz a Boss hangjához, próbáld ki a PC-n effektezést, kényelmesebb és elég meggyőző (életemben kb 3× játszottam igazi csöves erősítőn, úgyhogy az én referenciáim nem mérvadóak :D).
A midi pedál újabb távlatokat nyit, a DAW-on belül lehet rögzíteni a felvétel mellé a midi sávot is, vagyis az expression pedál mozgását. Így később tudsz wah pedált cserélni a presetben, megtartva az eredeti mozgást.

[ Szerkesztve ]

(#21870) Humbucker válasza Plazmacucci (#21866) üzenetére


Humbucker
senior tag

Én egy ilyet akarok venni. A line 6-ok nem jók gitár rögzítésre? Vagy a focusrite-tal ti hangot si felvesztek, vagy csak szimplán jobb?

(#21871) Moleman válasza Humbucker (#21870) üzenetére


Moleman
addikt

Ez a Line6 jóval egyszerűbb, gyakorlatilag csak egyetlen gitárhoz jó, cserébe majdnem annyiba kerül, mint egy komolyabb hangkártya, gondolom a szoftvert és a márkanevet fizettetik meg. Egy UX-2-t már én sem utasítanék vissza, bár a midi hiánya miatt sosem jött szóba nálam. A GX-nél alig drágább az UX-1, ha mindenképp Line6 kell, inkább azt vedd, később örülni fogsz neki.

(#21872) Ragnar_ válasza Humbucker (#21870) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Studio GX gyakorlatilag egy vonalbemenet+1 hangkártya+erősítőmodellek, hangfalmodellek, nincs kifejezetten mikrofonbemenete. Arra jó, hogy gitárt, basszusgitárt rögzíts PC-re, élőben általában valamelyik podot használják, ha UX tényleg 5k-val drágább csak, akkor szerintem is érdemesebb azt venni, azon ugye van mikrofonbemenet is. (Ha esetleg később veszel erősítőt és bemikrofonozod felvételhez, akkor az UX-el ugyanúgy tudod rögzíteni a mikrofon bemeneten keresztül szerintem, bár nem tapasztalatból mondom, mert nem próbáltam, nekem sima StudioGx van.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21873) UnConnecteD válasza brickm (#21862) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ilyen

(#21874) brickm válasza UnConnecteD (#21873) üzenetére


brickm
őstag

Amennyire a képekről meg lehet állapítani, eredetinek tűnnek.
A gibsonra jellemző, hogy a 2 bobbint egybe letekeri textilszalaggal.
Remake-eknél sokszor bobbinonkénti külön tekerés látható.
A baseplate nikkel-silvernek tűnik színe alapján...

Küldök privátban egy hangmintát nálam hogy szól

(#21875) Humbucker válasza Moleman (#21871) üzenetére


Humbucker
senior tag

De nekem csak egy gitárom van, és csak gitárt akarok felvenni vele semmi mást.

(#21876) JustinBarnes


JustinBarnes
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata a fogólap 'felújításával'? Elektromos gitárom rózsafa fogólapja sajnos az évek használata, illetve tisztítása alatt egyes részeken teljesen kifakult, egy-két helyen apró felületi karcok vannak, míg más részeken még gyári tónusában és szépségében ragyog. A lényeg, hogy szeretném valamilyen anyaggal lekezelni, ami egyrészt visszaadja eredeti pompáját, másrészt eltömíti és eltünteti a hajszálkarcokat. Ezt milyen anyaggal tudnám megtenni? A direkt bolti fogólap ápolók csak tisztítanak és ápolnak, vagy színt is adnak a fogólapnak? Esetleg valamilyen páccal, vagy lakkal kellene próbálkoznom? Gyárilag mivel kezelik őket? Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#21877) brickm válasza JustinBarnes (#21876) üzenetére


brickm
őstag

A gyári felületkezelés mindenfele más.
A fender gitároknál vannak lakkozott fogólapok, és natúrak is. Vannak olajjal zömített fogólapok(én ezeket preferálom javarészt meg a méhviaszos bevonatozást.)

Alapveten felbundozott állapotban nem nagyon fogod szépre megcsinálni, mert a bund akadályoz abban, hogy a bundtöveknél is fel tudd csiszolni felületet..

Én ajánlanám első körben a citlingelést, majd az üvegpapíros szálirányú "csiszolást" (3-400-as papírral polírozást), majd paraffinolajjal tömíteném. Az olaj a felületről pár óra alatt elpárolog(felszívódik jórészt) a felületed natúr sima fa lesz.
Ha szeretnéd még kenhetsz rá vékony réteg méhviaszos lakkot.

(#21878) Moleman válasza Humbucker (#21875) üzenetére


Moleman
addikt

Ezért mondtam, hogy később. :) Pl ha jön hozzám valaki, ketten is tudunk villanygitáron játszani anélkül, hogy elő kellene venni egy külön erősítőt, mint régen. Most egy hangkártya és két Amplitube VST elég. Vagy ha egyszer arra kerülne sor, akusztikus gitárhoz jól jön a 2 csatorna, ha igazán jó felvételt szeretnél, piezo+mikrofon. Legalábbis én így gondolkodom. Az idő 95%-ában én is csak egyetlen csatornát használok, de ennek ellenére néha nagyon nagy szükség lenne egy még nagyobb kártyára, csak ez már túllógott minden keretemen. :)

(#21879) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Srácok! Mi a neve annak a műanyag csőnek, amit az ujjra húzva ilyen country-s hangzást lehet elérni?

<< Heimdal >>

(#21880) madgie válasza Retekegér (#21879) üzenetére


madgie
titán

Slide gyűrű. De az általában fém vagy üveg.

(#21881) Retekegér válasza madgie (#21880) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Közben megtaláltam, köszi! Akkor üveg, csak ránézésre próbáltam belőni. :D

<< Heimdal >>

(#21882) Humbucker


Humbucker
senior tag

Erról a gitárról tudnátok valami véleményt adni?
Itt lenne helyben, és ráadásul nagyon jónak tűnik ár\érték arányban ahogy én látom, de javítsatok ki ha tévednék. Fix hidas, ragasztott, én rosszat nem tudok mondani róla, így ezek alapján. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#21883) Moleman válasza Humbucker (#21882) üzenetére


Moleman
addikt

Erre most én is rákívántam kicsit, jó cucc lehet.

(#21884) brickm válasza Retekegér (#21881) üzenetére


brickm
őstag

Műanyagból csináltam, de azt pikkpakk megeszi a húr. Pedig olyan műanyagból csináltam, amit a műanyag nyílászárósok használnak...jó rugalmas anyag, de nem bírta. Végül maradt a rézcső.

(#21885) brickm válasza Humbucker (#21882) üzenetére


brickm
őstag

Azt a nyomorult RoHs feliratot tehették volna a hátsó takaróra öntapadós matrcia formájában. így elég dágványul néz ki rajta...
Ezzel az erővel az áthúzott kuka motívumot is oda festhették volna már.

szerk.:
Megnéztem megint a képet...a kuka is ott van :D:D nocomment.

[ Szerkesztve ]

(#21886) Retekegér válasza brickm (#21884) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Később belegondoltam én is, hogy az úgy hamar kopna. Csak még korábban nem láttam, aztán hirtelen egy plexicsőre asszociáltam. Ma is tanultam valamit. :D

<< Heimdal >>

(#21887) brickm válasza Moleman (#21878) üzenetére


brickm
őstag

Olyasmivel találkoztatok már,hogy win10 alatt az Asio4all idönként pirosra vált és megáll a hang?
Ha felveszem a samplét 300-ra ki és bemenetre ia,akkor is csinálja. Míg win7em volt nem csinálta,pedig akkor le volt véve minden teljesen zl-re.

Szerk:kb 10mp-enként lesz 1-2mpre piros a task ikonja az óránál- a feladatkezelö sherint nincs semmi rendellenesség benne...

[ Szerkesztve ]

(#21888) Moleman válasza brickm (#21887) üzenetére


Moleman
addikt

Milyen hangkártyát használsz?
Asio4allal még nem tapasztaltam ezt, de azt csak alaplapi hangkártyákkal használtam. Viszont az USB-s Steinberg kártyám csinálta, aztán végül kiderült, hogy a vindózos USB 3.0 driver rossz, még valami beismerő nyilatkozatot is találtam a Microsofttól. Azóta odafigyelek, hogy csakis 2.0 portba dugjam, úgy tökéletes.
(De pl ellenpéldaként a hivatalosan USB 2.0-s Logitech G25 csak az USB 3.0 porton működik rendeltetésszerűen, más portba dugva valami alsókategóriás kormányként ismeri fel az illesztőprogramja. Érthetetlen.)

(#21885) brickm
A cortsághoz hozzá tartozik a kedves kis kuka, az én 2009-es basszusomon is ott kuksol. :D

[ Szerkesztve ]

(#21889) Humbucker válasza brickm (#21885) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszi, a szakmai segítséget

(#21890) Humbucker


Humbucker
senior tag

Jack kábel ügyben van itt szakértő?Milyen kábelt kell venni, és mik a gagyi jack kábelek?

(#21891) Eastman válasza brickm (#21885) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom elképzelni hogy' lehet kihozni a (minőségi) fát, az elektronikát, a hardvereket, a szegélyt, a kézimunkát, a húrt ( mondjuk az nem tétel), a shippinget, a profitot 50 ezer forintból. (Bocs, nem savazom, és nem akarom senkinek elvenni a kedvét, csak nem tudom elképzelni...) :U

Mi az a Mighty Might hangszedő? Az olyan mint a bifidusz eszenzisz? :((( Vagy ez amúgy egy 100k-s gitár, csak hősünk szabadulna tőle? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21892) Bobrooney válasza Humbucker (#21890) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Orange-t nagyon dicsérik de ezeknek az ára is húzós. Amőgy meg a Klotz-ról hallottam h jók.

(#21893) NeoPampalini válasza Humbucker (#21890) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nekem ilyenem van, fasza minőség, és pofonegyszerű megjavítani, ha netán megtörik (egy csavarhúzó és egy kés kell csak hozzá): PW AG 10.

Most rendeltem hasonló PW-t, csak 6 métereset és pipa-egyenes felállásban. Feature: mute switch, hasznos!

Amit még használok, és szintén jó, az ez: Klotz TMR0900. Atomtámadás ellen is véd, szerelni még nem kellett. :D

Másféléről nem tudok a saját nevemben nyilatkozni... A gitárosunknak van valami "vasaló zsinór" kinézetű madzagja, nem tudom, miféle, de jónak tűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21894) brickm válasza NeoPampalini (#21893) üzenetére


brickm
őstag

Az a vasalózsinór előfordulhat, hogy egy marha drága kábel :D Szintén ez a kategória a telefonkábel kinzetű csavart rugókábelek.
Jó drágák amúgy.
Én személy szerint szeretem a szövet bevonatos vasalózsinórt. flinges. Csak ha rálépnek sáros lesz...

Klotz-ból van 10éves kábelem (2 3méteres darab) még a jack-eket se kelett újraforrasztani rajtuk, bár az egyiknek most pont az fog következni, mert ha be van dugva és megnyomom akkor reccsen... hát na. 10év az 10év.

Humbucker:
Ne haragudj, hogy nem tudtam érdemi dolgot hozzászólni...azaz ne haragudj, hogy számomra ez a "veszélyes hulladék vagyok és még reklámozom is" felfestés eléggé lelombozó.
Hallani Cortokról jókat(nagyon jókat, ár\érték arányról), egyszer majdnem vettem is egyet.
De számomra fejlövés egy ilyen felfestés. Mintha a fender is felírná a fej hátuljára, hogy ne dobj kukába, mert amúgy meghalnak a hódok, meg a mosómedvék tőlem...nem túl elegáns megoldás.
Oké, hogy büszkék az ólommentes gyártástechnológiának, bár amennyi ólom\ólommentes anyag szükséges egy gitár elkészítésénél, az gyakorlatilag kimerül a forrsztóón meg a potméterek és kapcsolók anyagában....ami nem túl sok....de oké, legyenek rá büszkék. De ezt reklámozhatják a weboldalon, egy prospektusban....egy öntapadós leszedhető matricában(ahogy a fender is teszi pl a nyakrögzítő csavarok fémelmezén)...nade felfesteni a fejre....na mindegy.

Eastman:
Na ebbe már bele se megyek... :D
50-ért megkapja az ember a faanyagot, meg a hardverek egy részét. (és az se világmárka, csak jó schaller..ami mondjuk már tényleg nem csak kutyát dobálni jó..hanem zenélni is.)
Pláne hogy 2 tisztességes humbucker 40-50ezer újonnan...

(#21895) brickm válasza Moleman (#21888) üzenetére


brickm
őstag

Digitech gsp1101.
Jó hogy mondod a 3.0 drivert, nekem csak 3.0 aljzazom van. Lehet a win7 más deivert használt,ezért működött jól. Holnap visszaghost-olom a win7et,leveszem a drivert majd vissza a win10. Hátha.
Meg kipróbálom asio4all nélkül, a digi sajátjával..hátha jó..bár mindig is az asio4-t használtam mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#21896) Humbucker válasza Eastman (#21891) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ha a bolti ára lenne 55 akkor lenne benne valami amit írsz :)

[ Szerkesztve ]

(#21897) madgie válasza brickm (#21894) üzenetére


madgie
titán

A potmétereket ne is mondd, a Cortomon szinte az első perctől sz@r mind, csak nem foglakozom vele, mert úgy sem gitározok :D

Csak azért egy vadiúj hangszernél ne legyen már kontaktos, na.

(#21898) Eastman válasza brickm (#21894) üzenetére


Eastman
őstag

Ott a CE jelzés a Szent Grál, az ad neki rangot. Bebizseregnek Ázsiában, ha rátehetik valamire. Ha meg nem tehetik rá...? (Ráteszik. (-: )

De tényleg nem szeretném savazni. Első gitárnak majdnem mindegy, ha új, garis, jó a nyaka és később eladható (!). Pont arra jó az első-második gitár, hogy megtudd, mit akarsz egy hangszertől és mit nem.

...és később a "nagy szerelmed" már magabiztosan vedd az öledbe...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21899) bigrob válasza bigrob (#21852) üzenetére


bigrob
őstag

Úgy tűnik EWR mesterrel készíttetek egy mxr noise gate copyt.
Kicsi segítséget szeretnék kérni, hogy melyik verziót vegyem, mert már eléggé elkeveredtem itt a potik közt :DDD
Minél több poti annál jobban be tudom lőni, de félek hogy a végén elveszek bennük.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21900) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Pécén mivel toltok dobot? Van értelmes ingyenes program? Csak valami alapnak kéne pár felvételhez. Köszönöm.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.