Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) Zoli133 válasza BluEyes (#21800) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem a leírásból indultam ki, google kidobott egy fórumot ami szerint nem rosszak, de köszi az ajánlást, rájuk nézek. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21802) Eastman válasza brickm (#21790) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD

...én inkább el sem mesélem a szoros testi kapcsolatom a Hilti TE-72-vel, meg a vasbeton falakkal, mert nem szeretnék ilyen konkrét ajánlatot kapni mint a kolléga. :D

Izzadt férfitestek és fúróik. Hova jut ez a topic? :DDD :D Maradnék ezen a vonalon...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21803) BluEyes válasza Zoli133 (#21801) üzenetére


BluEyes
őstag

Mer van itten egy video egy valamilyen Artecról, de itt egy csövi Vox szól, azon meg minden megszólal, kontroll hangszer meg nincs a felvételen, úgyhogy igazából semmit nem tudunk meg, illetve annyit, hogy a Vox jó. :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21804) Zoli133 válasza BluEyes (#21803) üzenetére


Zoli133
őstag

Igen, ebből sok nem derül ki, közben igykeszem keresgélni, találtam olyat aki szerint az ironstone-t az artec gyáraiban csinálják.
Mondjuk ironstoneról sok infó van, biztosabbnak tűnik, nah meg ha ráveszem havert, hogy próbálja ki a Bass pickupjukat, akkor a posta is kellemesebb. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21805) BluEyes válasza Zoli133 (#21804) üzenetére


BluEyes
őstag

Lehet csak találgatás az arteces kapcsolat, mert van ott egy Mile stone sorozat, a stone ott van mindkettőben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21806) BluEyes válasza Zoli133 (#21804) üzenetére


BluEyes
őstag

Visszakerestem, mert volt itt már ilyen, #18388-at keresd meg, ott egy kolléga vett ilyen Ironstone szettet, kérdezd ki, hogy megérte vagy sem, mik a meglátásai.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21807) Ragnar_ válasza Eastman (#21802) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ha már itt tartunk nekem is volt egyszer szerencsém egy belsőégésű motor hajtotta aka benzines :DDD kb. 30 kg tömegű betontörő műszerhez (pontos típust nem tudom) egy élmény volt az a néhány óra, egy kiadós többnapos aljzatbetoncsákányozáshoz képest mindenképp.
(Azért ha választani kellene, hogy ő, vagy aljzatbetoncsákányozás, azért elbizonytalanodnék egy pillanatra :DDD Sorry ez már OFF az OFF-ban)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21808) brickm válasza Eastman (#21802) üzenetére


brickm
őstag

A hilti jobban viszi? Mert akkor komolyan elgondolkodok a bosch meg a mnakita cseréjén...már a szívgörcs környékez ha a vaskarónál leracsniz állandóan. Szinte könyörgök, hogy inkább törje le a vállam, csak forogjon...de nem :D

(#21809) Zoli133 válasza BluEyes (#21806) üzenetére


Zoli133
őstag

Köszi a sok segítséget, tegnap este nézegettem YT videókat, meg pár külföldi fórumot is, még alszok rá egyet, de hétvégén szerintem rendelek ironstone pickupot. (még dilemma, hogy silver vagy platinum set legyen)
Ha megjön midnképp beszámolok róla.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21810) Eastman válasza Zoli133 (#21809) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

nem sokat tudok a Seymour Duncan pukikról, de szerintem így kell kinéznie az online-pickup választás első lépéseinek. Kereskedelmi szempontból mindenképpen. Korrekt.

brickm Törjön a fúró! Az álmoskönyv szerint nem jó, ha a villanygitáros váll-gondokkal küszködik. De, értem szavad. :)

ALL: A klasszikus gitár a magyar Wikipédia aktuális kiemelt, címlapos szócikke. Hejj!

Breaking!

A szorgalmas Ferkó barátom - GYES után - újra Blöró gitárosa. :) Ideje egy koncertlátogatásos, forralt boros-kutyálkodásos hajnali vonyításnak!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21811) Zoli133 válasza Eastman (#21810) üzenetére


Zoli133
őstag

Szia,

Hát kicist nagyobb cég, kicsit nagyobb választékkal, meg kicsit drágábban. Amúgy szerintem az ironstone oldalával sincs nagy gond, kicist fapados, de egy idő után elboldogul vele az ember. Tekintettel, hogy van össz 7 terméke a cégnek nem kell arrafelé túlbonyolítani a dolgot szeirntem, nah meg írtam supportnak ma reggel és fél órán belül kaptam tőlük választ, korrekten, szerintem nincs baj velük.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21812) Eastman válasza Zoli133 (#21811) üzenetére


Eastman
őstag

OK, nem ismerem őket. Egy tippet adtam csak...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21813) Zoli133 válasza Eastman (#21812) üzenetére


Zoli133
őstag

Amúgy nem lenne rossz, jó cuccokat gyártanak, de annyit nem költenék az olcsó stratora. Majd egy másik projekben. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21814) Eastman


Eastman
őstag

Mélyvíz: Szándékosan hamis az összes hangszer?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21815) Plazmacucci válasza Eastman (#21814) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy bullshit? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21816) Eastman válasza Plazmacucci (#21815) üzenetére


Eastman
őstag

A PH! Platina Tagság majd szűri a hülyeségeket is. ;] [/vitz]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21817) csadi0011 válasza Eastman (#21814) üzenetére


csadi0011
őstag

Én úgy tudom, hogy az eltérést az adja, hogy ha 1 oktávot 12 egyenlő részre osztunk fel, akkor a kapott frekcenciák nem mind egyeznek meg egy adott hangból számolt felhangoknak a frekvenciáival.
Szóval ha egy hangra, mondjuk a hangnem hangjának felhanghaira alapozott hangolás a tiszta. Ezért minden hangnemben máshogy szól a hangolás.

(#21818) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

azt szeretnem kerdezni. hogy

Vettem egy Laney erositot, mert meg tetszett a hangja ilyet szerettem volna elerni. igaz, az enyem nem fej-lada, hanem a 30 wattos combo, de lattam sok videot youtube-on, es ott is hasonloan szol. az a problemam, hogy olyan a hangja, mintha nagyon le lenne tekerve a gain, akkor is ha az a maximon all. probalkoztam sokfajta beallitassal, de nem tudom elohozni belole azt a hangot, amit szeretnek. a gitar egy Gibson Les Paul hozza ( Less+)

(#21819) Ragnar_ válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


Ragnar_
addikt

Valószínűleg próbáltad már, de van, hogy a hangerő emelésével javul a gain is. Nekem pl. csöves Marshallnál kb. 0.5 hangerőn szólt már elég jó, alatta nem volt elég gain, pedig én haszáltam torzítót is, vagy ami még javít a gainen az a magasabb pickup kimenő jelszint szerintem.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21820) BluEyes válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


BluEyes
őstag

Vettem egy Laney erositot

Jól tetted. :K Pontosan melyik típust?

szerk: várj, jól olvasom? Ironheart kombót vettél?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21821) bigrob válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


bigrob
őstag

Véletlenül nem húztad le a tone potidat? (csak magamból indulok ki :D )

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21822) Plazmacucci válasza Ragnar_ (#21819) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem is. még a kombók sem szólnak sehogy szoba hangerőn.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21823) Mathiask válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


Mathiask
senior tag

Legutóbb másfél éve használtam a IRT30-112-t, de emlékeim szerint a rhythm csatornán már olyan 4-6-os állásnál már bőven kell lennie elég gainnek pl rockhoz. Ha még egy kis pre-boost(4-es állás mondjuk) is rajta van akkor meg már korai metál(mondjuk korai metallica) hangot kéne kapj. A lead channelen meg kb 8nál feljebb már nem is nagyon érdemes tekerni, úgy is már bőven elég bármire a gain. Mondjuk mindez EMG 81-el.
Emlékeim szerint nem is kell olyan nagy hangerő hogy értékelhető legyen, bár nyilván feltekerve más hangot kap az ember, de pl a watts potit ha nem kell hangerő elég kb negyed állásban hagyni és a volume-nál se kell mondjuk 2-esnél több kis szoba gyakorláshoz.

(#21824) brickm válasza UnConnecteD (#21818) üzenetére


brickm
őstag

Milyen hangszedők vannak az LP-dben? Nincsenek nagyon leengedve?
A 7,5-8-9 k_ohm-os humbuckerek nem fognak olyan húde állat metált hangot adni, esetleg ha teszel bele kerámia mágnes rudat.

(#21825) UnConnecteD válasza brickm (#21824) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

Jackson KingV-vel is probaltam. abban Seymour Designed van, es azzal sem jobb

a Gibson pedig ilyen

(#21826) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#21825) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Triviális, de másik kábellel?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21827) UnConnecteD válasza Plazmacucci (#21826) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

ilyen kabelt vettem

Ragnar_ fel hangeronel eleg vicces lenne, a szomszedok mar igy sem koszonnek

BluEyes igen, azt Laney IRT30-112

bigrob minden variaciot kiprobaltam, minden allast

(#21828) Plazmacucci válasza UnConnecteD (#21827) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még azt tudom elképzelni, hogy a csövekkel van gond. Ha csöves a cucc... Nem néztem utána. Lehet kivettek egy két csövet :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21829) Ragnar_ válasza UnConnecteD (#21827) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csak rövid időre kipróbálásra :DDD, csak lehet szegény szomszédok meg azt hinnék, hogy velük akarsz kib@szni, de ha van azon is az a WATT poti akkor elvileg fölösleges megküldeni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21830) BluEyes válasza UnConnecteD (#21827) üzenetére


BluEyes
őstag

Az nem semmi cucc, nálam is elférne.
No, hát itt nagyjából elhangzottak a dolgok, a gitárokat akkor kizárhatjuk, kábelt vizsgáld meg, próbáld ki másnál, vagy kérj kölcsön másikat. Csöveket meg kell igazgatni, a szállítás közben kimozdulhattak a foglalatból. Ez nem hiba, hanem ez egy ilyen technika. Persze áramtalanítani ne felejtsd el előbb.
Ha minden megvolt, akkor manual van benne pár beállítás, közte egy mötál is, na azt állítsad be pontosan úgy, pullal jelölt potikat húzzad ki, minden legyen pont oda tekerve, ahogy a rajzon. És próba!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21831) UnConnecteD válasza BluEyes (#21830) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

majd rendelek uj csoveket. amazonon 83 font egy szett. addig meg nyomom a GT10-zel. szerencsere azzal elegge jo szol

(#21832) BluEyes válasza UnConnecteD (#21831) üzenetére


BluEyes
őstag

Félreértettél. Nem kell valszeg új csőszett, hanem a mostanit kellene megnyomkodni, hogy tuti a helyükön legyenek.
Apropó, új, vagy használtan vetted? Világítanak a csövek rendesen?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21833) brickm válasza BluEyes (#21832) üzenetére


brickm
őstag

Ha kimoccab a cső általában zajos lesz a rendszer.illetve nem is szól.
Engem is az érdekel hogy uj,avagy használt a gép, gyanítom használt, ezesetben lehet kisebb AU-val rendelkező triódák kerültek az előfokba.
Ajánlanám megvizslatni a csöveken a feliratot és egyeztetni a gyári készlette....
Ez a vége az ebay-es "Orosz katonai cső-jobb mint az eredeti" beruházásoknak.

A 3 ecc83-valamelyikére gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#21834) brickm válasza brickm (#21833) üzenetére


brickm
őstag

Illetve 12ax7-re mert egyik termékleirás ezzel emliti,a másik meg ecc-vel.

(#21835) Real Ghoost válasza UnConnecteD (#21831) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

El kellene menned egy boltba és kipróbálni egy másik ugyanilyen erősítőt, ha az is így szól akkor más okozza a gondot, ha még azzal jó, akkor a tieddel irány vissza oda ahol vetted.

Ecc83 12ax7 ezek ugyanazt jelentik, vagy ha van is különbség max 1% lehet.

(#21836) brickm válasza Real Ghoost (#21835) üzenetére


brickm
őstag

Már ne is haragudj, de az ECC meg a 12ax közel sem ugyan az a cső...pláne nem jelenti ugyan azt...
Az egyik német gyártmány, a másik meg amerikai. A paramétereik részben egyeznek, de nem teljesen egyformák. Azon túl más a hangszinük is.
Az amerikai csöveknek mint pl az EH-12ax7-nek telt meleg a hangja, addig az ecc-nek kemény éles közepei vannak, míg az orosz megfelelőjének(ami viszont 6voltos fűtéssel rendelkezik) csilingelős magasai, rengeteg felharmónikussal.

[link]
Ha van egy jó fülesed, vagy hangszóród, hallhatod, melyik mennyivel érzékenyebb bizonyos frekvencia tartományokra, míg másokat esetleg elnyom...

[ Szerkesztve ]

(#21837) Humbucker


Humbucker
senior tag

Még nem volt szerencsém kipróbálni, a hét vége körül lesz majd, hogy kipróbáljam a Cort Z42-őt.

Ez is olyan lesz mint a VIntage V100, hogy állandóan csúszni akar majd le a lábamról?

(#21838) bigrob válasza Humbucker (#21837) üzenetére


bigrob
őstag

Ízlések és pofonok, de az egyik megoldás lehet a heveder, vagy próbáld másik lábon. Mondjuk nálam gusztustalanabbul szerintem senki sem tartja a bal combján a gitárt + hevederrel bebiztosítva :D

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21839) Humbucker válasza bigrob (#21838) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ülve, hevederrel, na az nem az én kényelmem

(#21840) brickm válasza Humbucker (#21839) üzenetére


brickm
őstag

Pedig jó, nekem is mindig nyakamban van...anélkül neg se találnám a lakásban :-D

(#21841) nap


nap
addikt

Eladnám a gitárjaimat:




Személyesen átvehetők Szegeden, vagy Budapesten. Vagy a környéken házhoz viszem.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21842) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Az ernie ball gitárhúrokból mi a neve annak a készletnek, ahol az E és A húr profilja nem recés? Vagy ilyen nincs is csak rosszul emlékszem? :)
Legalábbis így szeretném kipróbálni a húrozást. Mit ajánlotok? 10-46 ban gondolkozok vagy 10-52-ben.

You are being revived

(#21843) Plazmacucci válasza nap (#21841) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jézusom mi történt :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21844) nap válasza Plazmacucci (#21843) üzenetére


nap
addikt

Az LP nehéz, húzza a hátam, az explorer és a warlock túl nagyok a lakásba, a basszust meg rövid menzúrásra akarom cserélni. Csak nehezen szánom rá magam, hogy megváljak tőlük, és sokáig gyűjtöm az erőt az elhatározáshoz. Szóval semmi tragikus. :) Csak egy kicsit az álmok halála...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21845) Ragnar_ válasza nap (#21844) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Az LP nehéz, húzza a hátam" :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21846) Eastman


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21847) Humbucker


Humbucker
senior tag

Amúgy ha a metál zenéhez mindenki hosszú menzúrás gitárt ajánl, akkor pl Jim Rootnak miért vannak 22 bundos gitárjai?

(#21848) Eastman válasza Humbucker (#21847) üzenetére


Eastman
őstag

A menzúra; az aktív (rezgő) húrhossz a húrláb „híd” és nyereg „szemöldök” között. Nincs összefüggésben a bundok számával.

...talán annyiban, hogy a hosszabb menzúrás gitároknál a felső (nyak és test találkozásához eső) bundok közt picit nagyobb a távolság, tehát magasabb fekvésben kényelmesebben játszhatók.

...akkor pl Jim Rootnak miért vannak 22 bundos gitárjai?

Valszeg nem használja a nagyon magas hangokat, nincs szüksége két oktávos, 24 bundos gitárra. Mondom, ez független a menzúra hosszától. A menzúra hossza* - szerintem - inkább az ujjaid hosszával van összefüggésben. *Nálam most 582 mm, mert ez kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21849) bigrob válasza Humbucker (#21847) üzenetére


bigrob
őstag

Jim bácsinak 25.5" (648 mm) menzúrás gitárja van. (Ahogy nézegetem most Fender oldalán a standard telék is ilyen menzúrával rendelkeznek)
Les paulok 24,75"-esek (628mm), amit baritonenak mondanak pedig 27"-es (685mm).
Használnak helyette octavert pl a surfacingben ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21850) Humbucker válasza bigrob (#21849) üzenetére


Humbucker
senior tag

na most égek mint a Reichstag :D bocs skacok :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.