Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) nesa válasza Moleman (#21748) üzenetére


nesa
veterán

Majd valamelyik nap lehet nekifekszek.

(#21752) nap válasza oAcido (#21746) üzenetére


nap
addikt

Szerintem ne hagyd ki a hangolót. Lehet fülre is hangolni, meg telefonra, meg internetre, meg pontosra.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21753) bigrob válasza nap (#21752) üzenetére


bigrob
őstag

...meg stúdióba.. Otthonra tökéletesen elég a telefon, ha úgy érzi úgyis vesz majd.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21754) Bobrooney válasza Real Ghoost (#21743) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Prontóval bútort sem ápolnék, nemhogy gitárt.
Hangyányit nedves törlőkendő is megteszi, extrém koszosodást úgy sem kap a hangszer ha vigyáztok rá.

(#21755) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Kérdésem lenne:
Hangszerészhez vittem a gitárom húrcserére és beállításra.
Most tapasztaltam, hogy máshogy szól a dolog mint kéne... Például ja megpengetem a vékony E húrt a 10es bundnál, majd gyorsan átcsúsztatom az ujjam a 8-as bundra, akkor az alatta lévő húr is berezonál, ezzel nem kívánatos hangot keltve. (pedig nem érek hozzá)
Nem értem mitől lehet ez :F
Olyan lehet, hogy túl újak a húrok és emiatt?

(#21756) kemotox


kemotox
addikt

Még egy óriási legendával kevesebb, nem hiszem el :O

Most már tényleg ideje megtanulni a Rebel rebel-t. RIP David Bowie.

[ Szerkesztve ]

(#21757) Plazmacucci válasza kemotox (#21756) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21758) Ragnar_ válasza kemotox (#21756) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ez van. Sajna mindenkire sor kerül előbbutóbb. R.I.P.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21759) alvarezlopez válasza MATEO6600 (#21755) üzenetére


alvarezlopez
tag

Próbáld meg, ahhoz a húrhoz tartozó nyerget egy kicsit feszegetni, lehet hogy a régi húr dzsuvája miatt nem rezonált eddig. Nekem is ez szokott lenni, az új húrnál.

[ Szerkesztve ]

(#21760) oAcido


oAcido
aktív tag

Ismét sziasztok!

Befutott a gitár, hát ez szebb mint a képeken :D. Nehogy rendeljek egyet magamnak is :)

Már újra is húroztam, kb. 2 perc volt. Húrozás után ismerős ránézett (4-5 éve gitározik), azt mondta nem igazán kell állítgatni a nyakat. Azért még egy hangszerészhez is beviszem.
Hangolót kaptam kölcsön bátyámtól, úgyhogy ez is megvan. Nemsokára megnézem telefonos alkalmazással, aztán kiderül hogy nekem is kell e venni hangolót.

Holnap este asszonypajti megkapja, remélem nagyon örülni fog neki (és akkor talán én is kapok valamit... :)) ).

Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#21761) BluEyes válasza oAcido (#21760) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor bőven időben megjött. Naccerű! Örülök, hogy tetszik.
Tehát egy valamennyire kompetens cimbora megszakértette, és rendben lévőnek találta. Akkor lehet ám, hogy ki lehet hagyni a hangszerészt. Ha valami gond adódik, pl. messze vannak a húrok és nehéz játszani, csörögnek vagy befulladnak hangok, akkor meg itten kérdezz előbb, itt van pár komoly szaki, plusz a YT-n hegyekben a videok, megoldjuk okosba a dolgot. ;)
Holnap pihenjél, könnyű ebéd, laza séta, ilyesmi. Ez egy nagyon korrekt ajándék lesz, ilyenért komoly mennyiségű 18+ köszönömre lehet számítani. Mázlista!
:C :C :C

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21762) kemotox válasza BluEyes (#21761) üzenetére


kemotox
addikt

Relatív a mázli fogalma, ennyi pénzért egy szakmabeli hölgynél jócskán több 18+-os köszönömöt lehet venni ;] ;]

(#21763) BluEyes válasza kemotox (#21762) üzenetére


BluEyes
őstag

Ejnye mán! :(((

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21764) AKs válasza BluEyes (#21761) üzenetére


AKs
tag

"ilyenért komoly mennyiségű 18+ köszönömre lehet számítani." 19-szer megköszönni valamit nagyon rendes dolog! :DD

"There must be some kind of way out of here..."

(#21765) Eastman


Eastman
őstag

THX Tejesember! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21766) kemotox válasza Eastman (#21765) üzenetére


kemotox
addikt

Ez jóóó ezt lopom :C

(#21767) Eastman válasza AKs (#21764) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy ilyen nap. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21768) csadi0011


csadi0011
őstag

Vót mán linkelve? IGUDESMAN & JOO - Do you believe in gravity?

Nem gitár, de érdemes belehallgatni :U

(#21769) Plazmacucci válasza csadi0011 (#21768) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Beteg de azért nem bírtam végighallgatni :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21770) UnConnecteD


UnConnecteD
senior tag

semmi, megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#21771) Ragnar_ válasza Eastman (#21767) üzenetére


Ragnar_
addikt

:C

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21772) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na megrendeltem a hangszerboltba egy Cort Z42-est, kipróbálom ha minden oké, akkor már jön is haza velem.
Egy ilyen fix hidas gitárral nem hiszem hogy mellé lőnék sztem, de javítsatok ki ha tévednék.

(#21773) UnConnecteD válasza Humbucker (#21772) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

teljesen rendben van az a cucc

(#21774) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly év elején elhatároztam, hogy megtanulok gitározni. Régebben is érdekelt már a hangszer, de nagy lökést adott, hogy olyan kolléga került mellém, aki 28 éve zúzza a villanybendzsót.
Kaptam kölcsön egy hónapra Ovation elektro-akusztikus gitárt, hátha csak múló hóbort. Nem így lett, napi 4-8 óra gyakorlás, így egy hónap múlva vettem saját gitárt: Ibanez GRG121DX SLS. Mondták, hogy ne tremolózzak alacsonyabb kategóriás Ibanezekkel, megfogadtam.
Közben kaptam egy kedves ismerősömtől egy kis Fender Frontman 10G-t, hogy gyakorolni jó lesz. Sajnos panelban lakom, így nem nagyon tudom kihasználni. Számítógépen Guitar Rig-et használok, alaplapi hangkártyára van dugva 6,35 -> 3,5 jack átalakítóval a gitár. Ez nagyon bevált nekem gyakorlásnál, de sajnos ha backingelni akarok, akkor a Rig mellett semmi más nem ad ki hangot a "hangkártya" gagyisága miatt. Tudnátok javasolni valami normális hangkártyát ilyen célra, vagy hagyjam a fenébe és inkább vegyek egy csöves Marshall-t, a szomszédok meg majd megoldják? :)

osu-no seishin

(#21775) Eastman válasza Töki bácsi (#21774) üzenetére


Eastman
őstag

Inkább vegyél csöves Marshall-t, a szomszédok meg majd megoldják... ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21776) BluEyes válasza Töki bácsi (#21774) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha asztali gép, akkor vegyél mégegy 1000 forintos hangkártyát, az legyen a windows alapértelmezett, rendszerhangok, YT, skype stb, a mostani maradhat kizárólag a gitáros dolgokra (persze fordítva is lehetne, de ez így működik, maradjon így). És akkor gitárkártya Line OUT --> másik kártya Line IN, egy kisjack-kisjack dróttal, és már szólunk is.
Arra figyelj, hogy a két hangcsipp ne legyen egyforma, hogy a drivereik totál különbözzenek. Szóval ne két CMedia csippes kártya legyen, hanem mondjuk egy CMedia, meg akkor egy SoundBlaster. Étöd? ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21777) Moleman válasza BluEyes (#21776) üzenetére


Moleman
addikt

Egy jobb Soundblasternek (Audigy) már lesz natív ASIO drivere, azzal már hallani lehet mindent párhuzamosan is. :) Valóban pár ezer forint használtan.

Ha laptopról van szó, akkor nyilván csak külső hangkártya játszik, abból szinte bármi megfelel a célnak.

(#21778) Töki bácsi válasza BluEyes (#21776) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Köszi, világos! Mondhatni étöm :) Natív 6,3 bemenetes hangkártya akkor felesleges?
Asztali gép, nem laptop.

(#21775) Eastman: Idővel úgyis az lesz :)

osu-no seishin

(#21779) BluEyes válasza Töki bácsi (#21778) üzenetére


BluEyes
őstag

Natív 6,3 bemenetes hangkártya akkor felesleges?

Azt te tudod, azt írtad hogy az alaplapival jó a Rig. Akkor fölösleges. Mindenesetre így, egy filléres használt kártyával megtoldva a legolcsóbb.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21780) brickm válasza Töki bácsi (#21774) üzenetére


brickm
őstag

ne a szomszédokra alapozd a hangtechnikád. nyilván ne 200wattos rectifiert vegyél, de egy 10wattos kiskombót nehogy ne használhass. én pl simán beüzemelem itthon az 50wattos 6l6-ost is, azt akinek nem tetszik azt lekúrom az erkélyről.
én is kénytelen vagyok hallgatni szerda\péntek\szombat este a "bulizó" részegen őrjöngő, dübörgő ordibáló disznó társaságot....akkor nehogy már én meg ne zenélhessek.

(#21781) Töki bácsi válasza BluEyes (#21779) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Jól van, köszi akkor az ötletet! :R

(#21780) brickm: akkor elkezdem tesztelni a tűréshatárokat :D

osu-no seishin

(#21782) brickm válasza Töki bácsi (#21781) üzenetére


brickm
őstag

Különben meg ez pont olyan, hogy ha hívsz egy klímaszerelőt, akivel felszereltetsz 2 split klímát, az fog neked fúrni minimum 2db 50x50-es lyukat a falba, Jó esetben tégla falba így kb 3\4 órán át fog zengeni tőle MINDEN a környező lépcsőházakban is,..,..rosszabb esetben ha vasbeton a falad simán lehet lyukanként 1 óra a fúrás.
Akinek nem tetszik a gitározás az hallgasson lyukfúrást. és akkor nem is beszéltem még mondjuk egy lakásfelújításról.
Aki beszól azért mert egy kis 10wattos kombóval gitározol az elmehet a qrva tudja hovájába. Szerintem.

(#21783) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Egy Epiphone Les Paul Special II és Marshall MG 10 -zel próbált megtanulni húgom gitározni, de feladta, nem volt rá ideje.
Engem is érdekel a téma ezért gondoltam belevágok.
A kérdés sokadjára is: Szerintetek ez a gitár és erőlködő jó lehet kezdéshez?

A neten olvastam egy ajánlást erre a gitárra és húrra:
Cort AF510 OP , Ernie Ball Earthwood 10-50

Ez árban kb annyi mint a gitár használtan talán egálban is lennék, ha eladnám a jelenlegi Les Paul-t.
Az erősítőtől semmiképp nem válnék meg, még dizájn elemként is remek.

Köszi a válaszaitokat!

Per aspera ad astra.

(#21784) bigrob válasza Oryctolagus (#21783) üzenetére


bigrob
őstag

Attól függ miket szeretnél játszani. Én már akusztikuson Rammstein-t próbálgattam, úgyhogy egyértelmű volt :P

Kezdésnek jó az.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21785) Ragnar_ válasza Oryctolagus (#21783) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szerintem is, kezdésnek bármi jó, akusztikus is, aztán ha komoly lesz lehet továbblépni.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#21786) BluEyes válasza Oryctolagus (#21783) üzenetére


BluEyes
őstag

Az Epi+Marshall kezdésnek tökéletes, pláne mivel már megvan :) Egy hangoló alkalmatosság kell még, mert hamis gitáron TILOS játszani. Ez lehet egy mobil applikáció is a telefonban.

A másik kérdést úgy értsem, hogy eladnád az Epit? Az fel se merül, hogy az elektromos mellé vegyél később egy akusztikust? Azt gondolom, hogy mindkét féle gitárnak megvan a maga szerepe és szépsége, és az a jó, ha a gitárosembörnek mindkettőből van otthon egy példány legalább. Gondold át! ;)

Ernie Ball húrt én nem veszek, mert szerintem egy hulladék mind, de ez nem friss élmény, hanem régi megtapasztalás alapján alakult így nálam, lehet mostanra javult a helyzet. Mindegy, nálam eljátszották a becsületet, van épp elég húrgyártó a piacon rajtuk kívül.
A méret (10-es) kezdésnek jó.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21787) csadi0011


csadi0011
őstag

Phil Emmanuel Band "Live" 2012 - Chariots Of Fire

Remélem senkit nem zavar, ha így néha berakok egy videót. Én is szívesen lesnék tőletek videókat, amik épp megtetszenek nektek, vagy szívesen néztek.

(#21788) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Akkor marad (: , egyébként is kínlódásnak éreztem a postázást...
Ha nem jön be megveszem azt amit linkeltem, vagy egy másikat ha árban/értékben jobbat találok.

Hogy miket szeretnék játszani?

Azt tudom, hogy mi az ami tetszik.
Tetszenek Hendrix szólói például azok amelyek a Hear My Train A Comin' -ban vannak.
Tetszik a cigar box gitárok hangzása amit ha jól emlékszem dirt hangzásnak is szoknak nevezni.
Ez a shredding is faja.
Ez a klasszikusnak mondható? játék is érdekel.

Semmiféle tudásom nincs a fentebbi videókhoz azonkívül hogy szeretem hallgatni, nem mindennap.
Szóval csak kíméletesen az ízlésem kritzálásával. :R

Per aspera ad astra.

(#21789) nap válasza brickm (#21782) üzenetére


nap
addikt

Aki egy óráig fúr egy lukat, azt agyon kell ütni.
Tisztességes szaki tisztességes szerszámmal megvan max 5 perc alatt, és akkor már látott vasat, kavicsot.

És én nem bíztatnék senkit hangoskodásra egy társasházban. Mert ha egy elkezdi, akkor a többinek is lehet, és egy idő után teljesen élhetetlen lesz a hely. Azonkívűl, úgysem fog úgy szólni, ahogy kellene.
Amúgy fejből tudom az összes kezdő zongoradarabot, mert 3 szomszédban is volt zongora. :D

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#21790) brickm válasza nap (#21789) üzenetére


brickm
őstag

Ne haragudj, de szerintem te nem fúrtál még vastebonba 50-es lyukat....meg szerintem koronás fúróval se fúrtál még.
De ha kifúrod percek alatt megcsókolom a makkantyúdat. szerszám ide,vagy oda...

Azon túl a szerszámom egy 11321EVS SDS-max, illetve egy makita, amiről már lekopott a szériál, így azt nem tudom megmondani pontosan melyik típus, de legalább akkora, mint az előbb említett...

(#21791) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez milyen telecaster ?
Azt látom hogy Fender, de nem a szokásos telecaster.
Amúgy jól tolja a gyerek, jól szól a kis fa :)

[ Szerkesztve ]

(#21792) bigrob válasza Humbucker (#21791) üzenetére


bigrob
őstag

Ehhez a Squierhez hasonlít, de a fejformája más. Nem találtam meg a weboldalukon, bár lehet csak vak vagyok :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21793) Moleman válasza Humbucker (#21791) üzenetére


Moleman
addikt

A headstock formája és a koptató színe nem stimmel, de ennek lehet közeli rokona.

(#21794) impalaman válasza Humbucker (#21791) üzenetére


impalaman
aktív tag

(#21795) Moleman válasza impalaman (#21794) üzenetére


Moleman
addikt

És igen.
Nem vettem észre azt a bazinagy lyukat. :D

(#21796) impalaman válasza Moleman (#21795) üzenetére


impalaman
aktív tag

Elsőre én se, már akartam írni, hogy ez biztos egy kicsit átalakított Classic Series '72 Tele Deluxe, de aztán hirtelen észrevettem a lyukat. :D

[ Szerkesztve ]

(#21797) Humbucker válasza impalaman (#21796) üzenetére


Humbucker
senior tag

Elég szép kis gitár, na meg a gyerek se hibázik :)

(#21798) kemotox


kemotox
addikt

Claypool + Lennon fia
Nekem nagyon bejön. Mintha a Beatlest meg a korai Floydot egy kis Primusszal jól összeturmixolták volna. Dögös röfögős fuzzos cuccok, badass riffek, drogos pszichedelikus feeling. :P

(#21799) Zoli133


Zoli133
őstag

Gondolkozom, hogy a filléres strato kópiámból ki lehet e hozni valami értelmeset. Arra minképpen jó lehet a cucc, hogy az alapvető szerelési dolgokat elsajátítsam rajta, hisz nem féltem úgy mint az ibanezt. Ezért is gondolkodom némi fejlesztésen a gyári pickupok nyilván hulladékok a nyaki zörög is, cserén gondolkodom, de oylan ársávban amit szerintem megérne az a cucc, sok értelmeset nem találtam, esetleg ezt a szettet: [link]
Szerintetek megérhet ennyit? Gyári cuccokhoz képest szeirntem csak előrelépés lehet,

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21800) BluEyes válasza Zoli133 (#21799) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát nézd, ez egy "teljesen új, sosem használt" szett, viszont már így tapintásra is kiderült róla, hogy "minőségi megoldás", és a legfontosabb, hogy "Fényévekkel lesz jobb a hangszer!!!". Itt főleg a 3 felkiáltójelre hívnám fel a figyelmet. (mondjuk az Artec humbuckerek nem rosszak, de erről a single szettről semmit se tudok, zsákbamacska.)
Nos, miután ezt megbeszéltük, nézz rá például erre az oldalra: http://ironstone-guitar-pickups.co.uk/, YouTube videokat nézegessed, ne találomra vásárolj be.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.