Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#50000) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, meg hogy milyen széles a nyak. A hírhedt Ibanez-fele Wizard pl 43 millis :)

(#50002) espista válasza Ctrl+Alt~Del (#49995) üzenetére


espista
senior tag

A blues zenészek viszonylag gyakran. Eric Clapton pl. Ezért használnak általában rövidebb menzúrás gitárt (000).

Romani ite domum!

(#50003) Ctrl+Alt~Del válasza espista (#50002) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tegnap, amikor próbálgattam a gitárt a boltban, próbáltam nyújtani rajta, és akkor jutott eszembe, hogy ezek lehet totál hülyének néznek, mert akusztikuson nem is szoktak. :B

W | W | H | W | W | W | H

(#50004) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#50003) üzenetére


doc
nagyúr

hat azert egy jol megfeszitett 11/12-es hurt nem konnyu nyujtani :D

(#50005) espista válasza doc (#50004) üzenetére


espista
senior tag

Ezért is használnak 24"-24,5" menzúrájú gitárokat.
Más.
Szerdán átestem a tűzkeresztségen és megvolt életem első önálló koncertje! :D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#50006) doc válasza espista (#50005) üzenetére


doc
nagyúr

Na ha hazaerek megmerem az enyem mekkora (marmint a menzura az Ibanezen :D).
Mondjuk nyujtogatasra nincs rajta igenyem, nekem az akusztikus az jo kis akkordozos gitar :)

MOD: gratz! Onallo, mint teljesen egyedul toltad?

[ Szerkesztve ]

(#50007) consono válasza espista (#50005) üzenetére


consono
nagyúr

Wow! Merre koncerteztél? Mit játszottál? Felvétel van? :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#50008) Ctrl+Alt~Del válasza espista (#50005) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az király! :C

Videó van róla?

W | W | H | W | W | W | H

(#50009) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#50006) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azt a 12 centit felesleges méregetni :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#50010) DrDoktor válasza doc (#50004) üzenetére


DrDoktor
tag

Én minden húros hangszeren hajlítok
Még nagybátyám citeráján is :D

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50011) doc


doc
nagyúr

Ha mar bend, akkor hozok egy slide-os kerdest :D
Sok videoban, tutorialban latom ahogy tok jol slide-olnak, es nagyon faszan szol.
En meg mikor arreb csusztatom a kezem/ujjam (mondjuk G#5-bol G5-be, tehat egyetlen bund, ket hur) akkor is hallom ahogy csikorog a hur az ujjam alatt. A technikam a rossz, az ujjam, a hurom, a gitarom? Gyanitom hogy az elso, de mit csinalok nemjol? :D

(#50012) DrDoktor


DrDoktor
tag

Csövi .Játszik valaki élőben full digitálisan?
Kérdés .Gitárosunk most állt állt full digitbe holnap első koncert így.
Mooer ge200 multi headrush frfr 112 láda.
Így nézne ki a setup:
Mooer mono kimenet headrushba ez lenne a színpadon .
A headrush ládából menne a balanced xlr tovább a PA -ra jó ez így ugye?
Köszi!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50013) Goose-T válasza DrDoktor (#50012) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem jó, a Headrushon legalább van balanced kimenet, onnantól már nem szed össze több zajt. Az ideális az lenne, hogy a Mooer menne közvetlenül keverőbe, onnan meg vissza a Headrush ládába a monitorozásra kikevert jel, úgy legalább nem csak magát hallaná vissza. Gondolom úgyis csak monitorozási céllal viszi fel a színpadra a Headrusht.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50014) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50012) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én a mooer másik kimenetéből küldeném diboxba a jelet (gondolom nincsenek sztereosított dolgok ha monoba meg a ládába) de a leirt is működik.

(#50015) espista


espista
senior tag

Ímhol pár videó: [link]

Romani ite domum!

(#50016) DrDoktor válasza arnyekxxx (#50014) üzenetére


DrDoktor
tag

Elsőre én is ezt gondoltam de nem tudom miért az nem szól.
Sima mono jack .
Ha azt a másik outját a mooernek egy másik headrushra kötöttem szólt.
(Stereo kimenete stereo headrush élmény)
Lehet a moert kell valahogy routingolni.Gaz se tudja ma még rápróbálok.
De akkor szerinted is működhet az első mod ez megnyugtató.Mondjuk kiprobáltam a Probatermi PA ra kikötöttem így szólt. Gondolom a jeli is az effektezett így tehát rajta az IR(Mondjuk ha nem lett volna rajta csak meghallom :D :D)

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50017) arnyekxxx válasza espista (#50015) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkordok, eh :)

:R soha nem mernék kiülni egyszál gitárral emberek elé kvázi egyedül. Persze lehet ez változna ha megtanulnék gitározni :)

(#50018) DrDoktor válasza Goose-T (#50013) üzenetére


DrDoktor
tag

Persze monitornak meg azért 2000w szól nagyot alapnak is jó.De mi majd kérünk + ban monitorba is Kiderül .Idővel úgy is fül monitor rendszer lesz.
Holnap nagy teszt .

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50019) Goose-T válasza arnyekxxx (#50014) üzenetére


Goose-T
veterán

A Headrush láda itt lényegében DI boxként funkcionál, balanced jelet készít, legalább már onnantól kevesebb lesz a zaj. Minél rövidebb kábellel érdemes a Headrushra kötni a Mooert, mert amit addig összeszed, azt már nem szedi le semmi. Gondolom úgyis ott lesz a földön lefektetve a gitáros előtt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50020) espista válasza arnyekxxx (#50017) üzenetére


espista
senior tag

Az biztos, hogy az a leggyilkosabb formáció. Nincs idő lazsálni.

Romani ite domum!

(#50021) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50016) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ja, ha nincs IR azt elég egyértelműen jelzi az ember füle :) Hogy a multi miért nem küldi mindkét kimenetére ugyanazt arra tippem sincs, nem ismerem a mooer lelkivilágát a vén korgomnál nincs ilyen porbléma

(#50022) arnyekxxx válasza Goose-T (#50019) üzenetére


arnyekxxx
veterán

balanced az ok, csak azt nem tudom, hogy a láda elektronikája valamit beleszól-e a jelbe vagy csak továbbküldi 1:1 ami belemegy.

(#50023) DrDoktor válasza arnyekxxx (#50021) üzenetére


DrDoktor
tag

Headrushom(Multi gigboard) az remekül teszi a dolgát minden konfigolható.Mooernél is ez lesz tuti.Majd ma manual meg teszt.

#50019Goose-T

Persze ott lesz földön rövid kábel.
Iszonyat kíváncsi leszek.
Eddig mindig a keverős helyi viszonyok, láda fej kombinációra(miki+) voltunk kényszerülve. Most viszont visszük a kész hangot(Engl fej sim,OWNhammer megabuzi IR(Ez egy külön sztori semmi sértő. Egyszer részegen mondtam ,hogy vettem megabuzi IR pacckot többiek meg néztek mi van??? Aztán leesett MesaBoggie volt a megfejtés .De ez már így magard :D ) , max High pass low pass filter kell a helyi viszonyokhoz igazítva meg a reverb mértékének szintén helyhez igazított aránya amit állitani kellhet.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50024) DrDoktor válasza arnyekxxx (#50022) üzenetére


DrDoktor
tag

nem szól bele elméletileg pont ez a lényege.Balanced nyers jel.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50025) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50023) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyébként ha van normális kontrol meg az egész hely nem valami legalja hangosítású akkor sok értelme nincs vinni a HR-t, legalábbis nekem az egyik legfontosabb szempont az volt a szimulátorra váltáskor, hogy ne kelljen böszme dobozokat hurcolni :) az már csak extra, hogy a keverős is jobban szereti meg jellemzően jobban is szól mint amit ott mikrofonozgatnak.

(#50026) Goose-T válasza espista (#50015) üzenetére


Goose-T
veterán

Gratula! Érdemes lenne beszerezned egy sávonkénti rögzítésre képes digitális keverőt, vagy legalább egy 2-4 bemenetes USB interfészt, és akkor sokkal jobb hangminőségben tudnád rögzíteni a performanszaidat. Hol léptél fel egyébként? Ha legközelebb Budapesten bazseválnál, akkor szívesen segítenék a felvételben. Ilyen felvételt szoktunk készíteni a próbatermünkben digitális keverővel, nincs benne túl sok utómunka.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50027) DrDoktor válasza arnyekxxx (#50025) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem tudjuk még befér .Ha nem kell legközelebb én se vinnem jogos

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50028) espista válasza Goose-T (#50026) üzenetére


espista
senior tag

Köszi! Örültem, hogy többé-kevésbé el tudtam játszani/"énekelni", amit szerettem volna. :-) Székesfehérváron. Csak az érdekessége miatt vettem fel, okulásképpen, hogy halljam az esetleges fejlődésemet. Meg egy kis reklámnak, hátha így kedvet kap valaki zenekarozni, de nincsenek nagy illúzióim. Fehérváron nem nagyon megy az ilysmi. Kis város vagyunk ehhez.

Romani ite domum!

(#50029) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Kis érdekesség, a reggeli kávé mellé.

W | W | H | W | W | W | H

(#50030) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Basszus. Megnéztem ezt a videót [link] (Kóródi Tomi - Szijártó Zsoltnál).
A 30 perctől elkezd gitározni a csávó.
Megnéztem, végighallgattam.
Majd a nagymamám horgolt terítőjét rátettem a gitáromra, elé toltam a karácsonyi kaktuszt, és most legalább 2 hónapig a közelébe nem megyek. Az, hogy valaki impróba lenyomjon egy olyat amit én önsanyargató gyakorlással sem fogok soha, kivette belőlem az életet. :D
A videó ettől még fasza, a csávó egy zseni, ajánlom mindenkinek, de mint tudjuk a feliratkozók itt vannak köztünk, szóval felesleges a reklám. :)

Ami nem kék, az más színű.

(#50031) espista válasza Ctrl+Alt~Del (#50029) üzenetére


espista
senior tag

Azé' behangolhatta volna szegény gitárt...

Romani ite domum!

(#50032) Bobrooney válasza espista (#50028) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Sose lehet tudni mi alakul ki belőle.
Nekem amúgy nagyon tetszett, csak "irigykedek" a gitározás és éneklés nekem egyben nem megy (igaz külön sem, de egyben a gitár ritmus az elmegy a francba :D).

Én néződ leszek ha még csinálsz majd videókat, sőt fel is iratkoztam ;).

(#50033) espista válasza Bobrooney (#50032) üzenetére


espista
senior tag

Hát én se úgy terveztem, hogy egy szál akusztikus gitárral állok ki a közönség elé. Egy évvel ezelőttig nem is foglalkoztam az énekléssel. Azután is csak kényszerből, mert nem volt más. A dalokkal még haladni akartam. Köszi!

Romani ite domum!

(#50034) Ctrl+Alt~Del válasza Vegyigyümi (#50030) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hát, egyrészt csörögnek a húrjai.. ;]

Másrészt ez a fickó van már vagy 55-60 éves, biztos tolja a gitárt legalább 30 éve, ha nem több.

Én annyira azért nem hatódtam meg ettől (vélhetően sose fogok így játszani), de ilyen szinten szerintem tolják egy páran, ha szétnézel a YT-on.

W | W | H | W | W | W | H

(#50035) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#50034) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Sz.Zs. 79-es évjárat, nyilván nem a világ legjobb egyetlen gitárosa de azért elég szép életművet összehozott már. És nem csak a YT-on tudja egy kamerának eljátszani amit el kell neki :)

(#50036) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#50035) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Azért mondtam, szeretnék én tudni úgy játszani, mint ő.

W | W | H | W | W | W | H

(#50037) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#50036) üzenetére


arnyekxxx
veterán

alapvetően az 55-60 ra akartam reagálni

(#50038) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag


A 9. ütemben a hetedik és nyolcadik nyolcad ugyanaz a hang, G.

A kérdés, hogy van-e annak jelentősége, hogy ezt így "kell" játszani. Azaz, a nyolcadik ütem miért nem az 5. bund szintén a D húron, vagy miért nem egy open G már a hetedik ütem is?

Én arra gondolok, hogy lehet azért, hogy lefele pengetéssel, sweep picking talán, így jobban játszható, hisz az előtte és utána lévő ütemben is azt a négy húrt kell pengetni, ugyanolyan sorrendben.

Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#50039) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#50038) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egyrészt könnyebb a bontást egyenletesen játszani 4 húron mint egyszer így egyszer úgy, másrészt más a hangszine az üres Dnek mint a lefogottnak harmadrészt meg Hetfield? így irta meg :)

[ Szerkesztve ]

(#50040) doc


doc
nagyúr

Telemetal :D [link]

(#50041) arnyekxxx válasza doc (#50040) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#50042) DrDoktor


DrDoktor
tag

Megvolt a Headrush + mooer buli.
Ezt kerestük nincs sípolás nincs gerjedés nem mozdul el a miki.Kész hangunk amit megcsináltunk az szólt.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50043) doc válasza arnyekxxx (#50041) üzenetére


doc
nagyúr

Allat :C mondjuk en inkabb a Metallica - Amon amarth vonalon mozgok (marmint hallgatasilag, jatszani meg mindig bociboci szinten vagyok :D), de teny hogy nagyon faXa. Mondjuk az elektromos gitarnak megvan az a nagy elonye, hogy onnantol hogy van egy elektromos jeled, mar azt csinalsz vele amit akarsz :)

(#50044) arnyekxxx válasza DrDoktor (#50042) üzenetére


arnyekxxx
veterán

videot vagy meg sem történt :)

én 2020 óta tolom vonalból, lassan el kéne adni a 4x12 marshallt, csak foglalja a helyet a próbateremben :)

(#50045) consono válasza DrDoktor (#50042) üzenetére


consono
nagyúr

Hiába no, lassan a digitális technika teljesen átveszi az uralmat :) Árnyék is, Guszti is, most már ti is ezt használjátok és "meglepő" módon minden elégedettek vagytok.

"In God we trust. All others must bring data"

(#50046) DrDoktor válasza arnyekxxx (#50044) üzenetére


DrDoktor
tag

Du3-ra re értünk a helyszínre és kb fél kettőkor játszottunk.
Menü-Vodka víz ,Tequila viz,bor,sör ,áfonya pálinka.
Szóval viedózni nem volt lehetőség. haha
De majd lesz fotó remélem mert volt kattitngatás sok.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50047) DrDoktor válasza consono (#50045) üzenetére


DrDoktor
tag

Jó pár éve még én is ellenkeztem nem volt megfelelő nekem de mára már áh bőven jó(Gitárosunkank meg pláne. Vagy 15 évet húzott le Metal Zone +powerstate solid state fej kombóval :D :D :)
Ha még egy quad cortexet megtudnánk fizetni ..ehh
Persze studiózni a kis 5-10-15-20w-os csöves fejek azért megmaradnak.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50048) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#50043) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Lux AEthernának bírod a púzóját?

Most gondolkodom, vegyek egy dupla jegyet a varsói bulira. Csak 120 a jegy, plusz utazás, szállás, kaja, szóval nem olcsó buli lenne,

W | W | H | W | W | W | H

(#50049) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#50048) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem a Lux Aetherna annyira nem jött át, de 2024 júliusára azért vettem egy jegyet Madridba, összekötve egy nyaralással jó lesz az :D

(#50050) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#50049) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem sem a legjobb szám, az tény, de amúgy tetszik.

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.