Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) brickm válasza nagyArc (#22650) üzenetére


brickm
őstag

Azért már rég nem a régi
[link]

(#22652) KreeZonas


KreeZonas
csendes tag

Sziasztok! Teljesen kezdőként szeretnék gitárt venni, és tanácsot kérnék. Azt már tudom, hogy akusztikuson, esetleg elektroakusztikuson szeretnék tanulni, de mivel még nem sokat próbálkoztam, első gitárnak valami olcsóbbat, könnyen tanulhatót szeretnék. Felnőtt méret érdekel, aránylag hosszúak az ujjaim is.

Ahogy olvastam a Juliák nem annyira nyerőek, de többet nem is tudok a márkákról. Ezzel a Horával viszont szemezek. Mi a véleményetek, jó vétel? Vagy tudtok ajánlani valami jobbat? 20ezer alatt jó lenne megúszni. Amit még olvastam, hogy tanuláshoz érdemes puha húrokat szerezni, erről mi a véleményetek?

Köszi!

(#22653) kemotox válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


kemotox
addikt

gsfanatic.hu-n nézelődj, hangszeres aprós oldal, több, jobb ajánlatot lehet ott találni, mint jófogáson.

(#22654) Moleman válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


Moleman
addikt

A Juliát én sem ajánlanám kifejezetten, egy barátomnak azt választottam 8 éve, annyi pénzért használható gitár, de nem túl jó minőségű, nem is sarkallta tanulásra, azóta is a tokjában áll.

A gsfanatic-on valóban rendszeresen vannak elég jó akusztikus gitárok 20-30 ezer között, azokkal nem nagyon lehet mellényúlni (pl Yamaha, Cort).

Ami a húrválasztást illeti, egyéni preferencia kérdése. Nekem az első fémhúros akusztikomon 11-es húrok voltak, azóta is azt használok rajta, fél napnyi folyamatos gitározás után még ma is kirojtosítja az ujjamat néha, de egyáltalán nem fáj, hozzászoksz (de ha vékony elektromos húrokat nyújtok sokat, az sokkal jobban szétvágja). Ennek ellenére én kezdésnek támogatom az elektromos húrkészletet (9-42), sokkal puhább érzés, nem is lesz akkora hangereje, de sima akkordozásnál nem kéne bántania az ujjad különösebben. Bár a barátom arra is panaszkodott, hogy vág. :) Ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#22655) Eastman


Eastman
őstag

Láttátok már?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22656) BluEyes válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem lehet 20-ból megúszni. Kábé 100 hogy valami leharcolt, alkalmatlan példányt fogsz ki. Csak szopás lesz vele. Az a fogólap a Hora-n például nem sok jót ígér, ott a bundok is hibádznak már. Újat vegyé.

1. 2. 3.

A három linkelt gépezet szép, jó, olcsó, új.

tanuláshoz érdemes puha húrokat szerezni

Nem tudom, hogy érdemes-e, ez ízlés dóga, meg hogy milyen tévhitekbe botlasz bele. Nekem az összes gitáromon vékony (9-es) elektromos készlet volt, a villanyoson is meg az akusztikuson is. Még élek :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22657) Eastman válasza KreeZonas (#22652) üzenetére


Eastman
őstag

Más tészta a nylonos* és más a fémhúros akusztikus gitár. Kattints fent az összefoglalóban a linkre, majd ott az akusztikus keresőszóra és tisztul a kép. ;)

* ...merthogy a nylonos a legpuhább.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22658) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok,

E hónap 18-19.-én egy jó barátom és hangszerkészítőm lebonyolít egy kis összeröffenést, akinek van kedve jöjjön el.

Azért a két plakát, mert a második a végleges, de az elsőn több az infó. :)

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#22659) KreeZonas válasza Moleman (#22654) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a gsfanaticot nézegetem, bár mi tagadás, kezdő gitárnak kicsit kevesebbet akartam rászánni. De ha tényleg nem érdemes... hát gondolkozom rajta. Köszi mindenkinek! Ha valaki látna még egy kihagyhatatlan lehetőséget, ne tartsa magában! :)

(#22660) kemotox


kemotox
addikt

Cső emberek!
Arra van ötlet, hogy teamspeaken tudjak mások örömére gitározni? Guitar rige-en keresztül. Az lenne a felállás, hogy TS-re két identitással lépek fel, az egyik bemenete viszont virtual audio cable lenne. így meg lehet oldani zenelejátszást, ha a zenelejátszó kimenete is audio cable. Viszont Guitar rignél ez nem megy. Egy lexicon alphám van, és ha az ő driverét használom akkor csak az alpha lehet kimenet. Na szóval értitek
Ha van erre valakinek ötlete akkor azt megköszönném, fun lenne nagyon :D
Addig is próbálkozom még, hátha sikerül valamit alkotni. Köszi!

(#22661) kemotox válasza kemotox (#22660) üzenetére


kemotox
addikt

Na Asio4ALL-al sikerült, de TSről mire visszaér a hang te jó ég. Félsiker :D

(#22662) KreeZonas válasza Eastman (#22657) üzenetére


KreeZonas
csendes tag

Az a link erre a fórumra hoz vissza :D

(#22663) kemotox válasza KreeZonas (#22662) üzenetére


kemotox
addikt

http://logout.hu/bejegyzes/eastman/gitaros-topic_osszegyujtott_tapasztalataink_gitar.html erre gondolt. Direkt nem kattintható. Dolgozz!! ;]

(#22664) Eastman válasza kemotox (#22663) üzenetére


Eastman
őstag

OK, Ti pedig írhatnátok időnként, hogy milyen új keresőszavak kerüljenek a listára...

KreeZonas A találatoknál görgess lejjebb, mert az elsők között még a saját kérdéseid láthatod. A bejegyzésem célja, hogy korábbra, mélyebbre ásva bárki könnyen választ találjon az aktuális kérdésére az eddig összegyűjtött beszélgetéseinkből, tapasztalatainkból. Nem biztos, hogy 100%-ban használható, inkább a saját logikám szerinti gyors-kereső. Jellemzően 2-3 oldal után már találni válaszokat.

R&R!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22665) bigrob


bigrob
őstag

Help

Tegnap még muzsikáltam a Peavey valveking 100 fejemen, ma összepakoltam az új ibanez gitárt kábelekkel, majd előkaptam a kis squiert hogy játszok rajta, de nem szólal meg a bestia. Hátsó csövek ha jól emlékszem pirosan izzottak most egyáltalán nem és jack kábel végéhez is hiába érek hozzá nincs az a sistergő hang.
Így látatlanban bármi diagnózis?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22666) bigrob válasza bigrob (#22665) üzenetére


bigrob
őstag

Amit már megnéztem:
- biztosíték a tápkábel mellett, rendben
- elméletileg ha az effekt loop return-jébe dugom rá a gitárt, és a preamp csövek rosszak kis jelszinten ki kellene adnia valami hangot, de ez sem vált be
Ha jól sejtem akkor egy power tube durrant el?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22667) brickm válasza bigrob (#22666) üzenetére


brickm
őstag

Nézd meg melyik nem fűt fel, az nem világít. Akkor fűtőszál szakadása van, esetleg kiveheted megcsiszolni a lábát, hátha annyi a baja. Ha nem akkor szakadt a szál.
Csere, párba cseréld lehetőleg.

Ha a többi se fű fel, akkor nagyobb a gond, lehet bizti baja, ha nem látszik hogy szakadt, még lehet szakadt, műszerrel mérném ki. Illetve lehet szekunder oldali baja. Ellenállás szakadás pl, soros folytó.

[ Szerkesztve ]

(#22668) bigrob válasza brickm (#22667) üzenetére


bigrob
őstag

Végfokra tippelek még. biztosítékot csekkoltam a tápbemenetnél, máshol nem tudom van-e.
Világít, hogy be van kapcsolva.
Multiméterrel, ha kiszedem egyesével a csöveket ki tudom mérni?
Ezt a párban cseréljemet hogy érted? Buta vagyok én ehhez :DDD
Elvileg 3db 12AX7 és 4db 6L6 cső van benne.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22669) kemotox


kemotox
addikt

Szerintetek megéri?
Egy régi noname strato cuccot akarok valami használható formába hozni. Holnap el is tudnám vinni.

(#22670) brickm válasza kemotox (#22669) üzenetére


brickm
őstag

Olcso hangszedők. 3ezer darabja ebay-en kb. De lehet sokat mondtam. A potik is ilyen 250forintosak. A koptató lemez ami ha nincs sérülve ér vagy 3ezret.

Ha ennek tükrében ugy érzed hogy neked ér 16ezret,akk hajrá. De ezt Ebayről 10ből összeszeded.

(#22671) kemotox válasza brickm (#22670) üzenetére


kemotox
addikt

Annak függvényében is, hogy elvileg japcsi Squier? Úgy hallottam azok elég jók voltak.
Megpróbálom lealkudni, 12-ért már jó is lenne, 2 ezret nekem megér a kényelem, hogy nem kell rá várni. Amúgy szerinted használható valamire? Nagyon drága cuccot se vennék, mert valami fos noname szarra kéne.

Szerk.: Nah, 12 ért az enyém, ha más nem arra jó lesz, hogy eladjam én is :D

[ Szerkesztve ]

(#22672) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudom hol máshol kérdezhetném, lehet hangkártya topik jobb lenne. Szóval ha külső hangkártyának használom a POD-ot, és vagy veszek fel vagy hallgatok rajta valamit, kb 3 percen belül kékhalálozik a gépem. Más gépen eddig még nem tudtam kipróbálni.
Nem tapasztalt más is ilyet?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22673) brickm válasza kemotox (#22671) üzenetére


brickm
őstag

Hát nézd. Működni biztos működik. Elég paraszt lenne eladni egy csapat tekercs szakadt szedőt. A potik meg a kapcsoló ha recseg serceg ki seréled, vagy olajfürdőt adsz neki. Egyébként o nan ismerkszik meg az olcsó single coil, hogy az alján egy nagy mágnesrúd van, a drágábbakban a slugok vannak felmágnesezve. Ez nagyban befojásolja a jelszintet és a dinamikát. Teljesen más egy ilyen sc mint egy olyan... De kinek mi jön be amúgy.

(#22674) kemotox válasza brickm (#22673) üzenetére


kemotox
addikt

Ezt nem tudtam, hasznos infó, köszi!
Más: Codaba mennyire szoktatok járni? Mennyi esély van arra, hogy ha azt mondom, hogy kéne strato babához hernyócsavar meg oktávállító csavar, akkor tudnak adni?

(#22675) Moleman válasza kemotox (#22674) üzenetére


Moleman
addikt

Elég kiszámíthatatlan a kínálatuk, néha a legritkább csetresz is van náluk, máskor alap dolgot se tartanak. :D Ilyen pici alkatrészeket lehet, hogy inkább a stageshopban próbálnék venni, bár még nem jártam náluk. De lehet, hogy egy jobb barkácsboltban is kapsz ilyeneket, ha megvannak a méretek.

(#22676) kemotox válasza Moleman (#22675) üzenetére


kemotox
addikt

Hát mindegy, ma kiderítettem volna, csak haverék betaláltak egy spontán "verjünkbeegygirosztmegigyunksöröket" típusú programmal, úgyhogy a gitárfelújítós projekt meg a hangszerbolt látogatás (húrok is kellenének már meg mindenféle dolog) várat magára. Vannak prioritások, na! :D

(#22677) Moleman válasza kemotox (#22676) üzenetére


Moleman
addikt

Teljesen érthető. :DDD

Ha nem égetően sürgős a húr, van egy top tippem, legközelebb én is innen veszem. Az Andertonsból hoztam pár ilyen 3-as pakkot (9-est és 10-est), mert olcsóbban jött ki, mint itthon, erre kiderült, hogy ebayen, Amerikából még olcsóbb. :D Ritkább méretek mondjuk biztos drágábbak.

(#22678) Eastman válasza kemotox (#22674) üzenetére


Eastman
őstag

+1 a stageshop-nak...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22679) brickm válasza Moleman (#22675) üzenetére


brickm
őstag

A stage-be szinte minden van. Ami nincs azt meg szereznek. Szinte mindent tőlük veszek, sosincs velük baj.

(#22680) Eastman


Eastman
őstag

Gibson Les Paul szaki.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22681) Eastman


Eastman
őstag

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22682) Eastman


Eastman
őstag

Henrik

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22683) Eastman


Eastman
őstag

LP LP LP LP LP LP

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22684) Eastman


Eastman
őstag

That Metal Show | Kirk Hammett, Michael Schenker & Damon Johnson a gitárgyűjtésről, hangszerek sérüléséről és javításáról.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22685) Moleman válasza Eastman (#22684) üzenetére


Moleman
addikt

:C :C :C
"...knock off the headstock, soak it in water and we're all good!"

Ez a Peter Green gitár bennem is megmozgat valamit. A modern custom shop változata is, nemrég volt pont egy Andertons videóban, brutális cucc. Pedig semmi szükségem rá, LP téren valószínűleg életem végéig kiszolgál a Studio. :U

[ Szerkesztve ]

(#22686) Eastman


Eastman
őstag

Slide akkordok normál standard hangolásban:


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22687) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok. Gitár vásárlás előtt állok.
PC-n szeretném használni. Alaplapi hangkártyám van (Maximus VII Hero-n)
A kérdésem az hogy erdemes-e próbálkozni gitár kábel ->3.5 jack vagy vegyek egyből egy rocksmith féle kábelt?

Üdv. Peti

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22688) Moleman válasza haxiboy (#22687) üzenetére


Moleman
addikt

Rocksmith-féle kábelt én nem vennék, egyrészt drága, másrészt ha kompatibilis is PC-vel, kimenete nincs, így az alaplapit használnád továbbra is. Vagy vegyél egy jobb PCI-PCIe kártyát, használtan 3, újonnan kb 10 ezer ft, vagy még inkább egy rendes külső hangkártyát, úgy fejhallgatóerősítőt és talán mikrofon fantomtápot is kapsz, 20-30 ezerért.

(#22689) Mathiask válasza Moleman (#22688) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nekem nem volt bajom a Rocksmith gitár kábellel pc-n. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#22690) haxiboy válasza Moleman (#22688) üzenetére


haxiboy
veterán

Kimenet téren nincs gondom ott a mikrofonom (blue yeti) használom.
Bemenetként gondoltam csak hogy mit érdemes használni. Mikrofon erősítő kábelem ( külső tápos valami) is van egyébként bár sosem használtam.
Rocksmith kábel kompatibilis PC-vel, ugyanazt a kábelt dobálják minden platformra.

Arra gondoltam hogy elég sok helyen írják hogy a line-in csatit használják bemenetként. Ez milyen szokott lenni minőségileg?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22691) Moleman válasza haxiboy (#22690) üzenetére


Moleman
addikt

Nem a minőséggel, hanem a hang késésével van a gond. Az alaplapi hangkártyák tapasztalatom szerint kb 40 ms-t tudnak, ami még jól hallható, zavaró. Ezt kb a harmadára le tudod vinni egy jobb külső és belső hangkártyával. A Rocksmith nem tudom, milyen latency-t tud az alaplapi kimenettel karöltve.

(#22692) nagyArc válasza haxiboy (#22687) üzenetére


nagyArc
tag

Ez ugyan nem PC, de ha esetleg van egy ipad-ed, akkor az iRig HD-t tudnám javasolni:
[link]
ezen nem veszek észre semmi késést, és tök jó a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#22693) haxiboy válasza nagyArc (#22692) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem vagyok egy Apple fan.
:-)
Azt hiszem adok egy esélyt a rocksmith kábelének végülis erre van kitalálva.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#22694) csadi0011


csadi0011
őstag

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy milyen hangszer adhatja azt a hangot, amit a linkelt videóban 0:46-nál 0:51-nél 0:58-nál meg még sokszor hallani? Ami olyan, mint a vibrafon.
https://www.youtube.com/watch?v=RzhAS_GnJIc

(#22695) kemotox válasza csadi0011 (#22694) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem egy gitár amit megküldtek egy kis slideal meg egy kis hangerő változtatgatós trükkel. Tod mikor 0ról indulsz és ahogy emeled a hangerőt olyan, mintha "beúszna" a hang.

(#22696) csadi0011 válasza kemotox (#22695) üzenetére


csadi0011
őstag

Én is gondoltam erre, de pl 1:20 nál (ott kicsit halk) a hangmagasság ahogy változik, az elég fura. Vagy ott is hangerő dolog, csak gyorsabban? Vagy össze van vágva?

(#22697) kemotox válasza csadi0011 (#22696) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem slide gyűrűt használnak ott.

Más: [link] Visszatért egy elég jó kis jutubos tanítós csávó. Nemtom mi volt vele, csak úgy eltűnt több, mint egy éve. Bírtam a videóit. De most újra itt van.

(#22698) Plazmacucci válasza csadi0011 (#22694) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Miért hallgat ilyet bárki is :(

;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22699) csadi0011 válasza Plazmacucci (#22698) üzenetére


csadi0011
őstag

:DDD Konkrétan mire célzol?

(#22700) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok! Yamaha Pacifica 112 elektromos gitárra szeretnék kápót venni. Vannak ajánlott típusok? Lehetőleg olyan kellene, amit nem túl komplikált felrakni.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.