Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hali Urak!
Dilemmában vagyok így kéne egy kis útmutatás.
Most a G-Pad 8.0/8.3/Acer A1-830 között vacillálok.
A 8.3 Snapi 600-a tuti karaj kis motyó,de egy elég magas felbontással kellmennie,így lehet nem is olyan számottevő az előnye a kisebb felbontáson működő Snap 400-assal szemben?

A 8.3-ban tetszik a leheletnyit nagyobb kijelző,2gb ram és az opcionális TV-re köthetőség,de az ára az ingerküszöböm felett van és félek,hogy az erősebb vas a magasabb felbontás miatt nem is annyival erősebb,mint amennyivel drágább.

A 8.0 nagyon tetszetős áron van,jókat halottam róla(pont egy 79qci-t váltott vele le egy fórumtárs és elmondása szerint nem egy ligában játszanak),viszont 1gb ram van csak benne és kicsit kisebb a monitor mérete+HDMI/TV kimenet nuku(mondjuk a qci mág simán működik TV-re kötve és az érintő panel is működik,csak be van vérezve).

Mivel 79qci-ről váltanék a monitor mérete (7.8 vs.8.0/8.3)mindenképpen előre lépés.
Az 1280-as felbontás is nagy ugrás lenne nekem,nem hogy a 8.3-as felbontása.
Kerülöm a több alkalmazás egyidejű futtatását így lehet elég az 1gb ram(79qci-n elég volt).
Játszani ritkán szoktam,de az RR3-at,Asphalt8-at,Most Wanted-et,GT Racing 2-őt azért tolom és ezek sima futtatása alap.Az RR3 és a GTR2 kicsit darabos volt a 79qci-n ettől több kéne.
Az is előrelépés lenne ha nem akadozna a rendszer,főleg amikor frissít,tehát simább gördülékenyebb érzésre vágyok az RK3188-as darabos érzése után.

Ugyan akkor az Acer Iconia A1-830 is érdekes lehet.Itt a méret és a felbontás nem változna,de legalább olcsóbb mint a 8.0-ás G-pad majd 8-10 ropival,de lövésem sincs az atomos motyókról és hogy hogy viszonyul a Snapi 400-hoz képest vagy éppen a SGX544MP2 hogyan viszonyul a Mali400MP4 és az Adreno 305-höz képest.

Összességében netezek(főként PH-zok),olvasok és játszok a gépen 40%-40%-20%-os elosztásban és a 40-60-as árkategóriában keresgélek valami értelmes márkás vasat.

Ráadásul pusztán elméleti szinten a G Pad 10.1-et is nézegettem az újságok/képes lexikonok olvasása miatt (itt azért kevéske volt a 7.8 col) és pont belefér a max keretbe,viszont félek az alacsony pixel sűrűség miatt(nem vagyok pixel huszár,de ez még a qci-hez képest is visszalépés)ráadásul a normál ebook-októl is tartok amihez viszont a 8 col pont ideális volt.

Szóval van kérdés bőven ezért kérném a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#52202) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok Urak !

Segítségre lenne szükségem, lehet nem jó helyre írok.
Lenne egy Vodafone Smart Tab III. Sajnos nem lehet tölteni ,mert az usb csatlakozója beszaladt.
Nem tudjátok hol tudom ezt megcsináltatni ?
Előre is köszönöm.

kengyel

(#52203) khalox válasza Milka 78 (#52201) üzenetére


khalox
őstag

Ami így hirtelen eszembe jutott a leírásod alapján:

- Ha árérzékeny vagy, akkor mindenképpen azt a készüléket válaszd, ami megfelel azokra a feladatokra, amire használni akarod, se többet, se kevesebbet; mert januárra - kis túlzással bármit is veszel - a felét sem fogja érni. Erre a G Pad 8.0 tűnik nyerőnek, bár hirtelen nem tudom, hol és mennyiért lehet ilyet vásárolni. A kétmagos Atomos Acernál jobb választás.

- Ha az ár annyira végül nem gond, akkor LG G Pad 8.3 - szép és időtálló., és még a hordozható méreten
innen.

Egy 10''-est már nem olyan kényelmes hurcolni.

(#52204) 97bandy


97bandy
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Van egy Navon Platinum 7 tabletem, tegnap sikerült rootolni működött minden rendesen, állítgattam a build.prop-ban is egy pár dolgot, többek közt a betűméretet is. Amikor a gyári 1,15-ös méretet akartam megadni, akkor valószínűleg pont helyett vesszővel választottam el a tizedest, így azóta bootloop-ot csinál a gép. :W Van egy mentett build.prop-om, ha ez érdekes. A recovery menü működik, és az upgrade mód is, de az ADB hálózat sajnos nem (legalábbis nekem eddig nem sikerült olyan módba tenni). Ha recovery módban van a tábla, akkor egy Linux File-stor gadget usb device nevű hardver látszik eszközkezelőben
Valakinek van esetleg ilyen gépe/tapasztalata?
Legjobb lenne, ha nem kéne komplett ROM csere, hanem valahogy meg lehetne buherálni kívülről a build-prop-ot. Ha nincs erre mód akkor kérhetnék tanácsot, hogy milyen romot keressek?
Ezt találtam, ami nagyon hasonló gépekre megy:
Amlogic 8726M-es változat, ha jól tudom létezik még rockchipes is.
http://kibmcz.ca/pages/projects/android/roms/archived/kustom-ginger-for-nextbook-premium-7.php Ez vajon nem lenne jó nekem?

Tudom, hogy egy szar, de azért szeretném, ha működne... :)) :B

(#52205) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#52200) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A kínai tabok közül melyik az ami még kiemelkedő a 8-10"-os kategóriában, és belefér mondjuk 70e-be?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52206) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem!
15.000ft-os keret van tablet-re, mivel jelenleg ez a legolcsóbb lehetőség egy használható gép beszerzésére. Iskolai célokra kell, mivel interneten lesz fent az anyag és számítógép valamint laptop nincs háznál valamint drága. /Tudom, hogy van 20.000ftért használható asztali meg mellé még egy 10.000ftért kb monitor, billentyű meg egér, de 15.000 a keret! :/ /

Nem nekem lesz és biztosra akarok menni, mert vannak aggályaim!

http://hardverapro.hu/apro/alcor_zest_d714i_16gb_femhazas_tablet_elado

Ezt néztem most itt HP-n, ami elfogadhatónak találtam, ha 13.000ért eltudom vinni+posta!
Viszont! Nem tudom, hogy a DDR1 és a DDR3 ram között tabletnél mekkora a különbség! Mennyire mutatkozik meg használat közben! Amit néztem abban DDR1 van.

Ez tetszik is nekik! Anyaga is jó, de ez a ram kérdés. :F

Boltban 14-15.000 olyanokat adnak, amiket még nagy szájhúzással sem tudnék megvetetni velük. 512 ram és mellé egy nagyon rossz képernyő. Nem játszani lesz legfőképp, de azért lehessen vele netezni meg filmezni is.

Teszt is van róla magyar!
https://www.youtube.com/watch?v=fnMGxXcGG08

Választ és a segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#52207) Milka 78 válasza khalox (#52203) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 10-estől a mérete is vissza tart,bár a melóhelyemen annyi munka van,hogy nincs időm tabozni.Biciklivel/autóval járkálok így az utazás is kilőve.Inkább ágyban fekvős/fürdős gépként lenne használva...a két asztali mellett,mert a lustaság nagy úr :DDD

Na ez az,hogy nem tudom melyik felel meg,mert nem használtam egyik gépet sem :F .A 8.0 52 ropi,míg az Acer 45,de 35 ért is tudok pár hónaposat(akkor még a 79qci-javításáráa is maradna,mondjuk ez nem létszükséglet).
Isten igazából a fő kérdés,hogy nem tudom belőni a teljesítményt/használhatóságot sem a Snapi 400 sem pedig az Inteles motyónál sem egymáshoz,sem pedig a 79qci-hez viszonyítva(gondolom erősebb mind a kettő),tehát lövésem sincs,hogy melyik a jó nekem.

(#52208) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok, amit október, maximum november hónapra tervezek.
Árban 80-90 ezer, amit elsőre kigondoltam.
Egy fontos szempont lenne, hogy telefonálási funkciót is támogasson.(más kikötésem igazából nincs)
A kijelző méretet olyan 7 és 8 körül gondoltam.
Új készülékbe gondolkodok, de szoktam nézelődni a használt cuccok között is.
Külföldi vásárlásba nem vagyok járatos, bár azt hallottam, hogy olcsóbban lehet beszerezni a műszaki cuccokat.

A 2013-as Nexus 7 eddig a legszimpatikusabb, de várni akarnék év végéig, hogy milyen tabletek érkeznek még.

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik készüléknél lenne érdemes elgondolkodnom a Nexuson kívül?

Segítségeket előre is köszönöm!

TL

(#52209) T_Stark válasza T_Stark (#52148) üzenetére


T_Stark
őstag

Na, egész hétvégés gondolkodás után ott tartok, hogy inkább kihagyom azt az Acert, főleg a 8" miatt, inkább 9-10"-ost akarok.

A Tegra2-es gépektől is kicsit félek, elég lesz-e az még manapság nekem, meg azokon a rendszer is régebbi (bár az ASUS TF101 még mindig nagyon tetszik... meg az LG Optimus PAD sem rossz), így most első sorban főleg kettőt nézek: Galaxy Tab3 10.1 és Lenovo Ideatab A2109, esetleg még egy S6000L.

Ezekről mi a véleményetek? Azt is néztem hogy az S6000L-en nincs HDMI, ami nem a legjobb, de legalább DLNA-val ki lehet tenni TV-re? Meg a Samsung-on is csak átalakítóval van.

(#52210) Menotti válasza tjb007 (#52198) üzenetére


Menotti
aktív tag

Köszi,de én olcsóbb kinait szeretnék ekkora képátlóval.Azt gondoltam valaki esetleg már vett hasonlót...

(#52211) zsolti1985


zsolti1985
csendes tag

Helló!

Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy van egy Surftab tablet recovery-be szeretnék belépni. Sikerült is de van az android figura a hasában piros háromszög de nincs semmi menü amiben választani lehet. Hogy lehetne előhözni?

(#52212) daniel2121


daniel2121
senior tag

Ez mennyire ajánlott tablet,főleg csak böngészésre,olvasásra meg egy kis játékra kellene.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52213) this is life válasza daniel2121 (#52212) üzenetére


this is life
Ármester

Inkabb 10 collban gondolkodj , vagy egy 8 colos 4/3 aranyu kijelzovel, azon jobb olvasni.

T.stark

A tegra 2 felejtos , a samu tab 3 nem rossz otletnek, de ugyan azzal a hw-el olcsobban megveheted az asus intel alapu tabjat, vagy szinten az asustol az rk 3188 alapokra epitkezo 10 colost ...[me102a ... rk 3188]
[intel procival]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#52214) ClioRS válasza daniel2121 (#52212) üzenetére


ClioRS
őstag

Ha 8"-ban gondolkozol, akkor inkább ez: [link]

Vagy ha olcsóbbal beéred, akkor Concorde tab AMAZON, ez kicsit gyengébb azért, de 20 ezerrel kevesebbe kerül, vagy NAVON Predator 8, szintén az olcsóbb kategóriából.

Vagy ha elég 7", akkor LG G-PAD 7.0.

T_Stark

Neked a drágábbak használt verziója talán jó, illetve az olcsóbbak, amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#52215) mulatosdj


mulatosdj
tag

Lg G pad 7,0 vagy Asus Memo Pad 7 me176c a jobb vétel! Esetleg ha belevesszük a Wayteq xtab 7x quad,akkor melyik?

(#52216) daniel2121 válasza this is life (#52213) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi és 8collban milyen van hasonló árban 4/3 kijelzővel?No name tabletek nem érdekelnek.

(#52217) daniel2121 válasza ClioRS (#52214) üzenetére


daniel2121
senior tag

Csak 8-asban gondolkozok. Olcsóbb tabletek nem igazán érdekelnek. Mivel jobb ez az LG? A Samsungot kipróbáltam már és nekem tetszett.

(#52218) T_Stark válasza this is life (#52213) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor a Tegra2 már kevés, Én is ettől féltem.

Eleve használtakat néztem, az újak kicsit sokba fájnának nekem, már így is bőven megemeltem az eredeti keretet. Ez a MeMo pad 10 tényleg jónak tűnik, csak 60K-t már sokallok tabletre. Szétnézek használtan hátha van.

A Samu Tab3-nál is csak az zavar, hogy HDMI-hez átalakítózni kell, de legalább megoldható, kis plusz költséggel.

És a két Lenovoról mi a véleményed?
Az A2109 papíron egész jónak tűnik, Tegra3, 9" (bár nem IPS), USB, HDMI, MicroSD...
Az S6000L meg 10" IPS, de nincs HDMI. Viszont 4 mag abban is van.

Szoftveres téren ezek mennyire frissíthetőek még?

[ Szerkesztve ]

(#52219) ClioRS válasza daniel2121 (#52217) üzenetére


ClioRS
őstag

Hardverben jobb, frissebb, erősebb. A kijelző ugyanaz, az akku kicsit kisebb, 4450mAh vs 4000mAh. Én inkább az LG-t venném, de majd talán tőlem jobban tudók megmondják, én csak nemrég estem bele ebbe a tablet dologba. :D
Egyébként az LG hardvere a Tab 4 szériában van, tehát látszik, hogy jobb, mint a Tab 3-as hardvere.

(#52220) this is life válasza T_Stark (#52218) üzenetére


this is life
Ármester

Ha a hosszabb uzemido a lenyeg akkor lenovo s6000, ha az ero a fontosabb akkor az a2109, elobbiben mtk, az utobbiban tegra 3 soc van

Daniel2121 .

Az lg 8.3 lenne a jo dontes eros hw , es nincs tularazva. A samu hw teren nem eromu , s talan a knox is ott figyel benne , ergo ha rootolod ugrik a gari...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#52221) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok
Ismertek e olyan eszközt, amivel át tudnám mountolni, vagy linkelni az android /data/data mappáját az sd kártyára, mert elég rendesen telik, aztán lassan elfogy a hely. A data a gyökérben van, Folder Mount-al próbáltam, de az nem ismeri a gyökeret.

(#52222) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
Van egy Toshiba tabletem, a probléma vele, hogy nem tölt.
Teljesen le van merülve, ha bedugom a töltőt, akkor be tudom kapcsolni, de a charging 0% nem mozdul fél óra múlva sem.
Ha kihúzom, akkor kikapcsol.
Mi lehet a gondja?
Köszönöm!

(#52223) sb válasza Milka 78 (#52136) üzenetére


sb
veterán

Köszi.
Én úgy láttam azért 1280-ra még elég lenne az RK3188. Igaz, itt nem játékra gondolok, hanem csak átlagos felhasználásra, azt bírnia kéne.

Az LG hw szinten szimpatikus, de egy 8"-ost kipróbáltam, az nem volt túl smooth érzésre. Olcsóbb cuccok is gyorsabbnak tűntek. Mindenesetre 3G nélküli egyik versenyzőnek megteszi.

Többiektől egyéb ajánlás? Régebbi olcsóbb modellekből vagy új SOC-okból?

(#52224) tjb007 válasza fi:zi'k (#52200) üzenetére


tjb007
nagyúr

Üzemidőben mindenképpen.
Más Androidos kínai tablet meg nincs, ami kiemelkedne a mezőnyből.

(#52202) kengyel

A Telemax a hivatalos szerviz, de természetesen több független szerviz is működik itthon (Google → tablet szerviz).

(#52208) TOTAL LOKI

A Nexus 7-tel pont nem lehet telefonálni, legalábbis hivatalosan.
Ez lenne a felhozatal: ASUS Fonepad 7 (ME372CG), ASUS Fonepad 7 (FE170CG), ASUS Fonepad 7 (ME372CL), Samsung Galaxy Tab4 7.0 (SM-T235), Prestigio MultiPad COLOR 7.0 3G, Prestigio MultiPad Color 8.0 3G, Alcor Access O719R, WayteQ xTAB-7X Quad

(#52210) Menotti

Mivel gyakorlatilag ez a méretkategória nem létezik, így nem is gyárt senki ilyet a Samsungon kívül.
Ezen kívül egyetlen ilyen piacra is került modell volt még, az Archos FamilyPad 2, de ennek beszerzése elég körülményes lehet.

(#52211) zsolti1985

Hangerő fel gomb.

(#52218) T_Stark

Még egy szavazat az S6000L-re.
Frissítésre meg egyiknél sem kell számítani.

(#52219) ClioRS

„Egyébként az LG hardvere a Tab 4 szériában van”

Hogy pontosabbak legyünk csak a Tab 4 8.0-ában és a 10.1-ben van ugyanez a SoC, a 7.0-ból háromféle változat is létezik (Qualcomm SoC, Broadcom SoC, Samsung SoC).

(#52222) wrox

Kétesélyes a dolog. Vagy HW, vagy SW eredetű a probléma. Utóbbit te magad is tudod ellenőrizni egy szoftver újrarakással (amennyiben van rá lehetőség).

(#52225) ClioRS válasza tjb007 (#52224) üzenetére


ClioRS
őstag

Jogos, de a 7ben nem Marvell proci van?

[ Szerkesztve ]

(#52226) tjb007 válasza ClioRS (#52225) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, az van benne (már én sem bírom követni).

(#52227) ClioRS válasza tjb007 (#52226) üzenetére


ClioRS
őstag

Azt nem csodálom :D

(#52228) capafog23


capafog23
őstag

LG G-Pad 10.1

Van ennél jobb vétel ha 70k a max keret és 10"-os tabletet akarok általános felhasználásra?

(#52229) pyxystyx


pyxystyx
tag

Sziasztok!
Az általam kinézett cuccok közül két versenyző maradt:
- Asus MeMO Pad 7 ME176C-1A053A
- LG G-PAD 7.0 8GB
Az áruk kb. egyforma, a kettő közül melyik a jobb választás?

(#52230) nepszter1


nepszter1
addikt

[link] Erről vélemények vagy hozzá hasonló ?

(#52231) nextman válasza nepszter1 (#52230) üzenetére


nextman
aktív tag

Kepernyo felbontas tunik kicsit gyengenek, amugy bivaly.

(#52232) TOTAL LOKI válasza tjb007 (#52224) üzenetére


TOTAL LOKI
tag

És a Samsung Galaxy Tab Pro T325 tablet?

TL

(#52233) wrox válasza tjb007 (#52224) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm.
Úgy néz ki, megoldódott.

(#52234) ClioRS válasza nextman (#52231) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem gyenge ám annyira az az 1280*800, simán használható 10”-on. Nyilván van jobb, de hétköznapi használatra bőven elég.

(#52235) nextman válasza ClioRS (#52234) üzenetére


nextman
aktív tag

200 alatt nem az igazi a DPI. Persze hasznalhato, de nem nez ki megkozelitoen sem ugy, mint egy iPad, Nexus, etc.
Tehat ahhoz kepest, hogy mondjuk 2 GB RAM van benne, meg quad processor, ahhoz kepest ez a felbontas mar lefele log ki.

(#52236) littlerock válasza kengyel (#52202) üzenetére


littlerock
aktív tag

Hali!

[link]

Ezt elolvasva döntöttünk úgy, hogy elég lesz nekünk az Acer A1-830...

[ Szerkesztve ]

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52237) littlerock


littlerock
aktív tag

Az Android 4.4.X-re most szeretne frissíteni az új jövevény. Mit veszít az ember azzal, ha az új általam telepített alkalmazások nem tudnak fájlokat menteni SD kártyára? Szinte mindet át tudok tenni fájlkezelővel, ha akarok. Nem?

Miért jó ez a Goggle-nek? Milyen, tényleg érezhető hátránya van ennek a korlátozásnak átlagfelhasználó számára?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52238) ClioRS válasza nextman (#52235) üzenetére


ClioRS
őstag

Nyilván, de még bőven használható kategória. Nekem Note 10.1 van, tudom miről beszélek :)

(#52239) fecus


fecus
őstag

Vettem egy ilyen tabletet: WayteQ xTAB 9.
Nem túl jól sikerült választás, de nekem megfelel, mert nem játszom, és szép a képe. Sajnos a tárat itt is szétosztották, és csak az 1GB-os részre lehet telepíteni. Már majdnem tele van. Ez sem teljesen igaz mert néhány utólag feltett progit enged áttenni, néhányat meg nem. Nem tudom mi az elv.
A gépnek van saját topic-ja, de senki sem válaszol benne. A wayteQ-nek is van saját levelezőlistája, de ott sem kapok választ.
Gondolom root-olni kellene.
Rockchip 3188
Android 4.4.4
Kernel 3.0.36

A google-on már kerestem, de nem találtam megoldást csak a 4.2.2-re. Azt nem merem, hogy itt is megy-e. A Superuser-t letöltöttem, de telepíteni akar valamit amit csak recovery módon lehet. Itt bejön egy fekvő robot és a hangerő fel gombra egy menü, de ott már nem értem mit kellene tennem. Annyit azért értek, hogy jól el tudom rontani. :F

Tud valaki segíteni?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#52240) nobela


nobela
senior tag

Hehe, úgy látom rajtam kívül még jó pár embert megszopattak ezzel az 1 Gb-s telepítési limittel...

Tényleg nem értem ehhez hogy adhatja a nevét a google, mindenesetre nálam elérték hogy soha a büdös életben nem veszek többet androidos terméket. Bravó. :C

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#52241) Lovi24 válasza nobela (#52240) üzenetére


Lovi24
senior tag

Sok eszközön egyáltalán nincs megosztva a belső tárhely (pl Moto X-emen sem). Viszont Pipo P4-en is meg is meg van osztva,csak itt 2gb. Azonban erre már van pár főzött rom,ahol én szabhatom meg mekkora legyen a partíciók mérete. 2 gb már elég,az 1 gb -ot nem értem. Mármint azt,hogy miért hagyták ennyire kevésre.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#52242) synar válasza Lovi24 (#52241) üzenetére


synar
őstag

Ráadásul a 4.4 KitKat-ben rendesen lekorlátozták a külső SD használhatóságát "biztonsági megfontolásból", még root-olva is lehet szívni vele.

(#52243) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

halihó szeretnék egy tabletet, ezért gondoltam hozzátok fordulnék :)
akkor hát:

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
ipad méretet nem köszönöm, nexus 7 méretét szimpatizánsnak találtam
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
újonnan szeretnék, de ha találok alig használtat megbízható embertől akkor az is megfelel
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
ezt még nem döntöttem el
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
internet, filmezés
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
50K

említettem a nexus 7 et ami nagyon be is jött de előtte persze benneteket megérdeklődöm.
mivel a google egyből dobja rá a frissítéseket ezért jó lenne viszont nem tudom van e valami hátulütője, illetve amit jobban ajánlanátok

Szépnapot!

(#52244) francizj


francizj
tag

Sziasztok!

Van valakinek ilyen tabletje. Pár sorban véleményezné. :R
Köszönöm
[link]

[ Szerkesztve ]

(#52245) khalox válasza littlerock (#52237) üzenetére


khalox
őstag

(#52237) littlerock, (#52239) fecus, (#52240) nobela

Ebben az SD kártyás témában általában csak mély hallgatást fogtok kapni. A Google-t olyan nagyon nem érdekli, hogy külső SD kártyát akarnál használni, sőt - az lenne az igazi, ha ilyen bővítési lehetőség a készülékeken egyáltalán nem is lenne. (Ki venne akkor 32GB-os gépet 8 GB-os helyett?...)
Az Androidon nincs olyan függvény, ami egyértelműen visszaadná a külső SD mount pointját, így azt az appoknak általában maguknak kell kitalálni.

Az sdcard mount point az jellemzően "belső" SD kártya, ami nem ritkán egy külön partíció, ahová az alkalmazások adatai kerülhetnek, illetve az akár eltérő fájlrendszert is használhat (készüléktől függ).
Mivel ide mennek a "nagy" adatok, ezért elméletileg ennek a mérete kell a legnagyobb legyen az ajánlás szerint,

A dolgot a 4.2 után még jobban megkavarta a több felhasználó létrehozása, amihez (újra) át kellett szabni az android könyvtárszerkezetet. Ne feledjük, az egész onnét indult, hogy egy okostelefonnak volt 100MB szabad tárhelye, ami a /data helyen volt használatba véve...

Tehát támogatva is van, meg nem is - az egész egy agyrém. A felhasználók meg anyáznak...
Erre írtam korábban, hogy összetákolt f*s.

[ Szerkesztve ]

(#52246) synar válasza francizj (#52244) üzenetére


synar
őstag

Itt, itt, meg itt olvashatsz róla teszteket. Ha már láttad, akkor bocs.

(#52247) francizj válasza synar (#52246) üzenetére


francizj
tag

Köszi

Teszteket természetesen olvastam, csak pár kérdésem lenne ahhoz akinek van ilyen....

(#52248) littlerock válasza khalox (#52245) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi a választ!

A tabletet csak én és az asszony használjuk, külön felhasználói fiókról szó sincs, tojok rá, hogy az ő facebok profilja van épp megnyitva. Túl sok alkalmazást nem akarunk rá rakni, de pl egy magazin (angol újság) alkalmazás a letöltéseit nem tudja külső sd-re rakni a 4.4-es droidon?

Mivel 16 Gb -n garázdálkodunk, így nem tudom jelent-e valamilyen gondot ez a korlátozás...

A fényképezés alkalmazás elvileg tud majd az sd-re menteni, de nem tervezem, hogy ezzel fényképezzek, arra ott a galaxy cam...

Nem értem ez mire volt jó, de szinte biztos vagyok benne, hogy ebbe beletörik a bicskájuk. (ha csak nem ezt csinálja a Win és az iOs)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#52249) kengyel válasza tjb007 (#52224) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon köszönöm a gyors választ, akkor meglátogatom őket. :R

kengyel

(#52250) Skillet


Skillet
addikt

nos. beszereztem egy wayteq xtab 7x quad-ot. aqua rendelés. fehér szín 29e ft.
tapasztalatok.
eddig egy concorde draco-t nyúztunk. az egyetlen bajom nekem az volt vele, hogy nem ips kijelzője volt. így ahogy döntöttem a gépet, úgy mosódott szét a kép. ennyi. más hiba nem volt vele.
ahhoz a tablethez tudom hasonlítani. volt még egy nálunk, de azt inkább hagyjuk.
borzalmas anyaghasználat. ez a fehér szín sem volt jó döntés, de az egy dolog. de az anyag pocsék. vékony mint a papír. illesztési hézagok. a műanyag sorjás. a gombok nevetségesen néznek ki. mint valami 100forintos bármi.
kijelző. alul-felül (értelem szerűen fekvő mód) erősebb fényerő. onnan van bevilágítva a cucc. kegyetlen pocsékul fest. az érzékelő (közelség és fényerő szenzor) rossz helyen vannak. fekvő módban a kezemben tartom. hangszóró bal oldalon (szerintem így kell fogni a telefont/tabletet) és a bal kezem pont rátakar a szenzorokra, ezért folyamatosan játszik a fényerővel, ha automatára van állítva. az ikonok nevetségesek. tiszta baromság ez a kocka ájfonos megoldás. a back, vissza "gomb" széle kilóg.

ennek ilyennek kell lennie? szerintem nagyon fura. a kijelző amúgy érzékeny. mármint ez jó...pont megfelelő. nem kell agyon csiszolni az ujjunkkal, hogy történjen valami. gyárilag van a fólia alatt egy kijelző fólia is rajta. tűrhető. bár van alatta 1-2 bubi.
telefon és gps nem volt még próbálva. talán nem is lesz. nem emiatt választottam a kütyüt.
van alternatíva ebben az árkategóriában? csak mert ez így nagyon gyenge volt. vagy eladom, vagy visszaviszem.... vagy én marha, megtartom. de nekem csalódás. a dracot olcsón szereztem. 20e ft volt, amikor máshol 25, de az sokkal kellemesebb volt. ahogy írtam is, csak a kijelzővel volt bajom. ezen viszont nagyon látszik a "kínai" fíling. inkább onnan kellett volna rendelni cube-ot. 20ezer körül még talán elfogadtam volna egy ilyen minőséget...de 30-ért szerintem necces. talán, ha tudom, hogy ilyen lesz, inkább megtartom a draco-t. :)
vélemény?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.