Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Nyugis válasza johnbl (#32994) üzenetére


Nyugis
senior tag

Jó reggelt!

Bass gitárra van olyan márkájú húr amitől az ember elolvad? :B

(#33002) NeoPampalini válasza Nyugis (#33001) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Piros Warwick. :DDD

De ez ízlés és stílus kérdése, nekem az acél nem vált be, mert hamar rozsdásodni kezdett, maradtam a D'Addario nikkel húroknál... Nem óccsó, de jó. :D

(#33003) Nyugis válasza NeoPampalini (#33002) üzenetére


Nyugis
senior tag

igen azt halottam hogy jó minöség, csak nem tudtam! :DD
szóval D'Addario EXP220 40-95 megéri az árát?

(#33004) NeoPampalini válasza Nyugis (#33003) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Szerintem jó lehet, bár ilyen bevonatos húrt még nem próbáltam. Én a sima nikkelt veszem, ezt ni.

(#33005) Nyugis válasza NeoPampalini (#33004) üzenetére


Nyugis
senior tag

rendben köszönöm a tipet!

még annyit, hogy SOKKAL olcsóbb amazonról!

(#33006) nap válasza NeoPampalini (#33002) üzenetére


nap
addikt

Wow. Pont van egy csomag eladó Piros Warwickom. De tényleg. :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33007) johnbl válasza Nyugis (#33001) üzenetére


johnbl
csendes tag

Hali,

Én az Elixir-t javaslom, nagyon nem olcsó, de nagyon jó :)

(#33008) Alexios válasza Nyugis (#33005) üzenetére


Alexios
veterán

Ha mo-ra akarod szállítani akkor máris 45$ lesz belőle, ami bőven drágább

(#33009) NeoPampalini válasza Alexios (#33008) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Elvileg 22 EUR-ig vám- és áfamentes, USD-EUR árfolyamtól függ, gondolom. Ha tényleg free shipping van, és az árfolyam is jó, plusz a Posta sem akar keresztbe tenni neked, akkor olcsóbb. :)

(#33010) Alexios válasza NeoPampalini (#33009) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs free shipping, kattintsd végig a rendelést, ki fogja írni hogy 45$ :D

De itt az amazonos lebontás:

Order Summary
Items: USD 27.75
Shipping & handling: USD 7.44
Total before tax: USD 35.19
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit: USD 10.71
Order total: USD 45.90

[ Szerkesztve ]

(#33011) NeoPampalini válasza Alexios (#33010) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem néztem végig, ez igaz. Így akkor tényleg nem jó vétel. :DDD

(#33012) Nyugis


Nyugis
senior tag

Biztosan van akkor másik ilyen netes cég akinél van "free shiping", vagy csak egyszerűen jó / jobb vétel mintha itthon vennénk meg.
Idáig mindig találtam.
Most is keresni fogok.
Egy kis keresés kutatás bőven bele fér! :K
Ha valakinek van tippje , hogy még hol érdemes megnézni a gitáros kiegészítőket megköszönném ha adna elérhetőséget. :R

(#33013) Moleman válasza Nyugis (#33012) üzenetére


Moleman
addikt

Hathúros Dáridó multipakkokat én ebayen rendeltem Amerikából, szállítási költséggel együtt is jóval olcsóbb volt, mint itthon. Ha esetleg jársz Angliában, az Andertonsban is szokott lenni kettőt fizet hármat kap, vagy valami hasonló akció a húrokra, ott vettem pár éve.

Vagy lehet kísérletezni a filléres kínai húrokkal, néha bejön, néha nem. Köztük "prémiumnak" számít az Orphee, de azzal is volt több negatív tapasztalatom. Akusztikus gitáron viszont eddig mindig bejöttek a 300 ft-os kínaiak.

[ Szerkesztve ]

(#33014) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Brain Distillers Corporation - Where is God ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#33015) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagyon szemezek egy Cort KX5-WP-vel. Megtetszettek a Schecter superstratok alakra, fogásra, ez meg pont azokat másolja, csak jóval olcsóbban. Neten is sok helyen írják, hogy annyi pénzért ajándék. Persze találtam YouTube-on egy videót, ahol egy Gibson LP-vel hasonlítják össze, és a botfülűek is simán meghallják csukott szemmel a különbséget, de nekem már van egy Epiphone LP-m, ami azért nagyjából hozza hangzásban a Gibson szintet, szóval ha hiányozna épp az a dög valamelyik számhoz, akkor csak elővenném azt.

Ez a Cort teljesen más karakter, elég lapos a hangja, de tiszta és nagy jelet adnak a pickupjai, és felezhetőek. Na és gyönyörű gitár, és a superstrat alak miatt elég kényelmes is lehet. Gondolom kényelemben hozza azt a szintet, mint egy Schecter, amit egyszer volt alkalmam kipróbálni. Az LP-nek nagyon dögös a hangja, de egy nagy, nehéz bunkósbot, egy tízkilós kalapács a dögnehéz, vastag mahagóni miatt. Vélemények?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33016) Alexios válasza Goose-T (#33015) üzenetére


Alexios
veterán

Nem teljesen értem miért hasonlítod az LP-hez, ha LP hangzás kell LP-t kell venni, nem is célja hogy úgy szóljon szerintem :D
Amúgy a topikban szerintem többször volt ajánlva már ez a cort, ennyi pénzért olyan nagyon szerintem nem lehet vele befürödni, pickupot meg bármikor lehet cserélni ha nem jönne be mégse, de azért vannak elég jól hangzó szuperstratok a világban :)

[ Szerkesztve ]

(#33017) Nyugis válasza Moleman (#33013) üzenetére


Nyugis
senior tag

Én arra gondoltam, hogy nem egy gyenge minőségű "csak legyen" húr készletet tennék fel hanem anit lentebb is linkeltem valami jobbat.

(#33018) Moleman válasza Goose-T (#33015) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem van egy ilyenem, valóban nagyon kényelmes, de belépőgitárnak megfelelően a bundok végei nincsenek tökéletesen eldolgozva, bár egy hangszerész fél óra alatt tudja orvosolni. Ár-érték arányban elég jó így is.

A hangszedők nagyjelűek (a két tekercs még egyszer körbe van tekerve egybe), de nem túl tiszták, elég sötét hangjuk van a többi humbuckeres gitáromhoz képest (koreai superstratok és Gibson LP). Felezve is sötétebb hangjuk van, de egész jól csilingel.

Néha lehet találni aprón Seymour Duncan hangszedősöket egész olcsón, úgy még jobb vétel lehet.

(#33019) Goose-T válasza Alexios (#33016) üzenetére


Goose-T
veterán

Azért mondom, hogy van már LP-m, ami megadja nekem az LP hangzást. Csak kíváncsi voltam, hogy vannak-e tapasztalatok itt első kézből a gitárral.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33020) Goose-T válasza Moleman (#33018) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi, ez hasznos infó!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33021) bigrob válasza Moleman (#33013) üzenetére


bigrob
őstag

Orpheeból a 10-46-osokkal nálam nem szokott baj lenni, a 11-50-es viszont eleg random.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33022) Goose-T válasza Goose-T (#33015) üzenetére


Goose-T
veterán

Na emberek, rendeltem is egy Cort KX5-WP-t, nagy kaland volt. Éppen Budán jártam munkaügyben, és volt egy kis szabadidőm. Körülnéztem, van-e a közelben hangszerbolt, és volt egy. Bementem, hátha ki tudok próbálni egy KX5-öt. Sajnos nem volt, volt helyette KX100, az utódja, azt mondták, hogy a KX5-nek vége, nem gyártják tovább. Sajnos sok szempontból gagyibb a KX5-nél, lássuk:

1. Rózsafa helyett jatoba fogólap, állítólag védelem alá került a rózsafa, szóval mostantól ez jön a budget gitároknál, az új Squierek is ezzel jönnek már.

2. Testen átmenő húrozás helyett gagyi felszíni hardtail bridge.

3. Nem felezhetőek a pickupok.

4. Nincs fehér színben, és nincs külön színezve a szegélye, így nagyon hétköznapi a kinézete.

Mondtam, hogy ez nekem nem pálya, én KX5-öst szerettem volna. A boltos srác nagykeres is, így elkezdett telefonálgatni az ügyfeleinek, és az egyik boltban még talált egy darab KX5-WP-t, amit meg is rendelt nekem. Kérdezgetett több helyen, de sehol nem volt már. Úgy nézem, a Muziker szlovák boltjaiban még van összesen 3db, szóval ha valaki ilyet akar venni, akkor gyorsan rendeljen. A magyarországi vámraktárban nulla darab van belőle, és nem is lesz már több.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33023) bigrob válasza Goose-T (#33022) üzenetére


bigrob
őstag

Engem most sokan meg fognak kövezni, de én rühelltem az összes gitáromon a rózsafát... :DDD
Headlessen is jó kis juhar van, a Harley Benton 7 húroson meg egy ilyen "Roseacer" nevezetű fogólap, ami valami hőkezelt juhar.
Jó szórakozást előre is ha megérkezik! :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33024) Alexios válasza Goose-T (#33022) üzenetére


Alexios
veterán

Nagyon kevés gitár készül már rozsafaval az import macera miatt, nem csak a squier de a mexikói fenderek is.

(#33025) Moleman válasza Goose-T (#33022) üzenetére


Moleman
addikt

Gratulálok!

Ha mégse sikerülne, épp van olcsón használt is.

(#33023) bigrob
Én a Telénél próbáltam juhar irányba tendálni, de abból is rózsa lett, ezek szerint nekem meg az való. :)) 2 kivétellel minden gitárom rózsa (a két akusztik nato és ében).

(#33026) brickm válasza bigrob (#33023) üzenetére


brickm
őstag

Nem vagy vele egyedül. Én legszívesebben gyertyánt használok, vagy vas fát, de azt se egyszerű beszerezni.
A gyertyánnal annyi a hátrány, hogy fehér... én meg a fehér fogólappal nem vagyok annyira koma.. így elég rendesen kell pácolni hogy ne fakuljon egykönnyen. Viszont mikor benne van a sok km már szépen foltosra kopik... na akkor qrva jól néz ki :D

(#33027) fattyu válasza brickm (#33026) üzenetére


fattyu
veterán

muti

én juharpárti vagyok.ezért van 5 rózsafa és 3 juhar :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#33028) Kobe


Kobe
veterán

ha valakinek kellene egy óccsó usb-s megoldás, van egy rocksmith kábelem, amit nem használok ki, óccsóér megállapodunk :)

(#33029) brickm válasza fattyu (#33027) üzenetére


brickm
őstag

Élőbe jobb mint vakuval 🧐😁

[link]

(#33030) Nyugis


Nyugis
senior tag

szép estét!

multieffekt-ből szeretnék olyat ami hangolós.
erre gondoltam:

-- Korg AX 5B
-Zoom G2.u

esetleg még egy ilyen is szoba jöhetne:
- DigiTech RP 50

BASSZUSGITÁRHOZ:
konkrét vélemény / tapasztalat ötlet javaslat? ;)

[ Szerkesztve ]

(#33031) NeoPampalini válasza Nyugis (#33030) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha gitárhoz kell, akkor Zoom G1Xon, basszushoz meg Zoom B1Xon, ezek occsók és jók. Van rajtuk expression pedál, meg egyébként is sokkal újabb cuccok, mint azok, amiket linkeltél, azóta talán fejlődött valamit a technika. :)

Nekem a B1Xon van, teljesen vállalható darab. Hangoló is van benne, állítható, hogy némítson-e vagy sem, az expression pedált meg egy adott effekt elég sok paraméterére rá lehet húzni, én pl. overdrive-nál a gain-re tettem, jóság. :D

(#33032) Nyugis válasza NeoPampalini (#33031) üzenetére


Nyugis
senior tag

Jó reggelt!

Köszönöm!
Nézegettem ezt a Zoom B1Xon cuccot.
Jónak tűnik.
Egyenlőre nem találtam használtat eladót.
Sebaj kivárom! :K

(#33033) NeoPampalini válasza Nyugis (#33032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Újonnan sem olyan vészes. Használtan nem nagyon láttam még ilyet, csak a pedál nélkülit.

(#33034) kemotox válasza Nyugis (#33032) üzenetére


kemotox
addikt

Thomannon 66 juró, audiolltól 20-21be meg van. Ha esetlrg veszel akkor írj valamit majd róla plíz, hamarosan valszeg itt is aktuális lesz a téma :P

(#33035) NeoPampalini válasza kemotox (#33034) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nekem ilyen van (B1Xon), mire vagy kíváncsi? :D

(#33036) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom, hogy jó reggelt, de valahogy szándékosan kerültem Vai, Satriani zenéket. Most akaratom ellenére a Spotify a fülemre tolta Satrianit..... Bameg, hogy ez mekkora király! :Y :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#33037) Plazmacucci válasza V.Stryker (#33036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33038) kemotox


kemotox
addikt


Még nem nálam van sajna, majd csak vasárnap. Jajj de hosszúak lesznek a napok addig :D

(#33039) #96302336 válasza Plazmacucci (#33037) üzenetére


#96302336
törölt tag

:D :C

(#33040) johnbl válasza kemotox (#33038) üzenetére


johnbl
csendes tag

Alakul a dolog :)

Tök jól néz ki feketében is

(#33041) nap válasza kemotox (#33038) üzenetére


nap
addikt

Ez ugrott be róla: :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#33042) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudom, mennyi Depeche Mode fan van itt, a vonatkozó PH topikba beírtam, de akkor ide is: van két eladó napijegyem 06.26-ra a Volt Fesztiválra...

(#33043) kemotox válasza nap (#33041) üzenetére


kemotox
addikt

Fejezd be, nem otthon vagy! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33044) benedekco válasza nap (#33041) üzenetére


benedekco
addikt

:C

Hülyeségről nekem meg a Spinal Tap:

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33045) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Meghalt Dime tesója? :F

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33046) kemotox válasza Plazmacucci (#33045) üzenetére


kemotox
addikt

Mint a szél :O Lehet már tudni, hogy mibe halt bele? Van mondjuk sejtésem.

[ Szerkesztve ]

(#33047) Moleman


Moleman
addikt

Ha valaki cuki pici 12" fullcsöves kombóra vadászik, ez elég jó áron van. (Annak idején a tiszta headroom miatt féltem a pici csöves cuccoktól, de még az 1 wattos csatornán is bőven sok tartaléka van, szobahangerőn túl is.)

(#33048) Humbucker


Humbucker
senior tag

Tényleg elég vaskos a Studiohoz képest az Epi Les Paul Custom, na meg a súlykülönbség is érződik rajta, de szerencsére nem fejnehéz gitát, mint az Epi SG. Van még itt a környéken egy Dean EVO Noir, szép fekete, az is tervben van még kipróbálni.

(#33049) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Nemsokára fel kell oktojálnom 4 gitárt a falra (vagyis azt találtam ki, hogy az úgy igen csecsén fog kinézni :DD ), ehhez kérnék segítséget:
Mit gondoltok mondjuk erről a fali tartóról?
Illetve mire érdemes odafigyelni? Akár pozicionálás, akár bármi terén.

Köszi előre is!

(#33050) hNp88 válasza raven12 (#33049) üzenetére


hNp88
aktív tag

ugyanez van nekem is, egy nem enyhe súlyú négyhúros lóg rajta

nem is maga a tartó a lényeg, hanem a rögzítés - amit adnak hozzá (ha egyáltalán adnak) tipli azt el kell felejteni, ezt kell használni, lehetőleg hatlapfejű csavarral, krovával beletépve tövig. azt már le nem robbantod onnan :DDD

fűtéscső és egyéb sugárzó hőforrás közelébe pedig ne kerüljön, sztem kb ennyi

szerk: most nézem, az enyém nem ugyanaz mint amit linkeltél, nekem ez van (nem mintha számítana)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.