Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) csadi0011 válasza Humbucker (#22298) üzenetére


csadi0011
őstag

Utólag olvastam el ezt, bocsi. Kipróbáltam neked. Telefonnal tudtam úgy felvenni videót, hogy közben a gitár rá volt kötve, és a gitár hangját vette. Szóval telefonnal megoldható, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#22302) Eastman válasza Humbucker (#22296) üzenetére


Eastman
őstag

Konkrét kamerát nem tudok neked ajánlani, de keress rá a kedvenc yt home-gitárosod friss videójára, és kérdezd meg tőle egy kommentben, hogy milyen típust használ...

Ha amúgy "válaszolgatós" akkor biztosan szívesen segít. Többet is megkérdezhetsz...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22303) lionshamlet válasza Humbucker (#22291) üzenetére


lionshamlet
senior tag

En mind2 videot egy Sony Xperia S-sel vettem fel, sztem jó a hang, a kép meg alapból nem rossz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22304) brickm válasza Humbucker (#22298) üzenetére


brickm
őstag

Felesleges a kamerát gépre kötni. Daw+video utómunka. Rávágod a képre a masterelt hangot azt csá.

(#22305) nesa


nesa
veterán

Samanta :)

[ Szerkesztve ]

(#22306) bigrob válasza nesa (#22305) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem ez jobban bejön :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22307) cucka válasza Humbucker (#22298) üzenetére


cucka
addikt

Már írták de nem ment át.
A kamerával a képet veszed fel, a hangkártyával a hangot. Szóval egy időben megy a képfelvétel meg a hangfelvétel, de két külön eszközzel. Utólag meg összerakod a kettőt egy videóvágó programmal.

Szerintem ilyen minőséget, amit linkeltél egy jobb mobiltelefon is tud, a szűk keresztmetszet inkább az, hogy legyen elég mennyiségű és minőségű fény. Ha jobbat akarsz, akkor meg használj fényképezőgépet - most már a tükrös gépek is szoktak tudni videót felvenni, annál jobb minőségre nem lesz szükséged szerintem.

(#22308) cucka válasza Eastman (#22289) üzenetére


cucka
addikt

Azt nem vágom amúgy, hogy miért ennyire népszerűtlenek a PRS basszusgitárok. Ezek a régebbi, 90-es évek eleji modellek 1500 dollárért mennek, ez PRS szinten kb. aprópénz.
De nagyon az új modelleket sem látom, hogy bárki is használná. Én a Kestrelt nagyon nézegettem, amikor hangszer kellett, de a csillogós lakkozott nyak miatt elvetettem a gondolatot. (A másik modell, a Kingfisher is jól néz ki, de youtube demókon nagyon pocsék a hangja, meg annak is ugyanolyan ragadós nyaka van)

(#22309) nap válasza Humbucker (#22291) üzenetére


nap
addikt

goPro. :D
Ha mindenáron számítógépre akarod kötni, akkor egy olyat válassz, ami tud 60 fps-t, és HD felbontást.
Ha olyan szintű videót akarsz csinálni, mint amit linkeltél, azzal úgyis van egy-két nap utómunka.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22310) PETEE78


PETEE78
senior tag

Valakinek van ilyen kütyüje? Ha esetlegesen tapasztalatait megírná pár sorban...

[link]

:R

You are being revived

(#22311) Humbucker válasza nap (#22309) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egy két nap? :Y

Szóval ezek szerint aki hangkártyára köti a gitárját az szinte mindenki így csinálja, hogy elindítja a kamera felvételt, meg a hangkártyát is, egyidőben megy mind kettő, és utána összevágja?

(#22312) nagyArc válasza PETEE78 (#22310) üzenetére


nagyArc
tag

Én nemrég vettem egy iRig HD-t és az tökéletesen működik (JamUp Pro-val). Ez persze neked nem igazán mérvadó, mert az UA androidra van, a HD pedig ios-re, de ugyanaz a cég gyártja. Olvasd el esetleg az amazonon a véleményeket:
[link]

(#22313) madgie válasza nagyArc (#22312) üzenetére


madgie
titán

Egyszer anno a gyári Apple EarPods-ot kötöttem rá fülesként az iPad-re az iRig HD mellé. Nézem a JamUp Pro-t, a BIAS-t, valami nem stimmel, mintha a füles lefojtaná a gitár hangját. Aztán rájöttem, hogy a füles mikrofonja megy ilyenkor... azóta elő sem veszem a gitárt, minek? Beleröfögök az 5150 sound-ba, vinnyogok egy Mesa Boogie szólót... az asszony meg néz, hogy ez a hülye már megint mit szívott :DDD

(#22314) PETEE78 válasza nagyArc (#22312) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm! :R

You are being revived

(#22315) Eastman


Eastman
őstag

„Spanyolviasz giátrosoknak:
Próbálj ki összekötőnek effektek és erősítő közé kábeltv koaxkábelt. Nem olyan könnyen kezelhető mind egy studió kábel(de szerintem effektek és erősítő közé nem is kell, hogy az legyen), de messze jobb árnyékolást biztosít. Garantáltan halkabb alap zaj(sistergés). Ára összehasonlíthatatlan. (150 Ft/m)”

http://gsfanatic.com/hu/message_board/2400

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22316) csadi0011


csadi0011
őstag

Újrahúroztam a gitárt és azóta valami gond van hangszedéssel. Hangolásnál vettem észre, hogy az integrált hangoló nem mutat semmit, ha gyengén pengetem meg a mély húrokat. Behangoltam mikrofonos hangolóval, aztán újra megnéztem, meg kihangosítottam a gitárt, és a mély hangok halkabban jönnek, mint a magasak. Mivel cseszhettem el, vagy mi lehet a baja? Húroztam már újra, és akkor nem volt ilyen gond.
Gitárom: [link]

(#22317) GoTReX


GoTReX
őstag

Erről mi a véleményetek? Van valakinek tapasztalata velük kapcsolatban?:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22318) kemotox válasza GoTReX (#22317) üzenetére


kemotox
addikt

Ha jol vereted az angolt akkor justinguitar.com

(#22319) GoTReX válasza kemotox (#22318) üzenetére


GoTReX
őstag

Mostmár feliratkoztam az ingyenes 10 alkalmasra,aztán meglátjuk. Hirtelen kaotikusnak tűnik ez az oldal amit küldtél. :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22320) brickm válasza Eastman (#22315) üzenetére


brickm
őstag

Én inkább az erősítő és láda közé ajánlanám a nagy belső keresztmetszet és a nagyon jó árnyékolás miatt...
Pedálok közé meg az erősítő felé nem jó, nehezen kezelhető, hurcolászásnál hamar törik, nagy ívben kell feltekerni, szarul néz ki...a jackdugót se túl jól kezeli...merev is mint a lónak a f rka.

(#22321) brickm válasza csadi0011 (#22316) üzenetére


brickm
őstag

Gondolom másfajta húrt tettél rá.

(#22322) kemotox válasza GoTReX (#22319) üzenetére


kemotox
addikt

Pedig pont, hogy baromira összeszedett. Egymásra épülő leckék vannak, végén gyakorlási feladatokkal, stb. Itt kezdj

(#22323) csadi0011 válasza brickm (#22321) üzenetére


csadi0011
őstag

Eddig ilyen volt rajta, most pedig ilyen.
Csak a méret más. Ez okozhatja?

szerk: bocs először fordítva linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#22324) Moleman válasza csadi0011 (#22323) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, a vastagabb húrnak nagyobb a húzóereje. Bár ebben az esetben pont, hogy nem kéne rezonálnia, mert homorúbb lesz a nyak, javítsatok ki, ha tévedek. De én is így jártam, mikor 8-as helyett 9-es húrt tettem a superstratomra.

(#22325) csadi0011 válasza Moleman (#22324) üzenetére


csadi0011
őstag

Ezt ki tudnád fejteni? Miért lesz ettől halkabb a mélyebb húr?

(#22326) Humbucker


Humbucker
senior tag

Elkészítettem az első gitár coveremet, felvéve.
Hát ez fényévekkel nehezebb mint amire számítottam. Felraktam a fülhallgatót is, de szinte lehetetlennek bizonyul, hogy teljesen ezredmásodpercre ugyanabban az ütemben szóljon amit én játszok meg ami alatta megy gitár. Ez másnak is ilyen nehéz vagy csak én lettem béna? :)

(#22327) Memphis válasza Humbucker (#22326) üzenetére


Memphis
tag

nem tudom milyen covert csinálsz, de azért azt is számítsd bele, hogy a profi felvételek úgy vannak általában felvéve, hogy a gitársávot lemásolják és ráteszik az eredetire pár ezred másodperc csúsztatással a teltebb hangzás érdekében. Nem tudom, hogy ilyen szinten keresed-e a precizitást. Ha csak fülre érzed úgy, hogy még ütemen kívül vagy, akkor még nem gyakoroltad be eléggé :)

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#22328) Humbucker válasza Memphis (#22327) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem fülre érzem, hallatszik is hogy én egy félmásodpercel előrébb járok :(

(#22329) Memphis válasza Humbucker (#22328) üzenetére


Memphis
tag

próbálj akkor takkal együtt játszani, az sokat segít

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#22330) Ragnar_ válasza Humbucker (#22326) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hacsak nem valami latency probléma van nem szabadna nagy gondnak lennie. Én amúgy Soundblaster Audigy2 'What you hear' opcióval vettem föl a covereket úgy hogy Line6on full ballra állítom a gitárt. Ha ok, akkor gyakorlatilag észrevehetetlen a sávom, ha viszont valami nem stimmel az hallatszik szépen :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22331) Ragnar_ válasza Humbucker (#22328) üzenetére


Ragnar_
addikt

Milyen programokat használsz ?

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22332) Moleman válasza csadi0011 (#22325) üzenetére


Moleman
addikt

Ja bocs, hülye vagyok, nem emlékeztem már a problémára.
Viszont ebben az esetben is van logikus magyarázat, a húrcserekor elmozdulhatott a nyereg a hídnál, ezért nem fejt ki egyenletes nyomást a hangszedőre (ott van bent alatta, ha kiveszed a nyerget, láthatod). Első körben próbáld meg lelazítani a húrokat és megmozgatni kicsit a nyerget.

[ Szerkesztve ]

(#22333) Humbucker válasza Ragnar_ (#22331) üzenetére


Humbucker
senior tag

semmit, csak egy felvevőt, manycam.

(#22334) csadi0011 válasza Moleman (#22332) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi! Kipróbálom.

(#22335) Ragnar_ válasza Humbucker (#22333) üzenetére


Ragnar_
addikt

Tehát a hangot is a manycammal rögzíted. Mármint, hogy szól a zene valamilyen forrásból, amire a covert játszod, meg szól a gitár erősítőn keresztül, és ezt veszi fel a manycam hangrögzítő része ? Mert akkor nem nagyon valószínű, hogy latency okozza a csúszást.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22336) csadi0011


csadi0011
őstag

(#22337) kemotox válasza csadi0011 (#22336) üzenetére


kemotox
addikt

Látjátok a kézben van a szand, nem a gitárban! :D

(#22338) Eastman válasza csadi0011 (#22336) üzenetére


Eastman
őstag

Hátezmi? Dá szíp dál!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22339) brickm válasza csadi0011 (#22336) üzenetére


brickm
őstag

A gain nem 10\10en volt hanem 20\10en hogy még a neylon húrnak is fémhangja lett...::D

(#22340) Ragnar_ válasza csadi0011 (#22336) üzenetére


Ragnar_
addikt

Leggazdaságosabb solosound setup of all times. Signal chain: Acoustic gitar(wireless)+capo. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22341) bigrob


bigrob
őstag

Egy eladó Epiphone Lp studió érdekel valakit? :)
pm

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22342) Humbucker


Humbucker
senior tag

A cool edit pro mi a bajért sistereg amikor beteszek egy felvételt?

(#22343) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Ibanez GART60 típusú gitárom, többnyire meg is vagyok vele elégedve, de a hangszedőket kicsit gyenge pontnak érzem. Érdemes lenne ebben az eredetiket cserélni mondjuk egy EMG-H4, illetve H4A párosra? Mennyivel lenne jobb a hangzása? Vagy inkább megpróbálhatnám eladni használtan és beruházni egy Vintage V100-ra?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#22344) nap válasza jmarcell (#22343) üzenetére


nap
addikt

Ha nagyon szereted, akkor tarsd meg és inkább SH1-SH4-et tegyél bele, ha nem vagy belé szerelmes, akkor add el és vegyél egy jobb gitárt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22345) csadi0011


csadi0011
őstag

Michael Burks-t ismeritek? Most hallottam először, nekem nagyon tetszik, gondoltam megosztom veletek.
House of the Rising Sun
Hey Joe

(#22346) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

De jó hogy írtam egy 6 soros hsz-t de már nem jelent meg a fórumban :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22347) Eastman válasza Plazmacucci (#22346) üzenetére


Eastman
őstag

Tipp. Én mindig mindenhol Ctrl+C-zek az OK / Elküld gomb előtt. Mindig.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22348) Plazmacucci válasza Eastman (#22347) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt hittem, hogy elküldte, igazából meg sem néztem, csak jóval később :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22349) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Azon gondolkozom, hogy készítek egy leírást a POD-ról (amit barátnőm potnak nevez :DDD)
Nagyon meg vagyok elégedve vele, úgy gondolom minden forint megérte. A legjobb tulajdonsága, hogy tényleg úgy reagál a dolgokra mint az analóg cuccok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22350) kemotox válasza Plazmacucci (#22349) üzenetére


kemotox
addikt

En szívesen olvasnám.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.