Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) sajtee


sajtee
senior tag

Lehetséges, hogy farmer/nadrág már koptatja a gitárt?

(#10002) blackmacs válasza nap (#9998) üzenetére


blackmacs
aktív tag

A gond csak az hogy hiányos az angol tudásom.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10003) Eastman válasza sajtee (#10001) üzenetére


Eastman
őstag

Hol kopik? Fotó van?

(#10000) Enton :R

Tízezer hsz, emberek tízezer! :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10004) 98bja válasza Eastman (#10003) üzenetére


98bja
senior tag

Észre sem vettem :o

(#10005) blackmacs


blackmacs
aktív tag

:C

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10006) sajtee válasza Eastman (#10003) üzenetére


sajtee
senior tag

A Les Paul-t ugye a térdemre rakom és ott a széle.

Egyébként a felvétel végül is hogy történhet? Addig oké, hogy a hangkártya line-in-jébe dugjam a kábelt, de az erősítőbe hova dugjam? Nem szeretnék úgy járni, mint pár hsz-el fölöttem.

(#10007) X2N válasza sajtee (#10006) üzenetére


X2N
senior tag

Nem fogja koptatni erre mérget vehetsz. Milyen erősítő? Van fejhallgató vagy line out kimenete?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10008) sajtee válasza X2N (#10007) üzenetére


sajtee
senior tag

Á, nem merem rákötni, inkább hagyom. :D

Marshall MG15CFR. Fejhallgató kimenet van.

(#10009) Eastman válasza sajtee (#10006) üzenetére


Eastman
őstag

Használati tárgy, ne feledd. :) Kopni fog, de az örömteli perceket számold inkább.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10010) sajtee válasza Eastman (#10009) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem zavar, első gitár, 20 év múlva ránézek, addigra talán kopottas lesz és eszembe jut a sok boldog óra :)

Nem tudom, mikor lettem ilyen dekorbuzi, de így, hogy minden kapcsoló egy helyen van, tiszta fehér a gitár, nincs koptató, túl üres. Azon gondolkodom, ráírom filccel azt a bizonyos idézetet, tök jól mutatna fehéren :D

Kérdés: Lehangolhatrm szimplán dropra a gitárt ezzel a 10-es Ernie Ball-la. Eddig úgy tudtam, simán, de olvastam olyan kommentet, hogy másik húr is kéne hozzá, vastagabb?

[ Szerkesztve ]

(#10011) Eastman válasza sajtee (#10010) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem pl. jobban tetszik a LP koptatóval. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10012) sajtee válasza Eastman (#10011) üzenetére


sajtee
senior tag

Jaja, nem rossz, de ezen pl. csúnya lenne, ez nem 1:1 gibson. Szerintem.

(#10013) Eastman


Eastman
őstag

...erre nem tudok mit mondani. Elakadt a szavam. [video] Elképesztő, hogy miken jár a mai lányok esze... [video-2] :Y

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10014) blackmacs


blackmacs
aktív tag

[link]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10015) sajtee válasza Eastman (#10013) üzenetére


sajtee
senior tag

Ez a második cover nem rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10016) blackmacs válasza sajtee (#10015) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ja,ja blokkolnám :D

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#10017) nap válasza Eastman (#10013) üzenetére


nap
addikt

Végig az járt a fejemben, hogy milyen régi és milyen ronda az a strato. És, hogy mennyire jól szól.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10018) Eastman válasza nap (#10017) üzenetére


Eastman
őstag

:D

...gondolom az is, hogy csak a nyaknál van benne egy hangszedő. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10019) sajtee válasza Eastman (#10018) üzenetére


sajtee
senior tag

Nem is figyeltem, tényleg.

(#10020) izomhod válasza sajtee (#10019) üzenetére


izomhod
senior tag

(#10021) Eastman válasza sajtee (#10019) üzenetére


Eastman
őstag

Ahogy a többi videóját nézem, vagy elég jó az ösztöndíja, vagy a faternak gitárboltja van. Mondjuk nem sajnálom tőle, nagyon tehetséges.

izomhod :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10022) sajtee válasza Eastman (#10021) üzenetére


sajtee
senior tag

Láttam, de inkább ilyeneknél legyenek az értékes hangszerek, mint nálam vagy egy 17 éves raj gyereknél, akinél ott a Gibson a sarokban, de azt sem tudja, eszik-e vagy isszák a pickupokat.

izomhod: :DDD

(#10023) izomhod


izomhod
senior tag

most akadtam rá Patti Smith pár feldolgozás dalára, nagyon ott vannak!

perfect day
smells like teen spirit

[ Szerkesztve ]

(#10024) izomhod


izomhod
senior tag

walking papers

súlyos zene

(#10025) sajtee


sajtee
senior tag

Ez az Egyszerű dal tényleg kibebaszott egyszerű, másodjára már jól ment az intro.

Valahogy így sokkal könnyebb tanulni az akkordokat, mint a különböző akkordváltásokkal. Azt mindig elfelejtem, ezt megjegyzem ez alapján, nagyon jó ez a szám :D

(#10026) sajtee válasza sajtee (#10025) üzenetére


sajtee
senior tag

ezezezezezezez, több ez kötőszót bele se tehettem volna.. Vagy mutatószó, vagy mi az isten... :(((

(vagyvagyvagyvagyvagyvagyvagy..)

(#10027) sajtee


sajtee
senior tag

Melyik ajtón menjek beeeeeeee?? Melyik ajtón menjek be?

Az intro meg az F#-ig még megy, de ott megáll a tudomány. A barrézás talán már kezd megyegetni, de az F-et mindig elfelejtem. Az egyszerű dal után ez jön.

Most a G-ről D-re váltás próbálgatom minél gyorsabban.

(#10028) Szten Márs válasza sajtee (#10027) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak kíváncsiságból: hány ujjas G-t fogsz? G-D és D-G váltás legkönyebben a négyujjas G-vel megy.

(#10029) sajtee válasza Szten Márs (#10028) üzenetére


sajtee
senior tag

3 ujjast.

Viszont nem néztem meg, de rájöttem, hogyan kell a négyujjasat. Gondolom. Egy fekvéssel előrébb rakom (de ugyanarra a húrra), mint a kisujjam, így a hang nem változik, de csak egy ujjam kell elmozdítanom és egyet levenni a húrról?

Mindjárt kipróbálom.

Tényleg jó, így köszönöm! (remélem, jól fogom..)

[ Szerkesztve ]

(#10030) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem volt meg a hónap végi csoportos gitárolás :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10031) Eastman válasza Plazmacucci (#10030) üzenetére


Eastman
őstag

Úgy tűnik, hogy elmaradt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10032) Szten Márs válasza sajtee (#10029) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem ez a négyujjas G, hanem amikor 320003 helyett 320033-at fogsz. Ujjak felülről lefelé: középső, mutató, gyűrűs, kicsi. Így.
Persze, van hátránya, kapásból pl, ha Gsus4-re vagy G7-re akarsz váltani, akkor a három ujjas a kézenfekvő fogás, és véletlen sem a négy ujjas, de ha csak D-G váltás van, akkor, főleg kezdőként, jól jöhet.

Azán későbbiekben mondjuk ha egy F-G váltás van, akkor meg a barrés G-t érdemes majd fogni, de gondolom ez még odébb van. :)

[ Szerkesztve ]

(#10033) Eastman válasza Szten Márs (#10032) üzenetére


Eastman
őstag

Én a 320033-at körülményesnek tartom. C-G váltásnál pl. jobb a 320003. Itt általában a mutatóujjam a szabad. De majd jól kigyakorlom a 320033-at is! :)

szerk: ...lassan leakkordozhatjuk a hozzászólások számát is. :D 10032, 10033

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10034) sajtee válasza Szten Márs (#10032) üzenetére


sajtee
senior tag

"Dikk".

"Régen" így fogtam.

(#10035) Szten Márs válasza Eastman (#10033) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

C-G váltásnál nekem pont teljesen mindegy, de írtam én is, pár váltásnál igencsak értelemszerűbb a 320003. ;)
Egyébként nem hiszem, hogy van értelme kigyakorolni a 320033-at, ha a 320003 tökéletesen megy. Plusz abszolút kezdőknek sokat szokott segíteni a 3x0003 (két ujjal lefogva), csak, hogy a G körkép kuszább legyen. :DDD

A 320033 egyébként talán egy hajszállal vérszegényebb is a 320003-nál, mivel csak az A húron szól a H hang, és a 6 hangból az az egy szem a H, míg a 320003-nál ott a szabadon rezgő h húr is, hogy besegítsen ebbe és két helyen is szólhasson ez a hang. :)

sajtee:
Teljesen korrekt fogás. Kétujjas, háromujjas, négyujjas, barrés. Mindegyik korrekt, ami eddig feljött. :K Aztán, hogy melyiket mikor, arra úgyis ráérzel...

[ Szerkesztve ]

(#10036) Eastman válasza Szten Márs (#10035) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, ja, jó mindegyik. Pont a G a kedvenc akkordom. C-t komázom még, meg az A mollt. :D

Plazmacucci ...konkrétan. :) Mond, Te mi alapján váltogatod az avatarod? Figyeltem, hogy hétfőn mindig a kutya van...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10037) Plazmacucci válasza Eastman (#10036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

G pont.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10038) Eastman válasza Eastman (#10036) üzenetére


Eastman
őstag

+d

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10039) sajtee válasza Szten Márs (#10035) üzenetére


sajtee
senior tag

Barré. Ezzel ne is ijesztgess, a rémálmaimban kísért :D

(#10040) Szten Márs válasza sajtee (#10039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bocs, lusta vagyok visszakeresni, de milyen gitárod is van? :)

Amúgy a barré meglepő természetességgel fog menni, csak idő. És talán nem is kevés idő. De fog menni, és utána csodálkozik az ember, hogy mégis ebben mi tűnt anno nehéznek. Szóval csak hajrá - bár még bőőőven ráérsz belekezdeni a gyakorlásába, majd miután a nyitott akkordok már jól mennek. (Amúgy ami azt illeti, az előbb említett C-G váltásnál nekem néha a barrés G esik kézre leginkább és az lesz belőle... pedig nem barréról váltunk, mégis, ha berögződött a forma, akkor még kényelmesnek is mondható a dolog. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#10041) Plazmacucci válasza Eastman (#10036) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig csak egyszer volt az elmúlt egy évben más, mégpedig múlthétene gy napra. unom a kutyát. Sajátot meg nem kapok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10042) Psychonaut válasza Eastman (#10036) üzenetére


Psychonaut
addikt

(#10043) Eastman válasza Psychonaut (#10042) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem mondod? Belémégett. :D

Szten Márs Pont a barrézás nem megy a Stratón. Valamelyik húr nekem mindig kimarad. Nem szól, vagy tompán szól. Már épp' kezdett letörni az önbizalmam, de a Les Paul adta hiba nélkül. Már csak 6 kiló választ el a nyugodt éjszakáktól. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10044) Szten Márs válasza Eastman (#10043) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fura, vajon mi lehet a különbség oka? De komolyan... pusztán az, hogy jobban vonzódsz a Les Paulhoz és egyből jobban is akarod azt a barrét - meg úgy kb. mindent -, vagy van valami fizikai oka is? Csak érdekelne...

(Amúgy elektromoson tanultál meg játszani? )

[ Szerkesztve ]

(#10045) Psychonaut válasza Eastman (#10043) üzenetére


Psychonaut
addikt

Érdekes, én meg pont a Fender Telecasterre vagyok rákattanva nagyon mostanság - meg mintha láttam volna egy ahhoz hasonló, de még jobban kinéző gitárt (nem, nem hiszem, hogy Fender, mert mindet végignéztem), de az istennek sem találom meg azóta.

(#10046) Eastman válasza Szten Márs (#10044) üzenetére


Eastman
őstag

Dehogyis. Racionális okai vannak. Nagyon rövidek az ujjaim és úgy érzem, hogy sokat számít a fogólap rádiusza és a nyakprofil is. Akinek hosszabbak, annak talán kevésbé. Én szeretem az ívesebb fogólapot és mint kiderült a nagyobb (jumbo) bundokat.

Kb. 20 évig akusztikusom volt otthon, de a túl lapos nyakrádiusz és széles nyak miatt csak kínlódtam vele, mindig a sarokban kötött ki a gitár, lényegében nem tanultam rajta, csak prütyköltem. A jelenlegi hangszer minőségi előrelépés, de az a jó íves, szinte cselló szerű (csellisták most felszisszennek) 1960-as LP nyak pont a kezemre állt. Érdekes, mert a szakirodalom a Straténál laposabbnak írja az LP nyakrádiuszokat, de azt ott úgy éreztem, mintha a kezem alá született volna. Stratót szorítom mint állat barréban a 60-as LP-n siklottak az ujjaim. Meglepő.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10047) Szten Márs válasza Eastman (#10046) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát akkor a klasszikus gitár nem lenne neked való a tökegyenes fogólapjával, mindenféle rádiuszok nélkül :DDD Mondjuk van, akiknek meg kell oldani, még ha valószínűsíthetően rövidebbek is az ujjaik a tiednél. Nem igazán tudom milyen smiley-t tegyek ide, mert valahol nagyon nincs kedvem kettős pont dét alkalmazni... nem biztos, hogy hűde élvezetből játszanak...

Más LP-ket néztél? Hátha 600k alatt is van tűrhető választás :D

(#10049) Eastman válasza Szten Márs (#10047) üzenetére


Eastman
őstag

Kérlek ne gyere nekem itt a távolkeleti robottechnikával! :D

A Strat nyakakat mentem próbálgatni, az a terv hogy veszek csak nyakat, egy kényelmeset a Stratóra, 4 csavar + egy beállítás a márkaszervízben és meg van oldva a dolog. Soha életemben nem próbáltam még egy LP-t sem. Szombaton mikor végeztem a 3-4 Strattal indultam már hazafelé, de visszaléptem az LP-hez és lekértem a falról. Na, onnan kezdődött A gitározás számomra. Ezért vagyok ilyen lelkes ám. :) Nagyon-nagy flash volt. Tippelj, hol lógok majd a hétvégén? ;) Segítek, Alexa... az eleje. :D

...ezért mantrázom itt folyamatosan, hogy nem netről kell rendelni, hanem ölbevenni 5-6 gitárt még a vásárlás előtt. Igen, álomgitárokat is. Csak úgy tudhatod meg, hogy mi a cél. Aztán lépkedni fel a "létrán"; Epi, Cort, Vintage, egy leharcolt Gibson SG, majd egy patent, majd egy alap LP, majd A Les Paul. Így megy szerintem. Mit gondolsz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10050) Szten Márs válasza Eastman (#10048) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mit gondolok? Szerintem tudod, hogy egyetértek, igencsak.
Egyszerűen úgy működik a dolog, hogy az ember elmegy, próbálgat gitárokat és beleszeret az egyikbe. Kis szerencsével nem 600ezresbe, de hát nem lehet minden tökéletes. :DDD De az az érzés, hogy "na ez az én gitárom", az egyszerűen kell. Még akkor is, ha az elején nem is feltétlen világos, hogy mit keres az ember... ha élőben keresi, akkor, ha rátalál, akkor tudni fogja, adatlapokat böngészve aligha.... Majd ha lesz kis agyam, talán bővebben is kifejtem, mert erről lehet bőven írni.

Neked meg jó lógást az Alexisonfire együttessel - gondolom erre gondolhattál. :K :DDD

Szerk: Vazz, most látom, hogy az Alex után van még egy "a" betű is :((( Késő van már, meg amúgy sem feltételeztem, hogy Alexandra Burke-ra gondolsz...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.