Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) BluEyes válasza Plazmacucci (#21000) üzenetére


BluEyes
őstag

Jaja, fincsi overdrive :K

HTCX715

Ha belátható időn belül meglesz a kombód, akkor a Monkey a jó választás, a kombóhoz lehet majd használni tovább.
Ha messze van még a kombó, akkor az AmPlug a jobb, jóféle torzítás meg egy delay effekt, kész a komplett gyakorlócucc.
Vagy ugye a multik, de azok drágábbak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21002) MATEO6600 válasza BluEyes (#20999) üzenetére


MATEO6600
őstag

Az Amplug is tölthető hálózatról, habár én nem találtam hozzá Sehol adaptert... Pedig jó lenne, mert gyorsan merulnek az elemek, még ha tölthetők is.

[ Szerkesztve ]

(#21003) HTCX715


HTCX715
tag

Akkor köszönöm mindenkinek a segítséget, sok dolog megvilágosodott a fejemben.
A döntés az lett, hogy nem szarakodok ezekkel az erősítőkkel, inkább beruházok egy használt kombóra.
(#20998) Eastman:
Jó ötlet. Ha kemotox elvtársat is érdekli a biznisz akkor keressen meg privátban, engem, lehet, hogy érdekelne a kombo.
BluEyes:
Köszi a terjedelmes választ. Akkor döntöttem egy kombo beszerzése melett. Nekem ezek a fejes erősítők valamiért nem jönnek be. Gondolkodtam rajtuk később persze lehet, hogy beszerzek egyet kínából, de csakis azért, hogy a kombót ne keljen hurculászni.(arra bőven jó, hogy legyen mit nyúzniuk a haveroknak : )
A pedálokkal is szemezek, de egynelőre nem lesz rá szügségem. Majd ha később kell újra feldobom a témát.

(#21004) kriszneuer válasza HTCX715 (#21003) üzenetére


kriszneuer
újonc

Ha tényleg érdekel, szívesen eladom külön a kombót.

(#21005) HTCX715 válasza kriszneuer (#21004) üzenetére


HTCX715
tag

Ment egy privát.

(#21006) nap válasza csadi0011 (#20976) üzenetére


nap
addikt

Az egész célja az akusztikus hangzás leghűbb visszaadása erősítőn keresztül.
Az akusztikus gitárt hangosítani nettó szopás. Elvileg a mikrofont a hanglyuk elé kell tenni, se túl közel, se túl messze. De a gitáros egy nyughatatlan állatfajta, állandóan izeg-mozog, s vele együtt a gitár is. Erre találták ki, hogy a mikrofont ne a gitár elé, hanem a gitárra tegyék. Igen ám, de nem mindegy, hogy hová teszik, mert a gitártest különböző pontjain különböző felharmonikusok erősödnek fel, illetve oltják ki egymást, amik jelentősen befolyásolják az erősített gitárhangot az akusztikushoz képest. Így jutottak el a húrlábig. Mostanában előszeretettel alklmaznak húronként külön piezó hangszedőket. Közben a hanglyukakkal is ment az ötletelés, különböző méretű, számú és alakú lyukat alkalmaztak. Olykor el is hagyták, a gitár belsejében lévő üreggel együtt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21007) csadi0011 válasza nap (#21006) üzenetére


csadi0011
őstag

:R Köszönöm!

És pl ennek a gitárnak a húr alatti hangszedős változata mire jó? Úgy láttam, hogy egyszerre lehet a 2 hangszedőt használni, hogy egymást egészíthessék ki. Ennek ez a lényege? Vannak akik elektro gitár hangzással szeretik keverni az akusztikus gitár hangját és ezért készült?

(#21008) csadi0011


csadi0011
őstag

Akinek van androidos kütyüje, annak ajánlom a Perfect Ear 2 alkalmazást. Én most ezzel gyakorlok, szerintem hasznos.

(#21009) kemotox válasza csadi0011 (#21008) üzenetére


kemotox
addikt

Kösz az ajánlást, már töltődik is lefele!

(#21010) bigrob


bigrob
őstag

Valaki használt már Marshall AVT-150 fejet?
Találtam egy kicsit ütött-kopottat mondhatni baráti áron. (60 Mátyásért)
Szerintetek megérné? AVT-50-en játszottam, de jó lenne néha az az akusztikus szimuláció meg az a pár effekt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21011) csadi0011


csadi0011
őstag

Egyik héten felötlött bennem, hogy szeretnék csinálni egy excel füzetet, amivel fejleszthetem a zenei/gitáros tudásom. Nem lett valami jó. Jelenleg is gondolkodom, hogy hogyan nézzen majd ki az új.

A lényeg benne végül is egy gitár, amin megtudod nézni, hogy megadott hangok hol helyezkednek el rajta.
Előre beírtam jó sok akkordot. A narancssárgás cellákat lehet csak használni.
Kiválasztod, hogy mi legyen a kezdőhang (b1 cella), majd, hogy mit szeretnél látni azzal a kezdőhanggal. A hangzat listában van sok akkord, plusz a végén 4 skála. A legelső (note) annyi, hogy csak azt a hangot mutatja meg a gitáron, amit választottál.
A saját hangok utáni cellákba max 7 hangot lehet írni. Ha írsz beléjük, akkor csak azokat fogja mutatni a gitáron.
A kiegészítő hangok cellával pedig plusz hangokat adhatunk hozzá, amiket más színnel jelöl be.
A gitárt át lehet "hangolni".
Akinek nincs legördülő lista: A cellákba csak a gitár alatti "hangok" táblában található hangokat lehet írni. Csak azokkal működik
Akinek 2007-nél régebbi excelje van, annak szerintem nem működik.
Letöltés: [link]

Véleményeket elfogadok. Nem tudom, hogy van-e értelme amúgy ennek. Én magamnak csináltam, mert úgy gondoltam ezzel fejleszthetem a tudásom, és egy helyen, internet nélkül elérhetővé válik számomra egy ilyen rendszer. (Nem tudom amúgy, hogy van-e ilyen az interneten. Olyanokat ismerek, amik akkordokat és skálákat mutatnak meg, de ennyire nem állíthatóak. Viszont az enyémben nincs annyi akkord/skála)

D1, D2, D4 cella: D1: A gitár alatt található egy frekvencia lista. Megmutatja, hogy melyik hang milyen frekvenciával rendelkezik. Ez egy kis érdekesség. És mivel nem csak egy álláspont van ezekről, ezért az A4 frekvenciáját lehet módosítani. (aki érti,érti). D2: Ezt kicsit bonyolult elmagyarázni is. Itt lehet állítani, hogy az oktáv hány hangra legyen felosztva: 12-n áll, tehát 12 félhang van. Ha 24-re írod át, akkor 24 negyedhang lesz, és a gitár is átváltozik negyedhangos hangolásra. Ezt csak a poén kedvéért csináltam, de talán lesz értelme később. Hátha egyszer akad a kezembe mikrotonális gitár. D4: ezt nem tudom miért hagytam benne, inkább ne foglalkozzon vele senki.

[ Szerkesztve ]

(#21012) brickm válasza csadi0011 (#21011) üzenetére


brickm
őstag

Biztos van értelme, csak rengeteg idő úgy megcsinálni, hogy jó legyen.
Van könyv ami aránylag kisméretű és több, mint 500akkordot tartalmaz.

(#21013) csadi0011 válasza brickm (#21012) üzenetére


csadi0011
őstag

Az enyemnek az a lenyege, hogy a hangok helyet mutatja gitaron, ami athangolhato. És akár bele is irhatnám azt az 500 akkordot.

(#21014) Eastman válasza csadi0011 (#21013) üzenetére


Eastman
őstag


+

Kinyomtatod több példányban és beleszínezgeted... ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21015) atomeec válasza csadi0011 (#21011) üzenetére


atomeec
senior tag

Érdekes koncepció, rengeteg alkalmazás van ilyesmire, nem tudom mennyi órád van benne, Excel táblázattal nem találkoztam még. Mindenesetre köszi, hogy megosztottad, lehet valakinek hasznos lesz. :R

(#21016) Eastman válasza csadi0011 (#21013) üzenetére


Eastman
őstag

+ mikor hazaérek nyomok neked egy színekre bontottat is és azonnal látod az oktávokat is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21017) csadi0011 válasza Eastman (#21016) üzenetére


csadi0011
őstag

De a tablazatommal is ki tudom jelolni az oktavokat (sot eredetileg ugy csinaltad, de kivettem, hogy opcionalis legyen)

Pont az a lenyeg, hogy a tablazat kiszinezi neked azt amit akarsz. Es atirhatod a gitar hangolasat. Igy ha mas hangolasban vagy, megtudsz nezni par kattintassal ugyan ugy minden akkordot,skalat arra is.

(#21018) Eastman válasza csadi0011 (#21017) üzenetére


Eastman
őstag

Sok éve készen van, csak egy nyomtató és olló kell hozzá: [link] Komolyan.

De, értem a törekvésed és drukkolok...

Peace: E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21019) Eastman válasza csadi0011 (#21017) üzenetére


Eastman
őstag

...mail ment...

Én öreg vagyok mint az orrszarvú, még papíralapú megoldásokban (is) gondolkodom. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21020) Eastman


Eastman
őstag


+

Íme. Különböző színekkel különválasztva a hangok, illetve így ránézésre egyből láthatók az oktávok.

C# --> Cisz
D# --> Disz
E# --> Eisz = F
F# --> Fisz
G# --> Gisz
A# --> Aisz
H# --> Hisz = C


+

[ Módosította: Qru ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21021) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Ti milyen gitáros alkalmazásokat használtok? Nekem most olyan kellene, ami a mikrofon által bevitt hangról megmondja, hogy melyik és be is jelöli a fogólapon.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#21022) bigrob válasza bigrob (#21010) üzenetére


bigrob
őstag

Senki? :F :(

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21023) Eastman válasza Eastman (#21020) üzenetére


Eastman
őstag

Uraim !

Elnézést, most látom, hogy az első kép még mindig nem tökéletes; egy Aisz hiányos a # jellel a 3. fekvésben, de addig is nézegethetitek. A hétvégén pótolom. Egyelőre még ne mentsétek le a képet, mert HIBÁS !

Sry!

Eastman

--
Addig lehet a jól ismert akkordok fogásait csekkolni a képen, miszerint egy-egy akkord milyen hangokból áll...

Pl.

C dúr --> C és E és G,

D dúr --> D és Fisz (F#) és A,

E dúr --> E és Gisz (G#) és H,

F# dúr --> Fisz és Aisz (A#) és Cisz (C#)

Stb, stb...

[ Módosította: CoolMan ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21024) Bakter9011


Bakter9011
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani 130-180 ezer forint árkategóriában valami jó kis gitárt?

Ibanez JEM-JR-t néztem 150.000 ért webshopban újonnan, csak azt nem tudom eldönteni, hogy azért fikázzák kommentekbe azt a gitárt mert tényleg gagyi vagy csak okoskodnak. Nyilván nem lehet hasonlítani egy igazi japánban készült Steve Vai gitárhoz ami 1 millióba kerül de nekem ennyi pénzem van rá ebből kell gazdálkodnom.

A stílus mindenképp rock/metál amihez keresek gitárt végül is a floyd rose tremolo sem kritérium valamint az sem hogy új legyen a gitár csak nem akarok szemetet vásárolni.

Esetleg merjek e külföldről gitárt rendelni ebay ről? Láttam amerikai webshopban pár nagyon tuti használt gitárt de az azért nem itt van a szomszédban. Gitártanárom ismerőse rendelt amerikából (nem tudom mikor) egy Gibsont 800.000 ért és a vámosok szétkapták az egészet úgy kellett egy vagon pénzért összerakatni.

Anglia-Németország még nem lenne probléma mert vannak kinn ismerősök elhoznák nekem.

Köszi a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#21025) bigrob válasza Bakter9011 (#21024) üzenetére


bigrob
őstag

JEM-JR
Jó ez :)

Gsfanaticon is nézhetsz használt gitárt. Német webshopok: thomann.de és musicstore.de.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21026) Bakter9011 válasza bigrob (#21025) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszönöm! Én is azt gondolom, hogy jó lesz hiszen 3 hónapja gitározok nincsenek hatalmas igényeim. Egyedül a hangolástól tartok.

(#21027) bigrob válasza Bakter9011 (#21026) üzenetére


bigrob
őstag

Előbb utóbb belejössz, bár én rühellem a floyd rose minden formáját, de majd jön valaki aki mást mond.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21028) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát én három hónapos koromban örültem hogy luk van a seggemen meg egy harminc ezer forintos gitárom. Kicsit elrugaszkodottnak érzem hogy még ki sem alakult a stílusod meg az ízlésed vagy hogy tényleg gitározni fogsz évek múlva is, aztán már is profi hangszer kell.
Én rosszindulatú vagyok rám ne hallgassatok :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21029) kemotox válasza Plazmacucci (#21028) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ez tényleg gyökérség. Arra költi a pénzét, amire akarja. A 150 ezres gitár meg messze van a nagyon profitól.
Mindig hallom ezt az "elsőre szart vegyél" témát, ennek meg mi értelme van? Hogy két nap alatt elmenjen a kedve az egésztől? Ha meg tényleg komolyan akarja csinálni (ezt egyedül ő tudja, nem te, vagy akárki más), akkor minek vegyen most egy szart, hogy aztán később újra vennie kelljen egy jobbat?

Ha nekem pl gyerekem lenne ezerszer inkább vennék (és fogok is! :D) 150 ezres gitárt kezdésnek, mint 250 ezres telefont. ;]

(#21030) Bakter9011 válasza Plazmacucci (#21028) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Nem hinném hogy nagyképű beképzelt p*cs módjára írtam volna, hogy ilyen választ kapjak.

Most egy Ibanez GRX20 as gitárom van és a húrok nagyon magasan vannak nem tudom lejjebb állítani őket mert csörög az egész. Made in China. Sajnálom, hogy neked nem adatott meg, hogy egy alsó középkategóriás (ha egy JEM JR annak számít) gitáron kezdj de ha megdolgoztam az áráért akkor had költsem már el rá. Nem fogyasztok alkoholt, nem dohányzom, turkálóból öltözöm mert nem fogok 20 ezret adni 1 farmerért jah és okos telefonom sincs mert nem fogok facebookon kattintgatni mint 1 zombi egész nap szóval ha megengeded akkor szeretnék egy számomra megfelelő gitárt választani.

25 éves vagyok és nem azért vettem gitárt, hogy porosodjon a sarokban. Napi minimum 3 órát gyakorlok. A stílusomról annyit, hogy azért kezdtem el gitározni mert imádom a power metalt és egyszer szeretném eljátszani a kedvenc dalaim szóval tudom mit akarok. Másrészről ha nagyon Slasht akarok játszani akkor max spórolok egy évet egy hasonló árú Les Paulra... Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21031) BluEyes válasza Bakter9011 (#21030) üzenetére


BluEyes
őstag

Jobb hangszert venni dícséretes, függetlenül a hangszeres tudástól. Mindazonáltal érdemes lenne előbb tisztázni, hogy a mostani gitár hibás és beállíthatatlan, vagy te vagy a láma hozzá. Mer utóbbi esetben a Fiatalabb Lekvárral (elnézést :D) is ugyanígy fogsz ám járni hamar.

Maga a kinézett típus semmi közöset nem mutat az eredeti Vai-modellel, sem a felhasznált faanyagok, sem a méretek, sem a hardver, sem az elektronika nem hasonlít az eredetire. Tehát ne higyjed azt, hogy legalább egy csipet JEM van ebben a gitárban, mert nincsen.
Ez a junior leginkább egy RG350-re hajaz, amire fúrtak egy fogantyút. Szóval ne azért vegyed, mert a Legendának is ilyen gitárja van, mert neki egyáltalán nem ilyen van. Ne csapd be magad.

A 180k plafon már komoly összeg, ekkora keretből a helyedben egy használt, de szép állapotú, Japánban gyártott Prestige Ibanezt próbálnék levadászni. Azok már hangszerek!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21032) Bakter9011 válasza BluEyes (#21031) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszi a tippet! Pont ezért írtam, hogy ilyen tanácsokat kapjak nézegettem ezeket a Presitge Ibanezeket!

Nem magam próbáltam beállítani hanem egy zenész gitáros ismerősöm aki érti a dolgát.

A JEM JR-t csak egy példának írtam, nem vagyok hülye tisztában vagyok vele, hogy semmi köze nincs az igazi JEM-hez ami milliós tétel.

Azért mert egy "milyen gitárt ajánlanátok" kérdést tettem fel kérlek ne következtessetek arra, hogy na a hülyegyerek azt hiszi, hogy egy gitáros legenda egy ilyen hangszeren játszik és most Ő is megveheti potom pénzért. ;) Jah és nem is apu veszi ezért szeretném alaposan megfontolni a vásárlást!

Ha esetleg más gyártmány is van amit szerintetek érdemes megnézni akkor szívesen fogadom. Nem ragaszkodom feltétlen az Ibanezhez!

(#21033) MATEO6600 válasza Bakter9011 (#21024) üzenetére


MATEO6600
őstag

OFF kérdés, de mit jelent az hogy szétszedték a gitárt??? Meg minek?? Nem értem, bocsi :)

(#21034) brickm válasza Bakter9011 (#21024) üzenetére


brickm
őstag

Biztos nem adnék Ennyit ibanezért...
On.

Amugy a meglévőn lettek csiszolva bundok? Simán leengedhető minden gitár 1.5.m-re oktávnál,hacsak nem baltanyélből van.

[ Szerkesztve ]

(#21035) kemotox válasza MATEO6600 (#21033) üzenetére


kemotox
addikt

Valszeg drogot kerestek. Neha mar igazan meglepo dolgokban probalnak meg cuccot csempeszni.

(#21036) Bakter9011 válasza MATEO6600 (#21033) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Valami illegális dolgot kerestek, gondolom az átvilágítás nem volt nekik elég :)

(#21037) Bakter9011 válasza brickm (#21034) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Az addig oké, hogy nem adnál ennyit egy ilyen gitárért csak az maradt le, hogy akkor miért adnál ennyit? Pont arra lennék kíváncsi...

Nem, nem lett csiszolva és nem is lesz, ha a 150 ezres gitárokat így lehordjátok akkor nem is értem miért erőltetitek, hogy a 40 ezres kínai "ibanez" gitárral szenvedjek meg költsek rá.

(#21038) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Máskor pont azon megy a vita, hogy mi az a szint, ami ALÁ ne adjuk, most meg, hogy mi FÖLÉ...? :D

BTW, kész lett a kínai cuccom, beszarás... Passzív az egész, és kb. 2x akkora jel jön ki belőle, mint az aktív EQ-s Cort baltámból... :D

(#21039) brickm válasza Bakter9011 (#21037) üzenetére


brickm
őstag

szigorúan használt gretsch, prs, framus gitárért.
[link]
[link]
Framusból épp nem találtam ebben az árkategóriában elfogadhatót, így azt nem linkelek.
Talán még egy régi ütött kopott gibson LP studio is beleférne, bár attól azért óckodok erősen.
Ezekkel a hangszerekkel messze le lehet alázni az összes ilyen ibanez szerű fadarabokat.
Mondjuk ez az én véleményem, ami nem találgatásokból, meg mások véleményéből született, hanem a saját tapasztalataimból, de az mindegy. Lesz aki megfogadja, lesz aki nem aztán majd kialakul mindenkinek a tetszése, nemtetszése.

Félreértesz... Azért ne vegyél 180ezerért másik gitárt, hogy ha magas lesz a húrállás rajta, vegyél egy mégdrágábbat, holott elég lenne már a legelső gitáron is csak csiszolni, meg esetleg megreszelni a nyerget.
Én mondjuk azt szeretem ha az oktávnál 2.8 - 3,2mm a bund-húr alja távolság, de ebbe beletartozik, hogy extra jumbo bundokat hazsnálok legtöbbször, illetve elég vadul tépem a húrokat, tehát össze vissza zörögnék, ha 1- 1.5mm-en lenne. DE ettől függetlenül, ha most lelazítom ahúrokat, le belereszelek a nyeregcsontba, illetve megcsiszolom az összes bundomat megtartva a háromszöget, akkor letudom engedni 1mm alá...

[ Szerkesztve ]

(#21040) brickm válasza NeoPampalini (#21038) üzenetére


brickm
őstag

Ez mindig attól függ. Aki otthon a városban sík terepen bicajozik, ne vegyen 300ezres ktm bicajt, mert minek?
Elég egy 40ezres is akármi is.
Ha normálisan karban van tartva azzal is lehet tekerni és megy is.
A drága hangszer a minősége miatt kell annak, aki ki is használja azt. Gondolok itt arra, hogy egy 500ezres gitárban olyan elektronika van, ami nem gerjed ha szembenéz 30 monitor hangfallal fél méteren belül, meg 40lámpával. Ez otthonra bőven felesleges.
Otthoni powermetálra elég egy gitár rig meg egy akármilyen keskeny nyakú, vékony tömör testű hangszer, amiben 17kOhmos humbuckerek vannak, esetleg aktív elektronika.

Lásd Lukács Peta olcsó yamaha gitárja.

[ Szerkesztve ]

(#21041) Bakter9011 válasza brickm (#21039) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszönöm a tippeket!

Biztos be lehetne állítani az Én gitáromat is ha elviszem egy hangszerészhez de nem akarok egy kínai "ócska" gitárra költeni. Egy minőségi darabot szeretnék amivel sok-sok évig elleszek. Megnézem majd az általad írt márkákat is, eddig az Ibanez RG2550 tetszik a legjobban.

Nem sürgős a gitár vásárlás az is lehet inkább akkor gyűjtök még egy pár tízezret hozzá és onnan mazsolázok!

(#21042) brickm válasza Bakter9011 (#21041) üzenetére


brickm
őstag

"nem akarok egy kínai "ócska" gitárra költeni."
Mert az RG2550 szerinted nem az?
Ahogy elnézem a hangszedőn kívül más használható cucc nincs benne.
-5 darabból van a nyaka...? A sustaint a sok ragasztóval lehet a legjobban agyonvágni.

-a híd: [link]
100 dollár floyd hídért? hm..azigen! Ennyiért félve vettem tune o matic görgős húrlábat húrtartó nélkül!!! nemhogy tremolós hidat mindennel együtt..
-A kapcsolók, potméterek márkája, az árnyékolás milyensége a nyakpálca gyártója, ki sincs írva... Gondolom nem CTS...árnyékolása meg lehet nincs is, csak a koptató alsó harmadában. Nem lepne meg.
Ne haragudj, de oké, hogy ennek a kinézete tetszik neked, de éppész érv nem szól más mellette, ha technikailag közelíted meg a dolgot. Ezt a 2 hangszedőt beleteszed bármelyik keményfa testű gitárba azt jónapot. Nem lebeszélni akarlak róla, csak érted.

(#21043) Bakter9011 válasza brickm (#21039) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

[link]
[link]
[link]
[link]

Ezekről a gitárokról valami vélemény?

(#21044) Bakter9011 válasza brickm (#21042) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Azért kérem ki a hozzád hasonlók véleményét mert nem értek hozzá :) Köszönöm, hogy ezeket leírod.

Én ultimate guitaron néztem róla értékelést meg pár véleményt + a "Made in Japan" felirat úgy tudom elég sokat számít és nem adnak ki szart a kezükből.

E-bay ben nem igazán hiszek mert tele van szeméttel kínából lehet rendelni JEM V7 replikát is 40 ezerért ami 95% ban ugyanúgy néz ki mint az eredeti...

[ Szerkesztve ]

(#21045) brickm válasza Bakter9011 (#21044) üzenetére


brickm
őstag

A 2 jackson elég jónak néz ki. Bár az alkatrészeiről sokmindent nem lehet megtudni, állítólag eredeti floyd rose a hídja. A vstyle (konkrétan nem ez a típus, nem tudom már melyik) de volt nálam beállításon, nem tudtam elképzelni, hogy lehet azon a gitáron kényelmesen játszani. Kellemesen csalódtam, álltjó fogása van. Az átmenő nyak már egy tervezési precizitásra utal. plusz kényelmesebb fogdosni a testnél.
Ezeknek a gitároknak már csak 3 darabból áll a nyaka ha jól emlékszem.
De létezik olyan változat is, ami nyak 1fa, fogólap 1 fa.
Szerintem egy használt 200ezres jacksonnal nem nagyon lehet mellé lőnni.
BC-n sose játszottam ,nem mondok róla semmit.

(#21046) brickm válasza Bakter9011 (#21044) üzenetére


brickm
őstag

Volt nálam kínai gibson kópia.
Kívülről egészen jól nézett ki. Ha valaki nem lát sok gibsont el is hiszi, hogy eredeti. A problémák ott kezdődtek,amikor levettem a hátsó fedeleket, meg kivettem a hangszedőt.
A belső megmunkálás olyan szinten okádék, hogy azt nehéz leírni.
Egy nagyon drága gitár nem csak azért drága, mert a név.... hanem mert minőségi alkatrészeket kell használjanak rajta, illetve a megmunkálás minőségének is olyannak kell lenni.
Egy 1959-es gibson remake nem engedheti meg magának, hogy a hangszedők alatt szálas megmunkálatlan ocsmány nyers fa legyen. stb

[ Szerkesztve ]

(#21047) Bakter9011 válasza brickm (#21046) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Akkor nagy vonalakban leírnád nekem (hogy tanuljak is valamit) mik a főbb szempontok gitárvásárlásnál?
Nyilván ki kell próbálni mielőtt megveszed, de mi az amitől tartózkodni kell. Pl nem tudom miért rossz az, hogy 5 részből áll az RG2550 nyaka.

(#21048) bigrob válasza Bakter9011 (#21047) üzenetére


bigrob
őstag

Több rész --> ragasztás
Ragasztó --> "elnyeli" a rezgést

Stúdió környezetben még hallod is. Szerintem keress valami nem tremolós gitárt, fix híddal nincs probléma abba max veszel egy hangszedőt és használod.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21049) brickm válasza Bakter9011 (#21047) üzenetére


brickm
őstag

Ahogy bigrob írta. A ragasztónak van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon rideg.
Ugyan olyan effektus, mint a fény, amikor áthalad az üvegen. Megtöri az eredeti rezgéseket. Gyakorlatilag modulálod vele a hangot.

Szivem szerint még a topot se ragasztanám fel a gitárra, inkább az egész testet egyfából csinálnám, csakhát ahhoz rengeteg sok fát be kell szerezni, hogy megtaláld azt a megfelelő vastagságú anyagot, amiből a kész test elkészülhet és nincs benne hiba.

"mik a főbb szempontok gitárvásárlásnál?"
Ez egy megfoghatatlan kérdés.
Amit mindenképpen tarts szem előtt, ha mondjuk egy LesPaul típusú gitárt kínálnak 120-150ezerért ujonnan akkor borítékolhatod, hogy sz r.
Ugyanis, ha megnézed az alkatrészek árát amik rákerülnek egy olyan LP-ra, ami JÓ, láthatod, hogy csak a hardverek meg az elektronika 100ezer felett van bőven. Konkrétan ezt számlával tudom neked bizonyítani, 4CTS poti, 1jack aljzat, 3 állású kapcsoló, hangolókulcs készlet és a híd 60ezer Ft-omba került 2-3hónappal ezelőtt.
Ehhez tedd hozzá a hangszedőket, magát a faanyagot, a felületkezelést, a többi hardverelemet(bundok, potisapkák berakások, koptatók, stb) és láthatod, hogy máris 200-250ezer körüli összeget mutat a gitár. És ebben még nincs munkadíj, meg a boltok haszna, kitudja mekkora százalék, meg ÁFA....
Ha ezt megdobod egy minőségi FR-al máris megdobhatod 60-80ezerrel ezt az árat.

A faanyagról annyit, hogy magyarországon ha minőségi mahagónit akarsz a gitárodba,akkor kb 30-50ezer Ftárú anyagot kell venned, mire abból összeszelektálod a megfelelő testet. Mázli kell hozzá, hogy olcsóbban megúszd.
A gyártónak annyi hendikepje van, hogy válogatnak előre, nagytételben, ami szarabb anyag azt eladják olcsóbb gyártónak, így nekik nem veszteségként jelenik meg.
Plusz a rosszabb anyagot el tudja tenni a testben olyan helyre, ahol nem látod. Lásd Gibson gyárban a top alá mehet a görcs. Na a gretsch gitárban ilyen nincs, oda csak minőségi anyag kerülhet be. Plusz nem gép szárítja az anyagot, hanem természetes szárítási folyamatokon megy át. Ami rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

(#21050) Bakter9011 válasza brickm (#21049) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszönöm az infot srácok sokat segítetek!

bigrob:
Stratocasterben tudnál ilyen fix hidas gitárt ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.