Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Eastman válasza Plazmacucci (#9000) üzenetére


Eastman
őstag

tranyós?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9002) Plazmacucci válasza Eastman (#9001) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Előfokcsöves. Mondjuk igazából csak a tiszta csatornát befolyásolja. Befolyásolta. Mondjuk a 100W-os Powerstate kombót porba alázta hangban és hangerőben :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9003) izomhod válasza Plazmacucci (#9000) üzenetére


izomhod
senior tag

hűha
az ibanez?
milyen pedálok?

(#9004) Plazmacucci válasza izomhod (#9003) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy japán RG470 itt még gyári szedővel, majd Petrucci szedő a hídnál, Marshall VS8080, 10 éves ibanez chorus, meg egy boss Metalcore. A Boss elég zizi volt, de nem rosszabb mint pl a Metalzone.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9005) BluEyes válasza Plazmacucci (#9004) üzenetére


BluEyes
őstag

Korrekt cucc. A Boss-t köll elcserélni valami delay-re, oszt kész is a kafa sound. Persze úgy már mötálolni nem jó, zenélni viszont annál inkább. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9006) izomhod


izomhod
senior tag

na én most hagytam abba minden pengetős hangszer használatát:D
[link]

(#9007) #40835072


#40835072
törölt tag

Ez milyen gitár? :F

Nincs rajta semmilyen márkajelzés, és nem is egy mai darab.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

(#9008) 98bja


98bja
senior tag

Aztamindenségit!!! :O

http://www.youtube.com/watch?v=ATub40Npxik&feature=youtube_gdata_player

(#9009) Plazmacucci válasza BluEyes (#9005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Marci nem is szerette a torzítókat, el is adtam a Bosst gyorsan. De neken nem volt benne elég gain, és ki se használtam akkor. Az ME-25 viszont kurva yo!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9010) Printszkrín válasza #40835072 (#9007) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez egy Csehszlovák gyártmányú Jolana Onix azt hiszem.
Annak is egy korai darabja, mivel a pickupok még ugyan olyanok, mint a
Jolana Diamant-ban. Valamikor a '80-as évek közepén készítettek ilyeneket.

Itt egy Link ha valaki érti a nyelvet, sok infó van róla! :DDD
Egyébként a képek miatt is érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9011) #40835072 válasza Printszkrín (#9010) üzenetére


#40835072
törölt tag

:R

Ez milyen kategóriás gitár? Vagy mennyit ér egy ilyen kb?

(#9012) Printszkrín válasza #40835072 (#9011) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Fogalmam sincs. Használati értéke kevés, néhány gyüjtő viszont lehet, hogy rámozdulhat.
Nálunk azért van kevés belőle, mert akkor jelent meg, amikor már azért lehetett itthon normális hangyszereket kapni, nem csak a szoci ipar kiválló remekeit.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9013) izomhod


izomhod
senior tag

[link]

Peavey Vypyr 100 Guitar Amplifier Modeling Combo
hétvégén féláron az amazonon

ez jó cucc?

ez nem olyasmi, mint a spiderek?

(#9014) M@trixfan válasza izomhod (#9013) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ha jól emlékszem Revalver algoritmus szól benne, ami pozitív. Szerintem sokkal organikusabban szól mint egy Cube és lehet jobb a Spider-eknél is. Persze ez szubjektív, de én színpadon hallom ha valaki COSM modellezést használ. Azért egy Spider Valve az ugye már más tészta, vagy a DT széria, de Spider 4-ig bezárólag simán lehet jobb is akár. Ugyan én csak a Revalver plugint használtam, de az alapján úgy gondolom kár az idétlen vámpíros kinézetért, szerintem annál komolyabb lehet a cucc.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9015) X2N válasza izomhod (#9013) üzenetére


X2N
senior tag

Még nem hallottam de interneten elég pozitív mindenkinek a véleménye róla. Modellezős tehát olyan mint a Spiderek.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9016) X2N válasza M@trixfan (#9014) üzenetére


X2N
senior tag

Lehet hogy te hallod de kb senki más nem. Akkor meg nem mindegy? Line 6 jó felé indult el, HD modellezés, modellezős előfok+csöves végfok, marha sok lehetőség van benne, ha valakinek sokoldalú cucc kell ilyet érdemes venni. Nekem volt Line 6 Spiderem, már eladtam most csöves van, de azzal nem tudom elérni azt az agresszív torzítást mint a spiderrel.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9017) M@trixfan válasza X2N (#9016) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ne beszélj sületlenséget, inkább hallgass még több igényes zenét és gyakorolj! A sokoldalú megközelítésen kb. minden modernkori gitáros átesik sajnos és szépen továbblép rajta. Ez pont a hasonló tanácsok miatt van. Helyén kell kezelni a dolgokat, hogy mit adnak az ilyen 400 eurós sávban mozgó modellező multik és erősítők, amikor pl. a normális sztereó hangkártyák itt kezdődnek egyáltalán és akkor egy multiban ennyiért konverternek, DSP-nek kell lenni, stb. Hallottam a Spidert is zenekari környezetben. Megnyugtatásul elég borzalmasan szólt az is, de nagyon sokoldalú ;] jók ezek a maguk helyén kezelve, de kerüljük már el az olyan dolgokat, hogy "mindegy" mert nagyon nem az és ha igényes valaki akkor csak a csalódás lesz belőle.

Esetleg boostolni próbáltad már az erősítőt pedállal? Persze oda ne valami metal zone zizit tegyél be, hanem ts-t vagy valami más OD pedált! Mondjuk azt már meg sem merem kérdezni, hogy tényleg szükség van-e annyi gain-re... Az igazán harapós torzításokhoz nem szabad kivágni a közepet, persze ez hangerőtől is függ. Milyen erősítőt használsz?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9018) Plazmacucci válasza M@trixfan (#9017) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha igazad is van, az első mondat nagyon paraszt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9019) X2N válasza M@trixfan (#9017) üzenetére


X2N
senior tag

Érdekes nekem sose volt gondom a hangzásával, gitártanárom Spider-t is használ, nagy cuccában POD is van, mentek már oda hozzá hogy de jól szól ez a cucc, amikor meglátták hogy modellezős már egyből húzták a szájukat. Legtöbben biztos ott buknak el hogy amit használnak magába gitározáshoz beállítást, azt használják zenekari környezetben is. Boost pedál nem kellett hozzá elég a torzítása az erősítőnek, ráadásul a beépített zajzár miatt semmi zaj nincs.Plusz boost-ot is belehet állítani de sose kellett. Most az épített erősítőmön játszok, Framus Cobra előfok+6L6GC végfok van benne, de készül a Bogner Uberschall előfoka is :)

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9020) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Csak a véleményeteket szeretném kikérni, hogy erről (Toledo CG100 WA) a tanuló gitárról mik a tapasztalatok. Már megvan, kaptam. Abszolút a "tábortűzi" hangulatjavítási célt szolgálja, egyelőre nincsenek magasabb céljaim vele.
Igazából nekem tetszik a cucc, nem vészes a minősége sem, és a külleme sem.
Viszont amit észrevettem, hogy a húrok lehetnének jobbak is.
Milyen húrokat ajánlotok hozzá? Szeretem ha az átlagosnál kicsit fényesebben szól.
Jelenleg az eredeti nylon húrok vannak rajta. Mennyire alkalmas a hagyományos húrok fogadására a húrlába?

[ Szerkesztve ]

(#9021) BluEyes válasza tzsolesz (#9020) üzenetére


BluEyes
őstag

Igazából nekem tetszik
Ennyi :)

Ehhez csak a nejlon húr jó. A nyakban nincs pálca, ami a húrok húzóerejét kompenzálná. A fém húrokat sokkal nagyobb erővel kell feszíteni, mint a nejlont, ezért azt a nyak már nem bírná el, és meggörbülne.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9022) izomhod


izomhod
senior tag

ez kész:)

[link]

(#9023) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Sziasztok!

Peavey Vypyr 30-al kapcsolatban lenne olyan kérdésem hogy csak ezzel a veszett drága Sanpera pedállal vezérelhető, Vagy van egyéb lábkapcsolós megoldás is hozzá?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9024) tzsolesz válasza BluEyes (#9021) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. Ettől függetlenül gondolom van rá minőségi húr.

Más: Van egy Norton tipusú elektromos gitárom, amit apámtól örököltem sajnos nem rég.

Nem találtam róla a neten infót, nem mai darab már.
Így néz ki. Esetleg hallott már valaki róla?

[link]

[link]

Rendbe szeretném hozni. Enyhén rozsdásak a kulcsok menetei, és fogaskerekei, a potméterei picit recsegnek (ahogyan arra a legutóbbi próbálkozásnál emlékszem), meg kell majd húznom a pickup-ok csavarjait is, illetve minden fém részen van némi korrózió, és festésre is szorul. Jah, és (nem tudom a nevét) de a húrtartó a nyakrészen sem az eredeti hanem valami tákolmány, és a felső E, A, és D húrok igen csak lógnak benne, nem tartja őket a helyén, mert túl nagy a kivágott rész számukra, de a többi helyen is elég gáz. Ezt is cserélni kell.

Mit javasoltok, mivel kellene lefesteni, mivel kellene rozsdátlanítani, és hogyan pótolható a húrtartó a nyakon?

Jaaah, és érdemes-e vele foglalkozni? :B

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#9025) X2N válasza bucsupeti (#9023) üzenetére


X2N
senior tag

Csak a Sampera I,II-vel tudod kapcsolni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9026) Printszkrín válasza tzsolesz (#9024) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez egy átalakított Jolana Iris
A feje kicsit át lett faragva, kapott mégegy pick-upot, át is lett festve, de még
felismerhető.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9027) tzsolesz válasza Printszkrín (#9026) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valóban. Ez jót vagy rosszat jelent egyébként? :D

(#9028) Printszkrín válasza tzsolesz (#9027) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem jelent semmit, se rosszat, se jót.
Látszik rajta, hogy nagy odafigyeléssel lett átalakítva a kor lehetőségeihez képest.
Ha fel akarod újítani, nagyon sok munkád lesz vele, és nem éri meg.
Nem lesz sosem a mai kornak megfelelő gitár, viszont így megőrizve szép emlék maradhat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9029) tzsolesz válasza Printszkrín (#9028) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Felújítás alatt egy festést, és korrózió eltávolítást értek. Persze megpróbálom mindezt saját magam. Ennyit megér szerintem. Egyébként a hangjuk milyen ezeknek?

(#9030) Printszkrín válasza tzsolesz (#9029) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Már nem nagyon emlékszem a hangjukra.
'84-ben ilyen volt az első elektromos gitárom, de olyan régen volt, hogy már csak
halvány emlékeim vannak róla. Szerettem az biztos, sokat dolgoztam érte.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9031) tzsolesz válasza Printszkrín (#9030) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem. Köszi a helpet. :R

(#9032) sanyi0321


sanyi0321
tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérdezni hogy az Epiphone Les Paul 100-as szerintetek jó vétel-e?A jövőben szeretnék beszerezni egyet.
Leginkább metált játszok, hogy kicsit pontosítsak főképp Rammstein, Metallica, Death Stars és hasonlók, és ehhez párosul az, hogy nagyon bejönnek a les paul stílusú gitárok, ezért esne rá a választás, ráadásul egész megfizethető cucc.

Mostani gitárom egy 22 éves Jolana Jantar, egy Seymor Duncan pickuppal felszerelve(sajnos a pu. pontos típusát nem tudom, az előző gazdája annyit mondott hogy keményebb stílusokhoz való, és a hangja alapján tényleg így van), egy Mega Amp GL20-as erősítő, Invasion HM-100 torzítóval megspékelve, és így már egész jónak mondható a hangja.

És ebből eredne a következő kérdés, hogy gitárcsere esetén érdemes lenne-e az erősítőt is lecserélni, hogy kihasználhassam az új gitár adottságait, vagy esetleg teljesen felesleges?

Go home... you're drunk.

(#9033) X2N válasza sanyi0321 (#9032) üzenetére


X2N
senior tag

Mostani gitároddal megvagy elégedve? Mert ha igen, akkor felesleges, erősítőt lehetne cserélni Line 6, vagy Peave Vypyr-re azok jobban szólnának. Olcsóbb Epiphonoknál lehet jobbak a Vintage-ek, ki kell próbálni elég nagy a szórás, lehet jó darabokat kifogni.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#9034) Printszkrín válasza sanyi0321 (#9032) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Csavarozott nyakú LP szerintem pénzkidobás.
Ráadásul a mostani Seymour pick-upod jobban szól mint ennek az Epinek a gyárija.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9035) Bencsizy válasza sanyi0321 (#9032) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hali

Nekem volt egy. Jól kézre áll, kényelmes, a hangja is egész jó, de másabb, mint egy "igazi" les paul. Lehet a húrok miatt vagy nem tom, de a mostani vintage v100-asom sokkal vastagabb, les paulosabb hangot ad, az Epi LP 100 az inkább egy átmenet a les paul és a stratocaster között. Illetve az Epi kb fele olyan vastag, mint a Vintage V100. De nem rossz gitár amúgy.

Vegyél inkább Vintage V100-at, nagyon jó, koncertképes gitár. Minőségben, kinézetben is, hangban is nagyon jó szerintem, talán az egyik legjobb ár-érték arányú LP, Gibson LP után tuti ez következik.

És egész jó áron kapható:
http://gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=90694&lang=hu

Ha a hanggal nem vagy megelégedve, akkor először szerintem erősítőt vegyél, illetve ha halkabban szoktál otthon játszani, akkor tekerd fel a hangerőt, teljesen más hangot fogsz kapni. Ha erősítőcsere után se vagy elégedett, akkor tényleg jöhet a gitárcsere. Szerintem.

(#9036) sanyi0321


sanyi0321
tag

Köszi a tanácsokat, megfogadom őket.

X2N: igazából jó gitár, de nem tudom hanyadik tulaja vagyok a kicsikének, érződik már rajta, hogy öregecske, hangolókulcsok már eléggé el vannak használódva, a húrláb is ugyancsak viseltes, potikat sem ártana kicserélni már, szerintem inkább venni fogok egy új gitárt, mintsem hogy erre költsek.

Bencsizy:a Vintage gitárokról hallottam már sok jót, úgyhogy elgondolkozok rajta.

Drágább Epiphone Les Paulokról mit mondtok, azok sem érik meg?

Go home... you're drunk.

(#9037) izomhod válasza sanyi0321 (#9036) üzenetére


izomhod
senior tag

metálra frankó ibanezek esetleg?

(#9038) Plazmacucci válasza sanyi0321 (#9036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Drága Epik nem rosszak, de pl egy egy árban lévő Cort manapság már jobban ki van dolgozva. Legalábbis én így vettem észre. Csak ugye a Cort név nem cseng olyan jól mint egy Epi, ezért eladni is nehezebb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9039) Eastman válasza sanyi0321 (#9036) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a drágább is szóba jöhet, nézz egy alap Gibson SG-t. Kicsit használtat is lehet már találni jó áron.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9040) sanyi0321


sanyi0321
tag

Az SG típusú gitárok nem nagyon jönnek be sajnos :( , a Cort és Ibanez cuccok között is tuti van olyan ami alkalmasabb lenne a zenékhez amiket játszok, de ,mint már mondtam nagyon szeretnék egy Les Paul fazonú gitárt.Eddig a Vintage V100 felé hajlok de még nézegetem őket.

Go home... you're drunk.

(#9041) Plazmacucci válasza sanyi0321 (#9040) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vagy Epi LP Studio.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9042) Szten Márs válasza sanyi0321 (#9040) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"a Cort és Ibanez cuccok között is tuti van olyan ami alkalmasabb lenne a zenékhez amiket játszok, de ,mint már mondtam nagyon szeretnék egy Les Paul fazonú gitárt"

Cort és Ibanez ;)

Szvsz a Cort CR-200 és CR-250-eseket azért mindenképp nézd meg a Vintage V100 árkategóriájában. :K

[ Szerkesztve ]

(#9043) izomhod válasza sanyi0321 (#9040) üzenetére


izomhod
senior tag

na így vagyok vele én is, egy LP az mégiscsak egy LP! :)

(#9044) sanyi0321


sanyi0321
tag

Köszönöm a tippeket :R

Go home... you're drunk.

(#9045) izomhod válasza sanyi0321 (#9044) üzenetére


izomhod
senior tag

ha nagyon nem tudsz dönteni, akkor vegyél egy gibson slash signature-t, azzal nem lesz baj:D

(#9046) sanyi0321 válasza izomhod (#9045) üzenetére


sanyi0321
tag

:D az én álom gitárom egy Gibson Les Paul Paul Landers Signature :K

Go home... you're drunk.

(#9047) 98bja


98bja
senior tag

az én álmom pedig egy Gibson explorer reissue vagy pedig egy Gibson Les Paul Goldtop :DDD :DDD

(#9048) izomhod válasza sanyi0321 (#9046) üzenetére


izomhod
senior tag

ász :)

(#9049) Eastman válasza Szten Márs (#9042) üzenetére


Eastman
őstag

...hoppácska. [link] :R THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9050) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Kis tanácsot kérnék tőletek!

Eddig Peavey Bandit 112 erősítőm volt, de meg kellett válnunk, mert zenekarom nem volt, itthon meg nem tudtam kihasználni (túlságosan hangos), így eladtam.
Erősítő nélkül meg nem élet az élet, úgyhogy vásárolni szeretnék valamit. Van egy Ibanez 370dx gitárom és egy Korg AX3000G multieffektem.
Maximum 70000 Ft-ot költök rá (nem azért mert nincs több, hanem mert nem ér többet nekem a dolog) Új cucc áraiban gondolkodom.Olyan erősítőt szeretnék ami halkan is használható. A Bandit igazából akkor szólt szépen ha a hangereje fel volt egy picit tekerve (legalább 2-es szintre :) )

Amik célkeresztbe vannak:

Peavey Envoy 110: hangja hasonlít a Banditra, csak kisebb a teljesítménye. Mivel egyszerű erősítő, nincs benne semmi multieffekt, ezért a Korg jól ki tudja szolgálni. Picit fáj a szívem hogy 10" hangszóró van csak benne.

Peavey Vypyr 30: ez is transtube. Viszont van benne digitális multieffekt. 12" hangszóró van benne.

Roland Cube 40 XL: számomra új, de népszerű erősítő 10" hangszóróval.

Roland Cube 80 X: le van értékelve 76000 Ft-ra. 12" hangszóró. Lehet halkan használni?

Line6 Spider IV 30: népszerű (bár azt hallottam hogy a III jobb mint a IV) és 12" hangszórója van.

Fontos hogy élő játék megoldható legyen, azaz kapcsolópedál is kell hozzájuk. Az Envoy ebből a szempontból rendben van, mert egyrészt van hozzá kapcsolópedálom, másrészt a multi lenne rátéve. A többire viszont szégyen a multit rátenni, ha már eleve van benne. Viszont kell ekkor hozzá pedál. A Vypyrhez kell a Sanpera ami elég drága. A többihez mi kell?
Ja és rock-metál zenéhez kell.

Más javaslatok? Nem szívesen veszek használtat. Mindent ki tudok próbálni és ki is fogok. Ma Peavey napot tartottam. Holnap próbálom a többit is.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.