Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) atidzsiforc válasza madgie (#21350) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nem

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21352) Eastman válasza AKs (#21343) üzenetére


Eastman
őstag

No, hát ez egy meglepő fordulat... :)


+

Ma találtam a kicsikére. Rövid menzúra Eastmannek! Őt nem sajnálnám össze-vissza moddingolni. Réztőke, push-pull poti, kill switch, japán puki bele, vagy valami komolyabb, ha szélességre belefér. Hétfőn meg is ölelgetem...

Érdekes, hogy még a japán Medium Scale 628 milliméteres menzúránál is rövidebb ez a 610 millis skála.

Áldott legyen az ázsiai kollégák pici keze! Fender Csájna.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21353) sanyi0321 válasza madgie (#21350) üzenetére


sanyi0321
tag

Igen sajnos a távolság az közbeszól, viszont rákerestem milyen hangja van és jól szól nagyon :Y az általam linkelt Cort Action-ért "csak" 100 km-re kellene elugrani :DDD

Go home... you're drunk.

(#21354) bigrob válasza sanyi0321 (#21344) üzenetére


bigrob
őstag

Anno egy cort active deluxe borzadáylt vettem majd átmentem ismerőshöz és kipróbáltam az olcsó sx-ét ami fényévekkel jobb volt hangzásban, szóval én bátran ajánlom őket első bőgőnek :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21355) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hellósztok.
Újrahúroztam a gitáromat nylon húrokkal.

Behangoltam, és arra lettem figyelmes, hogy az A húr zörög, rezonál.
Néztem, nem ér hozzá semmihez. Csak úgy. Levettem, hátrébb raktam 3cm-t (a húrláb felé toltam el az újrafűzést) de így is ugyan úgy zörög. A húrláb vékony fehér betétjét is próbáltam megfordítani, hátha a régi húrok által bevágott kis mélyedések okozzák, de így is rezonál. Nagyon kihallani, zavaró.
Tanács, ötlet esetleg? A többi húr jól szól.

(#21356) Eastman válasza tzsolesz (#21355) üzenetére


Eastman
őstag

Fent, a nyak és a fej találkozásánál a felső húrláb, ún. szemöldök hat húrvezető hornya közül az A húr vájata a szükségesnél mélyebb lehet. Irány a hangszerész. Nem tudok olyan technikáról amivel otthon szakszerűen, és az ideális magasságba fel tudod tölteni azt a vájatot. A hangszerész beállítja frankón a gitárod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21357) tzsolesz válasza Eastman (#21356) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Értem, köszi. Azt még hozzáteszem, hogy üresen akármilyen erősen pengetem, nem zizeg, csak ha akkordot fogok rajta, akkor is csak akkor, ha hangosabban pengetem.

(#21358) Eastman válasza tzsolesz (#21357) üzenetére


Eastman
őstag

Néztem, nem ér hozzá semmihez.

Ez alapján arra következtettem, hogy üresen pengetve zörög.

Akkor viszont az alsó húrlábnál, ún. hídnál kell igazítani. VAGY, a bundokat precízen csiszolni.

DE, pl. az új húr alapból is zöröghet. Ha pár nap múlva is zörög, térjünk vissza rá...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21359) tzsolesz válasza Eastman (#21358) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ok. Rendben. Zenélgetek rajta, és figyelem. :R

(#21360) atidzsiforc válasza Eastman (#21358) üzenetére


atidzsiforc
őstag

hangszedo tavtarto rugoitol is zoroghet. nekem akkor mult el mikor pakoltam mellejuk egy kis szivacsot.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21361) tzsolesz válasza atidzsiforc (#21360) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

De ez egy klasszikus nylon gitár.
Van amúgy nekem elektromos gitárom.
Majd később teszek fel róla képeket is. Egy Jolana utánzat.

(#21362) nap


nap
addikt

Eladó drágaságaim:
Warlock
Jazz bass
Valamint LP, SG, Explorer is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21363) atidzsiforc válasza tzsolesz (#21361) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Akkor meg bundok, nyak iv, test belso tavtartoi. Surun elofordul, ahogy a fedlap deformalodik a paratartalomvaltozastol, az ahoz kapcsolodo belso elemek elszabadulnak. Egy kis tukorrel meg lampaval bele tudsz kukkantani.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#21364) MATEO6600 válasza nap (#21362) üzenetére


MATEO6600
őstag

A Warlock gyönyörű, mindig vágyott rá a fogam, de maradok a Jacksonomnál :)
Egy amatőr kérdés: miért van némely gitároknál kihagyva a megszokott sűrűségű pozíciójelzés? Aki profi annak lehet mindegy, de gondolom őt sem hátráltatja :) Egyszerűen dizájn miatt?

(#21365) Real Ghoost válasza MATEO6600 (#21364) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Csak design, de gondolom a kis pöttyök ott vannak a nyakon felül, azokkal már lehet boldogulni :)

(#21366) guitarguy válasza Real Ghoost (#21365) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Soha a büdös életben nem néztem a nyak oldalán a jelzést. Semmire se jó kb. Használja azt egyáltalán vki?
Am meg úgy vok vele bőven elég a 12. bundnál a jelzés, minek pazarolni... legyen annyival is olcsóbb a balta. :DD (kár hogy nem így működik. :/)

(#21367) brickm válasza MATEO6600 (#21364) üzenetére


brickm
őstag

A berakás helyén ki kell venni az anyagot a fogólapból, ami ezáltal gyengül. Arról nem is beszélve, hogy ragasztó kerül a jelútba. Én ahol lehet hanyagolom a berakás használatát. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk egy delux rózsafa, vagy dió fogólapban, esetleg egy mahagóni lapban elég igénytelenül mutat egy beragasztott rombusz\négyzet\karika, akárki akármit mondjon. Ezzel szemben egy igényes tengeri kagylóhéja, már mindjárt mástészta. [link] A fogólap szélén viszont érdemes hagyni jelölést.

"Használja azt egyáltalán vki?"
Kérdésedre válaszolva, igen, én.
Amúgy meg váltogass 4-5 féle menzúrájú gitárt és máris lesz értelme. Mondjuk egy 700mm-es meg egy bariton között nyilván nincs akkora eltérés, hogy feltétlenül kelljen, de egy 700 vs 624-en már el lehet csúszni a sötétben.

[ Szerkesztve ]

(#21368) guitarguy válasza brickm (#21367) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Máshogy tartjuk akk a hangszert. Nekem majdcsak a mellemen van a gitár és jól belátom a fogólapot. Amolyan Shawn Lane-esen. (nem cool, mert nem ér le tökig, de legalább nem kúródik szét a csuklóm.)
Am meg mindig is Gibson féle menzúrájú gitárjaim voltak (1 kivétellel), de értem amit írsz, na. :)
Kezedbe kerül néha-néha egy basszgitár, akk persze, nem sok elnézelődés van a nyaktól. :)

[ Szerkesztve ]

(#21369) dynamicrossh válasza guitarguy (#21368) üzenetére


dynamicrossh
tag

Maradjunk annyiban hogy gitárosok használják, amit te csinálsz az meg inkább citerázás.

(#21370) brickm válasza guitarguy (#21368) üzenetére


brickm
őstag

Ha néha-néha veszel másik hangszert a kezedbe, nem kell nézni a nyakat. Az ember általában megszokja milyen kéztartás mellett milyen hangok szólnak és tudja hol kell fogja épp a hangszert. A gond akkor van, ha mondjuk 1nap 3 gitáron is kell játszanod, amiből az egyik 628mm-es, a következő egy 700mm-es, majd ráadásként tolsz egyet egy 648mm-es stratoval. Teljesen más érzés egy 700mm-es menzúrán játszani, ha nem vagy hozzászokva. Régen, ha egy-két hétig nem vettem a kezembe a 700-ast, simán szokatlannak éreztem a 628-után. Mostmár annyira sűrűn váltogatom őket, hogy nem veszem észre.
A tökig érő gitár meg nem dizájnelem, van akinek úgy kényelmes. Nekem speciel nem, de az se ha a nyakamban van egészen az állam alatt..

[ Szerkesztve ]

(#21371) guitarguy válasza dynamicrossh (#21369) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Értem. Köszi hogy felvilágosítottál. :C

(#21372) kemotox válasza guitarguy (#21371) üzenetére


kemotox
addikt

Egy ilyen "mert én nem használom ezért nyilván senki más sem meg különben is tök fölösleges hülyeség mert én nem használom" típusú kommentre ez a legjobb válasz, amit kaphattál :D

(#21373) guitarguy válasza kemotox (#21372) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Ja kb am, de így könnyebb volt kiszedni a véleményeket. ;]

Van am még más is: A nyak merevítőpálca. Na azt mi a jó istenért nem kukázzák már és tesznek be egy masszív fém/karbon darabot. (árkategóriától függően) Nem lenne semmi szopás vele többet. (pl, Vigier gitárok)
Ha meg elvetemedik a nyak, az így is-úgy is kuka.

[ Szerkesztve ]

(#21374) kemotox válasza guitarguy (#21373) üzenetére


kemotox
addikt

Más vastagságú húroknak más feszítőerejük van, a különböző hangolásokról ne is beszéljünk.
Nyilván értelmetlen dolog, azért csinálják már így vagy 50 éve. Szerintem hívd fel a gibszonékat meg a többieket, hogy majd te elmagyarázod, miért csinálják szarul :D

(#21375) brickm válasza guitarguy (#21373) üzenetére


brickm
őstag

A nyakpálca nem csak azért kell, hogy HA elvetemedik a nyak, akkor utána tudj korrigálni.
Ahogy írták, a húroktól függően, változik a nyakfeszítése is, elég ezred millimétert változnia a nyakszögnek, hogy az oktáv elmenjen, ha pedig a húrláb már nem képes ezt korrigálni, tekerni kell a nyakat.
A merevítés a legkevesebb, anélkül se törik el egy jó nyak, nekem is csak egy gitárban van pálca.
Viszont amelyikben nincs, annál atombiztos pontos méretezést kell alkalmazni minden egyes mozzanatnál, mert ha elcseszed építésnél az oktávod soha nem lesz pontos.

Plusz a bundok kopását is lehet vele egy bizonyos szintig korrigálni.

[ Szerkesztve ]

(#21376) Eastman válasza brickm (#21375) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a bund kopik, akkor kuka. Pálca is mehet mellé; kuka, mer' akkor már a nyak is kuka. ;] :D

Csernus a gitárboltban.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21377) dynamicrossh válasza brickm (#21375) üzenetére


dynamicrossh
tag

Erre vannak a fretless gityók, ott nem kopik a bund szóval nem kell nyakpálca és vígan el lehet rajta citerázni az idők végezetéig gond nélkül.

(#21378) brickm válasza dynamicrossh (#21377) üzenetére


brickm
őstag

A bund nem kopik...jh....csak a fogólap. Épp elég. ;]
A nyakpálcával tudod finomhangolni a húrmagasságot is, anélkül, hogy mélyítenéd\cserélnéd a felső nutot. tehát még a fretless tény sem indokolja a nyakpálca teljes elvetését, hacsak nem teljesen egyedi neked készített gitárod van, amit nem akar más magasabb\alacsonyabb húrállásra állítani, mint amit enged a húrláb állíthatósága.

Easman:
Erről a csernus a hangszerboltban-ról jut eszembe:
[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#21379) brickm válasza brickm (#21378) üzenetére


brickm
őstag

bocsi a neved miatt, új a klaviatúra, időnként mellényomok. t*

(#21380) dynamicrossh válasza brickm (#21378) üzenetére


dynamicrossh
tag

De a húrmagasság is egy baromság meg a felső nut pláne ;)

guitarguy:
megtaláltam az ideális gitárt számodra:

[ Szerkesztve ]

(#21381) MATEO6600 válasza brickm (#21378) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem erről jut eszembe, aki nem szereti a metált, majd ettől megszereti :D

(#21382) Real Ghoost válasza brickm (#21378) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

A jó öreg Spenót, hibátlan ez a videó, remekül bemutatja a hazai hangszerboltosok hozzáállását :)

(#21383) guitarguy válasza brickm (#21375) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Vágom, nem vagyok annyira hülye hozzá, bár az tény hogy inkább gitározni szeretek, mint állítgatni a hangszert. (megy az is azért, nem kell a comment áradat)... olvass utána, teljesen működőképes dologról van szó. Am ami még jobb, az a full kompozit nyak. Általános felhasználás esetén persze... emberi húrvastagsággal/magassággal és hangolással...

Abba is hagyom itt, jobb lesz mindenkinek. (pedig még a saját találmányaimról nem is beszéltem. :DDD )

dynamicrossh: jó szar helyen vannak azok a potik. :DD Legalább normálisat linkelj már.

(#21384) bence1990


bence1990
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy használt Cort Z42 gitárt (passziv pickupos), és mivel az albérletben nem szeretnék hangoskodni erősítővel ezért fülessel szeretném használni PC-re kötve valamilyen programmal mint pl. Guitar Rig.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen olcsóbb külső hangkártya interfészt tudnátok ajánlani? Sajnos nem maradt túl sok keret rá, maxmium 15k. Hallottam régebben hogy a Line 6 POD pl. nagyon jó minőségű csak ugye azok 30-tól kezdődnek...

Én a Behringer cuccait találtam olcsón 13k körül, pl. Behringer UCA 202, ezekről van valakinek tapasztalata? Mennyivel jobb kb így a minőség fülesen keresztül mintha csak simán rákötném a gitárt a PC-re az input jackbe? (új alaplapom van Asus H97, állítólag ezeknek nem olyan szörnyű a hangkártyája)

Van esetleg más alternatíva?

Köszi szépen!

(#21385) Ragnar_ válasza bence1990 (#21384) üzenetére


Ragnar_
addikt

Annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem az alaplapi Realtek hangkártya már közepes hangerőn is torzított mic és linein bemeneten is, szóval ilyen célra nekem nem működött.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21386) BluEyes válasza bence1990 (#21384) üzenetére


BluEyes
őstag

Szinte minden cuccon van füleskimenet, kombókon, multieffekteken, tehát csak ez miatt ne vegyél hangkártyát. Ha veszel, akkor olyat, amin van spec gitár- vagy Hi-Z- (nagy impedanciás, azaz gitár-) bemenet. Ezen a linkelt Behringeren nincsen ilyen.
Multieffektet vegyél, bedugod, szól. A hangkártyás dolgokkal néha ez nem ilyen egyszerű. V-amp2 PocketPOD DigitechRP155 KorgAX5G YouTube-n hegyekben a tesztek ezekről.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21387) bence1990 válasza BluEyes (#21386) üzenetére


bence1990
csendes tag

Értem, köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#21388) guitarguy válasza bence1990 (#21384) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Nekem egy mezei x-fi extreme audio (átmatricázott audigy SE talán) is tudta ezt amit te akarsz anno. (low output pickuppal és dupla aktív emg-vel is tökéletesen működött, kicsi 3-4 ms késleltetéssel) Szal lehet egy tök olcsó hangkari is megteszi, de guglizz utána alaposan.
Az alaplapi hangkariban viszont nem vok biztos.

Szal nem kell ide interfész. (am se lehet 15-ért értelmeset kapni)

(#21389) MATEO6600 válasza bence1990 (#21384) üzenetére


MATEO6600
őstag

Én pedig [link] ezt ajánlom, komoly hangja van a cuccnak! Ehhez veszel egy normálisabb fejhallgatót, és otthonra tökéletes lesz :)

(#21390) guitarguy válasza MATEO6600 (#21389) üzenetére


guitarguy
csendes tag

Az se rossz cucc. :) ~15 óra körül jár el állítólag egy elemmel. Egész tűrhető.
Mellé egy zsír füles, aztán királyság van.

De.... hangkariként nem funkcionál...
Tehát amolyan plusz játékszernek jó csak.

(#21391) Real Ghoost válasza bence1990 (#21384) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Line6 POD Studio GX, ez kell neked. A gond csak az, hogy újonnan jelenleg 30 ropi körül van, de használtan ki lehet fogni 18-20 körül.

(#21392) bigrob válasza bence1990 (#21384) üzenetére


bigrob
őstag

Anno volt line6 ux2-m, majd gondoltam kipróbálom ezt a guitar link-et, kalózöbölből leszeded a podfarm 2.5-öt és használod. Annyival nem volt jobb az ux2 hogy 35 mátyásért porosodjon.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21393) brickm válasza guitarguy (#21390) üzenetére


brickm
őstag

Van a vox amplugból interface változat is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21394) Ragnar_ válasza bence1990 (#21387) üzenetére


Ragnar_
addikt

Line6PodStudioGX Ez árban x2 a Behringerhez képest, de nézd meg milyen erősítő+hangfalmodeleket kapsz hozzá, ami később bővíthető, podfarm a számítógépes vezérlőprogija is elég felhasználóbarát, ráadásul ugye direkt erre fejlesztett hangkártya, és interfész.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21395) Real Ghoost válasza brickm (#21393) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Ez ár érték arányban szerintem nagyon rendben van, nekem eleve sokkal jobban bejön a JamVox mint a Podfarm, ráadásul itt még a gitárkábellel sem kell szarakodni.

(#21396) Ragnar_ válasza Real Ghoost (#21395) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah, ha szoftver is van hozzá, az más, bár nem rémlett, hogy Voxnak lennének modelező cuccai.Pedig vannak. Indulásnak valóban jobb lehet főleg az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21397) nap válasza bence1990 (#21384) üzenetére


nap
addikt

Szerintem, hagyd ki a körből a számítógépet, és vegyél inkább használt multieffektet. PocketPOD, KorgAX5G, Zoom G2, DigitechRP155 ezek nem annyira rosszak, rengeteg erősítő és hangfalmodellel + egyéb effektek. Nem vagy a számítógéphez kötve, ha felvételt akarsz csinálni a multi kimenete már akár az alaplapi hangkártya számára is emészthető jelet ad ki. Ha kinövöd, nem buksz rajta sokat.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21398) bence1990


bence1990
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget, utána olvasgattam rendesen én is és vagy Line6 POD Studio GX vagy Line6 Pocket POD lesz belőle, ezekkel nem járhatok rosszul és ahogy látom egész jól tartják az árukat használtan is. :R

[ Szerkesztve ]

(#21399) Ragnar_ válasza nap (#21397) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát a Vox megoldásnál kezdésnek szerintem jobb nem kell (kicsit utánanéztem én is). Főleg ár/érték arányba. Kivéve ha van olyan preferált erősítőmodel ami miatt egy másik drágább szóbajöhet. Amúgy nekem volt multiefektem is, azt cseréltem Line6 Toneport Gx-re annó, pont mert nem erősítővel használom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21400) nap válasza Ragnar_ (#21399) üzenetére


nap
addikt

Nem értünk egyet a vox-szal kapcsolatban. Egy multi lényegesen több lehetőséget biztosít, mint egy ilyen kis vacak. Én egy darab torzítópedállal kezdtem, volt erősítőm is, mindenhogy szarul szólt. A multi megváltás volt hozzájuk képest. Pedig azt csak fülessel használom.
Mostanában, ha gitárt veszek, viszem magammal a motyót, mert így van mihez viszonyítani a hangját. Többször hagytam már ott gitárt, mert csak valami fostalicska erősítőn lehetett kipróbálni, aminek a hangja elbozasztott, elriasztott.
Azt viszont nem vitatom, hogy számítógépen sokkal többmindent lehet összepakolni ilyen gitar rig jellegű dolgokkal. Csak az eléggé géphez köt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.