Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) rrbmirgamid válasza Psychonaut (#7000) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Hát pont ez az a különbség, amit már többször leírtam. Kinek mi. Mindenkinek más az ízlése.

Mert lehet akármennyire kifinomult, "érettebb" az UYI, nálam akkor is az AFD mögé szorul. A UYI sokkal lágyabb, populárisabb, pop-osabb lett.

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy nem tetszik. Félreértés ne essék. ("Klasszikus") GNR őrült vagyok 2x éve (és nem tudom megunni). Nálam a legjobb banda, és az is marad.

Tehát imádom az UYI-t, a TSI-t is, de a legjobb zeneileg nálam az AFD.

Nem attól lesz valami jó, hogy már szinte mérnöki precizitással készül: lásd UYI.
A másik általad említett mérce a "sláger" meg megint nem jó példa. Teszem azt, sokan a GNR-t csak a rádióból ill az MTV-ből ismerik, ahol néhány (menedzserek által? zenekar által?) kiválasztott, majd korábban felfuttatott szám megy. Ok, nem vonom kétségbe választásokat, de eléggé nyilvánvaló, hogy inkább a lágyabb, a közízlésnek "jobban megfelelő" számok kerültek inkább a sláger kategóriába: November Rain, Don't Cry, Estranged, Yesterdays, Knockin' on Heaven's Door... ezek azért kellően lágyak ahhoz, hogy "több emberhez eljussanak" ízlésben, mint az AFD "vadabb" dalai. Az UYI album dalai annyira eltávolodtak az AFD stílusától, hogy a nagyközönség már eléggé rosszul fogadta a TSI albumot. Várták a UYI 3-at. Nem az lett.

+ nálam nem az dönt abban, hogy mi tetszik és mi nem, hogy aztán hányan szeretik, és hányan nem. Nem attól lesz valami jó/zseniális, hogy rengeteg ember "imádja". Ha így lenne, akkor ez azt jelentené, hogy a zene csúcsát a "tucc-tucc" jelenti; ami ugye nagyon messze áll a valóságtól :-) Illetve ennek analógiájára, a komolyzene pedig a zene alja, ami meg megint csak egy orbitális BAROMSÁG! :-D

Egy szónak is száz a vége, nem akarok én itt több oldalnyit spamelni, mindenkinek képesnek kell lennie arra, hogy eldöntse, hogy mit szeret és mit nem. (Persze az emberek többségét inkább vezetik :DDD) Nem szerethet mindenki mindent, így mindig lesznek véleménykülönbségek. Az az én jogom, hogy rossznak tartsam azt, amit jelenleg a New GNR művel. Ettől még nem dől össze a világ. Más meg szereti. Ennyi. Értelmetlen tovább folytatni ezt... :-)

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7002) izomhod


izomhod
senior tag

"A 48 éves ex-Guns N' Roses (1985-1991) dalszerző-gitáros-énekes Jeffery Dean Isbell, vagy ahogy az egész világ 1985-ben megismerte: Izzy Stradlin mindig az egyszerű dalok híve volt, nincs ez másként most sem... Ráadásnak beugrott neki segíteni Duff Mckagan is, aki szintén nem a bonyolult dalok híve..."

és milyen jó lett ez is!
tényleg nem bonyolítja túl a dalokat, de nekem éppen ezért tetszenek

aki nem követte a srác útját, itt egy kis lista az albumairól:

Izzy Stradlin & the Ju Ju Hounds - 1992
Izzy Stradlin & the Ju Ju Hounds Live - 1993
117 - 1998
Ride On - 1999
River - 2001
On Down the Road - 2002
Like a Dog - 2003
Miami - 2007
Fire, the acoustic album - 2007
Concrete - 2008
Smoke - 2009
Wave of Heat - 2010

[bővebben itt]

[ Szerkesztve ]

(#7003) izomhod


izomhod
senior tag

paradise city 2006

ma, mit szóltok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#7004) Gyick


Gyick
őstag

Üdv

Gitár-vásárlás előtt állok.Vmi Les Paul formájút szeretnék.Két típus közt vacilálok egy
Vintage V100cs és egy Bigson Blp-cs közt.Mindkettőben wilkinson pickup van.
A Bigsonról van vkinek tapasztalata sajnos nem sok videót/ képet/infót találtam róla neten.

(#7005) cucka válasza izomhod (#7003) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem ez szar. :D
Amit viszont mindenkinek ajánlok, az a Slash "Made in Stoke" c. dvd-je, az hibátlan lett.

(#7006) Psychonaut válasza izomhod (#7003) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kritikan aluli. Szerencsere a mostani G N' R nagysagrendekkel jobban szol. Katt (sajnos nem pro-shot, de azert erezheto a kulonbseg)

cucka: bizony, az tenyleg nem semmi, hozza rendesen a hangulatot. Izelito

(#7007) Womb válasza Gyick (#7004) üzenetére


Womb
senior tag

A Bigson (tudomásom szerint) Nagyfi Laci (Omen) saját márkája, amit keleten gyártat (olyan mint Medgyesi Craftsman-je).
A Vintage100 jó választás lehet, ismert márka itthon, esetleges eladása sem jelent problémát.
A Bigson szerintem semmivel sem rosszabb, mint a Vintage, ki kell próbálni őket.
Még az is lehet, hogy ugyanott készül a két márka.

(#7008) izomhod válasza cucka (#7005) üzenetére


izomhod
senior tag

jó album, itthon, kocsiban, mindenhol az szól:)

(#7009) rrbmirgamid válasza izomhod (#7003) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Nem értek egyet a többiekkel. :-) Annyira azért nem életveszélyes ez. Egész érdekes feldolgozása ez a Paradise City-nek :-)

Mondom sokadszor is: ha nem úgy hívnák őket, hogy GNR, akkor nem is tudnék haragudni rájuk. :DDD

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7010) rrbmirgamid válasza cucka (#7005) üzenetére


rrbmirgamid
tag

Ez viszont nagyon ász!!! Ha van(nak) még ilyen tippjeitek, ne habozzatok, osszátok meg velem/velünk. :-)

Egyelőre a youtube-on nézegetem, de nagyon "bejövős" :DDD

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7011) fokukac


fokukac
nagyúr

na, ha már fent van a topic, egy kis zseniális éji chili-muzsika...

1:06:29-től borzongok...
pedig ott voltam élőben 4 éve

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7012) Psychonaut válasza rrbmirgamid (#7010) üzenetére


Psychonaut
addikt

AC/DC Live at River Plate
Whole Lotta Rosie

(#7013) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Szép estét mindenkinek!

Mégsem adtam el a gitárom, megjött a kedvem hozzá megint, volt egy kis lappangási idő úgy látszik... :D

Olyan problémám lenne, hogy a húrok pár 2-3 hangos nyújtás után elhangolódnak. Ez ellen lehet vmit tenni?
Most újból behangoltam, de előtte jól megtépkedtem a húrokat, és most jobban bírja.

Még mindig kéne segítség a tenyeres tompítással: Vmi tippeket, trükköket tudnátok adni, hogy hogyan tudnák gyorsan muteolni, csak lefelé pengetéssel?

Ezt tanultam meg ma pár óra alatt:
http://www.youtube.com/watch?v=ZEbemsHuB-4

Jóféle zene, még nem az a (számomra) értelmetlen, hörgős zene, de viszont jó kis zúzós. :)

(#7014) matyi94 válasza Bencsizy (#7013) üzenetére


matyi94
senior tag

Húrláb jól van beállítva?

Legyen szép napod!

(#7015) Bencsizy válasza matyi94 (#7014) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Na erről nem tudok mit mondani.
Milyen lenne az ideális?

(#7016) Womb válasza Bencsizy (#7013) üzenetére


Womb
senior tag

Tompításra: sok gyakorlás.
Kurva sok gyakorlás.
Az lazít el, az tesz magabiztossá, attól leszel gyorsabb, pontosabb.
Nincsenek trükkök.

Hangolódás: Ne tekerj fel sokat a kulcsokra. Ha mégis úgy szereted, szorosan egymás alatt legyen a húr, jól megtépve. Új húroknál mindig lesz eresztés.
Kulcsokat ellenőrizd, hogy ne engedjenek. Húzd meg a csavarokat a kulcsok fejénél (azé' ne tépd meg) az anyákat a fejen. Főleg, ha a kulcsok nincsenek csavarral is rögzítve.

(#7017) Bencsizy válasza Bencsizy (#7015) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Annyi, hogy könnyen lefoghatóak a húrok, van, amelyik be is rezeg néha, gondolom alacsony akkor, nem?

(#7018) Bencsizy válasza Womb (#7016) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszi a válaszokat, holnap átnézem akkor, megnézem mit tehetek, és még majd írok.

Hát a tompítás az keményfának számít nálam, mindig kevésbé mozdítom meg a kezem, mint kellene, mert túl gyorsan akarom csinálni, és ezért néha megáll egy helyben...

(#7019) Womb válasza Bencsizy (#7018) üzenetére


Womb
senior tag

Igen, gondolom kicsit görcsölsz vele, erőből akarod megoldani.
Tényleg törekedni kell a laza pengetésre. A csukló és az alkar nem csak le-fel mozog. Próbáld kicsit oda-vissza "forgatni" az alkarod (mint ha zárat nyitnál egy ajtón), és a csuklódat, utána lazán mozgasd le-fel.
Nem biztos, hogy érthetően magyarázatom... :D

(#7020) fokukac válasza Womb (#7019) üzenetére


fokukac
nagyúr

17 éve gitározom, de én se értem :D :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7021) Womb válasza fokukac (#7020) üzenetére


Womb
senior tag

éreztem, hogy nem kellett volna belemennem. :D

(#7022) Womb válasza Womb (#7021) üzenetére


Womb
senior tag

Anno az Annihilator- Alison hell volt a referencia. azt meg kellett ugorni.

(#7023) matyi94 válasza Bencsizy (#7015) üzenetére


matyi94
senior tag

Hát ezt így elég nehéz elmagyarázni, precízen pedig csak hangszerész tudja beállítani. Kérdezz körbe ismerőseid körében, hátha valakinek van egy hangszerész ismerőse, aki olcsón és megbízhatóan dolgozik. Főleg az ilyen idősebb fószereket keresd, azok általában jobban dolgoznak és kevésbé pénzéhesek(manapság kevés az ilyen)

Legyen szép napod!

(#7024) Eastman válasza Bencsizy (#7013) üzenetére


Eastman
őstag

Helló!

A szemöldökön akadnak fel nyújtás után a húrok.

Véletlenül nem vastagabb húrkészletet tettél fel mint a gyárilag szerelt? Grafit szemöldök vagy a grafitceruzázás a megoldás. ;)

Magyarul leengeded a húrt (egyszerre csak egyet), kisegíted a horonyból, és egy tű hegyesre (vagy lapítottra) satírozott puha grafitceruzával felhordod a szenet a nyereg vájatába. Aztán visszateszed és hangolod a húrt. Mehet mindegyikre egyenként. Csont vagy csontszínű műanyag szemöldöknél persze kicsit "koszosnak" látszik majd, de a nagyok is így csinálják, nyugi. Ha ügyes vagy, csak a húr alá kerül grafit és nem lesz feltűnő. Fekete színűnél egyértelmű, hogy nem probléma, mehet rá vastagon. FONTOS, hogy a felesleget csak puha pamut ronggyal töröld le, semmi vegyszert ne használj! De különösebben nem kell vele foglalkozni, mivel porlad, "elviszi a szél", ha sok került rá. Engem spec. nem zavar a kicsit "koszos, vintage" hatás.
...vagy csere GraphTech szemöldökre, de az nem olcsó. Kb. 5-8 ezer a munkadíjjal.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7025) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Meghúztam most a hangolókulcsokat, és most faszán bírja :)

Gondolkodtam már rajta, hogy elviszem vmi hangszerészhez, hogy úgymond "még jobb gitár legyen", jobb beállításokkal többet ki lehet hozni belőle.

Amúgy nem új húrokat raktam rá, azt valszeg a következő hónapban fogok, mert már eléggé le van kopva az a kis szürke "hám".
Ti milyet ajánlotok új húrnak?
Ezen az Epiphone les paul 100-on egész jók vannak, tetszik a tapintása is, vmi ilyesmi kellene. Húr vastagság, keménység befolyásolja a hangot? Keményebb, puhább húroknak mik az előnyeik?

(#7026) Psychonaut válasza Bencsizy (#7025) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ernie Ball vagy Elixir, en utobbit hasznalom, szerintem nagyon jol szol.

(#7027) Bencsizy válasza Eastman (#7024) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Engem igazából nem érdekel, hogy koszos, retkes kicsit a gitár... :D

Jövő hónapban új húrokat rakok fel, akkor már ezt a technikát fogom majd használni.
Köszi a tippeket! :)

(#7028) Womb válasza Bencsizy (#7025) üzenetére


Womb
senior tag

Én is Elixirt használok. Drága, de sokáig (többszörösen) tiszta és fényes marad a hang, a bevonat nélküli húrokhoz képest.
A-ra hangolva 9-es készlet a standard, de idővel érdemes kipróbálni egy 10-es készletet. Vastagabb, teltebb lesz a hang.

(#7029) Bencsizy válasza Womb (#7028) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Minél vastagabb, annál jobban le lehet hangolni?
Drop C-re érdemes hangolni amúgy? Csomó szám van, ami a "-kettedik" bundnál lévő D hangot használja. Ez esetben 11-es készlet kéne?

Elixir akkor hosszabb ideig is bírja majd, mint egy ernie ball? Mennyi az átlag húrélettartam ezeknél? Úgy, hogy még midig jól szólnak a húrok, nem mikor már döglött hangja van. :D

(#7030) Womb válasza Bencsizy (#7029) üzenetére


Womb
senior tag

Tulajdonképpen igen.
Hogy mire érdemes hangolni, az leginkább Tőled függ. Manapság a normál A hangolás a fehér holló, viszont gyakorolni, én ezen szoktam.
Mármint inkább bohóckodni, már nem igen gyakorlok.

Lehangolásnál, akár mehet a 11-es készlet, de ne szaladj ennyire előre.
Próbálgasd, hogy Neked mi a megfelelő. Nagyon nem is érdemes lehangolni az Epidet, a rövid menzúra miatt.

Igen, az Elixir tovább bírja, mint az EB. Az, hogy mikor fárad el, az is gitáros függő dolog.
Egy koncert, egy stúdiómunka alatt leharcolhat az ember egy átlagos készletet, az Elixír ennél jóval tovább bírja. Otthoni gyakorlásra hónapokig elég lehet de van, akinél egy évig is kitart. Én nem tartok igényt a tökéletes hangra, de azért 5-6 hónap után már bosszantóan hamis tud lenni.

(#7031) Eastman válasza Bencsizy (#7029) üzenetére


Eastman
őstag

Jobb felső sarok: [link] és [link] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7032) Mathiask


Mathiask
senior tag

Hogy érdemes beállítani a pickup(pl emg 85) magasságot? Minél közelebb van a húrokhoz, annál jobb?

(#7033) X2N válasza Mathiask (#7032) üzenetére


X2N
senior tag

Én 5mm távot szoktam beállítani, ha közelebb van a húrhoz nagyobb jelet ad le, de ha túl közel van az se jó.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7034) Womb válasza Mathiask (#7032) üzenetére


Womb
senior tag

Passzívnál meghal a sustain, ha túl közel rakod a húrokhoz, ez biztos. Aktívnál állítólag nem gond, sőt....próba cseresznye. :)

(#7035) BemAnyó válasza Mathiask (#7032) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Használd a füled és egy csavarhúzót ;) Amire érdemes odafigyelni az hogy ha túl közel rakod akkor mélyeket vesztesz, mivel azok hosszabb hullámok, és kell nekik a "hely" , ha meg túl le rakod akkor meg a magasak lesznek tompábbak mivel azok meg hamar "elhalnak" ,szóval a kettő között van az igazság és amivel ezt könnyen tudod tesztelni az a két "E" húr. Gugli ban még találhatsz tippeket, de a lényeg hogy neked tetszen a végeredmény, szóval hegyezd a vájtfüleidet ;)

(#7036) izomhod


izomhod
senior tag

ez tuti ajándék minden gnr fannak:
reckless road

tele képekkel, sztorikkal, mindennel!

boldog, húrokban gazdag karácsonyt mindenkinek! :D

(#7037) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Gondolkodok azon, hogy hamarosan megint lesz gitárom és a segítségeteket szeretném kérni. Egy ilyenem volt:

harley_benton_hbl400bk (weben vettem)

Egy probléma volt vele, hogy az egyik érintő túl magasan/ alacsonyan volt a tövénél így kiesett pár hang a játszhatók közül. Engem ez idegesített és lényegében ezért adtam el.

A következő alanynál szeretném ezt a problémát elkerülni.

A kérdésem tehát: milyen gitárt ajánlanátok egy kezdőnek és hol?
Szeretnék egy nem méregdrága gitárt, nem szükséges a jó márka, de nem szeretnék ilyen hibákat se tapasztalni, mint az előzőnél. Továbbá szeretnék valami erősítőt is, hogy pc nélkül is tudjak játszani rajta, illetve a szokásos rockos torzítót, amivel ha belecsapok a hurokba is viszonylag értelmes zajhalmazt kapok. Remélem tudjátok mire gondolok :).

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7038) Szten Márs válasza Inv1sus (#7037) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Alap kérdés: mennyit szánsz rá? A "nem túl drága" szóösszetétel igen visszafogottan határolja be a dolgokat :)
Még egy kérdés: milyen zenét játszol? (+1 bónusznak: Szeretnél újra Les Paul fazont, vagy más jönne be?)

(#7039) Womb válasza Inv1sus (#7037) üzenetére


Womb
senior tag

Elsősorban használt gitár vásárlását ajánlom.
Legjobb helyek erre a GitárShop, illetve a Hangmester Adok-Veszek topikja.
Számos előny mellett a legfontosabb az, hogy ezek már kipróbált, beérett hangszerek, az eredeti áránál jóval olcsóbban.

Szerk: Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#7040) Inv1sus válasza Szten Márs (#7038) üzenetére


Inv1sus
addikt

30-40-nél többet nem szánnék magára a gitárra. :U Milyen zenét játszok? Hát őőő rock? Vagy mire gondolsz?

pl ilyet játszogattam http://youtu.be/m4QGlFUFcrs (a 0:45-ös résznél kezdődő dallamot imádtam játszani ;] )

De nemcsak szóló dallamokat szeretnék játszani, hanem akkordokat is, csak azt tanulni kell...

Imádtam ezt a formát, baromi penge. ;] De bármi megfelelne.

Ez viszont nagyon nem:

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7041) Inv1sus válasza Womb (#7039) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nem bízom a használt termékekben. Meg nagyon finom a friss gitárok szaga ;]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7042) Szten Márs válasza Inv1sus (#7040) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

30-40k új elektromos gitárra, erősítővel? Max totálisan megbízhatatlan, hangszernek nem minősülő izéket lehet ennyiért beszerezni, és akkor nagyon (!) finoman fogalmaztam. Még ha elfelejted az erősítőt, akkor sem fog igazán összejönni ennyiért. Telecaster kizárva? Kár, pedig az egyetlen olyan gitár, amit 40k körül - az árához képest - úgy kb. nyugodt szívvel ajánlanék, az pont telecaster... Mondjuk ezt is csak akkor, ha a leendő vásárló biztos benne, hogy hozzá passzolnak a single coilok...
Egy dolgot tudok tanácsolni: gondold át, hogy mennyire fontos neked a zene.
Ha fontos, akkor, ha kell, várj még, de hangszert vegyél, ne hangszer formájú, de ismeretlen rendeltetésű tárgyakat. Ha nagyon alulról nézegetjük a dolgokat, akkor az innen startol (és még a Les Paul forma is megmarad): [link] Ha nem fontos, az esetben különösebb jelentősége nincs a dolgoknak. Nézz el hangszerüzletekbe (ezt egyébként mindenképp ajánlatos megtenni), és ami bejön formára, és (legalábbis a vásárlás pillanatában) jók a bundjai, nyaka és úgy egyáltalán a gitár kb. egybenvan, az megvehető.

"De nemcsak szóló dallamokat szeretnék játszani, hanem akkordokat is, csak azt tanulni kell..."

Miért, a többit nem? :F Igazából normális szólózáshoz több tanulás kell, mint alap akkordsikáláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#7043) Womb válasza Inv1sus (#7041) üzenetére


Womb
senior tag

Értem, új gitár.
30-40-ért nagyon szegényes a viszonylag megbízható kínálat.
Egyedül a Cort-ot ismerem, ami ennyi pénzért elfogathatót gyárt.
Erősítő otthonra viszont mehet használt?
Abból a modellezős kombók a legjobb választás, legyen az Peavey Vypyr, Line6 vagy Roland Cube.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Inv1sus válasza Szten Márs (#7042) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ahogy nézem, a Harley Benton is épp 40k volt, tehát rosszul emlékeztem. 40k - 50k lenne akkor az elfogadható.

Esetleg ha nem elektromosba gondolkodnék akkor, hanem egy elektro-akusztikus gitárban?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7045) Inv1sus válasza Womb (#7043) üzenetére


Inv1sus
addikt

Igen, csak gitár érdekelne újonnan. Szóval a cort megbízható? Egyébként a Harley benton-hoz képest mennyivel jobb, arról a márkáról tudtok valamit?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7046) Womb válasza Inv1sus (#7045) üzenetére


Womb
senior tag

A Harley Benton-hoz képest szerintem nagyságrendekkel jobb minőséget produkálnak.
Persze ennyi pénzért nincsenek csodák, viszont van jó ár/érték arány.
A Cort több neves hangszergyártó cégnek is gyárt, többek között az Ibaneznek.

[ Szerkesztve ]

(#7047) BemAnyó válasza Inv1sus (#7045) üzenetére


BemAnyó
senior tag

40 körül már (pl Cort earth) vannak jó akusztikus gitárok és nem csak az alapokat tanulni kiválóak, de önmagukban is külön műfajt is képviselnek (pl Andy mackee )

Újonnan elektromost még cortból se kapsz igazán értelmeset ennyiért, inkább nagyjából 60-70 töl indulnak a használható hangszerek. Én inkább bátorítanálak a használt hangszer vásárlásra ha ennyi van rá. De gondold végig hogy komolyan akarod e, mert ha nem akkor sok pénzt dobsz ki, ha igen akkor meg pont annyival szánsz rá kevesebbet amit sokáig fogsz szívni. Vagy mégis inkább veszel 40 körül valamit használtan (pl: shecter, dean, cort, ibanez, epiphone). De a használt hangszer vásárláshoz (kipróbálásnál) vigyél magaddal valakit aki tapasztalt és tényleg ért hozzá. Sőt nem árt kipróbálni/megnézni előtte boltban egy újat.
Amúgy meg a használható(élvezhető) gyakorló erősítő meg szintén kb min 30 pénz újonnan, azt meg lehetőleg hangszer vásárlás után a SAJÁT hangszereddel próbáld ki.

Talán a legjobb amit tanácsolhatok az az hogy néz ki neten mindent ami érdekel és kezd el őket boltokban kipróbálni. Mivel azt hogy mi áll kézre neked és mi tetszik hangzásban azt csak TE fogod tudni. És már csak azért is érdemes ezt megfontolni/végigjárni mert ebben az árkategóriában semmit se érdemes kicserélni egy gitáron ha már "kinőtted", mivel pl. egy darab minőségi szimpla hátsó híd pickup is min 15 pénz, ami a te esetedben a hangszer értékének kb a fele.

[ Szerkesztve ]

(#7048) Eastman válasza Inv1sus (#7037) üzenetére


Eastman
őstag

Erölködő: Roland Cube 15x használtan. Ár érték arányban kíváló! Teszteléskor a tiszta csatornát kitekered és akkor is tisztán, torzításmentesen kell szólnia. Jó, ha rákérdezel az eladótól, hogy csak szobában használa-e vagy próbákra (esetleg fellépésekre) is vitte-e? Ezeket a kis csúzlikat a próbateremben atomra hajtják a gitárosok, hogy túlszólják a dobosokat. (Nem fogják.) A szobában használt a nyerő!

Új gitárt "olcsón" nem vennék. Ki kell várni egy 1-2 éves "meguntat" és alaposan letesztelni. Itt kicsi sárga emberek csinálni gitár. Többek között a fa minősége ami nem mindegy. Nem megfelelően előkészített faanyag tekeredhet, csavarodhat nyakban az új hangszereknél. Ja, és általában a nagyon csúnya csomósokat színre festik, a szebbeket, jobbakat, tisztábbakat pácolják-lakkozzák. A sok vagy nagy csomó a fában rontja a hangzást. Lakkozott a nyerő.

A vaterás vásárlás és személyes átvétel azért jó, mert mivel minősítitek egymást a vétel-eladás után, nem nagyon érdeke senkinek a füllentés az üzlet során. Ha kipróbálod a hangkeltő eszközt és valami nem jó közben, egy-egy semleges értékelésben megállapodhattok a búcsúzáskor.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7049) Szten Márs válasza Inv1sus (#7044) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ahogy nézem, a Harley Benton is épp 40k volt"

És látod, milyen jól példázza, hogy ebben az árkategóriában nem igazán szabad elektromos gitárt venni :K

"Esetleg ha nem elektromosba gondolkodnék akkor, hanem egy elektro-akusztikus gitárban?"

Nagyon durván más világ a kettő. Persze, gitár mindkettő, meg rá lehet dugni erősítőre, de mégis teljesen más világ, teljesen más karakterű a két hangszer. Plusz, ha az akusztikus gitárral nem akarsz közönség előtt fellépni, akkor nem igazán látom az elektronika értelmét oda. (Esetleg felvételek készítéséhez... mondjuk akármelyikről van szó, én a piezo hangszedők cincogását nem igazán szeretem, és nem tartom őket alkalmasnak az egészséges akusztikus hang visszaadására, szóval inkább valami hangszermikrofont javasolnék, ami ártöbbletben kb ott van, mint egy elektronika az akusztikus gitárba, ráadásul később is megvehető, nem muszáj rögtön... de ez csak az én szubjektív ízlésem, ugye...)

Ezek fényében még határozottabban javasolnám, hogy nézz el egy hangszerboltba, nézz akusztikus gitárokat is, elektromosakat is, és döntsd el, hogy melyik is áll közelebb hozzád - hogy tulajdonképpen milyen hangszert is akarsz venni. Plusz neten is lehet nézelődni, youtube vidik terén :K Ha letisztult, hogy mi is kéne neked, könnyebb lesz :K (Egyébként ha akusztikusok között nézelődsz, akkor én is a linkelt Cort Earth 70-et tudnám javasolni.)

[ Szerkesztve ]

(#7050) Mathiask válasza X2N (#7033) üzenetére


Mathiask
senior tag

Köszi, mindenkinek. Végül 4mm-re állítottam be. Ez tűnt jó kompromisszumnak, így fül alapján.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.