Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) consono válasza DrDoktor (#52000) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi!

"In God we trust. All others must bring data"

(#52002) Goose-T


Goose-T
veterán

Bakker, ennek a DiMarzio Evolution nyaki pickupnak olyan hangja van, hogy beszarás. Egyik gitárom se közelíti meg, még a DiMarzio LiquiFire-rel szerelt Sterling sem. A Seymour Duncan SH1n-es Epi LP Customöm sem. Talán a japán Ibanez RG1451-ben lévő V6F nyaki pickupnak van ennyire középdús hangja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52003) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Másnál szokott olyan nap lenni, hogy egyszerűen elképesztő béna a játéka? Hiába akarok felvenni egy már rengeteget gyakorolt és végigjátszott számot, egyszerűen nem megy. Nem úgy működik a bal kezem, ahogy kéne.

Lecsúszik a húrról az ujjam, nem tudom a ritmikát tartani, félrefogom a kvintet, szarul szól. Minél jobban jól akarom játszani, annál szarabbul megy, annál inkább nem tudom felvenni videóra. :O

Azt hiszem ilyenkor kell elengedni és félretenni pár órára..

W | W | H | W | W | W | H

(#52004) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#52003) üzenetére


DrDoktor
tag

Kizárólag ha részeg vagyok.
Ha megfelelően bemelegítesz agy és kéz ügyileg ilyen nem fordul elő. Nem vagy fókuszált időjárás lelki bizbasz az oka.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52005) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#52003) üzenetére


consono
nagyúr

Van erre megoldás: vegyél fel mindent mindig mikor gitározol, aztán utólag kiválogatod a javát :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52006) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#52005) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt szoktam amúgy, hogy több próbálkozást veszek fel egyben.

De igazából úgy kéne, hogy csak elindítom, amikor gyakorlom, nincs drukk, hogy na most fel kell venni a komplett számot, hanem amikor összejön jól, azt kivágom.

W | W | H | W | W | W | H

(#52007) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#52006) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, erre gondoltam én is. Megszoknád, hogy folyamatosan megy a videó...

"In God we trust. All others must bring data"

(#52008) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#52007) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Lehet ez lesz a megoldás...

W | W | H | W | W | W | H

(#52009) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#52006) üzenetére


DrDoktor
tag

De nem tudod úgy felvenni ,hogy nem tudod mikor veszed fel :D Hacsak nincs rá embered
Felesleges ráfeszülni ha nem megy valami akkor mást kell játszani ami sikerélményt ad.Majd később ha belazultál próbálni az eredetit.Ellenkező esetben fizikailag is sérülni fogsz a görcstől erőszaktól hosszú hónapokra súlyos esetben.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52010) beteg válasza Ctrl+Alt~Del (#52008) üzenetére


beteg
őstag

Vagy hallgasd meg nagyon-nagyon sokszor, amit felvettél. Egy idő után már jónak fog tűnni ;]

Csak futni kell!

(#52011) arnyekxxx válasza beteg (#52010) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nálam ez fordítva van, feljátszok valamit egyben és hibátlannak tűnik aztán ahogy dolgozok vele úgy veszek észre egyre több hibát amit persze ki kell javítani aztán a végén egy track kb hangonként van összerakva :)

(#52012) Bobrooney válasza arnyekxxx (#52011) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nálam úgy van, hogy amíg nem veszem fel tök jónak hallom, amikor felveszem meg elszörnyülködök, hogy mi a franc ez :D.

(#52013) FockeWulf válasza Bobrooney (#52012) üzenetére


FockeWulf
tag

Nálam meg úgy van hogy akkor is szar mikor játszom, meg akkor is ha felvételen visszanézem... :D
Egy előnye van ennek, mindegy h elb@szom vagy nem, így is-úgy is szarul szól :DDD

(#52014) DrDoktor válasza Bobrooney (#52012) üzenetére


DrDoktor
tag

Alap felvételkor a metronome használata.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52015) beteg válasza FockeWulf (#52013) üzenetére


beteg
őstag

Még én is itt tartok :)
De azért látszik, hogy fejlödöm, ma már más a bajom, mint mondjuk egy éve. Akkor még szét tudott baxni az ideg, hogy egyfolytában félre fogtam, félre pengettem, folyamatosan hibáztam. Ma már alig alig. Akár csukott szemmel is eljátszom azt a számot, amit 2 éve gyakorolok :D

Most inkább a tempó nem pontos, a hangok lehetnének penetránsabbak, szebbek. Kicsit még gyorsulni kéne...

Gondolom soha nem leszek megelégedve magammal :)

Csak futni kell!

(#52016) FockeWulf válasza beteg (#52015) üzenetére


FockeWulf
tag

Akkor te már többet fejlődtél az utóbbi évben mint én, nekem ez a mellépengetéses, félrefogásos izé a mài napig ősi ellenségem :W :D szoktam mondani pár évet simán letagadhatnék a gitározgatós pályafutásomból... :)
Viszont rájöttem hogy ezen nem szabad stresszelni, jobb játékra törekedni igen, idegelni magad rajta soha :K

(#52017) beteg válasza FockeWulf (#52016) üzenetére


beteg
őstag

"pár évet simán letagadhatnék a gitározgatós pályafutásomból..." :DDD

Szerintem egyszercsak azt fogod Te is észrevenni, hogy jééé, minden a helyére került!
Én már egész sokszor tudom élveni a gitarozást. Sokszor adok ki olyan hangot, hogy borzongok tőle. És tulkép ezért is csinálom. Tök jó!

HAJRÁ!

Csak futni kell!

(#52018) FockeWulf válasza beteg (#52017) üzenetére


FockeWulf
tag

A próféta szóljon belőled! :K
"Sokszor adok ki olyan hangot, hogy borzongok tőle" na ez nálam is így van, csak nem pozitív értelembe :DD

[ Szerkesztve ]

(#52019) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#52003) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Igen :DD :W :O
Igyál talán az segít :DD

[ Szerkesztve ]

(#52020) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagy unalmamban két gityómra is tettem ma Graphtech felsőnyerget. Simára csiszoltam a nyereg nyakkal érintkező felületeit, aztán ráragasztottam. A régi Harley Benton CST-24-emet annak idején megdobta, de ezeket is, pedig ezeken már gyárilag grafitnyergek voltak.

Más: tényleg nincs a piacon a Seymour Duncan STHR-1N-en kívül másik tele nyaki hot rails pickup? Tennék a Samickbe egyet, de az istennek nem találok, még AliExpressen sem. Nézegettem mindenféle egzotikus pickupkészítő manufaktúrákat, de sehol sincs. Egyedül Az Artec gyártott valamikor ilyet, de már nem lehet kapni. A keresgélés során akadtam rá a Q Pickups nevű cégre, elég jó cuccaik vannak.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52021) Goose-T válasza Goose-T (#52020) üzenetére


Goose-T
veterán

Ebayen nem néztem, találtam Kent Armstrongot. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52022) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Bár már régóta gitározgatok , de most a Dunlop Jazz III XL változatát is (a sima "XL nélküli" verziót szoktam használni amúgy) kipróbálva elgondolkodtam, hogy vajon a nagyobb pengető általában alkalmasabb a vastagabb húrokon való játékra, főleg palm mute-ra? Nekem határozottan jobbnak tűnik, ahogy "ellentmondást nem tűrően" átviszi az erőt felfelé pengetésnél is. Ellenben a vékonyabb húrokon szenvedek vele, nem érzem úgy, hogy meg tudnám szokni.

[ Szerkesztve ]

(#52023) Goose-T válasza Ba cy lus (#52022) üzenetére


Goose-T
veterán

Én az utóbbi időben az ilyen pengetőkre álltam rá. Persze az olcsóbb kínai változatra. :DDD Technikás, gyors, precíz játékhoz csak ez a jó, már vissza sem nézek a nagy, hajlékony pengetők felé. Polikarbonátból készült, ez aztán tényleg nem tűr ellentmondást. :D Egy Dunlop árából veszek egy marék ilyet, aztán elvagyok vele évekig.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52024) Ba cy lus válasza Goose-T (#52023) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Van nekem valahol egy ilyen elfekvőben, de már elég rég próbáltam. Na majd előkeresem, hátha mégis ez lesz az igazi. :)

[ Szerkesztve ]

(#52025) doc válasza Goose-T (#52023) üzenetére


doc
nagyúr

Van nekem is egy marek ilyenem itthon :)
En most a White Fanget szerettem meg nagyon, a folyton izzados kezembe nagyon jo, az egyetlen problemam vele az hogy eleg gyorsan kopik a hegye :-/
A Janicek gyar Jazz III pengetoi is nagyon jok, baromi jol birjak a strapat, csak ott meg az idealis meretet kell megtalalnom, valahol a C kornyeken lesz szerintem

[ Szerkesztve ]

(#52026) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#52024) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem ez van, ez a big stubby. Tény, hogy stabil, de sajnos már elkoptattam. Egyelőre úgy tűnik, sikerül megszokni az XL-es Jazz III-at az alsó húrokon is, lehet nekem jobban fekszik a nagyobb pengető. :)

(#52027) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag


Hogyan lehet down pickinget gyorsítani? Milyen speckó gyakorlatokkal? Jelenleg elég hurkán állok ezzel.

A szokásos tanács, miszerint "játszd lassan, és gyorsítsd fel" itt úgy érzem nem működik, valahogy erre szóló gyakorlatsorral kellene a lefelé pengetés sebességét emelni.

Van valakinek ötlete?

W | W | H | W | W | W | H

(#52028) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52027) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pedig a legjobban működő módszer, hogy sokat csinálod.

És kisebb gainnel mert a gain ápol és eltakar.

(#52029) Ctrl+Alt~Del válasza Ctrl+Alt~Del (#52027) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Elszórakozgatok vele. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#52030) fattyu válasza Ctrl+Alt~Del (#52029) üzenetére


fattyu
veterán

lásd az előtted hszt. way too much gain.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#52031) Ctrl+Alt~Del válasza fattyu (#52030) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Spark preset, nem szórakoztam vele. De nem a hangzás volt a kérdés. :-D Azon utólag már lehet segíteni.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#52032) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#52031) üzenetére


arnyekxxx
veterán

sok gainnel ha szarul játszol az is úgy tünik mintha jól csinálnád, nem a szand a kérdés, hanem a technika és azt elfedi ha egy szúnyog szárnyától is megszólal a hang.

(#52033) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#52027) üzenetére


DrDoktor
tag

Kis gain, metronome lassúból gyorsítás.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52034) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

(#52035) benedekco válasza Bobrooney (#52034) üzenetére


benedekco
addikt

Ez tök oké, de a baj ott van, hogy általában ez így oszlik el:
Play guitar - 1-5%
Look at g. - w%
Research g. - x%
Talk about g. - y%
Watch at s1 play g. - z%
Think about g. - zs%
:DDD :O

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#52036) Bobrooney válasza benedekco (#52035) üzenetére


Bobrooney
senior tag

sajnos nálam is így van :D

(#52037) btraven válasza fattyu (#52030) üzenetére


btraven
őstag

Férfiember mit lógasson a gitárra? Ha szeretne nézettséget a Youtube-on? [link]

(#52038) benvolio válasza btraven (#52037) üzenetére


benvolio
őstag

Semmit, be kell öltözni Raiden Mesternek: [link] Megnézték páran. ;]

(#52039) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ma jött meg a TC Electronic Rusty Fuzz pedál. Na, ez végre egy tök jó fuzz pedál budget árkategóriában! A Behringer super fuzz sem rossz, de az még a fuzz I módban sem az az igazi pszichedelikus fuzz, amit most kerestem. Ez meg eléggé. :C

[ Szerkesztve ]

(#52040) consono válasza Ba cy lus (#52039) üzenetére


consono
nagyúr

Menő! Nézek majd videót róla. Nekem ez az álom fuzz: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#52041) DrDoktor válasza Ba cy lus (#52039) üzenetére


DrDoktor
tag

Halljuk halljuk!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52042) Ba cy lus válasza DrDoktor (#52041) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem csak ratyi telefonos mikrofon van, inkább linkelek egy olyat, amin szerintem jól átjön (és nem dumálnak sokat): [link] . :)

(#52043) Bobrooney válasza Ba cy lus (#52042) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Pedig egy Spirit in the Sky intro-t el is nyomhattál volna :)

(#52044) kutyek


kutyek
senior tag

Offtopic ;)
Nagyon jó, követhető, tanulható video Paul Davids-től (van még sok jó anyaga) "jazz intro" témában:
[Jazz Guitar Essentials]

Néztem már másokat is a témában, de ahogy itt magyaráz a vendég (Rotem Sivam), az eddig a legjobb, amit találtam.

(#52045) beteg válasza kutyek (#52044) üzenetére


beteg
őstag

jaja, Absz!!

Most én is jazzes témákra vagyok rákattanva.
Már csak egy gitár kéne, ami jazzasebb hangokat ad ki. Most a 60
ezres jacksonom nyomon, 11-es Jazz BeBop húrokkal. Így nekem olyan feelingje van, mintha jazz gitár lenne. Más mondjuk biztos azt mondaná, hogy a vastagabb húrok már be vannak dögölve :)
Minden nap figyelek mindent, nem bukkan-e fel 2 kiló alatt valami értelmesebb darab.

De ahogy nézem, Rotem Sivan sem lehetett megelégedve a gitárjával. Van rajta tuning bőven! :DDD

Csak futni kell!

(#52046) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Mostanában sokszor felmerült bennem, hogy cseréljem az Ibanez S270-et. Tipikus példája lehetne a "kevesebb több lenne" szemléletnek. Az a vacak floyd rose-rendszer rajta: ha használom kicsit, kapásból elhangolódik a gitár, hát inkább nem használom, max. évi egyszer, de így is bosszant: rezonál/zörög egy-egy csavar a hídnál és/vagy a nyaknál. Arról még nem is beszélve, mennyire megnehezíti ez a rendszer a húrcserét.

[ Szerkesztve ]

(#52047) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#52046) üzenetére


arnyekxxx
veterán

fixálod a húrlábat és megszünik minden floydos probléma, viszont marad a masszív, finomhangolós kényelmes húrláb.

(#52048) kutyek válasza arnyekxxx (#52047) üzenetére


kutyek
senior tag

vagy legalább átmeneti fix a húrcsere idejére 1-2 fabatkából...

(#52049) DrDoktor válasza Ba cy lus (#52046) üzenetére


DrDoktor
tag

Ahogy írják fixáld vagy egyszer állíttasd be szakival ha neked nem megy.Jó a floyd ha jó.Nem szabadna elhangolodnia pont az a lényeg. Nézz rá a hangoló kulcsokra is sokszor ott kezdődik a bibi kicsit kilazult csavarok megszakadt áttétel..

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52050) Ba cy lus válasza DrDoktor (#52049) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az S270-en nem rendes Floy Rose van, hanem valami egyszerűsített/olcsósított vacak. Tremolóból pedig nekem bőven elég lenne a vintage. A hangszedőkből a két humbucker már nem a gyári, hanem a kínai Fleor. A gyári nem egy nagy eresztés, azt nem volt nehéz felülmúlni. :) Elviszem majd a gitárgarázsba, a kis zörgést szerintem könnyedén megoldják. Aztán meglátom, hogyan tovább.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.