Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) benedekco válasza Eastman (#43997) üzenetére


benedekco
addikt

Bocsi, tegnap rohantam, nem magyaráztam el mi a trükk. Csak bebüfögtem hogy itt mindegy.

Szóval ez egy kombó ugyan, de nem a hagyományos értelembe vett gitár kombó.
Itt egy emulált hangot kapsz. Ez nem egy hagyományos tranzisztoros ahogy az a fejlécen is áll. Ez egy digitális és tranyós cucc. Ez emulál egy nagy kihajtott erősítő és egy hozzá tartozó nagy tányéros hangszóró hangját (vagy legalábbis azt amit beprogramoztak). Az így kapott hangot, ha fejhallgatóra teszed is jól szól, ha kis hangszórón (pl otthoni hi-fi vagy aktív hangszórók, esetleg stúdió hangszórók vagy akármi egyéb) is jól fog szólni, mert úgy hangzik mintha a 12" hangszórón dübörögne a 100W cső. Persze csak elméletben, gyakorlatban azért nem biztos hogy baromi jól fog szólni, de ez most nem lényeg.
Szóval ezért nem lényeges itt a hangszóró átmérője. :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44002) espista


espista
senior tag

Nagynehezen rászántam magam az Ibanezem személyre szabására. Most már nem zavarnak a potméterek, amikor hozom a tizenhatodokat. :D
Egész pofás lett a végeredmény. Kicsit az EVH-ra hajaz.

Romani ite domum!

(#44003) gaborbol válasza Eastman (#43979) üzenetére


gaborbol
őstag

Ra gondoltam :K

Annyira bejon a stilusa, nagyon megneznem az oktato anyagot tole,de lehet hogy megveszem igy is -ugy is.

Ha mar az emulalt hangzas elojott, mit gondoltok a Fender Acoustasonic Jazzmaster-rol?

Fabol vaskarika? Megneztem par videot tobbek kozott Paul-tol is, nincs mindenki elajulva tole, azert nem szol rosszul. Mellesleg o is a sajat martin D42-sehez viszonyitja ami also hangond $5000 dollar.

(#44004) cappa72 válasza Berreh (#43991) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ma már újra 46k, de aki rácuppant és ügyes volt, annak megérhette.
Mondjuk van olyan hely, ahol most 32k

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44005) Eastman válasza andor80 (#43999) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm a válaszod, a többiekét is!

Leszólni ugyan nem szóltam le, csak meglepődtem. Anno a Micro Cube-okat kimaxoltam, ismerem a kategóriát, illetve a Boss hangzásait jól. Nem gondoltam, hogy ez akkora best buy. Nem linkelem, hogy melyik az, mert lehet, hogy rámegyek a héten.

Évvekkel ezelőtt 12k-ért vettem egy "mindenhangzástkikeverő" kiskombót. A LP négy potijával és őkelme négy potijával eddig minden nekem tetsző variációt megtaláltam. És 9 fölé tudom tekerni.
Úgy, hogy a macska ugyan átmegy a másik szobába, de még nem kéreckedik ki. :) :)

Valóban, 45 helyett 25 az jó ár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44006) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!

2 hete vásároltam egy Squier Classic Vibe 50s Stratot. Rengeteg jót olvastam róla, és nem csalódtam benne. Kiváló hangszer! Szóval nagy most a szerelem :)) Itt egy kép róla:

(#44007) Eastman válasza 98bja (#44006) üzenetére


Eastman
őstag

Gyönyörű!

Grat hozzá, használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44008) FockeWulf válasza 98bja (#44006) üzenetére


FockeWulf
tag

Minden szar ami nem lespól 🤣🤣🤣

(#44009) consono válasza 98bja (#44006) üzenetére


consono
nagyúr

Klassz!

"In God we trust. All others must bring data"

(#44010) Eastman


Eastman
őstag

[70s]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44011) benedekco válasza 98bja (#44006) üzenetére


benedekco
addikt

Szép!
Sok jó játékot kívánok hozzá!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44012) 98bja


98bja
senior tag

Köszi mindenkinek! :DD

(#44013) gaborbol válasza 98bja (#44006) üzenetére


gaborbol
őstag

Grat! Tenyleg jokat irank rola.

(#44014) gaborbol válasza espista (#44002) üzenetére


gaborbol
őstag

Irnal rola valamit kicsit reszletesebben, hogy a hozzam hasonlo botoknak legyen valami fogalma, hogy mit nezek? :R

Tipus, miota van meg, mit jatszol rajta, mi az ami esetleg nem gyari rajta a potikon kivul. Mi az ami bejon rajta. Igy konkretan a gitaron valo gyakorlas mellett legalabb annyira erdekelnek a kulonbozo gyartok, meg a darabjaik.

Fonokom mondta,hogy a PRS gyar( muhely) 20 percre van tolunk. Ha megint lesz gyarlatogatas akkor elso utam oda fogvezetni.

[ Szerkesztve ]

(#44015) Eastman válasza gaborbol (#44014) üzenetére


Eastman
őstag

Háát bakter, én már ma küldeném a cv-m bármilyen pozícióra, ha húsz percre laknék a PRS műhelyétől. :) :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44016) Eastman válasza gaborbol (#44014) üzenetére


Eastman
őstag

...raklapokat is tologatnék ott egész hátralévő életemben. :D (Értsd; tényleg bármit.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44017) nap válasza Eastman (#44016) üzenetére


nap
addikt

Biztos, hogy munkatársak lennénk... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44018) espista válasza gaborbol (#44014) üzenetére


espista
senior tag

Ez egy Ibanez CMM1. Néhány hónapja van csak nálam, de nagyon szeretem. Én annyira lóbálom a jobb kezem gitározás közben, hogy mindig beleakad valamibe. :-) Ezért alakítottam át a Stratocasteremet is és a Telecasteremet is. Ezen a gitáron csak annyit csináltattam, hogy a pickupváltó helyére ment a hangerő poti. A hangerő poti helyét meg eltakartam egy koptatólappal, de ott van alatta. A pickupváltó felkerült a felső szarvra, mint az EVH Wolfgangnál. Így már nincs útban semmi. Nyugodtan sikálhatom a hülye zenéimet, amire nem kíváncsi senki. :-D Még a két szélső húrláb babával kell kezdenem valamit, mert nagyon hegyesek és természetesen az is zavar mert én mindig ott támasztom a tenyeremet, de ennél a típusnál nem tudom olyan egyszerűen megoldani, mint egy hagyományosabb húrlábnál (Pl Les Paul). Ilyen volt gyárilag:

Romani ite domum!

(#44019) Eastman válasza espista (#44018) üzenetére


Eastman
őstag

Szép munka!

Én annyira lóbálom a jobb kezem gitározás közben, hogy mindig beleakad valamibe. :-) Ezért alakítottam át...

...egy balos Stratocastert jobbosra. A régin folyamatosan átkapcsolgattam az ötállásút. Aztán azon megfordítottam a kapcsolót, mert jellemzően csak a nyaki szedőt használtam, az legyen alsó állásban.

Aztán a Stratból lett egy P90 Les Paul. Aztán mellé egy balról jobbra Strat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44020) benedekco válasza nap (#44017) üzenetére


benedekco
addikt

Bevesztek a csapatba? Akár takarítónak is elmegyek oda :D

re: espista
Na mostmár értem a dolgot. Így látva az eredetit megvilágosodtam. Elég szép munkát végeztél, le a kalappal előtted!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44021) espista válasza benedekco (#44020) üzenetére


espista
senior tag

Nem én csináltam. Hangszerészre bíztam a dolgot. Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Én csak az ötletgazda voltam ennél a hangszernél. A fafúrást, faragást nem mertem bevállalni. Csak a műanyagot piszkálom, ami nem visszafordíthatatlan, ha elszúrom.

Romani ite domum!

(#44022) espista


espista
senior tag

Ezeket viszont tényleg én csináltam a saját kezeimmel:

Romani ite domum!

(#44023) Eastman válasza nap (#44017) üzenetére


Eastman
őstag

Hungarian guitar addict team. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44024) gaborbol válasza Eastman (#44016) üzenetére


gaborbol
őstag

Van felvetel mindig, gitarkeszitoket mindenhol mindig keresnek, most ne a kategoria csucsara gondolj egybol.
Szinte fix, hogy gyakorlat nelkul is felvesznek aztan majd beletanitanak valamibe.

Lehet amugy nem birnatok a melot. :DDD
Amikor a fonokom volt gyarlatogatason, eppen az udvaron vertek szet gitarokat kulonbozo keszultsegi allapotban. Kerdezi a melosokat, hogy mi a banatot csinaltok? :W
A selejtes gitarokat szetverik, nehogy kikeruljenek valahogy forgalomba akar meg hasznaltkent se es rontsa a ceg hiret.
Elvihetek egyet? Nem adom el soha, becs szo.

Nem, de szerverhetsz parat te is, ha akarsz. Es hat eloszor szomoru szivvel aztan egyre nagyobb lelkesedessel saccra olyan 6-7 millio forint erteku portekat segitett felapritani.
Nem tudom, hany eve volt nem kizart, hogy tizen-huszon es mar ott sem ez a moka. Leirva iszonyat meredeken hangzik, aztan az H&M meg hasonlo ruhacegek inkabb kazanban elegetik az eladatlan ruhaikat, de sem leertekekelni nem akarjak se odaadni raszoruloknak es ez sajnos mai gyakorlat.

Ehhez kepest meg a Martin az osszes leeso kis fadarbkat osszeszedeti az alkalmazottakkal es bekeverik a “pozdorja” alapba amibol as olcsobb gitarok keszulnek.

Nyomjatok a zoldkartya lottot, van itt a ph forumon tag akit elsore kihuztak es most Floridaban tengodik.

Maga a ceg ahol van az gyonyoru, es a lakosok nagyon szeretik a regi dolgokat, ilyen tesco-metro tipusu nagy bolt play a mai napig nem engedtek be magukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44025) Eastman válasza gaborbol (#44024) üzenetére


Eastman
őstag

Holnap indulnék.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44026) benedekco


benedekco
addikt

Most találtam:
C HUNGARIAN MINOR SCALE BACKING TRACK

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#44027) consono válasza benedekco (#44026) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes hangulata van, de kicsit még emésztgetni kell...
Mondjuk, mióta elkezdtem zongorázni egy csomó dolog megváltozott a fejemben, pedig csak magamtól csinálom, nincs tanárom. Pl. az egyik az, hogy a natural minor helyett nekem jobban tetszik a harmonic, valahogy pont az a hangköz teszi "klasszikussá" bármit is játszom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44028) Horvathh


Horvathh
friss újonc

Üdv! Segítség kellene.
Lehetséges hogy egy elektro-akusztikus gitár azért nem szól kihangosítva mert az eredeti fémhúrokat lecseréltem nylon húrokra? Vagy nylon húrokkal is ugyan úgy szólnia kéne?

(#44029) WolfheartGR válasza Horvathh (#44028) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ahogy mondod.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#44030) espista válasza Horvathh (#44028) üzenetére


espista
senior tag

Attól függ, hogy milyen hangszedő van benne.

Romani ite domum!

(#44031) Eastman válasza Horvathh (#44028) üzenetére


Eastman
őstag

Lehetséges.

A bontottból tegyél vissza egy vékony fém húrt, és kiderül...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44032) consono válasza Eastman (#44031) üzenetére


consono
nagyúr

Valószínűleg tényleg csak így fog kiderülni, de az elektro-akkusztikusokban nem piezzo szokott lenni? Annak meg elvileg mindegy lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#44033) espista


espista
senior tag

Esetleg megsérült a hangszedő, vagy lemerült az elem. Vagy nullán van a hangerő. :-)

Romani ite domum!

(#44034) gaborbol válasza Eastman (#44025) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem tudom ezt lattad-e, ezek alapjan siman el tudom kepzelni, hogy a mai napig szetverik a nem tokeletes gitarokat.

[link]

(#44035) meoindil


meoindil
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Előre is elnézést az abszolút kezdő kérdésért, de épp 0 szinten vagyok mindenféle tudásban. :)
Első gitár - egy nem drága Harley Benton - ez már adott. Alapvetően fejhallgatóval szeretném használni megkímélendő a környezetem idegrendszerét. (Még jó sokáig valószínűleg.)
Amire gondoltam, hogy (költséghatékonyan) megoldás lehetne:
Vox StompLab 1G [link]
MOOER PE100 [link]
Zoom G1 Four [link]
Esetleg egy Boss Katana-mini, de azt is szinte kizárólag fejhallgatóval használnám.
Ezt használható öletnek tartjátok? Melyiket javasolnátok ezek közül?

Előre is köszönök minden tanácsot és segítséget!

Üdv!
meoindil

(#44036) Berreh válasza meoindil (#44035) üzenetére


Berreh
tag

Szia!

Én a Zoom G1-et javasolnám, van olyan számítógépes, ingyenes szerkesztője, amivel a patcheket szerkesztgetheted, androidos mobillal is használható (OTG kábellel).

(#44037) Goose-T válasza gaborbol (#44034) üzenetére


Goose-T
veterán

Vagy ezt a klasszikust. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44038) Goose-T válasza meoindil (#44035) üzenetére


Goose-T
veterán

Annyit tudok tanácsolni, hogy érdemes beszerezned valami kis olcsó aktív hangfalpárat is, mert sokat fejhallgatózni nagyon fárasztó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44039) meoindil válasza Goose-T (#44038) üzenetére


meoindil
aktív tag

Köszi!
Az van a PC-hez legfeljebb átdugom ha kell. Használható elképzelés amit írtam?

(#44040) Tommyka21 válasza meoindil (#44035) üzenetére


Tommyka21
tag

Vox Amplug2-t ajánlom erre, tökéletesen erre találták ki. Nekem a Metal van, fullos kis cumó :DD .

(#44041) Goose-T válasza meoindil (#44039) üzenetére


Goose-T
veterán

Berrehhez csatlakoznék, szerintem is a Zoom G1 Four a legjobb választás. A Mooernek állítólag gyengécske a hangminősége, és a kialakítása miatt nem igazán használható próbateremben/koncerten, ha esetleg eljutnál oda. A Vox meg kicsit régi modell, van egy olyanom, meg egy Zoom G5n-em is, és a Zoom határozottan jobban szól.

A koncepció egyébként működik, az effektben van erősítő- és ládamodellezés, jól fog szólni fejhallgatóval és hangfallal is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44042) Alexios válasza meoindil (#44035) üzenetére


Alexios
veterán

Ezek közül a Zoom. Mooer-ből a GE150-től kezdődik a jobbfajta modellezésük, és annak már lábkapcsolói is vannak, a Vox pedig régebbi darab, a Zoom sok szempontból modernebb.
Egy vox amplug is megoldás lehet ha mindenképpen csak fejhallgatóval használnád, de ha belefér a Zoom én a helyedben nem mondanék le a lábkapcsolhatóságról.

(#44043) chaosmonger


chaosmonger
tag

Nekem ugyan még csak egy Zoom G1XON-om van, de ez borzalmas fejhallgatóval, nekem legalábbis egyik fejhallgatómat sem hajtotta meg normálisan, csak úgy tudtam használni, hogy rákötöttem a Roland Microcube clean chanel-jére és annak a headphone-output-ját használtam.
De lehet hogy az újabbal már nincs ilyen gond.

(#44044) arnyekxxx válasza meoindil (#44035) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha a költséghatékonyság komoly szempont akkor a korábban már emlegetett kínai cigisdoboz is opció lehet

(#44045) nap válasza meoindil (#44035) üzenetére


nap
addikt

Én is a Zoomot javaslom, esetleg kicsit többért (alku után) egy Digitec RP360, ami egy szinttel feljebb van.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#44046) MATEO6600 válasza chaosmonger (#44043) üzenetére


MATEO6600
őstag

Ha nem használod a fejhallgató kimenetét, milyen hangot ad a cube-al?

Más:
Mi alapján ajánlotok vagy sem egy multieffektet?
Azt sem értem, hova vannak a nagy árkülönbségek.

(#44047) Berreh válasza MATEO6600 (#44046) üzenetére


Berreh
tag

Gondolom, mennyi láda, erősítő hangot sikerül modellezni, azok mennyire élethűek, a virtuális láncba, mennyi effektet lehet kötni, azok milyen mértékben hangolhatóak. Milyen egyéb szoftvereket kapsz vele, mennyire felhasználóbarát az egész.

(#44048) chaosmonger válasza MATEO6600 (#44046) üzenetére


chaosmonger
tag

Egész jó volt, bár az az igazság, hogy augusztus óta van meg a Spark, azóta nem volt bekapcsolva egyik sem.

(#44049) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Még nem volt soha elektroakusztikus gitárom, ezért lehet hülye a kérdés , hogy attól ,hogy elektroakusztikus, erősítő nélkül hasonló hangot és hangerőt kell pródukáljon anélkül is nem, mint egy sima akusztikus?

Megjött ma a Harley Benton Custom Line Cld60sce. Hát kifogástalan. Minap a kollégám behozta a Washburn-jét, mert épp gariban küldte vissza. Ahhoz képest,hogy az akciósan 90k volt, ez a HB sokkal jobb kivitel. Annak valahogy hitvány volt a bundok végének az eldolgozása is, meg voltak vele más gondok is. Mutatott egy tömör előlapos Fendert és ez a HB nagyon nagyon hajaz rá.
Meglepetésemre a beépített elektronika tartalmaz hangolót, szines kijelzővel. Csekkoltam telefonos aplikációval és teljesen pontos.
50k-ért szerintem nagyon korrekt tömör előlapos gitár. Gyönyörű fényezéssel, hibátlan kivitelezés.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44050) consono válasza V.Stryker (#44049) üzenetére


consono
nagyúr

Sok sikert hozzá! Jó hallani, hogy rendben van a kivitelezés!

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.