Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) brickm válasza bigrob (#21899) üzenetére


brickm
őstag

Szia! Nekem a smart gate jött be a légjobban, de amúgy mindegyik jó, én kifejezetten mxr-t szoktam ajánlani mindenkinek.
[link]

(#21902) Moleman válasza Plazmacucci (#21900) üzenetére


Moleman
addikt

Az Addictive Drums nekem nagyon bevált, rengeteg finomságot bele lehet vinni a játékba. Hivatalosan sajnos nem ingyenes.

(#21903) Humbucker


Humbucker
senior tag

Tényleg jók ezek az MXR pedálok. Jó hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#21904) Plazmacucci válasza Moleman (#21902) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszi, ránézek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21905) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21900) üzenetére


Ragnar_
addikt

MT_Power_Drumkit host kell hozzá, VSTI-ként működik, viszont ingyenes, csak aktiválni kell a honlapon.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21906) Eastman


Eastman
őstag

James' Home of Tone built Strat 2015 by James Gascoigne.


+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21907) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#21905) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem értek az ilyenekhez.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21908) Eastman


Eastman
őstag

:U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21909) Ragnar_ válasza Plazmacucci (#21907) üzenetére


Ragnar_
addikt

Addictive drumshoz is kell host (Cubase, Reaper) szerintem, szóval ebből a szempontból ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21910) Eastman


Eastman
őstag

Zeneelmélet:

http://guitarlessonsathomeorg.blogspot.hu/
http://guitarlessonsathomeorg.blogspot.hu/

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21911) Moleman válasza Eastman (#21906) üzenetére


Moleman
addikt

Úristen. Sosem akartam eddig fekete Stratot, de ez gyönyörű.

Apropó, a Gibson rezonanciáját megszokva rájöttem, hogy a régi Stratom agathis fája felettébb fostos. :D A hangszedőknek még mai füllel is nagyon jó hangja van, felvételhez tökéletes, de hiányzik játék közben a test rezgése, az érzés. Érdemes lehet emiatt elkezdeni vágyni egy ilyenre (kinézetre majdnem Knopfler, nagyon tetszik), vagy egy mehikói Stratra? El nem adnám a régit sem, úgysem kapnék érte annyit, amennyit az én szememben ér (~80k). Vagy csak játsszak rajta többet bedugva, hogy tovább szeressem a hangját? :)
Ettől függetlenül már így is pár éves tervben van a CVC Tele és a Sigma, nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne tovább bővíteni a közvetlen közeli kívánságlistát. :B

(#21912) UnConnecteD válasza Moleman (#21911) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

sose ertettem, mi kerul egy elektro akusztikus gitaron ennyibe :F

(#21913) Moleman válasza UnConnecteD (#21912) üzenetére


Moleman
addikt

Főként az anyagok. Hihetetlenül jó minőségű fából vannak, de az elektronika is nagyon jól szól a saját piezomhoz képest. Ilyet próbáltam, már ez is jó volt, de a DRC-28E a cél, egy életre tervezek vele. :) Az akusztikot tartom a fő hangszeremnek, ha a Gibsonra rászántam, ő is megérdemli.
Sajnos még ezeknek is csak a fedlapja tömör fa, a komolyabb fulltömör gitárok 300 fölött kezdődnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#21914) csadi0011 válasza Eastman (#21910) üzenetére


csadi0011
őstag

:R Köszönöm!
Tetszenek a húros kottatanuló kották.

(#21915) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ennek az Ola papának olyan király egyedi gitárjai vannak. Meg a gitár hangzásai kegyetlen jók.

(#21916) nagyArc válasza Humbucker (#21915) üzenetére


nagyArc
tag

Ezek sem hétköznapi szerkezetek:
[link]
[link]

(#21917) Ragnar_ válasza Humbucker (#21915) üzenetére


Ragnar_
addikt

Van signatured proto erősítője is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21918) Humbucker


Humbucker
senior tag

Amúgy egészséges a gitárnak az ilyen állvány hosszú távon, ha a fejénél lóg állandóan? Nem fogja ez befolyásolni az idő elteltével a gitárt egyáltalán?

(#21919) UnConnecteD válasza Humbucker (#21918) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

nem fogja

(#21920) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

annyira nem tetszenek a Fenderek, de ez azert nem rossz [link]

(#21921) brickm válasza Humbucker (#21918) üzenetére


brickm
őstag

Nemigazán...hacsak nem nyúlik a nyaka..de akkor az egy elég sz.r anyagból lett mékingelve.

(#21922) Moleman válasza Humbucker (#21918) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem ilyenen lóg minden gitárom 6 éve, nincs panasz rájuk (pedig 3 gitárom is 4.4 kiló, nem pehelysúlyúak). Mivel az ágyam fölött vannak, csak fel kell nyúlnom és leakasztani bármelyiket, ha kedvem támad.

[ Szerkesztve ]

(#21923) Humbucker


Humbucker
senior tag

Köszi.

Ti milyen programot használtok amivel dobot készíthetünk és gitározhatunk rá ?

[ Szerkesztve ]

(#21924) brickm válasza Humbucker (#21923) üzenetére


brickm
őstag

(#21925) BluEyes válasza Humbucker (#21923) üzenetére


BluEyes
őstag

online? drumbot

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21926) Eastman válasza Humbucker (#21918) üzenetére


Eastman
őstag

A kérdés jó. ...és de. Stratnak nem jó, ha szimmetrikus a tartó „villa”, hiszen aszimmetrikus a feje a fej és a nyak találkozásánál. Strathoz így forduljon el vertikálisan a konzol. Szimmetrikus fejhez (pl LP), jó a bármilyen lógatós. Tapasztalat.

Ezzel a drága állvánnyal. (...illetve sajnos minden más is előfordul amit a linkelt hsz-ben olvashatsz.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21927) BluEyes


BluEyes
őstag

Beth Hart

[link1] [link2] [link3]

Figyelemre méltó hölgy (akarom mondani kibebaszottjól énekel ez a dög :D)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21928) bigrob válasza BluEyes (#21927) üzenetére


bigrob
őstag

Hínnye!
Blues Company-sen megfogalmazva "Felállott a nokedlim!" :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21929) brickm válasza bigrob (#21928) üzenetére


brickm
őstag

SZerintem az ő gitárjaikat is behangolnád... :D
[link]

(#21930) bigrob válasza brickm (#21929) üzenetére


bigrob
őstag

:R
Asszem mára megvolt a gitárporesz is :D
Még mindig levegőért kapkodok :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21931) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

...értem én, hogy lassan őrölnek a malmok a hangszerboltoknál, ráadásul nem fizettem előre, de egy jan. 28-i online megrendelésre egy semmit sem tartalmazó "visszaigazoló" emailen kívül (amiből csak az derül ki, hogy leadtam egy megrendelést, de az már nem, hogy mit és mennyiért) nem kellett volna valamit lépni, hogy mégis meddig várjak? Se nem hívtak, se nem írtak, hát ezért váltottam be a kuponomat? :DDD

(#21932) Eastman


Eastman
őstag

Gibson USA 2016.

The Les Paul Standard 2016 HP

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21933) Plazmacucci válasza Eastman (#21932) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Arról kéne valami iromány mennyit változtak a standardok az elmúlt 30 évben :) Az fincsi lenne!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21934) Moleman válasza Plazmacucci (#21933) üzenetére


Moleman
addikt

Ha nem is 30 évre, de jópár évre visszamenőleg jól lehet tájékozódni az Andertons bemutatóiból, én nagyon szeretem. :)
Ez a 2016 Standard HP nekem is nagyon kívánságlistás, dehát ennyi pénzért lehet is. :U

(#21935) kemotox válasza Moleman (#21934) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem ez a a hangoló cucc meg a többi modern dolog teljesen megöli a fíílinget. A Gibson az igazi vintédzs gyártók közé tartozik, szerintem mindenkinek a legendás modellek meg a gazdáik jutnak az eszébe a név hallatán. A nyak ahogy csatlakozik a testhez viszont nagyon király!

(#21936) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Érdemes lehet végignézni ezt a factory tour videót is:
[link]
Vagy 6 részes. A végeredmény magáért beszél.

(#21937) Eastman válasza kemotox (#21935) üzenetére


Eastman
őstag

A Gibson az igazi vintédzs gyártók közé tartozik...

Az egész Les Paul story a kísérletezésről és az újításokról szól. :)

Szerk: [link] :P

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21938) Eastman válasza kemotox (#21935) üzenetére


Eastman
őstag

Szerk 2.: ...szerintem ez a Soloist neck pár év múlva „leszivárog” az „olcsóbb”, „félmilliós” LP-k felépítésébe is. S akkor sok „régi” jó LP megjelenhet a használt piacon, kvázi ott túlkínálat lehet, ami viszont leviheti az áraikat. A G FORCE nem akkora hype, hogy csakis amiatt cserélnék le a LP-t a tényleg komoly „dolgozós-gitáros” userek. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21939) brickm válasza Eastman (#21938) üzenetére


brickm
őstag

Mondjuk számomra kb a harmadik legszebb dolog egy LP-n az eredeti hajóorr nyakillesztés.
Így nálam ez a fjúcsör bukós dolog.

(#21940) Moleman válasza Eastman (#21938) üzenetére


Moleman
addikt

Máris van LP Studio HP, modern nyakkal, igaz az még kicsivel fél millió fölött van.

(#21935) kemotox
Mikor vettem az enyém, nekem is szempont volt, hogy tradicionális legyen, ezért (is) lett Studio T. Nem is csalódtam benne, de ha megengedhetnék magamnak egy drágább Gibsont, az új irányvonalat követném, nekem kétségtelenül hasznos feature a szélesebb fogólap, az állítható titán nulladik bund, az új nyak és a hangoló. És főleg szimpatikus, hogy van választási lehetőség minden szérián belül.

[ Szerkesztve ]

(#21941) Eastman válasza brickm (#21939) üzenetére


Eastman
őstag

+Moleman

A Less+ még a „hajóorros”, de már az új nyereggel, G Force-szal (igaz, vékonyabb testtel). 300-400 között megkapható. Az sem kevés.


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21942) Plazmacucci válasza Eastman (#21941) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem véletlenül tolja egy csomó zenész Epiphone gitárokkal.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21943) Eastman válasza Plazmacucci (#21942) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, egy napon majd az Epiphone-hoz is „lejutnak” ezek a fejlesztések, (nyak illesztés, nyereg, stb...). Az úgy már megfizethető lesz.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21944) Plazmacucci válasza Eastman (#21943) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amikor még a Gibbon gyárból jöttek ki az Epik... De szép idők voltak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21945) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy csak 1 húromon ilyen deformációk jelentek meg? Majdnem minden érintőnél ilyen. Érdemes cserélni?

(#21946) BluEyes


BluEyes
őstag

Na, a Vox lehet hogy megcsinálta nekünk a tökéletes szobacuccot. Nagyon ígéretesnek tűnik a koncepció, csöves analóg modellezés, végig analóg jelút, beépített effektek, gyönyörű, feleségeknek is tetsző vintage kinézet. A hangok is bíztatóak, egyelőre a jellegzetesen kellemetlen voxos nyüszítős hi-gain sistergést se hallom, szóval csupa pozitívum eddig. Nagyon várom a részletes teszteket, lehet hogy kell egy ilyen nekem. ;)
[link] [link]

csadi0011
Persze, cseréld le mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21947) Plazmacucci válasza BluEyes (#21946) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyen volt eddig is nem? Csak mindig jön egy újabb generáció a marketing bullshittel együtt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21948) BluEyes válasza Plazmacucci (#21947) üzenetére


BluEyes
őstag

Te a VT-re gondolsz, az digi modellezés. Ez más.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21949) Plazmacucci válasza BluEyes (#21948) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ó. Mindjárt utána járok!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21950) kemotox válasza Plazmacucci (#21949) üzenetére


kemotox
addikt

Elvileg ennél az újnál nem egy processzor meg a rajta lévő progi vereti az effekteket meg mindenféle hangszínmodosító cuccokat mikor erősítőmodelleket váltogatsz, hanem konkrét áramkörök között váltogat, amik elvileg full analóg cuccok, nem pedig IC-s digit izék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.