Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Alexios válasza GoTReX (#22900) üzenetére


Alexios
veterán

Használható mikrofonnal, bár azért néha pontatlanság előfordul, de amúgy nem gáz.

(#22902) Eastman


Eastman
őstag

Izzy-nek kéne még egy emailt írni...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22903) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Megadeth ma este, ki jön?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22904) bigrob válasza Plazmacucci (#22903) üzenetére


bigrob
őstag

Jelen :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22905) Plazmacucci válasza bigrob (#22904) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22906) Eastman válasza Plazmacucci (#22903) üzenetére


Eastman
őstag

Jó mulatást! Én ma estére "kishalált" terveztem be. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22907) csadi0011


csadi0011
őstag

Van valaki itt, aki ért az énekhangokhoz? Van egy nő ismerősöm, aki szeret énekelni, tanulta is rövid ideig, nem csinálja komolyan, de ritkán szoktunk találkozni, én gitározok, ő énekel. Olyan zenét keresek, ami illene a hangjához, és egy akusztikus gitár elég a zenéhez. Vagyis jól hangzik egy gitáron is ének mellé.
Annyit tudok csak elmondani a hangjáról, az éneklési stílusáról, hogy a House of the Rising Sun dal nagyon illik hozzá. Jól énekli, jól áll neki. Magas lágy hangok is jól állnak neki. Ez a zene is nagyon jól állt neki: [link]
Ennyi infó alapján lehetne keresni olyan számokat, amik illenek hozzá?
Azért emelem ki ezt a két számot, mert amik nem ezekhez hasonlók voltak, azokat nem tudta úgy énekelni ahogy szerette volna. És találtunk pár számot, amik illettek hozzá, de azok között meg olyanok is voltak, amiket meg én nem tudtam eljátszani.
Ezért írtam ide, hátha valaki jobban átlátja az ilyen helyzeteket, és tudtok előadókat, zenéket ajánlani.

(#22908) Moleman válasza csadi0011 (#22907) üzenetére


Moleman
addikt

Florence & The Machine, Wye Oak, Avril Lavigne, a maiakat nem nagyon ismerem, így azok közül nem tudok többet. De Cyndi Lauper, Heart és társai, kb minden 80-as évekbeli zene passzolhat. :)

[ Szerkesztve ]

(#22909) Plazmacucci válasza bigrob (#22904) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kurvara beszoptuk

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22910) bigrob válasza Plazmacucci (#22909) üzenetére


bigrob
őstag

Eléggé...
Aki nem értené, megadeth elmaradt mert a basszer belerúgott valamibe amit begipszelték de vállalta volna a fellépést de Dave bácsi lemondta mert ez már nem lenne olyan majd ez a mondat után angolosan le is léptek...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22911) csadi0011 válasza Moleman (#22908) üzenetére


csadi0011
őstag

Köszi! :R

---

Más:
Erősítő kulcstartó volt már? Őrült árakon árulják őket, de ez szerintem pont olyan dolog, amit házilag elkészíteni jobb, ha van mód rá.

(#22912) kemotox válasza bigrob (#22910) üzenetére


kemotox
addikt

(#22913) Eastman válasza bigrob (#22910) üzenetére


Eastman
őstag

„Kedves Fesztiválozónk!

Az alábbiakban add meg az adataidat, a július 15-re szóló napijegyedről készíts egy fotót és töltsd fel. A Megadeth menedzsmenttel egyeztetünk - tájékoztatni fogunk, amint van információnk a további lehetőségekről, addig is a türelmedet kérjük.

Köszönettel:
a Rockmaraton szervezői
Név
E-mail cím
Telefonszám
Karszalag sorszám
Karszalag fotó...”

...ha még nem tudtok róla...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22914) bigrob válasza Eastman (#22913) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi :)
10-re értem haza, 1 órája keltem :DDD
Igazából amúgy is az Amon Amarth-ért és az Airbourne-ért mentem, de ha adnak valami kedvezményt a jövőbeli Megadeth-re lövök egy képet a szalagról :)
A magyar Metallica cover band (Scary Guyz) eszméletlen nagyot szólt, pacsi nekik ha olvassák ezt a fórumot :)
Illetve szerintem az Airbourne szólt az egész fesztiválon a legjobban, igaz azzal a 6 db Marshal Stack-el mindkét oldalon nem volt nehéz :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22915) Zoli133


Zoli133
őstag

Szerintetek egy boss rc-2 mennyit érhet használtan?
gsfanatic-on nem találtam belőle, támpontot, talán 40 körül?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22916) Eastman


Eastman
őstag

Srácok,

Kapolcsra mennék pénteken, dolgozás lesz. Szeretnék kölcsönkérni egy akusztikus-, klasszikus-gitár tokot, Jó lenne egy kemény tok, de leharcolt puha tok is talán. Lényeg, hogy ne sajnáld, és 10 napig meglegyél nélküle. Igyekszem vigyázni rá. VannálaTok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22917) Zoli133 válasza Eastman (#22916) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha nem találsz kemény tokot és megfelel, akkor egy elég leharcolt puha rockbag-et fel tudok ajánlani.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22918) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!

Vettem egy Cort AD810-es,matt fekete gitárt. Remek hangja van! A húrok picit magasan voltak,így csiszoltam kicsit a húrláb aljából. Most durván 2mm a 12-es bundnál a húrmagasság,a mély E húr alja és a bund teteje között. Ez kb jó? Ha jó erősen bepengetem a mély E-t akkor az oktávnál lefogva nagyon picit bezörög...de mondom csak akkor ha jó erősen odapengetek neki.

(#22919) pigatt válasza FockeWulf (#22918) üzenetére


pigatt
őstag

Szia,

Ez elégé szubjektív dolog, ha neked így kényelmes akkor jó, ha nem kényelmes akkor nem jó.

i9 / 4080 / 32"

(#22920) FockeWulf válasza pigatt (#22919) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszönöm a választ. Nekem tök kényelmes :)

(#22921) Moleman válasza FockeWulf (#22918) üzenetére


Moleman
addikt

Nem lett volna elég csak a nyakpálcát állítani? De nem gond, semmi baj nem történt, annyi csörömpölés bőven belefér, ha nem figyelsz rá, nem fog zavarni.

Más: megérkezett ebayről a guitar link, asio4all-lal sikerült is késésmentesen működésre bírni, viszont a hangminősége enyhén szólva hagy kívánnivalót maga után, kb csak mélyközép van, nem tudom, másé is ennyire rossz-e, vagy csak ez ennyire gagyi. :D Ugyanitt guitar link egy kellemes sörözésre cserélhető. :DDD

(#22922) csadi0011


csadi0011
őstag

Hozzá nem értőként hogyan tudom megítélni egy használt gitár árát? Elektro gitárt szeretnék venni használtan. Első elektro gitárom lenne, nincs tapasztalatom velük. Hogyan kell viszonyítani eredeti árhoz képest? Pl ha eredetileg 80, akkor 1-2 évesen látszólag szép állapotban mennyit ér? Garancia mennyit számít? Milyen dolgok számítanak fontosnak, ami miatt csökken az ár?

(#22923) FockeWulf


FockeWulf
tag

"Tenson" húr-márkát ismeri valaki? Tapasztalatok? 1600 ft volt a készlet...sajna más nem volt az üzletben...

[ Szerkesztve ]

(#22924) Moleman válasza csadi0011 (#22922) üzenetére


Moleman
addikt

Garanciát csak új gitárra kapsz a legtöbb esetben. Az árat leginkább az eladó határozza meg, aztán eldöntheted, hogy neked megér-e annyit. A kisebb esztétikai hibákra érdemes vadászni, pozitív értelemben, vettem már félkörömnyi helyen leütött vadiúj gitárt 2/3 áron, boltból. :) Megviselt, korosabb gitárokat félár alatt is kaphatsz, te tudod, hogy neked mennyire számít a külső. És persze vannak néha a hibátlan 90-120 ezres gitárok 40-ért, az ég tudja, miért, de áldassék az eladó neve. :D
Kezdőként semmiképp nem vennék olyat, aminek bármi gyíkja van, pl elektronikai hiba, "csak be kell kötni", zörgő bundok, jobb ha csak a játékra kell koncentrálnod. :)
Találd ki, hogy milyet szeretnél, és mennyit gondoltál kiadni érte, aztán szerintem meg tudjuk mondani, hogy reális-e az elképzelés, érdemes-e várni rá.

(#22923) FockeWulf
Ha jól szól, ne aggódj miatta, annyi pénzt megért. Én használtam már ebayes 1-2 dolláros húrkészleteteket is, sok selejt volt, de még aközött is találtam jót. :D

[ Szerkesztve ]

(#22925) FockeWulf


FockeWulf
tag

A neten rengeteg használt gitár lelhető,rá lehet futni jó ár\érték arányban... De! Sok eladó egy 2-3 éves használt (még ha lényegében nem is használta) gitárt annyiért árul mint ami a bolti ára...olyat is láttam már hogy egyik másik többet kért mint ami az altalános bolti ára volt....szóval nem árt tisztában lenni az árakkal netes vásárláskor...

(#22926) csadi0011 válasza Moleman (#22924) üzenetére


csadi0011
őstag

Azért így kérdeztem, hogy el tudjam dönteni, hogy az ár, amit az eladó mondd, az megéri/túl sokat kér. Nem nekem, hanem úgy általánosságban. Ha élőben nézelődöm, nem netes felületen, ahol nem tudok kitől segítséget kérni, ott jönne jól ez a tudás.
Garanciát úgy értettem, hogy mondjuk van 2 ugyan olyan gitár fél éves gitár, de az egyikre még van garancia, a másikra meg nincs, mert mondjuk nincsenek meg a pappírjai, de csak kitaláltam valamit. Mennyit ér a garancia?

(#22927) Moleman válasza csadi0011 (#22926) üzenetére


Moleman
addikt

Így ebben a formában nehéz megmondani. De ha elég gitárt fogtál már, azt ki tudod szúrni, hogy mi igazán jó, amit érdemes elhozni. Sokszor példálóztam már a superstratommal, soha nem hallott márka, 40 ezerért vettem, de érzésre és hangra is legalább 120 ezret saccolnék rá.
És persze folyamatosan kövesd a hirdetési oldalakat, hogy nagyságrendileg tisztában legyél az árakkal, fél-egy év alatt már sok mindennel lehet találkozni. Csak vigyázz, nehogy minden héten beleszeress valamibe, ahogy én teszem sajnos. :D

(#22928) Eastman válasza Zoli133 (#22917) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi, pm...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22929) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!

szeretnék megtanulni gitározni már régóta, de nincs időm/lehetőségem tanárhoz járni.
hogy tudnám otthon elkezdeni? van egy régi gitárom, nem elektromos.
esetleg vmi oktató szoftverrel? de gondolom ahhoz kéne elektromos gitár. az nem gond ha kell rá egy kis pénzmagot költeni, rászánom erre.
vagy a sima akusztikus gitárral is tudok tanulni vmi módon?
teljesen kezdő vagyok, megfogni se tudom hogy kell helyesen. :))

ja és leginkább rock, metal amit szeretek. nem tudom ez számít-e. :D metallica, hammerfall, rhapsody stb.

köszi!

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#22930) GoTReX


GoTReX
őstag

Na megyek megnézni lassan az első elektronikus gitárt élőben. Remélem este már a kezembe tudhatom.Bennem a boogie ,már előre hangolom magam. :DDD Egyenlőre egy 10w Harley Benton erősítőt kap. Állítólag gyakorolni bőven elég.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22931) Alexios válasza Djuree (#22929) üzenetére


Alexios
veterán

justinguitar.com, szerintem itt nagyon jól összeszedett anyag van, videóval, stb, akusztikus is bőven jó kezdeni

(#22932) FockeWulf válasza Djuree (#22929) üzenetére


FockeWulf
tag

Akusztikussal is kezdhetsz nyugodtan...sőt...szerintem praktikusabb egy kezdőnek az akusztikus gitár.
A neten van sok oktató anyag,nézelődj,keresgélj..vagy vannak oktató könyvek is,lehet válogatni. Gitáriskola,Gitározz,Guitar Music Instrument stb....

(#22933) Eastman válasza Djuree (#22929) üzenetére


Eastman
őstag

Az egésznek a logikáját próbáld elsajátítani, mindig azt keresd benne. A hangsorok összefüggéseit (az alapok után). Szerintem nem jó út pl. a dalok gitárfutamainak hangról-hangra történő bemagolása. A zene egyben matek is. Sőt, a mateknál több. Erősen kell bele a feeling is! :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22934) FockeWulf


FockeWulf
tag

Ti hogy szoktatok gyakorolni? Van valamiféle "tanmenet" vagy egyéb jól bevált tanulási koncepció?

[ Szerkesztve ]

(#22935) GoTReX


GoTReX
őstag

Na meglett egy Cort KX-5 White személyében. :) Kezdő vagyok még etéren,torzító nélkül nyílván nincs az a rock hangzás ,amit egy laikus vár először.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22936) brickm válasza FockeWulf (#22934) üzenetére


brickm
őstag

én be szoktam nyomni a jutyubot rábökni valami zenére random mód, aztán amiket dobál utána,m azokat játszom. mindegy hogy kelemen kabátban, vagy kisgrófót dob...a lényeg hogy el kell játszani.

(#22937) GoTReX


GoTReX
őstag

Srácok egy gyors kérdés: Lehet olyan hogy az utolsó bundnál ha lefogom a húrt,akkor beleér az utolsó előttibe? Ilyenkor mi van? Első el. gitárom,és itt sokkal kisebb a húrmagasság ,mint az akusztikuson. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22938) kemotox válasza GoTReX (#22937) üzenetére


kemotox
addikt

Semmi nincsen, nem azt a részét pengeted, tök mindegy, hogy a lefogott bund előtt hozzáér-e bármihez is.

(#22939) GoTReX válasza kemotox (#22938) üzenetére


GoTReX
őstag

Arra gondolok,hogy belerezeg.Az nem gond? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22940) GoTReX


GoTReX
őstag

Hehhh...csomó kérdés van bennem,csak sajna kicsit álmos a fórum.:P

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22941) Alexios válasza GoTReX (#22939) üzenetére


Alexios
veterán

Mivel a rezgő rész után fogod le a bundot mindegy, hiszen az már nem fog hallatszódni

(#22942) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ilyen gitárom van, csak a pink változat [link] :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22943) BluEyes válasza GoTReX (#22937) üzenetére


BluEyes
őstag

Előbb kéne tisztázni, hogy az utolsó bund nálad melyiket jelenti.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22944) brickm válasza BluEyes (#22943) üzenetére


brickm
őstag

Sztem az elsőt...

(#22945) GoTReX válasza BluEyes (#22943) üzenetére


GoTReX
őstag

Mindegy,majd egy kipihentebb állapotomba felteszem újra a kérdést.:) Amúgy én írtam rosszul,és az első bund lefogás ért bele a másodikba....

Felteszek helyette egy másik buta kérdést: A torzítók mennyi idővel az elektromos gitárok megjelenése után jelentek meg? Pl.: ezt a hangzást sok YT videóban ahogy látom torzításokkal érik el,anno ez a gitár saját különleges hangzásvilága volt?

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22946) Eastman válasza GoTReX (#22945) üzenetére


Eastman
őstag

A fejhez legközelebbi, vagy a testhez?

Egyébként a zörgő bund az tipikus szobametál jelenség. Színpadon általában hangosabbak az erősítők a villanygitár zörgésénél. A kiskombók piaci megjelenésével jött az igény a "nemzörgős" hangszerekre. Picit magasabb action a megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22947) BluEyes válasza GoTReX (#22945) üzenetére


BluEyes
őstag

A torzítást nem a gitár, hanem az erősítő csinálja. Eredendően ez egy hibás működés, amit az erősítő túlvezérlése okoz. Ugye ha a hifi erősítő torzít, az roppant kellemetlen, bántó dolog, hibás működés, ezt nem kell magyarázni.
Anno a kis csöves erősítőkből ki akarták facsarni a wattokat, túltekerték őket, persze betorzultak. Így született meg a torzított gitársound. A legfaszább torzításokat a mai napig így csinálják, csövi előfok túlhajtva, plusz a végfok is még torzít rajta egyet, oszt kész is a kafa vintídzs rokkszand.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22948) GoTReX válasza Eastman (#22946) üzenetére


GoTReX
őstag

A fejhez legközelebbi első bundnál fogtam le és a fejtől második bundba is beleért a húr. Azt hallottam,de gondolom az nem továbbítódik az erősítőbe persze,csak kihallottam. Nem nagy dolog ,egyszerűen lehet ne elég erősen fogok még le :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22949) GoTReX válasza BluEyes (#22947) üzenetére


GoTReX
őstag

Rohadt nagy boszorkánykonyha ez a nyers fától.az utolsó elektronikáig....Nagyon nullát látok még át ebből. Elérhetem ezt a hangzást akkor én is? Amúgy ilyen kisebb állítási lehetőségek azért vannak,bár még nem nagyon próbálgattam őket:

XBOX ID: GoTReX #4839

(#22950) BluEyes válasza GoTReX (#22949) üzenetére


BluEyes
őstag

Ebben nincsenek csövek, ez félvezetős (tranzisztoros) kiskombó, de a torzítást itt is meg lehet oldani, csak itt egy külön "torzító" áramkör gondoskodik a hangzásról a természetes túlvezérlés helyett. A nyomógombbal tudod ki-be kapcsolni a torzítót, a Gain meg a torzítás mértékét szabályozza. Kezdésnek jó lesz ez.

Ja, a hangszínekkel óvatosan, a közepet ne tekerd nullára, a magasat meg ne tekerd maxra. Máskülönben ízlés szerint... ;)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.