Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2503) nesa válasza AND1 (#2479) üzenetére


nesa
veterán

Az elso gitarom 1 jolana volt valami telecaster hasonmas talan iris volt:) nem is volt olyan rossz jolana letere....

2. Most 1 Les Paul model van (jo oreg kb 25 eves) de mar nemigen jatszok, de soha nem adom el:) nekem a legszebb forma:)

Ehez van 1 DS1 meg 1 create erosito ...

[ Szerkesztve ]

(#2507) nesa válasza AND1 (#2504) üzenetére


nesa
veterán

Igen talan a leghiresebb en is imadom ,es ezek nem olyanok mint 1-2 muanyag akarmi lehet rugdosni leonteni akkor is megy:)

fokukac !

Khmm ize nem eredeti csak masolat .

[ Szerkesztve ]

(#2510) nesa válasza máyköl (#2509) üzenetére


nesa
veterán

Nekem 712 nap kellet hogy eszrevegyem:)

(#2513) nesa válasza AND1 (#2512) üzenetére


nesa
veterán

Igy van:) de most kedvet kaptam es veszek is hurokat a cuccra mert 1 koltozesnel elment:( par eve...

(#2520) nesa válasza Bero (#2515) üzenetére


nesa
veterán

Ma vettem 08 as Dadariot

(#2523) nesa válasza tothm (#2521) üzenetére


nesa
veterán

hello :)

0,8:)

[ Szerkesztve ]

(#2540) nesa válasza AND1 (#2539) üzenetére


nesa
veterán

Az en kulcsaim biza szarok mar csak feszitve lehet hangolni mert lotyog kicsit ,bar anyira nem gaz ,lehet cseres lesz majd.

(#2547) nesa


nesa
veterán

Meg mindig hurozas elott vagyok:)) es van 1 apro gondom:) ilyet vajon lehet kapni vagy maradjon igy azt jolvan.
Ha van mibe fajhat? Vagy eleg lenne ha csak a kis muanyagokat lehetne kapni.

(#2549) nesa válasza nesa (#2547) üzenetére


nesa
veterán

Kozben megoldodott a dolog itt van kesz alapotba:)

(#2552) nesa válasza tothm (#2550) üzenetére


nesa
veterán

Szeva, helyzet,velemeny, vagy egyeb mondanivalod is van ?

(#2553) nesa válasza máyköl (#2551) üzenetére


nesa
veterán

Ja igy kozel a 30 hoz is szep:) bar lakkfekete volt az almom mindig :) de anno regen orultem hogy venni tudtam nemam valogatni.

Nekem ez a legszebb forma :K

(#2555) nesa válasza tothm (#2554) üzenetére


nesa
veterán

Fel milkaer,hmm dobj mar fel 1 kepet.

(#2560) nesa válasza máyköl (#2558) üzenetére


nesa
veterán

En azert inkabb valami izmosabat vennek.
Nekem PL ilyen van de hangszoro nelkul home made atalikitas utan csak 1 fej lett belole :) igy barmilyen lada rakotheto, 1 idobe volt 160w os marshall ladam azt is vitte:) de 1 hangszoro fekszik neki frankon.

A lenyeg hasznaltan szerintem 15k korul mar van ilyen combo.

[ Szerkesztve ]

(#2571) nesa válasza ReJim (#2568) üzenetére


nesa
veterán

Bazz micsoda izlesed van:) nekem is Les paul van es ds1 :C csinalnal 1 eles kepet az LP rol?

(#2574) nesa válasza tothm (#2572) üzenetére


nesa
veterán

Kivancsisag ,talan gond?

máyköl!

Milyen koptatora gondolsz?

(#2586) nesa válasza máyköl (#2585) üzenetére


nesa
veterán

Az enyemet lattad azon most epp fentvan :)bar volt mikor levettem.

(#2591) nesa válasza máyköl (#2587) üzenetére


nesa
veterán

igen

(#2593) nesa válasza máyköl (#2592) üzenetére


nesa
veterán

1máyköl
a húrok alatt a fekete! [link]

2nesa
Az enyemet lattad azon most epp fentvan bar volt mikor levettem.

3máyköl
Ezt a koptatót vagy mit?

4nesa
igen

5máyköl
Mi igen?

6
Most kerdezem szerinted???

(#2595) nesa válasza Daneeka (#2594) üzenetére


nesa
veterán

Durvan elpattant az agyam... el kellet szamolnom 100000000000 + meg elmentem ebedelni hogy kicsit jobban legyek aztan gondoltam osszeszedem magam es megprobalok nyugott maradni:)

(#2597) nesa válasza máyköl (#2596) üzenetére


nesa
veterán

Nincs :DD

(#2604) nesa válasza máyköl (#2603) üzenetére


nesa
veterán

Mikor nemhasznalom befuzom a hurokkoze:)))

(#2614) nesa válasza Daneeka (#2608) üzenetére


nesa
veterán

Mi anno a probaterembe ezt a problemat 1 kiszuperalt auto aksival oldottuk meg:) igaz 12v voltos volt de pl a boss pedalok meg haver valami csucs multija is arol ment nemtul erzekeny cuccok am ezek peddig volt hogy sörtol kezdve mindel trugyi lebe usztak komolyan hihetetlen .... a multit mindig kikellet szaritani de a boss pedalok jol birjak:)
Szal ha bator vagy ez is jo megoldas.
De szerintem meg 1 6v aksi is siman viszi es nincs para.
Az adapteres megoldas nemvolt jo mert zajos volt.

De csak sajat felelosegre csinald en akoriba nemvoltam paras es bevalt.

[ Szerkesztve ]

(#2617) nesa válasza ReJim (#2616) üzenetére


nesa
veterán

Nem az a 7v a problema hanem hogy nemlesz benne kraft... ha 6v aksit teszel ra meni fog az hidd el csak legyen benne amper.

(#2623) nesa válasza AND1 (#2622) üzenetére


nesa
veterán

En magamnak csinalni szoktam a kabelt:)

(#4218) nesa válasza Szten Márs (#4214) üzenetére


nesa
veterán

Nekem is LP van, szegeny nagyon oreg (beazonosithatatlan marka de ugyremlik jopar alkatreszen made in japan felirat van) raferne mar egy felujitas, de nem erzem hogy tuzifa lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4220) nesa válasza Szten Márs (#4219) üzenetére


nesa
veterán

Manapsag nagyon keves az idom :((( en mar csak felejtek :K neha kicsit bohockodok.

Kep

(#4223) nesa válasza nap (#4222) üzenetére


nesa
veterán

Koszi, az eletbe nemtalaltam volna meg :)

(#4226) nesa


nesa
veterán

Koszi mindenkinek!
Menyit erhet ma egy ilyen szerkezet, kicsit kopott bundokkal bar meg hasznalhato , de elobb utobb felujitasra szorul , en 97 be vettem es ugyremlik akkor ugymondtak nekem hogy kb 20 eves ,patinas darab:)

Az aljan van kis lakk serules (javithato) mar enis igy vettem, dehat 3x ev utan szerintem meg mindig nagyon szep.

A humbucert en kalaptalanitottam, talan meg megvan valahol a sapka hozza.

(#4228) nesa válasza Psychonaut (#4227) üzenetére


nesa
veterán

Huhh paszolom hogy milyen hangszedo, ha ir rajta valamit akkor az a masik oldalan van :K

(#4271) nesa


nesa
veterán

Veteran Les Paul :B

Meg par OFF

(#4273) nesa válasza Szten Márs (#4272) üzenetére


nesa
veterán

Es a vegen ez a nagydarab mind megette :D

(#4414) nesa válasza Psychonaut (#4409) üzenetére


nesa
veterán

Szep a gitar nagyon ,en most akarom eladni az enyemet :K

(#10517) nesa válasza hNp88 (#10516) üzenetére


nesa
veterán

Biztossan csillapit rajta de azert nem kell ezt tulizgulni emlekszem majd napi szinten hordam a Les pault telen is zenelni folyt rajta a para ahogy melegedett fel, mindig ujra kellet hangolni:) mai napig semmi baja.
Nalad nemhiszem hogy 6-8 foknal nagyobb lenne a hoingadozas.

(#10536) nesa válasza izomhod (#10535) üzenetére


nesa
veterán

Ez nekem igy elsore nagyon nemjott be zene :N

(#10569) nesa válasza Szten Márs (#10568) üzenetére


nesa
veterán

Szep, GRAT!
Hatuljan az a fekete csik egy vekony ebenfa berakas?

(#10572) nesa válasza Szten Márs (#10570) üzenetére


nesa
veterán

Ezen hasznalhato fem hur is?

(#10582) nesa válasza sajtee (#10581) üzenetére


nesa
veterán

Sot az ablakra is tegyel fekete nematlatszo foliat :K
3 Evig dolgoztam olyan helyen ahol sotetkekek voltak a falak majdnem fekete, ablakok is lefoliazva napi12-16 orat a vege fele mar nagyon nagyon nemereztem jol magam.

(#10681) nesa válasza nap (#10679) üzenetére


nesa
veterán

Nekem fem van bar eredetileg nem ennek keszult de megteszi, venni lehet inkabb uveget vennek vagy inkabb uvegfujoval csinaltatnek mert fontos a pontos meret multkor masik ujjamra huztam es ugy megszorult allig birtam leszedni.

Kisfiamnak keszul egy bund nelkuli les paul desert burst (bar meg gondolkodom a lebundozason) de aztmondta olyat akar amin uveg ujjal lehet jatszani, (4 eves) eloszor cigarboxot akartam neki de cigisdoboz hianyaba az agyam csak a les paul forman jart igy olyan lett, karacsonyra el is keszul:)
Tudom kicsit tulporogtem de a jatekboltos muanyager nemtudnek 5ft se adni nemam 1,5-2k.

[link]

[link]

Utobbit csak mint erdekesseg irtam.

(#10684) nesa válasza Szten Márs (#10682) üzenetére


nesa
veterán

Mig nemnyitottam meg azt hittem a te gitarod hangjat fogom hallani, de azert jovolt a linked.

(#10683) Eastman

Tervbe van egy igazi 6 huros is amit a gibsonal ellentetbe megtudok csinalni 2db fabol is, gibsonnak 8-9db bol jon ossze, sot a festett modellek neha megtobb db-bol vannak.
De rendkivul problemas a faanyag beszerzese bubingabol akarom de abbol nincs megfelelo meret baranyaba 3x os meretre meg nincs penzem, 1db pallo 30-40k.

[ Szerkesztve ]

(#10686) nesa válasza Eastman (#10685) üzenetére


nesa
veterán

Jo zene ez is!
Sokat megelt az a viharvert strat :K

(#10884) nesa válasza izomhod (#10872) üzenetére


nesa
veterán

Ez sima ugy, teis megtudnad csinalni ha begyakorlod, elmagyarazni nemtudom a szakmat de ne a gitaron gyakorold az intarzia muveszetet.

Ma megjott a gyerek gitarjaba a hangszedo + potmeterek, marcsak a kulcsokat varom fogolap keszuloben.

(#11041) nesa válasza sajtee (#11033) üzenetére


nesa
veterán

Regen mikor az MTV meg zenet adott ez a verzio ment legtobbet.
Viszont 1 valamit kerestem mostanaba az a faith no more easy Jim Martinnal, koncert felvetel, anno az MTV-n vettem fel de ugye az mar regen nincs meg...

(#11172) nesa válasza Nunder (#11167) üzenetére


nesa
veterán

Az hogy mahagoni nemjelent semmit mivel nincs ket egyforma fa, raadasul a mahagoni eleg tag fogalamom, magyarorszagon megtagabb, az olcso gitarok azert kapnak altlaban telibe festest mert olyan ocsmagy a fa alatta es 26 reszbol van ragasztva, PL festet sun brust igen ocsmany a fa hangzasa is teljesen mas egy 3 osztalyu reszen mint egy elsoosztalyu anyagnal siman megkockaztatom hogy egy hitvany mahagoninal van jobb hangzasu fenyofa is (csak ez baromi ritka) egy kezemen megtudom szamolni hanyszor volt olyan fenyo a kezembe aminek jo hangja volt.

En nemsokara szetfogom szedni darabokra a Les Pault es masoloval leszedem a sablont de eddig meg senkit nemtalaltam aki hajlando lenne velem faanyagot felezni, peddig annyira fasza bubingat talaltam de 1 pallo 40k korul van:(

(#11176) nesa válasza Szten Márs (#11173) üzenetére


nesa
veterán

Hangszerkeszito mesterek szoktak csinalni belole, jobb hangu mint a mahagoni (bar ez izles kerdese kinek mi a jobb)

Itt is egy lakkozott bubinga.

Ebbol is tobb fele van, amit en neztem azon a rostok egyenessen futnak majdnem mint a mahagoni.

[ Szerkesztve ]

(#11229) nesa


nesa
veterán

Nem mondtam meg de a szetszedes es sablon levetele utan felujitasra fog kerulni az oreglany az uj jumbo bundokat mar megis rendeltem, ezenkivul javitani akarom a lakkozast, kap a fekete keretek helyett krem szinut mindenbol, felso es also nyereg csere mostmar lehetoleg rezre (a tartossag es a jobb hang atadas miatt kb 10-12 eve csereltem rajta de megkopott hamar)

A 4 eves fiam ajandeka is keszul a gagyi muanyag keret atalakitas es feketere festes elott van utanna kap 6-8 reteg fenyes lakkot fogolap is elkeszult kozbe:) a stratos tekerok gibsonra lesznek cserelve , jovo heten keszul a hid:)

Annyira remek hangszerkeszito mesterek vannak az orszagba, ezek soha senkinel fel sem merultek hogy ne tomegtermeket hanem egy hazai muremeket vasaroljon :F

PL nekem tetszik amit csinal.

Ez PL olyan mestermunka hogy az eredeti ehez kepest gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#11282) nesa válasza Peethy (#11280) üzenetére


nesa
veterán

Az ahol csunyan neznek mert kiakarsz probalni egy hangszert az nem hangszerbolt hanem egy sz@r, mivel nincs 2 tok egyforma hangu gitar igy lehet mire megtalalod a nekedvalot megoszulsz es hullani kezd a hajad.

(#11320) nesa válasza Szten Márs (#11313) üzenetére


nesa
veterán

En azert hasznalok PL AKG fejhalgatot mert azt a minoseget amit ad nemtudod hasonlo aron hangfalakbol kihozni az kb + egy nulla a szamla vegen.
Probalj ki egy AKG 141 vagy 242 est.

(#11332) nesa


nesa
veterán

Nemtudom ismeritek-e ezt a manufakturat de valami elkepeszto pazar gitarokat gyart.

A feketere pacolt les pault nezve elgondolkodtato lehet mar nemis annyira lakk feketet akarok hanem ilyet langnyelves juhar topal.

Ma megjottek az uj bundok a Les Paulomra :DD

[ Szerkesztve ]

(#11334) nesa válasza blackmacs (#11333) üzenetére


nesa
veterán

(#11348) nesa válasza Seraph 16 (#11339) üzenetére


nesa
veterán

Lehet torzitani az akusztikust is, havernak mig nemvolt penze egy femhuros akusztikussal tolta volt hozza valami utolagos hangszedo, de eleg sovany hangja volt, otthon nemhiszem hogy elvezheto lenne mert azert a tiszta akusztikus hang is megszolal, nekem nem tetszett.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.