Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) Bobrooney válasza BluEyes (#21449) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Normál hangolás, ha jó kedve van viszi ha nem meg nem, de az E húrral van baja a többivel nincs..
Elektronyos gityót viszi rendesen. Pontosságról nincs infóm, használom jó. De nem éri meg az 5k-s árat, ha tudtok használni normál bedugós hangolót én azt használnám a helyetekben.

[ Szerkesztve ]

(#21452) MATEO6600 válasza BluEyes (#21438) üzenetére


MATEO6600
őstag

Meg is rendeltem egy 1000ft alattit és teszi a dolgát. Annyit elárulok hogy gyakorlatilag hajszál pontosan azokat az értékeket jelzi mint egy telefonos hangolószoftver, nevszerint GuitarTuna.

(#21453) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Sose bírtam ezeket a csíptetős vackokat, felrakom valahova, tök jó, az ötből három húrt érzékel, a többinél semmi, mindig pakolgatni kellett, inkább vettem egy tuner pedált a pedalboard-ra, ez némít is, polifónikus is... :DDD

(#21454) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Rájöttem, hogy csak két dolog kell a jó hangzáshoz. Egy jó gitár meg egy jó erősítő :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21455) Moleman válasza NeoPampalini (#21453) üzenetére


Moleman
addikt

Én telefonon DaTunert használok, mikor nincs kedvem bedugni, még az elektromosok hangját is szépen veszi szárazon, jól használható.

(#21456) brickm válasza Plazmacucci (#21454) üzenetére


brickm
őstag

meg egy jó hangfal, meg egy jó helyszín, meg egy jó fül.... semmi más... :)

(#21457) Plazmacucci válasza brickm (#21456) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja meg kéz! Micsoda közhelyek! :D

Amúgy új setupon gondolkodok. Multieffekt mellett tökéletesen megtanultam mi az ami nem kell. Azt tudni kell, hogy kb minden hangszín alapja nálam 2 féle torzító. Ezen kívül használok delay-t, chours-t, néha reverb-et. Több nem kell. Egy pedálsor menőbben néz ki, és jobban magaménak érzem. Az igazi kérdés az erősítő. Multin a Metal nevű OD/DS torzitót használom, ami közép emelt és vág mint a disznó. Az erősítő modellek rém gagyik de ez zseniális. Klasszikus Priest hang jön ki belőle. Nem tudom mi lehet a megfelelője, amiről mintázták.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21458) BluEyes válasza Plazmacucci (#21457) üzenetére


BluEyes
őstag

A szakirodalom szerint a jó öreg mötálzóna lesz az [link] video

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21459) Plazmacucci válasza BluEyes (#21458) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Régebben volt MT-2 a birtokomban. Bárcsak ilyen hangja lett volna mint az ME-25 multinak :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21460) BluEyes válasza Plazmacucci (#21459) üzenetére


BluEyes
őstag

Az fura, ha a másolat jobb, mint az eredeti, ilyen csak a gitároknál volt eddig ;]
Nézzük végig, hogy mik vannak még a láncban, előfok, végfok, milyen speakerszimuláció, plusz a te hangrendszered, fejhallgatód, és az alapján talán ki lehet találni, hogy mit keresel.
De szerintem ez így sokváltozós, úgyhogy jobban jársz, ha keresel egy faka kombót, ami ugyan másképp, de jólszólós.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21461) Plazmacucci válasza BluEyes (#21460) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Metál zóna az egyik leg szarabb torzító, ebben azért sokan egyetértünk ☺

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21462) bigrob válasza Plazmacucci (#21461) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem sikerült jól belőni, majd ha veszek normális mikrofont teszek soundcloudra valami finomat :P

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21463) Plazmacucci válasza bigrob (#21462) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21464) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21461) üzenetére


Ragnar_
addikt

15-20 éve nem volt az annyira szar :) mondjuk már nem használom, erősítőt sem, manapság már nem nagy eresztés a multieffektek korában valóban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21465) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#21464) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Van egy ilyen szűrhetetlen zizi a hangjában. Keeley moddal persze fasza.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21466) Moleman válasza Ragnar_ (#21464) üzenetére


Moleman
addikt

Ha már multieffekt: tudnátok tanácsot adni midi vezérlőpedál ügyben? A Guitar Rig és az Amplitube vezérléséhez szeretnék egy pedált, tudom, hogy az igazi multieffekt pedálok közül csak a Boss GT-100 és társai rendelkeznek midi kimenettel, de ők kiesnek a körből, mert csak 30 ezret tudok rászánni. Használtan nézegettem Behringer FCB1010-et és Roland FC-200-at, de most egyikből sincs szabad préda, csak Bécsben. Van még más opció, ami megfelelne? Expression pedálra mindenképp szükségem van.
Köszi!

(#21467) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Talán ti tudnátok a legjobban segíteni a nem gitáros kérdésemben. Szeretnék használni VST effekteket, nem gitárhoz, de ez nem változtat szerintem a dolgon. Van egy Asus Xonar U7 hangkártyám, ennek a bemenetét és kimenetét szeretném használni.
Milyen keretrendszert érdemes használni a VST-khez? Nektek mi vált be? Egy kis visszhangosítást szeretnék elérni, meg némi kórus effektet. De talán más bohóckodást is kipróbálnék.

(#21468) Moleman válasza Primary92 (#21467) üzenetére


Moleman
addikt

Én a Steinberg termékein szocializálódtam, nem tudok rosszat mondani rájuk. :) Személy szerint Nuendot használok, de a célnak a Cubase is tökéletesen megfelel.
Ha jól láttam, van natív ASIO drivere a kártyádnak, így remélhetőleg nem lesz gond a real time monitoringgal sem.

(#21469) Primary92 válasza Moleman (#21468) üzenetére


Primary92
senior tag

Az ASIO-t tudtam, hogy kelleni fog. Millió effektet lehet találni ingyenesen, és millió keretrendszert is. Első körben valami ingyenessel próbálkoznék, csak pár effektet kötnék egymás után.

(#21470) guitarguy válasza Primary92 (#21469) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Effektekkel nincs gond, de daw-ból nincs normális ingyenes alternatíva.
Én személy szerint a Reapert használom nagy elégedettséggel. Talán a legnagyobb tudású daw, milliónyi lehetőséggel. Kezdőknek is tökéletes és tök olcsó (a többi nagyágyúhoz képest).

(#21471) atidzsiforc válasza guitarguy (#21470) üzenetére


atidzsiforc
őstag

reaper +1 en is azzal mokolok :K nagyon konnyen atlathato a kezelofelulete, cubasetol en agyhugykovet kapok akarhanyszor elinditom

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21472) Ragnar_ válasza Moleman (#21466) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nem tudok tapasztalatból ajánlani semmit, én max wahpedált használtam expressiont nem.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21473) Primary92 válasza atidzsiforc (#21471) üzenetére


Primary92
senior tag

Ez szimpatikusabb.
Igazából nekem nincs szükségem DAW funkciókra, pontosabban csak az a része kellene, ahol elében rá tudom tenni az effekteket. Régebben használtam FL Studio-t (Fruity Loops), de az bazi nagy, és tud egy csomó felesleges dolgot.

(#21474) atidzsiforc válasza Primary92 (#21473) üzenetére


atidzsiforc
őstag

jo lesz neked a reaper :) nem tol az arcodba semmi baromsagot, insert track, ott van rajta az fx gomb azt beledobalod amit akarsz. ha felvenni akarsz akkor meg a piros ar (arm for recording) gombot megnyomod a tracken, kivalasztod melyik inputrol jojjon a jel, meg kozben tudod eloben visszahallgatni live monitoringgal.
ha esetleg dobot akarsz programozni akkor meg ugye rateszed a trackre a kedvenc vsti-det es insert ful/midi item, abba tudsz potyogni

fl studiot meg aki kitalalta, elasnam ;]

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21475) BluEyes válasza Moleman (#21466) üzenetére


BluEyes
őstag

ART x15 (esetleg x11)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21476) guitarguy válasza atidzsiforc (#21474) üzenetére


guitarguy
csendes tag

FL Studio az egy speciális jószág. Kb. mintha ufo-knak találták vna ki a kezelőfelületet. Kár is nekifogni tutorialok nélkül.

(#21477) brickm válasza Ragnar_ (#21464) üzenetére


brickm
őstag

Ezt akartam mondani.
azért 15évvel ezelőtt igencsak ámuldoztunk rajta, hogy egy kis pedálban, ami akkora, mint az overdrive, simán lezúzza a haját az embernek....most meg... :D

atidzsiforc
A reapert tudom én is ajánlani, nagyon jó szoftver, az áráról nem is beszélve. Bőven töredéke, a hasonló tudású és összeszedettségű szoftvereknek. Otthonra megkapod 16ezerért áfával együtt.
ASIO4ALL driverrel simán zero latency-ben jön minden az USB-s kártyáról.

AMúgy tudtok jó plugineket hozzá?
Nemnagyon használok, csak a saját reaper clippert, compressort, limitert, EQ-t. Kipróbálnék pár bevált cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#21478) guitarguy válasza brickm (#21477) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Fabfilter pluginok, ill IK Multimedia T-Racks így elsőre.

(#21479) SunMount3r válasza Plazmacucci (#21459) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem még midig ott pihen a pincében az MT-2 és igen jó kis pedál volt az annak idején. Mondták róla, hogy csak valamelyik Marhsall erősítő éri útól torzított gain-ben. Szerintem még mindig simán el lennék vele (ha jó lenne a gitárom és lenne még erősítőm) egy darabig. Ami még érdekelt annak idején az a Mega Distorsion, ma már csak próbaként, de anno nálam ez is kiszemelt volt.

(#21480) Moleman válasza BluEyes (#21475) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, az X15 jó lenne, akkor ezt is keresgélem (most épp az sincs eladó).

(#21481) atidzsiforc válasza brickm (#21477) üzenetére


atidzsiforc
őstag

reaper alap pluginjai eleg jok szvsz, meg ezeket szoktam altalaban hasznalni:

kompresszor: blockfish, destinymkIII

limiter(maximizer): tls maximizer, izotope ozone maximizer, slate digital fg-x (kompresszor+limiter+dither ez inkabb ilyen mastering tool)

eq: izotope ozone equalizer (kibebaszottul jo)

reverb: izotope ozone reverb, meg a guitar rig spring reverbje :3

delay: voxengo tempo delay

chorus: blue cat chorus 4 (van kulon mono meg stereo)

torzitas extra satani hallojarati daganatkeltesert: ohm force ohmicide, atomsplitter audio distroyr

meg az xferrecords LFOtool csomo okorsegre jo

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21482) Ragnar_ válasza brickm (#21477) üzenetére


Ragnar_
addikt

Én egylőre még próbálgatom a reapert, de valszeg vétel lesz, mert előző progi nem nagyon akar már menni Win10-en. De pl azt nem tudom hogyan lehet egy VSTI sávra EQ-t rakni, vagy úgy álttalában sávra FX-eket. Youtubeon olyan tutorial van, ahol már eleve ott van asávban a VSTI, meg az FXek is erősítő, torzító, hangfal mind külön FX/VSTiként ugyanazon a sávon... :U
Nemrég találtam egy VSTI hangszert ami ingyenes, de elég korrekt. MT powerDrumkit a neve

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21483) atidzsiforc válasza Ragnar_ (#21482) üzenetére


atidzsiforc
őstag

egyszeru. berakod a vsti-t es ala rakod a tobbi plugint. :) legalabbis reaperben, de sztem majd minden daw-ban igy van. a legfolso cucc van a jelut elejen es sorban jon a tobbi, tehat a vstibol kijovo hangra hatassal lesz az osszes tobbi alarendelt plugin amit beteszel, abban a sorrendben, ahogy el vannak rendezve. persze lehet bonyolitani i/o okossagokkal ossze-vissza kuldozgetni a jelet trackek kozott, de alap dolgokhoz folosleges.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21484) Ragnar_ válasza atidzsiforc (#21483) üzenetére


Ragnar_
addikt

Megvan köszi :DDD , FX feliratra rákattintok a sávban, és azon belül add. Mert ugye virtuális hangszert jobbklikkel lehet a sávhoz adni, azért kerestem ott az FX-eket is. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21485) Plazmacucci válasza SunMount3r (#21479) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem volt Jackhammer, MetalZone és MegaDistortion is de sajnos nem nagyon tudom össze hasonlítani mert mindegyiket más erősítővel használtam. Jackhammer nagyon tetszett Laney sound/klipp erősítővel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21486) Cors


Cors
tag

Sziasztok!

Fiam árulja balos srat gitárját, h valakit érdekel jelezzen.
Korrekt áron, grafit húrlábbal, megkímélt hangszer, alacsony húrnyomás

[ Szerkesztve ]

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#21487) Eastman válasza Cors (#21486) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

gsfanatic -ra tegyétek fel képekkel, aztán jöhet ide egy hsz-be a közvetlen link...

Üdv: E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21488) Cors


Cors
tag

http://gsfanatic.com/hu/hirdetes/300942/elado-levin-elektromos-gitar

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#21489) kemotox


kemotox
addikt

Reaperben hogy kell live monitorozni?

(#21490) Moleman válasza kemotox (#21489) üzenetére


Moleman
addikt

Sose próbáltam még, de a képernyőképe alapján a monitorozandó sáv elején próbáld meg benyomni a rec gombot.

(#21491) kemotox válasza Moleman (#21490) üzenetére


kemotox
addikt

Az csak élesíti az adott sávot, hogy ha veszek fel azt (is) vegye.

(#21492) Real Ghoost válasza kemotox (#21491) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Az Fx gomb alatt van egy kis nyíl, Record Monitoring, annak kell zöldnek lennie.

(#21493) kemotox válasza Real Ghoost (#21492) üzenetére


kemotox
addikt

Jaaj, hogy azt a részt le lehet húzni, és így látható lesz a többi gomb is :D Köszi, pacsi!

(#21494) Eastman


Eastman
őstag

Gibson Les Paul Studio Gothic Morte

Konkrét !!!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21495) Eastman


Eastman
őstag

Még! :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21496) Plazmacucci válasza Eastman (#21495) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ronda. Top nélkül meg nem az igazi a szand.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21497) Eastman válasza Plazmacucci (#21496) üzenetére


Eastman
őstag

Ronda, de legalább nem szép.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21498) Eastman válasza Plazmacucci (#21496) üzenetére


Eastman
őstag

;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21499) Eastman


Eastman
őstag


+

Gibson 2015 neck profiles.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21500) SunMount3r válasza Eastman (#21499) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Inkább Ibanez Wizard vagy Scheckter Ultra Thin... :U (Részemről...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.