Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) Gépötty válasza Gépötty (#53106) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mekkora barom vagyok! :W
Mind a két gyereknek volt már tabletje régebben, aztán egyszer csak túltolták, én meg csoportosan elkövetett nemúgyviselkedés miatt, egy laza mozdulattal letiltottam az androidos eszközöket a routeremről :D
Na, ezt az apróságot felejtettem el, közel egy évvel később.
Egyes, leültem.
Köszönet mindenkinek, aki megmozgatta az agysejtjeit :R

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53202) vilmos.nagy


vilmos.nagy
tag

Sziasztok!

Öcsémnek, szülinapjára gondolkozunk el egy tablet vásárlásán. Ami szóba jöhet, ha megvalósul, az kína, s onnan olcsón.

Ami szembe jött a dx.com-on, az ez, vagy ez.

Néhány kérdés első körben: az A13 (vagy A23) az az SoC neve, típusa, ugye? Hogyan lehet megkülönböztetni ezt a készüléket a többi, hasonló SoC-val gyártott készüléktől? Vagy valamit félreértek, nagyon?

Továbbá milyen élvezeti értéke lehet egy ilyen tabletnek? YouTube-on, videón nem rossz, dx.com-on a kommentek se mondanak róla sok rosszat, de...

Köszi!

(#53203) kelzsoca válasza zoli03 (#53200) üzenetére


kelzsoca
félisten

Célszerű visszaállítani, de ha nincs rá lehetőség, vagy véletlenül úgy marad, akkor sem fogják a garanciát megvonni.

(#53196) szimla65

A kinézett LG vagy ASUS rendben van, szerintem egyikkel sem nyúlsz mellé, ha 50k körül keresel tabletet. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#53204) tjb007 válasza vilmos.nagy (#53202) üzenetére


tjb007
nagyúr

„az A13 (vagy A23) az az SoC neve, típusa, ugye? ”

Igen, létezik olyan SoC, hogy Allwinner A13 és A23, de ebben az esetben ez modell típusa/neve is.

„Hogyan lehet megkülönböztetni ezt a készüléket a többi, hasonló SoC-val gyártott készüléktől?”

Mivel nem ugyanaz a cég gyártja mindegyik Allwinner A23-mal szerelt modellt, ezért leginkább a külső vonások és a belső tulajdonságok alapján.
Persze lehet, hogy én értettem félre a kérdést.

„milyen élvezeti értéke lehet egy ilyen tabletnek?”

Akinek nem volt még sohasem a kezében tablet, annak biztosan nagy, de aki már megjárta a stációkat, az valószínűleg pár perc használat után szabadulna is tőle amilyen gyorsan csak lehet.

(#53205) alex devil válasza tjb007 (#53199) üzenetére


alex devil
senior tag

A nem 3G változaton sajnos nincs hdmi, :( közben találtam egy tesztet. Csak micro usb van rajta.

S23

(#53206) Dashes válasza tjb007 (#53184) üzenetére


Dashes
őstag

Koszonom! Esetleg nagyobb felbontassal?

(#53207) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék!
Van tapasztalat/ vélemény a LENOVO IdeaTab A3500-asról valakinek?
Ez a 30-35 körül van az összeg és gyakorlatilag csak sima otthoni használatra lenne,kis netezés,esetleg némi játék.
Ő volt még versenyben: Acer Iconia B1-710 ami bár jobban felszerelt (GPS,16GB) viszont nem IPS és ezekre nem is nagyon van szükség.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#53208) kurtuzov válasza Dashes (#53206) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Attól függ, mennyire sietsz, illetve milyen képarányt akarsz. Mert lassan jönnek majd az RK3288-cal szerelt meg az MTK 8 magos, meg A80-as belű tabok, amelyek már jobban fogják vinni a retina felbontást. De ezek egyelőre igencsak lassan vánszorognak, a nagyobb márkák (pl CUBE, Chuwi) nem villognak, egy-két első fecske gyártó nyújt ilyet (FNF ,Pipo), de azok még gyermekbetegségekben szenvednek.
Van persze menő cucc most is, csak drágán: [link]

(#53209) rooland


rooland
senior tag

10,1"-os kijelző 1024x600-as felbontással nagyon pixeles a filmnézés? Vagy nem égetően zavaró kellő távolságból nézve? Élőben nem láttam még ilyet sajnos.
Köszi!

(#53210) kurtuzov válasza rooland (#53209) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Egy sötét sikátor túlvégén, enyhe szalonspiccel elmegy :) Nekem spec ez már 8"-on is észrevehető, no nem igen zavar. Ekkorában, ha tudod nézd meg te magad. Ott kiderül bevállalod-e, vagy sem.

(#53211) rooland válasza kurtuzov (#53210) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm!

(#53212) tjb007 válasza alex devil (#53205) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az S6000-ből háromféle változat létezik: a H (vagy somán csak S6000), ami a 3G-s, az F, ami Wi-Fi only, és az L, ami szintén Wi-Fi only.
A H-n és az F-en van HDMI kimenet, az L-en viszont nincs.

(#53206) Dashes

ASUS MeMO Pad FHD 10, ez még belefér a keretbe.

(#53207) M5Norbi

Itt találsz bőven: [link]

(#53213) Zeki


Zeki
nagyúr

Lehet hogy ez a bestbuy 20-ért, és itthonról?
BEEX S5

(#53214) csendes válasza vilmos.nagy (#53202) üzenetére


csendes
őstag

Valószínűleg negatív az élvezeti értéke. Rossz kijelző, rossz összeszerelés, WiFi antenna hiányzik, melegszik, gyenge akku, stb. Ennek megfelelő Ft-ért már magyar üzletben is van hasonló minőség [link][link], de arra legalább van garancia.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53215) rooland


rooland
senior tag

Erről van valami tapasztalat? Filmnézésre legalább megbízható lehet? Elvileg akciós.

UTOO Pad M80E 8 tablet 8GB

(#53216) hfng


hfng
újonc

Sziasztok,

Ismeri valaki ezt: Gigaset QV1030? Mi a vélemény róla?
[link]

Esetleg 10" IPS/Retina kijelzős alternatíva 100k alatt, jó wifi-vel?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#53217) csendes válasza rooland (#53215) üzenetére


csendes
őstag

Kínai, Aigo tablet, UTOO néven főleg Malájziában és Thaiföldön forgalmazták, illetve most az edigital.
A kijelzője nem IPS, a fényerő nem túl jó. Mielőtt megveszed, nézegesd meg bekapcsolva, videólejátszással, különböző szögekből, ellenfényben. A SoC kétmagos Amlogic AML8726-MX (AML8726-M6) Mali-400 MP2 GPU-val, vagyis filmnézéshez elég, de egyébként a mai belépőszintű négymagosoknál sokkal gyengébb, Antutu ~5000 [link]. Viszont erős, 4000 mAh az akku, de - talán szoftveres gondok miatt - 4 óra használat, illetve 12 óra stand-by alatt lemerült néhány visszajelzés szerint: [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53218) Gépötty válasza Zeki (#53213) üzenetére


Gépötty
senior tag

Pont most kapott ilyet a gyermek születésnapjára. Nem nyomogattam sokat, két dolog tűnt fel:
- a kijelzője bűnrossz, gyakorlatilag nem értelmezhető rá a betekintési szög fogalma, mert már a két szemeddel is mást látsz. Ha kicsit megdöntöd, akkor egységesen fakó, de úgy legalább nem idegesítő annyira;
- kell neki másfél perc míg bebútol;
+1: a digitizere valahogy nincs a helyzet magaslatán. Nem rossz, csak hiányzik belőle az a könnyedség, amit egy i-akárminél vagy Samunál megszokhattunk. Apróság, de az ilyen apróságok hosszútávon meg tudják ölni a kapcsolatot.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#53219) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Max 25 ezer forint értékben keresek tabletet. (Tudom, hogy ennyiért nem nagy a választék)

Amire használnám:
- böngészés
-filmnézés utazás közben
-hírek olvasása

Igény:
- 1 gb RAM
- 8 GB memória
- 7' kijelző
- mondjuk egy 3 órás utazás során ne merüljön le 100-ról teljesen
- Instagram, Facebook, Facebook messenger futtatása
- játék lényegtelen, max szókereső

Amilyen márkákat néztem: TrekStor (Lidls), Wayteq

(#53220) zka67 válasza Richee11 (#53219) üzenetére


zka67
őstag

Szia, ehhez mit szólsz? Cube Talk7X 7" Quad core DUAL SIM Cameras Android 4.2 8GB GPS 3G Phone Tablet PC

Itt többen is ajánlják ezt a típust.

(#53221) Richee11 válasza zka67 (#53220) üzenetére


Richee11
senior tag

Olyan lenne jó, amit kis hazánkban is forgalmaznak, mert sűrgös lenne.

(#53222) Looserke válasza Richee11 (#53221) üzenetére


Looserke
őstag

Forgalmazzák csak wayteq néven, de szerintem a 7Q jobb.

[ Szerkesztve ]

(#53223) gradient99


gradient99
tag

Valaki nem tudja hogy Budapesten belül hol van bemutató darab a Wayteq xTAB 8Q-ból?

(#53224) jivanmukta


jivanmukta
csendes tag

Üdv!

Anyukámnak szeretnék egy tabletet, 50.000-55.000 forint a keret.
Az alábbi típusokat néztem ki, mindegyik 8" és 16 GB-os. Szerintetek melyik a legjobb közülük?
Teljesen általános célra fogja használni, nem lényeges az android verzió sem, így az sem lényeges, hogy melyikre adnak ki újabb verziót.

LENOVO IdeaTab A5500

LENOVO Yoga Tablet 8

ASUS MeMO Pad 8 ME181C

SAMSUNG SM-T3100 Galaxy Tab3

LG G-Pad 8.0 V480

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

"Önmagam vagyok önmagam otthona, önmagamban lelek otthonra, önmagam vagyok saját menedékem."

(#53225) tjb007 válasza gradient99 (#53223) üzenetére


tjb007
nagyúr

A WayteQ-nél biztosan. :)
Nyugodtan lehet menni hozzájuk, senkit sem fognak elhajtani.

(#53224) jivanmukta

Az LG.

(#53226) kelzsoca válasza gradient99 (#53223) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ahol biztosan van mintadarab: WayteQ Europe Kft. Budapest, Gubacsi út 6.

Egyébként minden nagyobb áruházban is ott kell legyen: Media Markt, Euronics, Extreme Digital stb..

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#53227) jivanmukta válasza tjb007 (#53225) üzenetére


jivanmukta
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszod. :)

"Önmagam vagyok önmagam otthona, önmagamban lelek otthonra, önmagam vagyok saját menedékem."

(#53228) gradient99 válasza kelzsoca (#53226) üzenetére


gradient99
tag

Az MMben már kerestem, de se a weboldalon, sem a boltban nincs :(
A Gubacsi út nekem kicsit messze van, esetleg az Extreme Digitalban mennyi esély van hogy van bemutató darab? Az egyikben ahol jártam már párszor, ott nem nagyon vannak bemutató darab kint, és sajnos amíg nem volt alkalmam megnézni Wayteq 8Q-t addig nem tudok dönteni közte és az Gpad 7 között

(#53229) fateless válasza Zeki (#53213) üzenetére


fateless
veterán

Ha nem lenne elírás (valójában csak 1GB-os), akkor valóban tuti vétel lenne technikai adatok alapján

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53230) tjb007 válasza gradient99 (#53228) üzenetére


tjb007
nagyúr

Elég kicsi. Ez egy mindig felmerülő probléma szokott lenni nem csak az Extreme Digital esetében.
Esetleg még a Speedshopnál lenne érdemes érdeklődni, náluk általában szokott lenni kiállítva bemutatódarab.

(#53231) rooland válasza csendes (#53217) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm a részletes infókat! Esetleg lenne jobb vétel hasonló árban? Vagy ez ennyi pénzért jó vétel lehet? (persze észben tartva, hogy ennyi pénzért ennyit lehet kapni max)

(#53232) motrola


motrola
aktív tag

Nagyon tetszik a Lenovo S6000T tablet, a kérdés az, hogy elboldogul e az ebook formátumokkal.
Ha valaki tudja a választ megköszönöm.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#53233) csendes válasza rooland (#53231) üzenetére


csendes
őstag

8" tabletből ilyen felbontással nincs jobb vétel 20 ezer Ft-ért. Próbáld ki, nézd meg, hogy tetszik-e a kijelzője.
7" kijelzővel esetleg a 20 ezer Ft-os Lidl tablet [link], ha van még belőle. Vagy hardveraprón használt, de garanciális négymagos, IPS kijelzős tablet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53234) Tim82 válasza motrola (#53232) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez telepített ekönyv olvasó app kérdése, nem pedig Android-os tableté.

Cool Reader
FBReader
Moon+ Reader
Aldiko Book Reader

... hogy csak pár ismertebb olvasó app-ot említsek.

Amúgy meg a legtöbb formátum konvertálható PC-n a Calibre segítségével.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53235) R_Betis


R_Betis
csendes tag

sziasztok!
t mobile-től szeretnék venni egy sony z tabletet, erről érdeklődnék.
Tudtok ebben segíteni?
Lenne pár kérdésem.
1. ezzel lehet telefonálni valahogy?
2. Mindig tv és ehhez hasonló dolgok vannak rajta? és ha igen, ez hogy működik, kell hozzá net, vagy elő is kell fizetni valamire?
3. usb-otg kábelt támogat?

a gépet a héten rendelném meg, remélem tudtok segíteni ebben.
amúgy film, net, zene, kicsi játék amire használva lenne
illetve, van hozzá kapható ütésálló tok?

(#53236) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Concorde T10-esemet cserélném újabb hardverű tabra. Első körben 2 kiválasztottam van: LG G-PAD 8.3, illetve Asus MeMoPad HD 10 ME102A. Tudom, hogy a kijelző mérete eleve eltérő, de mégiscsak kellene ajánlás, hogy melyiket érdemesebb megvenni... A jelenlegi 10.esem szerettem a mérete miatt, de a feleségemnek Concorde Slimje van, ami 8-as, azzal is beérem, nem vészes a mérete (előtte 7-es volt, attól jóval nagyobb). Mindkettőről jókat olvastam, és hát az Asus mellett szól a mérete, persze mivel kisebb a felbontása, futhat rendesen rajta az android, az LG-nek viszont nagyobb a felbontása, és 2Gb Ram van benne... HDMI nem fontos, eddig sem nagyon használtam. Elsősorban erős wifi kell a munkahely miatt, és általános használatban lesz, néha játék.
Valakinek vélemény/ellenvélemény?

(#53237) zozoka79 válasza R_Betis (#53235) üzenetére


zozoka79
tag

1.lehet,micro sim foglalatos 2.a mindig tv-t a playstoreból tudod letölteni(bár elèggè hasznavehetetlen app számomra) 3.otg kèpes,ennyièrt èrdekes lenne ha nem volna az...😊

(#53238) tjb007 válasza R_Betis (#53235) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. A Z-vel nem (max. VoIP), a Z2-vel viszont igen.
2. Gyárilag nincs, neked kell letöltened rá az áruházból, ha szükséged van rá. A használatához internetkapcsolat szükséges (Wi-Fi vagy 3G/LTE).
3. Igen.

(#53236) melan

Mindenképpen az LG-t.
Jóval erősebb SoC (aka processzor) és több RAM van benne, nagyobb felbontású a kijelzője, plusz a támogatottsága is százszor jobb, jóval nagyobb.

(#53239) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, barátnőmnek keresek tabletet.
Mindenképpen újat szeretne venni, 8"-os méret ami nagyjából jó lenne neki. Filmezésre, netezésre, néha olvasásra lenne csak használva.
40.000 Ft-ot szánna rá kb.

Mik azok amik ebbe a kategóriában jónak mondhatóak?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#53240) tjb007 válasza zlotty (#53239) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-8Q

(#53241) antibes2000 válasza kurtuzov (#53153) üzenetére


antibes2000
tag

szia, megkérdezhetem, hogy tegnap megjött a Mipad? Én is rendeltem a Mallnál, de még nem szóltak, hogy mehetek érte.

(#53242) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok,

Továbbra is keresek egy olyan oldalt, ahol össze lehet hasonlítani a tabokat.

Kiszemelt áldozatok:
wayteq 8q
LG gpad 8
esetleg valami kínai csoda
alcatel pop 8 ezekhez képest milyen?

(#53243) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, 30ezer ft ért milyen tabletet érdemes venni?

(#53244) tjb007 válasza csmat (#53242) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyakorlatilag az összes forgalmazó weboldalán van ilyenre lehetőség (pl. Extreme Digital).
A POP 8 meg mindkettőnél gyengébb.

(#53243) MinionFlasH

Attól függ, hogy mik az elvárásaid.

(#53245) MinionFlasH válasza tjb007 (#53244) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Kényelmi szempontokból kell az illetőnek, nem akar géphez ülni este egy kis fészbúk miatt, de játszani is szeretne, ezért szerintem fontos lenne, hogy ne szétosztott belső romja legyen. Tehát egybe legyen mondjuk 8gb ne, 1+7gb. Érthető így?

[ Szerkesztve ]

(#53246) csmat válasza tjb007 (#53244) üzenetére


csmat
senior tag

A wayteq és LG-n kívül mi jöhetne szóba még?
Melyiknek van 1gb-nál több ramja az LG-n kívül?
Gondolom egy 1,5-2 gb hosszabb távon jobb nem?

(#53247) tjb007 válasza MinionFlasH (#53245) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezzel akkor ki is lőttünk az összeset, mert a 99,99%-uk ilyen (ha szigorúan vesszük, akkor meg 100%).
Egy lehetőség van, olyat modellt kell választani, aminél megoldható az átparticionálás (a WayteQ xTAB-8Q ilyen, van erre lehetőség, de 30 ezer forintnál kicsivel többe kerül).

(#53246) csmat

Attól függ mennyit vagy hajlandó rászánni.

(#53248) csmat válasza tjb007 (#53247) üzenetére


csmat
senior tag

40-50, de nem tudom honnan kezdődnek a 1,5gb tabok..
A mostani CCtab speed-el végülis még elvagyok és ahhoz képest pl a wayteq nem jelent nagy előrelépést, max a nagyobb kijelző, nem?

(#53249) MinionFlasH válasza tjb007 (#53247) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Meglesem majd jónak tűnik, köszi szépen!

(#53250) tjb007 válasza csmat (#53248) üzenetére


tjb007
nagyúr

A legolcsóbb 2GB-os az Alcor Zest Q813IS, a legolcsóbb 1,5GB RAM-os pedig a Samsung Galaxy Tab 4 7.0, de előrébb nem lennél ezekkel sem, hiba több a RAM.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.