Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) w.miki


w.miki
veterán

Akai TAB-7800-at vett egy ismerősöm.
(Azért mert 20k alatt nem volt más alternatíva a helyi Tescoban, csak 2 myAudio...és kisgyereknek lesz, úgyis 50%, hogy összetöri)
A kijelző panel feketéje mögött, függőleges szürke csíkok láthatóak, kb. 1 cm-ként.
Ez normális, a többi ilyen olcsó TAB esetén is ilyen a panel, vagy csak ez hibás, és vigyük vissza?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53952) cidalain


cidalain
veterán

Egy LG tablet gariztatható e itthon, ha nincs hozzá se számla, se garipapír.
Mittudomén SN alapján például, LG magyar központján kersztül?
Ha igen, ugyanúgy két év vonatkozik e rá?

(nyeremény volt, így semmi számla, vásárlási infó, vásárlási hely nincs hozzá)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#53953) csendes válasza cidalain (#53952) üzenetére


csendes
őstag

LG ügyfélszolgálat: nulla6-negyven-5454ötvennégy [link]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#53954) adem5


adem5
újonc

Sziasztok!

Először is tanácsot szeretnék kérni, hogy faterom számára milyen tablet lenne az ideális, az ő igénye igazából PDF-ek, könyvek használata, néha filmezés, illetve zenehallgatás, a legfontosabb neki, hogy könnyen használható legyen, és jól olvasható képet adjon. Árban 25-30 E Ft körül lenne megefelelő

Rajta felbátorodva én is körülnéztem a piacon, igazából nem vagyok jártas tablet téren, jelenleg számomra az ASUS MeMo PAD 10 FHD tűnik a legjobb választásnak, egyetemi használatra, netezésre, filmezésre nagy ritkán zenehallgatásra használnám.. igazából max. 80-90 E Ft- ot szánnék rá, amiből ez telt a legoptimálisabbnak, igazából nem tudom, mennyire fontos a 4 magos proci, ezt egy erősebb 2 magosnak ítéltem a 2 RAM ot fontosnak találtam, a mellett a képminőség, kamerák, hangtechnikája sodor az ASUS felé.
Megbízható, jól használható minőségi tabletet szeretnék.. Mi a véleményetek erről, esetleg tudnátok jobbat ajánlani hasonló áron?

Segítségeteket köszönöm előre is!
Üdv Ádám

(#53955) Yandelus


Yandelus
tag

sziasztok, tablet vásárlás előtt állok, és két kiszemeltem van.
igazából hardverről lenne kérdésem, hogy melyik az erősebb? és kb. mekkora % teljesítmény különbség van a kettő között?
A processzor és a grafikus chip közötti különbségei érdekelnének, mert ugye ramban ugyan annyi.
A két gép a Huawei MediaPad M1 és az LG G-Pad 8.0.

(#53956) Shingen válasza adem5 (#53954) üzenetére


Shingen
addikt

Faternak jó lesz ez: wayteq xtab 8q :)

風林火山

(#53957) Shingen válasza Shingen (#53956) üzenetére


Shingen
addikt

Vagy a 7" verziója az olcsóbb.

風林火山

(#53958) roxdog válasza w.miki (#53951) üzenetére


roxdog
csendes tag

Van a családban egy 3 hónapos Akai 7800-as, ugyanonnan. Megnéztem, nincsenek rajta csíkok.Leszámítva, a felbontását, meg hogy nem IPS-es, szép a képe. SZVSZ vissza kéne mindenképen vinni.

(#53959) w.miki válasza roxdog (#53958) üzenetére


w.miki
veterán

Lámpánál, vagy szobában nem látszik ám, csak erősebb napfényben.
Azt hiszem csak emiatt nem visszük vissza, hátha előjön más hibája is, majd akkor.

Tudsz olyan topikot, ahol ilyen gyengébb gépere való APP-okat ajánlanak?
Nem tudom, miket telepítsek fel a kisiskolás kisgyereknek.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#53960) zozoka79 válasza Chris78 (#53944) üzenetére


zozoka79
tag

Szerintem ilyen olcsó tabletnél nem érdemes kintről rendelni.mert aztán gari esetén szívás lessz,a gyereknek nem lesz mivel jatszani egy hónapon át amíg a gariztatás folyik... Czinedog.szó ami szó vannak kamu eladók az alin,de haver is 2szer rendelt onnan(okosora,telefon),én is kétszer.(teló,tablet) és nem volt gondunk.

(#53961) Tuya válasza tjb007 (#53948) üzenetére


Tuya
tag

Hát köszi a választ és Milkának is! :K

Amúgy milyen alternativák vannak még ebben az árszegmensben?55 már nagyon a teteje.

Árban mennyi a wayteq legolcsóbban?(iponnál 32k,az jó???)Sd kártyával is lehet bővíteni nem,az olyan mint egy plusz partició?Vagy arról ha filmezek akkor lassabb lehet?Aztán a wayteqnél a HDMI,az rendesméretű?Akkor tv-re is tudom kötni?Megbírkozna-e egy komolyabb felbontású filmmel?Hm bár eleve nem lehet olyan komoly a film a mérete miatt...mekkora méretet játszik le akadás nélkül?Mekkora tárhely marad a 8g-ből oprendszeren felül?Ez a mindigtv téma mit takar?Anyagmínőségben,akkukapacításban,fényképező tudásban mennyivel lehet jobb az asus?Na jó nem kérdezek többet,mert..... :W ... ez lesz az első androidos cuccom és szeretnék értelmeset venni,nem utána rájönni,hogy a másik jobb lett volna.... :Y
Köszi ha időt fordítotok rám!!! :C :R

(#53962) lacik25 válasza Daffchy (#53942) üzenetére


lacik25
tag

Nem hivatalos van: JellyBean2013myaudio708Wv8.img
[link]
itten írnak róla:
[link]

(#53963) Yandelus


Yandelus
tag

Esetleg erre valaki tud választ? : [link]

(#53964) roxdog válasza Milka 78 (#53814) üzenetére


roxdog
csendes tag

Megtartottad a gépet?
Milyen app-okat lehet (érdemes) hibernálni és hogyan (mivel)? (Eddíg csak PC-im voltak.)

Nekem csütörtökön jött meg a Vonino, eddíg meg vagyok vele elégedve.
Kijelző nagy, képe szép. Az árához képest elég masszívnak tűnik.(Bár nem szoktam csavargatni).
90%-ban olvasásra használom, de ma felraktam a Dino Hunter Deadly Shores-t, azt simán viszi.

(#53965) Azolcsóság válasza Chris78 (#53944) üzenetére


Azolcsóság
csendes tag

Aliexpressen a gyémánt és a "koronás" eladóktól érdemes rendelni, gyorsan kiszállítják a terméket és általában nem szokott gond lenni. Mivel itt javarészt magánszemélyek "kofák" árulnak , ezért egy hátrány a garancia. Amint leadtad az értékelésed, utána nem szívesen segítenek.
Pl, egy ilyent már be lehet rendelni: [link]

azolcsosag.hu - Rendelés Kínából (mobil,tablet,kütyük), levásárolható vám, PH!-soknak egyéni árak (írj)

(#53966) tjb007 válasza Yandelus (#53955) üzenetére


tjb007
nagyúr

Papíron a MediaPad M1 az erősebb (CPU + ~75%, GPU ~ 100%, de nincs OpenGL ES 3.0-ás API), de ez még nem jelenti automatikusan azt, hogy jobb választás is lenne.

(#53961) Tuya

Alternatívák: LG G Pad 7.0 és 8.0, ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX), Lenovo A8

„Árban mennyi a wayteq legolcsóbban?”

32 ezer Ft.

„Sd kártyával is lehet bővíteni nem,az olyan mint egy plusz partició?”

Igen, lehet, és igen, olyan.

„Vagy arról ha filmezek akkor lassabb lehet?”

Ha valami 1000 éves lassú olvasási sebességgel rendelkező kártyát használsz, akkor igen, lehet lassabb.

„Aztán a wayteqnél a HDMI,az rendesméretű?Akkor tv-re is tudom kötni?”

Mico HDMI, és igen, a megfelelő kábel használatával rá tudod kötni.

„Megbírkozna-e egy komolyabb felbontású filmmel?”

Mit értesz komolyabb felbontás alatt ?

„Mekkora tárhely marad a 8g-ből oprendszeren felül?”

Gyárilag 1GB data, és 5GB belső SD.

„Ez a mindigtv téma mit takar?”

[link]

„Anyagmínőségben,akkukapacításban,fényképező tudásban mennyivel lehet jobb az asus?”

Az anyagminőséget majd mindenki megítéli maga, akkukapacitásban a WayteQ mögött van, a kamera meg ugyanolyan pocsék mindkettőben.

(#53967) Milka 78 válasza Tuya (#53961) üzenetére


Milka 78
nagyúr

8q :
32-es ár szerintem jó.
Micro HDMI de párszáz forintos átalakítóval tv-re köthető.
1080p-t kivezérel,nem is rossz minőségben (azért a médialejátszó a 100-as).
FHD-t simán elbír,de alapból nem ismeri fel az ntfs fájlredszert csak a fat32-őt ami max 4gb-os esetünkbe film méretet jelent.Ez külső adathordozó esetén nyűgös.Lg-n működik a paragon ntfs appal ez is,lehet itt is megoldvan.(van saját topickja kérdezz be oda).
Ha működik a feit említett paragon-os megoldás akkor onnantól felismeri az ntfs formátumú külső meghajtókat amiből következik,hogy nagyméretű filmeket is tudsz kezelni.Itt akár 1 terrás külső tápos hdd-t is ráaggathatsz,értelem szerűen konnektor kell gozzá.
Ez a módszer úgy fest működik-[link]
Ha kell a hdmi akkor be is zárult a kör.Az Asuson Miracast van ami külön téma,+kiadás és korlátozottan használható...hd anyagokat simán átviszek ezzel a módszerrel,de inkább a hdmi ha választani kéne (miracast stick 6-20 ropiig bezárólag)
Lg Gpad még belefér a keretbe ami 52-53 ropi. Nincs rajta HDMI csak miracast.Van viszont 16gb háttértár,LG álltal felturbózott ui tele extrákkal,egész jó a kamera rajta tabos viszonylatba.
Asus ME181cx 55 ropi,ugyan az mint a 7 colos csak -8gb tárhely és nagyobb aksi/kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#53968) Milka 78 válasza roxdog (#53964) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meg.Ma kapta meg édesapám,nagyon örült neki.Szintén 80-90% pdf/könyv és a maradék netezés/sorozat.
Simán a beállítások-alakalmazások alatt tiltogattam le.(google chrome/hangouts/talk/felolvasó/mapp/gyári könyvolvasó és hasonlók...sajna már nincs nálam így fejböl csak erre emlékszem).
Egyedül az üzemidő ami szokatlan a mostani tabjaimhoz képest,de az RK3188 zabál,főleg online wifivel.

(#53969) Yandelus válasza tjb007 (#53966) üzenetére


Yandelus
tag

azt hogy érted hogy a gpu 100%?
nem értek hozzá, szóval annyira nem vagyok tisztában azzal hogy mi az az OpenGL ES 3.0

(#53970) tjb007 válasza Yandelus (#53969) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lemaradt a plusz jel, azaz papíron körülbelül kétszer olyan erős.
Kisregény írása helyett inkább linkelek: grafikus API, OpenGL ES
A lényeg az egészben, hogy ha nincs támogatva a 3.0-ás API, akkor az erre írt alkalmazások/játékok nem fognak elindulni. Most ugyan még a nulla felé konvergál az ilyen alkalmazások száma, de szépen lassan át fognak állni rá a fejlesztők, mert elkerülhetetlen a váltás.

(#53971) Gaberking


Gaberking
senior tag

Sziasztok!
Asszonykámnak szeretnénk egy tabletet vásárolni, internetezés, skype, facebook, hay day lennének a főbb felhasználási területek. 10 colos méretben szeretnénk. A vásárlás az amazon.de -ről lesz.
Fontos a jó képminőség, gyorsaság, ebben a sorrendben. Csak itthon használná, ezért wifi elég bele .

1, Lenovo Yoga 10 HD+ 25,7 cm (10,1 Zoll) Tablet-PC (Qualcomm Snapdragon 400, 1,6GHz, 2GB
RAM,16GB eMMC, FHD IPS Touchscreen, Android 4.3) silber.

2, Lenovo Yoga Tablet 2 (10,1 Zoll FHD IPS) Tablet-PC (Intel Atom Z3745, 1,3GHz, 2GB RAM,
16GB interner Speicher, Touchscreen, Android 4.4, 18h Akkulaufzeit, W-LAN) platinum

3, Asus MeMo Pad Full HD10 ME302KL 25,65 cm (10,1 Zoll) Tablet-PC (Qualcomm 8064 Pro,
1,5GHz, 2GB RAM, 16GB HDD, Adreno 320, LTE/3G, Android) weiß

Ezt a hármat néztük ki. A feltételeket figyelembe véve, melyik lenne a legjobb vétel? Esetleg ebben az árkategóriában mit lenne érdemes választani?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#53972) HagaNRG válasza Gaberking (#53971) üzenetére


HagaNRG
őstag

Szerintem egyértelmű, hogy a 3 gép közül a Yoga 2 a legjobb. Teljesen új fejlesztés, alig jelent meg- szerintem itthon pl. még nincs is, épp tegnap volt róla szó, hogy az USA-ban micsoda jó áron megy már az új modell is.

Ezután én azt tippelem, hogy az Asus Memopad FHD a következő. A képminőség mindhárom gépe egyformán tuti lesz, viszont az alap Yoga nekem nem volt olyan hú, de gyors, mint pl. egy régebbi Asus Transformer, ezek alapján félő, hogy ugyanannak a gépnek a fullHD-s verziója még lassabb lesz.
:R

(#53973) tjb007 válasza Gaberking (#53971) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az biztos, hogy nem az első. A Full HD felbontás már sok az Adreno 305-nek, hiába támogatja, és ez lehet megmutatkozna a használat során.
Mivel az LTE modemre nincs szükség, így nem sok értelme lenne a harmadikat választani, főleg, ha többe is kerül. Ezzel kizárásos alapon maradt a második.
További alternatívákhoz pedig tudni kéne, hogy pontosan melyik mennyibe is kerül.

(#53974) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Hát urak...oké,hogy nem kell az lte de az Asus azzal az soc-val nálam elég vonzónak tűnik,bár nem kétlem,hogy lehet nem lenne kihasználva és az árakról sincs lövésem.

[ Szerkesztve ]

(#53975) HagaNRG válasza Gaberking (#53971) üzenetére


HagaNRG
őstag

Most nézem, hogy 90 ezer körül van az amazonon a Yoga 2.

Szerintem hozd azt.
Most kicsit izgulok, mert én holnap ettől drágábban fogok elhozni egy Transformer TF700-at, ami csúcsgép, de nem mai csirke már, tehát simán előfordulhat, hogy egy Yoga 2 lazán kenterbe veri. (esztétikailag mindenképp előnyben van nálam a Yoga)

(#53976) Gaberking válasza HagaNRG (#53972) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszi szépen, asszonykámnak is a Yoga 2 tetszett legjobban. A Yoga hd+ és a Yoga 2 ára ugyanannyi volt, 299 euro és közben meg is lett rendelve.
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#53977) taip válasza Gaberking (#53976) üzenetére


taip
senior tag

Hát nem vártál sokáig a tanácsokra. Ennyire sürgetett az asszony? :DD

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#53978) stewe780 válasza tjb007 (#53928) üzenetére


stewe780
őstag

Ma sikerült megtekintenem ezt a galaxy 10.5-öt. Media Markt, megtapint, index.hu, vadul simogatom az ujjammal, kicsinyítem, nagyítom, hát erőlködött rendesen. Meg-meg állt gondolkodni... Na mondom ez nem egy űber, pedig az ára indokolná. Aztán jött az lg. Milka 78 leírása nagyon meggyőző volt, megnézem. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 10-es nem volt kirakva, csak a 7-es, de úgy tudom ugyanaz a hardver van benne, még a kijelző felbontása is ugyanaz, csak a mérete kisebb. Kézbe vesz, index.hu, nincs net... :W Na mondom velem nem csesztek ki, itt a kiszemelt áldozat, nincs pin-es billentyűzűr rajta, ki kell próbálni. Még szerencse, hogy eszembe jutott a telómon a wifi megosztás. Még soha sem használtam, de most az 1szer jól jött. Egyből látta a világhálót :DDD , index.hu, megállt az élet... fel le simogatom, közelébe nincs az ujjamnak. Nagyításnál másodpercekre megállt, a gyors le fel scrollozást olyan késéssel követte, hogy eszméletlen. Már láttam a képet: karácsony este, szüleimnek átadom a nagybetűs INTERNETET, a jövőt!, amiről eddig még csak hallottak, majd apám megkérdezi, hogy mi ez a szar, és előveszi a napilapot a komódról... :DDD Aztán néhány hónap múlva elkezdik pedzegetni, hogy hogyan lehetne felmondani a hűségszerződéses internetet...
Szóval ebből galaxy 10.5 lesz, és még arra sem mondanám, hogy tökéletes, de az lg után visszakanyarodtam, és a samu már nem is volt annyira akadós. :N
Nem voltam eddig tabok közelébe, de egy index.hu-t nem bírnak scrollozni? Fekvő nézet, hogy több hasábos legyen, majd gyors fel le simogatás, és a csúcs is tab küzd mint az állat, a 80kHUF-os középkategória meg már nem is akad, hanem megáll gondolkodni. Szóval gyerekcipőben van még ez, de laptopot akkor sem veszek nekik, mert mire elmagyarázom nekik a dos-tól a windózig, én őszülök bele... :D :D

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Annyi kérdésem lenne még, hogy hol érdemes venni? Elhamarkodni nem akarom, hátha lesz még valami akció dec 24-ig. Én most olyan 125 környékén láttam a legolcsóbban, ami már létező bolt, nem valami panellakás telephellyel rendelkező webáruház a fenében. A másik, hogy itt lehet gond az olcsó szürke importos készülékből? Gariztatás esetén, vagy mondjuk, hogy egy frissítés után átvált mandarin kínaira, aztán majd szórakozhatok vele amíg a magyart visszateszem. Lehet nincs ilyen, eddig csak telókkal foglalkoztam, ott is Nokiákkal, és ott mind a garancia problémás volt, ha nem adtak magyar Nokia garipapírt, mind a nyelvet el tudta cseszi egy ilyen frissítés, szóval csak ezért érdeklődöm.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#53979) Gaberking válasza taip (#53977) üzenetére


Gaberking
senior tag

;) Igazából el volt már döntve, csak megerősítést szerettem volna. A kategóriában a yoga -nak a formája tetszett meg neki és igazából más alternatívát el sem tudott képzelni. Tegnap láttam, hogy a yoga 2 pont ugyanannyiba kerül mint yoga hd+, így a yoga hd+ már nem volt alternatíva (számomra). Az asus nekem volt nagyon szimpatikus, de nem az enyém lesz és egyébként sem biztos, hogy jobb választás lett volna. Mikor a kérdést beírtam, a yoga2 már kosárban volt. :DDD

(#53980) vonyarc


vonyarc
tag

Van tab az LG G Pad 8.3-hoz árban és minőségben nagyon hasonló, csak 4:3 képarányú kijelzővel hazai garival?

(#53981) tjb007 válasza Milka 78 (#53974) üzenetére


tjb007
nagyúr

40 eruró a különbség.

(#53975) HagaNRG

Két éve, amikor piacra került még valóban csúcsnak számított, ma már viszont, így 2015 derek elég messze van attól.

(#53978) stewe780

Ezeket a kiállított bemutatódarabokat boldog-boldogtalan össze-vissza nyomogatja, szóval nem kell meglepődni, ha így működnek.
Az Index új oldala meg szimplán sz@r, nekem ugyanolyan rossz a kétmagos lepkefing teljesítményű MediaTek processzoros tabletemen is, mint a Snapdragon 800-as telefonomon.
Amúgy meg jól választottál. :)

(#53980) vonyarc

Androidos nincs.

[ Szerkesztve ]

(#53982) Milka 78 válasza stewe780 (#53978) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak neked,de én nálam semmi sem akad,de gondolkodni meg végkép nem láttam.Hozzáteszem ez minden csak nem életszerű felhasználás amit csináltam vele. :N
Ettől függetlenül a Note és a G Pad nem egy kategória.

tjb007 : Mondjuk az nem is olyan nagy különbség,bár mivel tényleg nem "gémer" gépnek lesz véve,jó döntés született. :K

[ Szerkesztve ]

(#53983) vonyarc válasza tjb007 (#53981) üzenetére


vonyarc
tag

Ennek nem örülök, azért köszönöm.

(#53984) ClioRS válasza stewe780 (#53978) üzenetére


ClioRS
őstag

Valami nálad nem lehetett okés, megvártad, míg betölti teljesen az oldalt? :U

Én is próbáltam már a Galaxy Tab S 10.5-öt, rohadt gyors. Próbáltam a G Pad szériából a 8-as és 10-es verziót is, azoknál se volt ilyen. Galaxy Tab 4-em van, ami ugyanaz a hardver mint a G Pad, annál sincs ilyen.

(#53985) HagaNRG válasza Gaberking (#53976) üzenetére


HagaNRG
őstag

Hát nem húztad el, az tény, de figyelj, jól tetted. Néha hiába variál az ember, a végén belehúz és megvesz egy macerás kütyüt. (máskor meg bizony inkább megéri variálni, olvasgatni, tanulni, mert ma már bármit szeretnénk venni, a piac olyan szinten áttekinthetetlen, hogy már csak ahhoz kell néhány nap olvasgatás,hogy a saját elvárásainkat letisztázzuk magunkba és valamilyen szinten bele tudjunk látni abba, hogy az adott pénzösszegekért, miket is kaphatunk).

Te ettől függetlenül egész ügyesen kitotóztad a kínálat talán legújabb darabját!

Aztán, ha meglesz, nem eltűnni, személyesen nagyon várom a tapasztalataidat, véleményed a Yoga 2-vel kapcsolatban! :R :R

(#53986) Milka 78 válasza Milka 78 (#53982) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Basszus azt elfelejtettem ez egy G Pad 10.1...és nem én vastüdőzők a vidin,van egy 10 kilás Meikun-om az ágy alatt aki stabilan végig horkolja az éjszakát:DDD

[ Szerkesztve ]

(#53987) HagaNRG válasza tjb007 (#53981) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi!

Ez nem túl megnyugtató.
90k-ért azt mondod lett volna sokkal jobb vétel is ma itthon a Transformer TF700-nál?
(bár ha azt nézzük ez az az árkategória, ahol ha már az ember ennyit kiad egy tabletért, akkor +30k igazán nem számít és tisztában vagyok vele, hogy 120k körül már megint van bőven csúcskategóriás gép, ami mindent tud együtt)
Másrészt meg az is szúrja kicsit az oldalam, hogy már a 90k is húzós, és egyáltalán, ér-e ennyit a FHD kijelző, mikor 55k-ért az első gen. Yoga 10" tök jó kis gép volt, sőt.

De már így is kezdek gondolkodni rajta, hogy inkább ki sem bontom a TF700-at és megpróbálom újan továbbadni valakinek kb. beszerzési áron, aztán, ha van olyan mai színvonalú gép, ami hasonló áron elveri a TF700-at, akkor rámegyek inkább arra:)

Köszi! :R

(#53988) Gaberking válasza HagaNRG (#53985) üzenetére


Gaberking
senior tag

Jó pár hónapja már olvasom ezt a fórumot és nézegettem a kínálatot is. A 10 colos méret, a magasabb felbontás voltak a feltételek a viszonylag erősebb hardver mellett.
A kínálatot szűkítve, a yoga formája tetszett meg a páromnak. Tegnap a yoga2 is bekerült a képbe, de a forma itt is ugyanaz. A felhasználási területet figyelembe véve (neten böngészés, skype, facebook, hay day) a hardverrel szemben nem kellett nagy követelményeket felállítani, a yoga2 itt is elég lesz. A kijelző képminőségével a fórumban és a tesztekben olvasottak alapján, szerintem nem lesz gond.
Kedden fogják szállítani, amint lesz vele egy kis tapasztalatom, megosztom. :)

(#53989) stewe780 válasza Milka 78 (#53982) üzenetére


stewe780
őstag

Nem tudom mi ez, de logint kér...

Azt tudom, hogy az index.hu nem a legoptimalizáltabb oldal, direkt fekvő nézetet választottam, hogy több hasáb legyen, és még jobban izzandjon a tablet. Meg aztán tényleg vadul húztam rajta az ujjam, hogy lássam mit bír. Az oldalt viszont mindig teljes egészében betöltöttem mindig, és lescrolloztam a legaljára minden extra csesztetés nélkül, és csak ezután álltam neki mint a hülyegyerek :D Az LG sokkal lassabb volt. Nem is hittem el, hogy mennyivel. Megkérdeztem volna egy eladót, hogy ez tényleg ilyen, vagy csak szét van cseszve a sok látogató által. De hát eladó persze a közelben sem... Viszont megnéztem a 8-as LG-t is, és az is lassúcska volt, pedig abban erősebb a hardver, viszont a felbontás is nagyobb, szóval el is megy a plusz a felbontásra.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#53990) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Rábukkantam erre a Tabra. Kiano Intelect 7 Ahogy azt a neve is elárúlja Intel-es. És a grafikus része is Intel HD-s. Eredetileg Android van rajta.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek felmenne-e rá a Windows mivel hogy elvileg teljes mértékben Intel-es. És ha fel lehetne rakni akkor hogyan tudom rápakolni? Illetve sajnos neki 8GB-os a belső memóriája. Így azt nem tudom hogy ez mennyire hátrány.

Köszi előre is!

Smoke some weed nigga!

(#53991) Milka 78 válasza stewe780 (#53989) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi talán így jó.
Értem én csak itt féltucat felhasználó egybehangzóan jelezte,hogy valami ott nem volt gömbölyű,egyik gép sem akadozik az aktuális oldalon.

(#53992) Tuya válasza Milka 78 (#53967) üzenetére


Tuya
tag

Hát akkor valószínűleg a Wayteq Q8 lesz.Ipon vagy Edigitalnal rendeljem?Olvasgattam a fórumjában,hogy elég jó az üzemideje is,bővíteni meg tudom microsd-vel....mennyi kb egy 8gigás mikrosd?Csak összehasonlítás végett az Asus miatt(abban úgye 16G).Meg a másik amin filóztam,hogy mennyivel rosszabba a SOC-ja a memopad 7-hez képest?Kb mennyi ideig tudom használgatni a Q8-at?Úgy értem 2 év van benne pl(mert ha lelassul/elavul akkor sokmindenre már nem jó)?Utána max csak filmre,gpsre használnám...

Amúgy olvasva a kommentedet valóban alternativa lehet,lejátszónak is egy külső vinyóval,meg vannak ezek a divatos internetrádiók,de rájöttem,hogy egy hangfalpárral/vagy magában kiváltja ezt is.Tényleg Q8-ban rendes stereo hangfal van?Tudom komoly hangzásra ne számítsak!Közben olvasom tovább szorgosan a q8 topikját.

(#53993) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Édesapám szeretne tabletet - már egy ideje - most azonban szülinap alkalmából ismét előjött a téma. Jelenlegi kiszemeltje: Overmax OV-SteelCore10 III 10.1" IPS Tablet PC 16GB. Ebben az árkategóriában (60k környéke) van esetleg jobb vétel?

Anno azért lett elnapolva a project, mert úton volt az android-L, mint az új csodageneráció. (viszont ilyen tableteket még mindig nem találtam a piacon) Korukból adódóan igazából a 10" kijelző kellene, amúgy netezés lenne a fő profil, meg talán sorozatok, filmek megnézése,(full HD nem hiszem) GPS már csak hab lenne a tortán. Amennyiben lehetséges olyan készüléket szeretnék, amin nem jelentkezik az androidos rendszerek belassulása idővel (a 2GB memória erre már elég?).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#53994) stewe780 válasza Milka 78 (#53991) üzenetére


stewe780
őstag

Nem, így sem jó, annak ellenére, hogy melóhelyen nem kér logint, itt van live loginom. De akkor sem jön be semmi.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#53995) pengwin válasza CactuS (#53993) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, 2GB már elég.
Overmax szerintrm nem nagyon frissítette azt a tabot, ugyanúgy 4.2-n van, mint mikor kijött.
Android L még nem lesz egy ideig, még csak most fogják elkezdeni szállítani a Nexus 9-et, amin bemutatkozik.
Ha nagyobb márka kell, akkor Asus Memopad hd10 60 ezer környékén. Lg g pad 10-et is megnézheted, de nem tudom a 10 colos belefér-e a keretebe.

Üdv, pengwin

(#53996) Milka 78 válasza stewe780 (#53994) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na akkor még egyszer utoljára,vagy Youtube és G Pad 10.1 scroll néven.Nem értem miért nem megy onedrive-ról,eddig ment és nyilvános is. :F

(#53997) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárláshoz. 8" és 10" méretek érdekelnének (még nem eldöntött melyik). Netezésre és egy két játékra kellene. Ami fontos, hogy legyen benne 3G. Az ár ~60k (max 70).
Előre is köszönöm a válaszokat.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#53998) Milka 78 válasza Tuya (#53992) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha rám halgatsz 16gb-s class6-osat veszel ha már veszel.Az elég mindenre és nem egy érvágás.
Az Asus soc-ja erősebb,de ezt pont nem használnád ki szerény véleményem szerint,ráadásul ha így megragadott a tv-stéma nincs is miről beszélni.
32 ropiért ideális gép kezdő androidos/tabletes pályafutás indításához és mivel realitív alacsony ára van,így nagyot bukni sem tudsz rajta.
Tablet meg bizony el tud avulni,sőt az aksi is használódik,de lehet balaesetes (leesik bereped)...az esetek többségében,már ha a garancia nem terjed ki a sérülésre,olyan javítási ára van a gépnek,hogy érdemes inkább újba gondolkodni (pl 79qci halott aksival és sérült kijelzővel durván 30 ropis javítási költséget von maga utána az 1 é garileteltével...enyiért újat is kapok,pá hónaposat ol sóbban,de kicsivel többért jobbat).Ebből kiindulva ha 2 évet kihúz egy ilyen tabi ráfordítás nélkül akkor az már jó (szerintem)

(#53999) tjb007 válasza Rizzo (#53997) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo A8, Prestigio MultiPad Color 8.0 3G, Prestigio MultiPad 4 Diamond 10.1 3G, Fujitsu STYLISTIC M532

(#54000) Cheiftan válasza vonyarc (#53983) üzenetére


Cheiftan
csendes tag

Én is hasonló cipőben járok, nekem is 7 vagy 8 inch-es tabletre lenne szükségem. Én két eszköz között vacilálok: Nexus 7 32gb (289eur) vagy Ipad mini 2 32gb (333eur). A nexust az LTE miatt venném, ami minus az a vékony hosszú kijelző, az Ipad-ot a 4:3 arány miatt venném illetve a több tabletra való app miatt, de hát nem tudom mennyire lenne idegesítő számomra (nem kéne hogy gond legyen az .avi és .mkv videokkal, vagy igen?) az ios android után. Filmnézéshez, nethez és könyvek olvasására kéne legfőképpen.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.