Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) bodza21 válasza Real Ghoost (#21250) üzenetére


bodza21
csendes tag

Most hallgattam a felvételeket a youtubon. Kinézetre az SX tetszik, de a Cort Z-42 hangja sokkal szebb.

(#21252) Real Ghoost válasza bodza21 (#21251) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

A gitarshop.hu oldalon nézz szét ott is találhatsz jó használtakat, szerintem megbízhatóbb eladók vannak ott mint a jófogáson.

[ Szerkesztve ]

(#21253) nap válasza bodza21 (#21251) üzenetére


nap
addikt

Ha teheted, menj be egye hangszerboltba, és próbálj ki egy olcsó stratot, meg egy ilyen z42-est, vagy valami hasonlót, hogy lásd, melyik áll jobban kezedre.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21254) csadi0011 válasza guitarguy (#21249) üzenetére


csadi0011
őstag

Luxus hobbi na, még amatőr szinten is.

Sőt. Amelyik gitár nem egy köteg 20 ezresből született, azzal már nem is lehet zenét játszani.Seasick Steve biztos amatőr alatti szinten tolja.

(#21255) brickm válasza guitarguy (#21249) üzenetére


brickm
őstag

40-50ezret félretenni pikapra?Azt ugye tudod,hogy 50ropiért már akár ütöttkopott gibson paf szedőt kapsz?!... Az meg elég nagy pazarlás egy 100k-s gitárba lássukbe. Bőven elég neki otthonra pötyögni a gyári hangszedő ia, ha nagyon ügyes még a Single coillal is eltol valami light metált. Pláne ha gitárrifgel tesz egy soros gate-et a jelutba.

A diktátor zenekar pl rendszeresen játszik Single coillal, Hozzáteszem hevimetált. Nézz utána.
https://m.youtube.com/watch?v=W2lWQ7boPCA

[ Szerkesztve ]

(#21256) guitarguy válasza Real Ghoost (#21250) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Amint rádugja az erősítőre és játszani kezd... :(((
Nyílván különbséget nem fog hallani, ha még nem volt elektromos gitárja, de azt kapásból lefogja venni h nagyon szar. Ez elsősorban rossz minőségű single coil szedőkre vonatkozik, mert az még zajol is mint a hülye. Hányadék na...

Amúgy is sztem örülni kéne hogy ennyiből meglehet úszni egy szettet, ami még profi felhasználásra is okés.
(Ja és emg 81 az isten :P )

brckm: Persze hogy alkalmas akár metalra, csak nem mindegy melyik... :U

A linkelt sx vmiféle analóg zajgenerátornak tenné meg max.

[ Szerkesztve ]

(#21257) AKs válasza Bobrooney (#21248) üzenetére


AKs
tag

Természetesen nem veszem kötözködésnek, és leírom részletesebben a véleményemet.
Alapvetés: jelen esetben alsó kategóriás hangszerekről beszélünk.
Ha a kollégának ez lenne az első elektromos gitárja, valószínűleg nem igazán van tisztában a lehetséges buktatókkal, amit a vásárláskor ellenőrizni kell.(Ezt semmilyen youtube video nem pótolhatja, tekintve a minőségi szórást) Ezt lehet pótolni egy checklist-tel, kinyomtatja, egyesével végigmegy rajta. Ha szerencséje van, semmi élből kizáró tényezőt nem talál (nyak egyenes, oktáv beállítható, húrmagasságok épeszű határon belül vannak stb.)
A probléma ott kezdődik, hogy a két konstrukció, a Tune-o-matic (Cort) és a strat. féle tremolós között jelen esetben a leglényegesebb különbség, hogy az előbbi jóval egyszerűbb, stabilabb. Egész egyszerűen kevesebb a hibázási lehetőség. Ha az oktáv és a húrmagasság OK, nehéz utána elcseszni.
A strat. féle tremolónál csomó minden bejátszik, kezdve a tremoló blokk általában hitvány minőségű öntvény anyagától, a rugók, babák minőségén, állítgatásán át...
Javaslat: tégy egymás mellé két ilyesmi gitárt, 10 percig valami intenzív E A D akkordozgatás, és utána nézd meg melyik tartja jobban a hangolást. Csodálkoznék, ha a strat. lenne az. Ismétlem: alsó kategóriáról beszélünk. Ilyenkor szokott jönni a lecserélem a ... , és máris többe van a leves, mint a hús. A végén van egy ugyanolyan vékonyan, cincogósan szóló strat.-od, + x ezer Ft-ért.
Azt sem tartom kizártnak, hogy volt már olyan ember, aki vett 20 e.-ért mechanikailag OK-s strat.-ot, de szerintem ők vannak kevesebben :)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21258) Eastman válasza AKs (#21257) üzenetére


Eastman
őstag

+ 1

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21259) Real Ghoost válasza brickm (#21255) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Nagy plusz a Diktátor miatt, ha minden jól megy pénteken megyek koncertjükre :D

(#21260) kriszneuer válasza bodza21 (#21251) üzenetére


kriszneuer
újonc

Bátorkodom jelezni, még mindig eladó a gitárom. Nem hasonlít ezekhez, de hátha.

http://m.jofogas.hu/magyarorszag/Fender_Squier_Affinity_Telecaster_elektromos_git_r_36827280.htm?he=0&sp=0&fmy=0&cg=0&ca=1_a&w=3

[ Szerkesztve ]

(#21261) Bobrooney válasza AKs (#21257) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Akkor csak nekem vannak mázlijaim a gitárokkal :))

(#21262) Eastman


Eastman
őstag

Srácok,

aktív EMG használható passzívként? Elem nélkül hogyan viselkedik a hangszedő? Nem vagyok járatos ezen a területen.

(Itt nem találtam választ, mégis hasznos bevezető a témába.)

Tiszta csatornán milyen a hangja az EMG 60 / 81 párosnak? Tényleg "steril", vagy esetleg van benne dög tisztán is?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21263) Real Ghoost válasza Eastman (#21262) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Szerintem nem szólal meg elem nélkül. Legalábbis amikor a bass gitárosunk gitárjában meghalt az elem akkor folyamatosan esett a jelszint meg trogyogott az erősítő, először azt hittük az ment tönkre, aztán leesett, hogy mi is volt a hiba.

Az általános közhiedelemmel ellentétben szerintem használható tisztán is az EMG egyébként, de érződik rajta, hogy nem arra tervezték.

(#21264) nap válasza Eastman (#21262) üzenetére


nap
addikt

Estére megmondom. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21266) Real Ghoost válasza kemotox (#21265) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ezek szerint hülyeséget írtam, tehát mégis szól elem nélkül az EMG.

Én ezt a párosítást próbálnám ki szívesen, elvileg átmenet valahol a PAF és a klasszikus EMG szedők között.

(#21267) nap válasza Eastman (#21262) üzenetére


nap
addikt

Akár ki is próbálhatod. Éppen van egy pár eladó emg81-em... ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21268) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

hehe

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21269) sajtee


sajtee
senior tag

Szerdán valaki ott lesz a Slash koncerten? :B

(#21270) Real Ghoost válasza sajtee (#21269) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Én most nem, de 2 éve voltam, nagyon nagy bulit csinálnak, aki teheti egyszer mindenképp nézze meg őket. (Még mielőtt összeáll a Guns n Roses :) )

(#21271) guitarguy válasza Eastman (#21244) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Hát figyu, kevesebb húr, kevesebb bund. > kevesebb lehetőség

(#21272) csadi0011 válasza guitarguy (#21271) üzenetére


csadi0011
őstag

Kíváncsi lennék, hogy egy kezdőt miben hátráltat ez. Vagy akár egy profit. Speciális használaton kívül. Ettől nem lesz kuka a hangszer.

(#21273) kemotox válasza guitarguy (#21271) üzenetére


kemotox
addikt

Igaz, egy hároméves gyereknek minimum 8 húros 24 bundos floydos gitár kell, persze csak a basszusgitár mellé, nehogy szegény korlátozva legyen ;]

(#21274) Eastman válasza csadi0011 (#21272) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy egy hároméves gyermeket. :D

Hegedű is kuka. Bund nélkül? Ne viccelj! Kevesebb húr, kevesebb lehetőség.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21275) csadi0011 válasza Eastman (#21274) üzenetére


csadi0011
őstag

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#21276) Ragnar_ válasza csadi0011 (#21275) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nah lehet ezt boundok meg nyak nélkül is.. :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21277) guitarguy


guitarguy
csendes tag

Ecsém...

Egy 6húros 22-24 bundos gitáron csak több mindent meglehet oldanii mint egy kiba. ukulelén...
Ok, tudom van akinek az utóbbi is bőven elég... ;]

(#21278) kemotox válasza guitarguy (#21277) üzenetére


kemotox
addikt

Még mindig egy 3 éves gyerekről van szó. Meg se bírja fogni rendesen a nagy gitárt.

(#21279) bigrob


bigrob
őstag

egy bundos zene ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21280) guitarguy válasza kemotox (#21278) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Ezért javasoltam fentebb vmivel gyerek méretű elektromos gitárt.....

(#21281) sajtee válasza Real Ghoost (#21270) üzenetére


sajtee
senior tag

Voltam akkor is.
Volt egy 11 órás sorban állás az első sorért...
Aztán idén a Volt-on is láttam őket, szintén első sorból.
Ez már annyira nem köt le, de nyertem jegyet.

(#21282) Ragnar_ válasza guitarguy (#21277) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem egy 6 éves gyerek talán már tudna értékelni akár egy ukulelét is, egy 3 éves gyereknek tökmindegy csak zörögjön

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21283) Eastman válasza sajtee (#21281) üzenetére


Eastman
őstag

Akkor rendesen kimaxolod Slasht. Gunsra is mész majd, az tuti. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21284) guitarguy válasza Ragnar_ (#21282) üzenetére


guitarguy
csendes tag

okés, csak az ukulele nem úgy fog neki vinnyogni mint Hetfieldnek és kb földhöz fogja vágni.

3 évesnek am én igazából inkább zongorát, vagy egy szintit ajánlanék. Zeneelmélet tanulásra és hallásfejlesztésre nincs is jobb.

(#21285) Ragnar_ válasza guitarguy (#21284) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem 6-8 éves kor alatt nem sok értelme van a zenetanulásnak, (lehet tévedek) hacsak nem valami extra fogékony lurkóról van szó.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21286) Ragnar_ válasza bigrob (#21279) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha nem látnám, meg tudnám, hogy direkt egybundosra van írva lehet, föl se tűnne... :C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21287) sajtee válasza Eastman (#21283) üzenetére


sajtee
senior tag

"Majd"

Ha lesz, egyértelműen :K

Veled mi újság amúgy? Rég beszéltünk. Ha nem dolgozol, estefelé elnézhetnél az Aréna felé, sokat fogok kint állni, előre jelezték... :DDD

(#21288) guitarguy válasza Ragnar_ (#21285) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Ja, tévedsz. Pl az abszolút hallást csak nagyon fiatalon lehet elsajátítani. (6-8 év bőven késő, legyen inkább 2-3) Vannak kivételek, de ritka mint a fene.
Nem létszükséglet, de azért jól jön az zenélésben... Mit nem adnék érte ha nem csak a skálát hallanám ki kapásból, de a konkrét alaphangot is.

Viszont a C-t felismerem mindig, de a többit nem. érdekes dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

(#21289) Ragnar_ válasza guitarguy (#21288) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát 2 éves gyerek még beszélni sem tud, hogy magyarázod el neki, hogy ez itt a Cééééé. :DDD Vagy elég, ha zongorázol neki lényeg, hogy zenét halljon ? Az lehet segít a 'hallás' kilakulásában, de az szerintem nagyobb részt inkább adottság, örökölt valami.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21290) brickm válasza guitarguy (#21288) üzenetére


brickm
őstag

Még jó,hogy logikus magyarázata nincs,miért is jó egy zenésznek az abszolút hallás....
Értem én,hogy a matematikusaggyal rendelkező felismeri és pontosan azonosítja a 72-es és a 18749-es számokat ránézésre...gondolkodás nélkül...de mennyivel rajabb aki megmondja ezidő alatt,hogy mekkora a két szám közötti különbség....?!
Igen,a relatív hallásra célozgatok finoman most.

(#21291) guitarguy válasza Ragnar_ (#21289) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Nem feltétlenöl örökölt. Csak ugye nem sokan születnek zenész családba,kapnak korai zenei képzést stb. Így nem igazán lehet tudni hogy mennyien rendelkezhetnének ezzel a képességgel.
Persze ez csak az én elméletem.

brickm: A relatív hallás más tészta. Az bármely korban fejleszthető és kulcsfontosságú a zenéléshez.

(#21292) Ragnar_ válasza guitarguy (#21291) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igen, az valószínű, hogy ha zenész családba születik egy gyerkőc ő hamarabb fog hangszerrel, meg úgy általában a zenéléssel találkozni fiatalabb korában.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21293) Eastman válasza Real Ghoost (#21266) üzenetére


Eastman
őstag

Na, ez odabsz rendesen! :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21294) Eastman válasza bigrob (#21279) üzenetére


Eastman
őstag

:R :R :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21295) brickm válasza kemotox (#21265) üzenetére


brickm
őstag

Megy az EMG elem nélkül is??? Ez nekem is uj hé.

(#21296) brickm válasza brickm (#21295) üzenetére


brickm
őstag

Dehogy megy:
[link]

(#21297) atidzsiforc válasza brickm (#21296) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Dehogynem megy, csak gyenge lesz az output. a fonti vidi meg sztem magaert beszel :U Vester bogom is megszolalt elemek nelkul csak persze az is ergyan, halkan, mert nincs mi tapolja a preampot.

na de ki is kiprobaltam, szep cleanje van elem nelkul. ;)

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21298) atidzsiforc válasza atidzsiforc (#21297) üzenetére


atidzsiforc
őstag

marmint az emg-nek (sg-mben van egy emg81)

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21299) guitarguy


guitarguy
csendes tag

Micsoda gyönyörőség: http://images.kramerguitars.com.s3.amazonaws.com/Products/Doublecut/Baretta/Gallery-Images/84-White-Finish-Shot.jpg

Nyaki szedő híján, itt aztán nincs kifogás... ;]

(#21300) kemotox válasza guitarguy (#21299) üzenetére


kemotox
addikt

Hú de imádom az ilyen egyszedős krámereket basszus, semmi cicó, csak a nyers erő, meg a ki*szott rákenról!!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.