Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22202) brickm válasza Plazmacucci (#22200) üzenetére


brickm
őstag

Meghát

(#22203) Plazmacucci válasza brickm (#22202) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bár csak odafigyeltem volna elektronika órán :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22204) brickm válasza Plazmacucci (#22203) üzenetére


brickm
őstag

Beteszed a PP potit, az egyik áramkörével kiküldöd a Humbucker egyik tekercsét a hangerő potira, a másik áramkörével meg leválasztod az eredetileg oda menő kábelt.
Vagy kötheted egyből kimenetre is, csak akkor nemt udod a hangerejét állítani(van aki így használja) de a másik áramkörrel akkor is le kell választanod az eredetileg oda menő vezetéket.

(#22205) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Napi POD szand. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22206) atomeec válasza Plazmacucci (#22205) üzenetére


atomeec
senior tag

Kellemes.
Pár napja felhoztam barátnőmnek a témát és hát...minek az, van már effekted :DDD
Bár végül afelé próbált terelni, hogy akkor vegyek egy normálisabb kombót, mert később úgysem elégszem meg, hogy a gép hangszóróira van kötve...sejt valamit a csaj :B
Bár attól úgysem lesz bandázás, meg koncert túra...

(#22207) Plazmacucci válasza atomeec (#22206) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem nagyon tetszik. Ezért akarok humbuckert felezni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22208) brickm válasza atomeec (#22206) üzenetére


brickm
őstag

De ki tudod küldeni egy 12000 wattos PA rendszerre is vonalból... a kombót is, csak annak lehet sz rabb sokkal a modellezése.

(#22209) atomeec válasza brickm (#22208) üzenetére


atomeec
senior tag

A döntés az enyém lesz, ha már megdolgozom érte ;]

(#22210) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Akit érdekel egy ME-25 "tartós tesztre", jelezhet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22211) brickm válasza atomeec (#22209) üzenetére


brickm
őstag

Ne hagyd magad. A nők szemében egy multieffekt,csak egy színes kijelzős nyomkodós akármi, ami ránézésre nem ér többet 15ezernél...
A 300 ezernyi analóg pedálom meg "aranyos kis nyomkodók" :D

(#22212) atomeec válasza brickm (#22211) üzenetére


atomeec
senior tag

Egy árva szava sem lesz, amíg nem a sarokban fog csücsülni. De nem fog. Már egy hete nincs gitárom, hiányzik :B Holnapután megyek a boltba rendelni a másikat, remélhetőleg kedden már nálam lesz.

(#22213) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Na jön a POD nemsokára. Készülök már.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22214) atomeec válasza Plazmacucci (#22213) üzenetére


atomeec
senior tag

Nem tudom, hogy lesz-e időd, kedved, de egy két hangmintát szívesen fogadnék. Sok helyen azt írják, hogy metálra nagyon jó, klasszikus rock/hard rock hangot nem tudom, mennyire lehet jól kifacsarni belőle :B
Sound Cloud-on volt érdemes még szemezgetni, jók-jók, de az is lehet, rosszul böngészem a netet, hogy nincs sok tiszta jó minőségű teszt róla. Ha nincs időd rá sem gond :R

Szerk.: Béna vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#22215) Plazmacucci válasza atomeec (#22214) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Rendben, szeretnék majd hangmintát csinálni amúgy is. Egyszer régen ME-25 hangmintát is ígértem, de az kedv/idő hiányában elmaradt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22216) atomeec válasza Plazmacucci (#22215) üzenetére


atomeec
senior tag

Nagyon köszi, nekem semmi extra nem kell, semmi cover vagy effekt, az erősítőmodellek hangja érdekelne. Ettől függetlenül hajazok én is rá, de nekem csak hónapok múlva lesz rá pénzem. Nem tudom miket is szoktak ilyenkor írni...használd egészséggel! ;)

(#22217) Plazmacucci válasza atomeec (#22216) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azzal tele van a jutub :) Nyersen kb ilyen szar [link]
De azért persze felveszek.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22218) atomeec válasza Plazmacucci (#22217) üzenetére


atomeec
senior tag

:( Égetem magam mint a rongy...
Köszi a linket, akkor ahogy, amit érzel, szívesen fogadom/fogadjuk :R

(#22219) cucka válasza Plazmacucci (#22217) üzenetére


cucka
addikt

Ez nagyon kaka, ennél tuti jobban szól ez a line6 cucc a valóságban. Ha a csávó tudna gitározni, az biztos sokat javítana a helyzeten.

(#22220) Plazmacucci válasza cucka (#22219) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen mindenki írja hogy kaka. Szerintem amúgy minden félre eq és láda szimuláció nélkül kábé így szól vonalból.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22221) Eastman


Eastman
őstag

Bass Sounds

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22222) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondolkodtam ezen a gitározás dolgon. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy jussak egyről a kettőre. Más hobbit nem tudok elképzelni magamnak, de ezt sem csinálom teljes erőbedobással. A tanáros dolgot csak az elején erőltettem, de nem jött be. Inkább azért jártam, hogy olyan emberrel legyek akinek köze van a témához.
Mit gondoltok hol érdemes ismét felvenni a fonalat? Az alap zeneelmélettel képben vagyok de egész eddigi pályafutásom során kb csak riffeket tanultam. Kinőttem a metalikát és társaikat és főleg Satrianit hallgatok egy ideje. Ti hogy képeznétek magatok önerőből? Többnyire ezért rendeltem a podot, hogy ismét bele lendüljek a dologba.
Köszi

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22223) brickm válasza Plazmacucci (#22222) üzenetére


brickm
őstag

Hallgass mindent és játszd is el őket..kigrofotol kezdve a dj roll hungarian megamixeket.en igy szoktam

[ Szerkesztve ]

(#22224) ToMmY_hun válasza Plazmacucci (#22222) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Szerintem ha úgy erőlteted magadra, az nem túl nyerő dolog. Játssz annyit, amennyi jól esik és kész. Nem igazán előnyös a hangulatra nézve, ha amolyan kötelezőként fogod fel. :) Hogy a másik kérdésedre is válaszoljak: Nálam úgy megy az önképzés, hogy megtetszik egy szám hallgatás után és utána megpróbálom leszedni hallás után. Az egyszerűbb zenéknél (pl Iron Maiden) ez nem is olyan nehéz, Metallica esetén már melósabb a dolog. Szerintem az teljesen jó módszer, ha egyszerűbb számoktól haladsz a nehezebbek felé, akár párhuzamosan is. Zenét tekintve pedig hallgass gitárközpontú számokat és nézz koncertfelvételeket. Azok rengeteg energiát sugároznak, szóval eléggé inspiráló tud lenni. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#22225) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, fel-, pontosabban visszakerült a baltára a szegény ember "új" húrkészlete... Kifőztem, egy pár hétig még jó lesz... :DDD

(#22226) bigrob válasza NeoPampalini (#22225) üzenetére


bigrob
őstag

Ennek mi a menete? :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22227) NeoPampalini válasza bigrob (#22226) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én eléggé favágó módon csinálom: forrásban lévő vízbe belelöttyintek egy adag húrtisztító folyadékot, aztán kb. fél órán át főzöm... :DDD A végén kipakolom egy száraz rongyra a húrokat, aztán miután kihűltek, megpörgetem hogy hamar megszáradjon. :D

Atyaég, nem gondoltam volna, hogy erről valaki egy majdnem fél órás videót is csinál :Y Boiling Bass Strings?? Does it Work? (How to Boil/Change Bass Strings)

(#22228) atomeec


atomeec
senior tag

Nos. Kéz koordináció. :DDD
Oké, hogy ez úgy nem zene, de azért jól nyomja.

(#22229) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Satriani - Made of Tears

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22230) brickm


brickm
őstag

véletlen erre tévedtem és eszembejutott mikor még az analóg pedálokkal akartam ilyen gitár szandot csinálni... :D
Szerintem még a metal core se volt itthon elérhető, nemhogy a metal zone.

(#22231) Plazmacucci válasza brickm (#22230) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Core az újabb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22232) Eastman


Eastman
őstag

Short scale fretless Squier Jaguar Bass jam

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22233) brickm válasza Plazmacucci (#22231) üzenetére


brickm
őstag

tökmindegy, balmazújvároson egyiket se tudtad megvenni..csak tákolt overdrive-ok voltak.. :D de herelevágós metált azt nyomtunk a szakadt vermona hangszórókkal is, meg a videoton tv-kből kiszedt végfokokkal, meg hangszórókkal.
Eszembejutott az első élő fellépésem is, amin még anyám meg apám is megjelent, monitor meg nem volt...nem hallottam magamból semmit...de szólt a paranod az a lényeg.

(#22234) Ragnar_ válasza brickm (#22233) üzenetére


Ragnar_
addikt

Nekem első overdriveom egy kazettás magnó volt, kellett egy jack/átjátszózsinór (a monó 3 pines volt a sztereo meg 5) vezeték aztán csak meg kellett küldeni a hangerőt, és voilá már ott is volt a torzított sound.. :D Én élőben fun garázspróbákig jutottam, de akkor már volt boss turbo distortionom, meg akkor még az italt is jobban bírtam :D

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22235) brickm válasza Ragnar_ (#22234) üzenetére


brickm
őstag

Csak nem egy akai? Nekem is volt ilyen szerkezetem, de nem jött be a hangja egyáltalán. A mikrofon bemenetét használtam, volt limiter és boost funkciója potival állítva.,

(#22236) Ragnar_ válasza brickm (#22235) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az enyém egy ITT Nokia volt. A hangja meg nekem mingegy volt, csak torzítva legyen :).

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22237) nap


nap
addikt

Ha két hangszer közül kellene választanotok, milyen szempontok alapján választanátok?
- amelyiknek jobb a hangja?
- amelyik többet tud?
- amelyiknek jobb az anyaghasználata?
- amelyik olcsóbb?
- amelyik könyebben játszható?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22238) Moleman válasza nap (#22237) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem leginkább az számít, hogy milyen érzés. Pl tegnap egymás után vettem kezembe egy Ibanez SA360-at és egy RG421-et, előbbi majdnem másfélszer annyiba kerül, mégis sokkal jobban tetszett az RG. A hangját sajnos nem tudtam meghallgatni, de hiába szólt volna jobban az SA, akkor sem venném meg soha.
De ugyanígy járt a Chapman ML-1 is, hónapok óta csodáltam, játszva viszont nem nyert nálam. A hangja jó, de valamiért nem kényelmes, az American Standard Strat viszont őrülten jó, ahogy ez a PRS is.

(#22239) atomeec


atomeec
senior tag

Kicsit körülményesen, de ma sikerült átvennem az új kedvencem. Egyúttal el is bizonytalanodtam a multieffektekben...Nagyon minimális hangzásbeli különbség van, a tipikus Les Paul hangzásból szinte semmi. Tegyük hozzá, hogy lehet a hangszóró a ludas, 5.1-es Logitech, de fejhallgatóval sem ájultam el tőle. Guitar Rig-ben viszon már kellemesebb volt (muszáj volt kipróbálni máshogy is).

[L:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sajnos csak telefonom van fényképezni...
Nagyon örülök neki, Youtube-on, egyéb helyeken írák, hogy előfordulhat festési hiba rajta, én nem találtam, külsőre nagyon szép, egyedül a potméterek sapkái vannak silány módon rátéve, nem merőleges a tengelyre egyik sem.

Holnap körbejárom még, mert állítani kell rajta. A boltban nagyon rendes volt az eladó, átnézte (még szombaton megérkezett és ott várt bontatlanul, de csak ma volt fizetés) előttem, kiegyenesítette a nyakat (de minek...). 12. bundnál szinte 2mm sincs a húrmagasság és erősebb pengetésnél előfordul egy kis zörgés. Kár, hogy a hosszú hétvége utolsó délutánján kaphattam csak meg. Sebaj, holnap meló után esem is neki :))

(#22240) Eastman válasza atomeec (#22239) üzenetére


Eastman
őstag

...nagyon szép, egyedül a potméterek sapkái vannak silány módon rátéve, nem merőleges a tengelyre egyik sem. :D

Ívelt a top, azért állnak a potik össze-vissza a „milliós” LP-n is. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22241) Ragnar_ válasza Moleman (#22238) üzenetére


Ragnar_
addikt

"az American Standard Strat viszont őrülten jó, ahogy ez a PRS is"

és csak 2700 font :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#22242) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ma érkezik a pod. Közben megtaláltam az egyetlen értelmes csatornát jutubon: [link] egy videó tőle. Akit érdekel mit tud a motyó nézzen bele.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22243) bigrob válasza Plazmacucci (#22242) üzenetére


bigrob
őstag

Jó kis cucc :D
Bár nekem ez már eléggé magas :U

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22244) kemotox


kemotox
addikt

Bundozás mennyire fingatós? Már nagyon rég óta nézegetek hangszerészkedős videókat, meg olvasgatok témában, régen szerettem volna foglalkozni, de megmaradt inkább "hobbiérdeklődés" szintjén. Viszont most kicsit elgondolkodtam.
Freteket kiszedni gyerekjáték. Kis melegítés, hogy a ragasztó megolvadjon, majd kiszedni valami jobbféle harapófogával, ami szépen a bund alá tud markolni. Még az is lehet, hogy pákázni sem kell, mert nincs ragasztva a bund. (Epi G400, 96-os koreai) Itt azért óvatosnak kell lenni, hogy ne tépkedjen ki az ember szálkákat a fogólapból. Nem hajt a tatár.
Bund helyének tisztítása, megkeményedett ragasztó kikapirgálása, stb. Fogólap ápolás valami cucclival. Eddig még mindig oké.
Bundokat gondolom lehet előre legyártva venni, tehát nem kell görbíteni meg vagdosni. Legalábbis remélem, mert ha nem, akkor itt már megbukott a dolog :D
Ragasztó, bund berak, műanyag kalapáccsal szétver. Kilógó részeket lecsippenteni. Szépen lecsiszolni, nehogy levágja a sorja a kezünket shreddelés közben. Még mindig oké a dolog, teljesíthetőnek hangzik.
De most jön a neheze.
Szépen síkba csiszolni. Ehhez azért már kell szerszám. Viszont most láttam jutubon egy csávót aki egy egyenes síkfelületű acélrúdra rárakott valami csiszolópapírt és úgy verette. Tényleg ennyi az egész? Mert a kifejezetten erre való szerszámok sokszor tízezrekbe kerülnek.
Meg hát ugye nem árt jól is csinálni, gondolom figyelni kéne rádiuszra miegymásra. De egy próbát megérhet végülis, mert tulajdonképpen csak anyagárba lenne a dolog.
Szerintetek? Totál kezdőként, gány szerszámokkal mennyire valós a dolog? Elméletben rém egyszerű, egyedül a profilozás necces, tapasztalat híján félő elbaszarintom. De szívesen kipróbálnám. Max bukom a bund árát és mehetek megcsináltatni valakivel, ami amúgy is megérett már rég. Persze rém óvatosan, lassan, odafigyelve történne a dolog.

Hú meg most a végén jutott eszembe még egy dolog: Sérül egy kicsit a gitár "fényezése", mert a bund széle is, ami belemegy a fába, le van festve. Nem bindingelt. (Isten ments, az esélytelen lenne :D) Nemtom ezt mennyire ajánlatos javítani, belegondolva úgy tűnik, hogy ha a bund fába menő része egy síkban van a fogólap szélével akkor nem lehet probléma, igazából csak kozmetikai dolog. Viszont nemtom, hogy tovább pattoghat-e a festék. Ha erre van esély, és ajánlatos kijavítani, akkor meg fingom sincs hogy kéne nekiállni, milyen lakkal, vagy mivel egyáltalán.

(#22245) brickm válasza kemotox (#22244) üzenetére


brickm
őstag

Előre legyártott bund?
Ezt úgy képzeled el, hogy a hangszerboltban van egy külön fal, ami külön külön minden gitár foglaprádiuszához tartalmaz bundkészletet, amik egyesével jelölve vannak, hová kell esniük?:D

A bundok egyméretűek, általában teljesen egyenesek, vagy tekercsben kapható.
A te fogólapod méretéhez kell vágnod, reszelned, illetve a rádiuszt görbíteni.
A trükk az egészben, hogy ha túlhajtod a közepe fentebb fog állni, így valszeg el kell csiszolnod majd jelentős részét, vagy alapból kirúgja magát, ha nem szorítod le míg szárad a ragacs.. ha meg nem hajtod meg eléggé, akkor nyilván a szélei fognak kiállni, ami randa plusz el kell csiszolni az egészet, hogy jó legyen... Ha meg egyik ilyen, másik olyan lesz, akkor ronda lesz az egész plusz szop ás becsiszolni a síkot.

Egyébként a tutijó harapófogón kívül nem árt még némi célszerszám hozzá.
Pl pillanatszorítópár, masszív reszelő lehetőleg több méret, csiszoláshoz többféle csiszoló eszköz

rádiusz hajlító
bund profilozó
kicsi síkoló
nagy síkoló
rádiusz csiszoló
Meg szokás a bundszéleket is egyformára "letörni" ahhoz is egy hosszú síkcsiszolót célszerű választani.

Körömlakk... :)

[ Szerkesztve ]

(#22246) kemotox válasza brickm (#22245) üzenetére


kemotox
addikt

Kurvaeget, ettől féltem, hogy a szerszámokon bukik el a dolog. Egy ilyen bundhajlító csak 50 rugó :D Kösz azért.

(#22247) bigrob válasza kemotox (#22246) üzenetére


bigrob
őstag

parasztvakítás ez a bundhajlító szerintem.. ha nem sietsz meg tudod így csinálni

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22248) kemotox válasza bigrob (#22247) üzenetére


kemotox
addikt

Akár. De ez eléggé elbaszott bundozás, vagy csak nincs befejezve? Beveri a cucclit és olyan lyuk van aközött meg a fa között, hogy ujjam beleférne. Ha nagyon nagyon vékony lenne. Na de akkor is.

(#22249) brickm válasza bigrob (#22247) üzenetére


brickm
őstag

Nem parasztvakítás. Csak nyilván nem arra van,hogy 3évente egyszer legyen használva. Amúgy készíthető házilag alternatíva. Illetve egy sarokköszörű 125-ös korongja is ilyen ívet ír le,így sokféleképpen csinálható. Csak ez így a bevett szakszerű módja..

(#22250) brickm válasza kemotox (#22248) üzenetére


brickm
őstag

Mert amíg a ragasztó köt préselni szokás.. Végülis a fával való ragasztás egyik fő alapszabálya a nagy nyomaték...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.